WOENSDAG 26 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 BEPERKING VAN HET RIJWIEL- VERVOER Op de lijnen AmsterdamRotterdam Dordrecht Naar wij vernemen zullen de Ned. Spoorwegsen, in het belang van een régel- matig verkeer van reizigers, ter vermij ding van hinderlijke vertragingen op bo vengenoemde lijnen, de rijwielen met rij- wielkaarten van 60 (50) cent, van Vrijdag 5 Juli tot en met Maandag 2 September a.s., vervoeren met de nagenoemde trei nen (voor zoover ruimte beschikbaar is): a. Amsterdam—Rotterdam Dp.Dor drecht met de electr. treinen: 1007, 1015, 1019, 1155, 1161, 1165, 1175, 1181 en 1189. DordrechtRotterdam Dp.Amsterdam met de electr. treinen 1008, 1014, 1018, 1020, 1178, 1184, 1188 en 1190. De electr. treinen, die niet het geheele traject Amsterdam CsRotterdam Dp. of omgekeerd afleggen, met uitzondering der treinen 401 en 400. c. alle electr. treinen voor rijwielen ver der dan Leiden naar en van de richting Woerden. d. alle reizigerstreinen op het traject RotterdamDp.Dordrecht en omgekeerd. De electr. treinen (niet genoemd onder a en b) vertrekkende van Dordrecht, mogen alleen rijwielen vervoeren voor de stations tot en met Rotterdam Dp. en voor de rich ting Hoek van Holland. e. De snelgoederentreinen vertrekkende van Amsterdam Cs ten 6.33, 12.33 en 18.17, van Rotterdam Dp. (richting Amsterdam) ten 13.04 en 17.41, van Rotterdam Dp, (rich ting Dordrecht) ten 3.40, 11.48 en 15.42 en van Dordrecht ten 12.13 en 23.13. f. De extra rij wiel treinen vertrekkende vai Amsterdam Cs ten 10.20, 16.17 en 21.05 en van Rotterdam (richting Amsterdam) ten 10.11, 16.14 en 20.40. MELK. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeer ingscon tract, is voor de volgende week bepaald op 4 54 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2% cent per L. TUINBOUWKEURINGSDIENST ZUID-HOLLAND. Keuring van komkommers, meloenen en tomaten. Teelers van bovengenoemde zaden in Zuid-Holland, die him gewassen aan de keuring van den Tuinbouwkeuringsdienst Z.-H. wenschen te laten onderwerpen, ter verkrijging van het certificaat en plombe van den N. A. K., gelieven zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij den administra teur van den Tuinbouwkeuringsdienst Z.- H. den heer C. A. Fremouw te Naaldwijk. IR. REEMENS, Voorzitter. G. v. d. VALK, Secretaris. TUINBOUWSTEUN 1935. Eenige wenken voor belanghebbenden. In verband met de tot nsu ondervonden moeilijkheden bij de steumiitkeering aan kweekers, die hun producten anders dan via een veilingsvereenigiing in vrijen han del hebben afgezet, worden markttuinders, venters enz. er nog eens uitdrukkelijk op attent gemaakt, dat van ee£ eventueele steunuitkeering over 1935 slechts dan spra ke kan zijn, indien de betrokkenen de hand houden aan de volgende voorschriften: 1. Bijhouden van een eenvoudige boek houding, waaruit voldoende blijkt welke producten dagelijks zijn verkocht en tegen welke prijzen. 2. Geen producten worden verkocht bene den de door den Minister voor den verkoop op de veilingen gestelde minimumprijzen.. 3. Geen producten worden verkocht die niet voldoen aan de eveneens voor den ver koop aan de veilingen door den Minister gestelde kwaliteitseischen. Gedurende het geheele jaar zal op de nakoming van deze voorschriften controle worden uitgeoefend. Wordt aan deze voor waarden niet voldaan, zoo zal geen steun uitkeering kunneri| worden verleend. Denaturatie van aardappelen. De Nederlandsche Staatscourant van 17 Juni 1935 bevait de beschikking van den Minister van Economische Zaken, waarbij de termijn voor denaturatie van aardappe len door handelaren is verlengd tot 16 Juli 1935. Zij die van deze gelegenheid tot de naturatie gebruik willen maken, moeten zorgen, dat daarvan tijdig di. tenminste 3 volle dagen voordat zij tot de denatura tie willen overgaan, dus uiterlijk op 12 Juli a..s mededeeling is ingekomen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie