ZATERDAG 22 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN HET FRAUDULEUS SLACHTEN NEEMT TOE Strenge straffen Het frauduleus slachten blijkt den laat- sten tijd op het platteland onrustbarende afmetingen aan te nemen en het zijn waar lijk niet alleen veehouders en landbou wers, die zich daaraan schuldig maken. De geheele ochtendzitting van het Kan tongerecht alhier was gisteren gewijd aan overtredingen van de Vleeschkeuringswet en de ambtenaar van het O.M. wees er in zijn requisitoir dan ook herhaaldelijk op, dat nergens zooveel geknoeid wordt als in dit deel van Zuid-Holland. Slagers en veehouders uit Hazerswoude, Woubrugge, Zevenhoven en Nieuwkoop traden in bonte rij voor het hekje en uit de getuigenverklaringen van crisis-contro leurs, veeartsen en keurmeesters bleek, dat het frauduleus geslachte en veelal on deugdelijke vleesch van varkens, scha pen en kalveren op de allerzotste plaatsen wordt verstopt om het aan het spiedend oog der ambtenaren te onttrekken. De een verbergt het in zijn slaapkamer ,de ander achter een schilderij, een derde in de kachel of in een kippenren en een slager was zelfs zoo vindingrijk geweest het hak blok in zijn winkel uit te hollen en dit als „koelkast" voor frauduleus geslacht vleesch en vet in te richten. Om een paar kwartjes te verdienen wordt van den een of anderen boer een zieke lijk schaap opgekocht, het dier wordt er gens in een schuur geslacht en het onge keurde vleesch, dat, wanneer het wel ter keuring zou worden aangeboden, zeker niet geschikt voor de consumptie zou wor den bevonden, wordt in de dorpen uitge vent. Herhaaldelijk wordt bij veehouders vleesch aangetroffen, dat afkomstig is van zieke beesten, welke dan door den eige naar worden geslacht. Uit vrees, dat het zal worden afgekeurd, wordt dan van een en ander geen mededeling gedaan aan den Keuringsdienst; men gebruikt het vleesch zelf en stelt daarmee zich en zijn gezin bloot aan alle mogelijke vergiftigingsge- vallen. De ambtenaar van het O. M. zeide dan ook met de uiterste gestrengheid tegen dit geknoei, dat steeds grootere afmetingen aanneemt, en waardoor de volksgezond heid ernstig in gevaar wordt gebracht, te zullen optreden. Bij betrekkelijk lichte overtredingen, waarbij bij een slager slechts enkele kilo's ongekeurd vet werd aangetroffen, werden geldboetes geëischt van80 tot 150, in de hoop, dat dit er toe zal bij dragen aan het euvel paal en perk te stel len. Santos. De opbrengst van den deze week gehouden bloempjesdag ten bate van het Santosfonds bedraagt f 195.24, welk be drag uitsluitend is bijeengebracht in onze parochie. Bedrijfsdrukte. Naar we vernemen zijn deze week aan de N.Y. Ned. Asphalt- fabriek alhier, weder verschillende arbei ders te werk gesteld en wordt thans we gens de groote drukte met twee ploegen gewerkt. Ongetwijfeld een verblijdend teeken. BOSKOOP. Eerste plechtige H. Mis. Op 20 Juni a s. zal in de kathedraal van Carthago (Noord- Afrika) de H. Priesterwijding worden toe gediend aan den weleerw. heer Joh. Faas- sen, van de Congregatie der Witte Paters. Op 7 Juli a.s. zal Pater Faassen in de pa rochiekerk alhier zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Pioenenkeuring. De Nederl. Vereen, van Pioenenkweekers en -Handelaars hield op 20 Juni 1.1. in Hotel Klaassen een in alle opzichten belangrijke keuring. Be langrijk door flinke aanvoer en door de beste kwaliteit der bloemen, zoowel van nieuwe soorten als die reeds eenige jaren in den handel zijn. Het resultaat der keuring voor nieuwig heden was, dat een cert, van verdiente werd toegekend aan Mons. Aart. Hoogen- doorn, een roomwitte zaailing met iets rose buitenbladeren, ingezonden door Adr. Hoogendoorn. Eveneens werd een cert, van verdienste toegekend aan Peter Brand, een zeer don kere glanzend fluweelroode zaailing inge zonden door de fa. Brand en zonen. Bij de beoordeeling der diverse inzen dingen verkreeg de fa. G. Kooy en zonen een prijs