U.V.S. I tegen ZEER VERSTERKT POLITIE-ELFTAL WOENSDAG 26 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 SPORT DE WEDSTRIJDEN OM DEN TELEGRAAF-BEKER. Triton wint gemakkelijk den voorwedstrijd Op het bekende traject op den Amstel van Het Kalfje naar Amsterdam, waar de finish is bij het clubgebouw van De Hoop, werd gisteravond de voorwedstrijd ge roeid voor den jaarlijksehen wedstrijd voor achten om den Telegraaf-Beker, tusschen de ploegen van Amstel en Triton. Het was schitterend zomerweer en behoudens de warme atmosfeer, was het ideaal roeiweer, er stond geen stroom, terwijl er ook geen wind was. De belangstelling zoowel bij de start aan het Kalfje, als onderweg was groot en de bruggen in de stad boden een gezelligen aanblik. Het verkeer langs den Amsteldijk-oever was keurig geregeld en steeds werden auto's, motoren en wielrij ders tegengehouden zoodat de officieele volgauto's geen enkele maal hinder daar van ondervonden. De regeling langs den weg was in handen van inspecteur Gem- meke. Gestart werd door Amstel met een tem po van 1019 en 36 slagen in de eerste kwart, halve en heele minuut, tegen 11, 21 en 38 van Triton. Reeds direct lagen de Utrechtenaren voor en aan het kalme en rustige roeien viel waar te nemen dat zij zeker van hun zaak waren. Het gemiddelde baantempo bedroeg 29 a 30. De Amster dammers sloegen een hooger tempo en de den herhaalde malen pogingen om in te loopen, doch daar zij reeds direct eenige lengter achter lagen waes dit niet gemakke lijk en mislukte dan ook iedere poging bij hen. Ter oogte van de Zuidergasfabriek, even voor den Omval dus bedroeg het verschil ongeveer 2 1/2 lengte. Het zag er daarna even naar uit alsof zij hun achterstand aanmerkelijk zouden verkleinen, doch het werd maar een kwart lengte. Daarna werd het verschil hoe langer hoe grooter en met een verschil van 5 lengten gingen de Utrechtenaren in den tijd van 15 min. 37 1/4 sec. door de finish. Deze tijd beteekende een nieuw baanre cord, doch daar records alleen gemaakt kunnen worden in eindstrijden, kon de ge maakte tijd dus niet als record erkend worden. De winnende ploeg van Triton bestpnd uit: W. S. Schmoutziger (boeg), W. A. P. F. L. Storm van 's-Gravesande,- H. B. Struyving de Groot, M. F. Meertzer Bruyns, J. Hamaker, F. W. Heberlein, J. L v. d. Leeuw, H. de Langen (slag) en H. H. F. Hobbel (stuurman). Hedenavond vindt de eindstrijd plaats tusschen Laga en Triton. WATERPOLO WEDSTRIJDEN L. Z. C. Gisterenavond werden in de zweminrich ting „Poelmeer" weer twee wedstrijden door de L. Z. C. gespeeld. Vooraf ging de wedstrijd van het derde, dat met 50 van HZ en PC in verloor. Daarna speelde het eerste tegen DJK, welke wedstrijd in een 10 zege der Leidenaars eindigde. Vooral in den eersten wedstrijd bleek de onge oefendheid der Leidenaars een handicap. Snelheid is een eerste vereischte voor het polospel en daarin schieten de Leidenaars nog veel te kort. Daarom zij het dagelijks „oefenen" van harte aanbevolen. L. Z. C.