uoNDERDAG 20 JCJM 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ka den morgen van 20 Juni 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 767.8 te Avord. Laagste barometerst.: 748.4 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 21 Juni: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, betrok ken tot zwaar of half bewolkt, waar schijnlijk eenige re gen, iets warmer. De depressiekern, welke gisteren over Denemarken en het Westelijk gedeelte van de Oostzee was gelegen, heeft zich Oost waarts verplaatst, Koude en zware neerslag brengend over Duitschland (Dantzig 25, Hamburg 15 m.m. regen). De rug van hoo- ge drukking, welke deze depressie volgt, wordt aan zijn Westzijde reeds weer aan getast door secundairen van den Grooten Oceaan-depressie, welke zich sedert giste ren belangrijk Noord- en Oostwaarts heeft uitgebreid. Dientengevolge is het weer ten onzent weer verslechterd, terwijl over de Britsche Eilanden weer zware regen voor komt (Valentia 24, Hollyhead 15 m.m.), Over geheel Frankrijk hield de hoogedruk nog stand, het weer is daar rus tig, doch meest zwaar bewolkt of betrokken terwijl er de temperatuur wat steeg. Over Scandinavië ontwikkelde zich een klein hoogedruk-kerntje, als reactie op de weg trekkende depressie over Lapland. De de pressie in het Westen blijft den weerstoe- stand ten onzent nog beheerschen; hoogst waarschijnlijk zullen nieuwe secundairen nu en dan weer wat regen geven. Tenge volge van korte opklaringen zal de tem peratuur wellicht iets stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. 17 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Donderdagnamiddag 9.55 uur tot Vrijdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 21 Juni voorm. 6.37 uur en nam. 7.01 uur. HAZERSWOUDE. Totaal aantal geldig uitgebrachte stem men 2022, vanonwaarde 34, kiesdeeler 183 9/11. 1. R. K. Staatspartij 747 stemmen, 4 ze tels (4). 2. Gemeentebelang 88 st. 0 zetels (1). 3. A R. 560 st. 3 zetels (3). 4. Chr. Hist. 456 st. 3 zetels (3). 5. Vrije Arbeiderslijst 171 st. 1 zetel (0). Gekozen zijn de R. K.: N. P. Kaptein, A. J. de Jong, M. Scheel en J. C. Lourier. De A.R.: D. de Bruin IJz., M. Noordam, G. Goedhart. De Chr. Hist.: C. A. v. Dam, Jac. de Kort en D. Buitenhuis. Van de Vrije Arbeiderslijst: Jac. Loo- mans. De Katholieken kregen direct 4 zetels toe gewezen, de A.R. direct 3, de Chr. Hist. 2 en 1 met een overschot van 88 4/11 stem. De elfde zetel werd toegekend aan de vrije lijst met ruim 3/4 kiesdeeler. Niet meer in den Raad keeren terug de heeren Lommerse, van Beek, L. Noordam en J. W. v. Vliet. De nieuwe leden zijn J. C. Lourier, M. Noordam, G. Goedhart en Jac. Loomans. De stemmen op de R. K. Staatspartij wa ren uitgebracht als volgt: District I District II District UI Raadhuis Café Natzijl Secretarie M. Scheel 80 76 162 N. P. Kaptein 23 44 39 W. Lommerse 1 31 A. J. de Jong 6 17 87 F. Kouwenhoven 5 1 J. C. Lourier 14 57 95 H. H. Straven 5 A. G. Timmermans J.' H. v. Kampen 4 H. A. Koot NOOTDORP. Uitgebracht werden 596 stemmen. Van onwaarde 6 stemmen. Aantal geldige stem men 590. Hiervan werden uitgebracht op: Lijst 1 (Vrije lijst, z.g. lijst Post) 121 stemmen. Lijst 2 (R. K. Staatspartij) 209 stemmen. Lijst 3 (Vrije R. K. lijst z.g. lijst de Vreede) 116 stemmen. Lijst 4 (Anti-Rev. en Chr. Hist.) 144 st. De stemmen op de verschillende lijsten waren verdeeld als volgt: Lijst 1 (Vrije lijst, z.g. lijst Post): 1. J. A. Post 112, 2. M. C. Casteleijn 8, 3. P. A. W. van Tilburg 0, 4. J. D. J. Steeneveld 0, 5. W. V. Post 1. Totaal 121. Lijst 2 (R. K. Staatspartij): 1. A. C. v. d. Helm 202, 2. G. J. Sweere 3, 3. Th. Linde man 2, 4. C. A. Koot 2, 5. C. L. v. Leeuwen 0. 