WOENSDAG 26 JUNI 1935 DE LETOSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. t BUITENLAND BELGIE. ZESHONDERD MIJNWERKERS IN STAKING. Maandag is een arbeider van schacht 28 van de Charbonnage de Levant te Jemap- pes, die in conflict was geraakt met een ploegbaas, ontslagen. In verband daarme de hebben gisteren zeshonderd" mijnwer kers het werk neergelegd. Zij eischen in de eerste plaats, ongedaan maken van het ontslag van genoemden arbeider. Er bestaat eenige vrees, dat deze staking tot verdere moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven. FRANKRIJK. CONGRES INTERNAT. KAMER VAN KOOPHANDEL. Het valuta-probleem en stabilisatie. Deze dagen houdt de Internationale Ka mer van Koophandel te Parijs een con gres, waarop gisteren de besprekingen van de groep „Financiën, Industrie en Handel", over het valutaprobleem en de stabilisatie in het middelpunt van de belangstelling stonden. Volgens den correspondent van de „Tel", heeft de kwestie van de stabilisatie der betaalmiddelen tot een zeer bewogen de bat geleid. Twee passages uit een uitvoerig ontwerp slot-resolutie, waarover de sectie zich had uit te spreken, nL ten eerste de verklaring der Internationale Kamer van Koophandel, dat een onmiddellijke stabi lisatie der betaalmiddelen op basis van het goud onmisbaar is en dat stabilisatie alleen op goudbasis kan geschieden, en ten twee de de verklaring, dat de stabilisatie een der snelste methodes is om de natuurlijke krachten te veroorloven em algemeen her stel van de prijsniveaux te bewerken, zijn namelijk van Britsche zijde op zulk een verzet gestuit, dat de resolutie niet is aan genomen, doch naar de redactie-commissie moest worden terug-verwezen. TSJECHO-SLOWAKIJE. MACHTIGINGSWET AANGENOMEN. De Tsjechische Kamer heeft Maandag avond laat een machtigingswet aangeno men. Vóór stemden de regeer in gspartij en de Tsjechische fascisten; tegen alle andere partijen. De wet geeft de regeering de bevoegd heid om bij decreet economische maatrege len te nemen. ITALIË. EDEN'S BESPREKINGEN TE ROME. Ook de Abessynische kwestie aangeroerd. Over de slotbespreking gisteren tusschen Eden en Mussolini wordt van Italiaansche zijde het volgende officieele communiqué gepubliceerd: „Minister Eden heeft heden opnieuw met den chef der regeering een onderhoud van een uur gehad. De verschillende Europee- sche problemen werden aan een beschou wing onderworpen. Daarbij is vastgesteld, dat de richtlijnen, vastgelegd in het Lon- densche communique van 3 Februari en in de besluiten van Stresa, in het belang van de consolidatie van Europa verder ontwik keld kunnen worden. Ook de Abessynische kwestie is behan deld." Verder wordt er de nadruk opgelegd, dat met uitzondering van Duitschland's eventueele terugkeer tot den Volkenbond alle punten zijn behandeld. Het is niet uit gesloten, dat Woensdagmorgen een nieu we bespreking zal plaats vinden tusschen Eden en Suvich. Eden hedenmiddag weer naar Parijs. Naar vernomen wordt, is het vertrek van Eden vastgesteld op hedenmiddag. Hij zal dan Donderdagochtend te Parijs aankomen, waar hij een tweede onderhoud zal hebben met Laval. DE BESPREKINGEN TE SCHEVENINGEN. Gistermiddag zijn de besprekingen van de arbitrage-commissie te Scheveningen inzake de incidenten aan de grens van Ita- liaansch-Oost Afrika en Abessynië begon nen. De tweede arbiter, door de Italiaansche regeering aangewezen, graaf Aldovandi, is gisterochtend in Den Haag aangekomen. Hij heeft zijn intrek genomen in het Pa lace-hotel te Scheveningen. De door Abessynië aangewezen arbiters Pitman Benjamin Potter van de Interna tionale Organisatie voor Hooger Onderwijs te Genève, en de Lapradelle, professor aan de Parijsche universiteit, hebben hun in trek genomen in het Grand Hotel. Het Nederlandsch correspondentiebureau te Den Haag geeft nog de volgende uiteen