STADS NIEUWS ZATERDAG 22 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 DE GEMEENTERAADSVERKIEZING De vijfde buurtvergadering werd gister avond in het gymnatieklokaal aan de Lust hoflaan gehouden en mocht zich in bui tengewone belangstelling verheugen. De voorz., mr. Donders, heette de talrijke aan wezigen welkom en verleende het woord aan den spreker, den heer Wilmer, no. 1 van lijst 1. De heer Wilmer begint met te zeggen, dat hij geen politieke rede wenscht te houden, doch meer een gemoedelijk praatje, waarbij hij zich als eisch heeft gesteld, niets te beweren wat hij niet zal kunnen bewijzen. Op de eerste plaats zal spr. de vraag be antwoorden: is er voor een Katholiek re den aanwezig, om Woensdag niet op de lijst der R.K. Staatspartij te stemmen? Op de tweede plaats wil spr. de vraag be antwoorden: Is er reden en dringende re den voor een Katholiek, om Woensdag wel op de lijst der R.K. Staatspartij te stem men? Heeft de katholieke raadsfractie in de af- geloopen periode haar taak naar behoo- ren vervuld? Spr. zet uiteen wat de taak van een katholieke fractie moet zijn. Twee voorname punten bespreekt de heer Wil mer. Ie. Zooveel mogelijk werkgelegenheid te scheppen. Aan de hand van de cijfers toont spr. aan, welke belangrijke werken tot een bedrag van meerdere millioenen in de laatste jaren zijn uitgevoerd, waaronder nog niet begrepen de thans in uitvoering zijnde groote werken. Aan dit alles heeft de katholieke fractie direct en direct krachtig medegewerkt. Niet in het minst door er voor te waken, dat in Leiden een financieel beheer wordt gevoerd, dat de uitvoering van dergelijke werken mogelijk maakt. De S. D. A. P. heeft herhaaldelijk voorstellen gedaan, welke, indien deze ook door steun van de katholieke fractie zouden zijn aangenomen, de financieele toestand van de gemeente hopeloos in de war zouden hebben ge stuurd. Op de 2e plaats bespreekt spr. de steun regeling voor de werkloozen, welke in Leiden zoo hoog is, alsderijksregling toe laat. Ook voor de door maatschappelijk hulpbetoon ondersteunde werkloozen is de kath. fractie herhaaldelijk opgetreden, al is dit vaak geschiedt, in tegenstelling met anderen, binnenkamers en niet in het openbaar met den schijn van politieke be doelingen, hetgeen spr. aan de hand van de feiten aantoont. Vervolgens bespreekt spr. de noodzake lijk geworden bezuiniging en wat in dit opzicht is gedaan door de kath. fractie om deze bezuiniging zoo weinig mogelijk pijn lijk te doen zijn. Ook wijst spr. op de regeling van de rechtspositie van het gemeentepersoneel welke den toets der critiek in elk opzicht kan doorstaan. Op de vraag of de kath. fractie zoodanig zou hebben gehandeld, dat er ernstige re den tot critiek kan zijn, meent spr. beslist ontkennend te moeten antwoorden. Daarna stelt spr. de vraag, of er drin gende reden voor een Katholiek is, om wel op de Kath. Staatspartij te stemmen. Aan de hand van beginsel en feiten be antwoordt spr. deze vraag bevestigend. Spr. noemt in dit verband het onder wijs in al zijn geledingen. Vooral legt spr. den nadruk op de gunstige bepalingen voor het bewaarschoolonderwijs, het bui tengewoon lager onderwijs en de subsidi- eering van de H.B.S., alles te danken aan de rechtsche raadsfracties en den kath. wethouder van onderwijs. Ook in de eerstvolgende periode zal het van groot principieel belang zijn, dat de kath. fractie zoo sterk mogelijk zijn zal. Al kunnen wij in een gemeente niet de encycliek „Quadragesimo Anno" verwe zenlijken, toch kan ook in deze richting iets worden gedaan., Er zijn ernstige redenen te over voor een Katholiek om doordrpngen te zijn van zijn verantwoordelijke plicht om de Katholie ke Staatspartij te stemmen. Spr. laat dan de verschillende politieke partijen de revue passeeren om te beslui ten met een ernstige aansporing om de katholieke eenheid niet te verbreken. Een verantwoording, die spr niet gaarne