—D. J. K. 1—0. Als scheidsrechter Kok laat beginnen, stellen de ploegen zich als volgt op: L. Z. C.: v. Basten H. v. d. Reijden Elzinga v. Helvert De Reede De Lange Tegelaar Senff Kreffer D. J. K.: Westrus de Gropt Mousset Scheffer Sanders Beide ploegen hebben een invaller de LZC voor de la Court, DJK voor v. Kalkum. Na het uitzwemmen volgt dadelijk een aanval der thuisclub, waaruit de Lange een schot lost, dat door Mousset wordt gestopt. Na eenig middenveldspel schiet de Reede naast en dan volgt een korte, felle belege ring van het gastendoel als Elzinga vrij is opgezwommen. Hij geeft af aan de Reede, die hard inschiet, doch Mousset stopt ge- deelaelijk en de bal komt bij de Lange, die opnieuw inschiet, maar weer slaat Mousset den bal neer, welke daarna weg gewerkt wordt. Elzinga, die veel te zwaar gedekt wordt, zag verschillende vrije wor pen tegen zich toegekend, inplaats dat zijn tegenspeler bestraft werd. De combinatie Elzinga de Reede in het veld is goed, doch Mousset blijkt in uitstekenden vorm en keert verschillende harde schoten. Na een mislukten DJK-aanval is het rusten. Na de hervatting weer hetzelfde spel met maar al te talrijke scheidsrechterlijke on derbrekingen. Elzinga probeert het dan weer het eerst, doch de bal gaat naast. Een schot uit de DJK-voorhoede wordt verdien stelijk door den Leidschen keeper gestopt. De Lange in de Leidsche voorhoede blijkt het schieten nog niet voldoende in zijn macht te hebben, 't Zijn meestal boogbal- letjes recht op den keeper. Als de Reede zich dan fraai heeft vrij gezwommen geeft de scheidsrechter aan de Lange een vrijen worp, welke juist nadeel voor de LZC op levert, omdat de vrije kans teloor gaat. Als het Elzinga dan weer gelukt vrij te komen, lost hij een geweldig schot, waarbij Mous set geen schijn van kans heeft (10). Van Basten keert dan een feilen DJK-aanval en weer zwemt Elzinga vrij op tot 'n halven meter voor het doel. Na een achterwaartsch schot komt de bal juist voor Mousset, die het leer wegwerkt. Elzinga blijkt de ge vaarlijke man, maar het zware dekken is oorzaak, dat hij te weinig beweging heeft. Na enkele wederzijdsche aanvallen zonder succes, komt het einde tenslotte met een magere, doch verdiende LZC-overwinning. De stand is hier nu: Z. I. A. N. L. Z. C. HZ. en PC D. J. K. Maas p. gew. gel. verl. v.t. pnt. 2 11 7—3 3 3 111 2—3 3 1 1 4—1 2 3 1—2 4—7 2 1 1 1—4 L. Z. C. ra—H. Z. en P. C. in 0—5. Het derde speelde met twee invallers en was verre de mindere van de gasten. Reeds hun eerste aanval had succes, toen v. Wee- ren zijn tegenpartij losliet (01). Meijeraan geeft v. Weeren dan 'n mooie vrije kans, welke deze niet benut. Munting in het Leidsche doel voorkomt dan door uitzwem men een zeker doelpunt, waarna de rust komt. In de tweede helft werd de ongeoefend heid der Leidenaars tot een debacle, want de gasten waren vooral nu veel sterker en bijna steeds in den aanval. Toen het 02 was kregen de Hagenaars een strafworp toegewezen (03), waarop de gasten nog tweemaal scoorden (05). As. Donderdagavond worden in Poel meer gespeeld: L. Z. C. I—Maas I en L. Z. c. ni—z. i. a. n. ra. WEDSTRIJDEN „DE ZUL". Morgenavond 8 uur speelt de Zijl Hl in de Zwem-inrichting de Zijl voor de com petitie van den kring Den Haag tegen HZ en PC V. Voorts worden morgenavond gespeeld de navolgende competie wedstrijden: Te Rotterdam: RZC IDe Zijl I. Te Haarlem: Haarlem HDe Zijl II. POELMEER H— H.Z. en P.C. V 