wutnouAU 19 JUNI 1935 DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN JONG METSELAAR GEDOOD. Te Oisterwijk geraakte gisteren in den laten middag de 18-jarige metselaar G. van Avendonk uit Oisterwijk bij het plaatsen van een zwaren betonnen putring tusschen dezen en een muur bekneld, waardoor hem hoofd en borstkas op zoodanige wijze wer den ingedrukt, dat de jonge man vrijwel onmiddellijk werd gedood. Het ongeluk ge schiedde ten huize van den heer K. aan het Kerkplein. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar het R.K. Gasthuis te Ois- terwyl overgebracht. WONING AFGEBRAND In een woning te Hees (N.Br.) brak Dinsdagnacht brand uit, die door voorbij gangers werd bemerkt. Zij waarschuwden de bewoners, de familie Orsouw, die den brand niet hadden bemerkt, en die ter stand moesten vluchten, zonder tijd te hebben om zich behoorlijk te kleeden. Het huis brandde, bij afwezigheid van brand weer, geheel af. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekte de schade gedeeltelijk. DE OSSCHE BRANDSTICHTERS Steeds meer bekentenissen en een derde vrouw gearresteerd Door de marechaussee uit Oss werd voor den heer officier van justitie te Den Bosch geleid J. F. B., caféhouder te Megen, als verdacht van uitlokking van brandstich ting, gepleegd in den nacht van 7 op 8 Juni 1933 te Megen in de bakkerij, waar verdachte vroeger woonde. Na door den rechter-commissaris te zijn gehoord, is hij ingesloten in het Huis van Bewaring. Op 11 Mei j.l. brandde in den Heihoek te Oss af de landbouwerswoning bewoond door J. v. d. H. Naar wij vernemen is gistermorgen door de gemeentepolitie gearresteerd de gehuwde dochter van H., B.v. d. H., on der verdenking dezen brand bij haar va der te hebben gesticht. Voor de justitie te Den Bosch heeft zij bekend het huis van haar vader te heb ben in brand gestoken. Ook bekende zij verschillende goederen, die tot den inboedel behooren, reeds en kele weken te voren elders te hebben on dergebracht. Zij deed het voorkomen, dat deze bij den brand waren verloren ge gaan, om er de verzekeringsgelden voor te kunnen machtig worden. De verd. is in het huis van bewaring te 's Hertogenbosch ingesloten. Ook de zwijgzame „Brommert" gaat spreken Na de successen van de brigades der Kon. marechaussee te Oss en te Uden, met bekentenissen van de bendeleden uit de Ossche onderwereld, boekte ook de ma rechaussee te Veghel succes. Van de W., bijgenaamd „De Brommert", een der meest zwijgzamen, heeft n.l. be kend, te hebben deelgenomen aan den roofoverval op den 70-jarigen C. v. d. Burg te Veghel. De brutaliteit en durf van dezen ver dachte waren haast spreekwoordelijk. Als voorbeeld diene, dat terwijl hij met zijn kornuiten verleden jaar op roof uit was in de omgeving van Oss en hij op den Berghemscheweg bemerkte, dat de politie hem op de hielen volgde, hij zijn zak met gestolen kippen en zijn rijwiel in dien steek liet, maar daags daarop aan het bureau kwam inform eer en of de politie zijn rijwiel dat hij vermiste, ook had gevonden. Daar de man verdacht wordt bij meer misdaden betrokken te zijn, wordt het on derzoek nog voortgezet. DE HEILIGSCHENNENDE ROOF TE EYGELSHOVEN Gistermiddag hebben de kinderen te Eygelshoven, ter gelegenheid van de volks retraite in de kerk bijeengekomen, een eer herstel gebracht voor de heiligschennende roof, die Vrijdag j.l. heeft plaats gehad. Ook de jaarlijksche processie, die Zon dag a.s. door het dorp gehouden wordt, zal als eerherstel voor deze misdaad wor den opgedragen. Het gestolen tabernakel is nog steeds niet gevonden. Vandaag zou er met be hulp van schoolkinderen een onderzoek worden ingesteld in de moerassen, welke rond Eygelshoven gelegen zijn, DIEVENBENDE TE GEMERT GEARRESTEERD. Aan tientallen inbraken schuldig. Sinds