voor de grootste en mooiste col lectie. De fa. Brand en Zonen verwierf een prijs voor de grootste en mooiste collectie soorten in den handel gebracht na 1920. De fa. Gebrs. Verboom verkreeg een eer volle vermelding voor de inzending mooi ste bloemen, terwijl aan den heer P. L. Binken namens het bestuur dank werd ge bracht voor het groot aantal ingezonden bloemen. Wij noteerden uit de inzending der fa. G. Kooy en Zonen de in prima conditie ingezonden bloemen van Lady Alex. Duff, de nog weinig bekende Mrs. Edw. Harding en Mme Emil Debatène; verder Abatre, Raoul Dessert, Nanette en Souv, de Louis Bigot. De fa. Brand en zonen toonde ons reus achtige bloemen van Mons. Jules Elie en verder mooie bloemen van Perrette, Bun ker Hill, Laura Dessert en andere. Ook wa ren in deze inzending te bewonderen twee goed bloeiende geheel in pot gekweekte Pioenen. De heer P. L. Binken exposeerde een mooie vaas Adoplhe Rousseau, Festiva Maxima, Souv. l'Esp. Universelle, Duch. de Nemours en Mons. Jules Elie. Ook za gen wij in deze belangrijke inzending de door den heer Binken in den handel ge brachte soort Bur gem. Warnaar vertegen woordigd. De fa. Gebr. Verboom, wiens geheele in zending uit prima bloemen bestond, gaven ons extra bloemen te bewonderen, o.a. van Elisa, Pride of Essex, Ed wind C. Shaw e.a. De heer J. P. de Borst had benevens reeds in andere groepen vermelde soorten o.a. ingezonden Cherry Hill, Miss Eckhart en de mooie Japansche var. Suruga. In de inzending van den heer Adr. Blom zagen wij o.a. nog in goede conditie Akalu, even eens een Jap. var.: Mme Edu Doriat, een zeer verdienstelijke witte var., bemerkten wij nog in de inzending van den heer Adr. Hoogendoorn. Ten slote zij nog vermeld de inzending van den heer J. Mossel, die bestond uit een vaas Golden Fleece, een weinig beken de soort met geele bloembladeren van bin nen en rose getinte l^uitenbloembladen. Het geheel maakte o.i. een uitstekende indruk en heeft zeker de verwachtingen ver overtroffen. De keuring werd des namiddags ook bezocht door het eerelid der vereen., de Edelachtb. heer A. Warnaar, burgem. van Hazerswoude. Door het bestuur werd een belangstel lenden gratis gelegenheid gegeven in de avonduren de keuring te bezoeken. On danks het minder gunstige weer is daar toch 'een druk en dankbaar gebruik van gemaakt. Ook den volgenden dag (Vrijdag) was er voor ieder gelegenheid deze keuring (een pioenententoonstelling op bescheiden schaal) te bezoeken. Goed afgeloopen. Donderdagavond omstreeks 10 uur had alhier een auto-on geval plaats, dat nog vrij goed is afgeloo pen. De heer v. L. uit Nieuwkoop reed met zijn auto, waarin nog zaten drie da mes en een heer in de wtering langs de Biezen. Komende uit de Rozenlaan was de heer L. van meening, dat de weg recht doorliep en bemerkte pas op het laatste oogenblik de sloot. Door krachtig rem men trachtte de bestuurder nog de wagen op den weg te houden, maar deze gleed door en kwam op zijn kop in de wetering, waar hij met de achterwielen op de kant bleef hangen. Toegeschoten hulp wist de inzittenden spoedig door handreiking uit hun benarde positie te bevrijden, zoodat zij er met de schrik en een gedeeltelijk nat pak afkwa men. HAZERSWOUDE RIJNDIJK. DE ZUSTERS VAN MOERDIJK. Gouden jubileum der Congregatie. Ons wordt gemeld, dat de Congregatie der Zusters van het Allerheiligste Hart van Jezus te Moerdijk, waarvan een der suc cursalen "gevestigd is te Hazerswoude Rijndijk, op 2 Juli haar 50-jarig jubileum zal vieren. In den loop der jaren werden 20 huizen opgericht, waarvan drie in Ned. Oost-In- dië (Palembang, Telok Betong, Tandjong Sakki) en twee in Finland (Helsingfors en Viborg). De Congregatie houdt zich bezig met het geven van lager en uitgebreid lager on derwijs, bewaarschool, naaischolen en Mon- tessorie-onderwijs, Aan het Moederhuis is verbonden pen sionaat, kweekschool, nijverheidsschool en huishoudschool. Daarnaast wijdt de Con gregatie zich aan ziekenverpleging, ouden van dagen en verzorging van arme ver waarloosde kinderen. In verschillende hui zen zijn ook pensions gevestigd. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. Op Dinsdag a.s. des nam. 7 uur (n.t.) vergadert de raad dezer gemeente. Agenda: 1. Onderzoek geloofs brief nieuw benoemd raadslid C. Breedjjk. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel tot het uitgeven in erfpacht van een perceel gemeente-terrein. 4. Verzoek van P. de Graaf om ontslag als lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim met voorstel tot het benoemen van een nieuw lid. Aanbeveling: N. 1. G. D. van Noort, No. 2 P. Boer." 5. Ouderhandsche verhuring van eenige perceeltjes van het bezit, dat eerder eigendom was van J. Sanders. 6. Vaststelling, van de jaarwedde voor den nieuw te benoemen doodgraver, die tevens belast is met alle voorkomende werkzaamheden op de algemeene begraaf plaats in het dorp, met het luiden van de dorpsklok, het schoonhouden van het urinoir en het schoonhouden van de zink putten in de Dorpsstraat en de gemeente wegen. Voorstel 326 per jaar. Sollicitan ten zijn: H. van der Neut, G. van der Voorn P.zn. en A. van Veldthuizen, te Bo degraven. 7. Vaststelling van de jaarwed de voor het schoonhouden van de dorps school. Voorstel 200 per jaar. Sollicitan ten zijn: mej. W. Pos, J. van Soest, A. Ver zijden geb. de Haan en A. W. de Jong geb. van der Zande. 8. Vaststelling van de ver goeding aan de bijzondere scholen over 1932. 9. Opnieuw vaststelling van de ver ordening op de heffing van opcenten op de gementefondsbelasting. 10. Opnieuw vaststelling van de verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 11. Nieuwe bouwverordening. 12. Verzoek van A. van Rooijen te Woerden om sub sidie ten behoeve van zijn autobusdienst. Voorgesteld wordt hem over 1935 100 toe te staan. 13. Wijziging van de begrootingen voor 1934 en 1935. ZWAMMERDAM. Geboren: Maria, d. van J. P. van der Vis en J. van Staalduinen Aaltje, d. van C. Verheul en F. Bakker. Getrouwd: W. Th. 1'Ami jm. 27 j. en G. J. van Egmond jd. 26 j. GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM Gistermiddag hield de Raad dezer ge meente te 1.45 uur een openbare vergade- dering. Voorz. mr. D. F. Pont, burgemees ter; tegenwoordig alle^leden; er is één va cature. De voorgestelde wijzigingen in de amb tenaren- en werklieden-reglementen wor den met alg. st. aangenomen. Voorgesteld wordt de Hoogewerfstraat, de Meerdorpstraat en de Middenstraat voor voertuigen (ook rijwielen) af te slui ten in de richting van de Hoofdstraat. Hieraan wordt de Meerstraat toegevoegd. Het voorstel wordt met alg. st. aangeno men. Het voorstel tot aanvulling van het reglement voor het Burg. Armbestuur wordt mede met alg. st. aangenomen. Het voorstel tot herziening van de sa larissen en loonen van het gemeenteper- soneel, dat van den havenmeester en ver schillende wijzigingen in de begrooting 1935 (bezuinigingen) worden aangehouden Hierna kwam aan de orde: voorstel tot wijziging van het politie-ambtenarenregle- ment. Eerst komt aan de orde: uitbreiding van het politiecorps met 2 agenten. Dit wordt verworpen met 131; voor de heer Jansen. Daarna volgen de salarisverlagingen. Het voorstel van B. en W. wordt met 10 4 st. verworpen; voor de beide wethouders en de heeren de Wreede en Carlier. Met 95 st. wordt aangenomen om de salaris sen te brengen op hetgeen per 3 Mei aan hoogere autoriteiten was voorgesteld. Te gen stemden de heeren Fijma, de Wreede, Carlier, Paase en Spilker. Er zal met de regeering nader overleg worden gepleegd. De geheele verordening wordt met inacht neming van het vorenstaande aangenomen met 95 st. Tegen de heeren de Wreede, Carlier, Spilker, Paase en Fijma. Doortrekking Van den Endelaan Punt. 9: doortrekking van de Van den Endelaan. Verschillendg leden voeren hier over het woord. Aanvankelijk meenden meerderen, dat de laan 2 M. zou moeten worden