zetting. Tot een juist begrip van de werkzaam heden der arbitragecommissie moge her innerd worden aan artikel 5 van het Ita- liaanschAbessynisch verdrag van 2 Aug. 1928. Blijkens dit artikel hebben beide regee ringen zich verbonden alle kwesties, welke tusschen hen mochten rijzen en niet langs diplom atieken weg konden worden opge lost, aan arbitrage te onderwerpen, zon der een beroep op de wapenen te hebben gedaan. De beide regeeringen wijzen de ar biters aan. Zonnebrand Doorzitten PUROL bij Wielrijden Dit artikel is de grondslag van de Vol kenbondsresolutie, kortelings te Genève aangenomen, en is ook de basis van den ar beid der arbitrage-commissie. Beide betrokken regeeringen hebben de noodige stukken en bescheiden aan de com missie doen toekomen, vergezeld van een uiteenzetting van hun standpunt en van de bewijzen voor de juistheid van haar-stel- ling. Van Italiaansche zijde zijn twee deskun digen ter beschikking van de arbiters ge steld, één van het ministerie van Buiten- landsche Zaken en één van het ministerie van Koloniën. CHINA. t JAPAN'S CONTROLE IN TSJAHAR, Ernstige ontstemming in China. Van Chineesche zijde is men ernstig on tevreden over de wijze waarop de Chinee sche autoriteiten het conflict met Japan in de provincie Tsjahar hebben geregeld, en waardoor deze provincie practisch geheel in de greep van Japan is gekomen. Hoewel van officieele zijde wordt gewei gerd mededeelingen over de regeling te doen, meent men te weten, dat deze bestaat uit drie punten en wel: 1. De Chineesche troepen worden uit alle aan Jehol grenzende districten van Tsjahar teruggezonden en vervangen door politie. 2. De Japansche militaire autoriteiten krijgen de beschikking over een vliegveld bij Kalgan, dat, naar men zegt, reeds ge reed zou zijn. 3. Het leger van generaal Tsjoeng Tsjen Yoean moet de provincie Tsjahar ontrui men. Door de vervulling van deze drie eischen krijgen de Japanners practisch de geheele militaire controle over de provincie Tsja har. AMERIKA. ROOSEVELT HAAST ZICH. Aandrang tot snelle aanneming belastingwet. Na een conferentie met de leiders uit het Congres heeft president Roosevelt verklaard het wenschelijk te achten, dat de verleden week door hem ingediende be lastingvoorstellen nog in de huidige zitting van het Congres worden aangenomen. De speaker van het Huis van Afgevaardigden heeft in dit verband medegedeeld, „dat in het geheele Congres slechts geringe oppo sitie tegen het wetsontwerp is te verwach ten." BUITENLANDSCHE BERICHTEN IN ZWEDEN VERDRONKEN DERTIG MENSCHEN. Bij het zwemmen en baden zijn de laat ste dagen in Zweden talrijke ongelukken gebeurd. In totaal zijn dertig personen verdronken. Een bijzonder tragisch ongeval deed zich voor bij Kalmar, waar een roeiboot met vier meisjes omsloeg. Alle vier verdron ken. TREINONTSPORING IN WEST-SIBERIë. Naar uit Oronburg wordt gemeld, is op het traject OronburgOmsk een perso nentrein ontspoord, waardoor negen per sonen werden gedood en talrijke gewond. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn door onverantwoordelijk gedrag van het trein personeel. Het verkeer op het traject was 22 uur stilgelegd. ZEVENTIG JACHTEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Een doode en een millioen schade. Door een geweldigen brand, die heeft gewoed in de jachthaven Pilkington (Flo rida), zijn niet minder den zeventig jach ten vernield. De totale schade beloopt circa een millioen dollar. Een persoon zou om het leven zijn gekomen, een ander ver keert in zorgelijken toestand. NOODWEER IN DENEMARKEN. Een zeer zwaar onweer heeft zich gis teren ontlast boven Seeland en Jutland. Talrijke boerderijen brandden door blik seminslag af. Bij Aalborg is een landbou wer door het hemelvuur doodgeslagen. Over een gebied van 75 hectaren werden graan-, bieten- en andere oogsten ver nield. Op het