MAANDAG 24 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 TWEE OUDE MENSCHEN AANGEREDEN De 73-jarige heer B. en zijn 78-jarige echtgenoote zijn op de Raaks te Haarlem door een vrachtauto aangereden, vermoe delijk doordat zij den rijweg wilden over steken zonder veldoende op het verkeer te letten. Beiden werden tegen den grond gewor pen. De heer B. kreeg een schedel'basis fractuur en brak een rib, terwijl zijn vrouw een zware hersenschudding had opgeloopen. De oude menschen zijn opgenomen in het Diaconessenhuis; de toestand van de vrouw is levensgevaarlijk. HEVIGE TRAMBOTSING TE AMSTERDAM, Zeven personen gewond. Gisteravond omstreeks zeven uur reden in de Plantage Middenlaan te Amsterdam, kamende uit de richting van de Kerklaan, twee tramtreinen achter elkaar. Voorop reed een tramtrein van lijn 9, bestaande uit een motorwagen en een kleine open bijwagen. Deze stopte aan de Badlaan. De bestuurder van lijn 14 heeft niet spoedig genoeg kun nen stoppen; zijn wagens slipten door en met een hevigen slag botste hij op den open wagen van lijn 9. Glasgerinkel en hevig ge gil volgden op den slag. De kleine open wa gen bleek vernield en door den hevigen schok waren de passagiers als kegels door elkaar geworpen. Velen van hen hadden door glasscherven bloedende wonden op geloopen, terwijl anderen over pijn in ver schillende lichaamsdeelen klaagden. Door de openbare brandmelder op den hoek van de Badlaan werd de brandweer gewaarschuwd, die hoorende wat er aan de hand was, naar de plaats des on'heils uitrukte, maar tevens den Geneeskundigen Dienst kennis gaf van het ongeluk. Spoedig was dan ook de noodige hulp aanwezig. De meeste gewonde passagiers waren het café op den hoek van de Plantage Badlaan binnengebracht. De Geneeskundige Dienst bracht een zestal der gewonden naar het Onze Lieve Vrouw Gasthuis, terwijl an deren nog ter plaatse werden geholpen. De ernstigst gewonden waren zij, die die snijwonden hadden opgeloopen. Gewond werden de bestuurder van den motorwagen van lijm 14 H. M. Verheyen, mejuffrouw J. H. Lieweg, Badlaan 4, me juffrouw Groenteman, Rapentourgerstraat 54, mejuffrouw L. Roggeveen, Balistraat 5, mevrouw G. B. Beverveer-Laimzaat, Bor- neostraat 102, mevrouw Van Geenen-Gort, Heerengracht 169, de heer Koopman en me juffrouw J. C. Hakkert. Geen van de verwondingen is van ernsti- gen aard. Ook zij, die naar het O. L. Vrouwe Gasthuis werden gebracht, konden na ver bonden te zijn huiswaarts keeren. De botsing is dus nog betrekkelijk goed afgeloopen, maar hevig is deze zeer zeker geweest, want de open bijwagen was zoo goed als vernield. De bouten, die de ver schillende deelen verbinden, waren afge knapt als glas. Alles hing scheef in den wa gen. De banken stonden niet meer recht. Ook het voorbalcon van den motorwagen van lijn 14 was gedeeltelijk vernield, even als dat van den motorwagen van lijn 9. De gewonden bevonden zich dan ook in die gehavende deelen van de tramwagens. De tramdienst op beide lijnen had door dit ongeluk groote vertraging. De gehaven de wagens werden door den dienst van de gemeentetram weggesleept. Zoowel door de politie als door den dienst van de tram wordt een nader onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk ingesteld. VERDUISTERING TE ARNHEM. Van effecten ter waarde van 100.000 mark. De Arnhemsche politie heeft een gewe zen gérant gearresteerd, die van iemand uit Praag een aantal effecten in bewaring had ontvangen, ter gezamenlijke waarde van 100.000 mark en waarvan hij een ge deelte ten eigen bate heeft aangewend. Bij zijn aanhouding bleek de man nog slechts in het bezit van 30.000 mark. Hoewel hij ontkent, zich aan verduiste ring te hebben schuldig gemaakt, is hij in het Huis van Bewaring ingesloten. Het onderzoek wordrt door de politie voortgezet. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 25 Juni. Huizen, 1875 M. K. R. O.-Uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig hu1 -\.urtjdoor Pas toor 1 crquin. 12.30 Het K. R. O. orkest en grt»mofoon 2.00 "rouwenuurtje. 3.00 Gramofoon. 3.20 „Ernande" opera van Verdi (gram.) 4.15 De KRO-boys n gram. 5.00 De Bavo-Volkszangertjes. 5.30 De KRO-boys en gram. 6.40 Zwemcursus. 7.15 „Het canonieke en Nederlandsche Recht" door mr. dr. J. Derks. Daarna gra mofoon. 8.00 Vaz Dias, waarna Europeescsh con cert door het K. R. O.-orkest. 8.35 „Verhalen uit de rimboe", herhaling voor den radio-missie-wedstrijd. 9.15 De Egyptische KRO-expeditie. 9.20 Internationale Sportrevue. 9.45 Het K. R. O.-orkest en gram. 10.30 Vaz Dias, waarna orkest in gramo foon. Hilversum, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Causerie. 11.30 Orgelconcert. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.15 Gramofoonplaten. 1.30 Omroeporkest. I.55 Piano-recital. 2.15 Omroeporkest. 3.004.00 Het Aeolin-orkest. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen., Gram.pl. 5.45 Het Renova-kwintet. 6.35 De AVRO-Decibels. 7.00 Causerie over de Bossche Paarden- tentoonstelling. 7.30 Oostenrijksch muziekleven in deze zomer. 8.00 Vaz Dias, waarna viool-soli met orkest. 8.40 Reportage van een bezoek aan Doorwerth. 9.00 Disco-nieuws. 9.30 Tegenlicht-opnamen. 9.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.30 De Chansonnier Jovatti (gr.pl.). II.00 Vaz Dias, waarna aansluiting met „Pschorr", Rotterdam. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.35 Eugene Pini's orkest. I.20 J. Muscant en zijn orkest. 4.40 Orkestconcert. 5.35 BBClDansorkest. 6.50 Bach-concert. 8.20 „The Country of the Blind" van H. G. Wells. 9.20 Piano-recital. 10.40 E. Cundell's kamer-orkest. II.3512.20 Lew Stone en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert 5.20 Uit Brussel: Orgelconcert. 9.05 Zang. Hierna Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.354.35 Omroeporkest. 8.50 Koorconcert. 10.35 Symphonieconcert. 11.2512.50 Dansmuziek. Keulen, 456 T.i. 12.20 Symphonie-concert uit Leipzig. 4.20 Piano-recital. 5.20 Solisten, koor en orkest. 7.20 Zang. 9.05 Het Frankfurter Omroeporkest m. m. van solisten. Rome, 421 M. 10.20 Concsert door het Pro Arte Nova kwintet. Brussel, 322 en 484 M 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten 1.302.20 Salon-orkest. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 en 7.35 Salon-orkest. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 434 meter: 12.20 Salon-orkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Orgelconcert. 6.20, 6.50 en 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijksuitzending: „Gedient, geritten, gefallen". 9.05 Ilja Livschakoff en zijn orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Piano-recital. I.05 Weerbericht. II.2012.20 Dansorkest. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden Derdeprogramma f I 8.00 Keulen. 8.40—9.20 Deutschl. Sender. 10.20 Keulen. 11.20 Droitwich. 12.20 Brussel V. 14.20 Deutchl. Sender 15.20 Kalundborg. 15.50 Diversen. 16.20 Deutschl. Sender. 17.20 Brussel VI. 18.50 Brussel Fr. 19.50 Parijs Radio. 20.20 Brussel Fr. 21.20 Droitwich. 22.00 Beromunster. 22.35 Brussel Fr. 23.30 Deutschland Sender. Vierde programma 8.05 Paris Radio. 10.35 London Reg. 12.35 Droitwich. 14.20 London Reg. 16.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 10.00 Tunpraatje door den heer J. Jon ker chef afd. Gem. Plantscoenen. 