van het ge west, waarin de aardappelen zijn opgesla gen. Eene zelfde regeling zal binnenkort wor den getroffen ten aanzien van de denatu ratie van aardappelen door telers. Duitsch exportfonds In de ledenvergadering van de R.K. Ver- eeniging van Werkgevers in de metaalnij verheid, welke op Maandag 24 Juni j.l. te Breda werd gehouden, werd besloten na volgend telegram te verzenden aan den Minister van Economische Zaken: „R.K. metaalvereeniging verzoekt dringend door middel van invoerrechten Nederlandsche in dustrie te beschermen tegen dumping door Duitsch exportfonds". Het versch spek. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat gedurende de week van 24 tot 29 Juni a.s. de inneming van versch spek zal geschieden tegen dezelfde voor waarden en prijzen als die, welke gegolden hebben in de week van 17 tot 22 Juni j.l. VERMINDERING VASTE LASTEN. Tweede wetsontwerp wordt spoedig ingediend. Waar vermindering van de vaste lasten, economische en ook politiek urgent is, zal naar de „Telegraaf" verneemt, het tweede aangekondigde ontwerp tot verlaging van renten, pachten en huren, thans spoedig worden ingediend. De voorbereiding is ech ter niet zoo eenvoudig als blikbaar wel wordt gedacht. Deze verlagingen acht de regeering, zoo als men weet, noodzakelijk als complement van de aanpassing op de gebieden, waar deze vastloopt op verplichtingen uit pri vaatrechtelijke overeenkomsten. Aantasting van hoofdsommen ligt niet in het voornemen der regeering. TARIEFSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen, zal met ingang van 1 Juli a~s. ten eerste aan één kind van vier tot tien jaar een vacantiekaart tegen den halven prijs afgegeven worden (tot dusver mochten twee kinderen tezamen op één vacantiekaart reizen); ten tweede "de prijs der rijwielabonnementen verlaagd worden tot 15.voor één kalendermaand, 40. voor drie kalendermaanden, 70.voor zes kalendermaanden en 120.voor twaalf kalendermaanden. EEN DUITSCH PRIESTER UITGEWEKEN. Men schrijft uit Wanroy aan de „Geld.": Zaterdagavond arriveerde geheel onver wachts bij zijn familie alhier de zeereerw. heer Helmus, rector te Vierlinden (Duitsch- land). Zijneerw. achtte zich in de Heimat niet meer veilig voor de Nazi's, daar hij gesproken had, waar plicht het hem gebood Door uitwijking naar Nederland heeft hij zich nog bijtijds in veiligheid kunnen stel len. Hij zal hier worden belast met de ziel zorg der Duitse he kolonisten in Amster dam. LUCHTVAART IR, F. J. PHILIPS MAAKT EEN NOODLANDING. Vliegtuig zwaar beschadigd, bestuurder ongedeerd. Gistermiddag omstreeks half zes moest het sportvliegtuig P.H.L.P.S., dat van Brussel kwam en bestuurd werd door ir. F. J. Philips, tengevolge van een defect aan den motor een noodlanding maken, op een weiland nabij Ierseke, waarbij het over den kop sloeg. Het toestel werd zwaar beschadigd, doch de heer Philips had slechts lichte schram metjes opgeloopen. Hij is later per trein naar Eindhoven vertrokken. BEMANNING VAN DE „SNIP". Van Balkom en Van der Molen repatrieeren. In de eerste week van Juni hebben weer twee leden van de bemanning van de „Snip" de terugreis van West-Indië naar het vaderland aanvaard. De tweede be stuurder, de heer Van Balkom, reist via New York naar Nederland, de marconist, de heer Van der Molen, is den 6en Juni vertrokken met het motorschip „Colum bia" der K. N. S. M. De werktuigkundige, de heer Stolk, is dus nog het eenige lid der „Snip"-beman- ning, dat nog op Curasao werkzaam is. Naar aanleiding van dit vertrek heeft Zondag 2 Juni op Piscadera baai te Cu rasao een bijeenkomst plaats gehad, waar bij het geheele in de West gedetacheerde personeel der K. L. M. aanwezig was. De heer L. F. Bouman, vertegenwoordi ger der K. L. M., heeft daarbij namens het hoofdbestuur der K. L. M. de zilveren ge denkpenning dezer vereeniging uitgereikt aan den heer Van Balkom, Van der Mo len en Stolk, die de Oceaanvlucht met de „Snip" gemaakt hebben. De gezagvoerder, de heer Hondong, heeft deze penning reeds in Nederland ontvangen. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Een Engelsche vliegtuig, waarin lucht- vice-maarschalk Burnett zat, is gisteren bij Swannington in Leicestershire neergestort. De vice-maarschalk bekwam slechts lichte verwondingen. De piloot werd zwaar ge wond. Het toestel werd vernield. INGEZONDEN STUKKEN Zwemvereeniging ,J>e Verbetering" Nieuwveen (ZR.). Nieuwveen, 23 Juni 1935. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd plaatsing van het vol gend stukje in uw veel gelezen blad, bij voortbaat mijn dank. Voor een paar jaar stichtten eenige jon gelui, die graag zwemmen, in de Poel on der Ter Aar het zwembad de „Verbete ring" teneinde de gezonde zwemsport, in goede banen geleid, te beoefenen. Moei zaam en volhardend brachten zij het geld bijeen, zoodat er thans een zwemgelegen- heid, wel is waar gespeend van alle luxe, tot stand is gekomen, maar die gezien mag worden. De contributie is zoo gering, dat ieder zonder zich opofferingen te getroosten er lid van kan worden, 't Is hun werk, waar zij trots op mogen zijn, een werk waarmede de ouderen zich, omdat het vereenigings- leven hun nog wat onwennig is, slechts om wat leiding te geven, hebben te bemoeien. Uitslagen Gemeenteraadsverkiezing VOORSCHOTEN. Gisteren heeft alhier de verkiezing plaats gehad voor de leden van den Gemeente raad, waarvan de uitslag is als volgt: Op de lijst van de RK. Staatspartij zjjn uitgebracht: 1. J. A. Mens 687 stemmen. 2. W. G. Duijniisveld 5 st., 3. P. J. Koot 4 st., 4. N. G. Lamboo 41 st., 5. G. Schrijvers 1 st., 6. G. Sohrama 3 st, 7. C. v. Wissen Hm. 19 st, 8. W. Meijer 10 st. Aldus uitgebracht op de R.K. lijst te samen 770 stemmen. Lijst 2. S.D.A.P, behaalde 349 stemmen, lijst 3 Vrijheidsbond 174 stemmen, lijst 4 A JR. partij 448 stemmen, lijst 5 Gemeente belang 188 stemmen, en lijst 6 Christ.-His- torische Unie 507 stemmen. Uitgebracht werden te samen 2521 stem men, waarvan ongeldig werden verklaard 85 stemmen. Aldus aantal geldige stemmen 2436. Te verdeelen zijn 11 zetels. Kiesdeeler 221 5/11. Bij de eerste verdeeling worden toegewezen aan: Lyst 1: R.K. Staatspartij 770 st., 3 zetels, rest 105 7/11 stem. Lijst 2: S.D.A.P. 349 st., 1 zetel, rest 127 6/11 stem. Lijst 3: Vrijheidsbond 174 st., 0 zetels, rest 174 stemmen. Lijst 4: AH. partij 448 st. 2 zetels, rest 5 1/11 stem. Lijst 5: Gemeentebelang 188 st, 0 zetels, rest 188 stemmen. Lijst 6: Christelijk Historische Unie 507 st., 2 zetels, rest 64 1/11 stem. Aldus toegewezen 8 zetels bij deze eerste verdeeling. Bij de tweede verdeeling komen op de eerste plaats aan de beurt Gemeentebelang en de Vrijheidsbond, daar zij 3/4 (75 pet.) van de kiesdeeler hebben behaald, waarna de SD.A.P. haar tweede zetel wordt toege wezen als hebbende de grootste rest, n.1. een rest van 127 6/11 stem. De R.K. Staats partij heeft voor haar 4e zetel een te-kort van 23 stemmen. De raad zal dus bestaan uit: Staatspartij 3 (4), S.DA..P. 2 (1), Vrij heids bonder 1 (1), Anti-Revolutionairen 2 (3), Gemeentebelang 1 (0), Christ.-Hist. 2 (2). De verhouding van den raad was voor heen 9 rechts en 2 links, thans 7 rechts en 4 links. Tot leden van den Raad zijn gekozen: RK.: J. A. Mens, W. G. Duijnisveld en P. J. Koot; SJDA..P.: J. Braggaar en A. Bak ker; Vrijheidsbond: W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye; Anti-Re volutionairen: Chr. Eggink en D. Limburg; Gemeentebelang: A. J. van Hilten; Christ- Historisch: A. Verboon en O. R. I. Viveen. In den raad keeren niet terug de heeren L. J. van Leeuwen RJC. en J. J. Dijkman Christ.-Historisch, die beiden voor een nieuwen candidatuur hebben bedankt en de A.-R. D. de Jong, die niet herkozen is. Als nieuwe leden komen in den raad de heeren: A. Bakker, SD.A.P.; A. J. van Hil ten, Gemeentebelang en O. R. L Viveen, Christ.