STADS NIEUWS DONDERDAG 20 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EEN ZEER DRINGENDE ZAAK. Propagandisten van Dr. Schaepman! Opnieuw roepen we U in het geweer voor een verspreidingsactie. Wij kunnen U het verblijdend nieuws melden (deze mededeeling geldt trouwens iedereen) dat wij er toch in geslaagd zijn verkiezingskrant uit te geven. Gezien de groote kosten daaraan verbon den was deze uitgave een eenigszins twij felachtig punt op ons programma. Maar dank zij een enthousiaste mede werking van alle kanten zijn onze pogingen beloond geworden. Deze medewerking heeft echter verplich tingen aan ons opgelegd. En één dezer verplichtingen is dat de krant Vrijdagavond 21 Juni overal verspreid moet worden. Geen stadsdeel, geen wijk, geen straat mag overgeslagen of later bewerkt worden. Vrijdagavond moet de geheele actie ten- volle zijn uitgevoerd. Dus allen Vrijdag avond present aan ons secretariaat. Terwijl U bezig zijt te verspreiden wordt tevens een ander deel van ons program uitgevoerd. Immers Vrijdagavond wordt tevens onze vijfde en laatste Buurtvergadering gehouden. Om 8.15 uur in de gymnastiek zaal van de R. K. School aan de Lusthoflaan Voor deze laatste buurtvergadering heb ben wij als spreker bewaard onzen lijstaanvoerder TH. B. J. WILMER no. 1 van lijst 1. En dan hopen we Dinsdagavond 25 Juni al deze buurtvergadering te bekronen met een massale openluchtmeeting op „Den Burcht". Maar daarover zullen we nog wel nauw keurig berichten. Thans beperken wij ons tot Vrijdagavond. Het Bestur v. „Dr. Schaepman." DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. Vandaag over een week is het de eerste dag, dat er werkelijk iets te merken zal zijn van het 72ste Lustrum der Leidsche Universiteit. Wel staan de roei wedstrijden, die op dien dag georganiseerd zijn, nog bui ten 't eigenlijke Lustrum, dat zijn hoogte punt zal vinden in de viering van het Landjuweel, c.q. de Maskerade, maar het feit, dat de Studenten Roeivereeniging Njord op dezen en den daaraan volgenden dag nationale roeiwedstrijden heeft kun nen organiseeren, ter gelegenheid van het Lustrum der Leidsche Hoogeschool en dat van het Leidsch Studenten Corps maakt den 27sten Juni toch reeds tot iets belang rijks. Eens in het jaar komt het maar voor, dat er roeiwedstrijden plaats vinden zoo dicht bij de stad Leiden, dat het voor nie mand bezwaar oplevert om zich daarheen te begeven, -en dezen keer zal het terrein van den wedstrijd nog dichter bij liggen dan met de Hollandia-roeiwedstrijden reeds het geval is. Op het Oegstgeester Kanaal, van de Warmonderbrug tot aan 't Groene kerkje zal de baan uitgezet worden waar op de sterkste Nederlandsche roeiploegen zich met elkaar zullen meten. Laten de Leidenaren toonen, dat zij nog belangstel ling hebben voor de roeisport in het alge meen, en in het bijzonder voor de Leidsche Studenten Roeivereeniging Njord, die daar op 27 en 28 Juni de Leidsche kleuren zal verdedigen tegen ploegen uit het geheele land. Ieder kwartier zal er een autobus ver trekken naar het terrein der wedstrijden. Het is dus niet moeilijk om aan de gas ten uit andere steden te laten zien, dat Njord nog vrienden heeft in andere krin gen dan onder de studenten. De praatver siering;. Naar wij vernemen zal de commissie van beoordeeling der straatversiering Vrij dag 28 Juni des voormiddags te 10 uur een rondtocht door de stad maken en daarna de prijzen vaststellen. De straten in de directe omgeving van de veemarkt zullen Zater dagmorgen worden bezocht. De buurtcom- missies moeten dus zorg dragen op dat tijd stip met hun arbeid gereed te zijn. Tenein de te voorkomen, dat straten of buurten door de jury worden overgeslagen, verdient het aanbeveling vóór Dinsdag 25 dezer bij den secretaris van het algemeen versie- rings-comité, den heer P. A. van der Heide, Hooglandsohe Kerkgracht 29, aangifte te doen, dat men aan den wedstrijd wenscht deel te nemen. Voor de mooist versierde straten zijn prijzen beschikbaar gesteld van 60. 