MAANDAG 17 JUNI 1935 DE LEIÜSCHE CUUKANT DERDE BLAD. PAG. 10 ft INBREKERS GEARRESTEERD. Verdacht van diefstal met braak in ver schillende Midden-Limburgsche gemeen ten zijn door de gemeentepolitie te Tege- len aangehouden de 25-jarige K. uit Schie dam, de 30-jarige V. uit Den Haag, de 25- jarige H. uit Leiden en de 30-jarige S. uit Den Haag. Het viertal is voor een nader onderzoek aan de marechaussee te Reuver overgege- DE AANHOUDING VAN HET NED. TANKSCHIP „JUNO". Een nieuwe bezwarende getuigen verklaring. Nog steeds wordt het Nederlandsche •tankschip „Juno", dat in April jj. door de Japansche autoriteiten onder verdenking van het plegen van spionnage in de Japan sche wateren is aangehouden, in Japan vastgehouden, terwijl het onderzoek nog steeds niet beëindigd is. Thans heeft de bemanning van een Japansche visschersboot nieuwe bezwarende getuigenissen afgelegd tegen den gezagvoerder van de Nederland sche tankboot, door te verklaren, dat zij de bemanning van de „Juno" peilingen had zien verrichten in de wateren nabij Pesca dores. UIT DE OMGEVING RUPWETERING. DE BLIKSEM OP DE KERK GESLAGEN. Schade aan de gewelven. Geheel onverwacht werden gistermorgen te omstreeks 9 uur de bewoners van ons dorp opgeschrikt door een geweldige blik semslag, gevolgd door een knallende don der. Het meest echter schrokken de en kele geloovigen, die zich in het kerkgebouw bevonden tot het doen van him dankgebed na de H. Communie, want het bleek, dat de bliksem de parochiekerk had getroffen. De bliksemafleider op de torenspits werd getroffen en aan flarden geslagen. Alle electrische leidingen in kerk en pastorie werden grondig vernield, terwijl het he melvuur verder zijn weg naar de aarde zocht door dakgoot en afloosbuizen, die eveneens op meerdere plaatsen werden stukgereten. Vooral op de gewelven van het kerkgebouw heeft de bliksem een ware verwoesting aangericht. Daar vond men het isolatiemateriaal der electrische gelei dingen aan hoopjes bij elkaar geschoven en de koperdraden óf gesmolten óf tot kleine stukje^ versplinterd rechts en links verspreid liggen. Aangezien de leiding hier geheel over de houten bogen en het riet der gewelven lag, mag het wel een won der heeten, dat geen brand is ontstaan, die bij de plotseling opgestoken wind kerk en pastorie zeker in vlammen had doen op gaan. Verzekering dekt de schade. SASSENHEEVL Bloempjesdag. Ten bate van de kas vaai „Hulp in Nood" wend gisteren een bloempjesdag gehouden. Trots al het slechte weer wisten de jongedames, wien hiervoor een woord van dank toekomt, een bedrag bijeen te brengen van -ƒ57.45, waarmede de bodem van de kas van H. in N. weer wat is bedekt geworden. Het bestuur is zeer erkentelijk voor.alle bijdragen. Ouden van dagen. De tocht met de •boot voor de Ouden van dagen zal morgen plaats hebben. Het vertrek is bepaald op 1 uur vanaf de Oosthaven met de salonboot „Tosca". Het belooft een echte gezellige middag te worden. Mocht regen of wind de dag pogen te bederven, alles is afgesloten met glas. Laten we hopen, dat dit uitstapje slaagt voor onze bejaarde ingezetenen. Het aantal deelnemers bedraagt ruim 125. HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad houdt Vrij dag 21 Juni 1935 te 1.45 uur een openbare vergadering. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voor stel tot wijziging van de verordening ex art. 9 eerste lid der Winkelsluitingswet 1930; 4. voorstel tot wijziging en aanvulling van de Ambtenaren- en Werkliedenregle menten; 5. voorstel tot gedeeltelijke afslui ting van enkele wegen; 6. voorstel tot aan vulling van het reglement van het Bur gerlijk Armbestuur; 7. voorstel tot herzie ning van de salarissen en loonen van het Gemeentepersoneel; 7a herziening salaris Havenmeester; 8. Voorstel tot wijziging van het Politie-reglement; 9. voorstel tot door trekking van de Van den Endelaan; 10. Reorganisatie van de Straatverlichting; 11. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid Th. v. d. Hoorn; 12. Reclames. Hondenbelasting; 13. Mededee- lingen. Ouden van dagen. Woensdag zuilen de ouden van dagen hun j aarlij ksche auto tocht maken; zij zullen Den Haag en om streken bezoeken. VOORSCHOTEN. Te water geraakt. Gisteren omstreeks half twaalf een wielrijdster, waarschijn lijk misleid door de duisternis, inplaats van de brug, die toegang geeft tot huize „Ter Wadding" op te rijden, er naast gere den en in het water gevallen. Gelukkig passeerden juist twee heeren, die haar met veel moeite redden. Zij had oogen- schijnlijk geen letsel bekomen. Haar rijwiel is den anderen dag opgehaald. Ongeluk. Zondagmiddag is mej. K. uit Amsterdam op weg naar haar huis in de Schollstraat alhier met haar rijwiel in de tramrails geslipt en gevallen. Binnenge dragen bij de familie M. constateerde dr. de Boer een verbloeding in den buik. Per auto is zij naar hare woning vervoerd. Coöperatieve Boerenleenbank. Bij ver hindering van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer E. Vernède, verga derde onder voorzitterschap van den heer J. Rodenburg Sr., in Hotel Deurloo, de le den der Coöperatieve Boerenleenbank. De heer J. M. de Ruyter las de notulen en gaf daarna als kassier het jaarverslag over het boekjaar 1934. Op 1 Januari 1934 was in de Spaarbank ingelegd een bedrag van 371.513.79. Gedurende het afgeloopen jaar werd ingelegd en aan intrest bijgeschreven 524.177.41, terwijl werd terugbetaald 438.939.26, zoodat op 31 December 1934 aan spaarpenningen ingelegd was 456.751.94. Aan rente werd betaald 13.685.35. Op 1 Januari 1934 waren aan 28 leden voorschotten verstrekt tot een gezamenlijk bedrag van 56.694.84. In 1934 werden daar bij geen voorschotten verstrekt, terwijl werd terugbetaald ƒ3114.84, zoodat op 31 December 1934 aan voorschotten te vorde ren was 53.580.Aan rente werd daar van gekweekt 2803.20. Op 1 Januari 1934 had de Centrale Bank te U-tneoht in loopen- de rekening een vordering van 142.272.33. Gedurende het jaar 1934 werd naar Utrecht verzonden 314.533.75 en van Utrecht ontvangen 171.495.46, zoodat het credit-saldo bij de Centrale Bank op 31 De cember 1934 765.96 bedroeg. Aan intrest werd aan de Centrale Bank betaald 2885.70 en van die Bank ontvangen 171.68. Aan de leden was 1 Januari 1934 verstrekt 489.273.42 en hadden deze te varderen 1057.65. In 1934 werd daarbij gegeven 120.900.07 en terugontvangen 157.253.36, zoodat op 31 December 1934 aan de leden verstrekt was een bedrag van 455.764.90 en deze te vorderen hadden 3897.42. Aan intrest, provisie en kosten werd daarover genoten 22.794.22. Uitgege ven werd aan rente 120.59. De totaal omzet bedroeg ƒ2.918.162.64. Het reservefonds bedraagt thans 57.320.51. PER TABLET VOOR 2-3 PORTIES In de vacature van bestuurslid door het overlijden van den heer C. Eggink Senior, werd gekozen de heer Chr. Eggink Czn. De Commissie voor het nazien der reke ning en balans, adviseerde bij monde van den heer J. P. de Bruin, tot goedkeuring. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. WASSENAAR. Koningin Wilhelmina-vereeniging. De Koningin Wilhelmina-vereeniging heeft haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden in het Centraal Theater. De voorzitter weet den achteruitgang van het ledental aan het feit, dat er in het vorig jaar geen feest is gehouden. Echter vergete men niet, dat dit zijn oorzaak vond in de sterfgevallen onder de leden van het Koninklijk huis. Hij hoopte waar dit jaar weder op ouderwetsche wijze feest zou worden gevierd, dat de leden zouden we- derkeeren tot de vereeniging. Verder deelde de voorzitter mede, dat het in het vorig jaar gehouden