Incasso's op binnen- vP'> en buitenland WOENSDAG 19 JUNI 1935 DE LEJDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 7 LAATSTE GROET AAN DE DOODEN VAN REINSDORF Ook Hitier aanwezig Met buitengewoon groote plechtigheid zijn gisteren de dooden van de ontploffings ramp in Reinsdorf herdacht, in aanwezig heid van rijkskanselier Hitier en de minis ters von Blomberg, Goering, Frick, Rust, Goebbels en Frank. De zestig kisten werden geplaatst op het terrein voor de fabriek, dat met mas ten en vlaggen was versierd. Voor de kis ten namen de naaste bloedverwanten plaats op zwarte banken. Dan worden kransen aangedraden van den plaatsver- vangenden leider Hess, het bestuur der N. S.D.A.P., het brandweercorps van de stik- stoffabriek Wittenberg, den leider van het arbeidsfront dr Ley, en talloozen anderen. Als Hitier arriveert, staan allen zwijgend op, dij rijkskanselier legt dan een reus- achtigen krans van roode rozen voor de baren. Nadat de treurmarsch uit de Eroica van Beethoven is gespeeld, neemt de evangeli sche bisschop Peter het woord. De dood heeft hier geoogst, aldus spr., zooals sedert den oorlog niet is geschied. Bij zulk een slag kunnen wij slechts door het geloof den vrede vinden. Probst dr. Winkelman brengt daarna de condoleantie-betuigingen over van den paus en den aartsbisschop van Paderborn. Hij besluit zijn toespraak met de woorden: Wij kunnen ons troosten, want de doode arbeidskameraden zijn in vrede heenge gaan, hun zielen zijn bij God, zij zullen weder opstaan. In opdracht van Hitier en namens de regeering neemt minister Goering het woord. Hij wendt zich eerst tot de familie leden, tot wie hij woorden van troost richt. In de eerste plaats, aldus spr., treuren de leider en kanselier, de mannen der partij en van den Staat. Het ongeluk zou ons kunnen schokken en zwak maken, indien wij niet in een rijk leefden, dat opgestaan is en weer vrijheid en eer heeft, waarin elke volksgenoot het laatste wil opofferen, wanneer het gaat om de hoogste goederen der natie. KRUISBEELDEN VERNIELD IN WUERTTEMBERG In verschillende katholieke gemeenten in Wuerttemberg hebben fanatici de kruis beelden langs den openbaren weg vernield. De katholieke bevolking is over deze hei ligschennis ten zeerste verbolgen. TUNNEL DOOR DEN MONT-BLANC Te Courmayeur in Piemonte zijn dezer dagen uitvoerige Fransch-Italiaansche be sprekingen gehouden inzake den tunnel bouw door den Mont-Blanc. Het ligt in de bedoeling thans weldra een aanvang te maken met dezen giganti- schen arbeid, welke een zeer groote ver betering zal beteekenen ten aanzien van de verbinding ParijsRome. Men heeft thans vastgesteld, dat de tun nel een lengte van 12.800 M. zal hebben. De tunnels door den Simplon, den Mont- Cenis en den St. Gothard zijn respectieve lijk 19.80, 13.500 en 15.700 M. lang. De breedte van den tunnel, die met ge wapend beton ter dikte van 1.50 M. zal worden bekleed, zal 8 M. bedragen. De kosten worden op 250 millioen Lire ge raamd, waarvan Frankrijk en Italië ge lijke deelen zullen bijdragen. Er zullen 5 a 6000 arbeiders bij den tun nelbouw te werk gesteld worden, en men heeft berekend, dat het werk op deze wijze in vijf jaren voltooid kan zijn. KRIJGEN WLJ EEN SLECHTEN ZOMER? Dit is de vraag, die in den laatsten tijd telkens en door velen gedaan wondt. Het antwoord is nog niet met zekerheid te geven. Juni is dikwijls een koele maand en de eigenlijke zomerwarmte komt meestal pas in Juli, zoodat het koele Weer in Juni nog niet bepaald de voorbode van een koe len zomer behoeft te zijn. Intusschen is er wel reden voor die vraag. Was Mei gemiddeld iets te koud, de regenval