MAANDAG 17 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. S Het Uiver-rapport. Zooals gemeld, is het Uiver-rapport ver schenen. Het is niet erg beslist in de conclusies! integendeel. Na breedvoerige beschouwingen over verschillende mogelijkheden luiden de conclusies: Als hoofdoorzaak moet worden aange zien het buitengewoon ongunstige weer, waarin het vliegtuig zich bevond. Waarschijnlijk hebben tot het ongeluk bijgedragen de minder gunstige vliegeigen schappen van het toestel in zeer slechte weersgesteldheid en de nog geringe prak tijk, die de piloten met het toestel verkre gen hadden De mogelijkheid van blikseminslag en dientengevolge van plotselinge verdooving of dood van de piloten is als oorzaak van het ongeval evenwel niet uitgesloten. De meest voor de hand liggende veron derstelling is, dat het den piloten niet mo gelijk geweest is, zich voldoende aan den noodlottigen invloed der dailende lucht- stroomen te onttrekken, dat zij de bestu ring met het verticale roer zijn kwijt ge raakt en in hun uiterste pogingen de bestu ring in handen te houden er niet aan kon den denken om te landen, eensdeels om dat een landing in het heuvelachtige ter rein allergevaarlijkst moest worden, ander deels omdat zij geen handen vrij hadden om zich op de landing voor te bereiden, met het gevolg, dat zij met een eigen snel heid van ten minste 225 K.M. den grond raakten. De gewijzigde koers, de vermoedelijke draairichting, stuurboord uit, het niet in stellen van een anderen koers dan dien naar Bagdad, de eenigszins vooroverhellende stand zoo dacht bij den grond en last nat least het aan den grand loopen zelf, het zijn voor de commissie alle aanwijzingen, dat men het toestel niet meer op voldoende wijze kon besturen. Is deze veronderstelling juist, dan dringt zich de vraag naar voren of een gemakke lijker te besturen toestel wel veilig door de bui heen gebracht zou zijn. De mogelijk heid, dat het gelukt zou zijn, bestaat zeer zeker, maar een bevestigend antwoord op deze vraag is overigens niet te geven. De commissie vereenigt zich dus in hoofd zaak met de door dr. van der Maas in zijn rapport neergelegde conclusie, welke lui den als volgt: 1. De oorzaak van het ongeval is hoogst waarschijnlijk niet gelegen in brand, breuk of blikseminslag in de lucht, zoomin als in storingen van technischen aard. 2. Het moet waarschijnlijk worden ge acht, dat de zeer ongunstige weersomstan digheden tezamen met minder gunstige vliegeigenschappen van het toestel in zware remous en vermoeidheid van den vlieger geleid hebben tot de botsing met den grond die de catastrophe tengevolge had. De commissie bestond uit de heeren jhr. G. L. Schorer, vice-admiraal b. d., prof. dr. ir. C. B. Biezeno, majoor-vlieger F. A. van Heyst en officier-vlieger le kl. J. A. C. Broesder. DB K T i M. IS HET JüK NIET MEE EENS. In verband mot hert; rapport over de Uiver-ramp verneemt de „Tel.", dart; de K. L.M. een grondig onderzoek zal instellen naar de verschillende geopperde mogelijk heden welke ten aanzien van de oorzaak van de ramp zijn aangevoerd, doch zoolang wenscht de directie haar oordeel op te schorten. Het blad verneemt intusschen van be voegde zijde, dat K.L.M.