eiland Femoe tusschen See land en Laaland bezweken door een he- vigen storm talrijke boerenschuren en stallen. Gedurende het onweer, dat slechts tien minuten duurde, viel er niet minder dan 25 m.M. neerslag. NOODWEER BOVEN ZUID-ENGELAND. Gistermiddag zijn boven Londen en een groot gedeelte van Zuid-Engeland zware onweersstormen losgebroken, ten gevolge waarvan een persoon gedood werd en ver schillende huizen door den bliksem wer den getroffen, terwijl verder schade aan gericht werd door zware hagelslag en fei len regen. De temperatuur, die reeds een hoogte had bereikt van 85 graden, daalde in enkele minuten met 10 graden. Piloten, die in den loop van den middag te Londen BINNENLAND HET GROOTE BEZUINIGINGS- ONTWERP. De Kamer rekent op twee weken behandeling. Aangenomen wordt, zoo schrijft de Tel., dat de Memorie van Antwoord betreffende het Bezuinigings-ontwerp tegen het einde der week in handen van de Commissie van Voorbereiding uit de Tweede Kamer zal worden gesteld. Wordt nader mondeling overleg met de Regeering wenschelijk ge acht, dan zal publicatie van het Regeerings- antwoord nog wel even op zich laten wach ten, in het andere geval wordt de Memorie van Antwoord in den loop der volgende week verwacht. Voorshands wordt aange nomen, dat de openbare behandeling in de Tweede Kamer omstreeks 16 Juli zal kun nen aanvangen, wellicht reeds den llden of den 12den. In parlementaire kringen re kent men, dat het Kamerdebat ongeveer twee weken zal duren. HANDEL MET ITALIê. Onderhandelingen hebben ongunstige wending genomen. De onderhandelingen over een regeling inzake de handelsbetrekkingen tusschen het Koninkrijk der Nederlanden en Italië, welke sinds vijf weken te Rome door de Nederlandsche delegatie worden gevoerd, hebben een ongunstige wending genomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de dele gatie terugkeeren, zonder dat een overeen komst zal zijn tot stand gebracht. NA HET INDUSTRIALISATIE CONGRES. De wenschen van de sociale organisaties omtrent de economische politiek. De vier R.-K. sociale vereenigingen van arbeiders, boeren, middenstanders en werkgevers, die te zamen op 13 Mei LL te 's-Gravenhage het Industrialisatie Congres organiseerden, hebben ten congresse toe gezegd, haar wenschen omtrent de econo mische politiek nader te zullen formulee ren en openbaar maken. Intusschen is verschenen het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer, omtrent het Wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven, waarin onder par. 5, blijkbaar het standpunt van de leden der R.-K. Kamerfractie te dien aanzien is uit gesproken. De sociale organisaties constateer en tot haar voldoening, dat zij zich in algemeenen zin kunnen aansluiten bij het oordeel der eischen, waaraan naar het oordeel dier volksvertegenwoordigers het Regeerings- beleid nopens actieve welvaartspolitiek be hoort te voldoen. Zij onderschrijven eveneens hetgeen in dit deel van het Voorloopig Verslag wordt gezegd omtrent de noodzakelijkheid van consequente aanpassing der vaste lasten en omtrent de wenschelijkheid van concen tratie van leiding met een zoo groot mo gelijke decentralisatie van uitvoering bij het instellen van den Regeeringsarbeid op het stimuleeren van de volkshuishouding. De sociale organisaties meenen zich in deze omstaudigheden thans van een afzon derlijke preciseering harer desbetreffende verlangens te moeten onthouden en heb ben besloten aan het weldra in druk te verschijnen Congres-Verslag de voornaam ste gedeelten van dit deel van het Voor loopig Verslag toe te voegen. LOONCONFLICT TE BUD EL GEëINDIGD. Arbeiders aanvaarden 5 pet. loonsverlaging Eenigen tijd geleden hadden onder lei ding van den Rijksbemiddelaar in het 4e district prof. mr. P. J. M. Aalberse, bespre kingen plaats met partijen, betrokken bij het conflict bij de N.V. Zincs de la Cam- pine te Budel. Wegens betalingsmoeilijk heden met het buitenland konden deze be sprekingen geen succes hebben. Daar deze moeilijkheden sindsdien opgelost konden worden was het den plaatsvervangenden Rijksbemiddelaar in het 4e district, prof. mr. A. C. Josephus Jitta in een volgende bespreking mogelijk overeenstemming tus schen partijen te bereiken. Het conflict is hiermede opgelost. De arbeiders, voor wie de R.