-Historisch. En nu trachten een paar laffe indringers dat werk, zoo vol ijver en vertrouwen in elkaar gezet, te saboteeren. Verleden jaar werden uit een der cabi nes, die gesloten was met een hangslot, verscheidene zwempakken van leden ge stolen. Daders natuurlijk onbekend. Al mis sen de betrokkenen ongaarne hun eigen dom, toch weegt dit niet zoo zwaar als de ontdekking van hedenmorgen, dat uit twee cabines de spiegeltjes, daarin met schroeven bevestigd, waren verdwenen. De spiegels door de Tweka fabrieken welwillend aan de vereeniging verstrekt hebben voor de vereeniging geringe finan- tieele waarde, voor de dieven heelemaal niet, de in de lijst gedrukte naam blijve voor hen een knagend verwijt, maar het feit dat de laffe daders zij liggen natuur lijk op het kerkhof zich vergrepen heb ben aan de eigendommen van een vereeni ging, opgericht in een tijd, waarin wij, vooral in deze land- en tuinbouwstreek de druk zoo zwaar gevoelen, is zoo kenschet send voor het gebrek aan gemeenschapszin van de baldadige dieven, dat de jongelui, die de vereeniging vormen, daarvoor de diepste minachting voelen. In de waarschijnlijk wel ijdele hoop, dat deze regels onder de oogen van de da ders mogen komen, hen tot nadenken bren gen en een inzicht geven in 't misselijke van hun daad. Namens het bestuur van het Zwembad „De Verbetering" NOUT, voorzitter. Snel, snel! U hebt me stry- chïne gegeven inplaats van kinine op 't recept van mijn vrouw. Kalm wat, manals dat echt, heuschelijk waar is, krjjg ik eerst nog veèrtig cent van U. (Bouillabaisse). LAND- EN TUINBOUW Inschakeling van werkloozen in het Bloembollenbedrijf In verband! met de van den minister van Sociale Zaken ontvangen circulaire van 17 Juni j.l., waarbij de mogelijkheid werd geschapen dat werkloozen, met subsidie van het Rijk, in 't vrije bedrijf zouden kun nen worden ingeschakeld, heeft Dinsdag middag een conferentie plaats gehad ten gemeentehuize van Sassenheim, waarbij alle bij deze regeling betrokken gemeente besturen tegenwoordig waren; de vergade ring was door 20 personen bezocht. Deze bijeenkomst heeft de ministerieele regeling overwogen en aan een langdurige bespreking onderworpen en bleef voorna melijk lang stilstaan bij de bespreking van punt 6 der ministerieele regeling, zooals deze ook in dit blad werd gepubliceerd. Voor nadere mededeelingen betreffende deze bijeenkomst wendden wij ons tot den gemeente-secretaris van Voorhout, die ons het navolgende mededeelde. In punt 6 van de regeling, waaraan moet worden voldaan om in aanmerking te kunnen komen voor rijkssubsidie, staat, dat de regeling geldt voor nieuw aan te stellen personeel. Het bloembollenbedrijf nu brengt de mo gelijkheid mede om het personeel in los verband te werk te stellen, en het aantal werkkrachten sterk te doen wisselen in verband met weersgesteldheid en met pe riodieke wisselende intensiteit in de bo dembewerking. Mede door de slechte tijdsomstandighe den zijn verschillende patroons er meer en mee toe overgegaan om zooveel mogelijk losse arbeiders aan te stellen. Er zijn echter nog een beduidend aantal patroons welke gedurende het geheele jaar een aantal vaste arbeiders in dienst hou den, waardoor zijn in het drukke seizoen in verhouding niet zooveel werkkrachten noodig hebben dan de patroons, welke hoofdzakelijk losse arbeiders in dienst ne men. Uit maatschappelijk oogpunt is natuur lijk het systeem te verkiezen, dat de pa troons zooveel mogelijk vaste arbeiders in dienst houden. Dit is ook het meest voor- deelig voor de overheidskassen, daar de z.g. losse arbeiders in den winter en in het voorjaar op steun en werkverschaffing zijn aangewezen. Punt 6 der regeling brengt mede, dat de patroons welke zich grootencleels van los personeel bedienen, nu het drukke sei zoen het bollen-rooien nadert, direct in hooge mate van de regeling profitee