Bloembollensaneeringsplan 1935 VRIJDAG 14 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 UH DE OMGEVING HILLEGOM. BLOEMBOLLENCULTUUR. Heftige debatten; motie met groote meerderheid verworpen. Gisteravond hield de afd. Hillegom der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur een leden vergadering in Hotel Sistermans. De be langstelling was enorm. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opent te rond half 9 en zegt, dat de vergadering een record is: nog nooit was er zulk een belangstelling. Een ingezonden stuk (amendement Lim- men) wordt aangehouden tot de behande ling van den Beschrijvingsbrief, die thans aan de orde wordt gesteld. Het bestuurslid, de heer P. van Til, wil uitdragén wat op de laatste bestuursverga dering werd besproken. De voorzitter laat dit niet toe. De heer W. Murk noemt het amendement Limmen een adder onder het gras, eischt dat dit behandeld wordt vóór punt 4. De voorzitter zegt, dat de vergadering goed keurde, dat dit bij punt 5 werd behandeld. De heer Murk had van een neutrale voor zitter verwacht, dat deze eerst de afge vaardigden had doen kiezen. Hij vraagt: durft u het aan, om de afld. Hillegom over de straat te sleuren? Geroep: ja, ja! De voorzitter stelt voor te stemmen over art. 4 van den beschrijvingsbrief, luiden de: „Wenscht de Algemeene Vergadering heden (24 Juni) haar meening uit te spre ken over de wenschelijkheid van het al dan niet voortzetten der saneeringsmaatregelen na afloop van het plantjaar 19341935?" Nadat de heer Murk geprotesteerd heeft en den voorzitter verwijt, dat deze het reglement verkracht, waarop geroepen wordt: „knijp je hem?" wordt tot stem ming overgegaan. De uitslag is: 173 voor (dat is beslissen na 15 Sept.) en 89 tegen (die op 24 Juni willen beslissen) en 14 blanco. De heer Murk herhaalt zijn protest. Hij zegt tegen den voorzitter: u blameert u dubbel en zoudt u nog belachelijker maken door over de motie te stemmen, die op de vorige vergadering met groote meerder heid werd aangenomen. De rechten der trouwe leden worden verkracht; zoo zout heb ik het nog nooit gegeten. Na nog wat scherpe debatten waar aan ook het bestuurslid van Til deelneemt (die voor de motie is) maakt de heer Voges onder groote hilariteit de opmer king (op de motie doelend) dat er een kind geboren werd, dat de ouders er blij mee waren, maar dat grootvader zegt: jullie moeten het verzuipen. De heer Murk protesteert opnieuw en zegt tot den voorzitter: als u deze stemming door laat gaan, verlaten we de zaai. De voorzitter zegt, dat de beschrijvings brief vraagt, dat er gestemd wordt. Onge- het vak zelf in de nieuwe Stichting ge vormde fonds. 9o. Aangezien de verschuldigde heffin gen voor den afkoop van het oude surplus onvoldoende binnenkomen, hebben de ver tegenwoordigers van het vak in de Ne- derlandsche Sierteeltcentrale zich bereid verklaard met alle hem ten dienste staan de middelen de incasseering der heffingen te zullen bevorderen en door middal van de vakpers der kweekers en exporteurs georganiseerden "duidelijk te maken, dat op korten termijn alles moet worden aan gezuiverd en dat met de meeste gestreng heid tegen die leden zal worden opgetre den, die onwillig blijken te zijn hun ver plichtingen tegenover de Nederlandsche Sierteeltcentrale na te komen. lOo. Nieuwe teelt- en exportvergunnin gen zullen alleen aan hen worden gege ven, die al hun verplichtingen tegenover de Nederlandsche Sierteeltcentrale zijn nagekomen. In verband met de over dit plan met het vak bereikte overeenstemming heeft de Minister opdracht gegeven over te gaan tot