DONDERDAG 20 JUNI 1935 DE LEÏDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 SPORT VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. R. W. D.Kolpings Boys 32. Onder leiding van den heer Haverkorn stellen beide ploegen zich op. Kolping Boys met 2 en R. W. D. met verschillende in vallers. Er ontwikkelt zich een gelijkopgaand spel met Kolp. Boys iets in de meerderheid. Uit een der aanvallen weet de mid-voor van Kolp. Boys te doelpunten. Uit een der snelle aanvallen van den rechtervleugel van Kolp. Boys weet de rechtsbuiten met een hard laag schot den stand ~p 20 te brengen. Voor de rust komt hierin geen verandering meer. Na de rust komt R. W. D. beter opzetten en mede doordat de middenlinie van Kolp. Boys te ver achter bleef kon R. W. D. ver schillende aanvallen doen, die echter voor- loopig door de goed spelende achterhoede van K. B. werden afgeslagen. Na pl.m. 20 minuten weet echter R. W. D. het eerste tegenpunt te maken, terwijl even later een K. B. back den bal zoo slecht op zijn schoen krijgt, dat de bal in het doel verdwijnt. (22). De strijd wordt nu uiterst spannend. Bei de doelen verkeeren beurtelings in gevaar en wanneer men denkt den wedstrijd in een gelijk spel te zien eindigen heeft men het mis, want vlak voor het einde weet R. W. D. met een flink schot te doelpunten en al dus te winnen. Bij R. W. D. vielen bijzonder op de linksback en linkshalf, terwijl bij Kolp. Boys vooral de keeper en rechtsbui ten en linksback een goede partij speel den. Beide partijen telden verschillende jonge spelers, die bij training in de a.s. competi tie de Leidsche clubs zullen verstevigen. ZWEMMEN ZWEMWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Wainwright vestigt nieuw Engelsch record. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam werden gisteravond internationale zwem wedstrijden gehouden, welke georganiseerd werden door den Zwembond voor Rotter dam en Omstreken. De belangstelling voor deze wedstrijden was slechts zeer matig, hetgeen zeer te be treuren is, daar hier vooral op het gebied van schoonspringen zeer veel moois te zien was. Een van de hoofdnummers was wel het schoonspringen voor heeren, waaraan werd deelgenomen door zeer bekende buitenland- sche springers, zooals Al Philips (Canada) Tomelin (Londen) en Beveridge (Londen). Aanvankelijk scheen het dat Al Philips zonder veel moeite zou winnen doch door dat Tomelin eenige zeer fraaie verplichte sprongen deed had hij na de vijf verplichte sprongen een kleinen voorsprong op Al Philips. Hij leidde toen met 67.53 punten tegen Philips 60.48 punten. Onze landge noot Nico v. d. Voort uit Haarlem bezette toen de derde plaats en Beveridge de vier de. Bij de vrije sprongen veranderde het echter en wist Al Philips zijn achterstand in te loopen en met flinken voorsprong te winnen. Op de 100 m. rugslag voor dames kregen we een fraaien strijd te aanschouwen tus- schen Rie Mastenbroek en N. Senff van de A. D. Z. uit Amsterdam. Het leek er naar of Rie Mastenbroek niet al te best in con ditie was en tot op de laatste meters was bet niet te zien wie er zou winnen. Een geweldige eindspurt bezorgde Rie Masten broek echter de overwinning. Zij maakte een tijd van 1 min. 18.4 sec. De tijd van N. Senff was 1 min. 18.8 sec. Op de 400 m. vrije slag voor heeren werd het een gedecideerde overwinning voor den Engelsehman Wainwright, die er in slaag de het bestaande Engelsche record met 0.8 sec. te verbeteren en het te brengen op 4 min. 58.8 sec. Ook op de overige nummers viel goede sport waar te nemen. De resultaten waren als volgt: Schoonspringen voor heeren (internatio naal): 1. Al Philips, Canada 147.37 punten, 2. Tomelin, Londen 135.55 punten; 3. Beve ridge, Londen 121.69 punten; 4. N. v. d. Voort, Haarlem. 