1—5. Poelmeer II speelde voor de 2e klasse van den Haagschsen Zwemkring tegen H.Z. en P.C. V en verloor dezen wedstrijd met niet minder dan 51. AUTOMOBILISME STERRIT DER K.N.A.C. NAAR 's-HERTOGENBOSCH. Op Zondag 21 Juli a^. De K.N.A.C. organiseert op Zondag 21 Juli e.k. een Sterrit voor automobilisten naar 's-Jïertogenbosch ter gelegenheid van de viering van het 50-jarig bestaan van deze Brabantsche Hoofdstad. Het ligt in de bedoeling ditmaal de deel neming aan dezen Sterrit, waarvoor de Koninklijke Begeer een speciale plaquette •heeft ontworpen, ook open te stellen voor niet-leden der Club, teneinde ook anderen in de gelegenheid te stellen kennis te ma ken met het werk van de K.N.A.C. Dit heeft het voordeel, dat een groote deelne ming kan worden verwacht, welke natuur lijk noodzakelijk is om dit gebeuren in alle opzichten tot een succes te maken. Er is n.l. gerekend op een totaal van 500 auto mobielen en 2000 inzittenden. Meer in schrijvers kunnen in verband met de ca paciteit van het feestterrein in Den Bosch niet worden toegelaten. Ofschoon de in schrijving tot 18 Juli bij het Secretariaat der K.NA..C., Lange Vijverberg 10 te 's-Gravenhage zal worden opengesteld, blijft de mogelijkheid bestaan, dat dit da tum vervroegd zal moeten worden, indien de hierboven genoemde aantallen zijn be reikt. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden der K.NA..C. 2.en voor niet-leden 2.50; voor mede-inzittenden moet een bedrag van '0.50 per persoon extra worden betaald voor den toegang tot het feestterrein. Omtrent den Sterrit zelf kunnen wij de volgende bijzonderheden vermelden: De deelnemers zullen om in aanmerking te komen voor de Plaquette drie controles moeten aandoen. De eerste is gevestigd bij het Stadhuis in Den Bosch, en geopend van 9.30 uur tot 12 uur. Vandaar moet men via Vught (2e controle) naar St. Michiels Gestel rijden, waar de derde controle ge vestigd is. Deze regeling heeft het voordeel, dat alle deelnemers langs denzelfden weg tenslotte het feestterrein bereiken waar de eindcontrole gevestigd zal zijn en de pla quettes zullen worden uitgereikt. De eind controle zal te 12.30 uur worden gesloten. Bij het feestterrein is een apart parkeerter rein voor de KN.A.C. gereserveerd waar de deelnemers hun wagens gratis zullen kunnen parkeeren. Om 12.45 uur is er een officieele ont vangst op het Stadhuis van Oud Den Bosch, waarna in de groote Stadsherberg van 1.15 tot 2.15 uur een Brabantsche koffietafel zal worden geserveerd. Des middags is er van 2.30 tot 5 uur een groot feest op het terrein met gildefeesten om. een optocht van 1200 gildebroeders, wedstrijden in Vendelzwaaien, Standaard rijden, Concours voor het schoonste Stan- daardpaard, filmvertooningen, groepsv en- delen, concert enz. Van 5 tot 6 uur zal er gelegenheid zijn tot bezichtiging van de Kathedraal en de versierde stad, waarna van 6 tot 7.30 uur een gezamenlijke maal tijd zal worden gehouden. Tenslotte is er dan 's avonds van 8 tot 10 uur opvoering van het Spel Beatrijs met Jan Musch in de hoofdrol en 500 medewer kenden, w.o. een Gemengd Koor en het Philharmonisch Orkest van Rotterdam, on der leiding van Eduard Flipse. De dag wordt dan besloten met een