DONDERDAG 20 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 ZUIVERINGSACTIE TE OSS NOG NIET VOLTOOID. Onderhoud met burgemeester. De marechaussee te Oss heeft gistermid dag A. Hendriks Sr., bijgenaamd de Oude Toon de Soep leider van het milieu, per overvalauto naar het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch overgebracht. In den loop van den dag is een der gearresteer de vrouwen, zekere van den Heuvelde Haas, met den ouden heer van Burgt te Vorstenbosch geconfronteerd, omdat zij er van werd verdacht hem eenige dagen voor de inbraak door de De Bie's gepleegd, te hebben bezocht, zoogenaamd om antiek goed te koopen, van welke gelegenheid zij gebruik zou hebben gemaakt om een be drag van 400 gulden weg te nemen. Van der Burgt verklaarde met zekerheid, dat zij de bewuste vrouw niet was. Als gevolg van deze verklaring is zij gistermiddag op vrije voeten gesteld. In een kort onderhoud, dat een corr. van het „Hbld." gisteravond met den burge meester van Oss, den heer J. F. Ploegma kers, had, deelde hij mede, uitermate ver heugd te zijn, dat thans aan de terreur van de bende een einde was gemaakt. De zui veringsactie is echter nog lang niet vol tooid en nog zeer vele arrestaties staan te verwachten. Het verloop van deze actie heeft aangetoond, aldus de burgemeester, dat een sterke politiemacht noodig is om de misdadige elementen in Oss in toom te houden. Wil men den toestand meester blij ven, dan zal het noodig zijn, dat ook, na dat alle misdrijven zijn opgehelderd een sterke politiemacht beschikbaar blijft, ten einde te voorkomen, dat nieuwe groepen misdadigers zich vormen. HOE DE MARECHAUSSEE TE OSS SUCCES BEREIKTE „Van de elf jaren, die ik nu te Oss werk zaam ben, aldus wachtmeester Ch. de Gier in het „Tijdschrift voor de Politie' hebben speciaal de laatste jaren aan de aldaar gestationneerde brigade der Kon. Marechaussee veel moeilij khederf en tal rijke teleurstellingen gebaard. De brigade omvatte voorheen vijf man en met tus- schenpoozen vier en ook wel eens drie man. Als men weet, dat de bevolking nabij de 16000 zielen telt en de gemeente Oss met haar honderden binnenwegen en pa den zeer uitgestrekt is, zal het duidelijk zijn, dat wij ons door onze geringe getal sterkte zoo goed als machteloos voelden en dat het geboefte, mede dientengevolge, in staat was een ware terreur uit te oefe nen. Dit waren pijnlijke toestanden. Eerst toen er herhaaldelijk roofovervallen en zelfs roofmoorden plaats vonden en hadden ge vonden, greep de overheid in en werd de reeds zoolang verbeide versterking ver kregen. De brigade der Koninklijke Marechaus see werd nu op tien man gebracht, terwijl er tevens twee detachementen, ieder van vijf man, in de onmiddellijke nabijheid van Oss werden uitgezet. Onder leiding van opperwachtmeester Mintjes, geassisteerd door zijn oudsten wachtmeester, die toen meer in het bijzon der met het recherche-werk konden wor den belast, werd er dag en nacht onafge broken dienst gedaan. Niemand der dieven en inbrekers werd met rust gelaten; tel kens, soms drie a vier malen per dag, wer den de verdachte personen aangehouden en gefouilleerd. Het eerste treffen Kort hierop volgde er een ware veldslag, ten woonhuize van de B„ waar het geboef te zich ten getale van 30 man had verza meld en zich, toen het zich ontdekt zag, met geweld tegen ons keerde. Er vielen harde klappen, doch wij bleven het ca naille de baas. Er werden hierbij vijf die ven min of meer ernstig gewond. Een zware taak Dit miste zijn goede uitwerking niet. Terwijl een zware surveillance werd on derhouden, werden door de wachtmeesters de stille kroegen meermalen daags, op verschillende tijdstippen, bezocht. Bij deze bezoeken trachtten wij relaties aan te knoo- pen. Hoewel dit vooral in den aanvang met groote moeilijkheden en ten