19.30 London Reg. 22.40 Droitwich. DE RADIO-MISSIEWEDSTRLJD. Herhaling Dinsdagavond te 8.35 uur. A-s. Dinsdag, 25 Juni zal des avonds om 8.35 uur voor de K. R. O. Microfoon de Ra dio Missie wedstrijd worden herhaald. Allen, die niet in de gelegenheid zijn ge weest, om Zondag jl. deze wedstrijd te vol gen, hebben nu nog een kans. Oplossingen kunnen tot 18 Juli worden ingezonden. In de plaatsen, waar dus Zondag, 30 Juni of op een nog latere datum de verkoop plaats vindt, wacht men even met de oplossing in te zenden, totdat men het speldje heeft gekocht en plakt dan het vlaggetje op de oplossing. Iedere oplossing van de Radio- Missiewedstrijd moet vergezeld zijn van het Missiespeldje. R.K Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Lelden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 rerleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 GEMENGDE BERICHTEN Slachtoffers van warmte en water TWEE BROERTJES IN DEN DOMMEL VERDRONKEN. Zaterdagmiddag zijn bij het baden in de rivier den Dommel onder de gemeente Sint Michielsgestel twee jongens verdron ken. De kinderen, de 13-jarige Jan en de 14-jarige Leo Wagemans, broertjes, voogdij kinderen, die bij een landbouwer te Halder waren uitbesteed, zijn Zaterdagmiddag met eenige kameraadjes gaan zwemmen. Er wordt meer des zomers in de ondiepe gedeelten van de rivier tusschen Sint Michielsgestel en Halder gebaad; tengevol ge van den zwaren regenval der laatste dagen was het water echter snel geste gen. Hiermede hadden de jongens geen rekening gehouden. De stroom sleurde de beide kinderen mede in het kolkende water. De vriendjes liepen naar het dorp om hulp. Zekere Marinus op het Hoog, die de zwemkunst goed machtig is, trachtte de kinderen te helpen. Het was achter in de bochtige, zeer snelstroomende rivier on begonnen werk. Ook een lid van de Vughtsche reddings brigade, de heer T. van Dordt, die met een taxi gehaald was, heeft op verschillende plaatsen gedoken, maar het zoeken was als een naald in een hooiberg. In de rivier, beneden stroomwaarts van de plaats des onheils werden keernetten gespannen en werd er met haken en dreg gen getracht de lijkjes te vinden, welke pogingen tot op Zaterdagavond geen resul taat hebben gehad. Burgemeester Scheltus van Sint Michiels gestel en mevrouw Scheltus-Haton, be stuurslid van de Vughtsche reddingstori- gade, hielpen geruim en tijd mede met het reddingswerk. NOG EEN KNAAPJE VERDRONKEN. Zaterdagmiddag vermiste men het vijf jarig zoontje van de familie Waud te Joure. Na lang zoeken vond men het lijkje in een sloot bij de R. K. school te Joure. VERDRINKINGSGEVAL IN ZWEM INRICHTING TE STEENWIJK. De kinderen zaten op hun vader te wachten, die was gaan zwemmen.... In de Nutszrwem- en Badinridhtng te Steenwijk is gistermiddag een droevig on geluk gebeurd. De 39-jarige manufacturier S. v. d. Horst, wonende aan de Markt, was omstreeks vier uur in bedoelde inrichting gaan zwemmen, terwijl twee zijner kinde ren bij de kleedkamers op hem bleven wachten. Om 5 uur blies badmeester Zei- linga op zijn fluitje ten teeken dat de slui tingstijd was aangebroken. Niemand had nog bemerkt dat v. d. Horst wegbleef, doch de kinderen stonden nog steeds op hun vader te wachten. In allerijl werd nu naar den vermiste gezocht en al spoedig werd toen het lichaam van v. d. H. boven ge bracht. Terstond paste men kunstmatige ademhaling toe, doch dit leverde helaas geen resultaat op. De ongelukkige bleek reeds overleden te zijn. Het slachtoffer was een matig zwemmer en lichamelijk niet sterk. „De Crt." j METSELAAR IN DEN RIJN VERDRONKEN. Gistermiddag om ongeveer 4 uur, uur is i de 27-jarige metselaar J. Momberg, wonen- j de te Arnhem, bij het baden in den Rijn, j nabij de Hevea fabrieken te Oosterbeek, verdronken. Een schipper, die het ongeval zag, sprong hem na en haalde hem direct op. De levens- I geesten waren echter toen reeds