zou durven aanvaarden. De rede van den heer Wilmer werd met een dankbaar applaus beloond. Van uit de vergadering werden vele vragen gesteld, welke door den inleider werden beantwoord. De voorz., mr. Donders, bracht den heer Wilmer hartelijk dank en wees op het groote nut van de gehouden buifirtverga- deringen. Wij hebben, aldus de voorz., getracht bij onze actie een stijgende lijn te volgen. In verband daarmede wees spr. op de Dins dag te houden openlucht-meeting op den Burcht, welke de bekroning moet zijn van al ons werk in deze verkiezingscampagne. Spr. waarschuwt tegen elke verkeerde mentaliteit en spoort aan tot groote een heid, opdat a.s. Woensdag een glansrijke overwinning de bekroning zij. Naar wij vernemen, zijn de aanlegkosten voor telefoonaansluitingen gebracht van 25.tot 12.50, hetgeen dus een verla ging beteekent van 50 pet. Bij Koninklijk besluit is op het daartoe door hem gedaan verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst aam mr.wfimqibkrj den militairen dienst verleend aan mr. M. A. H. Hazen, reserve-kapitein bij het 6e reg. veldartillerie. NOG 2 WERKDAGEN scheiden ons van 26 Juni. Een berg werk moet nog worden verzet. Daarom vallen we maar met de deur in huis. TEN EERSTE bestaat er morgen gelegenheid tot opgave van zieken en gebrekkigen die op den dag van de stemming vervoerd moeten worden. De adressen zijn de navolgende: R. K. Volksbond van 10 tot 12 uur. R.K. School Lusthoflaan van 11 tot 1 uur. Hartebrug, Bereidkamer van 10 tot 12 u. Haagweg, Klooster, na de H.H. Missen. Voor opgaven die ons later mochten be reiken kunnen wij niet instaan. TEN TWEEDE. Al die zieken en gebrekkigen moeten na tuurlijk ook vervoerd worden. Dit kan alleen geschieden indien wij de beschikking hebben over een voldoend aantal auto's. Mogen wij daarom opnieuw een drin gend beroep doen op alle Katholieke auto bezitters om hun wagens beschikbaar te stellen. Reeds eenige bereidverklaringen moch ten wij ontvangen maar het getal is nog zeer onvoldoende. Voor een goede organisatie is omgaande aanmelding aan ons secretariaat Stations weg 8a ten zeerste gewenscht. TEN DERDE. Onze propagandisten worden hierbij op geroepen voor de laatste verspreidings ronde. Het model stembiljet moet Maandag 24 Juni worden verspreid. Wij rekenen op prompte uitvoering van deze laatste verspreiding. Het Bestuur van Dr. Schaepman. ZOMERPOSTZEGELS. Wij kunnen thans mededeelen, dat met den verkoop der zomerpostzegels, waar over reeds eerder is geschreven, op Maan dag 24 Juni as. begonnen zal worden. Met welwillende medewerking van den directeur is in het postkantoor alhier een tentje geplaatst, waar deze postzegels van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. verkrijgbaar worden gesteld. Uitgegeven worden 4 zegels, n.l. van 11/2 ct., 5 ct., 6 ct., en 12 1/2 ct„ waarop respectievelijk voorkomen de koppen van Guyot (den vader van het Doofstommen onderwijs in Nederland), Diepenbrock (componist), Prof. Donders (den wereld beroemde oogheelkundige) en Sweelinck (componist). De verkoopprijzen per stuk zijn: 3, 8, 10 en 16 ct. Ten behoeve van verzamelaars zijn zak jes met 1, 2 of 4 series verkrijgbaar tegen betaling van 0.37 0.74 en 1.48. Bovendien kunnen instellingen en kanto ren, welke een ruim gebruik maken van postzegels, schriftelijk hunne bestellingen opgeven. Te dien einde zijn reeds bestel- kaarten verzonden, bij gebruikmaking waarvan, de postzegels gaarne bezorgd worden. Ten spoedigste zullen op meerdere adres sen postzegels beschikbaar worden gesteld. Wacht daarop echter niet; het comité re kent erop, dat de verkoop reeds direct een succes zal worden; voert uwe handelscor respondentie gedurende eenige dagen uit sluitend met zomerpostzegels; verzendt uwe particuliere, brieven met zomerpostzegels; schrijf nog meer, maargebruik daarbij zomerpostzegels. Gezien het belangrijk cul tureel en sociaal werk, dat door deze