de uitbetaling van de nog resteerende 40 pert, der steungelden. veer 80 leden verlaten nu de zaal. De uitslag der stemming is, dat de motie verworpen wordt met 167 tegen 2 en 29 blanco. Deze motie luidt als volgt: „De 177ste Algemeene vergadering, ge houden op 24 Juni 1935, gehoord de bespre kingen inzake saneering bloembollenbedrij f, gelet op de uit de saneering voortvloeiende ondragelijke lasten alsmede op de schade lijke en ongewenschte gevolgen voor het bloembollenvak verbonden aan de voort zet der door de Regeering getroffen maat regelen; spreekt zich uit tegen verdere overheids bemoeiing en noodigt het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging dringend uit, on verwijld stappen te zullen doen, om de sa neeringsmaatregelen na afloop van het sei zoen (derhalve 1 December 1935) te doen eindigen" Besloten werd verder tegen het amende ment Limmen dat door de verwerping der motie Hillegom geen zin meer heeft te stemmen. Hierna benoeming afgevaardigden en se cundi, rondvraag en sluiting KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het was een allesbehalve gunstige week die achter den rug is. De tuinders zal zulks lanig geheugen. Meer en meer blijkt welk een schade de hagelbui van 1.1. Maandag bij vele tuinders veroor zaakt heeft. Katwijk kan gerust gerekend worden tot de plaatsen waar de bui het he vigst was. Ook met de prijzen liep het deze week mis. Duizenden kroppen sla zijn deze week doorgedraaid en ook een flink kwan tum spinazie ging naar de belt. Een ge deelte dat verkocht werd bracht van 2. tot 3.50 per 100 K.G. op. De prijs van sla varieerde van ƒ1.tot 1.60 per 100 stuks. Bloemkool ging geleidelijk naar beneden, van 5.10 tot 8.20 per 100 voor 1ste soort. Uitjes van 0.30 tot 0.50 per 100. NOORDWUK. Vergunning. Door Burgemeester en Wethouders is de vergunning voor den ver koop van sterken drank in het klein, staan de ten name van H. Zelle en geldende voor het Rembrandthotel, overgeschreven op de N.V. Mij tot exploitatie van het grand hotel en pension Rembrandt aan den Zuid Boule vard. „Herwonnen Levenskracht". Door Bur gemeester en Wethouders is toestemming verleend voor het houden van een collecte door middel van een bloempjesdag aan de vereeniging „Herwonnen Levenskracht" op 28 Juli as. RIJNSBURG. Tuinbouw. In den handel kwam deze week weinig verandering in vergelijking bij vorige week. Enkele producten gingen wel iets in prijs naar beneden en voornamelijk sla, die soms onverkoopbaar was. Het nood weer van Pinksteren heeft, alhoewel men er hier bij veel andere plaatsen vergeleken, goed is afgekomen, aan sommige producten eenige schade veroorzaakt alsmede aan de bloemen. Wat betreft het glas is het erg meegevallen. Het zijn maar enkele die glas schade hebben. De waschpeen is zoo goed als weg. De laatsten gingen voor 5.tot 6.40 per 100 K.G. Radijs bracht van 0.80 tot 1.90 per 100 bos op. WASSENAAR. GEDENKTEEKEN VOOR H.M. DE KONINGIN-MOEDER. In het park de Kievit. Het Comité voor het gedenkteeken van H.M. de Koningin-Moeder bericht ons, dat het in beginsel heeft besloten tot plaatsing daarvan aan den ingang van het Park de Kievit, dus in een omgeving waar H.M. I veel placht te wandelen, i Het Comité stelt zich voor, dat het ge denkteeken zal komen vóór het Rosarium, I binnen een omheinde ruimte, waarin zich j een bank bevindt, die gelegenheid biedt j om het monument rustig te bezien. Zij I denkt zich dit als een reliëf-borstbeeld van Koningin Emma (dus als plaquette brons of steen) in architectonische omlijs ting en omgeven door bloemen en groen, De Minister van Economische