6. L. A. Mooijman 0, 7. A. Kroon 0, 8. Q. A. de Vreede 0, 9. A. H. Rolvink 0, 10. P. E. van Logchem 0. Totaal 209. Lijst 3 (Vrije lijst z.g. lijst de Vreede): 1. L. de Vreede 116, 2. P. A. Spruit 0. To taal 116. Lijst 4 (Chr. Hist en Anti-Rev.): 1. Joh. Eisberg 120, 2. A. 't Hart 17, 3. A. S. Post M.Jz. 3, 4. J. W. Naaijen 1, 5. P. van 't Wout 1, 6. W. van der Ende 1, 7. H. Jong ste 0, 8. J. de Jong 1, 9. Abr. H. Post 0. Totaal 144. Gekozen zijn van lijst 1 J. A. Post (lib.), van lijst 2 A. C. v. d. Helm (R. K.), G. J. Sweere (R. K.), Th.Lindeman (R. K.), van lijst 3 L. de Vreede (R. K.), van lijst 4 Joh. Eisberg (Chr. Hist.), A. 't Hart (A. R.). Door bedanken zijn niet meer in den raad A. A. Tetteroo (R. K.) en J. Steen- veld (Chr. Hist), wier plaatsen bij deze verkiezing zijn vervangen door G. J. Sweere (R. K.) en Joh. Eisberg (Chr. H.). Verder zijn door deze verkiezing geen wij zigingen in den gemeenteraad gekomen. UITHOORN. Uitgebrachte geldige stemmen 1451 (1402) R. K. 760 (733), A. R. 155 (163), S. D. A. P. 170 (152), C. H. 240 (261), V. B. 126 (93). Gekozen zijn: 6 R. K. (7), 1 A. R. (1), 1 S. D. A. P. (1), 2. C. H. (2), 1 V. B. (0). WASSENAAR. Aantal kiezers 7078, aantal geldig uitge brachte stemmen 6199, aantal zetels 15. Kiesdeeler 413 4/15. Uitgebracht werden op lijst 1 (Vrijh. Bond) 1071 stemmen; lijst 2 Nat. Herstel: 678; lijst 3 Vrijz. Dem. Bond 331; lijst 4 Chr. Hist. 678; lijst 5 Ant. Rev. 653, lijst 6 S.D.A.P. 636 en lijst 7 R.K. Staatspartij 2152 stemmen. Onmiddellijk konden worden toegewezen aan lijst 1 twee zetels,; lijst 2 één zetel, lijst 4, 5 en 6 één zetel elk en lijst 7 vijf zetels. Van de overblijvende zetels komt er verder één toe aan de Vrijz. Democraten, Nat. Herstel, de Chr. Hist. Unie en den Vrij heidsbond. De nieuwe Raad zal dus bestaan uit: 5 (5) R.K., de heeren H. G. Hendriks, mr. A. J. M. van Moorsel, J. K. Bazelier, A. J. van Bemmelen en A. L. Rooij akkers. 3 (4) Vrijheidsbond, de heeren ir. H. H. Dresselhuys, D. Th. Ruys en mr. H. B. Wildt Meijboom; 2 (0) Nationaal Herstel, de heeren J. M. Kolff en J, P. Bolten; 2 (2) Chr. Hist, de heeren G. IJ. v. d. Stoel en dr. Ph. J. Idenburg; 1 (1) Vrijz. Dem. de heer J. H. Kiewiet de Jonge; 1 (2) Ant. Rev., de heer C. J. Breed- veüt; 1 (1) SJD.A.P., de heer W. Boender In den Raad keeren niiet terug de R.K. leden C. C. v. d. Kroft, L. A. v. d. Berg en G. P. G. van Leeuwen, de Vrijh. Bonders Jhr. W. K. von Weiier en A. Boichel; de Aniti-Rev. M. Schalekamp en dr. J. H. Ver loop. Bij de Statenverkiezingen in April 1.1. werden uitgebracht op de R.K. Partij 2295, den Vrijh. Bond 1372, de Chr. Hist. 816, de Anti-Rev. 585, de Vrijz. Dem. Bond 260, de Nat. Soc. Bew. 904 en de S.D.A.P. 490 stem men. Het aantal kiezers voor den Gemeen teraad was echter in deze gemeente ruim 700 kleiner dan voor de Staten. In 1931 verkregen de R.K. 1880 stemmen, de Vrijh, B. 1601, de A.