red Immers, op grond dezer regeling welke geldt voor nieuw aan te stellen per soneel kan voor al deze werkkrachten toeslag worden verkregen. De toestand wordt dus zoo, dat de pa troon, die zooveel mogelijk vast personeel heeft gehouden in beduidend mindere mate van de regeling proifteert dan een patroon, die de verzorging der arbeiders in tijden, dat deze niet strikt voor het bedrijf pro ductieve arbeid kunnen verrichten, aan de gemeenschap overlaat. De onbillijkheid hiervan is evident. Daarenboven kan het niet uitblijven, of het aantal vaste arbeiders gezien de bo venomschreven nadeelige gevolgen zal bij het afloopen der arbeidsovereenkomsten in deze streek zeer belangrijk dalen, het geen wederom zal leiden tot eene vergroo ting der werklooöheid voor het komende jaar. Naar het inzicht der commissie moet daarom eene toeslagregeling alleen worden toegepast voor extra-werkzaamheden. Voor werkzaamheden derhalve, die weliswaar nuttig doch niet strikt noodzakelijk zijn. We denken hierbij aan het meer intensief bewerken van de tuinen, het bewerken van het z.g. leeg land, het diepspitten e.d. Voor de toepassing van dit systeem is het noodzakelijk vooraf in een schema vast te leggen, het loexn-bedrag, hetwelk een bloembollenbedrijf per H.A. bij eene nor male bewerking eischt. De oommissie vleit zich met de gedach te, dat een dergelijk schema is vast te stellen en heeft zich, krachtens opdracht der diverse gemeentebesturen, reeds gezet tot het opstellen van een plan. De conclusie dezer bijeenkomst werd vastgelegd in een telegram, welke tijdens de vergadering aan den Minister vau So ciale Zaken werd gericht, luidende als volgt: "Gemeentebesturen der bloembollen streek in Sassenheim bijeen ter bespreking van de regeling inzake het opnemen van arceiders in het bloembollenbedrijf; zien eenparig zeer groote moeilijkheden bij een eventueele uitvoering dezer rege ling; verzoeken beleefd een audiëntie voor een commissie uit die gemeentebesturen. Geven beleefd in overweging de regeling op te schorten. Gouverneur, burgemeester Thans werd overgegaan tot samenstel ling eene commissie, die tot taak kreeg bin nen den kortst mogelijken tijd de bestu- deermg van een toepassing in de praktijk ter and te nemen, teneinde zoo spoedig mo gelijk de inschakeling ten uitvoer te kun nen brengen. De inschakeling werd hier- meeóe dus wel aanvaard, evenwel niet de normen welke de minister gesteld heeft om nieuw personeel met rijkssubsidie, m dienst te stellen. De commissie werd als volgt samenge steld: J. P. Gouverneur, burgemeester van Sas senheim, Voorzitter; J. W. A. Lefeber, Lis- se; B. N. Loer akker, raadslid Hillegom; A. A. C. M. van Iersel, burgemeester van Noordwijkwerhout; P. A. van Reijsen, wet- houded "Voorhout; C Zwetsloot, wethouder Warmond, en W van Elk, gemeente-sec re - taris van Voorhout, tevens belast met de administratieve werkzaamheden dezer com missie verbonden. Ten overvloede verwenzen wij nog naar eeen soortgelijk plan, door den heer W. van Elk van Voorhout samengesteld, en be gin 1934 in ens blad gepubliceerd, waarin dezen het plan, soortgelijk aan dat als de vergadering bedoelt, heeft verdedigd. 1 =a UIT DE RIJNSTREEK ZOETER WO UI>E. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Alle leden waren aanwezig, be halve de heer Meijdam, die bericht van ver hindering had gezonden wegens ziekte. Te ongeveer 7 uur opende de voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering las, die on veranderd werden vastgestled. Vervolgens deed de voorzitter mededee- ling van de ingekomen stukken, waaronder voornoemd schrijven van den heer Meij dam, in verband waarmede de voorzitter den wensch uitsprak dat de heer Meijdam weer spoedig hersteld moge zijn en aan de beraadslagingen zal kunnen deelnemen. Onder de verdere stukken, die voor ken nisgeving werden aangenomen, beyond zich eene missive van Ged. Staten, houdende