GEMENGDE BERICHTEN KERKNIEUWS DE DIEF, DIE EEN DIEF VING ZATERDAG 22 JUNI 1935 DE lEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. V* DE OLYMPISCHE DAG OP 30 JUNL Het springconcours. Over het Springconcours, waarmede op 30 Juni a.s. de Olympische Dag in het Sta dion te Amsterdam besloten wordt, deelt de leider van de Paardensport, majoor Cou- vee ons mede, dat deelgenomen zal wor den door: 1. luit, Paihud de Mortanges met „Mo deste"; 2. Luit. de Bruine met „Tambelle"; 3. mevr. Pasman met „Lottka"; 4. luit. jhr. Van Lertnep met „Diana"; 5. ritmeester Sirtema van Grovestins met „Godard"; 6. de heer Pasman met „Dunenbank"; 7. Rit meester Heuff met Jimmy"; 8. Ritmeester v. d. Voort van Zijp met „Sunday"; 9. mej. Pauptit met „Gdtane"; 10. Luitenant Tonmet met „Harlekijn" en 11. Luitenant Groter met „Carina". Mevr. Pasman en mej. Pauptit kwamen reeds met veel succes uit in wedstrijden in 1934 in eenige plaatsen van Duitsdiland; vooral laatstgenoemde behaalde diverse prijzen. No. 4, 5 en 11 vormden met luit. Van Schaik de Nederlandsche Equipe, die nog dit jaar deelnam aan de Internationale Concoursen te Nice, Rome en Brussel. Daarna gingen No. 5, 6, 7 en 11 naar Aken en hoewel niet altijd tot de eersten behoo- rend, werden verscheidene prijzen behaald bij een groot aantal deelnemers van de eerste klasse. Nog versoh in het geheugen liggen de mooie parcoursen van No. 6 op „Dunenbank" in den landen wedstrijd te Aken. No. 11 behoort tot de tien beste rui ters van Europa en won vele prijzen op „Ernica" in het buitenland. Met het jonge paard „Carina" kwam hij voor het eerst uit te Aken en won daar twee dagen achter elkaar een eersten prijs, en later nog een tweeden prijs. No. 8 was Olympisch kam pioen in 1924 te Parijs, en behoorde daar na tot de verschillende Ned. equipes. No. 1 was Olympisch kampioen in 1928 te Am sterdam en in 1932 te Los Angelos,, beide keeren met zijn beroemd paard,, Mar- croix". Hij zal waarschijnlijk ook in 1938 te Berlijn uitkomen met „Maedel wie du". No. 2 was in 1932 aangewezen voor de Olympische Spelen, doch kon niet naar Los Angelos door ziekte van zijn paard. Waarschijnlijk zal hij ons land dit jaar ver tegenwoordigen in Dublin, waar hij al eer der aa n het concours deelnam. De voetbalwedstrijd. In verband met de wedstrijden om den Mitropa-Gup waaraan enkele leidende Hon- gaarsche clubs a.s. Zondag deelnemen, kan eerst daarna het elftal der Hongaren sa mengesteld worden. Een keuze zal woerden gedaan uit de navolgende spelers: Doel verdediger: Palinkas (Szeged), Ha- da (Ferensvaros), Ujvary en Szabo (Hun ger ia). Achterspelera: Vagé, Janzsó (Bockskai), Koran yi, Polgar (Ferencvaros), Sternberg (Ujpest), Biro (Hungaria) en Foeroes (Phoebus). Middenspelere: Szuecs, Borsanyi (Ujpest) Dudas, Turay (Hungaria), Lézam (Ferenc varos) Palotas (Bockskad), Magda (Budai) Havas en SomLai (Kispest). Voorwaartsen: Pusztad, Avar, Betlog, Vincze (Ujpest), Sas, Mueller, Cseh, Titkos (Hungaria), Tanzér, Sarosi, Toidi (Fe rencvaros), Roekk, Sztancsik (Budai), Ko- ranyi (Szeged), Nemes en Stekier (Kis pest). Dr. F odor, de leider der Hongaarsche beroepsspelers wijst er op, dat men zich in Hongarije ten volle bewust is van de kracht van het Nederlandsche voetbal. Men zal de spelers kiezen, die op hét oogenblik in de beste conditie zijn, want men weet dat het een zware wedstrijd wordt. De heer J. Langenus heeft zijn benoeming tot scheidsrechter