-deskundigen het allerminst eens zijn met de commissie, dat minder gunstige vliegeigenschappen van het toestel de „Uiver" tot de ramp zouden hebben geleid. Met deze conclusies is men het oök daarom absoluut niet eens, omdat dezelfde Dougiastoestellen als de „Uiver" in Amerika onder dezelfde moeilijke weers omstandigheden en meermalen nog zwaar dere herhaaldelijk te kampen hebben, doch nimmer ten gevolge daarvan moeilijkheden hebben ondervonden. Ten nadeele van de Douglas-toesbellen zou dan ook hJ. niets positiefs gebleken zijn. DE DOUGLAS-VLIEGTUIGEN. Naar men meldt, zijn van Regeeringswe- ge, in verband met de Uiverramp, maatre gelen getroffen, om een veilig gebruik van de vliegtuigen van het type Douglas DC 2, welke na de Uiver door de K. L. M. in ge bruik zijn genomen, te verzekeren. KERKNIEUWS NAAR DE MISSIE. Op 20 Juni a.s. zullen met de Sibajak van den Rotterdamse hen Lloyd naar N. O. I. vertrekken de volgende Broeders van de Congregatie van O. L. Vr. van Lourdes, waarvan het Moederhuis te Dongen is ge vestigd: Broeder Sabinus M. (L. v. d. Graaf, Veghel), Br. Ethelbert M. (W. Roes tenburg, Rotterdam), Br. Corbinianus M. (C. Vilé, Udenhout), Br. Aurelius M. (B. t. Dorp, Berkel en Rodenrijs). Op 15 Juli a.s. zullen met de Jean Jadot uit Antwerpen vertrekken naar de Missie te Nieuw Mexico (Amerika) de volgende Broeders: Br. Pamfilius M (M. Frentrop, Leiden), Br. Antbertus M. (J. de Zwaard, Delft), Br. Gangericus M., Br. Christophorus M. en Br. Caelestinus M. Zij zullen te werk worden gesteld bij het on derwijs te ATbuquerkue. GEMENGDE BERICHTEN Auto met zes personen tegen boom te pletter gereden. Twee dooden, twee gewonden. Bestuurder gearresteerd. In den vroegen ochtend van Zondag heeft onder de gemeenbe Haren nabij Groningen een door eigen sohuld het misbruik ma ken van sterken drank veroorzaakt auto ongeval plaats gehad, waarbij twee perso nen het leven verloren en twee andere pas sagiers ernstig gewond werden. Zaterdagavond waren zes inwoners uit Haren allen ongehuwde jongemannen er per auto op uit getrokken. Omstreeks half elf had de expediteur G. Horst uit Ha ren hiervoor bij den garagehouder F. Ve- nema, eveneens te Haren, een vierpersoons auto gehuurd. Het was een dichte Ford mo del 1929. Gedurende den nacht hebben de zes vrienden, die er met den wagen op uit trokken te weten genoemde expediteur, die de auto bestuurde, de 24-jarige J. van der Ploeg, de 25-jarige Jan Boer erna, kap per te Haren, doch wonende te Zuidlaren, de 30-jarige Anton Pama en de gebroeders Jan en Jaoob Klinkhamer in Paters wol- de, Peize en Eelde verscheidene caféhouders uit hun bed gehaald en zich sterken drank laten verstrekken. Om vijf uur in den och tend nog haalden zij te Eelde een caféhou der uit zijn bed en dronk o.a. de bestuur der van de auto G. Horst nog twee borrels. De gevolgen van deze nachtelijke drink partij zijn helaas niet uitgebleven. In groo- te vaart tusschen 80 en 90 K.M. per uur werd van Eelde terug naar Haren gere den. Op den Meerweg nabij het Tolhuis, waar de weg een vrij scherpen bocht maakt, reeds de auto in deze vaart tegen een boom. De auto sloeg geheel te pletter. Wonder boven wonder bleven de be stuurder Horst en de naast hem zittende van der Ploeg ongedeerd. De 25-jarige Jan Boerema en de 30-jarige Anton Pama ech ter werden op slag gedood. De beide an dere inzittenden, de gebroeders Klinkha mer, werden t ernstig gewond. De bestuurder van de auto begaf zich te voet naar den garagehouder Venema, wien hij mededeeling vam het gebeurde deed. Onmiddellijk werd politie en dokter J. Kruizinga gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. De heer Kruizinga kon bij Boerema en Pama slechts