toezending van de vastgestelde rekening van het waterleidingbedrijf over 1933 en eene missive dat laatstgenoemd college zijn beslissing heeft verdaagd omtrent het in gezonden uitbreidingsplan aan den Hooge Rijndijk. Een verzoek van de afd. Leiden van de Ver. voor Chr. Vacantiekolonies om sub sidie voor 1936 werd aangehouden ter be handeling met de begrooting 1936. Hierna werd het suppletoire kohier hon denbelasting vastgesteld en wel op 69, terwijl besloten werd wijziging te brengen in de tarieven voor huwelijksvoltrekking conform het voorstel van B. en W. De gemeenterekening 1933 werd opnieuw voorloopig vastgesteld, in verband met eene opmerking van Ged. Staten, terwijl na lange discussie besloten werd aan de Ste delijke Fabrieken te Leiden te betalen een bedrag van 280.11 voor beschadiging van een electriciteitskabel bij het leggen der gasleiding. Hierna werd' besloten de begrooting 1934 te wijzigen in verband met het sluiten van den dienst per 30 Juni a.s., alsmede tot wij ziging van de begrooting waterleidingbe drijf 1934. In verband met het besluit van Ged. Sta ten om de jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand nader vast te stellen, resp. voor den eersten, tweeden en derden op 87.50, 36.— en 17.50, stel den B. en W. voor om den derden ambte naar, die destijds onbezoligd werd aange steld, omdat volgens de ontwerp-jaarwedde- regeling toen geen bezoldiging mogelijk was, dezen derden ambtenaar alsnog te be zoldigen conform de vastgesteld belooning van Ged. Staten. De heer Paardekooper vond den gang van zaken in dezen van Ged. Staten niet juist; evenzoo de heer Wessel. Na eenige discussie kwam het voorstel van B. en W. om te bezoldigen in stemming en staak ten de stemmen, zoodat in een volgende vergadering het voorstel opnieuw ter tafel komt. Toen ging de Raad in geheime zit ting ter behandeling van schoolgeld- en hondenbelastingreclames en werd na on geveer een half uur besloten te beschikken op bedoelde reclames conform het voorstel van B. en W. Nadat de Raad nog zijne sanctie had ver leend aan een wijziging van het uitbrei dingsplan aan den Hooge Rijndijk, con form een voorstel-van der Velden, zoodat het mogelijk wordt dat op de buitenplaats Rhijnvreugd een 40-tal woningen worden gebouwd, kwam de rondvraag aan de orde. De heer Paardekooper gaf B. en W. in overweging na te gaan of het niet mogelijk is, dat ook voor de gemeente Zoeterwoude een loontoeslagregeling wordt toegestaan, waardoor de werkloosheid kan worden be streden en kon worden voorkomen dat vrouwen en kinderen het werk moeten ver richten dat door mannelijke arbeiders moet- gedaan worden. De heer de Groot vroeg maatregelen te nemen opdat het voetpad in het Lagerak wordt verbeterd, terwijl de heer van Ben- nekom beter politietoezicht vroeg aan den Nieuwen weg waar het j aarlij ksche euvel van het onbetamelijk liggen langs den weg weer zijn intrede heeft gedaan. Hierna sluiting. NIEUWKOOP. Opening nieuw Voetbalterrein N.V.V. Op Zaterdag a.s. des nam. 7 uur zal de „Nieuwkoopsche Voetibalvereeniging" haar nieuwe voetbalterrein gelegen aan den Aar- landerveenscheweg alhier openen. Aan deze opening zullen verschillende kinder- en volksspelen voorafgaan of volgen aanvan gende 1 uur, terwijl er een voetbalmatch gespeeld zal worden tusschen Alphen I uit Alphen aan den Rijn en Spartaan I uit Am sterdam. Beide clubs spelen in de 2e klas K.N.V.B. Op het terrein zal een consumptie tent aanwezig zijn. Afscheid Dijkgraaf Polder Nieuwkoop en Noorden. Op Vrijdagavond a.s., des avonds 8 uur zal de Dijkgraaf van den Pol der Nieuwkoop en Noorden, de heer P. A. Th. van der Weiden, officieel afscheid ne men van de ingelanden en zijn functie overdragen aan zijn opvolger, den heer A. Kromwijk. KOUDEKERK Collecte, De collecte voor den Gew. Dienst heeft bruto opgebracht f 16.76.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7