voor dezen semi-offi- cieelen wedstrijd NederlandHongarije aanvaard. Men deelt ons mede, dat reeds twee ran gen uitverkocht zijn. De belangstelling voor dezen unieken sportdag blijkt weer zeer groot te zijn. MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN. Aan gevolgen overleden. Gistermiddag te ongeveer 2 uur kwam het 15-jarige meisje J. v. S. in de Gast huisstraat te Tilburg bij het uitwijken voor een auto te vallen. Het meisje werd door de auto overreden. Zij bekwam zoo zware inwendige kneuzingen, dat zjj tij dens het vervoer naar het ziekenhuis over leed. DE DIEFSTAL TE WORMERVEER. Beslag gelegd op de effecten ter waarde van circa ƒ350.000. Vrijwel alle door den directeur van het bankierskantoor Schaap te Wormerveer ontvreemde effecten, ter waarde van circa ƒ350.000, zijn gistermiddag bij verschillen de banken te Amsterdam in beslag geno men. De commissaris van politie uit Wor merveer, de heer De Groot, heeft zich gis termorgen met een rechercheur uit Wor merveer naar Amsterdam begeven om in zijn kwaliteit van hulp-officier van justitie huiszoeking te doen bij de verschillende banken, waar de heer Schaap de ontvreem de effecten vermoedelijk beleend had. Inderdaad bleken vrijwel alle effecten die de thans voortvluchtige bankier met be hulp van valsohe sleutels uit de verschil lende safe-loketten van zijn cliënten stal, bij verschillende banken te Amsterdam op prolongatie te zijn beleend, meldt de „Tële- graaf'Hierdoor had de heer Schaap voor schot! ten gekregen, die hij om. voor het drijven van zijn andere bankzaken ge bruikte. De effecten zouden gistermiddag te twaalf uur op de beurs executoriaal ver kocht worden. Voordat deze verkoop echter kon geschieden, legde de commissaris van politie uit Wormerveer, er beslag op, zoo dat de verkoop niet kon doorgaan. De heer De Groot heeft de effecten mee genomen naar Wormerveer, waar gister avond een vergadering van gedupeerde safe-houders zou worden gehouden. De be stolen cliënten van het bankierskantoor zul len nu ongetwijfeld hun rechten op him eigendommen doen gelden, zoodat de kans zeer groot is, dat niet de cliënten van de bank te Wormerveer, doch de Amsterdam- sohe banken, die de effecten in beleening namen, de dupe zullen worden van de han delingen van den heer Schaap. Gedupeerden bijeen. Door middèl van strooibiljetten was gis teren propaganda gemaakt in Wormerveer voor een vergadering van de gedupeerde safehouders, waarin de betrokkenen de si tuatie onder het oog zouden kunnen zien. De volgende onderwerpen zouden punt van bespreking uitmaken: Wie zijn gedu peerd; op welke wijze en eventueel voor welke bedragen? Was hetgeen voorgevallen is niet geheel of ten deele te voorkomen geweest. Hoe staat het met de geruchten, dat L. Schaap reeds Vrijdagavond aan vooraan staande ingezetenen, waaronder autoritei ten bekend heeft fraude te hebben ge pleegd. Is L. Schaap toen door het niet ingrij pen van de autoriteiten in de gelegenheid gesteld alsnog de safes van verschillende particulieren te plunderen? Op welke wijze is het mogelijk geweest, dat L. Schaap zich toegang kan verschaffen tot de particuliere safes? Heeft de heer Jan Dekker reeds voordien geweten of vermoed, dat de zaak van Schaap er slecht voorstond en aan be vriende relaties tips gegeven. Zijn de be richten juist, dat gedupeerden door de fa milieleden van L. Schaap schadeloos ge steld zullen worden? En ten slotte: kan door