groot avondfeest waar het op de gebruikelijke Brabantsche wijze gezellig zal toegaan. Men ziet het is een rijk voorzien programma, dat naar wij hopen zeer Velen naar Den Bosch zal lokken. Inschrijfbiljetten zijn verkrijgbaar bij het Secretariaat en de Bijkantoren der K.N.A.C. WIELRENNEN Sparta clubkampioen op den weg. Van der Voorde kampioen der nieuwelingen. Ook de tweede dag van de nationale clubkampioenschappen op den weg te Hoo- gerheide, georganiseerd door de Nederland- sche Wielren Unie, mocht zich verheugen in een groote belangstelling van de zijde der Brabantsche sportliefhebbers. Het was reeds behoorlijk warm en het beloofde een zeer warme dag te worden toen gistermorgen tegen half tien de ploeg van de Amsterdamsche Vereeniging „Germania" als eerste het teeken tot ver trek kreeg. Van de 48 wielrenvereenigingen, die had den ingeschreven .waren 5 niet opgeko men, zoodat 43 minuten noodig waren om alle deelnemende ploegen te doen starten. Aanvankelijk handhaafden de renners ongeveer een zelfde tempo zoodat welis waar bij de ingewijden de wedstrijd tegen het horloge met veel spanning werd ge volgd, doch de strijd voor het publiek wei nig sensationeels opleverde en het publiek slechts weinig kon interesseeren. Tenslotte kwam het tot den grooten strijd tusschen „Feyenoord" (Rotterdam) en Sparta" (Den Haag). Om beurten hadden beide clubs de leiding en hoe gering het verschil meestal was blijkt wel uit het feit dat toen ongeveer 100 K.M. was afgelegd „Feyenoord" op „Sparta" een voorsprong had van 43 seconden. Op de derde plaats volgde „De Kampioen" (Haarlem), die een achterstand had van 2 minuten. De strijd werd tenslotte beslist in de laat ste 44 K.M. toen „Sparta" „Feyenoord" van den kop verdrong en geleidelijk begon uit te loopen, zoodat de Hagenaars tenslotte met een flinke voorsprong het clubkam- pioensehap van Nederland wonnen. Pas tegen drie uur 's middags waren alle deelnemende vereenigingen voor zoover zij den strijd in den loop van den dag niet had den opgegeven, binnen. Toen pas konden de uitslagen worden vastgesteld, die luiden als volgt: 1. „Sparta" (Den Haag), 4 uur, 21 min. 4 s. 2. „Feyenoord" (Rotterdam, 4 uur, 25 min. 41 sec. 3. „De Kampioen" (Haarlem), 4 uur, 27 min. 41 sec. 4. „Excelsior" (Gouda), 4 uur. 32 m. 42 s. 5. „Swift" (Leiden) 4 uur 34 min. 40 sec. 6. „Olympia" (Amsterdam) 4 u. 35 m. 14 s. 7. „Adelaar" (Apeldoorn) 4 u. 36 m. 10 s. 8. „De Zwaluw" (Eindhoven) 4 u. 36 m. 10 sec. 9. „De Gazelle" (Amsterdam) 4 uur. 38 m. 10. „De Germaan" (Amsterdam) 4 uur 39 min. 26 sec. 11. „Kampioen" (Scheveningen) 4 uur 41 min. 34 sec. 12. „Ons Genoegen" (Alkmaar) 4 u. 45 m. 37 sec. 13. „Het Oosten" (Enschede) 4u,46m.^s. 14. „Vitesse" (Tilburg) 4 u. 48 m. 32 sec. 15. „Tubanters" (Hengelo) 4 u. 52 m. 37 s. Na afloop van dezen wedstrijd werden door verschillende vereenigingen protesten ingediend tegen dezen uitslag. Op het mo ment, dat wij dit verslag schrijven is de jury druk bezig om deze protesten te on derzoeken. Gistermiddag om plm. half vier vond on der zeer groote hitte te Hoogerheide de start plaats voor de nieuwelingen. 