40, 25, 15 en 10. De uitslag wordt in ons blad van Zater dag bekend gemaakt. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad zal hoogstwaarschijnlijk plaats hebben op Maandag 8 Juli a s. in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21. Het is gebleken, dat door onbevoegden wordt gecollecteerd voor den auto-tooht van de Ouden van Dggen. De ingezetenen worden verzocht slechts te geven aan die collectanten, die een lijst aanbieden, voorzien van het stempel van den Commissaris van Politie. DE ARMENRAAD. Jaarvergadering. Onder leiding van Pastoor G. A. Smit, vergaderde Dinsdagavond in het Nutsge- bouw de Armenraad. De rekening over het jaar 1934, aanwij zende in ontvangsten en uitgaven een to taal van 17.093.64, werd zonder discus sie vastgesteld overeenkomstig het voor stel van de commissie tot nazien van de rekening, bestaande uit de heeren J. P. Creyghton en S. W. Marsman. De begrooting voor het jaar 1936 werd vastgesteld op een totaal bedrag van 17.100.—. Vervolgens kwam aan de orde de voor ziening in twee vacatures van plaatsver vangend bestuurslid, ontstaan door het overlijden van den heer A. J. Ensink, en het aftreden als lid van den Armenraad van den heer J. Wessel. Gekozen werden mevrouw W. J. Menkhorst en de heer J. Mulder. Daarna werd besproken het voornemen der Regeering, vervat in het groote Bezui nigingsplan, om een of meer Armenraden op te heffen. WIJDINGSCONCERT PIETERSKERK. Het programma van de Academische Plechtigheid ter herdenking van het 360- jarig bestaan der Leidsche Universiteit op Vrijdag 28 Juni in de Pieterskerk te Lei den, luidt als volgt: Concert A kl. t. van Ant. Vivaldi voor 2 violen en strijkorkest (solisten: de heeren A. H. Emmerling en C. Th. Lens, werkende leden van Sempre Crescendo), Academische Herdenkingsrede uit te spreken door den Rector Magnificus Prof. Dr. W. van der Woude, Canon a 4 van Corn. Schuyt, Wilt heden nu treden, van Valerius (bewerking Sem Dresden), O Nederland let op uw saeck van Valerius (bewerking Carla Kohstamm), uit te voe ren door het Leidsch Studenten Zangkoor onder leiding van den heer Leo Mens, en de cantate Jauchzet Gott in allen Landen van J. S. Bach voor sopraan en strijkor kest (soliste: mevrouw S. HaasePiene- man, obligaat trompet: de heer Verheyen). Het orkest is het Leidsch Studenten Mu ziekgezelschap Sempre Crescendo onder leiding van Kapt. C. L. Walther Boer. WONINGBOUWVER. „ONS BELANG". De Jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond in het gebouw „Prediker" haar jaar vergadering, welke goed bezocht' was. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, opende deze vergadering op de gebruike lijke wijze en gaf een kort overzicht van de werkzaamheden in het afgeloopen Ver- eeniigingsjaar. Hij wees o.a. op de vele verhuizingen, en de moeite, die men een enkele maal had om een bepaalde woning te kunnen verhuren, als gevolg van de voor dezen tijd te hooge huren. Het was dan ook een blijde tijding, zoowel voor be stuur als leden, het bericht van het Ge meentebestuur te ontvangen, dat de huren van enkele woningblokken zouden worden verlaagd, welke verlaging al direct een ge makkelijker verhuren der hiervoor ge noemde woningen tengevolge had. Spr. noemde het een treurig verschijnsel, dat sommige leden, gedwongen door de finan- cieele omstandigheden, weer terugkeerden in particuliere woningen, welke den naam woning feitelijk niet toekwamen. De voor zitter eindigde zijn openingswoord met er zijn groote teleurstelling over uit té spre ken, dat het Vide bouwplan der Vereeni ging nog niet de goedkeuring van B. en V/. heeft mogen wegdragen, ja zelfs op zeer zwakke gronden is komen te staan, hoewel het bestuur al het mogelijke zal doen dit bouwplan alsnog tot stand te brengen. Na dit openingswoord, dat met instem ming der vergadering werd aangehoord, las de tweede