gedupeerden zonder meer toegestaan worden, dat door een zekere groep van blijkbaar belanghebbenden het bankiers kantoor Schaap zal worden overgegaan aan de N.V. Amsterdamsche Bank, zonder dat deze laatste op eenigerled wij ze met de vorderingen van de gedupeerden rekening behoeft te houden? Voor deze vergadering waren mede uit- genoodigd de burgemeester, de heer Draayer, de commissaris van politie, de heer De Groot, notarisWalig, W. Schaap en de filiaal-leidera van de N.V. Amster damsche Bank, voor het geven van inlich tingen mere in het algemeen en openbaar Vele van de gedupeerden hadden aan den oproep gehoor gegeven en velen die niet bij het schandaal betrokken waren, school den voor het gebouw samen, zoodat de ge- heele gemeente wederom in rep en roer was. Alvorens de promotor de vergadering opende, verscheen burgemeester Draayer, vergezeld van den commissaris van politie ter plaatse om het woord tot de gedupeer den te richten en hun te verzoeken niet aan den oproep van den uitsdhrijver gehoor te geven, daar hiermede toch niets viel te be reiken. Wilde men iets bereiken, dan moest men het anders inrichten. De burgemeester var- zekerde voorts, dat de zaak in goede han den was en dat men moest vertrouwen. De aanwezigen waren het met deze uit eenzetting eens en gingen na ©enigen tijd uiteen. DE OSSCHE BRANDSTICHTERS. De brand te Megen opgehelderd. De 54-jarige caféhouder J. B. van Veghel, thans verblijf houdend in het Huis van Be waring te 's-Hertogenbosoh, die verdacht van brandstichting werd gearresteerd, heeft bekend dat hij destijds tegen betaling aan P. en G. de Bie opdracht heeft gegeven zijn bakkerij en maalderij te Megen in brand te steken, teneinde zich de verzekeringssom toe te eigenen. Door. deze bekentenis is thans ook deze brandstichtings- affaire tot klaarheid gebracht. A. H. bijgenaamd de dikke Toon de Soep, die op het politiebu reau te Oss was ingesloten, is opnieuw ge vankelijk naar 's-Hertogenbosch overge bracht. Ook P. de Bie en S. v. d. W. bijge naamd Frans de Brommert, die in de ma rechausseekazerne te Veghel verbleven, zijn op transport gesteld naar den Bosch. Allen zijn in het Huis van Bewaring ingesloten. „Vad." BRANDKAST GEFORCEERD. Groot bedrag aan geld niet gevonden. Gisterenmorgen 7 uur begaf de echtge- noote van den meesterknecht, den heer J. Zijlstra, van de firma Van Driessen, hout handel op Cornstraburen te Leeuwarden, zich naar de kantoren om deze schoon te maken. Direct bij het binen treden zag ze, volgens het „N. v. h. N.", dat dieven dien nacht een bezoek aan het gebouw hadden gebracht. De brandkast was van den wand naar het midden van het vertrek gehaald en aan de achterzijde met een ijzeren koe voet geforceerd. Alle papieren lagen in het rond verspreid. Terstond waarschuwde mej. Zijlstra haar echtgenoot, die om 6 uur de fabriek had geopend en binnen aan het werk was. Hij waarschuwde op zijn beurt de firmanten en deze weer de politie. Hert, onderzoek wees uit, dat dieven (want er moeten meer geweest zijn) over het hoo- ge afsluithek zijn geklommen. Op het ter rein hebben zij een ijzeren koevoet gevon den. Ook schijnen ze goed bekend geweest te zijn met de inrichting van de fabriek. De sluiting van de fabrieksdeur is een zeer bijzondere, die echter zonder sleutel ge opend kan worden. Deze sluiting is niet vernield, wat bewijst, dat de dieven op de hoogte geweest moeten zijn van het mecha niek. Door de fabriek zijn ze de kantoren binnengedrongen. In een geheime bergplaats van de brand kast bevond zich een zeer aanzienlijke som geld. Dit geld hebben de dieven niet mee genomen, de bergplaats hebben ze niet ontdekt. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. j Dader voortvluchtig. J In een benedenhuis van een perceel aan de Ziesseniskade te Amsterdam heeft gis teravond omstreeks acht uur een vechtpar tij plaats gehad tussohen den bewoner, een 35-jarige man en zijn buurman, iemand van 38 jaar, die daar beiden wonen met een vrouw, zusters van elkander, die het ech ter allesbehalve met elkaar kunnen vin den. Een ruzie tusschen beide vrouwen is de aanleiding geweest, dat ook de mannen het met elkaar aan den stok kragen. De 35-jarige heeft bij de vechtpartij gebruik gemaakt van een koperen ploertendooder. Met dit voorwerp heeft hij zijn tegenstan der een gat in het hoofd geslagen, terwijl deze ook een ribfractuur opliep. Zijn toe stand was van dien aard, dat hij naar het Tesselschade Ziekenhuis moest warden ver voerd. De dader heeft de vlucht genomen, doch daar de politie hem kent, zal zijn ar restatie waarschijnlijk niet lang uitblijven. Het gebeurde heeft onder de omwonenden nog al beroering gewekt. VALSCHE MUNTER OP ZIJN MANIER. Den laatsben tijd werd meermalen door meteropnemers van de gas- en electricd- teitsbedrijven te Arnhem bij hun controle geconstateerd, dat verzegelingen verbroken waren en de gas- en stroommunten waren verdwenen. Aangifte bij de politie volgde en bij vergelijking van de verschillende feiten bleek, dat er een amateur muntopne- mer was te werk gegaan. De recherche zat inmiddels niet stil en de aanwijzingen, die zij verzamelde waren van dien aard, dat zij dezer dagen kon overgaan tot de arrestatie van een 18-jarig jongmensch. Hiermede bleek de politie een goede vangst te hebben gedaan. Het bleek, dat hij in een |ohttal perceelen een of meermalen de gas- en electriciteitsmeters had gelegd, waarbij hij zich toegang tot de perceelen verschafte door een valschen sleutel. De ontvreemde munten werden dan in verschillende winkels in de stad van de hand gedaan. In den loop van de week kon de politie nog twee medeplichtigen arres- teeren. Het edele trio bleek bij voortgezet onderzoek ook nog andere kleine inbraken op zijn geweten te hebben, oa. de inbraak, welke een week geleden'in een winkel van de winkelgalerij aan de Sonsbekerweg werd gepleegd. Zij zullen ter beschikking van de justitie warden gesteld. Mgr. G. BRANDSMAt Groot verlies voor Oost-Afrika Donderdagmiddag omtving het St. Jo- sephsmissiehuis te Roosendaal van de Con gregatie van Mill Hill telegrafisch bericht, dat Z. H Exc. Mgr. Gorgonius Brandsma, Apostolisch Vicaris van Kisumu en titu lair-bisschop van Bargala in zijn missie in Oost-Afrika in den ouderdom van 61 jaar is overleden. Naar de „Msbd." verneemt, werd Mgr. Brandsma door een beroerte getroffen, terwijl hij te Nairobi, in zijn missiegebied, de aankomst afwachtte van een groote j eugddemonstratie, welke daar was op touw gezet. Aan een vruchtbaar missionarisleven is een einde gekomen. De missie van Ka- virondo, waaraan hij een groot deel van zijn leven heeft gewijd, verliest in hem haar Hoofd, Nederland verliest een groo- ten zoon. Na jaren van moeizamen maar vrucht baren arbeid gaat Mgr. Brandsma zijn he- melsch loon ontvangen. Hij ruste in vrede. MERKWAARDIGE PRIESTERWIJDING. Chineeseh staatsman Dienaar Gods. De