den dood consta te eren. Na aan de twee gewonden eerste hulp te hebben verleend, zijn zij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd. Van een der broers is de toestand zeer ernstig. De gemeente^politie van Haren heeft nog in den vroegen ochtend den bestuurder Horst uit zyn bed gelicht en in arrest ge steld. Hij en de anderen verkeerden, toen het ongeval gebeurde, onder den invloed van sterken drank. De Koninklijke Marechaussee te Gronin gen heeft de leiding van het onderzoek in handen. De totaal vernielde auto werd in beslaggenomen. Bij onderzoek bleek, dat deze geheel in orde moet zijn geweest, zoo dat het voertuig daarna werd vrijgegeven. Ook de lijken der slachtoffers werden in beslaggenomen. Zondagmiddag werd nader gemeld, dat de 32-jarige Jacob Klinkhamer, na in het Academisch Ziekenhuis te Groningen ge holpen te zijn, naar huis kon worden ver voerd. Zijn broeder blijft opgenomen. Botsing tusschen twee auto's. Eén doode, twee gewonden. Gistermiddag vond op den hoek van den Eikbossoherweg en de Paulus Potterlaan te Hilversum een hevige botsing tusschen twee auto's, waarbij ©en der Wagens over den kop sloeg. Bij dat ongeluk werd één persoon gedood, terwijl twee anderen licht werden gewond. Een uit de richting Utrecht komende auto, bestuurd door den heer J. van G. uit Utrecht reed volgens ooggetuigen met groo- te snelheid op den Exkbosscherweg en ver zuimde voorrang te verleenen aan een auto, die uit de Paulus Potterlaan kwam. De be stuurder vail den eersten wagen gooide, om een botsing te vermijden, snel het stuur naar links om. De wagens raakten elkaar echter, waarna de Utrechtsche auto over den kop sloeg. De drie inzittende heeren werden op den weg geslingerd. De heer P. van Diessen uit Utrecht kwam daarbij zoo ongelukkig op het hoofd terecht, dat hij op slag werd gedood. De bestuurder, de heer van G„ werd slechts licht gewond. Na ter plaatse te zijn behandeld kon hij zijnsweegs gaan. De derde persoon, die eveneens en kele lichte kwetsuren had bekomen, is evenwel ter observatie naar de R.K. Zie kenverpleging gebracht. De heer Van Diessen was 25 jaar oud en ongehuwd. De andere auto werd beschadigd. De in zittenden kwamen met den schrik vrij. WIELRIJDER DOOR AUTO GEDOOD. Gisteravond heeft onder de gemeente Berkel Enschot een ernstig ongeluk plaats gehad. Doordat de 18-jarige wielrijder W. Dankers uit Oisterwijk zonder op te let ten, plotseling ter hoogte van café „De Druivetros" den Rijksstraatweg overstak, werd deze door een auto gegrepen en bij na op slag gedood. Het stoffelijk overschot werd naar het R.K. Ziekenhuis te Tilburg overgebracht. De auto botste na de aanrij ding tegen een boom en werd licht bescha digd. De bestuurder bekwam daarbij geen letsel. Voor 2300ver is komen vast te staan, treft dan chauffeur van de auto geen schuld. AUTOBUS MET 13 KINDEREN AANGEREDEN. Gisteravond heeft op den Rijksstraatweg 's-HertogenboschGrave onder de gemeen te Grave een ernstige autobotsing plaats gehad. Een luxe auto, bestuurd door den heer M. uit Mill kwam in groote snelheid uit de richting Nijmegen en moest even voorbij den Elftweg te Grave een autobus van de firma B. uit Nijmegen passeeren. In deze autobus bevonden zich 13 kinderen, allen afkomstig uit Nijmegen, die een uitstapje hadden gemaakt en naar huis terugkeer den. In den bocht reden de auto's elkaar in de flank aan. De botsing was zoo hevig, dat de autobus kantelde en terzijde van den weg