ZATERDAG 22 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 Op welke lijst? - De a.s. Gemeenteraadsver- kiezingen Jk*<- J In de maand Juni worden in alle ge meenten van dit gewest de gemeente raadsverkiezingen gehouden. Hieronder volgen de data, waarop in de verschillende gemeenten de verkiezing wordt gehouden, met daarnaast het nummer van de lijst der R. K. Staatspartij in ieder dier ge meenten: 25 Juni: VOORSCHOTEN 26 Juni: LEIDEN BOSKOOP KATWIJK H3LLEGOM 1 lijst no. 1 lijst no. 1 lijst no. 2 lijst no. 5 lijst no. 8 UIT DE OMGEVING p* 't**1 HILLEGOM Gevestigd: A J. Boelé, Emmastraat 27 A. SoetDimbat, Weeresteinstraat 132 J. A. M. de Groot, Hoofdstraat 214 J. van Kampen, Stationsweg 148a G. J. Kerkhof en gezin, Leidschestraat 73 KI Laan, Hoofdstraat 140 H. C. van der LindenKoop, Stationsweg 194 C. Preenen, Van den Endelaan 56 W. Ren ner, Wilhelminalaan 3 G. J. Simon en gezin, Leidschestraat 181 C. Speelman, Weersteinstraat 83 P. G. van der Veld en vrouw, Haarlemmerstraat 25a D. Th. J Meijer, Meerstraat 6 Vertrokken: C. Kops en gezin naar Lisse A. Chr. de Groot naar Amster- - dam Kinderen Lommerse naar Bussum J. M. Gijselaar en gezin, naar Engeland G. E. Bakker, naar Hoogland P. Schreuder naar Batavia, Geboren: Petrus Anthonius z. van P. Romijn en A. Heerings Johannes z. van J. de Wagt en C. de Graaf Sebas- tianus Johannes z. van A. J. Warmerdam en M. Lippens. Ondertrouwd: J. C. Koppert en A. A van Stein H. Gort en C. van den Bosch M. Wassink en M. C. Heimans Cinjee G. Kardol en A J. van der Beek H. L. Schrama en W. M van Ruiten Getrouwd: J F. Seijsener en H. Dun- kel J. Bontan en M. Vreeken C. A. Goemans en M. A. M. Hermans. NOORD WIJKERHOUT Bloembollencultuur. In café „De Zwaan" vergaderde de afd. Noordwijker- hout van de Algem. Vereen, v. Bloembol lencultuur. De vergadering werd geopend door den voorz., de heer E. Oostdam Jac.zn., die een woord van welkom sprak in deze butten gewone vergadering. Spre ker zeide, dat 8 af deelingeneen vervroeg de algemeene vergadering hebben aange vraagd bij het hoofdbestuur om een uit spraak uit te lokken vóór of tegen op heffing van de saneering. De voorz. werpt de vraag op of het gewenscht is dat de saneering op 31 Juni as. eindigt Hij zegt dat er kans is dat dit invloed zal hebben op den buitenlandschen handel want dan zullen de minimumprijzen niet gehandhaafd worden. Toch moet er wat gebeuren, de lasten zooals roebelasting enz. worden veel te streng toegepast en wanneer men deze belasting niet voldoet wordt geen teeltbewijs of exportvergun ning verleend. De verkiezing van afgevaardigden naar de algemeene vergadering had alsdan plaats; gekozen werden de heeren E. Oost- dam Jac.zn. en L M. van Noort Tot plaatsvervanger werd gekozen de heer L. C. Bouwmeester. Hierna vond de behandeling van den beschrijvingsbrief plaats, welke voorna melijk inhoud de motie Hillegom over op heffing der san eer in gsm a a tr egelen nu of in het najaar Voorgelezen werd een bro- chure van het anti-saneeringscomité. Tenslotte werd na langdurige discussie gestemd over de motie-Hillegom. Deze j werd aangenomen met 128 stemmen. De j motie Limmen werd met groote meerder heid van stemmen verworpen. De afge vaardigden moeten dus stemmen vóór de motie Hillegom en tegen de motie Lim- i men. Rijksveldwachter. Met ingang van 20 Juni 1935 is benoemd tot rijksveld wachter op het dorp de heer E. P. Wil- lemse, rijksveldwachter te Ouddorp. LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Zondag te 