klei ne offers in stand gehouden wordt, kan het niet anders af de dames-verkoopsters gaan een zeer drukke tijd tegemoet, een tijd waarin zij handen te kort zullen komen om aan alle aanvragen te voldoen, waarin zij echter overtuigd zullen raken van de groote offervaardigheid van Leidens bewo ners, wanneer daarop voor een bij uitstek goede zaak een beroep gedaan wordt. Nog eens: de verkoop vangt aan Maan dag 24 Juni as. 10 uur vjtu RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen a.i. brengt ter algemeene kennis, dat het Rijksmuseum voor Vol kenkunde te Leiden van 1 Juli a.s. tot na der bericht niet voor het publiek toegan kelijk zal zijn, in verband met de overbren ging van de museumvoorwerpen naar de nieuwe huisvesting van die instelling in het voormalige Academisch Ziekenhuis. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den notaris M. G. Bon alhier: huis en erf Heerengracht 124 in bod 3000.kooper de heer Th. L. J. Zitman q.q. voor 3000.Huis en erf Heerengracht 126 in bod 2850.kooper de heer P. J. Eikerbout q.q. voor 3000. Huis en erf Heerengracht 29 in bod ƒ2500 kooper de heer H. Bol voor 2505.Pak huis met afz. bovenwoning Heerengracht 86 in bod 3400.kooper de heer C. van Arkel q.q. voor ƒ3625. Huis en erf Uiter stegracht 167 in bod 900.kooper de heer M. van der Hoogt voor 900.De perceelen Utrechtsche Jaagpad 128 en de Kempenaerstraat 48 zijn niet gegund. Het perceel Heerengracht 122-122a is niet af- Ten overstaan van den notaris H. M. Markusse alhier: Perceel weiland te Was senaar nabij den Rijksstraatweg groot 1.0867 H.A. in bod 1500.kooper de heer M. J. Dieben voor 1500.Perceel weiland gelegen alsvoren groot 1.4920 H-A. in bod 1.900 niet gegund. Perceelen wei land gelegen alsvoren groot 1.1117 H.A. en 1.2886 H.A. samen in bod 3325.kooper de heer C. Sweris voor f 3600.Huis met tuin Haarlemmerweg 66 in bod 2100. kooper de heer H. Hofstra voor 2350. Huis Groenhazengracht 27 in bod f 740. kooper de heer A, S. van der Geest voor 760.Winkelhuis Mare 80 is niet ge gund. Huis met tuin Rijnkade 16 niet afge slagen. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Eergisteren hebben wij in de courant kunnen lezen, dat Hillegom een autotocht voor de ouden van dagen heeft gehouden met 75 auto's. Waarom kunnen wij in Leiden tot nu toe met moeite slechts 30 (zegge dertig) wagens krijgen? Autobezitters! Voor is het nieuwtje er misschien af; een jaar is gauw om, en u zegt: alwéér.... Maar voor de oude menschen? Weet u, dat de naamkaartjes en het gedroogde roosje uit het knoopsgat in den spiegel steken als „herinnering" en in het blij vooruitzicht op het volgend jaar? Wij smeeken u om: één middag van 1 tot 6 uur. één telefoontje 2605. De tocht is in de hoop op méér auto's twee dagen uitgesteld en zal nu plaats hebben op Donderdag 27 Juni Autodief gearresteerd. Door 'de recherche te Haarlem is gear resteerd de ongeveer 30-jarige W. K., ge domicilieerd te Velsen, die zich hier ter stede en in andere plaatsen aan diefstal of verduistering van verschillende auto's heeft schuldig gemaakt. De Stadhuisgevel. Met de leiding van de restauratie van het beeldhouwkundig gedeelte van den ouden stadhuisgevel is belast de oud-hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft prof. A. W. M. Odé. Met dezen werk zaamheden zal in Augustus een aanvang worden gemaakt. Ir. van Heeswij k van de Commissie voor Monumentenzorg zal zich blijven belasten met de technische restau ratie van den gevel. De bouw der 27 eengezinswoningen aan de Kanaalstraat alhier voor rekening der Woningbouwvereeniging „Ons Doel" is door het Architecten- Bureau Ponsen en Lohmann opgedragen aan J. J. Kol te Voorburg, die op één na laagste inschrij ver was op de 14 Mei j J. gehouden aanbe steding. Met deze aanwinst zal de vereen i- ging in staat zijn eenigszins tegemoet te komen aan de groote vraag naar woningen met lagere huren. Aan de Leidsche