in een sloot terecht kwam. Onder de kinderen in de bus ontstond een ware paniek. Allen schreeuwen dooreen en wa ren hevig overstuur. Ook de luxe wagen maakte een buiteling en bleef onderste bo ven op den weg liggen. Verschillende kin deren hadden kwetsuren opgeloopen, doch gelukkig was geen hunner ernstig gewond. Een der kinderen bekwam een vrij ernsti ge hoofdwonde, terwijl een ander een been breuk opliep. De overige bekwamen slechts huid- en schaafwonden. De slachtoffers v/erden door dr. Kanters uit Grave verbon den, waarna zij met een andere auto naar hun woning te Nijmegen werden vervoerd. De familie M. kwam met den schrik vrij. Beide auto's waren zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. „Mndmrg." DOODELIJKE VAL. Gistermorgen is een 67-jarige man, die op het dak van het Concertgebouw te Am sterdam een vlag wilde hijschen gestrui keld en van het dak op straat gevallen. De man was onmiddellijk dood. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. KIND BIJNA GEWURGD. Van een driejarig kind, dat met een ka meraadje Zaterdagmiddag aan den eersten Ringdijk in de Watergraafsmeer met een kinderauto aan het spelen was, geraakte het stropdasje tusschen de wielen, waar door de kleine bijna werd gewurgd. Een assistent vam prof. Ruitinga, die toe vallig passeerde, hielp het kleine slachtof fer en paste kunstmatige ademhaling toe. De inmiddels gewaarschuwde Geneeskundi ge Dienst heeft de kleine, die weer was bij gekomen, doch er nog vrij ernstig aan toe was, naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. ZEILJACHTJE OMGESLAGEN. Drie personen gered. Gistermiddag is op Het LJ te Amsterdam ter hoogte van de Superfosfaatfabriek, een klein zeiljacht, tengevolge van een hevigen rukwind omgeslagen. De drie opvarenden geraakten te water, doch konden zich aan de boot vasthouden. De bestuurder van een im de nabijheid va rende motorboot kwam onmiddellijk te hulp en heeft de drie drenkelingen aan boord genomen. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Consternatie onder de kerkgangers. Tijdens een onweer, dat gistermorgen ook boven de gemeente Moercapelle woedde, is omstreeks halfelf de bliksem geslagen in de Ned. Hervormde kerk, waar juist een godsdienstoefening gehouden werd. De to ren werd getroffen. Brand werd echter niet veroorzaakt, meldt de „Courant". In de kerk werd het gebeurde merkbaar door het overspringen van vonken. Een en ander veroorzaakte gr00ten schrik onder de kerkgangers. Eenige vrouwelijke kerk gangers kregen een flauwte en een aantal der aanwezigen drong dadelijk naar den uitgang. Daar de blikseminslag geen gevol gen bleek te hebben, kwam weldra de kalmte terug. De dienst werd evenwel niet voortgezet. Het uurwerk was blijven stilstaan, doch kon weldra weer op gang gebracht worden. Een direct ingesteld onderzoek wees uit, dat de bliksem de kerk verlaten had zon der eenig onheil te veroorzaken. Alleen de lichüeiding was defect. BOERDERIJ TE HEES WIJK VERBRAND. Door bliksem getroffen. Tijdens het hevig onweer, dat Zaterdag nacht boven Oost-Brabant in het Land van. Maas en Waal woedde, is de bliksem gesla gen iin de kapitale boerderij van de familie Haarhuis, wonende in het gehucht Loos broek onder de gemeente Heeswijk. De be woners werden in htm slaap door den brand verrast. In nachtgewaad, met achter lating van goederen enz., moesten zij de vlucht nemen. Een kalf, eenige varkens en een partij kippen vonden in de schuur een