400 M. vrije slag voor heeren (interna tionaal): 1. Wainwright, Henley 4 min. 58.8 sec. (nieuw Engelsch record); 2. W. Delwel R. Z. C., 5 min. 32.8 sec.; 3. A. Voorwinde, R. Z. C., 5 min. 36.8 sec. 100 M. rugslag dames seniores (natio naal): 1. R. Mastenbroek, O. D. Z., 1 min. 18.4 sec.; 2. N. Senff, A. D. Z., 1 min. 18.8 sec.; 3. B. Martin, O. D. Z., 1 min. 21.6 sec. 200 M. schoolslag dames seniores (na tionaal): 1. A. Kruis, O. D. Z., 3 min. 11.2 sec.; 2. C. Eykenbroek, O. D. Z., 3 min. 12.2 sec.; 3. J. Kleinoot, O. D. Z., 3 min. 13.4 sec. 100 M. rugslag heeren (internationaal): 1. P. v. d. Hoek, ZIAN, 1 min. 12.2 sec.; 2. C. G. van Aelst, H.Z. en P.C., 1 min. 12.8 sec.; 3. William Francis, Schotland, 1 min. 13.8 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. P. Kruithof, RZC, 2 min. 53.6 sec.; 2. H. Verhoef, ZIAN, 2 min. 58.6 sec.; 3. L. Korpershoek, RZC, 3 min. 06 sec. 3 x 50 m. wisselslag estafette voor dames: 1. O. D. Z, in 1 min. 49 sec.; 2. ZIAN in 1 min. 55 sec.; 3. R. D. Z. 5 x 50 m. estafette vrije slag heeren: 1. ZIAN in 2 min. 24.8 sec.; 2. R. Z. C. in 2 min. 25.2 sec. NIEUW EUROPEESCH RECORD. 200 meter rug heeren. In het overdekte zwembad op het Mar- gareta-eiland te Boedapest hebben de Duit- sche zwemmers Hans Schwartz en Gersten- berg onder officieele controle een poging gedaan om het Europeesche record op de 200 meter rug te verbeteren, hetgeen is ge lukt. Hans Schwartz won het duel in den nieuwen recordtijd van 2 min. 34.8 sec. Beide zwemmers zijn lid van de Zwemver- eeniging Maagdenburg '96. De tijd van Ger- stenberg was 2 min. 43.6 sec. WATERPOLO A. Z. C. I—D. Z. V. 12—1. Onder buitengewoon groote belangstel ling speelde A. Z. C. gisteravond tegen de Delftenaren haar tweeden competitie wed strijd. Bij den aanvang liet het zich geens zins aanzien, dat de Alphenaren zulk een groote overwinning zouden behalen, want reeds in de eerste minuut weet de midvoor der Delftenaren het net te vinden, doch daarna stelt de A. Z. C. de scoringsmachine in werking. Jongeleen schiet op doel, de keeper slaat den bal weg. Aan de andere kant belandt het leer bij C. van Leeuwen, die niet aarzelt en de stand is gelijk (11). 't Wordt een spel van kat en muis. Raap horst zwemt snel op en werpt het leder weer in het net (21). Een goed door Thim doorgegeven bal weet Raaphorst weer te benutten (31). De Alphenaren blijven verre in de meerderheid, Jongeleen doet alsof hij naar den vrij liggenden rechtsvoor wil plaatsen, maar schiet langs den verras ten doelman ineens in (41). Nog voor de rust brengen C. van Leeuwen en Thim den stand van A. Z. C. op 71. Na de rust hervat A. Z. C. dadelijk het offensief. S. Bonte, die door zijn snel op- zwemmen bijzonder opvalt, plaatst handig naar Thim, die den voorsprong weer ver groot. (81). Als Bonte pech heeft door tegen de lat te schieten wordt de terugspringende bal door C. v. Leeuwen onhoudbaar in het doel geworpen. (91). De Delftenaren blijken hopeloos uit vorm. A. Z. C. scoort er lustig op los en