was daar, waar geen zware on weersbuien vielen, beneden de normale hoeveelheid en het aantal zonneschijnuren was normaal, zoodat de weersgesteldheid over het algemeen wel mooi maar iets te koud was. Met de komst van Juni zijn wij er op ach teruit gegaan. De negatieve temperatuur- afwijking is grooter geworden, dagen met een temperatuur boven de normale zijn zeldzaam, de regenval is overvloedig en de zon blijft hoe langer hoe meer achter de wolken. De algemeene weerstoestand in West-Europa is ook ongunstiger geworden. Deze verschijnselen geven inderdaad re den tot ongerustheid omtrent de verwach tingen voor den komenden zomer. Een zoo hardnekkig aanhouden van het koele weer duidt op een diep ingrijpende oorzaak voor de te lage temperatuur van de door de over- heerschende winden aangevoerde luchtmas- sa's en in de meteorologie is moeilijk aan te nemen, dat een zoo sterk en zoo alge meen werkende oorzaak van korten duur zou zijn. Geven dus de verschijnselen aanleiding tot de bovenstaande vraag en is er inder daad wel eenige aanleiding tot ongerust heid, aan den anderen kant staat, dat het nog vroeg is in den zomer en dat er nog heel wat veranderen kan eer het te laat is voor een wending ten goede. Dat het op een slechten zomer zal uitloopen staat trou wens nog in het geheel niet vast en men zal goed doen de voorspellingen, die zon der duidelijke omschrijving van de grond slagen worden gelanceerd, niet zonder meer te aanvaarden. BINNENLAND Tweede Kamer. De gister door de Tweede Kamer gehou den vergadering had eigenlijk alleen ten doel de werkzaamheden voor de volgende openfbare vergadering en voor de afdee- Lingsvergaderingen te regelen. Slechts één punt kwam in behandeling: er moest worden gestemd over het amen dement -Braut igam op art. 6 van het wets ontwerp houdende bepalingen op de zee vaartdiploma's. De strekking van dit amen dement was ook voor kleinere schepen dan in het wetsontwerp werd voorgesteld den eisch van het 'bezit van een diploma als motordrijver (het ging over motorschepen) te stellen. Namens den voorsteller, die er niet kon zijn, bracht de heer Drop (S.DA.P.) in het amendement eenige technische wijzi gingen aan. Tegenover zijn betoog, dat de commissie-Tydeman, uit wier rapport dit wetsvoorstel goeddeels is overgenomen, het zóó voorgesteld had als thans in het amen dement geschiedde, stelde de Minister van W aterstaat, dat de kleine scheep vaart hierdoor te zwaar zou worden belast. De Kamer nam echter het amendement aan met 43 tegen 39 stemmen. Met de so cialisten, de communisten en de vrijz. denj. stemden de meeste Katholieken en twee christelijk-historischen vóór het amende ment. De Katholieke heer Van der Bilt verdedigde het zelfs nog in het kort. Het wetsontwerp werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Nadat de heer Schalker, (C.P.) ver lof had gevraagd, om de Regeering te in- terpelleeren over de aansluiting van Ne derland bij het Fransch-Russisohe verdrag van afweer tegen een ndet-uitgelokten aan val, een verzoek, waarover nader zal wor den beslist, ging de Kamer over in comité- generaal en vervolgens in de afdeelingen tot het onderzoek van een heele lijst wets ontwerpen. Ook vandaag komt er een groot aantal wetsontwerpen in behandeling, waarvan dat tot het stichten van een Ned. Omroep Maatschappij wel het voornaamste is. In de afdeelingen zullen om. worden on derzocht het wetsontwerp op de hypothe ken, het nieuwe pacht-ontwerp en dat op de cumulatie. VERKIEZING EERSTE KAMER. Candidaatstelling op 9 Juli; 26 Juli de verkiezing. De candidaatstelling voor de verkiezin gen van 25 leden der Eerste Kamer zal