geweken, j Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Zijn echtgenoote en 4 nog jeudige kinderen zagen het ongeval gebeuren. FEUILLETON. DE DIEF. DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 45) Hoewel Anthony Trent een liefhebber van goede muziek en een spannend too- neelstuk was, vond hij deze systematische achtervolging van Garland boeiender dan eenig spel, dat hij ooit gespeeld had. Het nam hem geheel in beslag, en hij ging steeds minder naar zijn hotel. Hij zocht Griffith Wadham alleen op, toen zijn chef er over dacht hem te ontslaan, omdat hij zoo weinig verzekeringen afsloot. Hij ver zekerde Wadham daarom tegen wil en dank en kon zijn werk toen weer een week voortzetten. „Maar is het nu heusch de moeite waard?" vroeg Wadham, terwijl hij zijn handteekening op het stippellijntje zette „Ja. Ik ben er van overtuigd, dat hij in de Adelphi-wijk woont. Ik zoek de buurt huis aan huis af en op een goeden dag zal hij de deur voor me openen of me door het hükje heen naar de maan wenschen. Ik heb een glimlach aangekweekt, die volgens mijn spiegel „innemend en ontwapenend" werkt." „Daarom kende ik je zeker niet terug", gaf Wadham ten antwoord. Hij had het resultaat van zijn bezoeken nauwkeurig opgeteekend. Hij had onnoe- 20-JARIG MEISJE VERDRONKEN. Zaterdagmiddag heeft de 20-jarige mej. A. v. V., uit Eindhoven, die met haar schoonzuster in de Dommel aan het baden was, zich te ver in het water gewaagd. Zij werd door den sterken stroom meegesleurd. Haar schoonzuster trachtte haar nog te redden, doch alle moeite was tevergeefs. Het meisje verdronk jammerlijk. Haar stoffelijk overschot is nog niet gevonden. BIJ HET POOTJEBADEN VERDRONKEN. In de Maas te Venlo is Zaterdagmiddag de 18-jarige jongen W. Bergh uit deze plaats bij het pootje baden te water geraakt en verdronken. Reddingspogingen bleken vruchteloos. Het lijk werd na eenige uren dreggen opgehaald. BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. Vergeefsche reddingspogingen. Vrijdagavond te ongeveer half acht wa ren eenige kinderen, waaronder A. G., aan het spelen bij de haven te Steenbergen, meldt het „D. v. N.Br.". Juist waren ze tegenover het pakhuis van den N. C. B. toen het dochtertje van G., oud 10 jaar, zich bukte om vischjes te vangen. Ze ver loor haar evenwicht en viel in de haven. De overige kinderen schreeuwden om hulp. In de nabijheid was zekere v. O. die zich niet bedacht en geheel gekleed in het wa ter sprong. Tweemaal dook hy, doch aan vankelijk zonder resultaat. Noe een tweede persoon begaf zich gekleed te water en dook eveneens. Het gelukte toen den moe digen redders het kind boven te brengen. De geneesheer die spoedig te plaatse was, paste kunstmatige ademhaling toe, doch vergeefs. Het lijkje is naar het Gasthuis overgebracht. Enkele jaren geleden is van hetzelfde gezin een kind verdronken. OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Zondagmiddag is op de Westeinderplas onder Aalsmeer het achtjarige jongetje An- dries Maarman uit Amsterdam van de voorplecht van een zeilvaartuig te water geraakt en verdronken. Zijn grootvader, die hem nasprong, moest de poging om het kind te redden, bijna met den dood bekoo- pen. Hij kon gelukkig nog gered worden. De Rijkspolitie heeft na eenige uren dreg gen het lijk van het knaapje opgehaald. NOODLOTTIGE ONVOORZICHTIGHEID. Door tram overreden en gedood. Zaterdagmorgen wilde de 13-jarige A. P. Heres te Bolsward op de in beweging zijnde tram springen. Hij sprong mis met het noodlottig gevolg, dat hij werd over reden. Met een gebroken dijbeen en een ernstige hoofdwonde werd de jongen opge nomen en naar de ouderlijke woning ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. FIETSER OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Bosohdijk