eenige maanden is het drop Gemert en omstreken in Noord-Brabanit onveilig gemaakt door inbrekers, die in eenige nach ten hun slag sloegen. Vooral op afgelegen boerderijen hadden de onverlaten het voor zien. Nu eens maakten zij een aantal kip pen en konijnen buit, bij andere gelegen heden drongen zij de woonhuizen binnen en bemachtigden levensmiddelen of ande re gemakkelijk vervoerbare voorwerpen. Ook werd dikwijls een bedrag aan geld me degenomen. In totaal zijn tientallen inbra ken gepleegd. Zij drongen ook kerken bin nen om er offerblokken te lichten en waar devolle voorwerpen te stelen. Het toppunt werd bereikt, toen dezer dagen werd inge broken in de Stoomzuivelfabriek „De Lies hout". Daar werd het geheele kantoor over hoop gehaald, kasten en lessenaars vernield en de brandkast volgens alle regelen dei- kunst opengebroken. Een bedrag van on geveer 1200 viel bij deze gelegenheid den dieven in handen. Deze laatste inbraak werd den daders echter noodlottig. Niet al leen dat zij verscheidene sporen achterlie ten, die de politie waardevolle aanwijzin gen opleverden, bovendien kwam men thans op het spoor van de daders, doordat zij van het gemakkelijk verkregen geld, goede sier maakten. Het gevolg van een en ander was dat door de gemeente- en rijks politie van Gemert werden aangehouden twee inwoners van Gemert en twee inwo ners van Helmond, tegen wie dermate ster ke aanwijzingen werden verkregen, dat htm schuld vrijwel onomstootelijk vast stond. Bovendien hebben zij reeds een ge deeltelijke bekentenis afgelegd. Zij zijn he den op transport gesteld naar Roermond en daar in het huis van bewaring opgesloten. „Hbld." INBRAKEN TE AMERSFOORT OPGEHELDERD Zes personen gearresteerd Den laatsten tijd hadden te Amersfoort verschillende inbraken, en pogingen tot inbraak plaats, o.a. aan de Noack-fabriek aan den Soesterweg, inbraak met diefstal in den Unie-winkel in de Langestraat, tweemaal een poging tot inbraak bij de firma Dickermann in de Langestraat,, diefstal en inbraak bij den kruidenier Hof land in de H. van Viandenstraat, een po ging tot inbraak bij de drukkerij Kramer in de Langestraat en bij mr. L. Stadig aan den Arnhemscheweg, benevens een drie tal inbraken in scholen, welke er ver moedelijk thans nog buiten staan. Van den eersten dag af had de recher che reeds eenige verdachten op het oog. Het bewijsmateraal was echter niet vol doende om in te grijpen. Er werd een net gespannen, hetwelk met den dag werd aangehaald met het gevolg, dat gistermid dag op last van den commissaris van po litie tot arrestatie kon worden overgegaan. De slag was raak. Aangehouden werden de dader van de inbraak van Noack, de daders van die bij de fa. Hofland en ver der twee mannelijke en een vrouwelijke medeplichtige. Reeds twee van de arrestanten hebben een volledige bekentenis afgelegd. Ver wacht wordt, dat er nog meer arrestaties zullen plaats vinden. ARRESTATIE MET VERZET. Gevecht met de politie als in een Wil d-West-herberg. In den nacht van Maandag op Dinsdag, omstreeks half twee, werd de heer L. vah Roessel, firmant van de C. V. van Roessel's Bierbrouwerij op het Korvelplein te Til burg, gewekt door rumoer van stemmen in een der afdeelingen van de bierbrouwerij. De heer van R. sohoot ijlings 'n paar klee- dingstukken aan en ging de bierbrouwerij binnen. Hij bleek zich niet te hebben ver gist. In de bierbrouwerij trof hij een drie tal personen aan. die, onder invloed van sterken drank verkeerende, zeer luidruch tig deden en die vermoedelijk niet met de edelste bedoelingen waren binnengekomen. Bij het naderen van den heer van R. kozen de drie kerels het hazenpad, doch de heer van R. slaagde er nog iin een hunner bij den kraag te vatten. Toen daarop echter de twee anderen terugkwamen