Zaken heeft, nadat daaromtrent algeheele over eenstemming was bereikt met de bloem bollenkweekers en exporteurs, die zitting hebben in het Bestuur der Nederlandsche Sierteeltcentrale, de regeling vastgesteld voor het Bloembollensaneeringsplan 1935. Deze regeling wijkt belangrijk af van die van het Bloembollensaneeringsplan 1934, voornamelijk in dier voege, dat bij het nieuwe plan aan een nieuw op te richten organisatie van belanghebbenden een be langrijk deel der uitvoering zal worden toevertrouwd en tot taak zal hebben een fonds te vormen dat noodig is om de finan ciering van het nieuwe plan te verzekeren. Het plan 1935 berust voorts o.a. op de navolgende grondslagen, welke gedeelte lijk in algemeene maatregelen van bestuur zullen worden opgenomen en gedeeltelijk regelingen bevatten, tusschen de belang hebbenden in het vak zelf te treffen: lo. Door „het vak" wordt een Stichting of andere rechtspersoon in het leven ge roepen, welke ten doel heeft als vertegen woordigster van de bloembollen-belang hebbenden, de uitvoering ter hand te ne men van den opkoop en betaling, als hier onder omschreven, van een eventueel sur plus aan bloembollen en daarvoor een fonds te vormen. 2o. In een algemeenen maatregel van bestuur worden bepalingen opgenomen, waarin o.m. voorkomt, dat door de Neder landsche Sierteeltcentrale alleen dan aan exporteurs een exportvergunning zal wor den uitgereikt, indien zij bij de aanvrage tot export overleggen: a. een bewijs, dat zij aan den onder lo. bedoelde rechtspersoon hebben betaald of ten genoege van deze Stichting zekerheid hebben gesteld voor een bedrag vormende een bepaald percentage van de export nota's, herrekend tegen de wettelijk voor geschreven minimum exportprijzen. b. een bewijs, dat zij aan den kweeker, waarvan zij de partij kochten, hebben be taald een door den Minister voor ieder soort enz. te bepalen minimumprijs, ech ter alleen voor die bloembollen, die aan exportkwaliteiten voldoen. Ter toelichting van het onder a. ver melde moge er de aandacht op gevestigd worden, dat de betaling of zekerheidsstel ling zal berusten geheel op een vrijwillig te treffen overeenkomst tusschen den rechtspersoon en de exporteurs. De overeenkomst valt dus niet op eeniger lei grond onder de Landbouw-Crisiswet 1933 of het Crisis-Heffingsbesluit 1933. Aan de Nederlandsche Sierteeltcentrale behoeft slechts het bewijs te worden over gelegd, dat aan de vrijwillig gesloten over eenkomst is voldaan. De vraag of de ze kerheidsstelling wel voldoende is staat eveneens buiten de bemoeienis van den Minister, aangezien indien later mocht blij ken, dat het gevormde fonds niet groot ge noeg is, het Landbouw Crisisfonds niet zal suppleeren. Op denzelfden grond heeft de-Minister zich ook niet verzet tegen het percentage, dat.betaald zal moeten worden en dat door het vak begroot is op 10 pet. Ook hiervoor geldt dat, als later mocht blijken, dat het fonds niet groot genoeg is en het percen tage te laag was gesteld, het Landbouw- Crisisfonds evenmin te hulp zal komen. De minimumprijzen in het binnenland zullen gehandhaafd blijven, echter alleen voor die bloembollen, welke aan export- kwaliteit voldoen. De bestaande prijzen zullen hier en daar een verhooging of ver laging ondergaan in verband met de er varingen van het vorige jaar en de te ver wachten marktpositie. Deze zullen nader als volgt worden be paald: Hyacinthen per 100 19 c.m. en op 6. 18/19 c.m5.— 17/18 c.m. 4.25 16/17 c.m. 3.50 15/16 c.mn 3. 14/15 c.m. 2.50 13/14 c.m„2.