155 ren ners begaven zich vol goeden moed onder weg, doch reeds na 10 KJvl. moesten een aantal renners tengevolge van een ernstige val opgeven. De 90 K-M. werden afgelegd in 2 uur 52 imin. 4 sec. 9 Renners kwamen tegelijk aan de finish. In de eindspurt werd C. van der Voorde, die in de laatste twee K.M. nog kwam te vallen, doch daarna weer op het peleton wist in te loopen, door Arnouts uit Etten (L.) gehinderd, waardoor de laatste werd gediskwalificeerd. De uitslag luidt: 1. G. van der Voorde, uit Clinge; 2. E. Dijkstra, Rotterdam; 3. R. de Geer, Vree land; 4. W. Boom, Rotterdam; 5. P. Terp stra, Amsterdam; 6. E. Muller, Rotterdam; 7. D. Box, Amsterdam; 8. G. Schulte, Am sterdam; 9. Pijnenburg Jr., Tilburg; 10. Daelman, Dorst. LAWNTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. Noodweer belet afwerking van het programma. Storm en regen hebben gisteren een re gelmatige afwerking van het programma verhinderd. Slechts negen partijen konden worden gespeeld en die ontmoetingen, waarbij onze landgenooten betrokken wa ren, kwamen niet eens aan de beurt. De belangrijkste resultaten van gisteren luiden: Heerendubbelspel: Allison en van Rijn (Amerika) sloegen David en Spence (En geland) 64, 61, 63. Yamagishi en Nishimoera (Japan) sloe gen Culey en Hines (Amerika) met 64, 6—1, 6—3. Malfroy en Stedman (Nieuw Zeeland) sloegen Henkei en Lund (Duitschland) met 6—1, 6—4, 6—3. Damesenkelspel: Mrs. King (Engeland) sloeg Mrs. Lucas (Engeland) 75, 63. Miss Round (Engeland) sloeg Miss Mac Ostrich (Engelafid) met 86, 63. BEZOEKT de Voetbalwedstrijd U.V.S. I tegen een zeer versterkt Politie-elftal op Donderdag 27 Juni '35. Aanvang 7.15 uur nam. op het N.B.L.O. terrein Zoeterw. Singel Entréeprijs 25 eent. Werkloozen op vertoon van beurs- kaart 10 cent en jongens 10 cent UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Uitslagen Juniorenwedstrijden van 22 en 23 Juli: Afd. a: KRV a—NVC a 5—0 (art. 13) NVC n. o. g.; Afd. D.: Nic. Boys aAdolf Kolping a 1—0. Afd. C.: KRV b—SMC a 1—6. Demi-finale L. Courantbeker (Kleine). KRV H—SJC Hl 2—5. Zoodat SJC ni zich in de finale heeft geplaatst. De Finales voor de Leidsche Courant bekers worden gespeeld 7 Juli a.s. op het Leiden-terrein! x Programma 7 Juli Finale kleine beker: t—-■ Steeds Hooger I—SJC HI, 1 uur P. P. Speel DOS IWL I 3 uur, C. v. d. Geer. H, HOOGERVORST, comp.leider. R.-K. S. V. „Leiden". De wedstrijd van hedenavond om het kampioenschap van Leiden tusschen Kol ping Boys en Leiden gaat niet door. Vrijdag as. trainingsavond onder lei ding van den heer de la Bije. Laten alle le den daar present zijn. Aanvang 7.30 uur. Het secretariaat van R.-K. S. V. „Lei den" is gevestigd: Lange Pieterskerkkoor- steeg 17. EEN MERKWAARDIGE VOETBAL MATCH. Zooals reeds werd aangekondigd vertrok het voetbal-team van het Katholiek Bre- dasch Scheidsrechtercorps dezer dagen naar Hoogstraten (België), om daar een wed strijd te gaan spelen tegen de gedetineerden van de strafgevangenis. Het was niet te verwonderen dat er een zekere spanning heerschte, een wedstrijd in de schaduw van gevangenis-imuren is niet alledaagsch. Onder leiding van den onder-directeur gin gen de scheidsrechters allereerst de gebou wen bezichtigen van deze instelling. Dat was op zich reeds een sensatie. Een model-gevangenis. De