koste van vele opofferingen gepaard ging, omdat men in ons niet anders dan vijanden kon zien, gelukte het ons geleidelijk meer vasten voet te krijgen en leerde men ons beter kennen en begrijpen. Meermalen gebeurde het, dat wij uren stonden of lagen te luis teren naar gesprekken, die door de dieven onder drankgelagen in die stille kroegen werden gevoerd. Een enkelen keer boek ten wij dan een klein succesje, als wij blijk gaven gewapend te zijn met geheimen, welke den dieven, naar zij meenden, alleen bekend konden zijn. Zoo moesten wij ons dikwijls als aan een stroohalm vasthouden. Af en toe mocht het ons gelukken een - klein tipje van een sluier op te lichten. Dagen achtereen waren wij vaste klant in die kroegen, waarvan wij onderwijl de ze kerheid hadden gekregen, dat zij, indien de bezoekers wilden spreken, in onzen ar beid van veel nut zouden zijn. Hun. die ons inlichtingen verstrekten, waren wij op onze beurt zooveel mogelijk van dienst Ook deze tactiek had succes. Men begon te begrijpen, dat wij, behalve de sterke arm, ook de helpende hand waren. Zoo leerde men ons kennen en langzamerhand ver trouwen. Dat een en ander veel beleid en overleg van ons eischte, zal wel geen nader betoog behoeven. Wij moesten ons te dien einde inleven, in- en aanpassen aan de door de betreffende ingezetenen gevolgde gewoon ten, zaten met hen aan één tafel en dron ken samen met hen koffie (al was het kopje nog zoo vies!) Succes komt Onze aldus verworven „vrienden" wer den door den zich belaagd voelenden vij and zeer wantrouwend aangezien en wer den niet zelden als „verrader" bestempeld, met het gevolg, dat ook de andere partij dikwijls loslippig werd en uit wraak tot nog toe zoo zorgvuldig bewaarde geheimen aan ons verklapte. Zoo tobbende en vasthoudende, dag en nacht speurende en zoekende, kwamen wij streepje voor streepje verder. Wij leerden aldus deze aparte bevolkingsklasse kennen en begrijpen en ook haar nog goede eigen schappen waardeer en. Teere punten wer den niet dan met de noodige discretie aan geroerd, bedacht als wij er op waren, dat het hier menschen betrof, die op een uit zonderlijke wijze moesten worden tege moet getreden. Wij zorgden er dan ook angstvallig voor, dat wij tegen hen geen hoogen toon aansloegen. Wel gingen wij met beslistheid te werk doch nimmer wa ren we onbeleefd. Bovendien waakten wij er voor, dat onze begrippen van waarheid en eerlijk heid in geen enkel opzicht in twijfel kon den worden getrokken. Het succes, dat hier uiteraard buitenge woon lang op zich heeft laten wachten, bleef desniettegenstaande ook thans niet uit. Wij zijn er in geslaagd, de diverse ge tuigen, wier. stilzwijgen tot dusver door de bedreigingen met wraak zoo stevig was verzekerd, tot spreken te krijgen. De ons opgelegde taak was zwaar, doch zij was gezien het resultaat de moeite dubbel en dwars waard. Dat wij geslaagd zijn, danken wij mede aan den steun, wel ke ons in zoo ruime mate door de justi tie en onze chefs is verleend". urr DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeentezaken. De vergadering van as. Vrijdag van den Raad zal ongetwijfeld een zeer belangrijke zijn. We stippen hier over aan: de verordening op de Winkel sluitingswet wordt gewijzigd. Ged. Staten hebben geen aanleiding de winkels op den Zondag voor St. Nicolaas te doen geopend houden, zoodat dit vervalt. Voorgesteld wordt de Hoogewerfstraat, de Meerdorp- straat en de Middenstraat gesloten te ver klaren voor het verkeer met alle motorrij tuigen, rijwielen en andere rij- of voertui gen in de richting van de Hoofdstraat. Een zeer belangrijke herziening van de salaris sen van het gemeentepersoneel moet haar beslag krijgen, omdat de Regeering dit voorschrijft. De volgende maatregelen wor den noodig geoordeeld: a. intrekking van de voor eenige ambtenaren en