weet door Jongeleen achtereen volgens nog drie maal het net te vinden, waarmede het einde komt. A. Z. C. H—G. Z. C. IV 2—L Direct na aanvang neemt A. Z. C. de lei ding wanneer Kemp een goed doorgegeven bal benut (10). Bij een nieuwen aanval der Alphenaren, weet de snel opzwemmen- de Verruijt met een fraai schot voor A. Z. C. den voorsprong te vergrooten. Beide partijen gaan dan meer gelijk op. In deze periode weet de midvoor der bezoekers den achterstand te verkleinen (21). In de tweede helft heeft geen der partijen het net meer gevonden. A. Z. C. was iets in de meerderheid, doch deklat en doelman kwamen de bezoekers meermalen te hulp, zoodat emde onveranderd aanbrak. De Alphen- en Gouda-Junioren speelden vriendschapelijk en eindigden met een ge lijke verdeeling (11) der punten ROEIEN DE LUSTRUM-WEDSTRIJDEN VAN NJORD. De loting. De loting voor de Donderdag 27 en Vrij dag 28 dezer te houden lustrum-wedstrij den van Njord, had het volgend resultaat. Donderdag, 27 Juni. 2.30 Jonge vier B: 1ste heat: 1. Triton, 2. Argo. 2.45 Jonge Vier A: 1ste heat: 1. Laga, 2. Argo. 3.00 Overn. Vier: 1ste heat: 1. Njord, 2. Die Leythe. 3.15 Overn. Skiff: 1ste heat: 1. Njord, 2. De Hoop. 3.30 Overn. Vier: 2de heat: 1. Laga, 2. Aegir. 3.45 Oude Skiff: 1ste heat: 1. de Maas, 2. Triton. 4.Dames Acht: 1ste heat: 1. De Vliet, 2. De Hoop. 4.30 Oude Skiff: 2de heat: 1. Willem Hl, 2. De Hoop. 4.45 Oude Acht: 2de heat: 1. Nereus, 2. Triton. 5.00 Oude Vier: Beslissing: 1. De Hoop, 2. Njord. 5.15 Jonge Acht B.: 1ste heat: 1. Njord, 2. Triton. 5.30 Jonge Twee: 1ste heat: 1. Laga, 2. Argo. 5,45 Jonge Acht A.: 1ste heat: 1. Laga, 2. Willem III. 7.10 Dames Vier. 7.30 Stijl Vier overn. Jun.: Beslissing: 1. Spaarne, 2. De Vliet. 7.45 Stijl Skiff Overn. Jun.: Beslissing: 1. Spaarne, 2. Willem III. 8.15 Jonge Twee: 2de heat: 1. Spaarne, 2. Willem Hl. 8.30 Overn. Vier: 3de heat: 1. Winnaar lste heat2. Nereus. 8.45 Lichte Vier: lste heat: 1. Njord, 2. Nautilius. 9.Oude Acht: lste heat: 1. Njord, 2. Laga. 9.15 Jonge Acht A.: Beslissing: 1. Nereus, 2. Winnaar lste heat. Vrijdag, 28 Juni. Eindstrijden: 1.Jonge Twee: 1. Winnaar lste heat, 2. Winnaar 2de heat. 1.15 Jonge Acht B.: 1. Winnaar lste heat, 2. de Maas 1.30 Jonge Skiff: 1. Poseidon, 2 De Hoop. 2.00 Dames stijl skiff: 1. Sen. de Hoop, 2. de Maas. 2.20 Dames Vier; Hunze. 2.40 Dames Acht. 1. Winnaar lste heat, 2. Nereus. 3.00 Overn. Vier: 1. Winnaar 2de heat, Winnaar 3de heat. 3.15 Overn. Sc iff: 1. Winnaar lste heat, 2. Die Leythe. 4.15 Jonge Vier B: 1. Aegir, 2. Winnaar lste heat. 4.30 Jonge Vier A: 1. Njord, 2. Winnaar lste heat. 4.45 Oude Skiff: 1. Winnaar 2de heat, 2. Winnaar lste heat. 5.00 Lichte Vier: 1. Argo, 2. Winnaar lste heat. 5.15 Veteranen Acht: 1. Njord, 2. Eind hoven. 5.30 Oude Acht; X- Winnaar 2e heat, 2. Winnaar lste heat. Het bestuur van Njord houdt receptie Vrijdagmiddag tusschen 3.15 en 4.15 uur op het feestterrein. ZEILEN DE KIELER ZEIL WEEK. De vierde dag. De weersomstandigheden waren gisteren den vierden dag der wedstrijden, te Kiel, ongunstig. Des morgens moest het tijdstip van den start een uur worden verschoven in verband met het feit, dat er een volko men windstilte heerschte. Daarna stak een zoo sterke wind op, dat op de zware zee met gereefde zeilen moest worden geva ren! De belangrijkste gebeurtenis van den dag was de overwinning van de nieuwe „Va- terland", bestuurd door den Duitscher Miethke, in de 8 meter R-klasse, die daar mede in het bezit kwam van den wisselprijs van den Rijksminister voor Propaganda. De „Olympia" werd tweede met iets min der dan één minuut achterstand. De eerste race in de 6-meter R-klasse om den belangrijksten internationalen Felca- prijs werd gewonnen door „Twins" (Italië) die den prijs had te verdedigen. Hierbij ontspon zich een spannende strijd tusschen „Twins'" en de Duitsche boot „Irmy", welke laatste even na den start averij kreeg. „White Lady" (Noorwegen) lag op de eer ste baan nog aan den kop, doch werd daar na ingehaald. De „Twins" won tenslotte met een voorsprong van slechts vier seconden op „Irmy". De wedstrijd voor 30 M2. „Scheren"-krui- sers werd wederom gewonnen door „Dar ling", bestuurd door „Gillow" (Duitsch- land). De „Stari'-booten hadden het bijzonder moeilijk. Nadat tweemaal was gestart werd deze race om den prijs van den Duitschen Roeibond gewonnen door den puitscher von Hütschler met „Pimm", een tweede zege in dit nummer van dezen zeiler. BILJARTEN LISSER BILJARTKRING. De uitslagen der 2de klasse luiden: pnt. brt. h.s. gem. 100 32 16 3.12 98 31 17 3.16 100 29 18 3.43 80 29 10 2.75 100 28 12 3.57 91 28 9 3.25 100 32 16 3.12 81—31 12 2.61 100 28 13 3.57 84 28 14 3.— 100 13 29 7.69 17 12 5 1.41 100 22 15 4.54 93 21 12 4.42 100 27 28 3.70 76 26 8 2.95 100 24 21 4.15 80 24 11 3.33 100 29 12 3.44 56 29 7 1.98 100 23 21 4.33 59 23 9 2.56 100 40 14 2.50 68 39 12 1.74 100 41 10 2.43 93 41 8 2.26 SCHAKEN KAMPIOENSCHAP LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisterenavond werd de wedstrijd voort gezet met het uitspelen van twee afgebro ken partijen. Samhalden stond reeds verlo ren tegen Van der Nat en hoewel hij nog energieke pogingen aanwendde de partij te redden, lukte hem dit niet en Van der Nat kon de winst noteeren. Staats had een pion opgeofferd voor een aanval, die er kansrijk uitzag, doch toen deze aanval niet tot zijn recht kwam, bleef hij den pion achter. In het volgende figurenspel werd ook zyn stand slechter en Segaar won de partij. Door dit verlies is Samhalden, die tevens uitgespeeld is, kansloos. Alleen Van der Nat, Segaar of Van Veen kunnen nu nog kampioen worden. De stand luidt als volgt: H. Staats 1 p. W. H. v. d. Nat 2.5x, Sam- kalden 2.5, Johs. v. Veen 3x, M. M. Segaar 2xx en C. Brunt lxx, alle uit 5 te spelen partijen: Van der NatBrunt, Segaarv. Veen en Segaar—Brunt. Segaar staat ge wonnen tegen Brunt, Van der Nat tegen Brunt remise. Wordt de partij tusschen Se gaar en Van Veen remise, waar het wel naar uitziet, dan hebben beiden 3.5 punt behaald. Mocht dan ook nog Van der Nat winnen van Brunt, dan heeft deze ook 3.5 punt In dat geval kunnen deze drie spelers opnieuw beginnen. De Week van Assen Zaterdag, 6 Juli, worden de motorraces op het circuit van Drenthe verreden, de „Groote Prijs van Nederland", die één der zeven „classic events" van den internatio nalen wedstrijdkalender is. De races nemen den geheelen dag in beslag, maar wat daaraan vooraf gaat, vervult gedurende een gansche week het anders zoo stille Assen met een cosmopolitische bedrijvigheid. Maandags ver toon en zich de eerste symp tomen van de groote gebeurtenis: dan ko men de zware tankwagens der benzine- en oliemaatschappij de stad binnen rijden, wel dra gevolgd door een uitgebreiden staf van personeel in