11.30 uur bijeenkomsten. Dinsdag te 8 uur Maria-Congregatie, waarna bijeenkomst. Donderdag te 7.30 uur biljartclub A.D.O. en Zaterdag te 7.30 uur bijeenkomst. Gedurende de zomermaanden zullen ver schillende voetbalwedstrijden worden ge speeld, liefhebbers kunnen zich opgeven bij den Senior Ger. van Heiningen of bij Mart. Blokland. Op 14 Juli bij voldoende deelname per fiets naar Den Briel. Op 1 3en 14 Juli bede vaart naar Kolpings graf te Keulen. Waar schijnlijk op 4 Augustus groote vacantie- reis door het mooie Brabant. K.JJVI.V. Zaterdag 22 Juni van 7.30 uur tot 9.30 uur zwemmen. Maandagavond te 7 uur voetbalontmoeting tegen de K.J. M.V., afdeeling Den Haag op het A.V.V.- terrein om een wisselbeker. Dinsdag te 8 uur Maria-Congregatie en Donderdag te 8.30 uur Studieclub. De eerste K.J.M.V.-retraite zal gehouden worden van 16 tot 19 Juli te Noordwijker- hout. Voor inlichtingen of deelname hij den secretaris retraiteclub L. v. d. Meer, Veurschstraatweg 8, te Veur. Autotocht ouden van dagen. Op Don derdag 18 Juli a.s. zal voor de Gemeenten Stompwijk en Veur de autotocht voor ouden van dagen worden gehouden. Een beroep wordt gedaan op de eigenaars van auto's om deze dien middag ter beschikking te willen stellen. Zij, die van de gelegenheid willen gebruik maken dien todht mede te maken, moeten zich vóór 10 Juli opge ven bij een der bestuursleden, n.l. de hee ren S. N. Perquin, Voorburgscheweg 89; A. J. Zandwwij'k, Voorburgscheweg 17; H. C. van Iperen, Voorburgscheweg 13a; A. G. Slingerland, Voorburgscheweg 19; J. ten Hoopen, Leidschekade 1! J. de Langen, Achterweg 13; J. C. v. d. Bosch, Meerlaan 1; C. Havik, Dr. van Noortstraat 71 of bij den burgemeester. Giften worden dankbaar aanvaard, ter wijl de bestuursleden aan huis één dezer dagen een bijdrage zullen komen vragen. Werkt allen mede tot welslagen van dezen dag; de oudjes zullen U dankbaar zijn. STOMPWIJK. VOOR SAMENVOEGING. De Dubbele Raad van Stompwijk heeft zich met 65 stemmen verklaard vóór sa menvoeging van Stompwijk en Veur, mits de Veenweg bij de nieuwe ééne gemeente blijft. (Uitvoerig verslag volgt). HOOGMADE Boottocht ouden van dagen. De ouden van dagen van Hoogmade en Woubrugge hebben gisteren, begunstigd door het mooie weer, een boottocht gemaakt met het groo te stoomjacht „Succes" der Reederij Gebr. Harland uit Leiden. Dit jacht is geheel en al naar de eischen des tijds daarvoor inge richt. De ouden van dagen van Hoogmade werden per autobus gehaald, want het jacht lag gemeerd bij de gemeentelijke op slagplaats te Woubrugge. Toen de ouden van dagen daar aankwamen hoorden wij een zeggen: het is zeker een zeeboot. Toen te ruim één uur de touwen werden losge maakt, werd door allen het Wilhelmus ge zongen. Er was een piano aan boord en een jaszband van W. Gronloh Jr. uit Leiden zoodat al direct de vroolijke stemming erin zat. De reis ging over het Brasemermeer naar Schiphol. Daar werd uitgestapt en het vliegveld bezichtigd. Ook werd nog ge bruik gemaakt van een rondvlucht, welke ook nog bij een paar ouden van dagen zeer naar genoegen was. Zij konden er niet over uitgesproken komen. Na anderhalf uur op Schiphol vertoefd te hebben, werd de terugtocht aanvaard, welke ging over de Kagerplassen, de Zijl, en den Rijn langs over 's Molenaarsbrug naar Woubrugge en vandaar gingen de Hoogmadenaars weder om met de autobussen zeer voldaan naar huis. Allen lof en hulde aan de feest-com- missie en het Comité voor het organiseeren van deze boottocht. Namens de ouden van dagen: Hartelijk dank! NOORDWIJK. Aanrijding. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur had een botsing plaats op den hoek Beeklaan en Vinkenlaan, tusschen een auto en een motorrijder. De motor met berijder sloeg hierbij ge heel over den kop, doch bekwam wonder lijk geen ernstige blessuren. Ook de inzit tenden van de auto kwamen er goed af, zoodat het ongeval alleen met flinke ma- terieele schade afliep. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Maandag a.s. n.m. te half 8 in openbare vergadering 'bijeen. Punten van behandeling zijn: 1. Mededeeling van inge komen stukken; 2. Voorstel tot het ver strekken van een kasgeldleening aan de gemeente Hoedenskerke; 3. Voorstel tot wijziging der verkeersverordening; 4. Voor stel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van de verbetering van de riolee- ring; 5. Rondvraag. KATWIJK AAN ZEE. Badgasten. A lokt het weer niet uit om naar strand en zee te komen, de trek is er nu eenmaal. Men heeft het er op gezet en zal en moet badgast zijn. Ondanks het slechte weer van den laatsten tijd zijn op heden reeds 130 badlijsten aan het politie bureau ingeleverd met in totaal 535 per sonen vermeldend. Mogelijk zijn er zelfs nog wel eenige nalatigen die nog niet in leverden. Sommigen zeggen, dat de bad gasten mooi weer meebrengen, 'i Is te hopen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuin bouwvereeni ging. Gisteravond hield „Katwijk en Omstreken" een leden vergadering in „de Kroon". De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, opende de vergade ring met een woord van welkom om dan het woord te geven aan den secretaris, den heer H. W. Grimbergen, voor het lezen der notulen. Deze werden hierna goedgekeurd. Een reeks van mededeelingen was hierna aan de orde, voornamelijk mededeelingen van de Ned. Groenten en Fruitcenttrale be treffende voorschriften over aanvoer, vei len, kwaliteitsbepalingen eniz. Vervolgens deed de secretaris mededeeling betreffende Het doel der K.D.P. Gelezen in „Onze Vaan", het weekblad van de K. D. P: „In Lisse was het resultaat ook merk waardig Daar heeft de R.K. Staatspartij de vroegere meerderheid in den Raad door ons toedoen verloren. In de oude Raad had zij 8 van de 15 zetels, nu nog maar 7. Zij kreeg voor 4 jaar 1799 stemmen, nu nog maar 1759. Flink doorwerken man nen, ook aldus leert men onze kracht ken nen. In Eemnes was het nog merkwaardi ger. Van de 801 geldig uitgebrachte stem men kreeg de lijst der R.K. Staatspartij er 395 en de lijst der R.K. dissidente arbei ders kreeg er 23. De meerderheid der uit gebrachte stemmen is dus R.K. Toch zul len slechts drie van de zeven raadszetels door Katholieken worden bezet". „Onze Vaan" juicht niet omdat de K.DP. zelf heeft gewonnen (want dat heeft zij niet), maar omdat zij de katholieke meerderheid in een gemeenteraad heeft doen verdwijnen. Dat is niet de geestesgesteldheid van fel le anti-papisten, maar van.... Katholie ken. Commentaar mogen wij hier zeker over bodig achten. de aardappelenregeling, teeltvergunning, rooivergunning, enz. De leden zullen goed doen zich geregeld bij den veilingmeester op de hoogte te stellen. Op de achterkant der rooivergunning moeten de tuinders aanteekening houden van het aantal kis ten dat steeds gerooid wordt met vermel ding van datum. Om in het bezit te komen van een rooivergunning moet men eerst hebben een teeltvergunning of een voor- loopig bewijs in de plaats van die teeltver gunning. Dan was aan de orde de bespreking over