— FEITU T.ETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 37) „Ik hoop, dat het tot je is doorgedron gen," zei Anthony Trent, „dat dit betee- kent, dat wij oom Charles Garland voor het laatst hebben gezien." „Dat weet ik nog niet." vond Hammond, „hij scheen heelemaal niet ontdaan door de ontmoeting en had zelfs de brutaliteit me voor Vrijdag ten eten te vragen." „Het schijnt," hernam Trent, „dat je dien man nooit zult leeren begrijpen, zooals ik. Ik zal je wat verbellen. Geen vijf minuten, nadat hij afscheid van je had genomen, was hij thuis al bezig maatregelen te tref fen om met zijn kostbare buit ervan door te gaan. Gisterenavond, toen ik poker zat te spelen, waarbij ik als maar gewonnen heb," hij haalde bankpapier en cheques uit zijn zakken, „zeilde hij de Theems af in veiligheid. En niet zoo maar in het wil de weg. De dingen, waar Wadham naar smacht, zijn nu misschien al in veiligheid in een huis, dat hij lang geleden heeft uit gezocht." Hammond voelde vaag, dat alles zijn schuld was. Hij had in elk geval nog nooit tevoren meegemaakt, dat Trent zijn vol maakte kalmte verloor. De gedachte aan Lora's lot maakte hem bevreesd. „Wat denk je, dat er met haar gebeurd vroeg hij. Vroege tulpen. zift 12 en op f 1-50 11/121.30 10/11 1 Darwin en alle andere late tulpen. zift 12 en op f 1-20 11/121 10/11 0.75 N arcissen. voor grove soorten0.11 per k.g. voor fijne soorten 0.13 per k.g. 3o. Teneinde de exporteurs in staat te stellen over het betalen van het hiervoren vermelde percentage aan den nieuwen rechtspersoon met deze een overeenkomst te sluiten, zal in een algemeenen maatre gel van bestuur een bepaling worden op genomen, dat alleen aan die kweekers een teeltvergunning wordt gegeven, die een overeenkomst gesloten hebben met de ex porteurs waarbij zij deze machtigen een door den onder lo. bedoelden rechtsper soon, onder goedkeuring van den Minister, te bepalen percentage van de verkoop nota's van voor export bestemde bloem bollen, van de nota's af te trekken. Het vak heeft gemeend, dat dit percentage 15 zou moeten zijn, waarmede de Minister be reids verklaard heeft zich te kunnen ver eenigen. 4o. De export- en de gewone roebelas ting van de Nederlandsche Sierteeltcen trale blijven gehandhaafd, evenals van zelfsprekend de kweekers aansprakelijk blijven voor de thans vervallen, voor den afkoop bestemde heffingsbedragen aan de Nederlandsche Sierteeltcentrale verschul digd. 5o. Ten aanzien van de inlevering en re serveering zal het navolgende worden be paald: a. Hyacinthen: I Oogst 1935, verplichte reserveering van 6 halve H.L. leverbaar in de maten van 15 c.M. en hooger per 100 R.R. II Plantgoed 1935, verplichte reservee ring voor eventueele inlevering van 3 hal ve H.L. van de maten 13 en 14 c.M. per 100 R.R. b. Tulpen: Hier zal een samenvoeging plaats hebben van de ondergroepen vroege en late tulpen. c. Narcissen: Er zal 2*4 K.G. per R.R. in Augustus gereserveerd worden tot steun van den marktprijs. In September en vol gende maanden zal regelmatig worden na gegaan of deze reserve geheel dan wel ge deeltelijk een definitieve inlevering zal worden. 6o. In verband met de vermoedelijk ver minderde afzetmogelijkheid zal de teelt beperking sin vergelijking met het plan 1934 verder worden voortgezet en wel: a. Hyacintheri: de beteelbare oppervlak te zal wederom met 10 pet. worden inge krompen. b. Tulpen: de totaal beteelbare opper vlakte van tulpen zal wederom met 10 pet. worden ingekrompen. c. Narcissen: de totaal beteelbare opper vlakte van narcissen zal niet worden in gekrompen, noch uitgebreid. 