automobielen. Overal door de straten ziet men die auto's met de bekende opschriften Texaco, Shell of Standard A. P. C. Dinsdag een nieuwe invasie dan ver- toonen zich de \rachtwagens der buiten- landsche fabrieken, waarin de renmotoren vervoerd worden. Bestoft en bemodderd van de vaak verre reis zien zij er uit en tel kens houden de bestuurders stil om naar den weg te vragen, in allerlei vreemde talen, waarop de Asser bevolking in den loop der jaren geleerd heeft te antwoor den: „Right on en twoest street links" be grijpt zelfs een Zweed, die naar de boerderij van Jansen vraagt. De monteurs komen met de vrachtwagens mee, maar renners en in genieurs reizen vlugger in snelle luxe auto's al komen zij gewoonlijk ook een paar uur later in Assen aan. Daar vinden zij dan elkander weder; iedere fabrieks- ploeg op de afgesproken plaats. De Belgen, Duitschers en Zweden geven de voorkeur aan de rustige omgeving van een boerderij, waar zij reeds maanden te voren een schuur hebben afgehuurd, die als werkplaats wordt ingericht. De Engelschen huren meestal in de stad een garage af, omdat zij per boot en per trein reizen en dus niet over de auto's beschikken, die voor de andere buitenlanders steeds gereed staan om ze op en neer van de stad naar de boerderij te vervoeren. Op het circuit is het dien dag nog vrij stil, dat wil zeggen, er wordt nog geen motorgedaver gehoord en het geluid der hamerslagen der timmerlieden, die ijverig aan tribunes, rennerskwartieren en weg- afzetting werken, verliest zich in de uitge strekte heidevlakte, 's Avonds leeft het internationalisme in Assen op. De in den loop van den dag aangekomen buitenlan ders slenteren door de straten, groepjes vreemdelingen zitten in de café's en vinden daar contact met de benzine- en oliemen- schen, oude bekenden van vorige jaren. Ook de bevolking van Assen kent velen dezer buitenlandsche renners en wijst ze elkaar met name aan. Woensdag beginnen de eerste verschijnse len der naderende wedstrijdkoorts zich in Assen te vertoonen. Op het circuit is het levendig, de renners, die de vorige dag gekomen zijn rijden er rond, terwijl op het middenterrein in habylonische spraak verwarring Hollandsche benzinemenschen en buitenlandsche monteurs van gedachten wisselen. Inmiddels komen in de stad de laatste buitenlanders en vrijwel tegelijker tijd alle Hollandsche renners aan, die allen hun vooraf besproken kwartieren opzoe ken. Ook beginnen zich nu de eerste be langstellenden te vertoonen, rasechte mo torliefhebbers, die een deel van hunne vacantie aan de „week van Assen" geven, sportjournalisten uit alle landen, impor teurs van merken, die bij den wedstrijd vertegenwoordigd zijn, een bont gezelschap waarvan ieder een ieder kent van ontmoe tingen op alle renbanen van Europa. 's Avonds verschijnen ook de officials, wedstrijdcommissarissen, clubvertegen woordigers, die bij de races en ook bij de training één of andere functie te vervullen hebben. Want Donderdag begint de offi- ciëele training, dat wil zeggen dan is het circuit des morgens en des middags gedu rende enkele uren voor alle verkeer ge sloten. Hierin zal dit jaar voor het eerst eenige wijziging komen, omdat nu voor het eerst ook reeds op Woensdag getraind zal worden. Deze maatregel is genomen met het oog op de veiligheid van de rijders, die thans verplicht zijn ieder minstens tien trainingsronden te rijden. Gedurende