te Eindhoven, heeft Zaterdagmiddag een doodelijk verkeerson geluk plaats gehad. Een auto, welke gedeeltelijk op het rij wielpad reed, kwam in aanraking met een fietser, zekere A. B. uit Best. De wielrijder viel en kwam voor de auto terecht. De auto reed na de aanrijding der tig meter door en kwam toen pas tot stil stand B., die een gedeelte was meege sleurd, was op slag dood. De recherche stelt een onderzoek in. JONGETJE ONDER AUTO GEDOOD. Het zes-jarig zoontje van den heer P. v. d. Wege, dat Zaterdag spelenderwijs op het achter spatbord van den vrachtauto van de N.V. „De Hoop" te Terneuzen was gekropen is, toen de wagen zich in bewe ging zette gevallen, met het gevolg dat hij onder een der achterwielen terecht kwam. De kleine was op slag dood. melijk veel levensgeschiedenissen aange hoord en was met alle redenen, waarom de menschen zich niet willen verzekeren, op de hoogte. Hij had heel wat concurren ten leeren kennen. Om zijn betrekking te houden moest hij de premie van zijn eer ste klant, Anthony Trent, aanzienlijk ver- hoogen. Er was een appartement, waartoe hij nooit toegang had gekregen. Dat was in de York-Buildings. Op de eerste verdie ping was een uitgeversfirma gevestigd. Op de tweede verdieping woonden reclame- teekenaars. De derde verdieping moest drie kamers bevatten, als die net zoo groot was als de verdieping er onder. Hij had toe gang verkregen tot het atelier van die re- clameteekenaars. Twee schilders, die een keer naar de Prix de Rome hadden mee- gedongen, maakten nu ontwerpen voor advertenties. Ze waren te druk bezig om tegen hem te praten, en waren al tegen al les verzekerd, behalve tegen armoede. Zij zeiden, dat zij niets van de andere be woners afwisten. Zij kwamen om tien uur en gingen om vier uur weg. Zij hoorden af en toe wel gestommel boven zich niet, terwijl Alfred Anthony luisterde maar zij hadden niemand gezien. De loopjongen van de uitgeversfirma, die zich gemakkelijk met sigaretten liet om- koopen, kende slechts de twee artisten. Hij kwam van 9 tot 5 uur. De jongen was een slim ventje. Hij scheen niet te gelooven, dat Trenf alleen belang stelde in de adver tenties. Hij ried hem aan, den huiseigenaar die in de buurt woonde, op te zoeken. Dat had Trent al lang geleden gedaan. Hij had gevraagd, -of hij de verdieping boven het atelier van de reclame-teekenaars kon huren. Meneer Bixby, de huiseigenaar, had hem verteld, dat hij die voor een jaar aan 1 een ouden heer, die een geschiedkundig werk aan het schrijven was, verhuurd had. Hij zou Anthony op de lijst zetten. Of hij hem het uiterlijk van zijn huurder beschrij ven kon? Neen. Hij glimlachte koeltjes, het ging noch hem noch Alfred Anthony iets aan, hoe het lichamelijk omhulsel van pro fessor Wright er uit zag. Later ontdooide meneer Dixby een weinig door den eer bied, die zijn bezoeeker toonde, en vertel de, dat hij den professor nog nooit had ge zien. Zijn voorganger, die, zooals alge meen bekend was, een paar weken geleden door een autobus in het Strand gedood was, had dat contract afgesloten. Alfred Anthony nam spijtig afscheid. Maar hij had mr. Dixby tegen alle mogelijke onge lukken verzekerd. Het gebouw, dat Trent tot nog toe in het oog had gehouden, en dat hij zoo gaarne wat nauwkeuriger had willen bekijken, was even hoog als de huizen er tegenover. Het zou dus alleen mogelijk zijn naar bin nen te kijken vanaf het dak van een der tegenoverliggende huizen, en niet vanuit een der kamers, daar deze alle verhuurd waren. Het zou te veel opvallen, als hij van 's middags vijf tot 's avonds negen door de straat patrouilleerde. Zelfs de meest geest driftige verzekeringsapostelen kunnen niet zoo voortdurend in touw zijn: alles heeft zijn grenzen. En als Garland