vroegere Chineesche gezant te 'a-Gra- venhage en St. Petersburg Lu Tseng Tsiang, die ook geruimen tijd minister-pre sident en minister van Buitenlandse he Za ken van zijn Tand is geweest, zal in de Be- nedictijnerabdij St. Andreas bij Brugge, waar hij zich in het jaar 1927 na den dood van zijn echtgenoote had teruggetrokken, op 29 Juni a.s. de H. Priesterwijding ont vangen. Van het klooster uit heeft pater Lu de lotgevallen van zijn land met groote belangstelling gevolgd. In het begin van het vorig jaar heeft hij zijn vaderland ver dedigd in het veel aangehaalde geschrift „De invasie en inbezitname van Mandsjoe- rije bezien in het licht van de katholieke leer volgens de geschriften van Kardinaal Mercier." Hij heeft Paul Zin, den grooten katholie ken Chinees uit de 16e eeuw meer bekend gemaakt en zijn landgenootén verteld van de orde waarin hij is getreden. In China heeft men groote belangstel ling voor de as. priesterwijding van den vroegeren staatsman. De president van de Chineesche Repu bliek Ohang-Kai-Sjek, de president van de Uitvoerende Macht, de minister van Bui tenlandse he Zaken en tal van Chineesche diplomaten hebben den nieuwen priester prachtige geschenken gezonden. HET WEER OP ZONDAG. DE WEERSVERANDERING. Nadat het weer langen tijdi guur was ge weest is gisteren over geheel Europa de temperatuur plotseling belangrijk gestegen, het meest in het Zuiden van ons wereld deel. Er gingen reeds eenige dagen geruch ten over de komts van een hittegolf, die voorspeld zou zijn. Voor wij echter aan dezen temperatuurstijging dien naam geven zullen wij het verdere verloop van den .weerstoestand, dat thans nog zeer onzeker is, moeten afwachten en wij moeten stellig in aanmerking nemen, dat in onze omge ving de stijging nog niet zoo was, dat de temperatuur boven de normale voor den tijd van het jaar uitkwam. De plotselinge overgang deed ons de stijging meer dan anders voelen en de vochtige lucht droeg ook daartoe bij. De ooirzaak van deze algemeene stijging van de temperatuur is nog niet duidelijk, evenmin als haar beteekenis voor het ver dere verloop van den weerstoestand thans reeds aan te geven is. Het weer was reeds eerder in een toestand van kentering ge treden, die een sterke verandering deed vermoeden en het is mogelijk, hoewel nog niet zeker, dat thans een verandering in gunstigen zin is begonnen. SAMENWERKING lang* den wag, déér geM het om I Niet afteen om de eigen auto <A fleW denken, maar ook reke ning hoedee met onde ren. Den aal bet <rer- keer vlotter worden. Dan wordt de verkeeraveMtg- heid grooter. Helpt allen meec meer aemenwcrktwg LANGS DEN WEG FEUILLETON. WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 44) Juffrouw Wadham en Lora waren wer kelijk blij, dat de va-volging schijnbaar voor goed ten einde was. Zij vonden de critiek van de politie minder erg dan hert gevaar, dat de jacht op Garland met zich bracht. Binnen drie dagen zou Lora met haar echtgenoot op weg zijn naar Algiers. Wadham zou naar familie in Cumberland gaan. Dan bleef Anthony Trent over. Zijn houding was hun onbegrijpelijk. Hij wou de hoop nog niet opgeven. En hij zou even min de hulp van de politie inroepen, voor hij nog één aanwijzing had nagegaan. Maar hij wilde hun niet vertellen, welke dat was. „Ik zal mijn oom tot aan het bittere ein de vervolgen", merkte hij op. „Ik ben blij, dat hij zich daar eindelijk van bewust is. Mijn ijdelheid was zóó gekwetst!" Pas