op 9 Juli as. plaats hebben, terwijl de ver kiezingen in de betrokken Provinciale Sta ten op Vrijdag 26 Juli a.s. zullen worden gehouden. OPNEMEN VAN NIEUWE ARBEIDERS IN TUINBOUW ENZ. Regeling van minister van Soicale Zaken. De minister van Sociale Zaken heeft de navolgende aanschrijving inzake het op nemen van nieuwe arbeiders in den tuin bouw, de bloembollencultuur, de groen- tenteelt en de bloemencultuur, met bijslag van de Overheid, aan verschillende na te noemen gemeenten, laten uitgaan: Zooals uw college ongetwijfeld bekend is, is gedurende ongeveer een jaar in ons land een proef genomen, welke hierin bestond, dat het opnemen van arbeiders in land- en tuinbouwbedrijven werd bevorderd, door het geven van bijslagen van Overheidswege. De resultaten, met deze proef verkregen, zijn van een zoodanigen aard, dat ik be reid ben, thans ook uwe gemeente in de gelegenheid te stellen onderstaande rege ling toe te passen en wel voorloopig gedu rende de periode, die 31 December 1935 ein digt: De regeling luidt als volgt: le. Van het loon, dat wordt uitgekeerd in het bedrijf, dat in uwe gemeente een voor name bron van bestaan vormt, zal door de Overheid worden vergoed 1/3 deel van het netto loon (dus zonder de kosten van so ciale verzekering), dat wordt uitbetaald aan hen die in de desbetreffende bedrijven als arbeider worden aangenomen en tewerkge steld. 2e. De bijslag van de overheid mag al leen worden berekend over werkzaam heden, die in het bedrijf zelf zijn verricht; derhalve komt b.v. loon, uitgekeerd voor z.g. huishoudelijke werkzaamheden, niet voor bijslag in aanmerking. 3e. De arbeiders, die men onder de bij- slagregeling wil betrekken, moeten door den betrokken inspecteur voor de werkver schaffing op voorstel van uw college wor den aangewezen uit hen, die ingevolge de dezerzijds aangegeven regelen voor werk verschaffing, c.q. steunregeling, voor hulp van de zijde der overheid in aanmerking komen. 4e. De bijslag van de overheid, dit is dus 1/3 van het loon, komt overeenkomstig de regelen van het Werkloosheidssubsidie- fonds, voor gemeenschappelijke rekening van dat fonds en uwe gemeente. 5e. De bijslagregeling is gebaseerd op de ter plaatse voor de bedrijven gangbare loo- nen. Derhalve mag als gevolg van de bij slagregeling dit loon onder geen beding worden verhoogd. 6e. De regeling geldt uitsluitend voor nieuw aan te stellen personee,l dus niet voor hen die reeds in dienst zijn. Bij ge val van twijfel dient de inspecteur behalve door uw college ook te worden voorgelicht door de commissie, bedoeld onder 9e. 7e. Indien een werkgever tot de bijslag regeling wil toetreden, moet hij daarvan aan uw college kennis geven; opdat, voor gelicht door uw college, de inspecteur de gelegenheid heeft de aanwijzing van de ar beiders, die geplaatst zullen worden, te re gelen. 8e. Ten einde afrekening regelmatig te kunnen laten verloopen, gelieve U het noo- 3897 dige te doen, opdat Uw College wekelijks in het bezit komt van nominatieve loonsta- ten, door eiken werkgever, die van de re geling gebruik maakt, in te dienen. Uit deze loonstaten, die door de arbeiders per soonlijk voor voldaan moeten zijn getee- kend, dient duidelijk te blijken, hoeveel loon per geplaatsten arbeider is uitgekeerd, en hoeveel de bijslag hoofdelijk en totaal bedraagt. Deze loonlijsten gelieve Uw Col lege, via den betrokken inspecteur voor de werkverschaffing, in te zenden, vergezeld van een declaratie ten laste van het Werk- loosheidSsu'bsidiefonds. 