versmald. De heer van Lierop vindt het lapmiddel. Anderen verdedigen het voorstel. Nimmer zal de gelegenheid weer geboden worden, om op deze voor- deelige wijze deze verbetering te bereiken. Bovendien is het werkverruiming. Het voorstel wordt aangenomen met alleen de stem van den heer van Lierop tegen. Weth. Vermeer feliciteert den voorzitter; de heer Fijma wil op den grondaankoop terug komen. Bij de reorganisatie der straatverlichting geeft de voorz. toelichting; ook de direc teur van P. W. Met alg. st. gaat men ac- coord met het systeem (de gelden waren reeds vroeger gevoteerd). Ook wordt be sloten met alleen de stem van weth. Kla ver tegen, dat de van Meerbeek- en Prins Hendrikstraat eveneens Natriumverlich- tng zullen krijgen. De heer van Lierop breng dank aan B. en W. voor het enorme werk van voorbereiding en verzoekt, dien dank ook aan den heer Henkes over te brengen. Voor het onderzoek naar de ge loofsbrieven van het nieuwe raadslid Th. v. d. Hoorn worden als commissie benoemd de heeren Loerakker, Fijma en Jansen. Na onderzoek wordt tot toelating beslo ten. Inzake reclame hondenbelasting wordt conform het praeadvies van B. en W. be sloten. DE MALVERSATIES BIJ DE ARBEIDSBEURS Na enkele niet zeer belangrijke mede deelingen komt de rondvraag, waarvan het voornaamste is de interpellatie inzake de malversaties van den heer J. B. Ver haar. De heer Fijma zou gaarne eenige inlich tingen vernemen in de zaak-Verhaar. In de bladen hebben tegenstrijdige berichten gestaan. De Raad had op de hoogte kun nen worden gesteld. De wethouders heb ben een en ander geweten en gezwegen. Bij ernstige fouten moet krachtig worden opgetreden, en de voorz. had op de hoog te moeten worden gesteld. Waarom zwegen die wethouders? De voorz. kan wel op deze opmerkingen antwoorden. Voor tegenstrijdige kranten berichten zijn wij niet aansprakelijk. De heer Fijma had inlichtingen verwacht? Maar de zaak is nog in onderzoek. Er zijn inderdaad handelingen verricht, d'ie afkeu ring verdienen, maar de rijkscontroleurs zijn nog bezig. Het onderzoek is ingewik keld en moeilijk. Er komen voortdurend nog nieuwe ontdekkingen. Maar u moet geen verkeerde voorstellingen krijgen. De inlichtingen aan de pl. pers verstrekt zijn gedaan, omdat het een legende werd. De steuntrekkenden zijn niet benadeeld, som migen wel bevoordeeld. De fraudes zijn zoo, dat het rijk meer heeft uitgegeven, de gemeente minder. De belastingbetalers zijn dus niet benadeeld, daar het een ver schuiving van geld is. De feiten zijn in hooge mate btreurenswaardig en het jus titioneel onderzoek nog in vollen gang. Het is niet de bedoeling iemand vrij te pleiten of iets geheim te houden, maar ik ben niet gerechtigd tijdens het onderzoek in lichtingen te geven. Waarom de wethou ders me niet hebben ingelicht weet ik niet, maar dit betreur ik. Weth. Klaver heeft wat hij deed niet bewust gedaan om te verzwijgen, maar zijn opvatting was on juist, al waren zijn bedoelingen goed. Het stuk in „Het Volk" is onderzocht en die klacht is niet juist geweest. Ging dat zoo maar? Weth. Klaver geeft een uiteenzetting. Toen ik als wnd. weth. van social zaken, aldus spr., tijdelijk veel op dat bureau kwam, heb ik veel gevraagd om me in te werken: o.a. hoe is de boekhouding? hoe worden de ouden gesteund? Ik heb toen reeds gedacht: wat is dat hier toch eigen aardig, maar aan fraude heb ik niet ge dacht Op een gegeven dag miste ik het hoofd van den dienst en degene die erbij behoort. Ik vroeg: waar zijn ze? Naai' Utrecht? Ik vroeg: gaat dat maar zoo? Wie betaalt die kosten? Men moet dat toch vragen? Kan dat zoo maar door den beugel? Ik zal een onderzoek instellen. Een paar dagen later kwamen een paar personen bij mij, die me vertelden, dat er een en ander niet in den haak was. Uit ervaring was ik behoedzaam: ik wilde niet terstond een huisgezin kapot maken, want dat is heel wat. De taak was nu aan mij, om een en ander uit te zoeken of er