Mode-Vakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor costü- mière de dames K. Dorlandt, W. Klein jan en P. Ruhrwien. BIOSCOPEN. Casino. De directie van Casino zorgt steeds voor een welkome verscheidenheid in haar pro gramma's. Stond dit de vorige week in het teeken van den lach, deze week staat het in het teeken van de sensatie, waarvan men volop kan genieten door de films „Het ge heim van de duikboot" en „Autobandie ten". De eerste is een spannende rolprent met tal van gekleurde onderzee-opnamen. Men ziet een Duitsche U-boot te gronde gaan met een schat van drie millioen dollar aan buitgemaakt goud. Van de bemanning weten alleen de kapitein en de eerste of ficier de kust te bereiken. De officier maakt een teekening van de plek, waar de boot gezonken is en als de kapitein dit be merkt, duwt hij hem over de klippen in zee en komt zoo in 't bezit van de teeke ning. Twaalf jaar later verraadt hij het geheim van den schat aan een vrouw, die het aan anderen mededeelt, waarvan het gevolg is, dat nu alle pogingen in 't werk gesteld wor den om het goud op te duiken, waarbij zich zooveel sensationeele gebeurtenissen voor doen, dat het onmogelijk is die te vermel den. Men ga daarvoor de film zelf zien. De film „Autobandieten" demonstreert op duidelijke wijze de geniepige intriges, waarvan sommige autorenners zich bedie nen om zich van hun mededingers te ont doen. Een film dus met auto-races, verniel de auto's en slachtoffers van het auto-ban diet isme. Voor liefhebbers van sensatie om hun hart op te halen. Verder vermelden we de gewone journaals en een vroolijke oamedie met „Cohén en Kelly als pleegva ders". Voor volwassenen. Trianon. „Dri^ dagen bij de levenden" is het eenigszins bizarre verhaal van een meisje, dat „trouwde" met den dood. Dit uitzon derlijke feit gebeurt natuurlijk eerst aan het einde der film. Een Amerikaansche regisseur is met deze film weggeloopen uit het land der materie en daar de begrippen Amerika en materie feitelijk synoniemen zijn en elkander vol komen dekken, zou men zijn hart vast houden bij het lezen van zulk een scenario. Gelukkig heeft dè regisseur er echter iets materieels en menschelijks van gemaakt en heeft hij den dood, die drie dagen op be zoek kwam bij de levenden in dit geval bij ijselijk rijke lieden, die in een verbijs terend kasteel wonen in de aangename gedaante gestoken van een charmanten Prins (Fredric March), die ook wel eens wil profiteeren van de liefde en eerst een paar jongedames de stuipen op het lijf jaagt, om tenslotte-met de laatste, met wie hij zijn liefdesgeluk beproeft, te verdwij nen in schaduw en duisternis. Dit gegeven is even Amerikaansch bizar als de uitbeelding Amerikaansch grootsch is. Er wordt zeer goed spel te zien gege ven, men kan om beurten griezelen en lachen engenieten van de grootsche ensceneering, die deze zeer bijzondere film van het begin tot het einde toont. Voor de pauze gaat een film, die speelt in het zeer schoone Tirol nL „Hochzeit am Wolfgan- see". Hierin is een overvloed van prachtige na tuuropnamen te bewonderen, die het ver haal van liefde en tegenspoed wel wat rekken, maar toch met de muziek van Ro bert Stolz een sfeer scheppen van een schoon en vroolij kland en zijn gebruiken en van een goed en vroolij k volk Goede journaals completeeren het geheel, dat volwassenen kunnen gaan zien. Lido. Het is geen ongewoon verschijnsel, dat een nauw contact met de ongerepte natuur, het natuurlijk gemoed heilzaam beïnvloedt. Er zijn vele boeren door arbeid in de bos- schen tot goede Staatsburgers getransfor meerd! Daarom is het gegeven van de film „Don Juan van Broadway" een misdadi ger, die door een noodgedwongen verblijf temidden van het rustige, onschuldige leven op een boerderen tot andere gedachten wordt gebracht nog zoo dwaas niet Het is een zeer romantisch verhaal genoe- gelijk en gemoedelijk, met kostelijk samen spel tusschen