kinderfeest geen offers uit de kas had gevraagd, dat de verstandhouding met het bestuur der Chr. Oranjevereeniging en onder de leden van het bestuur gunstig te noemen was en dat de algemeene toestand der vereeniging goede verwachtingen wekt voor de toe komst. Na het lezen der notulen werd medege deeld, dat een der bestuursleden had ge meend, dat de vereeniging over een voor zittershamer moest beschikken. Hij had er een vervaardigd van aluminium met een heft van ebbenhout. Het voorwerp werd onder dank aan den schenker aanvaard. Verder werd medegedeeld, dat het Comité tot stichting van een monument voor H. M. de Koningin-Moeder had verzocht fi nancieel en steun, aangezien de middelen niet toereikend zijn, om tot uitvoering over te gaan. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten 100.bij te dragen. Goedgevonden werd dat een prijsvraag zal worden uitge schreven voor een te vervaardigen banier voor de vereeniging. Hetjaarverslag van den secretaris, dat op keurige wijze bleek verzorgd, werd onder applaus goedgekeurd. Daarna bracht de penningmeester verslag uit van de financiën. De inkomsten be droegen 2086.98, de uitgaven 2118.09, het nadeelig saldo derhalve 31.11. Hier na was aan de orde de verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren A. P. Ruygrok en J. J. Rem merswaal. In de vacature A. P. Ruygrok werd gekozen de heer A. P. Ruygrok en in de vacature Remmerswaal na 2 stem mingen de heer H. B. v. d. Klaauw. Vervolgens was de feestviering 1935 aan de orde. De voorzitter deelt mede, dat het bestuur had besloten, gezien het feit dat 31 Augustus op Zaterdag valt, welke dag vooral voor den Middenstand als onge schikt dient te worden bestempeld, en met het oog op den daarop volgenden Zon dag, de feestviering te stellen op 4 en 5 September. Het bestuur der Chr. Oranje vereeniging had zich met dit besluit ver- eenigd, hoewel het den 31 Augustus als de meest geëigende dag beschouwt. De ver gadering ging met dit besluit accoord. Ver volgens werden de plannen besproken. Het bestuur deelde mede, dat het, gevolg ge vend aan vroeger geuite wenschen, heeft UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 18 Juni. Huizen, 1875 M. KRO-uitzending. 4j005.10 HERO, 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonjplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 De KRO-Jboys. Gramofoonplaten. 1.15 Het KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Vervolg KRO-orkest, afgewisseld door Gramofoonplaten. 4.00 Afgestaan aan de HI.R.O. 5.10 De KRO-boys en Gramofoonplaten. 6.40 Zwemcursus. 7.15 Pater Oscar Huf SJ. „Na Pinkster- tijd". 8.00 Vaz Dias; waarna KRO-Symphonie- orkest. 9.00 A. v. Domburg over de Film. 9.15 Programma ter gelegenheid van „W aterloo-dag" 10.15 KRO-Symphonie-orkest (10.30 Vaz Dias). 10.50 José Rosenberg en zijn orkest. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Orgelspel (Gramofoonplaten1) 8-20 Gramofoommueiek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Francis Keth (11.00 Cau serie). 12.30 Gramofoonplaten. I.30 Vioolrecital B. Lensky. 2.00 Omroeporkest. 3.004.00 Kniples. 4.15 Gramofoonplaten en Radio-kinder koorzang. 5.00 Kinderhalfuurtje. 5.30 De AVRO-Decibels. 6.35 De Octophanikers. 7.30 Causerie. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gevar. programma m.m.v. Kovacs Lajos, Rudi Grasl, Alex de Haas en de „Humoresk Melodios". 9.30 Voordracht. 10.00 Omroeporkest. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 AansL met „Palais de Dan- se", Scheveningen. Droitwich, 1500 M. 10.35>10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.35 Het Groadhurst Septet. I.20 J. Muscant's orkest. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.55 Bach-concert. 8.20 „Peter Porcupine", speL 9.05 Russisch cabaretprogramma. 