9e. Uw College gelieve een plaatselijke commissie in het leven te roepen, bestaan de uit een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur, een van de werknemers- en een van werkgeversorganisaties ter plaatse (in totaal dus drie leden). Deze commissie, die haar taak belangeloos moet vervullen, werkt met Uw College en de inspectie sa men voor het uitoefenen van controle en verder tot het verrichten van alle werk zaamheden, welke nood'ig zijn om een be hoorlijken gang van zaken te verzekeren. Indien uw college bereid is tot boven staande regeling toe te treden, gelieve u daarvan onverwijld, zoowel aan mij als aan de inspectie voor de werkverschaffing in uw ressort, mededeeling te doen. Vorenstaande aanschrijving is door den minister van Sociale Zaken aan de volgen de 64 gemeenten gezonden: B er kei en Rodenrijs, 's-Gravenhage, 's-Gravenizande, De Lier, Maasdam, Maas land, Monster, Naaldwijk, Wateringen, Zwijndrecht, Bennebroek, Castricum, Hil- li e g o m, K a t w ij k a/d R ij n, Li s s e, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassen- heim, Valkenburg (Z.H.), Voor hout, Warmond, AJbbekerk, Andijk, Beemster, Berkhout, Blokker, Bovenkars- pel, Egmond-binnen, Enkhuizen, Groote- loo, Hensbroek, Hoogkarspel, Hoogwoud, loot, Hensbroek, Hoogkarspel, Hoogwoud, Hoorn, Koedijk, Liimmen, Medembldk, Mid- woud, Nibbixwoud, Obdam, Opmeer, Op perdoes, Oterleek, Oudorp, De Rijp, Schel linkhout, Schermer, Schermerhorn, Span broek, Sijibekarspel, Twisk, Uithoorn, Ur- sem, Venhuizen, Wervershoof, Westwoud, Wognum, Wijdenes, Zwaag, Aalsmeer, Boskoop. R. K. BANKETBAKKERSPATROONS. De Ned. R. K. Banketbakkers-patroons- vereeniging kwam Dinsdag in hotel Noord- Brabant te Utrecht in vergadering bijeen. In de ochtendbijeenkoanst, welke om half twaalf aanving, werd het openingswoord uitgesproken door den voorzitter der ont vangende afdeeling, den heer J. A. Kok. De Bondsvoorzitter, de heer Sleyffers, hierop het woord nemend, bracht hulde aan de afdeeling Utrecht voor de zorg, verbon den aan het organiseeren van dezen dag. Den algemeenen toestand in het banket- bakkersvak besprekend, constateerde spr. dat het nog steeds in neergaande lijn gaat. De toekomst is uiterst somber, lichtpunten zijn er niet. De verhouding tot de neutrale organisatie is nog steeds stroef; moge deze verhouding spoedig plaats maken voor een venstandi- gen geest, in het voordeel van allen! Het financieel verslag dat een batig sal do gaf, groot 144.52, werd goedgekeurd. De begrooting werd na eenige discussie vastgesteld. De redactie-leden voor het vakblad wer den herbenoemd met algemeene stemmen. De afd. Breda verzocht het hoofdbestuur, stappen te doen bij andere instanties, om, in samenwerking met deze, den Moederdag op een vastgestleden datum in Mei te hou den. Na uitvoerige discussies werd het voor- stel-Breda afgewezen. Besloten werd het volgend jaar den Bondsdag in Rotterdam te houden. Als eerste punt werd in de middagver gadering aan de orde gesteld: wijziging ijs- besluit. De verkoop van ijs is namelijk het meest rendabel na sluitingstijd. Bovendien is het een artikel, dat vooral bij de banketbakkers thuis hoort. Daarom stelt Rotterdam voor, actie te voeren om het ijdbesluit te wijzi gen. Het hoofdbestuur is het met de afd. Rot terdam eens en heeft reeds te bevoegder plaatse hierop de aandacht gevestigd. Ter vergadering werd medegedeeld, dat volgens opgave van Sociale Zaken, hier te lande 300 buitenlanders in deze branche werkzaam zijn; 'hoofdzakelijk Italianen. On der dit getal vallen alleen nog maar de werknemers. Men was van oordeel, dat het niet aangaat, buitenlanders hier winsten te laten maken, terwijl de banketbakkers, die toch eigenlijk de aangewezen personen voor ijsfabricage en -verkoop