Rombert Montgomery en Mau reen (TSullivan. Robert Montgomery krijgt men in deze film te zien als een mondain misdadiger met een zeer luchtig geweten en een snaak- sohe geest zoo ziet het bioscooppubliek hem meestentijds maar thans kan men ook zijn vaardigheid bewonderen in het kippen voeren, koeien melken, hooien etc. Hij raakt tot over zijn ooren verliefd op een schat van een boerinnetje en zweert haar eeuwig hou en trouw een trouw, die niet gebroken wordt als de „bekeerde" misdadiger een jaartje achter de tralies gaat om te boeten voor zijn vroegere zon den De tweede film is zeer sensationeel, een geval van hypnotisme, zooals het alleen op de film mogelijk is! Niettemin een zeer spannend verhaal met een „perfect crime" een volmaakte misdaad tot slot. Een 'belangwekkend journaal en een even belangwekkende dier-studie vervolledigen het programma, dat voor volwassenen zeer aantrekkelijk is samengesteld. Luxor. 'n Amusante en hoogst interessante film is de groote klucht „Een Paradijs op Aar de" welke deze week in het Luxor-Thea- ter gegeven wordt met Hermann Speel- mans en Carola Höhn in de hoofdrollen. Speelmans brengt hier in beeld het leven van een millionair, die zakenman is, niets dan zakenman en overal tevergeefs zoekt naar rust en geluk. Deze beide laatste wor den zijn deel, wanneer hij een dokter in staat stelt zijn idee: het eigen „ik" te ver geten, te verwezenlijken. Dit vacantie-oord wordt het Paradijs op Aarde, waar de meest uiteenloopende karakters verande ring ten goeed ondergaan, 'n ideaal vacan tie-oord, dat slechts in de film kan uitge beeld worden, omdat men het overal ter wereld tevergeefs zal zoeken. Weinig be kende artisten in de voornaamste rollen, doch niettemin een film, waarnaar men om de luchtige montage met genoegen kan zien. In het voorprogramma zien we den ouden bekenden Harry Piel als taxi-chauf feur, millionair, detective, acrobaat enz. Een fantastische verhaal van een fantasti sche uitvinding vormt het gegeven voor deze film, waarin het aan spanning niet ontbreekt doordat een misdadiger zich „onzichtbaar" weet te maken. Er was on danks het zomerweer reeds veel bezoek. LETTEREN EN KUNST MEVR. HEDRIKA v. TUSSENBROEK OVERLEDEN. Op 80-jarigen leeftijd is hedenmorgen te Doorn overleden de bekende componiste van kinderliedjes mevr. Hendrika van Tus senbroek. Het is juist een half jaar gesleden, dat de populaire componiste haar 80sten verjaar dag vierde, waarbij bleek hoezeer zij door haar werk de harten van oud en jong heeft weten te winnen. Zij werd in 1854 te Utrecht geboren. Als piano- en zangleera- res vestigde zij zich te Amsterdam, vanwaar zij later naar haar geboorteplaats terug keerde. Van haar hand verschenen canta tes en operettes voor vrouwen- en kinder koor, liederen en duetten en vele kinder liederen. Haar dood heeft een rijk en ar tistiek leven afgesloten. MARKTBERICHIEN LEIDEN, 21 Juni. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie f 0.501.90, komkom mers f 0.704.60, bloemkool I f 2.507.10, bloemkool II f 1.503.60, pieterselie f 0.80 2.40, radijs f 0.601.40, kropsalade f 0.50 —1.90, selderie f 0.30—4.00, men f 0.30— 1.40, wortelen f 2.20—6.30, rabarber 30—90 cent, perziken f 37, per 100 kg.: snijboo- nen f 3451, stamboonen f 2149, tuin boon en f 815, doperwten f 1120, peulen f 720, postelein f 39, spinazie f 614, Tomaten A f 4.60—9.40, B f 8.00—11.80, C f 5.40—6.80, CC f 4.00—5.20, wortelen f 4—7 aardappelen f 5.608.50, andijvie f 23. Boter. Aanvoer 1945 kg. prima fa- brieksboter f 1.56, prima boerenboter f 1.35 1.45 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 17 tot en met 22 Juni. Lange turf geen aanvoer, prijzen 78 per 1000 stuks. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelia, zoon van C. Suij- kerbuijk en E. L. C. Mietzke Simona Ge- rardina Maria, dochter van W. A. D. de Ko ning en C. F. F. v. d. Erden. Overleden: W. E. Termond m. 62 jaar M. J. C. FlippoErades vr. 78 jaar D. v. d. Burg m. 73 jaar. .Ondertrouwd: J. de Best, jm. 21 j. en A. H. M. Franse jd. 22 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. ALPHEN a. d. RIJN, 21 Juni. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 8.009.50, tuinboonen f 610, heerenboon en f 38, snijboonen f 2336, postelein f 2.605.10, per 100 bos: selderie f 0.402.80, peen f 3.60 8.00, andijvie f 0.601.80, per 100 stuks: kropsla f 0.501.80, komkommers f 1.50 2.20, bloemkool I f 49.20, idem II f 1.50 —3.00. Eieren. Aanvoer 6600 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.302.80, eendeneieren f 1.80 per 100 stuks. BOSKOOP, 21 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 814 cent, Marcel Rouyer 1016 cent, Hadley 2040 cent, Claudius Pernet 1525 cent, Columbia 1015 cent, Butterfly 10 18 cent, Mac Keiler 1525 cent, Wilh. Kor- des 25 cent, Mme. Jules Bouché 1013 cent, Rosalandia 1526 cent, Florex 1016 cent, Phoebe 1016 cent, Steward 2540 cent, Chas. P. Kilham 1522 cent, Edith Helen 2540 cent, Aug. Noack 1018 cent Else Paulsen 3050 cent, Gloria Mundi 2045 cent, Briarcliff 2540 cent, Paul Grampel 30—45 cent, Ellen Paulsen 1530 cent, Paul's Scarlet 1218 cent, Ingar Ohl- son 3045 cent, Wendland 4076 cent, Violieren 2530 cent, Lathyrus 37 cent, Campanula 815 cent, Pioenen 1526 oent Gerbera 20 cent, Clematis Durandi 4065 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.201.60, Clematis The President f 0.801.00, Li- gustrum 1015 cent, Hortensia 2545 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Juni. Groenten- veiling. Peen per 100 bos f 6.509.00, ra barber f 2.002.60, sla f 0.601.00, spinazie per 100 kg. f 5.105.90, radijs per 100 bos f 0.80—1.00, bloemkool per 100 f 4.10—5.20, selderie f 0.801.30. ROELOFARENDSVEEN, 21 Juni. Groen tenveiling. Bloemkool 36 cent per stuk, peen 3 cent per bos, sla f 0.701.30 per 100 krop, aardbeien 2434 cent, snijboonen 3.10—3.80, stek f 1.902.70, prinseboonen f 5.20, peulen f 0.451.15, doperwten 7080 cent, Capucijners f 1.001.10, tuinboonen f 1.101.20 per 10 kg„ grof f 2.703.70 per 25 kg. TER AAR, 21 Juni. Centrale Veiling. Peulen f 0.451.65, doppers f 0.651.05, capucijners f 1.051.20, tuinboonen f 0.85 1.15, snijboonen f 3.30-3.70, stek f 1.70 2.60, dubb. stampr. f 4.10, spinazie per bak 31 cent, postelein 24 cent, uien f 2.70, peen 27 cent, breekpeen f 3.904.80, prei f 0.701.10, rabarber f 1.60, sla f 0.501.80 vellen 915 cent, bloemkool 1.57 cent, komkommers f 1.403.20, aardbeien per pond 1924 cent, tomaten 48 cent, zuring per bak 20 cent. VEUR, 21 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 1.10—1.60, 2e soort f 1.00—1.10, wankl. f 1.00, stek 10—15 cent. gele komkommers le soort f 3.203.90, 2e soort f 1.80—2.60, 3e soort f 1.00—1.40,'stek 2030 cent, kropsla le soort f 1.001.30, 2e soort 5080 oent, stoofsla f 23, peen f 2.504.90, bloemkool le soort f 2.606.80, 2e soort f 1.50—2.30, tomaten (mid.) f 4.10 5.00, gr. ronden f 4.605.40, 2e soort f 3.50—4.80, 3e soort f 2.10—3.00, bonken f 2.502.80, andijvie f 0.803.00, spinazie per 4 kg. 38—46 cent, postelein f 5.80—6.30 rabarber f 12, snijboonen 3842 cent, spercieboonen 4144 cent, radijs f 12, prei f 1.00—1.60, selderie f 0.50—0.80, peu len 12—14 cent, tuinboonen 1113 cent, doperwten 1012 cent, druiven 3941 cent aardbeien 1418 cent. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze in nig geliefde Echtgenoote, zorgzame Moeder, Be- huwdmoeder en Tante CATHARINA KRAAN- WILTENBURG in den ouderdom van 66 jaar. G. KRAAN. MARIJTJE. RIE WENNEKES— KRAAN. K. WENNEKES. COR. GERRIT. RIENY en Verloofde. JO. Alphen a/d. Rijn, 22 Juni 1935. Gnephoek 55. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Woens dag 26 Juni te 9 30(N.T.) in de Parochiekerk St. Michael Hazerswoude (Rijndijk), waarna de be grafenis Kerkhof. het R.K. 3996

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3