het veilen op de z.g. monsterschuit. In de practij'kis gebleken, dat het systeem dat thans gevolgd wordt niet geheel voldoet en ook niet volkomen billijk is. Bovendien veroorzaakt het wegbrengen van de mon sterschuit tijdens het veilen een oponthoud dat niet bevorderlijk is voor den goeden en vluggen gang van zaken. Na uitvoerige toelichting door den voorzitter werd ten slotte besloten cxm om den anderen veiling of water of wal eerst te veilen. Ein wie na twee uur, den aanvangtijd, niet aanwezig is om te loten, zal achteraan veilen. Dit zal streng doorgevoerd worden. Het voorstel om de bestuursvergoeding met 1/10% te verhoogen werd na korte bespreking goedgekeurd. Ten aanzien van het 'aanvoeren van bloemkool in kratten was men niet homo geen. Enkele leden zagen er voordeel in, anderen meenden het te moeten betwijfe len. De koopliedenvereeniging, waaraan gevraagd was diens meening te zeggen, had besloten zich er voorloopig nog niet over uit te spreken. Ook daar waren de mee ningen verdeeld. Het was daarom dat het bestuur eenigszins terughoudend stond en geen bepaald voorstel indiende al was het bestuur van oordeel dat er iets goeds in zat. Met den veilingmeester zal over de uitvoer baarheid gesproken worden om daarna in overweging te nemen hoe deze zaak verder 'zal worden afgewikkeld. Gevraagd werd vervolgens of van de steungelden niet een lagere provisie kan worden -berekend dan tot heden gebruikelijk was. De voorzitter wees er op dat juist aan de werkzaamheden voor de diverse steunuitkeeringen buiten gewoon veel arbeid vereischt wordt. Meer dan de leden zich zelfs kunnen indenken. Bovendien staat de veiling K. en O. in deze vrij laag voor wat de berekening der vergoeding betreft. Er zijn veilingen die aanmerkelijk meer berekenen. Dan werd de vraag gesteld of het niet op den weg van het 'bestuur ligt om voor de tuinders te trachten eenige vergoeding te krijgen voor de geleden schade door de hagel met Pinkermaandag veroorzaakt. De voorzitter zeide te betwijfelen of men hier voor wel in aanmerking zou kunnen komen. De schade is momenteel moeilijk vast te stellen en al zal iedereen het als een ramp beschouwen, dat bedrijven totaal geruï neerd zijn als in andere streken het geval is, meent het bestuur te mogen betwijfe len. Nochtans wil het bestuur gaarne te bevoegder plaatse informeeren wat in deze gedaan zal kunnen worden. Op een desbe treffende vraag bleek dat vermoedelijk vol gende week Vrijdag een aanvang zal wor den gemaakt met vroege aardappelen rooi en. In de ter plaatse gelezen bladen, zal zulks nog tijdig per advertentie worden bekend gemaakt. Dan werd nog de opmer king gemaakt dat het geen goede gewoonte is van sommige tuinders om door abnor maliteiten te .trachten steeds z.g. de hoog ste prijs te verkrijgen. Dit wordt soms ge daan door b.v. een bos peen abnormaal groot te maken. Dit is niet in het algemeen belang en bovendien veroorzaakt men zich zélve schade als eventueel steun op een der gelijk product wordt gegeven. Men krijgt immers op een veel te groot bos peen even veel vergoeding als op een bos wat juist aan de voorschriften voldoet. Ook ten aan zien van andere producten geldt zulks. Na nog enkele minder belangrijke aan gelegenheden te hebben besproken, sloot d voorzitter onder dank de vergadering. Verval. Bij den tuinder A. v. d. E. in de Pepersteeg is op een onverwacht tijd stip een schuur van flink formaat in elkaar gezakt. Verval van krachten moet wel de oorzaak zijn geweest. Het geval trok nogal belangstelling. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel het den laatsten tijd geen warm weer was, ging het kwantum toch steeds vooruit en het aanbod is ruimschoots voldoende om aan de vraag te voldoen. De prijzen waren maar matig. Betaald werd voor Irissen per 100 bos 2.503.70, Margrieten per 100 0.10 0.14, Korenbloemen 0.120.18, Anjers 0.16—0.23, Gladiolen f 2.10—3.60, Convili 0.300.50, Bruidsanjers 0.040.08, Leeuwenbekken 0.50—0.80, Ranonkels 0.160.24, Pioenen f 2.803.90, Pyre- thrums f 0.300.40, Anemonen 0.15 0.23, Centaurea f 0.100.13. De omzet aan de veiling „Flora" be droeg over de maand Mei f 71.425.70. Dit is 11.465.32 meer dan over dezelfde maand in 1934 toen voor een bedrag van 59.960.38 werd omgezet. Oogenschijnlijk nog niet zoo slecht doch het vele slechte weer waardoor er veel bloemen verloren gingen, speelt hierin ook een rol. De kweekers zullen in dividueel niet meer ontvangen doch on danks de saneering schijnt de met bloemen beplantte oppervlakte toch grooter te wor den. Daarbij gaat men intensiever werken. VOORHOUT. I Bond v. Z.-H. Kleine Kweekers. Deze bond hield in Café „De Bonte Koe" een tamelijk goed bezochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. v. d. Nouland, opende deze vergadering en deelde mede, dat hedenavond besproken zal worden het zoo juist gepubliceerde saneer ingspl an 1936. A.s. Maandag houdt de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een buitengewone al gemeene vergadering, waarin dit plan be sproken zal worden, maar voor dat er een uitspraak gedaan wordt moet men toch weten hoe of de Bond v. KI. Kweekers hier tegenover staat. Verder deelde de voorz. mede, dat hij Maandag j.l. heeft vergaderd met den heer Schoneveld te Haarlem. Het resultaat van deze bespreking is geweest, dat er een dezer dagen een adres naar de minister gaat voor ondersteuning aan die bedrijven, die alleen of grootendeels Narcissen telen. Dit adres gaat uit van het H.B.G. en dezen bond. Vervolgens gaat er deze week een ver zoek van dezen bond alleen naar Den Haag, om den bond van Z.-H. KI. Kweekers in de nieuw te benoemen commissie op te nemen en de aangekondigde inkrimping niet door te voeren voor bedrijfjes, welke in 1932 ge ïnventariseerd bijn beneden 1 H.A. De perspectieven, aldus de voorz„ zijn niet zoo rooskleurig als in het voorjaar gedacht werd, Denemarken sluit de gren zen voor ons product en DuitsChland con- tingenteert enz. In plaats, dat wij de exportmogelijkhe den zien vermeerderen worden deze inte gendeel meer en meer verminderd, zoodat wij de thans heerschende maatregelen moeilijk uit kunnen schakelen. Vervolgens werd het woord, gegeven aan den secretaris ter voorlezing van de notu len, welke onveranderd werden goedge keurd. Hierna werd het eenige maar belangrijke punt van de agenda in behandeling geno men. De voorzitter meende het beter op zijn plaats als de vergadering eerst zijn mee ning naar voren bracht. De heer v. Leeuwen was van meening, dat de saneeringsmaatregelen maar opge heven moest ten worden, daar deze voor de KL Kweekers niet te dragen zijn, zooais de inlevering, de roeheffing, en de aangekon digde 15 pet. aftrek van wat men dit seizoen verkoopt. De voorz. zeide, dat men de zaak niet te ver vooruit moest loapen. Het gaat om thans reeds een uitspraak te doen of deze te verdagen tot einde handelsseizoen. Ook in de andere groepen zijn leden, die niet het groote voordeel willen erkennen, wat de saneering ons heeft gebracht, maar altijd