die KAMPIOENSCHAP 21 KLASSE VAN NEDERLAND. Het Haarlemsch Schaakgezelschap be haalde met 64 de overwinning op de schaakclub Kralingen en is nu kampioen der 2e klasse. De Haarlemmers moeten nu twee wed strijden spelen tegen no. laatst der le klasse dat is de schaakclub Bussum.. MOTORSPORT DE T.T. RACES OP HET EILAND MAN. Wederom een doodelijk ongeluk. Bij de gisteren voortgezette T.T. races op het eiland Man is helaas wederom een on geluk met doodelijken afloop gebeurd. De Engelsehman Pirie deed een ernstigen val, waarbij hij levensgevaarlijk gewond werd. In het ziekenhuis is de motorrijder korten tijd later overleden. Gisteren werd de race gehouden voor lichte motoren van de 250 cm. klasse over een afstand van 424.9 km., waarbij het tra ject van 60.7 km., dus zevenmaal moest worden afgelegd. Het weer was buitenge woon ongunstig. De taak van de rijders werd uitermate bemoeilijkt door een dichte mist en een fijne motregen, waardoor het zicht slechts twintig meter bedroeg. Voor de eerste maal werd in dezen wed strijd door een buitenlandsch motorrijwiel de overwinning behaald. Het was de Ita- liaansche Guzzi-motor, bereden door den bekenden Engelsehman Stanley Woods, die een prachtigen wedstrijd reed en na voort durend de leiding te hebben gehad eerste trainingsuren is Assen weer het stille stadje van altijd, ieder, die van ver of van nabij maar iets met de wedstrijden te ma ken heeft, als is het slechts als belangstel lend toeschouwer, bevindt zich langs het circuit waarover de renners daveren. Tel kens schiet er een in volle vaart voorbij, soms twee of drie of vier achter elkaar; in de boxes zitten de helpers met chronome ters gewapend, de rondetijden op te nemen en een vage indruk omtrent de kansen der verschillende deelnemers begint zich reeds te vestigen. Heel zuiver is die indruk niet, want de renners weten drommels goed, dat zij ook door de helpers hunner concurrenten be loerd worden en .geven nooit him volle kracht. Af en toe stapt een rijder af en al de mohtetirs van zijn fabriek storten zich op de machiner. Dan wordt er gefluisterd met den ingenieur, bougies worden verwis seld, een carburateur wordt uit elkaar ge nomen, remmen bijgesteld, wat er eigen lijk precies gebeurt, ziet niemand en eenige oogenblikken later begeeft de rijder zich weer op het circuit en snelt weg, angstig nagestaard door den geheelen fabrieksploeg, die tevreden glimlacht als hij na een ronde voorbijdavert zonder stil te houden. Ge woonlijk echter stapt hij na de eerste ronde weer af en wordt er opnieuw aan zijne ma chine gewerkt en dat herhaalt zich totdat eindelijk de fout gevonden blijkt te zijn en de renner over het circuit snelt, vele ron den achter elkaar. Dan glijdt over de ge zichten van al zijn helpers een glans van voldaanheid, die goud waard is om aan te zien. Vrijdagmorgen herhalen zich dezelfde tafereelen als de vorige dag. Alleen is er reeds veel meer publiek aanwezig en alles gaat veel zenuwachtiger toe. Er heerscht een merkbare onrust in vele kampen. Het zijn immers de laatste trainingsuren, het laatste proefstoomen vóór den grooten slag. 