secretaris, de heer Joh. van den Bos, de notulen der vorige vergade ring, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Onder de mededeelingen kwam o.a. het Vide bouwplan nogmaals ter sprake; van bestuurszijde werd uitvoerig op deze zaak ingegaan en de vele werkzaamheden als correspondentie, conferenties enz. geme moreerd. Het verwekte groote verwonde ring te moeten hooren, dat aan deze Ver eeniging een bouwplan met een huur waarde van ƒ4.88 werd geweigerd, terwijl eendgen tijd geleden aan een andere bouw- vereeniging een plan werd toegekeend met een huurwaarde van ƒ4.86, dus met een huurverschil van 2 cent per week. Uit de vergadering kwamen nog enkele vragen omtrent dit bouwplan naar voren, welke zooveel mogelijk werden beantwoord. Het jaarverslag van den secretaris, dat •in druk was verschenen, werd na enkele opmerkingen goedgekeurd. Dit was even eens het geval met het verslag van den penningmeester, den heer H. Oudshoorn, Hierna bracht de voorzitter nog eenige afvoeringen van leden ter sprake, terwijl voorgesteld werd een lid te royeeren, welk royement door de vergadering werd uitge sproken. De hierna volgende bestuursverkiezing had tot uitslag dat de aftredende secreta ris, de heer P. J. Schouten, werd herkozen. Zulks was ook het geval met de andere aftredende bestuursleden, de heeren Van Donselaar, H. v. d. Wijngaard en P. Win terkamp, die op voorstel van de vergade ring bij acclamatie werden herkozen. De secretaris nam onder een kort woord van dank de herbenoeming aan, evenals de andere aftredende'bestuursleden. Tot lid der Kascommissie werd gekozen de heer G. F. Hemerik, oud-penningmees ter der Vereeniging. Nadiat een 27-tal nieuiwe leden was aan genomen, volgde de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Hierna volgde sluiting der zeer goed ver- loopen vergadering. «jtt& INSTITUUT PONT. Deze maand slaagden voor Machineschrij- ven: de dames v. d. Stoel, Singeling en Bou- man uit Oegstgeest. De heeren Opdam, Rotteveel en Haas uit Katwijk. Stenografie ,(130 lettergr.): Mej. T. Swierstra. Secretarisstenograaf (165 let tergr.): de dames M. M. Colijn, Alphen aan den Rijn; P. Mesman, Boskoop en W. Jongerius, Oegstgeest. Stenografie Duitsch: de dames Broekhui zen en Swierstra en de heer H. v. d. Belt. Het conversatie-diploma voor Ready be haalden de dames Vallentgoed; Oudshoorn, Warmond en Kortmann, Z'woude en de heer Van Ommen. Allen zijn leerlingen van het Instituut Pont, Breestraat 89a, alhier. Voor het gehouden examen der Eerste Leidsche E. H. B. O.-brigade, afgenomen door dr. E. Renaud, slaagden de heeren W. v. d. Broek, H. J. v. Buren, H. T. Cha- bot, A. Galjaard, J. W. Holleman, A. J. Kors, M. C. Lebret, J. Lut, J. F. Meijeraan, H. v. d. Reijden, A. W. Somerwil, J. T. Witte, A. A. Griffioen, J. M. van Ingen, F. J. Libot, J. Neuteboom, H. M. Pont, D. Schouten, F. Sloot, J. H. Sloots, H. Stoeke, C. Stroosma, J. Voorbach, A. J. v. d. Voort. Bij het gehouden examen der H. C. V. op 18 en 19 Juni te 's Gravenhage, zijn ge slaagd voor coupeuse Mevr. J. A. de Wolf- Boon, mej. J. E. van Weizen, mej. R. van der Steen; voor costumière: mej. A. J. van Waas, mej. H. Köss, mej. H. van der Laan, allen leerlingen van mej. J. I. TH. van Zwieten, Leerares H. C. V., Garenmarkt 44 Verder zijn voor dit examen geslaagd de dames A. van Duuren en G. van Staveren voor Costumière, de dames T. Paats, G. van Bijlen (Hazerswoude) en I. Saytos (Lisse) voor coupeuse en de dames J. Corba en J. v. d. Zeeuw voor Leerares, allen leerlingen van Mej. A. J. Leget gedipl. leerares N.a. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. Érnstige botsing op de Maresingel. Hedenmorgen om half 11 heeft op de Maresingel alhier een ernstig ongeluk plaats gehad cn wel in de scherpe bocht bij de Reinigingsdienst. Daar reed op dat uur een vrachtauto van de firma Zand- voort, welke met groote snelheid door de scherpe bocht ging. Daardoor moest de chauffeur te ver uithalen met het gevolg, dat hij boven op een handwagen reed, waarachter liepen J. v. H., wonende aan de Vaartkade en P. K. wonende in de Jouibertstraat alhier, en welke beladen was met een verhuisboedel. Dicht bij de hand wagen bevond zich ook de wielrijdster G. J„ wonende Morschweg alhier. De botsing was zoo hevig, dat de kruk ken van de handwagen door de kap van de auto sloegen en de inboedel van den hand wagen grootendeels vernield werd. J. v. H. bekwam een ge/broken been, P. K. lichte wonden aan beenen en hoofd en Mej. C. J. ontvellingen en schaafwon den. Allen werden naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. s Waarschuwing. Bij den autoverhuurder V. aan den Morschsinigel vervoegde zich Maandag een persoon, voorgevend W. Kruiswijk te hee- ten, die een auto huurde. Bedoeld persoon, die zijn motor achter liet, is sindsdien ech ter niet teruggekeerd. Het motorrijwiel bleek te Haarlem gestolen, terwijl de man ook verdacht wordt van auto-diefstal te Groningen, IJmuiden en Haarlem. Hij is van mager postuur en gekleed in bruin colibertoostuum. Handelsregister K. v. K, W ij z i g i n g e n: 6589. van Leeuwen en Co. N.V. in oprichting, Sassenheim, Hoofd straat 329, kweekerij en handel in bloem bollen en aanverwante artikelen. Boven genoemde zaak is thans omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: van Leeuwen en Co. N.V. (Ned. Staatscrt. 16 Mei 1935, Bijvoegsel Nr. 1140). Dir.: K. van Leeuwen, Sassenheim en C. van Leeu wen, Noordwijk aan Zee. Maatsch. kap.: 10.000.geheel geplaatst en gestort. Proc. M. Das, Amsterdam. 581. Onderlinge Brandwaarborg Maat schappij voor roerende goederen, Hazers woude, Rijndijk A. 162, verzekering van roerende goederen. De statuten zijn gewij zigd. Wijz. handelsn. in: Onderlinge Brand waarborg Maatschappij Hazerswoude Koudekerk; bijv. uitgeoef. bedr.: verzeke ring tegen brandschade van gebouwen. ACADEMÏENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen rechten de heer A. M. M. van der Ven, Rotterdam, mej. A. A. M. de Lange, Alkmaar; doctoraal examen Indisch recht de heer J. W. F. Meij link, Voorburg. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „De Nederland sche romanschrijfster na 1880", mevrouw A. H. M. RomeinVerschoor, geboren te Hatert; candidaats examen geneeskunde, de da mes M. H. Bordewijk, den Haag, K. Hooij- kaas, Arnhem, A. B. J. de Vries, Hillegers- berg, E. de Jongh, Schiedam, J. C. M. van Marle, Schiedam, M. Evers, Roermond en de heeren P. B. Kuypers, Leiden, E. H. Chardon, Delft, J. van Eek, Rotterdam, J. C. Raadsveld (cum laude) Rotterdam, H. Schalkwijk, Rotterdam, J. A. Bult, Delft, A. J. Zwartendijk, Boskoop, H. A. M. Sleijffers, den Haag; candidaatsexamen klassieke letteren, mej. G. Casimir, den Haag; doctoraalexamen Romaansche taal, de heer P. Raphael, Oegstgeest, mej. L. J. Liems, den Haag; doctoraal examen Nederl. letteren, mej. J. C. Kroes, den Haag; doctoraal examen rechten, de heer J. Blom, den Haag, de heer D. van Oosten Slingelandt. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. St. Josephgezellen. Alle leden worden dringend verzocht hedenavond de ver plichte vergadering bij te wonen. Opgave voor de Keulenreis is nog moge lijk. Zij, die zich opgegeven hebben wor den verzocht een juiste opgave te doen van plaats en tijd van geboorte enz. Personalia. Bij het gehouden examen der H.C.V. is geslaagd als coupeuse: me vrouw A. Nikijulun, Oegstgeest, leerlinge van mevr. A. v. d. Kaaij-Root, Oegstgeest, ged. leerares. LAATSTE BERICHTEN RECTIFICATIE GEMEENTERAADS VERKIEZING DEN HAAG. De uitslag van de gemeenteraadsverkie zing in den Haag, zooals men deze op pag. 1 vermeldt vindt, is bij nadere berekening onjuist gebleken. De S. D. A. P. winnen 3 zetels en komen dus totaal van 14 op 17 afgevaardigden. De Communisten verlie zen één van hun twee zetels. De Vrijheids bond verliest 3 zetels en komt met 4 afge