-K. Metaal- bewerkersbond optrad, hebben genoegen genomen met een loonsverlaging van 5 pet. Een fabrieksraad zal worden opgericht. In den loop der komende weken zullen de arbeiders weer geleidelijk in dienst kunnen worden genomen. Hal Hl echter, waar voor de staking al niet meerwerd gewerkt, zal stil blijven liggen. Tegen opheffing Kamers van Koophandel Door den Ned. R.K. Middenstandsbond is een adres gezonden aan dee Tweede Ka mer, waarin wordt verzocht aan het wets ontwerp tot opheffing van eenige Kamers van Koophandel geen sanctie te verleenen. aankwamen, meldden, dat zij door veer tien storipbuien heengekomen waren, al len in het directe gebied van Londen. EEN MOORD UIT HET STEENEN TIJDPERK. Bij het bouwen van een der nieuwe autowegen heeft men een moord ontdekt, die in het steenen tijdperk meer dan 5000 jaren geleden is gepleegd. Nabij Weissenfels heeft men namelijk op slechts 70 c.M. diepte het geraamte ge vonden van een menschelijk wezen, welks hoofd in tweeën was gespleten door een steenen bijl, die nog in den schedel stak. DE BEKEERING VAN MR. DUYS. Voor het vraagstuk van den dood geplaatst. Voordat het sociaal-democratische Ka merlid mr. Duys op de getuigenisbijeen komst der Oxford-christenen in Denemar ken zijn zoo geruchtmakende redevoering hield, waaruit bleek dat „hij en heel zijn huisgezin" zich tot Christus en Zijn kruis bekeerd hadden, heeft zijn echtgenoote een korte toelichting gegeven van dit bekee- ringjsproces. Mevrouw Duys dan verklaarde, dat zij en haar man geheel buiten God geleefd hadden totdat het overlijden van hun jong ste dochtertje hen voor het vraagstuk van den dood plaatste. Hierdoor kwamen zij er toe te zoeken en dank zij de genade te vinden. Heel hun verder leven wen schen zij nu met God te leven eiken dag opnieuw en geheel den dag niet enkel des Zondags maar een anderhals uur onder kerktijd, vast overtuigd er van, dat zij eens het dochtertje, dat him voorging, in een gelukzalige eeuwigheid aan de overzijde van het graf zullen terugvinden. Waarheen? Waarom? Vanwaar? Voor deze drie vragen, welke in hun soberen maar scherpen eenvoud het raad sel van het graf volkomen belichten, vond het echtpaar zich op eenmaal geplaatst, toen zij huiverend terugweken voor de poort van 'n kindergrafje, dat op eenmaal hun lieveling had opgeëischt. Hier schoot al him menschelijke kennis tekort en kon den zij slechts snikkend en handenwringend herhalen: Waarheen? Waarom, Vanwaar? Uit hun wanhoop redde hen de genade, welke geen enkel menschenkind onthouden wordt, dat God met een gebroken en nede rig hart zoekt. Uit hun wanhoop, welke de geloovige christen zich nauwelijks kan voorstellen, daar hij van jongsafaan ver trouwd gemaakt is met de blijde gedachte van een eeuwig leven en een weerzien hiernamaals. Welk een ontzaglijke genade en gave het is dit blijde geloof te bezit ten, moet hij soms zelf weer eens van een ander leeren, die ze niet bezat en na ze ver worven te hebben, zich niet onthouden kan van dat geloof in verrijzenis en eeuwig le ven te getuigen. De „wittebroodskinderen der genade" vergeten zoo dikwijls, dat zij wittebrood eten, eiken nieuwen dag opnieuw. Af en toe moet de vreugdekreet van den een of ander, die zoo lang „roggebrood" at, hen daar weer eens opmerkzaam op maken. Waarvoor zij hem niet dankbaar genoeg kunnen zijn. „Volkskr." TEGEN CUMULATIE. Wetsontwerp door het R.