een week later nam Trent het spoor weer op. Het huwelijk was voltrokken en met succes gevierd. Het gelukkige paar was naar Noord-Afrika vertrokken. Wad ham was in Cumberland en Georgina Wad ham had verschillende golfvrienden gein- viteerd, die in de auto van Garland alle in de buurt gelegen golflinks afreden. Hij was dus volkomen vrij naar zijn hotel te rug te keeren. Hjj begon met een onderzoek naar alle delicatessen winkels in de buurt van Cha ring Cross. Die op het eerste oog niet bij zonder zindelijk leken, schakelde hij uit. De winkel, die het meest in aanmerking kwam, lag juist op het kruispunt bij het station. Het was een zaak van middelma tige grootte, met drie in het wit gekleede bedienden, en het was een druk beklante zaak. Daar er een restaurant bij was, waar je hetgeen je aan de toonbank gekocht had, kon consumeeren, lunchte Anthony Trent daar. Op de toonbank lagen stukken van een prachtige pastei van ham en kalfs- vleesch, gegarneerd met hard gekookt ei en paddestoelen. De pastei in zijn geheel kostte 1.50. Door een lyrisch betoog over dit kunstwerk stal Trent het hart van den eigenaar. Hij vertelde, dat hij een oom had, die al jaren lang de lof van derge lijke verrukkelijke pasteien zong. Ze wa ren ook elders verkrijgbaar, maar alleen deze trotse he kok kende de juiste verhou ding der ingerediëntie. „Misschien haalde mijn oom ze hier wel", Trent beschreef hem bijzonder nauwkeu rig. De winkelier straalde. „Hij koopt ze hier nu nog". Hij wendde zich tot een bedien de. „George, wanneer is die lange trotsche man hier het laatste geweest?" „Ik heb hem de laatste week niet ge zien. Hij is zeker verhuisd." Trent voelde zich de hoop ontzinken. Was de vos ook reeds uit dit hol verjaagd? Een andere bediende meende, dat hij hem gisteren een arm vol couranten had zien koopen. De man beweerde, dat die klant in de buurt moest gewoond hebben, daar hij vaak op pantoffels in de winkel kwam. Hij voegde er aan toe, dat de oom van hun klant er slecht uitzag, maar dat hij zich stellig niet vergist had. „Droeg hij pantoffels? Hij moet voorzich tig zijn. Hij is niet zoo sterk als hij lijkt en men kan altijd kou vatten." „Ik geloof het wel", zei de bediende, na even nagedacht te hebben, „ja, ik ben er zeker van. Hij zag er uit, of hij zoo maar eventjes naar buiten was geloopen om een paar kranten te koopen." Toen hij zag dat de eigenaar een anderen klant hielp, fluisterde hij. „Het zijn werke lijk uitstekende pasteien, mijnheer, maar een beetje machtig en uw oom at er één per dag." Onder het terugwandelen naar zijn ho tel dacht Trent er over, hoe graag hij de reden wou weten, waarom Garland niet meer in die winkel kwam. Het was eigen lijk logisch genoeg, n.l. dat hij op dieet moest gaan leven. Maar Garland wist ook, wat hij in dat pakje in die boekwinkel in de Charing Cross Road had achtergelaten. Hij wist toen, dat ze hem op het spoor wa ren. En hij moest ook weten, dat hij in ge vaar verkeerde, als hij ten minste iets be greep van het karakter van zijn neef, wiens gedrag hem zoo vermaakt had. Hij zou de lekkere pasteien van zijn menu schrappen. Hij zou niet meer langs die winkel loo- pen. Trent hield zich bezig met de vraag, of Garland dien nacht de wijk zou verla ten, die voor zoover hij wist bewaakt kon zijn. Of zou hij op zijn kamer blijven, tot hij een plan had uitgedacht, die hem in veiligheid zou brengen? Trent stak zich in kleeren, waarin