vaardigden in den nieuwen Raad. DE TRANSFER-OVEREENKOMST MET DUITSCHLAND. In aansluiting aan de reeds eerder ge dane mededeeling omtrent de Neder- landsch-Duitsche transferregeling en de in verband daarmede gesloten overeenkom sten inzake het reisverkeer van Neder landers naar Duitschland en van Duit- schers naar Nederland, wordt van offi- cieele zijde bericht, dat het transfer-proto col thans te Berlijn door H. M.'s gezant al daar en door een vertegenwordiger van de Duitsche regeering is onderteekend. Ter aanvullinge van de op 14 Juhi jJ. bekend gemaakte bijzonderheden wordt nog het volgende omtrent deze transfer regeling medegedeeld: lo. Nederlandsche schuldeischers van vorderingen, welke een goudclausule dra gen, doen door het aannemen van de uit het transfer-protocol voortvloeiende beta lingen, voor zoover de betalingen door de Duitsche debiteuren in papier-basis bere kend zijn, geen afstand van him eventueele rechten tot betaling in goud of tegenwaar de daarvan van de later opeischbare ren ten en van hun kapitaalvordering. 2o. Het creterium wie als Nederland sche schuldeischers in den zin van het pro tocol te beschouwen zijn, is in het alge meen ongewijzigd gebleven. Een beperking is daaraan toegevoegd, dat personen van niet Nederlandsche natio- naliteit, die na 1 Juli 1935 hun zetel of vaste woonplaats in Nederlanr gevestigd hebben, ook al waren zij op 1 Juli 1935 reeds eigenaren van de betreffende effec ten of andere vorderingen, niet onder de transferregeling vallen, tenzij de opbreng sten uit die effecten of vorderingen reeds krachtens een vorige transferregeling aan een Nederlandsche sehuldeischer getrans fereerd werden. De gelegenheid tot aanmaak van certifi caten van couponbladen, die in het vorige protocol aan zekere termijnen was gebon den, is thans weder zonder termijnbeper king opengesteld door alle Nederlandsche schuldeischers, die de in het Transferpro tocol voorziene uitkeeringen boven 't con tant te betalen gedeelte wenschten te ver krijgen. Dit laatste geldt ook voor dividend-bla den van aandeelen, welke dus eveneens moesten worden ingeleverd om daartegen centificaten te ontvangen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat houders van dividend-bewijzen, waarop van 1 Juni 1935 af dividend gedeclareerd wordt, deze dividendbewijzen niet naar Duitschland ter incasso moeten zenden, doch de dividend-bladen inclusief be doeld bewijs, moeten inleveren ter verkrij ging van certificaten. 4o. Nederlandsche schuldeischers wier effecten in Duitschland liggen, kunnen, indien zij certificaten willen laten aanma ken, hun mantels en coupons, c.q. divi dend-bladen naar Nederland laten komen. De Duitsche regeering heeft zich bereid verklaard, desbetreffende vragen tot ver zending der effected naar Nederland goed te keuren 5o. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd, dat Holland-marken uitsluitend gebezigd kunnen worden door den eigenaar van de obligatiën, resp. aandeelen of an ders vorderingen. Bij de uitgifte van de ohèques 'op naam zullen bewijzen van dien eigendom wor den vereischt. 6o. Nederlandsche eigenaren van onroe rende goederen in Duitschland, die voor him goederen, reparaties of verbouwing van hun bezittingen geld buiten Duitsch land hebben moeten opnemen en daarvoor zoodanige rente-verplichtingen hebben moeten aangaan, dat een vermindering hunner getransfereerde opbrengsten uit Duitsch bezit een voor hen bijzonder druk kende last zou worden, kunnen zich tot de Nederlandsche Regeering wenden, die BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johana Wilhelmina Maria, d. v. H. J. de Bolster en J. W. Boortman. Ida Gerardina, d. v. E. Timan en T. Spie ren/burg. Johanna, d. v. H. A. Beij en J. v. Leeuwen. Henny Antonie, z. v. A. Nieuwenlburg en M. Slegtenhorst. Nico- laas Cornelis, z. v. C. den Os en K. den Haas. Albertus Hermanns, z .v. A. J. Brusch en W. M. Goddijn. Magret