10.40 BBC-Orkest. II.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 R. Krettly en zijn orkst. 9.05 Vroolijk programma mm.v. so lasten en orkest. Hierna dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12:202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.205.20 M. Hansen's orkest. 8.20 Zangspel. 10.05 Schumann-recital (piano), 10.4011.25 Orkestconcert. Keulen, 456 M. 12.20 Orkestconcert en zang. 4.20 Koorconcert. 5.20 Oikestconcert. 8.30 Dansmuziek. 9.20 Uit Hamburg: Orkestconcert. Rome, 421 M. 9.10 Gramofoonplaten, 10.2011,20 Kamermuziek. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.00 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. I.502.20, 5.20, 6.50 en 7.35 GramofoonpiL 8.20 Omroeporkest en GramofoonpL 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Het Konstaiv- tin orkest. 5.20 Orgelconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Waalsche muziek. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Ilja Livschakoffs orkest. 9.20 „Sdhlesaen ruft dioh", gevar. pro gramma. 10.20 Berichten. 10.50 Spoorwegpraatje. II.05 Weekbericht. 11.201220 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden Derde programma 8.00 Keulen. 1220 Brussel (VL). 1420 Deutschlandsender. 1520 Kalundborg. 15.50 diversen. 1620 Deutschlandsender. 17.20 Brussel (VL). 19.20 Keulen. 19.50 Parijs Radio. 2020 Keulen. 2220 Rome. 2320 Deutschlandsender. Vierde programma 8.05 Parijs Radio. 1025 Londen Reg. j 1320 Droitwich. 1420 Londen Reg. 1620 Droitwich. 1820 diversen. 18.45 Londen Reg. 21.05 Droitwich. 2120 Brussel (Fr.). 2220 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden.). gedacht een harddraverij te organiseeren. Echter enkele terreinen welke men op het oog had, bleken ongeschikt en voor een tweetal wegen kan men geen medewerking verkrijgen. De vergadering bleek evenwel veel interesse te hebben voor een korte baandraverij, zoodat besloten werd alsnog te trachten van het gemeentebestuur ver gunning te krijgen voor een draverij op den Kerkdam. Op voorstel van het bestuur werd goedgevonden, dat wanneer de hard draverij geen kans van slagen heeft, dit jaar het aloude ringsteken weder op het program zal komen. Voorts zal men weder trachten een goldelvaart te organiseeren, terwijl het traditioneele vuurwerk niet zal ontbreken. Nog werd medegedeeld, dat het bestuur wil trachten volgend jaar een historisch spel op te voeren en dat voor de samen stelling daarvan reeds de medewerking is verkregen van den historicus ter plaatse, den heer E. C. Houbolt. Hierna sluiting. ZILK. Zeldzaam. Ongeveer 10 jaar geleden verloor de heer Jac. Nederstigt, wonende alhier zijn gouden trouwring en kon deze nergens meer vinden Ken dezer dagen was de 11-jarige Jac. H. in eenig hakhout bezig met wormen zoeken en gebruikte voor dit doel een mestvork om den grond op te wip- den, toen de knaap een ring vond. Hij heeft de ring aan zijn vader overhandigd en, ge zien de naam die in de ring geschreven stond, was deze spoedig bij den eigenaar terug bezorgd, die de ring als zijn eigen dom herkende. Uit dankbaarheid voor deze zeldzaam heid, kreeg de vinder van den eigenaar een goede belooning. Ben en ander kan als zéér zeldzaam be schouwd worden, daar de plaats, waar de jongen de ring vond jaarlijks met een laag boombladeren wordt bedekt en de ring dus steeds dieper kwam te liggen. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 39) „Zit in mijn zak op het oogenblik en is heel behoorlijk. Als je de kaas gaat zoe ken, stamp dan maar hard en zing er bij. Geen sluipen vanavond! Ik heb ander werk." Terwijl het drietal in de keuken een maal samenflansden, onderwierp Trent de ramen aan een nauwkeurig onderzoek, en hij schroefde alle vensters vast, waar door men. volgens zijn opinde gemakkelijk zou kunnen binnendringen. Toen hij voor het diner geroepen werd, had hij bijna een ruw-alarm-signaal voor elkaar. Haut Brion past niet goed bij een eieren- gerecht al is hij nog zoo goed, en de drie mannen waren erg dankbaar, dat Garland zijn. whiskey had achtergelaten. Al was het diner niet uitgebreid, het was zeer ge slaagd. Pas toen ze aan de koffie en de li keur toe waren, speelde Trent zijn grootste troef uit. Hij wendde zich tot het meisje: „Ik heb je verteld, dat ik mijn agent in New-York zou telegr af eer en. Ik heb hem opgedragen alle hospitaal registers na te slaan en de politie-verslagen en edities van de World en de Times van die opgegeven data na te lezen. Hij moest probeeren uit te vinden, hoe het met Angelo en Horowitz was afgeloopen." Hij klopte op zijn zak. „Hier heb ik zijn antwoord, het kwam van middag." Hammond nam Lora's hand onder tafel in de zijne. Hij kon zien, dat ze erg opge wonden was. Zij keken toe, hoe Trent het telegram uk zijn zak haalde. Hij las het zonder commentaar voor: „Angelo Matteo niet dood. Breuk van het „sleutelbeen en twee ribben gekneusd. Va- „der gesproken, die zei, dat onbekende „weldoener hem geld heeft gegeven om „winkel te koopen. „Abram Horowitz niet gewond. Naar te- „huis voor dankzuchtigen gebracht. Siga renwinkel gekocht voor geld van onbe- „kende herkomst Geen bevel tot inhech- „tenisneming. Nummer van de auto onbe kend. Geen bericht in Times of World „over ongeluk. MORE". „Maar ik heb die krantenberichten toch gelezen", riep Lora uit. „Wat u gelezen hebt", legde Trent uit, „waren berichten, gedrukte op de open ruimten van de World- en de Times-kolom- men. Iedereen, die er een machine voor heeft, kan 2e zoo drukken, dat ze volkomen echt lijken. U bent voor de gek gehouden, dat is alles. Daar is geen twijfel aan. De man zegt, dat er nooit een bevel tot in hechtenisneming is uitgevaardigd. Uw naam is niet bekend." Hij stak haar het telegram toe, „lees zelf maar." Het scheen het meisje toe, dat ze dien man, die bijna een vreemde voor haar was, nooit genoeg zou kunnen danken, voor wat hij gedaan had. Hij had haar na een tijd perk van voortdurende angst een gezegen de vrede geschonken. En hij had nog meer gedaan. Hij had haar huwelijk met Robert Hammond mogelijk gemaakt. Haar oogen stonden vol tranen. Zij sprong haastig op en verliet de kamer zonder een woord te zeggen. Toen Hammond opstond om haar te volgen, duwde Trent hem in zijn stoel terug. „Laat haar roet rust", ried hij hem aan. „Zij gaat een deuntje huilen. Dan poedert ze haar neus en komt terug", voor eeuwig gelukkig!" Hammond balde zijn vuisten bij de ge dachte aan al het verdriet, dat Garland haar had aangedaan, om zelf in weelde te kunnen leven. „Al kost het mij ik weet niet wat, ik zal hem hiervoor laten boeten!" „Daar komt niets van in", zei Trent. „Je hebt wat beters te doen. Denkt je, dat Lora gelukkig zal zijn, als je op dat bovenmen- schelijke wezen gaat jagen? Als je haar hart wilt breken, moet je dat vooral doen. Wadham heeft ook wat anders om handen en kan zich niet aan de jacht wijden. Met mij is het anders gesteld. Ik heb geen le vensdoel en geen familie, behalve een ver re neef in Cleveland, dien ik ndet kan uit staan. Ik eisch voor mezelf het recht op, Niccolo te vangen. Als ik je hulp noodig heb, zal ik er om vragen. Ik heb zoo'n voorgevoel, dat wij op zekeren dag zonder getuigen tegenover elkaar zullen staan, en het hevigste gevecht zullen leveren, dat ooit plaats heeft gehad." „En de politie dan?" vroeg Wadham na een poosje, toen Lora was teruggekeerd. ,2e zei toch, dat je die er m wou mengen, als je geen aanwijzing vond." „Niet voordat de jongelui getrouwd en veilig uit de buurt zijn. Je vergeet, dat juffrouw Craig een zeer belangrijke getui ge zou zijn. Als we ons gewonnen geven, laten