-R. en Christ. Hist. 1216, de Christ. Arb. Partij 67 en de S.D. AJP. 469. WOUBRUGGE. Uitgebracht 1089 stemmen. Van onwaar de 33, geldige stemmen 1056. Lijst 1 (R. K.) totaal 412 st. Gekozen: C. W. Lieverse, P. van Ruiten en J. Zwet sloot. Lijst 2 (Gemeentebelangen) totaal 94 st. Geen zetel (voorheen 1 zetel). Lijst 3 (A. R.) totaal 250 st. Gekozen Jb. J. Anker en Chr. v. d. Nagel. Lijst 4 (C. H.) totaal 212 st. Gekozen W. A. Boot en L. Donker. Lijst 5 (arbeiderspartij) totaal 88 st. Geen zetel. De R. K. Staatspartij behoudt het aan tal zetels (3), gemeentebelangen verliest een zetel, terwijl de A. R. partij er een bij wint. Nieuwe raadsleden zijn: J. Zwetsloot, Jb. J. Anker, Chr. v. d. Nagel en L. Don ker. ZEVENHOVEN. Aantal kiezers 480. Uitgebrachte stem men 469. Van onwaarde 6. Aantal geldige stemmen 463. Kiesdeeler 66 1/7. Lijst 1 vrije lijst R. K.: C. J. van Veen 94, Herm. v. d. Hoort 1, totaal 95. Lijst 2 R. K. Staatspartij: A. P. v. d. Weijden 178, A. J. de Groot H.Pz. 1, W. J. Blom 0, B. J. Straathof 4, G. Mourits 0, L. J. de Groot 0, G. v. Trigt 0, E. J. Oost- dam 0, J. Pietersen 1, J. A. v. 't Hoofd 1, totaal 185. Lijst 3 Anti Rev.: C. v. Baren 61, N. Ver burg 1, G. Domburg 3, G. v. Tol 0, totaal 65. Lijst 4 Chr. Hist, en Vrijheidsbond: G. Kool 76, Jb. Slingerland 34, J. v. Wouden berg 2, L. v. d. Vaart 0, L. Kool 5, L. v. d. Bijl 1, H. v. Wingerden 0, totaal 118. Eerste verdeeling der zetels: Lijst 1 Vrije lijst R. K. 1 zetel, overschot 28 6/7, lijst 2 R. K. Staatspartij 2 zetels, overschot 52 5/7, lijst 3 Anti Rev. 65 stemmen 0 zetels, overschot 65, lijst 4 Chr. Hist, en Vrijheids bond 1 zetel, overschot 51 6/7. Alzoo vier zetels toegekend. Nog zijn drie zetels toe te kennen. Het grootste over schot heeft lijst 3 A. R. zijnde 75 pet. der kiesdeeler, de 5e zetel. Nu volgt de R. K. Staatspartij. Deze krijgt de zesde zetel en de zevende zetel is voor de C. H. en Vrij heidsbond. De namen der gekozenen zijn: R. K. Staatspartij de heeren A. P. v. d. Weijden aftr., A. J. de Groot H.Pz. aftr., en W. J. Blom aftr.; Anti Rev. de heer C. v. Baren aftr.; Vrije lijst R. K. C. J. v. Veen; C. H. en Vrijheidsbond G. Kool aftr. en Jac. Slingerland aftr., zoodat niet meer in den nieuwen raad terugkeert de heer G. Mou rits, terwijl als nieuw lid verschijnt de heer C. J. v. Veen. Er is een buitengewoon groote opkomst geweest. Dp R. K. Staatspartij heeft een veer moeten laten. Deze zetel is aan de vrije R. K. lijst ten deel gevallen, met be hulp van de S. D. A. P. die er een 30 stem men aan betaalde. KERKNIEUWS PROF. N. GREITEMANN. Te Rome gedoctoreerd. Aan het Pauselijk Bijbelinstituut te Rome is cum laude gepromoveerd tot doctor in de exegese de zeereerw. heer N. Th. J. Greitemann, professor aan het Groot-Semi narie te Warmond, op een proefschrift „De studiis exegeticis devotionis moder- nae". Onder de examinatoren bevond zich Z. Em. Kardinaal Bisleti, terwijl onder de toehoorders zich bevonden mgr. dr. B. Eras, de procurator van het Ned. Episco paat te Rome, Z. H. Exc. mgr. dr. J. O. Smit en voorts vele Nederlandsche geeste lijken. BOETEPROCESSIE L.T3. UITGESTELD. Op veler verzoek is besloten de Boete processie van den L.T.B. te Heiloo. welke gehouden zou worden Donderdag 27 Juni a.s., voorioapig uat te stellen. Bedevaart naar Dokkum. De Nationale Bedevaart ter eere van de H.H. Bonifacius en Gezellen gaat dit jaar Zondag en Maandag 11 en 12 Augustus, naar Dokkum. Vanwege de viering van haar tweede lustrum zal deze Bedevaart bijzonder luis terrijk zijn. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche rechtbank deed heden de volgende uitspraken: De 21-jarige Haarlemsche student, die terecht stond wegens het veroorzaken van letsel door schuld (auto-aanrijding van een wielrijder te Sassenheim in den avond van 15 Januari jJ.) en tegen wien 300 boete subs. 100 d. h. werd geëischt. werd veroordeeld tot 100 boete. Wegens heling werd de schipper T. W., die in een voortgezette zaak op 6 Juni te recht stond terzake diefstal van kleeding- stukken te Hazerswoude, werd over eenkomstig den eisah tot één jaar gevan genisstraf veroordeeld. De Leidsche koopman J. S. en de L e i d s c h e suikerwerker A. B., thans ge detineerd. stonden terecht wegens een po ging tot diefstal door middel van inklim- ming te Leiden, terwijl de laatste zich te vens had .te verantwoorden terzake van diefstal van twee rijwielen. Een Leidsche winkelier verklaarde, dat hij op een nacht in April heeft geconsta teerd, dat twee mannen door het tuinhekje waren gekomen en voor het huis staande dit met een lantaarn belichtten. Op een gil van de zuster van get., zijn de twee man nen op de vlucht geslagen. Ten nadeele van een Leddschen student heeft de tweede verdachte een onbeheerd staand rijwiel ontvreemd, evenals van een jongeman te Warmond. Beide verdachten bekenden de poging tot diefstal. Het plan is van verd. S. uit gegaan. De mannen hebben een raam van de keuken losgeschroefd en hoorden op het oogenblik, dat zij binnen wilden gaan, ge gil, waarop zij zich haastig verwijderden. Verd. B. bekende voorts de beide rijwiel diefstallen. Jhr. mr. Va<n Asch van Wijck, het O.M. waarnemend, achtte de feiten zeer ernstig. De rapporten luidden zeer ongunstig. Spr. vorderde tegen beide verdachten een ge vangenisstraf. van 1 jaar. Mr. Stable, de raadsman van verd. S., wees erop, dat zijn cliënt door slechte vrienden en drank tot het misdrijf is geko men. Spr. verzocht een voorwaardelijke veroordeeling. Mej. mr. De Menthon Bake, pleitend voor verd. B., verzocht eveneens een voorwaar delijke straf. Uitspraak 27 Juni a.s. Wegens diefstal van een rijwiel stond de Duitsche goudsmid P. van 't H. terecht, zon der bekende verblijfplaats hier te lande. Te Bodegraven heeft verd. den dief stal gepleegd. De eisch luidde 1 jaar en 6 maanden gevangen isstraf De raadsman van verd., mr. Reus, pleitte clementie. Uitspraak 27 Juni. De electrotechnicus M. L. te Den Haag stond terecht wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Te V e u r heeft L. met een auto zoodanig ge reden, dat hij een meisje aanreed, waar door zij een schedelbreuk bekwam en lan- VAN ONZE ADVERTEERDERS. De firma J. P. A. van Cleef, Haarlem merstraat 202, heeft aan de bestaande zaak eenige uitbreiding gegeven n.l. een Kin- derwagenafdeeling. Men zie de adverten tie in dit nummer. gen tijd haar werkzaamheden als dienst bode, niet heeft kunnen verrichten. Nadat een arts, die het meisje heeft be handeld, als getuige was gehoord get. verklaarde, dat het meisje hardhoorig is werd de zaak geschorst tot na afloop der behandeling van de andere zaken. AANSLAG OP EEN REDACTIE BUREAU. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van den 35-jarigen Pool M. H. R., die terecht had gestaan wegens poging tot doodslag, subsidair wegens bedreiging met een misdrijf, tegen het leven gericht. R. had op 7 Maart j.L op den hoofdredacteur van Het Volk, den heer J F. Ankersmit, op diens bureau, waartoe hij zich onder valsche voorwendsels toegangs had weten te verschaffen, een geladen revolver ge richt De Rechtbank achtte het primair ten las te gelegde poging tot doodslag niet bewezen, omdat zij aanneemt dat verd., nadat hij de revolver op den heer Anker smit had gericht, voor de daad terugge schrokken is. Wat de motieven betreft, overwoog de Rechtbank dat zij de opgaven dienaangaande, door verdachte ter zitting met gesloten deuren gedaan, onaannemelijk acht; veeleer neemt de Rechtbank aan dat verdachte, die de communistische beginse len is toegedaan, het plan heeft