wer kelijk fraude was gepleegd. Weer een an der kwam. het ging over mandaten, die ingebundeld bij den gemeenteontvanger waren. Dat kostte tijd, want ik wilde niet inhakken, ik moest eerst overtuigd zijn. Op 3 mandaten werden mij handteekenin- gen gewezen, niet van de personen in kwestie. De vraag kwam: hoe lang is dat gaande? Dat kan men mij niet zeggen. Ik heb toen het hoofd van den dienst bij mij laten komen en gezegd: er gebeuren din gen op uw kantoor, die niet door den beu gel kunnen. Na aarzeling heeft de man toen gezegd: dat zijn mijn handteekenin- gen. Verder gaande zei ik bij mezelf: nu moet ik weten, hoe lang hij het al gedaan heeft. Verhaar heeft me toen gevraagd het geval ongedaan te maken en hetgeen weg was te zullen teruggeven. Ik antwoordde: dat mag ik niet, het is geen particulier zaakje. Ik heb toen aan een ander opge dragen alle mandaten over 1934 te verkrij gen. De moeilijkheid was: hoe moest ik er aan komen zonder een en ander open baar te maken. Ik heb een en ander aan den burgemeester verteld en we zouden 't onder ons houden; de burgemeester was het ermee eens. Toen ging de burgemees ter naar het buitenland. Ik meende toen aan weth. Vermeer te moeten zeggen: he laas gebeuren er op dat bureau dingen die niet in den haak zijn. Ik vertel er u niet meer van. voordat ik het aan den burge meester vertel. Weth. Vermeer stelde voor, dat dan een ander over het geld zou gaan (ik was toen loco-burgemeester). Dit ge beurde. Ik heb toen tegen den heer Ver haar gezegd: de verantwoording der gel den geschiedt voortaan door dengeen, die naast u zit. Verder heb ik hem gevraagd: waar hebt u het geld voof gebruikt? Ge antwoord werd: voor den dienst. Vervol gens heb ik een heele lijst van namen ge kregen; u begrijpt, hoe moeilijk dat voor mij was. Ik ontving toen rekeningen en kwitanties, die over den gemeentedienst moesten loopen. Er zijn gelden uitgegege- ven, die niet rechtstreeks tot den dienst behooren. Ik meende, dat ik moest behar tigen zoo goed ik kon. De burgemeester kwam terug en ik had alle aanteekeningen over 1934 en 1933. Een gunstig moment afgewacht! Toen kwam het moment, het aan den burgemeester te vertellen. Ik maak geen verwijt, maar weet, hoe deze op deze pun ten buitengewoon scherp is. De burge meester is nu eenmaal opvliegend en opbruisend van aard. Ik heb een gunstig oogenblik afgewacht (Verhaar stond te Den Haag en hier hoog aangeschreven). Ook de wethouders voelen zich gegriefd. Ik heb een en ander aan den burge meester verteld en later aan B. en W. Ik heb de paperassen overgelegd en toen de vraag gesteld: kunnen we dat niet in B. en W. behandelen? Dat werd mij beloofd, maar tevens reeds te kennen gegeven, dat hij het als hul pof f. van justitie er niet bij laten zou. Die bespreking had geen zin meer: de burgemeester is naar Haarlem en naar Den Haag gegaan en heeft de wet houders niet meer gemoeid. Dat heeft me wel gegriefd. Mijn mede-wethouder had een en ander ook wel willen zien. Ik heb u nu het gefygele verloop bekend gemaakt; nu is het oordeel oan u, of ik het goed ge daan heb of niet. De zaak is nu verder in onderzoek bij controleurs en anderen, doch deze kunnen het ook niet zoo vlug (het is al weer 2 maanden) en hadden veel meer paperassen, ook de mijne. We hebben er niet aan gedacht, de zaak in den doofpot te duwen, dat zoudt u ook niet van mij verwachten. De voorz.: ik betreur het, dat deze voor geschiedenis niet geheel juist is weerge geven. Ik laat dit over aan den officier van justitie. De heer oLerakker: daarin is u vrij, maar de toon van u duidt aan, als zou weth. Kalver ook dingen gedaan hebben, die niet in den haak zijn. Er is verschil van mee ning tusschen hem en u (en ik geef toe, dat hij het u eer had kunnen zeggen, maar ik vind zijn argumenten niet gezocht). Een verklaring uwerzijds als man van eer zal ik gaarne hooren; als er dingen gedaan zijn, die niet in den haak waren, moet u er maar rond voor