jammerlijken dood. In korten tijd werd de groote hofstede geheel door het vuur ver woest. Alle voorraden, de geheele inboe del en de landbouwinventaris gingen ver loren. De schade wordt door verzekering gedekt. De brandweer verscheen niet ter plaatse. BLIKSEM IN MANEGESTAL. Twee renpaarden gedood. Zaterdagnacht is de bliksem geslagen in den stal van de manege van den heer L. Zwagemakers, gelegen op de terreinen van de steenfabriek „Berkel" te Berkel. Van de vier paarden werden „Sunshine" en „Sultan" gedood. Beiden waren beken de rijpaarden. De bliksem, die door het dak was bin- nengeslagen, veroorzaakte geen brand. Gruwelijke moord op ouden man. Gebonden in het water geworpen. Sedert eenige dagen was het den bui en van den alleen wanenden heer Kroeze, wonende'aan het Oisterdiep te Wildervar.k opgevallen, dat het huis gesloten bleef. Bij een Vrijdag in het huis ingesteld onderzoek, bleek alles in de woning overhoop te zijn gehaald, terwijl de brandkast geforceerd was. Van den heer Kroeze ontdekte men evenwel geen spoor. In verband hiermede werd een onder zoek ingesteld en Zaterdagnacht is men overgegaan om in het Oosterdiep voor de woning van den heer Kroeze, te dreggen. Het duurde niet lang of het lijk van den heer K. werd opgehaald. Het 'slachtoffer bleek gebonden te zijn, terwijl zijn lichaam verzwaard was met een stuk ijzer. Hier door is komen vast te staan, dat misdrijf in het spel is. Politie en justitie staan hier voor een groot raadsel. Alle deuren waren aan den binnenkant gesloten, zoodat niemand be grijpt, hoe inbrekers de woning hebben kunnen verlaten. Nergens zijn vingeraf drukken of sporen van een bloedige worste ling te bespeuren. Aller was overhoop ge haald en doorzocht. Zelfs het kleinste doos je was opengemaakt. De brandkast was van zijn plaats gehaald en aan den voor kant met beitels opengehakt. Een pak met droge boonen lag over den vloer verspreid, zoodat vermoed wordt, dat de oude Kroeze bezig was met het doppen van boonen. Woensdag is Kroeze voor het laatst ge zien en des avonds omstreeks elf uur heb ben de buren, de heer en mevrouw Waal- kens, een bons gehoord, maar daar de oude man wel eens vaker laat op was en dan allerlei werk deed, heeft die bons geen vermoeden bij hen opgewerkt. Vermoed wordt, dat de daders er in geslaagd zijn Kroeze, die niets kwaads zal hebben ver moed, te bewegen de deur te openen. Deze zal toen wel aanstonds zijn gebonden en vermoord, waarna men hem aan een ijze ren staaf aan handen en voeten heeft ge bonden en in het water geworpen. Vermoe delijk zijn de daders dus, nadat alles wat van hun gading was, kon worden meege nomen, door een schuifraam weer naar buiten gekomen. Een familielid uit Stadskanaal verklaar de, dat oom Kroeze nimmer, aan wien ook, iets heeft medegedeeld omtrent zijn finan- cieelen toestand, waarover de familie ook nimmer schattingen heeft durven maken. In overleg met den officier van justitie te Groningen, mr. A. Rombach, werd den politiehond van den rijksveldwachter Went uit Haren, lucht gegeven, maar resultaat heeft dit niet opgeleverd. Men is daarna overgegaan tot het dreggen in het kanaal, met het gevolg, dat het lijk vlak voor de deur van zijn woning werd opgevischt. Het vertoonde hoegenaamd geen uiterlijke teekenen van geweld, zoodat de sectie pas iets omtrent de doodsoorzaak zal kunnen vaststellen. DE OSSCHE ONTHULLINGEN. Volledige bekentenis van C. den Brok. De beruchte Ossche misdadiger