zijn, in hun bewe gingen worden belemmerd. De redacteur van het vakblad, de heer Jansen, zeide, dat een hoofdambtenaar van Sociale Zaken hem toegezegd heeft, dat van regeeringszijde maatregelen zullen worden getroffen, om vreemde krachten in dezen te weren! Nadat de discussies over deze materie wa ren gesloten, werd den afdeelingen gead viseerd, voor wat eventueele wijzigingen van het ijsbesluit betreft, zich te richten tot de verschillende gemeentebesturen. Een wetswijziging kan momenteel als on mogelijk worden beschouwd. Rotterdam verklaarde zich tegen een eventueel verbod van bijvulling van auto maten. Dit punt toelichtend, verklaarde de voor- DE RADIO-MISSIEWEDSTRIJD OP ZONDAGAVOND, 23 JUNI Op den tweeden Radio-Missiedag van den KRO. op Zondag, 23 Juni as., zal be halve het wereldprogramma (12.4515.00) en een speciaal voor deze gelegenheid ge schreven hoorspel „De Rots in de Bran ding" van Jan Vuysters, ook een bijzonder interessante Radio-Missiewedstrijd gedu rende het avondprogramma om 8.30 uur worden gehouden. Aan dezen wedstrijd kan iedereen deelnemen, die in het bezit is van een Radib-Missiespeldje, dat met toestemming van het Doorluchtig Episco paat en met medewerking van de Geeste lijkheid aan alle kerken in Nederland mag worden verkocht tot steun van dit radio werk in dienst van de Nederlandsche Mis sionarissen. De verkoop van dit insigne heeft op enkele uitzonderingen na plaats op Zondag, 23 JunL Het Radio-Missie speldje is noodig om een geldige oplossing van den wedstrijd te kunnen inzenden. Zelfs mag één persoon meerdere oplossin gen inzenden, mits zij allen voldoen aan de volgende voorwaarden: 1. De oplossingen moeten geschreven worden op een afzonderlijke brief en als zoodanig, dus in gesloten couvert ook wor- en verzonden en gefrankeerd. 2. Bij iedere oplossing moet een Radio- Missiespeldje worden bijgesloten, cLw.z. dat alleen het vlaggetje moet worden op gestuurd, dus zonder bevestiger en dit vlag getje moet op den brief zijn opgeplakt. 3. Op den brief, waarop de oplossing staat vermeld en het vlaggetje als onder 2 ge noemd is opgeplakt, moet in drukletters de naam, adres en woonplaats duidelijk zijn vermeld. 4. Zij moeten worden geadresseerd aan: de KRO., afd. Radio-Missie, Heeren gracht 118, Amsterdam C. 5. Op de couvert moet op de adreszijde, in den linkerbovenhoek vermeld worden: „Radio-Missiewedstri j d". 6. Men behandele geen andere onder werpen. 7. Zij moeten uiterlijk 18 Juli a.s. in het bezit van den KRO zijn Aan den wedstrijd zijn verbonden 10 hoofdprijzen, w.o. een Ford-auto, ameuble ment, zeiljacht enz., een 50-tal groote en nog 300 troostprijzen. Voor het nazien der binnengekomen op lossingen is een jury samengesteld. Indien meer goede oplossingen binnen komen, dan prijzen beschikbaar zijn, zal de jury ten overstaan van notaris Th. Luckx, de prijzen onder de winnaars ver- deelen. Ieder Katholieke viere den Radio-Missie dag op Zondag, 23 Juni, volop mee, koope het Radio-Missiespeldje en beware het, be- luistere het wereldprogramma en dinge 's avonds mee tijdens den Radio-Missie wedstrijd naar de waardevolle prijzen. zitter o.m., dat, wanneer dit verbod er door zal komen, dit slechts een verplaatsing van debiet tot gevolg zal hebben. Een der afgevaardigden laakte de hou ding van de broodbakkers, die voor dit ver bod zijn, terwijl de caféhouders, die toch be lang hebben bij dit verbod, juist tegen wa ren. Is dit nu samenwerking tusschen mid denstandsorganisaties? Van andere zijde werd er op gewezen, dat men niet de banketbakkerdbelangen alleen mag zien, maar ook de algemeene belangen van de geheelen