-K. Overheids personeel met instemming begroet. Het bestuur van de B.-K. Centrale van burgerlijk Overheidspersoneel kwam de zer dagen in vergadering bijeen. Besproken werd het wetsontwerp tot wij ziging en aanvulling van enkele artikelen van de Pensioenwet 1922. Met teleurstelling werd vastgesteld, dat een aanvulling van genoemde wet, ten gun ste waarvan de Centrale Commissie voor Ambtenarenzaken zich uitsprak, niet in het wetsontwerp is opgenomen. Deze be trof de mogelijkheid van inkoop van pen sioen van op arbeidscontract doorgebrachte jaren in dienst van het Rijk vóór 1 Septem ber 1931 en van in gelijk verband doorge brachte jaren in dienst van lagere bestuurs organen. Besloten werd de aandacht der Tweede Kamer op dit feit te vestigen en te ver zoeken te willen bevorderen dat bedoelde inkoop alsnog wordt mogelijk gemaakt. Daarna was aan de orde het wetsont werp inhoudend bepalingen tot beperking van cumulatie van pensioenen en andere inkomsten. In het algemeen werd het wetsontwerp met insteming begroet. Wel wenscht het bestuur in het licht te plaatsen, dat de goedkeuring der ontwor pen regeling, geldend afgetreden wethou ders en leden van Colleges van Ged. Sta ten, bijzondere bezwaren doet ontstaan voor het aanvaarden van zoodanige func ties door personen, die een vaste levenspo sitie daarvoor moeten prijsgeven en niet financieel krachtig zijn. Daarnaast stelde het bestuur vast, dat het wetsontwerp alleen wil regelen de cu mulatie van pensioenen en andere inkom sten. Terecht schrijft de aanhef der memorie van toelichting van het wetsontwerp: „In de laatste jaren is er een stijgende ontstemming waar te nemen tegen het ge- lijktendig genot van inkomsten uit ver schillende overheidskassen door één per soon of door meerdere leden van één ge zin." De hier bedoelde ontstemming richt zich echter niet minder tegen cumulatie van openbare betrekkingen en functies, waar aan belangrijke inkomsten verbonden zijn. Ook deze cumulatie behoort de dringende aandacht van de Overheid te hebben. Ten slotte is het voorloopig verslag van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven aan een breedvoerige bespreking onderworpen. Met voldoening werd vastgesteld, dat vele verlangens van de R.-K. Centrale, neergelegd in het adres dat werd gericht aan de R.-K. Tweede Kamerfractie, weer klank vonden. Na de verschijning van de memorie van antwoord zal het bestuur weer onmiddel lijk bijeenkomen en zijn verdere houding bepalen. De R.-K. Centrale wil zoo sterk mogelijk naar buiten doen treden, wat in de bij haar aangesloten organisaties leeft omtrent de voorgestelde maatregelen, meer bijzonder ten aanzien van het overheidspersoneel. R. K. ARTSENVEREENÏGING. Algemeene vergadering. Op 15 en 16 Juni had te Hengelo plaats de 16e algemeene vergadering der R. K. Artsenvereeniging. Op de alg. vergadering van verleden jaar was besloten, dat de vice-voorzitter, dr. L. Veeger, deze vergadering zou presideeren, door ongesteldheid had thans de voorzitter der vereeniging, dr. L. van Romunde, de leiding. Na diens openingswoord werden de jaar verslagen van secretaris en pennigmeester der vereeniging voorgelezen en onder dank goedgekeurd, waar na de rekeningen 1934 alsmede de begrootingen 1936 der vereeni ging en het R. K. Artsenblad werden goed gekeurd. Door prof. P. Groenen werd verslag uit gebracht over de werkzaamheden van het onder zijn leiding staande Informatie bureau. Bij de bestuursverkiezingen werden de aftredenden, de doktoren dr. A. J. B. Oo- men, A. C. A. J. Wubbe en L. Veeger bij acclamatie herkozen, terwijl dr. A. H. M. J. G. Sluyters uit Ravenstein als nieuw lid in het hoofdbestuur werd gekozen. Na herhaalde vruchtelooze stemmingen over een nieuwen voorzitter werd besloten, niettegenstaande de herhaalde verzekering van dr. Van Romunde, dat hij zich niet meer beschikbaar stelde, toch