we dan wachten, tot ze in Egypte, of nog beter in Algiers zitten. Dat kunnen we morgen wel bespreken. We kunnen nu be ter maatregelen voor den nacht treffen, We zullen u niet alleen in dat groote huis laten, juffrouw Craig. Bob kan het beste hier op de divan voor het vuur gaan liggen. Wad ham kan Garland's kamers nemen en ik ga buiten op post staan." „U denkt toch niet dn ernst, dat hij te rug zal durven komen, wel?" vroeg ze. „Dat is niet met zekerheid te zeggen. Hij is in hooge mate egocentrisch, op het krankzinnige af. Misschien is het een vorm van krankzinnigheid, net als genialiteit. Hij denkt dramatisch. Hij heeft van die weidsche gebaren. Als hij plotseling door die openslaande deuren, die ik zoo dade lijk met een revolver in elke hand zal gaan bewaken, binnenkwam, zou een van ons het slachtoffer worden." „U kunt hier niet alleen blijven met de bedienden", riep Wadham. „Mijn onge trouwde zuster woont hier in de stad; ze heeft stalen zenuwen en kan goed schie ten. Zij zou het eenig vinden. Als ik haar vertel, dat er gevaar dreigt, zal niets haar kunnen weerhouden. Mag ik het haar vra gen?" „Ik zou u heel dankbaar zijn", antwoord de het meisje. „Ik vrees, dat ik heelemaal niet heldhaftig ben." Zij glimlachte toen zij Hammond's bewonderende blik opving. „Werkelijk, Bob, ik zal blij zijn, als ik iemand heb om voor me te zorgen." „Ze bedoelt mijn zuster", zei Wadham. „Verbeeld je maar niets." „Natuurlijk", gaf Lora toe. xn. Langs de rivier in veiligheid. Den volgenden morgen kwam Georgina Wadham naar Woodlawn om over Lora's veiligheid te waken. Zij was een bekend golfspeelster en alpiniste en zeer verheugd, bijna voor haar deur een golflinks te vin den. Zij vond Lora sympathiek, maar meen de, dat ze wel versterkende middelen noo dig had. Er werd besloten, dat juffrouw Wadham na het huwelijk, dat zoo spoedig mogelijk zou plaats vinden, in Hampton Wick zou blijven wonen, tot de huur om was. Haar broer zou bij haar blijven en eiken dag met de auto naar de stad rij den. Zij had een ontzaglijk concentratie-ver mogen en haar slag wekte Trent's bewon dering. „Hoe komt het toch", vroeg zij, „dat ik nooit te voren van u gehoord heb?" Zij sprak bijna heftig. Zij had gedacht, dat ze hem even makkelijk zou kunnen verslaan als haar broer en kapitein Hammond, en had ontdekt, dat hij een eerste klas golf- speler was in plaats van een slachtoffer. „Ik speel nooit op wedstrijden", zei hij. In de jaren, dat hij zijn gevaarlijk beroep in NewYork beoefende, had hij zich zoo min mogelijk in het openbaar vertoond. Hij hoopte, dat die voorzichtigheid in de toe komst overbodig zou zijn. Juffrouw Wad ham bekeek zijn mashie met een blik, die zeggen wou, dat ze op een even bewonde renswaardige wijze zou kunnen spelen, als ze ook zoo'n olub bezat. „Het ligt geheel aan de club", gaf hij toe, „ik zou de mijne voor geen honderd pond willen missen." Juffrouw Wadham vergat haar neder laag. „Ik mag u wel", bekende ze op haar gewone openhartige manier. „Waarom ris keert u zooveel om dien Garland achter na te zitten? Hebt u niets om voor te le ven?" Niets wat de moeite waard is", ant woordde hij ernstig. „Die jacht op Garland houdt me ten minste bezig. Het wordt nu een persoonlijke kwestie en daar wensch ik niet bij geholpen te worden. Hammond heeft recht op geluk. Breng hem niet in actie. Wat uw broer betreft, hij kan goed vechten, maar hij is zoo eerlijk, dat zijn eigen veiligheid gevaar loopt als hij ach ter Garland aangaat. Oom Charles is er niet de man naar om zijn handschoen in de ring te werpen en luide aan te kondigen, dat het gevecht nu gaat beginnen. Hij zal om te winnen elke bepaling overtreden, en ik eveneens. Het is een gevecht tusschen I „professionals". I (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10