7o. Uit het fonds, dat door den rechts persoon, onder lo. bedoeld, wordt gevormd, doet deze een uitkeering voor de inleve ring van het surplus tot een dusdanig per centage van den minimumprijs, als. moge lijk zal zijn en ten hoogste 85 pet. voor eerste kwaliteit en 60 pet. voor tweede kwaliteit onder aftrek van de kosten van vernietiging. Mocht er een overschot zijn, dan wijst de Minister de bestemming daar voor aan, daarbij rekening houdende zoo wel met de belangen van de kweekers, als met die der exporteurs-kweekers. 8o. Terwijl de financiering van den af koop van het surplus voor wat betreft het Bloembollensaneeringsplan 1934 plaats vond in den vorm van een voorschot uit het Landbouw Crisisfonds, zal dit Fonds met de financiering van den nieuwen in levering geen bemoeienis meer hebben, maar zal deze plaats hebben uit het door „Dat moeten we te weten zien te komen. Misschien is ze even geschrokken als wij. Als hij weet, dat we hem dicht op de hie len zitten, zal hij haar niet durven mee nemen. Hij heeft alweer gewonnen! Bel jij Wadham op, terwijl ik een bad neem, en zeg, dat we hem in een half uur komen op halen op weg naar Woodawn." „Dan zou Lora nu vrij zijn", riep Ham mond verheugd. „Ik hoop het." „Waarom zou ze niet vrij zijn?" Trent werd ietwat ongeduldig. „Beste Bob, we hebben met een abnormaal wezen te doen, waarschijnlijk de gevaarlijkste man in Londen, die zich door niets zal la ten weerhouden, als zijn eigen leven op het spel staat. Klets nu niet. Bel Wadham op en breng de auto in orde." Terwijl Trent een bad nam, dacht hij over Lora Craig's lot na. Als ze dom ge noeg was geweest, Garland te hebben wil len tegenhouden of te hebben gedreigd, hem te zullen aangeven, kon niets haar red den. Hij had al eerder bloed vergoten en hij stond nu op het gevaarlijkste punt van zijn loopbaan. En als Garland veilig was ontkomen, waar zou hij zich dan verbor gen houden? Hij kende het reusachtige Londen waarschijnlijk evengoed als Trent zijn eigen wereldstad. En Trent wist, dat deze oude stad oneindig meer veilige schuilplaatsen bood dan de grootste stad van de nieuwe Wereld. „Dat is slecht nieuws!" riep Wadham, terwijl hij in den wagen stapte. „Niet waar?" zei Trent. Maar Hammond kon zien, dat hij niet terneergeslagen was. „Het geeft je het gevoel, of je een wa pen in den zak hebt", ging Wadham voort, nadat hij tusschen hen beiden in was gaan zitten. „Dat doet het", vond Trent. „Het zou net iets voor je Niccolo zijn om terug te komen en ons te betrappen, als we bezig zijn de Haut Brion te probeeren." „Dat zou hij niet riskeeren", verklaar de Hammond. „Waarschijnlijk niet, als hij weg kan ko men. Maar veronderstel eens een oogen- blik, dat de politie hem. ook achterna zit en hij weet, dat hij niet kan ontsnappen. Dan kan hij terugkomen en ons daar aan treffen. Hij weet, dat hij naar de haaien is, als hij gepakt wordt, dus waarom nog niet één enkelen veldslag geleverd? Je kunt maar één keer worden opgehangen voor ik weet niet hoeveel moorden. Daarom ben ik gewapend en heb ook een revolver voor jou meegenomen. Je begrijpt, dat we Lora Craig, als ze daar is, niet alleen kunnen la ten." „Ik hoop, dat hij wat van zijn schatten heeft achtergelaten", merkte Wadham na een poosje op. „Geen greintje kans op", antwoordde Trent. Omdat hij zijn vroegere onderne mingen zelf steeds met de meeste zorg had voorbereid en daardoor altijd was ontko men, twijfelde hij er geen oogenblik aan, dat Garland minder zorg zou besteden aan het zoeken van een goed heenkomen. On danks al zijn opschepperij, minachtende houding en schimpscheuten tegenover min der begaafden zou hij wel alle mogelijke voorzichtigheid