liet de heer van R. na een korte worsteling zijn „arrestant" los, waarop de drie mannen de vlucht na men, achtervolgd door den heer van R. De heer van R. heeft het spoor van de vluch telingen nog tot halverwege de Poelstraat kunnen volgen, doch toen raakte hij het bijster. In den man, dien hij had vastgehad, had hij evenwel zekeren van O., wonende Ca- pucijnenstraat, herkend, terwijl hij voorts een zeer sterk vermoeden had, dat de drie kerels een bepaalde woning in de Groen straat waren binnengevlucht. Met deze we tenschap gewapend, begaf de heer van R. zich naar het politieposthuis Korvelplein, om van zijn bevindingen mededeeling te doen. De politie ging daarop naar de aangedui de woning in de Poelstraat, doch daar werd niets verdachts gevonden. Vervolgens fietste een politieman naar de woning van den verdachte van O. in de Capucijnenstraat en jawel, de heer van R. bleek zich niet te hebben vergist. De politieman hoorde, luisterend aan het venster, dat binnen een aantal mannen be zig was een gesprek te voeren en dat 't hier over de inbraak in' de bierbrouwerij ging. bleek al aanstonds uit de uitlating van een der kerels: „Weet ik er den weg of niet?" De politieman ging terug naar het politie- posthuis, waarna onder leiding van majoor Brinkman een versterkte politiemacht naar de Capucijnenstraat toog. De politie deed, daar aangekomen, een inval in de woning van Van O., maar toen gingen ook eerst De poppen aan het dansen. Nauwelijks was de politie binnen en wil de zij tot arrestatie van Van O. overgaan of de herrie begon. Niet alleen verzette Van O zich hevig tegen de arrestatie, ook zijn vrienden lieten zich niet onbetuigd. Met een of ander voorwerp werd het electriscn licht uitgeworpen en direct daarop vloog een flesch door de kamer, die ongelukki gerwijs terecht kwam tegen het hoofd van majoor Brinkman, die daardoor een vrij ernstig bloedende wonde boven een der oogen opliep. De politiemannen trokken daarop hun revolver en er werd een waar schuwingsschot gelost. Nu de kerels zagen, dat het meenens werd, veranderden zij van tactiek en, door de duisternis gedekt, konden zij via de ach terdeur der woning ontkomen. Van O. echter, die stevig vast was ge houden, werd, zij het dan onder verzet, overgebracht naar het politiebureau. De po litie zoekt nu naar zijn mede-daders. Gebleken is, dat de drie kerels door een niet-gesloten deur de bierbrouwerij waren binnengekomen. Klaarblijkelijk hebben zij de bedoeling gehad een hoeveelheid bier te stelen. Een hunner moet ter plaatse goed bekend zijn geweest, want, toen de heer van R. hen ontdekte, bevonden zij zich juist in die fabrieksafdeeling, waar vroe ger de flesschen bier pleegden te worden opgeslagen. Sedert eenigen tijd was daar voor echter een andere afdeeling aangewe zen en dat wisten de kerels niet. Of er ove- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 20 Juni. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV., 11.00 KRO., 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 en 12.15 Orkestconcert en gram.pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelconcert. 5.35 Gram.pl. 6.15 Vervolg orgelconcert. 6.45 Causerie. 7.15 Reportage en Journ. Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias, waarna Chr. Orat. Ver., m.m.v. I. Durigo (alt) en G. Robert (or gel). 9.30 Causerie. 10.00 Vaz Dias. 10.05—11.30 Gram.pl. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding, gram.pl. en En semble Rentmeester. 11.00 Kniples kinderkleeding. 11.45 Gram.pl., het Lyra-Trio. 1.00 Omroeporkest. I.45 Zang. 2.15 Omroeporkest. 3.00 Voordracht. 3.253.45 Pianorecital. 4.00 Voordracht. 4.30 Gram.pl. 4.45 Voor groote kinderen. 5.15 Zeilpraatje. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gram.pl. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 „Van reizen gesproken 8.00 Vaz Dias, waarna het AVRO- Aeclian Orkest. 8.50 Klanken om en uit de Echoput te Apeldoorn. 9.05 Gramofoonpl. 10.00 Studenten zingen hun clubliederen. 10.20 De AVRO Decibels. II.00 Vaz Dias, waarna aansl. met „Royal", Arnhem. Rad io- Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Kamermuziek. 9.05 Nat. Orkest, m.m.v. solisten. Hierna dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel. 12.10 Rusland Square en New-Victoria- orkest. 3.20 Vesper. rigens iets vermist wordt, is tot heden niet bekend. Majoor Brinkman moest door den G. G. en G. D. worden verbonden, waarna hij zich buiten dienst moest begeven. „Msb." DE LUGUBERE VONDST TE WILDERVANK. Drie personen gearresteerd. Aan het einde van de vorige week werd gemeld, dat uit het Oosterdiep was opge haald hef lijk van den alleenwonenden heer Kroeze, die aan dat water te Wilder- vank woonde. Het lichaam was gebonden en verzwaard met een stuk ijzer, een om standigheid, welke op misdrijf wees. Boven dien was de brandkast in de woning van den heer K. geforceerd, terwijl verder alles in het huis overhoop was gehaald. Naar wij vernemen is het onderzoek, in gesteld door gemeente- en Rijkspolitie te Wildervank, zoo ver gevorderd, dat overge gaan kon worden tot de arrestatie van een drietal personen, kooplieden van beroep, FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 41) Hij keerde naar Woodlawn terug en ging op zoek naar den weg, waaraan het huis lag, en die evenwijdig aan de rivier moest loopen. Niemand zag hem over de hooge muur springen en in den tuin neerkomen. Trent wist, dat Charles Garland zelfs op dat oogenblik achter het een of ander venster op de loer kon liggen. Ofschoon men hem vanuit de omliggende huizen niet kon zien, was hij voor een bewoner van wat de agent van het woningbureau met het optimisme dergelijke menschen eigen een „begeerenswaardige woning" wenschte te noemen, duidelijk zichtbaar. Trent's eerste ontdekking was een versch karrespoor. Het slot van de poort, die op de weg uitkwam, was geforceerd en op 't met gras begroeide grint van de oprij laan waren de sporen van zware wielen goed te zien. Toen Trent deze sporen volg de, kwam hij bij een klein schuurtje, waar een kolenkist en tien zakken met kolen er naast stonden. De kar was hier gedraaid, maar niet direct weggereden. Zij was door de oprijlaan naar een hooge wal, die een paar voet boven het niveau van de laan uit- stad, gereden. Daar was zij even blijven staan; de wielen waren diep in het zand gezonken en de hoef-afdrukken van het paard toonden duidelijk, dat het moeite had gehad om op gang te komen. En op deze wal stonden duidelijk afdrukken, die zeer goed door de hoeken van Garland's zware koffers veroorzaakt konden zijn. Garland had misschien de kolenkar, die zoo juist van pas was komen opdagen, ge bruikt, om zichzelf en zijn bagage in vei ligheid te brengen. En de voerman lag mis schien gebonden, gewond of gedood in dit verlaten huis. En Garland had misschien zijn plaats wel ingenomen en ging voor een braven kolenhandelaar door! Het was niet moeilijk het huis binnen te dringen. Met een revolver in de hand onderwierp Trent alles aan een nauwkeu rig onderzoek. Hij was van meening, dat er in maanden niemand in was geweeht. De schuur was leeg. Als Garland den on- gelukkigen voerman niet in het water had géworpen, dan had hij hem meegenomen. Er stond geen naam op de zakken. Er moest dus een onderzoek worden ingesteld naar alle voerlui in het district. Dat zou een langdurige geschiedenis worden, maar het was niet moeilijk. Hij behoefde zich niet te vermommen, noch bijzondere voorzichtig heid in acht te nemen. Hij deed hun allemaal dezelfde vraag. Of ze kort