middenstand. Besloten werd in de eerstvolgende Cen trale Raadsvergadering dit onderwerp op nieuw te doen behandelen. Gepoogd zal worden, het reeds verzonden adres in dezen te vernietigen suibs. er wij zigingen in aan te brengen. Hierna wérden nog verschillende zaken aan de orde gesteld en uitvoerig behandeld. Na rondvraag volgde sluitjng. „Tijd" NIEUWE J?LECTRISCHE TREINEN. Zegetocht van de stroomlijn. De bij Werkspoor in aanbouw zijnde ge stroomlijnde electrische treinstellen nade ren h/un voltooiing, meldt „Het Volk". Met de indienststelling van deze trein zal een geheel nieuw type van vervoermiddel op onze spoorwegen zijn intrede doen. In geen enikel opzicht lijkt dit nieuwe type op de thans in gebruik zijnde elec trische treinen; veel meer komen zij de Dieselt rein en nabij, hoewel zij hiervan goed te onderscheiden zijn door de zware stroom afnemer en de groene kleur. Een treinstel bestaat uit twee deelen rijdende op drie trucks, waar de motoren zijn ingebouwd. De koppen van deze deelen, d.w.z. het voor- en achtereind van het treinstel, zijn gelijk vormig aan die der Dieseltrednen. Het voorste gedeelte bevat twaalf plaat sen rooken en zes niet-rooken tweede klas. De inrichting en bekleeding is gelijk aan die der Diesels. Achter de tweede klasse ruimte bevinden zich 40 derde klas plaat sen. Tusschen deze afdeelingen bevinden zich een w.c. tweede en een w.c. derde klas en een urinoir met aan weerszijden een gang. Het voorste gedeelte is voorzien van acht portieren, die 's avonds verlichte opschrif ten hebben, wat het zoeken voorkomt. Het achtergedeelte 'bevat 56 zitplaatsen derde klasse. De inrichting der derde klas is gelijk aan die der Diesels. Achter de pas sagiersruimte bevindt zich de dienst- en postafdeeling benevens de bagageruimte. De treinen kunnen van beide zijden be diend worden en zijn voorzien van automa tische koppelingen, waardoor het moge lijk is meerdere treinstellen aaneen te kop pelen en ze door een man te doen bedienen. Aan de ventilatie is bijzondere zorg be steed. Niet alleen zijn de ventilatieschuiven boven de ramen zeer breed, maar boven dien is een koudeluchtsysteem aangebracht, waardoor dus op twee manieren de tem peratuur laag kan worden gehouden. De verwarming geschiedt met heete lucht. De korte, slanke treinen met zilveren, daken waarop ziware stroomafnemers, ma ken een sierlijke indruk. Te verwachten is, dat van dit snelle vervoermiddel, dat voor loopig dienst zal doen tusschen Hoek van Holland, en Rotterdam, een druk gebruik zal worden gemaakt. NATIONAAL RAMPENFONDS. Het Nationaal Steuncomité Stormramp 1927 (secretariaat Dr. Kuyperstraat 8, 's-Gravenhage) brengt ter algemeene ken nis, dat het, nadat alle zaken afgehandeld zijn, nog over een kapitaal van ruim 390.000 beschikt. Het bestuur heeft ge meend, dat het geld bestemd moet blijven tot leniging van eventueel groote natuur rampen. Het is voornemens, met instem ming der regeering, voor dat doel een stich ting te vormen onder den naam Nationaal Rampenfonds tot financieelen steun bij eventueele herhaling van hetgeen in 1925 en voor de tweede maal in 1927 is voorge komen. Aan deze stichting zal dan het saldo der rekening van de steunverleening in 1927 als stamkapitaal worden toevertrouwd. De stichting zal beheerd worden door het Nederlandsche Roode Kruis, het Oranje Kruis, het R. K. Huisvestingscomité en de Watersnoodoommissie. De afgevaardigden van deze lichamen zullen dan een voorzit ter kiezen. Het voornemen bestaan, de stichting in het begin Juli in het leven te roepen. Urr DE OMGEVING HILLEGOM. 