nog een po ging te wagen, die succes had, want toen na gehouden stemming bleek, dat de ver gadering hem met algemeene stemmen tot voorzitter wenschte, zwichtte dr. L. van Romunde voor dezen algemeenen aandrang en aanvaardde onder applaus wederom het voorzitterschap. Dr. van Vught werd herkozen als secre taris-penningmeester van het R. K. Art senblad. Een door de onderafd. Breda ingediend voorstel werd vrijwel unaniem verworpen. De Zaterdag werd besloten met een auto tocht door het mooie Twente en de bijwo ning in Saasveld in een „klos hoes" van een opgevoerde Twentsche Boeren bruiloft, een stuk folklore als men slechts zelden te zien krijgt. Zondag werd na bijwoning van een door prof. F. van der Loo, officiaal van het Aartsbisdom, opgedragen H. Mis de verga dering heropend, die verder gewijd was aan besprekingen over het vraagstuk der Periodieke Onthouding. Na moraaltheologische inleidingen door prof. F. van de Loo en Magister Doodkorte O.P. en medische beschouwingen door dr. J. Holt en dr. M. A. van Bouwdijk Bas- tiaanse werd de vergadering door den voor zitter gesloten, nadat nog besloten was de volgende algemeene vergadering in Den Bosch te houden. EUROPA'S GROOTSTE BRUGBOOG IN AANBOUW. Nïjmeegsche brug vordert snel. Nu de montagebrug voor het bouwen van de groote overspanning van de nieuiwe ver- keersbrug over de Waal te Nijmegen is ge plaatst en men de beschikking heeft over de torenkraan, die reeds van grooten af stand zichtbaar is, heeft men het werk voor de plaatsing van den grootsten brugboog van Europa met voortvarendheid ter hand genomen. Reeds heeft men de beide zeer zware puntstukken in de „stoelen" van de pijlers geplaatst, een werk, dat met groo te nauwgezetheid moest worden uitgevoerd, daar van de juiste plaatsing het welslagen van het geheele werk goeddeels afhanke lijk is, en thans worden door zolderschuiten de groote deelen aangevoerd, die door de torenkraan hoog het luchtruim worden in gevoerd en daarna op de juiste plaats ge bracht, waar zij worden gemonteerd. Dit deel van de Nijmeegsche brug werken is ongetwijfeld het interessantste en wanneer de treinen over de spoorbrug rijden, ver dringen de passagiers zich voor de portier ramen, teneinde een blik op de groote be drijvigheid te slaan. Maar ook aan den ri vieroever is het een voortdurend kamen en gaan van belangstellenden, vooral bij de Belvédère, van welks hooge punt men een schitterend uitzicht op de werken heeft. In zeer snel tempo wordt het werk uit gevoerd, en ofschoon men volgens het be stek tot October tijd heeft om den grooten boog te voltooien, hoopt men er reeds in het laatst van Augustus, in ieder geval voor den herfst, mede gereed te zijn. „Hbld." DE WAARDE VAN DE SUIKER En wat er op komt. Een inzender deelt in de „N. R. Crt." mee, dat buitenlandsche siuker op onze markt wordt aangeboden voor 3.55 per 100 K.G., terwijl suikeraccijns, crisishef fing en invoerrechten in totaal 36.15 per 100 K.G. bedragen of meer dan 1000 pro cent van de waarde van het product zelf. N.V. Drukkerij De Spaaraestad. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders dér N.V. Drukerij De Spaarnestad te Haarlem is be sloten, het dividend over 1934 voor de pre ferentie aandeelen te bepalen op 7 pet. en voor de gewone aandeelen op 5 pet. Den heer L. M. Wetering werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als direc teur-hoofdredacteur onder dankbetuiging voor de belangrijke en gewichtige diensten aan de Vennootschap bewezen. Katholieke delegatie naar Praag. Heden vertrokken Mr. A. I. M. Baron van Wijnbergen en pastoor W. Nolet, resp. voorzitter en secretaris van het hoofdbe stuur van den Nederl. Katholiekendag, naar Praag, alwaar zij Nederland zullen vertegenwoordigen op den Tsjechischen Ka tholiekendag, aldaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6