uitkomen. En waar om? Omdat de publieke opinie zoo vreemd is. In Lisse verwonderde men zich dat ik nog niet in den bak zat en er is reclame gemaakt als zaten we achter slot en gren del. Uit uw uiltatingen zou gedistilleerd kunnen worden, dat weth. Klaver zich zou verrijkt hebben; kom er dan meer mee. De voorz.: Weth. Klaver heeft zich vol komen gecompromitteerd en bewust rijks voorschriften met voeten getreden; ik had hem willen sparen (geroep: niet sparen!) Wat u uitgezocht heeft had een gewoon mensch in 2 dagen kunnen doen. De jus titie zal dit uitzoeken. De heer de Wreede acht het optreden van weth. Klaver niet tactisch; valsche handteekeningen, dat is toch te erg. De voorz.: ik zal de laatste zijn om te verklaren, dat weth. Klaver zich verrijkt zou hebben, maar hij had wat hij wist oogenblikkelijk te mijner kennis moeten brengen. De valsche handteekeningen zijn niet ontdekt, maar er is verraad geweest. In eerste instantie heb ik de goede bedoelin gen van den heer Klaver erkend, toch be treur ik, dat een onjuiste inlichting is ge geven. De ambtenaar zegt: ik heb de op dracht van weth. Klaver gekregen met uitdrukkelijk erbij het niet aan den bur gemeester te zeggen (geroep: dat is niet waar). Verhaar heeft zich ernstig vergre pen, hij had een goed geheugen en heeft zeer hard gewerkt. Het is onbegrijpelijk, hoe hij voor een luttel bedrag zich zoo heeft kunnen .vergeten. Weth. Klaver: het liep al langer dan een jar-, ook onder weth. Vermeer. De heer Loerakker: we moeten er reke ning mee houden, dat een benauwde kat benauwde sprongen maakt Er moeten ook frauduleuze handelingen verricht zijn in opdracht van den burgemeester. De voorz.: noem u mij dan namen. Ver haar heeft nimmer met mij geconfereerd, ondanks dat ik hem herhaaldelijk uitnoo- digde. Een verklaring van weth. Klaver acht ik natuurlijk hooger dan een van Verhaar. Toen deze het praatje in omloop bracht dat hij op mijn advies op den trein moest stappen, moest ik ingrijpen. Niemand mag den indruk krijgen, dat weth. Klaver iets gedaan zou hebben om zich te verrijken. Maar hij heeft voor Sin terklaas gespeeld. Weth. Klaver: Ik heb alles gevraagd aan het hoofd van den dienst. De voorz.: mijn indruk is, dat het ook wel eens anders geweest is, zij het met de beste bedoelingen, de werkloozen zijn er ten zeerste mee gebaat geweest. De heer Fijma: ik ben blij dat deze zaak in het openbaar kwam. In de gemeente was niet anders dan een geroep van cor ruptie. Daarom betreur ik het, dat B. en W. ons niet hebben ingelicht. De voorz.: dat zou een novum zijn. De heer Fijma: de weth. heeft niet zich zelf bevoordeeld, maar zijn goed hart is gegaan boven -zijn verstand; ik hoop, dat de raad het volledig rapport ter inzage krijgt. De voorz.: als de officier van justitie en de ministers zulks toestaan. Weth. Vermeer geeft nog een uiteenzet ting en zijn standpunt; hij heeft een on kreukbaar vertrouwen in zijn collega (ge roep: allemaal). De heer van Lierop betreurt met den geheelen raad het geval, is blij dat we het weten; een volgenden keer zou weth. Kla ver anders handelen. De leugens van Ver haar lap ik aan mijn laars: dit zijn niet de eerste; het zal nu wel uit zijn met de praatjes. Hierna wordt van deze zaak afgestapt en komt nog wat klein goed. De vergadering duurde van 2 tot 7.15 uur HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 79. Drein Drentel en Piet Prikkel gingen zitten visschen en weldra hadden ze samen vijf groote visschen opgehaald. „Nou,* zei de vuurtorenwachter, zie je nu wel dat je al zeemonsters genoeg gevangen hebt!". „Ja, antwoordde Piet, maar zulke zeemonsters bedoelen wij niet" 80. Den geheelen avond brachten Piet Prikkel en Drein Drentel op de.- vuurtoren door. Piet was heelemaal omhoog geklommen naar het balkon dat rond de toren liep. De vuurtorenwachter leende hem een verrekijker om daarmee naar de zee te kijken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7