Piet de Bie, die in verband met de befaamde brandstichtingsaffaire te Megen in het ar restantenlokaal der marechausseekazerne te Oss is opgesloten om aldaar met eeni ge getuigen te worden geconfronteerd, heeft den substituut-officier van justitie, mr. Dubois uit Den Bosch medegedeeld, waar hij het mes, waarmee hij den moord op zijn neef G. de Bie heeft gepleegd, had verborgen. De marechaussee uit Oss heeft zich met Piet de Bie naar deze plek bege ven en inderdaad heeft men het mes, dat van een groote afmeting was, daar gevon den. De politie heeft het moordwapen in beslag genomen. Gisteren heeft de beruchte misdadiger C. den Brok, voor de politie te Dinther een volledige bekentenis afgelegd, inzake zijn medeplichtigheid aan den roofoverval op den gepensioneerden oud-majoor van de rij ksveldwacht Wijdeman, te Dinther, ge pleegd in Juni van het vorige jaar. Zijn medeverdachten M den Brok en M. van Arsouw blijven nog ontkennen, doch hun schuld staat thans vast. Allen zijn Za terdagavond naar het Huis van Bewaring te Den Bosch overgebracht en daar inge sloten. Zij zullen ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. „Vooruit". ARRESTANT SCHIET OP AGENT. Ontvlucht in het Haagsche Bosch. Gisterochtend omstreeks half zes werd een surveilleerend agent vam politie te Den Haag door een voorbijganger er opmerk zaam op gemaakt, dat een persoon op den Schenk weg aan het slot vam de voordeur van één der aldaar gevestigde slagerijen stond te morrelen. De politieman stelde een onderzoek im en zag inderdaad een man, in wiens tasch zich inbrekerswerktuigen bevonden. De agent arresteerde hem. Op weg naar het bureau trok de arrestant een revolver, die hij op den agent richtte, waarop deze zijm rij wiel opnam en deze naar het hoofd van den. aanvaller wierp. Laatstgenoemde rukte zich evenwel los en wist te ontkomen, terwijl bij de achter volging vier schoten door hem op den po litieman werden gevuurd. Deze op zyn beurt loste twee schoten op den voortvluch tige, die via het Bezuidenhout in het Haag- sche Bosoh verdween. Tot nu toe is het niet gelukt den vluchteling te vinden. De politie geeft van hem het volgende signalement: Ouderdom pl.m. 25 jaar, bol, Jeugd valt aan. We zinken weg in het moeras van zede loosheid/ We zinken weg! We zien het aan 't strand by de meren op de hei overal. Wanneer we 't zien, wordt 't ons duidelijk. We weten, dat er nog meer is, wat we niet zien. Red ons, Heer, wij vergaan Vrijheid is de dekmantel der onge bondenheid, 't is de overheerschende roep, die 't ontaarde strandleven meer en meer als iets gewoons en normaals wil beschou wen. 't Vergif van die vrijheidsbacil heeft al zoo'n groote categorie besmet, dat wij van „m assa" kunnen spreken. We weten het, de massa is besmet en hun ideeën zijn dus gevaarlijk! Hun aantal neemt met den dag toe. Al is hun aantal nog zoo groot, al is ons aantal nog zoo klein 't recht is aan onzen kant. We vragen neen, we eischen de bele ving van onzë katholieke moraal. Op al het andere hakken en beuken wy tot 't kapot geslagen is. Onze taaiheid en vasthoudendheid be ter: „het recht" moet zegevieren. 't Strand een gevaar. Ze lachen er om; ieder gaat er heen. Wie laat zich een les lezen? Het materialisme zegeviert. Geestelijke waarden zijn velen onbekend of ze denken er nooit aan. 