in acht nemen. Het feit, dat hij nog steeds op vrije voeten was, be wees dat voldoende. Gedurende meer dan twintig jaren had hij weggenomen, waar hij zin in had ge had, en tot op dezen dag had hij nooit ge vangen gezeten. Had Trent in veilige tijden schuilplaat sen klaar gemaakt voor mogelijke dagen van gevaar, hij was er zeker van, dat Gar land dat eveneens had gedaan. Het idee van Wadham, dat oom-lief met bagage be laden en in een onwaarschijnlijke haast geschikte kamers zou zoeken, was te ko misch. „Hij was in een veilige haven beland, waar misschien 'al enkele van zijn schat ten verborgen zijn, waar hij niet onver wachts komt en waar zijn handelingen niet verdacht zullen lijken. Als we hem weer te pakken krijgen, is het of een bijzonder buitenkansje, waar we niet op mogen re kenen, of doordat we de politie de zaak in handen geven, zoodat zij deze oude stad onderste boven kunnen keeren." „Ik dacht, dat je zoo'n minachting voor de politie had", riep Wadham, „en zoo als je zelf uitdrukt ze liever de loef afsteekt." „De politie zou hem eerder vinden als jij en ik! Als Scotland Yard iemand zoekt, kijk dan eens, hoeveel duizenden getrain de mannen direct in actie komen. De po litie verricht goed werk in gewone geval len, het vinden van Garland zou daar ook toe behooren. Maar hij is hun te slim af. Ik begin, waar zij falen, en daar ben ik hen de baas. Waarom? Wil je zeggen. Ten eerste heb ik een betere opvoeding gehad en weet meer van vroeger bedreven mis daden dan het meerendeel der politie man nen; ook ben ik een betere psycholoog." „Bedoel je daarmee", Wadham's stem klonk teleurgesteld, „dat we het moeten opgeven?" „Ja, tot we een aanwijzing hebben. Het is niet prettig. Ze zullen cms er met na druk op wijzen, dat we de plaats, waar de moordenaar van den markies van Launces- het geheel den achtergrond vormend van een klein gazon of vijvertje. Behalve de beeltenis zou het gedenkteeken tevens, hetzij figuraal, hetzij door een opschrift, tot uiting kunnen brengen datgene, waar door Koningin Emma de harten van ons volk gewonnen heeft. Aangezien het Comité het liefst zou zien een werk van de hand van een ingezetene van Wassenaar, verzoekt het hen, die des betreffende aanbiedingen wenschen te doen, zich vóór 1 Juli as. met het Comité (secre tariaat Prins von Wied laan No. 12) in ver binding te stellen, opdat hun een termijn voor de indiening van een ontwerp kan worden gegeven. Over ingekomen ontwerpen zal het Co mité zich doen adviseeren door een erkend beeldhouwer en een erkend architect bui ten Wassenaar. Gelijk uit het bovenstaande blijkt, staat thans wel vast, dat het gestelde doel verwe zenlijkt zal worden. Intusschen is nog niet het naar verwachting benoodigde bedreig bijeen. In verband daarmede verzoekt het Comité hen, die nog niet bijdroegen, als nog een gave te willen zenden. Storting of overschrijving kan geschie den op postrekening 9330 ten name van de heeren Gleichman, van Heemstra en Co. te 's-Gravenhage, onder bijvoeging: „Ge denkteeken Koningin-Moeder, Wassenaar". Geboren: Allegomda Hendrika, d. van P. W. Lubbe en A. C. v. d. Velde Theo- dorus, z. van C. v. d. Zalm en A. E. ter Heijden Cornells Adrian us Johannes, z. van Th. Ruijgrok v. d. Werve en H. A. Zandvliet Catharina Johanna, d. van C. L. Bellekom en A. M. Brandenburg. Ondertrouwd: C. G. Meijer en J. H. M. Koster. Gehuwd: H. Aldershoff en N. Dubbeld. G e v e s t i g d: G. Brouwer, uit Den Haag, Louisestraat 54. F. Buddenberg, uit Am sterdam, de Lus 28. V. J. Fellinger, uit Den Haag, Pr. Marielaan 25. G. B. For- tuyn en zn, uit