opgevat den hoofd-redacteur van „Het Volk" te doo- den uit politieke beweegredenen. Zoo is ook de brief van verdachte aan den heer Wijnkoop te verklaren. Wettig en overtuigend achtte de Recht bank de subsidiar ten laste gelegde be dreiging tegen het leven van den heer An kersmit bewezen; zij veroordeelde hem des wege tot negen maanden gevangenisstraf, met aftrek van drie maanden en een week voorloopige hechtenis. Het O.M. had negen maanden gevange nisstraf gevorderd. BRANDSTICHTING TE AMSTELVEEN. In de rechtzaak betreffende de brand stichting te Amstelveen heeft de officier van justitie voor de rechtbank te Amster dam tegen beiden verdachten (den café houder en den melkhandelaar) die na elkaar terecht stonden, elk anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. ZIJN OOM VERMOORD. De rechtbank te Leeuwarden heeft gis teren den 20-jarigen R. B., arbeider te Drogeham, die zijn oom met 23 messte ken had vermoord, veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was 214 jaar met aftrek. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. WATERPOLO S. Z. EN P. C. I—DE ZIJL I 2—3. Gisterenavond speelde de Zijl te Schoon hoven reeds haar vierden wedstrijd voor de competitie en wel tegen S. Z. en P. C. I. Het is een van de zijde der Leidenaren uitstekend gespeelde wedstrijden geworden. Het plaatsen van den bal, vrij zwemmen en benutten van kansen, het was alles veel beter verzorgd dan in de vorige ontmoetin gen tegen S. V. H. en Haarlem. De Zijl ver scheer. in haar gewone opstelling. Direct na den aanvang kreeg Lut al een kleine kans, rnaar zijn achterwaartsch schot ging juist naast. Even later ketste een sfchot van H. Kramp van de bovenlat in het veld terug. Na eenige aanvallen van de gastheeren, die niet van gevaar ontbloot waren, kreeg Lut wederom een schitteren de kans de score te openen, maar zijn kei hard schot in den uitersten benedenhoek werd door den buitengewoon op dreef zijnden keeper van S. Z. en P. C. gestopt. Het volgende oogenblik wederom een snelle aanval van de Zijl, en thans gelukte het Lut van dichtbij te doelpunten (01). Ver volgens moest KI. Kraaij en brink voor een overtreding het water verlaten, en het kostte S. Z. en P. C. nu weinig moeite de partijen weer op gelijken voet te bren gen (11). Eenige oogenblikken na dit doelpunt werden D. Kraaijenbrink en zijn tegenspeler uit het water gezonden voor een onbeduidende overtreding. De rust brak aan met 11. Met zes tegen zes man werd weer begon nen, wat Lut niet belette om eenige harde schoten op Van Heumen af te zenden, die dezen echter geen moeilijkheden bezorg den. K. Kraaijenbrink kreeg toen de bal goed vrij, plaatste naar H. Kramp, die op zijn beurt keurig doorgaf naar den vrijlig- genden Lut, die niet aarzelde en onhoud baar zijn club de leiding gaf (12). De Zijl kreeg nu de overwinning in zicht en enthou siast viel zij aan. Het was wederom Lut, die zich keurig had vrijgemaakt. Midden voor doel kreeg hij den bal toegespeeld, wipte het leder even op en scoorde langs den verrasten doelverdediger (13). Door een misverstand in de achterhoede van de Leidenaren gelukte het S. Z. en P. C. nog den achterstand te verkleinen met een schot in den hoek (23). Na eeni ge wederzijdsche aanvallen kwam het ein de van dezen spannenden wedstrijd met een alleszins verdiende overwinning voor STEMMING. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag, 26 Juni 1935, van des morgens acht uur tot des na middags vijf uur, zal geschieden de STEM MING ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad van Leiden. Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd bij artikel 72, tweede lid, der kies wet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stem- district. Tevens wordt de aandacht gevestigd op: Artikel 128 van het Wetboek van Straf recht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Artikel 150a der kieswet, luidende: Hij die bij eene verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze over leden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste EEN MAAND of geldboete van ten hoogste DUIZEND GULDEN. LEIDEN, 20 Juni 1935. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 47 van het Motor- en Rijwielreglement, op de artikelen 9 en 10 van de verordening op het Verkeer te land en op het advies van de commissie, bedoeld in artikel 11 van die verordening, Overwegende, dat de Kerkbrug en de Gansoordbrug ge sloten zijn verklaard voor motor-rijtuigen, aanhangwagens en rijtuigen, waarvan de grootste wielbelasting het maximum ge wicht van onderscheidenlijk 750 K.G. en 900 K.G. overschrijdt; dat de eerstgenoemde brug is gelegen in het verlengde van de Hooglandsohe Kerk steeg en de laatstgenoemde brug het ver lengde vormt van de Watersteeg, waarom het in het belang van het verkeer ter plaat se noodig is, dat de Hóoglandsche Kerk steeg en de Watersteeg voorzoover zij daarvoor t/hans openstaan gesloten wor den verklaard voor het verkeer met motor rijtuigen, aanhangwagens en rijtuigen, waarvan de grootste wielbelasting het maximum gewicht van 750 K.G., voor de eerstgenoemde, en 900 K.G., voor de laatst genoemde steeg overschrijdt; Besluiten: hun besluit van 7 Febrauari 1935 (Gemeen teblad No. 42 van 1934, Bijvoegsel No. 4) in dier voege te wijzigen, dat het wordt ge lezen als volgt: de volgende openbare wegen of gedeel ten van openbare wegen gesloten te ver- klaren voor het verkeer met motorrijtui gen, aanhangwagens en rijtuigen, waarvan de grootste wielbelasting het daarachter aangegeven maximum overschrijdt: 1. de Morschpoortbrug1100 K.G.; 2. de Trekvaartbrug 2400 K.G.; 3. de Alkemadebrug 900 K.G.; 4. de Kerkbrug 750 K.G.; 5. de Hooglandsche Kerksteeg in de richting naar den Ouden Rijn 750 K G.; 6. de Gepektebrug1100 K.G.; 7. de Gansoordibrug 900 K.G.; 8. de Watersteeg in de richting naar de Hooigracht 900 K.G. Leiden, 6 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 20en Juni 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, St. Christoffel, Café „De Har monie", 8.30 uur. Vrijdag. Bijeenkomst toegankelijk voor alle Katholieken, in de Gymnas tiekzaal R. K. School Lusthoflaan, te 8 ys uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Visch markt 4, tel. 552 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. onze stadgenooten. Scheidsrechter Gabry floot streng, maar correct. De stand luidt thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. S. V. H. 2 2 15—0 4 De Zijl 4 2 2 8—21 4 R. Z. C. 1 1 4—0 2 Haarlem 2 1 1 63 2 G. Z. C. 2 1—1 7—6 2 S.Z. en P.C. 3 3 2—12 D. W. R. II—DE ZIJL H 4—1. Deze wedstrijd werd gisterenavond voor de res. derde klasse competitie van den K. N. Z. B. te Haarlem gespeeld. Het eerste doelpunt kwam kort na den aanvang door goed samenspel van D. W. R. Spoedig maan: te de mid voor gelijk. Het spel wisselde steeds af. De stand bleef tot de rust gelijk. Al spoedig na de rust scoorde D. W. R. het tweede doelpunt. Op eenigszins gelukkige wijze werd het derde en kort voor het ein de het vier doelpunt gemaakt.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2