't Gros denkt zoo, dus moet 't gros be streden borden. Deze strijd is de plicht van iederen ka tholiek. Deze strijd is de bijzondere plicht van hen, die de volle kracht in zich voelen, van hen, die zichzelf ompantseren moeten, om niet getroffen te worden door de ver giftige pijlen van 't „moderne" leven. Dat zijn de frissche „jonge kerels". Jonge kerels! Jong, om temperamentvol te zijn en om zich geestdriftig te uiten om pal te kun nen staan. Kerels moeten 't zijn, omdat alléén „kerel s", in de echte beteekenis, maling hebben aan de publieke opinie ze heb ben een eigen meening gevormd, die uit steekt boven de laag liggende norm van de tegenwoordige beschaving. Ze hebben een eigen meening en die verdedigen ze neen sterker,, daarmee vallen ze aan! Hij, die overtuigd is van een ideaal die dat ideaal kan doen steunen op de wetten der christelijke moraal, heeft het recht en den plicht tot den aanval op de ver wordende wereld over te gaan. Toe, jonge mannen van de St. Petrus pa rochie te Leiden, legt met ons 'n belofte af om een jaar lang dat stille strand en alle plaatsen waar de goede zeden worden over treden niet te bezoeken. Uw voorbeeld is voor velen een steun voor uw zelf een kracht, om den strijd vol te houden. Jonge mannen, helpt mee tot de culturee- le verheffing van een volk; helpt mee, om het katholieke peil hooger te brengen; jonge mannen, blijft af van de decadente le vensuitingen van de teleurgestelde wereld, die geen ander „geluk" kent dan dat ge bouwd is op materialisme en hartstocht. Jonge mannen, wij hebben 'n taak te ver vullen, die alléén door radicaal en fel te zijn bereikt kan worden. Zorgt er op de eerste plaats voor, dat ge jezelf de baas bent legt dan met ons de belofte af. Dan begint de geestdriftige strijd, we vallen aan met het kruis in de vuist tot daverend dreunt onze zegekreet. Congreganist. De aflegging der belofte heeft heden avond om half negen plaats. Alle jongens en jonge mannen kunnen deze afleggen en zich opgeven bij: Kapelaan Leenders, Bree- straat 53, B. Rosdorf, Hoefstraat, of vóór het Lof. bleek gelaat, draagt lichtgekleurde regen jas, blauwe pantalon, zwarte hooge schoe nen. De man spreekt Duitsch en gebroken Nederl amdsoh Het is niet onmogelijk, dat hij gewond is, hetzij door een revolverschot, hetzij door het rijwiel, dat de agent naar hem gewor pen heeft. De Commissaris van Politie afd. B. te Den Haag verzoekt ieder, die omtrent bo ven genoemden persoon inlichtingen kan geven, dit ten spoedigste te doen aan het bureau van politie Alexanderplein te Den Haag. Kort na het gebeurde kwam bericht bin nen, dat er was ingebroken in een slagerij aan de Jan van Riebeekstraat. Ofschoon daar alles overhoop was gehaald, werd slechts een klein bedrag vermist. Naar alle waarschijnlijkheid moet deze inbraak op rekening van den ge vluchten arrestant worden geschreven. DE GEVAARLIJKE ZWERVER GEARRESTEERD. Vrijdagavond is het de marechaussee en gemeentepolitie te Beek (L.) eindelijk ge lukt, na een jacht van een vollen dag, den berechten zwerver J. H., verdacht van tal rijke diefstallen, welke gedurende den laat ste tijd zijn gepleegd in Z.- en midd.-Lim- burg, en van kerkdiefstallen in tal van Limburgsche plaatsen, te arresteeren in een bosch bij Kelmond. J. H. werd sedert drie maanden gezocht en is thans opgesloten in de marechaus seekazerne te Beek. Hij ontkent echter alle daden, welke hem ten laste werden ge legd. Maandag zal hij ter beschikking wor den gesteld van den Officier van Justitie te Maastricht. „Msbd."

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9