de werklie den geldende vacantie-toelage van 10 per jaar; b. verlaging van de maxima der sa larissen voor de ambtenaren, alsmede voor den gemeentebode en den concierge; c. op heffing van de splitsing van den rang van adjunct-comimD.es in 2 klassen; d. aanpas sing van de loonen der werklieden aan het plaatselijk loonpeil. In verband hiermede willen B .en W. de bij het Rijk bestaande kindertoelage van 3 tot 18 jaar inschakelen en de huiwelijkstoelage van f 100 voor de ambtenaren beneden den rang van adjunct- commies of die daarmede gelijkgesteld kunnen worden. De Minister van B. Z. acht het noodzakelijk, dat het aantal politie agenten met 2 wordt uitgebreid. Voor een toelage van 100 voor het bezit van een Inspecteursdiploma acht de Minister geen termen aanwezig. Ook de salarissen van het politiecorps worden verlaagd. De door treking van de Van den Endelaan komt mede aan de orde. De kosten voor de ge meente zullen bedragen f 19600 plus 6420. Aan de A-N.W.B. en aan de K.NA..C. zal van ieder f 500 bijdrage worden gevraagd, van de provincie f 5000. Het zal een schit terende verbetering worden en een mooi objest voor werkverschaffing. De reorganisatie der verlichting vormt mede een zeer belangrijk punt. VOORSCHOTEN. Zonnestraal-collecte. Zaterdag a.s., zie advertentie, wordt in deze gemeente, de Zonnestraal-collecte gehouden, ten behoe ve van de verpleging van T.B.C.-patiën ten van alle gezindten, zonder onderscheid en uit heel het land, in het sanatorium van Arbeidstherapie „Zonnestraal" In het comité hebben zitting: Dr. M. v. d. Stoel, voorzitter; W. Derotzee, secretaris- penningmeester; Zuster Bannen 't Loo, Dr. A. In t Veld en Mevrouw J. Derozee-Tim- mers. In het comité van aanbeveling hebben zit ting Dr. H. de Boer, Ds. H. P. Fortgens en Ds. J. C. Houtzagers. Voor dit goede doel offert gij toch zeker iets? Het gaat niet alleen om uw mede- mensch, maar tevens om een patiënt die geen huLp kan ontberen. ZOETERMEER. Landstorm. De afdeeling Zoetermeer van den B. V. L. neemt ook deel aan den op Zaterdag a.s. te houden landdag te Wasse naar op het landgoed „Raaphorst". Om 1 uur Zaterdagmiddag vertrekken de auto bussen vanaf het Spaarbankgebouw. Ook dames kunnen de tocht voor den landdag meemaken. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer E. W. Ooms is met ingang van 18 Juni 1935 eervol ontslagen als controleur van de Aardappel-Centrale wegens ophef fing van die tak van dienst en benoemd tot controleur van de Groenten en Fruit-Cen- trale. Geboren: Hugo Tetrus z. van P. Scholten en M. W. v. d. Haas. Gehuwd: P. Krijgsman 25 j. en E. L. v. d. Linde 28 j. C. J. de Bruin 28 j. te Bleiswijk en S. Tamminga, 27 j. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. Onder voor zitterschap van den heer Polderman hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar rnaan- delijksche ledenvergadering. Door den voorzitter wordt vervolgens medegedeeld, dat tengevolge van de laat ste propaganda-filmavond in Kasteel Oud- Wassenaar het ledental met 6 werd ver sterkt, hetgeen een groot succes genoemd mag worden, tevens dat de afdeeling Was senaar hiermede een prijs heeft gewonnen, uitgeloofd door het hoofdbestuur voor die afdeeling, die met een dergelijke avond het grootste aantal nieuwe leden zou werven. Wordt besloten, dat de afdeeling Wasse naar de candidatuur zal steunen voor le den van het hoofdbestuur van de heer en ?s Jacobs te Stavoren, lid-liefhebber en den heer Eveleens te Enschede als vakman. Vervolgens werd door den voorzitter in het kort verslag uitgebracht van de ver gadering van voorzitters en secretarissen der afdeelingen, gehouden te Heemstede. Naar aanleiding hiervan werden uit de vergadering enkele vragen gesteld. Tot juryleden om het ingezonene te keu ren werden benoemd de heeren S. Abma, van Zetten en