gevangenis had veel weg van een mid- deleeuwsch kasteel. Gelegen in het rustig Vlaamsche landschap, was het omgeven door een breede gracht. Op de binnenplei nen zag men allerlei werkplaatsen: een smederij, een „timmer-win kei", een schil ders-, yzaak" enz. Temidden van deze som bere gebouwen ligt de eenvoudige, doch zeer fraaie kapel. Hier, in deze trieste omge ving woont Hij, die zoo gaarne vergeeft aan hen, die misdeden Buiten de eigenlijke gevangenis liggen twee fraaie voetbalterreinen. Daarheen begaven zich de Bredasche ar biters, om den kameraadschappelijken strijd aan te vangen. De wedstrijd. Een niet minder groote sensatie was de wedstrijd. Even voor tijd betraden de voet balenthousiasten van de gevangenis het ter rein, ordelijk, abnormaal ordelijk: ieder op een meter afstand van den ander. Zij mogen niet spreken met elkanderHet volks lied klinkt op dezen interlanden-wedstrijd niet.... Voorop gaat het vaandel van de club. Dacht u dat de Bredasche scheids rechters tegen boeven, zooals we die meest al voorstellen, spelen moesten? Er waren geen kaalgeschoren hoofden, geen gestreep te pakjes, geen boeventronies, het waren menschen, die misdeden en die dit inza gen, onder invloed van de gunstige inwer kende omgeving. Vooral de .correctheid van kleeding was opgevallen: keurige blauwe voefcbalcostumes. Even later betraden een veertig a vijftigtal supporters het terrein, zij mochten al evenmin spreken, wèl schreeuwenDat bleek al spoedig, toen scheidsrechter Kools uit Breda den aftrap floot. Het ging gewooneen doodge wone voetbalmatch was hetalleen bleek, dat de tegenpartij van de Bredanaars vereweg de sterkste wasHet „publiek" was enthousiast. Zelfs de vijf bewakers ver gaten bijna, dat zij bewaker warenDe keeper, die er al zestien jaar had „opzitten" en zijn geheele leven nooit verder dan dit voetbalterrein komen zou, was verbluffend. Woedend als een tijger viel hij telkens op het leer aan, wanneer dit zijn doel nader de. Plots hoorden we roepen: „Schiet, schietEen oproer, een relletje Men kijkt verschrikt opgerust maar.. het was een enthousiast supporter, die zijn lotgenoot., aanmoedigde Sappig VLaamseh klonken die uitroepen van het „publiek". „Allé Sjuleke, gadimme, v'ruit, allé dan toch. „D'rin zulle, Pirke, allé Het eindigde met 102 voor de gedeti neerdende afmarsch was uiterst rus tig, geen gefooeter, geen gemopper, ook geen enthousiast ophalen van spannende oogenblikkenzij mogen immers niet met elkaar spreken. Wegens bijzondere omstandigheden kan geen return-match worden gespeeld.... daarom heeft men de Bredasche jongens tegen het volgend jaar weer naar Hoogstra ten uitgenoodigd.wat zeker niet zal worden afgeslagen. HAAGSCH ELFTAL—WACKER 4—6. Gisteravond werd op het VUC-terrein te Den Haag, een wedstrijd gespeeld tus schen het Haagsche elftal en Wacker uit Weenen. De gasten wonnen dezen wedstrijd met 64 nadat zij met rust reeds met 31 hadden voorgestaan. U. V. S.Versterkt Politie-eiftaL Trots de tegenwerking van een enkeling gaat de voetbalwedstrijd U. V. S. I tegen een zeer versterk Politie-elftal, waarin vijf eerste klassers K. N. V. B.-spelers in voor komen door. Zoodat een ieder verzekerd kan zijn van een interessante strijd. Scheidsrechter is de heer j. van Deven ter. Om de C. G. W.