55 jaar getrouwd. Gisteren herdacht het echtpaar Rusman aan de Kerkstraat den dag waarop het vóór 55 jaar in het hu welijk trad. Des morgens werd in de St. Josephkerk een H. Mis van dankbaarheid opgedragen. Geheel den dag kwamen be langstellenden him gelukwenschen aan de krasse feestelingen aanbieden. De buren hadden gezogd voor een fraaie eerepoort en voor een doelmatig geschenk. Des avonds werd een serenade gebracht. „Hulp in Nood". Het bestuur gaat heen. Onder voorzitterschap van den heer C. Veelenturf hield de vereerniging „Hulp in Nood" haar 41ste jaarvergadering op Maan dag 17 Juni in café „Flora". Vóór de opening van deze vergadering werd gestemd over het al dan niet aanne men door de leden van de door het be stuur voorgestelde veranderingen in statu ten en reglement. De vereischte meerder heid van 2/3 der stemmen kon bij deze ge legenheid niet worden behaald en waar de aan de beurt van aftreden zijnde bestuurs leden, de heeren J Walkers en J. van der Weyden, zich alleen dan beschikbaar wil den stellen als de gewijzigde statuten en reglement zouden worden aangenomen, was dus aan de orde de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden en werden als zoodanig gekozen de heeren P. van der Drift en H. Weyers. Intusschen deelde de voorzitter aan de vergadering mede, dat in verband met den uitslag der stemming, ook de andere be stuursleden, met uitzondering van den penningmeester, hun functie neerlegden, evenals de leden der commissie van toe zicht. Statuair kon niet tot onmiddellijke ver kiezing van andere functionarissen worden overgegaan en zal hiervoor stemming moeten plaats hebben in een binnenkort te beleggen vergadering. Het verslag van den secrtaris vermeld de een teruggang in het ledental in 1934 van 501 tot 467; een aantal ziektegevallen van 107, met een totaal uitkeeringsdagen van 4701; het getal donat eurs liep terug van 31 tot 29. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat in 1934 een ver lies te boeken viel van 55246, en dat het totaalbezit der vereeniging op 1 Jan. 1935 8044.29 1/2 bedroeg. Aan het einde der bijeenkomst drukte de voorzitter zijn spijt uit over het ongun stig verloop der stemming, dat aan een verkeerd inzicht en aan de tegen het be stuur gevoerde actie moest worden gewe ten, en hij wees er met nadruk op, dat elk ander bestuur dat hierna zou komen, toch niet op den ouden voet zou kunnen door gaan en noodzakelijkerwijs tot wijzigindn zou moeten komen, willen de belangen der leden en der vereeniging gediend wor den. Hij dankte nog de doktoren voor de door hen in het jaar 1034 btoonde belangelooze medewerking en sloot vervolgens de ver gadering. NOOTDORP. Mooi succes. Gistermorgen is aan on zen dorpsgenoot, den heer A. van de Ma- rel, in tegenwoordigheid van den burge meester, te Rotterdam het diploma en den eersten prijs uitgereikt als bewijs, dat hem bij de bedrijfsinspectie, gehouden in den winter 19341935, de hoogste premie van de Crisis Zuilvel Centrale werd toegekend voor de bijzondere zorg aan den stal, het vee, het melkgereedschap en het melken besteed. Om eenig beeld te kunnen vormen, wat deze buitengewone onderscheiding betee- kent, zij hier vermeld, dat 130 van deze onderscheidingen werden uitgereikt, ter wijl het aantal veehouders, bij wie deze inspectie is gehouden, 9000 bedroeg. Den heer van der Marei, die de eenige Nootdorper is, wien deze onderscheiding te beurt viel, bieden wij onze hartelijke geluwenschen aan. Bouwvergunning. Door Burgemeester en wethouders is aan de heeren Krapels en Koreneef te Pijnacker vergunning ver leend tot het bouwen van vijf woonhuizen aan het Zwarte End.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7