en alleen de zwarte kant bekijken. Het thans gepubliceerde plan is veel beter en rechtvaardiger dan de vorige, daar de gene met een slecht gewas uitgeschakeld wordt. Tevens zal er een nieuw fonds ge vormd worden, dat door het vak zelf ge vormd zal worden, zoodat langzamerhand de regeering uitgeschakeld wordt. De heer de Ridder is van meening, dat wij dit plan dankbaar moeten aanvaarden. Als men de prijzen hoort waarvoor ge kocht is, voor het plan gepubliceerd was, dan ziet men toch dat het zonder sanee ring niet kan. Na nog 'eenige discussies werd besloten een stemming te houden vóór een uitspraak der saneering aan het einde van het seizoen of tegen de geheele saneering. Het resul taat hiervan was, dat het grootste deel der vergadering voor aanhouding der saneering was, dus een uitspraak te doen aan het ein de van het handelsseizoen. De voorzitter deelde mede, dat de beurs te Noordwijk op Donderdag 27 Juni ge opend wordt. Spr. dankte voor de trouwe opkomst en de gehouden besprekingen en verklaarde de vergadering voor gesloten. Kleinveevereeniging. D.V.V. hield Donderdagavond haar wekelijksche veiling in „Boerhaave". Aangevoerd waren 75 ko nijnen, 8 kippen en 20 nummers diversen. Prijzen der kippen liepen van 0.400.65 per stuk. De belangstelling was wederom goed te noemen en alles past zich aan de nieuwe regelen aan, zoodat de orde goed gehandhaaft blijft wat zeker tot voordeel strekt van kooper en verkooper. Volgen de weök Donderdag wederom veiling, 8 uur. VOORSCHOTEN. Stemming. Dinsdag 24 Juni ajs., zal alhier de Gemeenteraadsverkiezing plaats hebben. Het zal er spannen, want de R.K. Staatspartij kan geen enkele stem missen om hare vier zetels in den Raad te behou den. Het 'bestuur der kiesvereeniging geeft aan die kiezers en kiezeressen, die wegens hoogen ouderdom of lichaamsgebreken zich niet kunnen begeven naar één der stemibu- reaux, gelegenheid, zich te doen afhalen. Men kan zich hiervoor opgeven bij den heer H. J. van Uffelen vóór den verkiezings dag. Sluit de gelederen. De verkiezing voor de leden van den Gemeenteraad zal binnen enkele dagen plaats hebben en daar de 114 4/11 187 5/11 236 5/11 35 5/11 R.K. lijst geen enkele stem kan missen ter behoud der vier zetels, lijkt het ons niet ongewenscht eens even terug te blikken naar den uitslag der verkiezing voor de Provinciale Staten bij de laatst gehouden verkiezing. In deze gemeente zijn bij de laatst gehouden verkiezing voor de Pro vinciale Staten uitgebracht 2690 geldige stemmen. Passen wij deze verkiezing toe op de verkiezing voor Dinsdag a.s., dus voor den Gemeenteraad, dan zou de kies- deeler worden 244 6/11. De R.K. Staats partij behaalde bij deze verkiezing 848 stemmen, /zoodat aan de Rpamsch-Katho- lieken dan onmiddellijk worden toegewezen drie zetels (n.L 3 X 244 6/11 733 7/11) met aldus een overschot van 114 4/11 stem. De A.R. behaalden op haar lijst 432 stem men, zoodat de A.R. onmiddellijk 1 zetel wcxrdt toegekend met een overschot van 187 5/llstem. De Chr. Hist. Unie behaalde op haar lijst 481 stemmen, zoodat aan de Chr. Hist, on middellijk 1 zetel wordt toegewezen met een overschot van 236 5/11 stem. De Vrijheidsbond 'behaalde op haar lijst 1R5 stemmen, doch daar zij geen 3/4 van de kiesdeeler behaalde, valt zij uil (Immers de kiesdeeler was 244 6/11 en 3/4 daarvan is 183 9/22). De S.DA.P. behaalde op haar lijst 280 stemmen, zoodat ook aan deze partij on middellijk 1 zetel wordt toegekend met een overschot van 35 5/11 stern. De N.S.B. behaalde