Nieuwpoort, Deijlerweg 95. Ch. Francis, uit Amsterdam, van Calcar- laan 12. T. Ham en gez., uit Wijk aan Zee en Duin, Johan de Witistraat 8. G. A. M. Jansen, uit Baarn, Groeusstraat 19. H. Jongeneel en gez., uit Voorschoten. Oostd.weg 97. A. C. G. Emeis geb. Jonk, uit Leiden, v. Z. v. Nstraat 354. C. S. Lechner en vr., uit Den Haag, v. Z. van Nijeveltstraat 106. J. Lodewijk en gez., uit Den Haag, Storm van 's-Gravesandeweg 47. H. Lohan, uit Den Haag, van Bom mellaan 16. W. J. Ludwich, uit Remkum, Zijdeweg 17. A. Meder, uit Den Haag, v. Z. v. N.straat 79. C. Meijer en gez., uit Balikpapan, Heer en weg 12. J. M. M. van Mill, uit Maasbracht, Bremhorst-laan 6. B. Muller, uit Duisburg, Zijdeweg 24. F. M. E. v. d. Poel, Acacialaan 11. C. Pozzo, uit Den Haag, Iepenlaan 4. J. Ravens- bergen, uit Den Haag, Buurtweg 95. A. Th. Remmerswaal, uit Den Haag, Rijks straatweg 378. B. J. W. A. Smits en gez., uit Delft, Windlustweg 20. M. J. M. van der Sommen, uit Den Haag, Hallekens- straat 1. J. M. v. d. Steen, uit Den Haag, Hoogeweg 1. G. Steind-reischer, uit Rot terdam, Schouwweg 106. C. van Steyn, uit Voorschoten, Rijksstraatweg 342b. C. Stockhusen, uit Den Haag, Schouwweg 86. A. Stolp, uit Hilversum, Pr. Hendrik laan 2. C. M. v. d. Valk, uit Hontenisse, Hoogweg 20. H. P. Parmentier geb. Ver meer en gez., uit Baarn, Crocusstraat 19. J. Vermeer, uit Hilversum, Bloemcamplaan 72. C. Vliem, uit Ermelo, Gr. Haesebroek- scheweg 27. F. de Vries, uit Bergen op Zoom, Buurtweg 173. M. M. G. Woens- dregt en gez., uit Semarang, Beukenhorst- laan 8. J. Zonneveld, uit Assen, Kamp Waalsdonp. Vertrokken: H. J. van Ditmars naar Den Haag, van Heutzstraat 107a. E. Mouw naar Den Haag. Hoefkade 666. A. Steinmetz naar Den Haag, Carel Reniers- kade 157. L. van den Arend naar Den Haag, van Speykstraat 206. M. W. Phi- lippo, naar Lisse, Wilhelminastraat 15. A. Haspers naar Voorburg, Kon. Wilhel- minalaan 154. C. J. v. d. Reest en gez. naar Barendrecht, Noldijk D 73. L. van der Reest naar idem. Wed. Weenink geb. J. Th. Bruggemans naar Den Haag, v. Die- menstraat 59. ton verblijf hield, wekenlang geheim heb ben gehouden. Ik geloof niet, dat ik het prettig zal vinden dat nachtelijk bezoek in Wood lawn te moeten beschrijven." Trent zag, dat Wadham onrustig heen en weer schoof. „En de inspecteurs en hoofd commissarissen geven geen laars om ge stolen Rembrandt's of „Meisjes met de waterkruik". We zullen in de kranten be spot worden." „Moeten we de politie er in mengen?" vroeg Wadham. „Geen sprake van", zei Trent sneL „We gaan eerst zelf naar aanwijzingen zoeken. Alleen als we niets vinden, moeten we het vertellen." Wadham nam een belangrijke positie in de kunst-wereld in en het vooruitzicht op critiek behaagde hem even weinig als Trent. Hij wist, dat waar succes alles zou doen vergeten, falen officieele repriman des zou uitlokken. Wood lawn was geheel in het duister ge huld, toen ze er eindelijk erriveerden. „Zij is weg", zei Hamond gedrukt. „Wacht even", beval Trent en trok aan de bel. Het duurde zoo lang, voor er werd opengedaan, dat Trent juist van plan was over de muur te klimmen, toen hij een deur hoorde gaan. „Er komt iemand aan", fluisterde hij, „wees op je hoede, het kan Garland zijn." Maar het was Lora, die hen binnenliet. En ofschoon ze verbaasd keek, maakte ze geen verschrikten indruk. „Waar is meneer Garland?" vroeg Trent. „Weg", antwoordde zij. „Ik ben alleen thuis, en is geen één bediende meer." „We komen allen binnen", stelde Trent voor, „om naar je verhaal te luisteren." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9