Erika, d. v. H. Wimper en U. Triipmacher. Lam- bertus, z. v. A. A. v. Keulen en A. M. v. Egmond. Hermanus, z. v. P. Slingerland en F. Dulbhelaar. Ondertrouwd: G. W. Kastijn jm 24 j. en E. M. Sachse jd 28 j. J. M. Goddijn jm 27 j. en W. D. J. Brandse jd 25 j. P. F. Lind'hout jm 26 j. en G. Hoogkamer jd 27 j. C. Verweij jm 32 j. en G. C. Dom peling jd 28 j. Gehuwd: D. v. d. Blom jm en S. Ben- ning jd. P. J. v. d. Burg jm en F. v. Houten jd. M. Fuchs jm en C. M. Moonen jd. Ph. v. Hooven jm en S. de Bruin jd. J. Huisman jm en L. C. Tuinhof de Moed jd. C. Th. v. Nimwegen jm en J. de Marie jd. J. Mlenaar jm en M. J. Lau rier jd. I. de Tombe jm en E. de Tombe jd. D. v. Tongeren jm en J. Pelt jd. J. J. H. Volbeda jm en M. Roeloffs jd. W. M. Joziasse jm en M. v. Tongeren jd. Overleden: A. C. G. J. N. Blase- Groenendijk vr. 66 j. L. H. Rijsbergen zn 3 dagen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Afgekeurd. daaromtrent met de Duitsche regeering overleg zal plegen, teneinde zoo mogelijk voor deze bijzondere gevallen een van de algemeene regel afwijkende maatregel te treffen. R. K. Comité Pleegouderstrein WeenenBudapest. Het is dit jaar voor de tiende maal, dat bovengenoemd comité voor pleegouders, pleegkinderen en andere gegadigden een goedkoope reis naar Weenen en Budapest organiseert. De reis zal midden Augustus worden uit gevoerd. Wie inlichtingen wenscht, wende zich liefst zoo spoedig mogelijk tot het R. K. Comité Pleegouderstrein W.-B. te Alkmaar, Costerstraat 17. TELEGRAMMEN WAPEN VONDST BIJ SPAANSCHE FASCISTEN. MADRID, 20 Juni. (V.D.). De politie heeft in een clubgebouw van Spaansche fascisten te Vigo een groote hoeveelheid vuurwapenen en leer en z weepen in beslag genomen. Er werden 43 leden van de club gearresteerd en in voorloopige bewaring gehouden. TERECHTSTELLING VAN CORSICAANSCH BANDIET. Spada Vrijdag a.s. naar de guillotine. PARIJS, 20 Juni. (V.D.). De bekende Corsicaansche bandiet Spada, die wegens tal van moorden ter dood werd veroordeeld nadat een geheele politiemacht gemobili seerd moest worden om hem op het eiland Corsica gevangen te nemen, zal morgen te Bastia terechtgesteld worden. De guillotine, waarmee het vonnis zal worden voltrokken I is gisteren, verpakt in kratten, per boot uit Marseille naar Bastia gezonden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Juni. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie f 0.501.60, kroten f 1.501.60, komkommers f 1.004.70, bloemkool I f 2.908.10, bloemkool II f 1.50 4.00, pieterselie f 0.301.10, radijs f 0.50 1.60, kropsalade f 0.502.60, selderie 30 60 cent, uien f 0.501.20, wortelen f 1.60 7.80, rabarber 3080 cent, perziken f 5 10, per 100 kg.: snijboonen f 2644, stam boonen f 4057, tuinboonen f 714, dop erwten f 921, peulen f 716 postelein f 3 7, spinazie f 714, tomaten A f 9.80 10.20, B f 9.80—12.20, C f 8.40—10.—, CC f 2.006.80, andijvie f 25. —4 Melkveiling. Week van 23 tot en met 29 Juni 1935. Consumptiemelk 1ste klas f 5.00, 2e klas f 4.75, 3e klas f 4.50. Prijs voor boven-taxe-melk in georgani seerd overleg voor het district Leiden, week van 2329 Juni. 3.20. GOUDA, 20 Juni. Vee. Aangevoerd in to taal 671 stuks, waarvan 36 slachtvarkens: vette 1516.5 cent, Londensche 1213 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 387 magere varkens f 2028, 1077 biggen f 10 14, Geldersche biggen f 1416, 5 runde ren f 100150 per stuk. 120 nuchtere kal veren f 47.50, 1 graskalf, 37 lammeren f 48, 8 bokken en geiten f 25 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 504 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 1517, 2e kwal. f 1314, zware f 21, Handel matig. Boter. Aanvoer 518 ponden. Goeboter 7075 cent en Weiboter 6570 per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer: 119.000 stuks. Kip peneieren f 2.202.50, eendeneieren f 1.80 2.00 per 100 stuks. Handel willig.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3