-Beker. Gisteren speelden op het R.-K. Sport terrein de studenten tegen de scheidsrech ters de fnale voor dezen beker. De studen- ter de finale voor dezen beker. De studen- voorz. van C. G. W. de prijzen uit: le pr. studenten (beker met 11 draagmedailles), 2e prijs 6e R. V. A., 3e pr. scheidsrechters. BILJARTEN LIS SER BILJART KRING. De uitslagen van de voortgezette wedstrij den in café van den heer Jac. de Bruin te Lisse luiden: pnt. brt. h.s. gem. C. Slootbeek 100 28 12 3.57 B. Ransdorp 99 28 17 3.55 J. Bos 100 25 12' 4.— J. v. Diest 80 24 14 3.33 P. Zon j. v. Diest B. Ransdorp D. v. d. Meer C. Slootbeek j. Obdam D. v. d. Meer Th. Sprengers D. v. d. Meer G. v. Eik j. v. Diest G. Elfering N. v. Velzen j. Bosch C. v. Oosten W. Veenboer 100 38 31 2.63 71 37 14 1.01 100 46 13 2J7 96 46 8 2.08 100 35 15 2.85 88 35 11 2.51 100 35 8 2.85 86 34 12 2.52 100 26 14 3.84 97 25 18 3.88 100 35 16 2.85 59 34 6 1.73 100 26 12 3.84 73 25 14 1.95 100 26 11 3.84 70 25 12 2.80 PAARDENSPORT CONCOURS-HIP PIQUE TE HOOFDDORP. Het jaarlijksche concours-hippique, dat de Paardensportvereeniging „Vooruit" tel ken jare te Hoofddorp organiseert, zal op Woensdag, 17 Juli voor de 25ste maal ge houden worden. Het programma omvat wederom een 16-tal nummefs, waaronder het springconcours en als extra attractie, een jachtrit achter jagermeester met eind- loop. Dit mooie, snelle nummer zal waar schijnlijk internationaal zijn. POSTDUIVEN Postduivenver. J)e Vriendenclub" (Leiden) Gehouden wedvlucht vanaf Chateauroux afstand hemelsbreedte gemiddeld 629 K.M., in concours 89 vogels, welke om 6.35 uur met Oostenwind en zeer warm weer in vrijheid werden gesteld. Wat 1 uur vol gens 't program te laat was, en is dan ook een zeer zware vlucht geworden en komen de duiven zeer ongelijk thuis. De heer Joh. Vogelenzang maakt de beste uitslag en wel door 4 duiven in de eerste 10 te hebben n.l. No. 1, 5, 9, 10 en 15de prijs, voorwaar een mooie uitslag. No. 2 A. N. Erades en 11e prijs, A. H. Korenhof is ook weder op 't appèl en wel met No. 3, 4, 8, 16, 23 en 24. A. v. Polanen No. 6, G. A. L. v. d. Reij den No. 7, 13, 14 en 20. G. F. van Dorp 12 en 18. S. N. v. Leeuwen 17 en 19. Chr. v. d. Pluym 21, 25 en 26. G. F. Tisseur 22. De le duif werd geconstateerd op Zondag 19 u. 22 min. 35 seconden en maakte een snelheid van 819.6 Meter per minuut. De 26e puntenwinnaar Maandag 10 uur 2 min. 9 seconde. De eereprijzen werden gewon nen door de heeren Joh. Vogelenzang en A. N. Erades met No. 1 en 2. Alle vereenigingen denken aan de vlucht van a.s. Zondagmiddag. Van de vlucht van St. Sebastiaan (ruim 1100 K.M.) is de uitslag met dit warme weder bijzonder slecht; van de 27 vogels, welke stedelijk gezet waren bij de L. P. C. werd door den heer J. Schreuder, lid der „Blauwkras" de bewuste doffer weder ge klokt op Zondagmorgen 8 uur 7 min. en direct daarop gevolgd door een duif van den heer A. W. Krol van de L. P. C., na dien zijn er in Leiden geen duiven meer doorgekomen. Stationneeren verboden! (Niet langer stH- staan dan noo dig voor on middellijk in- en uitstappen) OOOOOOOOOO

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11