geleden kolen hadden afgele verd aan een leegstaand huis. Hij had al acht keer botgevangen, toen hij bij een breedgeschouderde, vechtlustigen kerel kwam, die een kar met een forsch paard bezat. Soms vervoerde hij kolen, dan weer steenen, of een lading visch of fruit, die hij in de buurt rondventte. Hij zag er sluw, sterk en vrij gewetenloos uit. Hij gaf toe, dat hy de kolen naar het huis had ge bracht. Trent's oom zei de kolenhande laar was het soort man, dat hij graag mocht lijden, vrijgevig en met begrip van de hevige dorst, die je van het kolensjou- wen krijgt. „Je vervoerde de koffers van mijn oom en hij zei, dat hij zeer over je tevreden was." „Wij waren zooveel als vrienden", klonk het eenvoudig. Anthony Trent kon een rilling nauwe lijks onderdrukken. Vrienden! Deze vieze, twistzieke werkman en Charles Garland! Hij merkte, dat de kolenman niet erg vriendelijk gestemd was. „Hij heeft me er niks van gezegd", herr nam de man, „dat hij nog een neef had." „Wat heeft dat er mee te maken? Voor zoover ik weet kun je wel een tante in de gevangenis hebben, maar dat zou je toch ook niet vertellen, wel?" Het gezicht van den man werd zoo rood, dat het door de smerige vegen heen zicht baar werd. „Laat dat er buiten", beet hij hem zoo heftig toe, dat Trent begreep, dat hij een teer punt in de familiegeschiedenis had aangeraakt. Trent haalde een veldflesch uit zijn zak. Voordat hij Woodlawn verliet, had hij die met cognac gevuld. Lang geleden had hij ontdekt, dat alcohol het eenige middel is, om de menschen aan het praten te krijgen en tot op zekere hoogte het sluiten van vriendschap te bevorderen. Hij zag, dat de man bij het gezicht alleen al zijn dikke lippen likte, en besloot hem naar hartelust te laten drinken. „Dat gaf je oom me ook", bekende de man. „Kerels als ik krijgen niet gauw kans him mond met "zulk vocht te spoelen." „Oom was er dol op", sprak Trent, „hij gaf je dus wat, hè?" „Ouwe .ongen", zei de handelaar, ver- teederd, „ik zwom d'r in." „Hoever heb je hem weggebracht?" vroeg Trent, toen de flesch leeg was hij had er zelf haast niets van gedronken. „Hoe weet ik dat nou?" gaf de voerman ten antwoord, „en wat kan dat me sche len? Hij mende, hy houdt veel van paar den, je oom. Hij zei, dat mijn knol het bes te paard was, waar hij in langen tijd ach ter had gezeten. Het is een goed paard," zijn stem klonk plotseling ruzieachtig, „en de een of andere kerel, die hier met zoo'n opschepperigen zilvereh veldflesch komt aanzetten en durft te beweren, dat het niet zoo is, is een gemeene leugenaar". Moei zaam begon hij zijn vuile jas uit te trek ken. „Ik kan iedereen in Peddington tegen de vlakte slaan." „Zoo ziet u er uit", trachtte Trent hem te kalmeeren. „Maar je oom had ik niet kunnen afran selen", merkte de voerman, plotseling weer rustig, op. „Ik behandelde hem netjes. Sterkste man, die ik ooit gezien heb, maar hij had geen reden om te vechten. Wij wa ren vrinden." „Hij kan lang niet met iedereen opschie ten", zei Trent diplomatiek. Hij moest tot eiken prijs van dien forschen en vechtlus tigen kerel de bijzonderheden van dien nachtelijken tocht te weten zien te komen. De man was al boven zijn theewater en hy moest het voorzichtig aanleggen. „Hij mocht mij wel", riep de voerman trotsch, „en ik hem ook. Wederkeerig, zou je kunnen zeggen." Door hem heel handig te ondervragen vernam Trent alles van dien nachtelijken tocht, wat de handelaar zich nog kon her inneren. Toen hij Teddington verliet, zat Garland tusschen de koffers. De voerman 5.05 Orgelspel. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 Bach-concert. 8.20 „The Geisha", met muziek. 9:35 Hoorspel. 10.35 Het Byrd Neel Strijkorkest. 11.3512.20 Lew* Stone en zijn Band. Keulen, 456 M. 9.35 Concert. 