's Middags heeft de keuring der ma chines plaats, eene strenge keuring, waar bij iedere machine, die niet alle waarbor gen van veiligheid geeft, onherroepelijk ge weigerd wordt. Den geheelen middag neemt dit uiterst zorgvuldige onderzoek in beslag, dat door tallooze belangstellenden met aan dacht gevolgd wordt omdat daar heel veel te leeren valt. En als dan na afloop allen weer naar Assen terugkeeren, dan kent men de stad niet terug. Uit het stille pro vinciestadje is een wereldstad geworden, waar een volle menschenmenigte onafge broken door de straten golft. De stroom der bezoekers is begonnen te vloeien, per auto, per motor of per autobus komen zij aanrij den en vullen de straten, de café's en res taurants. Zelfs buiten de stad, op de heide waar het circuit zich omheen slingert, heerscht een roezemoezige bedrijvigheid. Velen kampeeren er in meegebrachte ten ten en tot laat in den avond klinkt daar muziek en zang. Den geheelen avond door komen steeds nieuwe bezoekers de stad binnen rijden, de stroom houdt geen oogen- blik op en zelfs de nacht brengt geen rust. In de naburige plaatsen Meppel en Zwolle is nachtvergunning en alle cafe's en vele zaken blijven open. De reizigers op weg naar Assen houden er stil, er wordt gege ten, gedronken en gedanst op straat, waar na de reis naar Assen vervolgd wordt. En dan komt de Zaterdagmorgen! Om half tien beginnen de races, maar wie om zeven uur het circuit rondrijdt ziet, vooral op de goedkoope rangen reeds hon derden toeschouwers, die hun plaatsen in genomen hebben, velen nog gehuld in de kens waarin zij den nacht doorbrachten. De stroom naar Assen blijft vloeien, maar houdt niet meer stil in de stad doch vloeit door naar het circuit. Extra treinen brengen heele bezendingen tegelijk,aan. De duizen den, die den nacht in de stad doorbrachten in hotels of bij particulieren, die voor die dagen kamers verhuren, zijn reeds vroeg ter been en de algemeene uittocht uit de stad naar het circuit neemt een aanvang. Om een uur of negen lijkt Assen uitgestor ven en als om half tien de startvlag daalt, dan zitten al die tienduizenden op hunne plaatsen. Laatkomers zyn er bijna niet. Dat is een van de vele merkwaardigheden uit „de week van Assen" die zich ieder jaar op precies dezelfde wijze herhaalt. Mr. P. H. L. LAMBERTS HURRELBRINCK. werd in den tijd van 3 uur 41 min. 29 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde uur snelheid van 114.85 km. Woods bleef hier bij, ondanks de slechte weersomstandighe den, slechts zes seconden boven het be staande record! In de tweede ronde ver beterde hij het ronderecord en bracht dit op 119.25 km. Met een aanzienlijk verschil bezetten Tyrell Smith (Engeland) en Nott (Engeland), beiden op Rudge de volgende plaatsen. De tijd van Smith bedroeg 3 uur 44 min. 17 sec. (gem. uursnelheid 113.7 km.) PAARDENSPORT RENNEN TE ASCOT. De gisteren te Ascot gehouden rennen, die wederom werden bijgewoond door Ko ningin Mary en andere leden van de ko ninklijke familie, werden door fraai weer begunstigd. De race om den Koninklijken Jachtbeker werd gewonnen door Priok van Harnard Hankey, gevolgd door Scattercash van Sir H. Lyons als tweede en Llanarmon van Sir S. Mc. Alpino als derde. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN Jac. de Bruin N. v. Velzen N, v. Velzen D. van der Meer C. van Oosten G. van Eijck C. van Oosten C. Slootbeek Jac. de Bruin Th. Sprengers Jac. de Bruin K. Toledo J. Bosch W. Mosseveld W. Mosseveld G. Diederiks J. van Diest G. van Eijck C. van Oosten P. Zon D. v. d. Meer W. Veenboer J. Bosch C. Toledo J. Bosch D. v. d. Meer

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8