zich daar schuil hield, zou hij Trent zien wanneer deze voortdurend van de overzijde van de straat naar boven staarde. De agenten van de wijk kenden Alfred Anthony al. Hij had de gevaren van hun beroep in gloeiende kleuren gschilderd en getracht, om hen te verzekeren, tot hij ver nam, dat hiervoor door de overheid gezorgd werd. Niettemin had hij door zijn ijver de eerbied afgedwongen, die men niet heeft voor iemand zonder vasten werk kring. Toen hij eenmaal het besluit genomen had, om een nacht door te brengen op het dak tegenover datgene, waaronder de eeni ge bewoner van de Adelphi-wijk huisde, dien hij niet gezien had, begon Trent de daaraan verbonden moeilijkhedjen onder de oogen te zien. In zijn hoedanigheid van verzekeringsagent had hij niet alleen ver nomen, dat er geen kamer vrij was, maar ook, dat de pensionhoudster, die heel licht sliep, de kamer voor aan de straat, naast de trap, bewoonde. Dus was het gevaarlijk, om met een valschen sleutel binnen te ko men, en het maakte weinig verschil of hij de achterdeur nam, sinds er geen andere trap naar boven was dan die naast de ka mer der eigenares. Trent wist er achter te komen, dat ze een vrouw van de klok was. Eiken avond om halftien maakte zij een avondboterham klaar voor den journalist van de bovenste verdieping. En om half elf lag ze in bed, met de deur op een kier; gereed, om bij elk verdacht geluid op te staan. Ze was op orde en tucht gesteld. Uit de portiek van de uitgeverszaak zag Trent haar voor het venster van den jour nalist verschijnen om de gordijnen te slui ten. Daarna zag hij haar schim het blad neerzetten op de tafel voor het raam. Op dat moment betrad Anthony Trent het huis, liep de smalle gang door en de ach terdeur uit naar de verwaarloosde binnen plaats. Hij had de achterzijde van het huis op genomen vanuit het raam van iemand, dien hij had trachten te verzekeren, en wist welke moeilijkheden hem te wachten ston- Iden. Hij begon met op het dak van een uitgebouwd badkamertje te klimmen en daarna bleven er twintig meter bakst ee- nen muur te bestijgen, met geen andere hulp dan de gootpijp. In deze oude huizen zijn de gootpijpen dik maar vaak verroest en in de meeste gevallen tallooze malen overgeschilderd. En die met verf bedekte roest kon zwakke plekken verbergen. Ge lukkig boden de oude muren wel eenig •houvast. Hij had moeilijker klimpartijen volbracht en droeg tennischoenen, stevige maar dunnen handschoenen en een donker gekleurde boord, zoodat geen glinsterend witte rand boven zijn donker costuum hem kon verraden. Het dak van de badkamer kraakte even onder gewicht en toen hij zich aan de roes tige pijp opheesch, knarsten de bouten en spijkers. Het gevaarlijkste moment van zijn tocht was, toen hij zich op het dak moest trekken. Het was mogelijk, dat de pijp zijn gewicht zou dragen, maar het was ook mo gelijk van niet en in dat geval zou hij op het dak van de badkamer terechtkomen, waarna hij, als hij zijn nek niet gebroken had, als eenig excuus kon aanvoeren, dat hij een bad wilde nemen. De agenten zou den hem herkennen, de zaak nagaan, en alles zou uitkomen. Toen hij eindelijk heelhuids op het dak lag, dankte bij de hemel, dat de bouwmees ters in den goeden ouden tijd geen sabota ge kenden. Denkend aan den pensiongast onder hem, kroop Trent heel voorzichtig over het dak en staarde naar vensters aan de overzijde, geen dertig voet van hem verwijderd. De geheimzinnige bewoner had het licht laten branden er was een gaslamp vlak bij het zuidelijke raam. Dat trof, want dat kon hij niet vanaf de deur uitdraaien; tenzij hij den heelen nacht het gas liet branden, moest hij zoo dichtbij ko men, dat zijn schaduw zichtbaar werd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9