op haar lijst 243 stemmen, .doch de kiesdeeler was 244 6/11, zoodat aan deze partij 'bij de eerste verdee ling geen zetel wordt toegewezen, daar zij een te kort heeft van 1 6/11 stem. Aldus zijn bij de eerste verdeeling toegewezen, aan: de RJv. Staatspartij 3 zetels met A.R. partij 1 Chr. Hist. Unie 1 S.D.A.P. 1 Zoodat gerekend naar deze verkiezing van de Prov. Staten onmiddellijk verdeeld worden 6 zetels, alsnog te verdeelen 5 ze tels. Wie komen nu aan de beurt bij deze tweede verdeeling? Bij de tweede verdee ling blijft de Vrijheidsbond, daar zij geen 3/4 van de kiesdeeler behaalde buiten be schouwing. Thans komt het eerst in aan merking de N.S.B. met haar 243 uitge brachte stemmen, toegewezen wordt 1 ze tel. Vervolgens de Chr. Hist. Unie met haar rest van 236 5/11 1 zetel; de A.R. partij met haar rest van 187 5/11 1 zetel; de R.K. Staatspartij met haar rest van 114 4/11 1 zetel; de S.D.A-P. met haar rest van 35 5/11 1 zetel. Thans zijn dus alle zetels verdeeld. Na tuurlijk zal de uitslag van de Gemeente raadsverkiezing vermoedelijk wel eenigs zins anders zijn, daar de Vrijheidsbond zeer waarschijnlijk bij de komende verkiezing wel de kiesdeeler zal behalen. Het is onze bedoeling alleen maar te doen uitkomen, dat de Roamsah-Katholieken a.s. Dinsdag al hunne krachten zullen moeten inspannen om te behouden wat zij hebben. Alle hens dus aan dek en niemand verzuime zü- plioht, j... WARMOND. KJ.C. Op 28 Juni as. zal de Katho lieke Jongens Centrale alhier een kamp avond geven op het terrein van den heer P. Heemskerk, bij welke gelegenheid een aantal liederen ten gehoore gebracht zullen worden en 'n groot kampvuur zal worden ontstoken. Aangereden. Het zoontje van den heer H. v. Hulst is op de Baan alhier aangere den door een wielrijder. De aanrijding was zoo hevig, dat het kindje bewusteloos tegen den grond werd geslagen en een diepe wonde aan het hoofd bekwam. De wielrij der is zonder eenige notitie van het geval te nemen doorgereden. UIT DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN. Polder Zevenhoven. Bij de gehouden verkiezing van 2 bestuursleden van de polder Zevenhoven, wegens periodieke af treding van de heeren L. J. de Groot, dijk graaf te Zevenhoven en D. Joha, heemraad te Nieuwveen, zijn beiden herkozen. ZOETERWOUDE. Personalia. Voor het notarieel-exa- men, deel II, is geslaagd de heer C. J. W. Hoogendoorn. Deze week slaagde aan de Ambachts school te Leiden onze plaatsgenoot de heer J. J. M. v. Steyn voor het diploma auto bestuurder met 16 punten. Muziekconcours. Tot viering van het eerste lustrum van de Sint Jansfanfare wordt door de Bond van R.-K. Harmonie- en Fanfarekorpsen op 21 en 28 Juli a.s. een muziekconcours gehouden. Het concours zal plaats hebben op het schoolplein van de R.-K. Jongensschool aan den Schenkel- weg, de marschwedstrijd zal gehouden wor den op het Sportterrein van A. S. C. De deelname is zeer groot; 24 muziek korpsen hebben ingeschreven met 700 mu zikanten. Er is een eere-comité voor dit muziekfeest samengesteld bestaande uit de edelachtbare heeren P. Wap, burgemeester, eerevoorzitter van de St. Jansfanfare en W. Keyzer, burgemeester van Stompwijk en Veur, eere-voorzitter Bond van Fanfa recorpsen, de zeereerw. heer G. Klaver - weyden, pastoor en de heeren dr. J. B. J. Kortman, J. Schouten en H. A. J. J. Smeets. Als een zeer bijzondere opluistering komt een groot Duitsch muziekkorps op dien dag het concours meemaken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6