Aartsen. Na de pauze werd door hen verslag uitgebracht voor de prijs vraag luidende 5 soorten of variëteiten af gesneden bloemen van vaste of/en 2-jari- ge planten; le prijs H. Schipper met 45 punten; 2de prijs J. van Noort met 42 p.; 3e prijs S. P. Kelderman met 41 punten terwijl aan de inzending van den heer G. Verlind 40 punten werden toegekend. Voorts waren ter opluistering ingezon den een vaas gemengde lupinen door den heer Abma, die als zeer schoon werden vermeld, benevens een vaas lathyrus door den heer de Gans, met een ouderwetsch soort, die hiermede bewees, dat deze soort het zeer goed kan opnemen tegen vele nieu were variëteiten. Aan de orde is vervolgens de beantwoor ding van een voor geruimen tijd uit de vragenbus gekomen vraag luidende: Hoe groot is het verschil in procenten uitge drukt van de assimilatie tusschen de lang ste en kortste dag. De beantwoording had de heer E. Th. Witte op zich genomen. Deze ving aan met te zeggen, dat hij bij nadere bestudeering van deze vraag tot de slot som was gekomen, dat deze kwestie niet zoo maar kon worden beantwoord. Spre ker heeft zijn licht daarom verder opge stoken bij prof. Baas Becking te Leiden, die hem zeide, dat hierop geen definitief antwoord gegeven kan worden en dit een speciale studie van een drie of viertal ja ren zou vorderen met wellicht nog een onvoldoend resultaat daar vele factoren hierbij een groote rol spelen, zooals de voedingsgeschiedenis vin de planten, zoo wel uit den bodem als uit de lucht Hier over zijn boekdeelen te schrijven en reeds vele theoriën hierover hebben reeds afge daan en zijn door nieuwe ontdekkingen omvergeworpen. De heer Witte hield in aansluiting hierop een uitvoerige theorie van de voedingsleer der planten en toonde aan dat het ook al groote verschillen kan maken of het dagen met of zonder zon licht zijn, of het snel of langzaam groeien de gewassen betreft, of het planten met groote of kleine bladeren zijn, hierbij aan- toonende dat nog lang niet met eenige ze kerheid of juistheid een antwoord op de gestelde vraag kan worden gegeven. Met een applaus werd den heer Witte dank gebracht voor zijn uiteenzetting. Aan de beurt is nu de heer Karstens om de vraag te beantwoorden of de celdeeling der kern zich in tweeën splitst of net als bij de vacuolen eerst wordt opgelost en daarna gesplitst. Spreker geeft hierop een duidelijke uit eenzetting waarbij hij aantoonde, dat zich tijdens de verdeeling van de vacuolen de kernen zich verdeelen. Door den voorzitter wordt hierop aan beide spreker dank gebracht voor de be antwoording der gestelde vragen. Alvorens tot de rondvraag over te gaan deelt de voorzitter nog mede, dat de cur sus in het bloemschikken en binden zal aanvangen Maandag 8 Juli a.s. en wordt gehouden in de rijwdelloods van de school aan de van Zuylen van Nyeveltstraat. Als leer aar zal optreden de heer Buurman te Leiden. Vervolgens wordt door den voor zitter in herinnering gebracht de vriend schappelijke bijeenkomst op 23 Juli as. In grove trekken luidt het porgramma: 10.30 uur aankomst Kasteel Oud Wassenaar, vervolgens een bezoek aan Raaphorst, een autotocht door Meyendell en omgeving, een wandeling door het landgoed Rust en Vreugd en een bezoek aan het landgoed van den heer D. Th. Ruys. Uit de vragenbus kwam de vraag naar voren wie er bereid was een cultuurbe schrijving. te geven van Eexora's, Gorde- nia's en Bouvardia's. De heeren de Gans en Aartsen nemen dit op zich om bü een vol gende gelegenheid te behandelen. Ook kwam de vraag uit de bus of niet de neutraliteit der vereeniging in gevaar werd gebracht nu zich een candidaat voor den gemeenteraad zich bij de kiezers presen teert met o.a. de gimctie oud-bestuurslid van de afdeeling Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter meende hierop ontkennend te moeten antwoorden. Hierna sluiting. Bloembollencultuur. In het Wapen van Leiden hield de afdeeling Wassenaar van de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur een ledenvergadering, onder voorzitter schap van den heer A. P. Ruygrok. Deze vergadering was ook zeer goed bezocht. In gekomen was een schrijven van het anti- saneeringscomité waarbij werd opgewekt tegen verdere saneering te stemmen. Dit schrijven werd ter kennis van de leden ge bracht. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren J. Hoogstraten en A. P. Ruygrok en tot hunne plaatsvervangers de heeren A. Hoogeveen en G. van der Marei. In behandeling werd vervolgens geno men de beschrijvingsbrief van de genoem de algemeene vergadering, tevens de mo tie van de afd. Hillegom e.a. tot opheffing van de saneeringsmaatregelen. De motie werd aangenomen met 19 tegen 15 stem men en 2 blanco. Een amendement op deze motie van de afd. Limmen om de teeltbe perking te behouden werd met algemeene stemmen verworpen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. De Zuidzijder en Boezempolder. Ged. Staten van Z.-H. stellen voor de reglemen ten voor den Zuidzijder- en Boezempolder (gemeente Bodegraven, Zwammerdam en lang Ruige weide) en van den polder Reeu- wijk te wijzigen. Wat den Zuidzijder polder betreft zal deze 'begrensd worden als volgt: Beginnen de in het dorp Bodegraven, loopt de grens Oostwaarts langs den Noordkant van den Hooge Rijndijk tot aan den N.W. Hoek van de Wierickerschans, alwaar de Hooge Rijn dijk aan den Prinsendijk of Wierickerdijk aansluit. Van hier loopt de grens Zuid waarts langs de Oostzijde van genoemde Prinsendijk, den Rijksweg overstekende tot aan den Noordelijken of wegkant van de bermsloot langs de Zuidzijde van den Rijks weg 's-GravenhageUtrechtDriebergen. Deze slootkant wordt achtereenvolgens west-, Noord- en Westwaarts gevolgd, tot dat de grens tegenover het snijpunt van dé Noordelijke bermsloot van den Rijksweg met de Zuidzijder Kgde den Rijksweg haaks oversteekt om daarna achtereenvolgens West-, Zuid-, West-, Zuid, Oost, Zuid- er Zuid westwaarts den wegkant van de berm sloot van den Rijksweg te volgen tot aan het punt, waar deze slootkant samenkomt met den Oostelijken oeverder nieuwe vaart. Langs dezen oever loopt de grens Noord waarts tot tegen den Rijndijk, vervolgens de Nieuwe vaart insluitende langs den Westelijken oever van genoemde vaart tot zij den Zuidwestelijken berm van de Zuid- zijderkade ontmoet, om dezen te volgen tot de Oostzijde van den Oud-Bode- graafschen dijk. Van hier gaat de grens in Noordelijke richting langs den oostkant van den Oud-B odegraafseh en dijk tot aam den Binnendijk en vandaar langs den Oost kant van laatstgenoemden dijk tot aan het punt van uitgang. Voorgesteld wordt den polder voortaan Zuidzijderpolder te noemen. De oppervlakte 'bedraagt nu 615 H.A., na grenswijziging zal deze met ruim 88 H.A. verminderen. Het aantal heemraden zal gehandhaafd blijven. WOERDEN. De laatste slag. Voor een flink aantal aanwezigen had gisterenavond in het Pa tronaat een propagandavergadering plaats als laatste slag voor de verkiezingen. De voorz. verwelkomde allen, in het bijzonder de spreker, wethouder Bekker. Nu ook in onze gemeente met een dissidenten! ijst wordt uitgekomen, is spr. blij, dat deze vergadering reeds lang te voren was vast gesteld. Hoewel spr. zelf de samenstelling van de groslijst ook niet bevredigde, zal hij zelf op die lijst stemmen, zooals 'hij hoopt, dat alle RK. kiezers zuilen doen, terwille van de goede zaak. Wethouder Bekker sprak hierna een vu rige propagamidrede uit. Hij wees er op, dat wij, Katholieken, de taak hebben te strijden voor datgene, wat de ellende van velen zal opheffen. Spr. beklemtoonde, dat de groote massa in ellende is geraakt door het materialis me. En terwijl