11.05 Kwartetconcert. 12.20 Orkestconcert en solisten. 4.20 Zang. 5.20 Marschconcert. 7.20 Omroepdansorkest. 8.35 Concert m.m.v. orkest, koor en so listen. 11.2012.05 Orkestconcert. Rome, 421 M. 9.20 „Tutti in maschera", spel met mu ziek. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Zang en gram.pl. 6.50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 en 1.302.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Orgelconcert. 6.05 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en radiotooneel. 10.3011.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.50 Het Berlijnsch Philh. Orkest. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.05 Concert uit Frankfort. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden Derde programma 8.00 Keulen. 12.05 Parijs Radio. 14.20 Keulen. 15.20 Londen Reg. 16.20 Deutschls. 17.20 Keulen. 22.20 Beromunster. 22.50 Boedapest. Vierde programma 8.05 Parijs Radio. 10.00 Deutschls. 10.35 Londen Reg. 11.25 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist) o.a. vraaggesprek met den heer G. J. ter Poorten, abactis v. d. Lustrumcommissie v. h. Leidsch Studen tencorps en praeses van Njord over: „De Lustrumroeiwedstrijden op het Oegstgees- terkanaal, roéitraining en de prestaties van Njord. (Wijzigingen voorbehouden). waarvan men aanneemt, dat zij bij het mis drijf betrokken zijn. Twee van het drietal zijn Maandag te Groningen aangehouden, terwijl de derde gisteren te Pekela is ge arresteerd. Het zijn G. en L. uit Groningen en K. uit Oude Pekela. De gearresteerden bevinden zioh op het oogenbliik nog te Wildervank. waar zij aan een verhoor worden onder worpen. Zij zijn allen jonger dan dertig jaar. De Officier van Justitie heeft 300 gul den uitgeloofd voor wie inlichtingen kan verschaffen, welke leiden tot de ontdek king van dader of daders. Een der verdachten weer op vrije voeten. Naar wij nader omtrent het drama te Wildervank vernemen heeft het verhoor van de drie verdachten inzake den moord op den heer Kroeze, den geheelen avond voortgeduurd. Omtrent het resultaat daar van kon men ons nog niets mededeelen. Wel is echter bekend dat één der verdach ten, men vermoedt die uit Oude Pekela nog in den loop van den avond weer op vrije voeten is gesteld. had hier heelemaal geen opzet in gezien. Het leek hem de beste plaats voor iemand, die de rit kon betalen en een flesch bran dewijn bij zich had. Hier weidde hij uit voerig uit over de goede iegenschappen van den betreffenden oom. Hij had niet willen hebben, dat een armen werkman eenzaam en koud was. Garland had de teu gels van den man overgenomen en hem de -flesch afgestaan. En terwijl Garland zijn geheimzinnige lading naar een onbekende bestemming reed, dronk de voerman vol verrukking, zonder zich ei- om te bekom meren, waar ze heen gingen. Wat kon hem dat schelen, zoolang er een paardenlief hebber op den boek zat en hij in vrede kon drinken? „Heb je er geen idee van, waar jullie heen zijn gereden?" vroeg Trent. Kun jt je geen enkele kerktoren, herberg of brug herin neren?" „Daar heb ik geen moeite voor gedaan", bekende de man. „Hoe ben je thuis gekomen? Wanneer heb je het laatst tegen mijn oom gespro ken?" „Het oude paard bracht me thuis. Dat kan van Greenwich den weg wel terug vinden. Ik zou mijn oude knol overal ver trouwen. Ik weet niet meer, wanneer ik je oom voor het laatst zag. Hij heeft alle kof fers er zeker zelf afgetild en het paard ge draaid en gezegd me thuis te brengen. Toen mijn wijf me wakker maakte, dacht ik, dat je oom me beet had genomen, maar niks hoor, de vijf pond zaten in m'n zak." „Hoe laat was je thuis?" ..Weet ik niet. Mijn wijf maakte me om vijf uur wakker. De oude knol krabde tegen de staldeur." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9