Gar land hem nooit tevoren gezien had, en ging toen de avond viel, in de buurt wandelen. Het oomplex straten, dat als Adelphi be kend staat, leek hem een ideale schuil plaats. Rustige, sombere straten, die des nachts eenzaam en verlaten zijn. Noorde lijk het Strand, aarr de Zuidkant het Em bankment van de Theems. En vlakbij een groot station met talrijke in- en uitgan gen. Hield hij zich schuil in dit vreemde, weinig bekende deel van Londen? Dan had hij een rechtstreeksche verbinding met het vasteland in zijn buurt. En waarschijn lijk een halte van de bus voor zijn deur. Voor menschen als Garland was die wijk onbetaalbaar. Binnen twaalf uur had het Adelphi een nieuwe inwoner. Het was een magere jon geman, met een hoogen schouder, en een gebogen rug, die op een ziekelijk gestel wees. Zijn kleeren waren niet nieuw, maar netjes en zijn schoenen gelapt, maar heel. Hij deelde zijn hospita mede, dat hy een agent van de United Metropolitan Assu rance Company was. En Anthony Trent sprak de waarheid. Hij was inderdaad agent van een groote industrieel concern, dat hem ruimschoots van reclame-drukwerk voorzag. Zijn baan tje noodzaakte hem huis aan huis aan te bellen, om te trachten de bewoners tegen ongevallen te verzekeren. In zijn kamer bewaarde hij nog een stel kleeren om zoo noodig naar zijn hotel te kunnen gaan. Den eersten den besten dag kreeg hij al een pluimpje van zijn chef, door een zeke ren Anthony Trent, zonder beroep, tegen alle mogelijk ongevallen te verzekeren. Hij probeerde zijn kunsten zeifis op den eige naar van den winkel in zeldzame boekwer ken. En die kon veel beter met den een- voudigen en eerbiedigen „Alfred Anthone" opschieten dan met kapitein Hammond. Daar hij niet over den deftigen Garland als oom durfde spreken, bracht hij het onder werp op pasteien, doch hy kon zyn slacht offer er niet toe bewegen Garland in de conversatie te betrek kern. Maar hy liet zich kennen als iemand, die graag in boe ken snuffelt en nu en dan iets koopt. Hij werd er echter niet voor beloond. Gar land vertoonde zich niet weer. Alfred Anthony hield er eigenaardige werkuren op na. Maar een man, die zijn huur vooruit betaalt, en onhoorbaar de trap oploopt, mag zooiets doen, zonder dat hy de aandacht trekt. Hij was al op de been, als de melkwagens 's morgens vroeg door de stille straten ratelden. Hij kende Govert Garden, als de groote wagens met fruit en groenten uit Kent en Surrey aan kwamen rollen. Hij wandelde door de ver laten straten, als de late boemelaars met onzekeren gang naar huis waggelden. Op alle uren van den dag was hij op zoek naar zijn prooi. En langzamerhand leerde hij veel van het eigenaardige leven van Lon den kennen. Bijna geen avond ging voorbij, zonder dat hy in het station de boottreinen gade sloeg en de menschenmenigte aan een nauwkeurig onderzoek onderwierp. Hij was niet de ernstige Trent, maar Alfred Anthony, geestig en vol grappen, die steeds bereid was een potje te biljarten of te kaarten. Hij kreeg in die buurt werkelijk een nuttige reputatie als iemand, die veel van biljarten hield, maar er weinig van te recht bracht. De lagere spoorwegbeamb ten wisten spoedig, dat hij vroolijk zijn kleine verliezen betaalde en graag revan che nam. Zijn nieuwe vrienden namen aan, dat er meer in de verzekeringsbranche zat, dan zij voor mogelyk hadden gehouden. Misschien hadden ze wel gelijk. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11