wij weten, dat wij, Katholie ken, ook bij de Gemeenteraadsverkiezingen onze beginselen hebben uit te' dragen, zien. wij in zooveel plaatsen velen een tegen overgestelde richting volgen. Spr. ging na de uitslag van de verkiezingen in verschil lende plaatsen, waar de Katholieke partij schade leed ten voordeele van anderen. Het beginsel heeft geleden, soms zelfs tot scha de van zeer belangrijke zaken en tot vreug de der tegenstanders. Spr. kon dan ook niet anders dan met groote aandrang zeg gen: vormt een eenheidsfront en laat u niet op ondergeschikte punten afleiden. Na nog ingegaan te zijn op verschillende punten van practisohe gemeentepolitiek riep spr. de aanwezigen op allen hun stem uit te brengen op de lijst der RK. Staatspartij, waarmee hij zijn, met langdurig applaus beloonde, rede besloot. Nadat van de ge legenheid tot vragen geen gebruik was ge maakt, dankte de voorz. den spreker voor zijn mooie rede. Hij wees er nog op, dat, indien we eensgezind optrekken er een kans bestaat op de 5 e zetel, een kans, die we wel nooit meer zullen terugkrijgen. Op zijn verzoek verkreeg de heer Snel het woord om een misverstand op te rui men betreffende zijn onderteekening van een lijst eener niet-Katholieik. Spr. ver klaarde, indien hij de gevolgen had voor zien, deze daad niet had gesteld en be schouwde dit als zijn officieele verklaring. Met de oproep: stem eensgezind op lijst 3 werd de vergadering gesloten. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad vergadert Dinsdag 25 Juni des namiddags 18.45 uur ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling eerste suppletoire kohier hondenbelasting 1935. 3. Voorstel van Burgemeester en eWthouders tot wij ziging en aanvulling der legesverordening. 4. Als voren tot nadere voorloopige vast stelling der gemeenterekening 1933. 5. Als voren met betrekking tot betaling van kos ten aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden, voor reparatie van een electrisohe kabel. 6. Als voren tot wij ziging der gemeentebegrooting 1934, alsme de van het waterleidingbedrijf. 7. Als vo ren betreffende bezoldiging derde ambte naar burgelijken stand. 8. Behandeling re clames schoolgeld. 9. Behandeling reclames hondenbelasting. 10. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot wijziging van het uitbreidingsplan, vastgesteld 6 Novem ber 1934, met betrekking tot „Rhijnvreugd". 11. Rondvraag. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. Kool, Leiden, steenhouwer, Lelie straat 62. Oux„- Mr. H. W. J. A. Averbeck, Leiden. De Handelsvennootschap onder de firma Kleinendorst en Florusse, aannemers, Wassenaar, Pieter Twentlaan 3 en de vermoeten W. Florusse, Wassenaar, Lang straat 46 en C. H. Kleinendorst, Wassenaar, Pieter Twentstraat 3. Cur.: Mr. A. J. N. M. Struycken, Den Haag. D. W. Koldewijn, koopman endrogist, Oegstgeest, Burg. de Kempen a erst raat 14. Cur.: Mr. F. D. L. Gunning, Leiden. A. de Blaey, winkelier, A b b e n e s, Huig- sloterdijk 74. Cur.: Jhr. Mr. L. U. Rengers, Hora Siocama, Haarlem. U wilt mijn dochter tronwen? Dan is 't goed dat u weet dat ik m'n geld niet afschuif, voor ik dood ben. Zoo, zoo. Laten we dan het huwelijk ook maar zoolang uitstellen. (Hohte Humour) HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL 75. „Ik denk dat we het zeemonster meer op zee moe ten zoeken", zei Drein Drentel tegen Piet. „Goed", zei Piet, en ze namen allebei een post in op een van de vooruitste kende rotspunten. De een zou links de wacht houden en de ander rechts. 76. Ze hadden daar nauwelijks een half uurtje gestaan, of Piet en Drein begonnen zich dood te vervelen. Opeens zei Piet: „Ik geloof nooit, dat wij hier dat zeemonster kun nen zien. Konden we maar ginds op dat eilandje komen by die vuurtoren.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10