VRIJDAG 14 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. i BUITENLAND VOLKENBOND. STRIJD OM DE 40-URIGE WERKWEEK. Nederlandsche en Britsche regeerings- gedeleg eerden voor verdaging eener beslissing. De Britsche regeer ingsvertegenwoord iger op de Internationale Arbeidsconferentie, Leggebt, verklaarde in de zitting van gis- middag, dat er, gezien de houding der re geeringen, weinig uitzicht bestond op de aanneming eener algemeene conventie in zake de 40-urige werkweek, gelijk deze door de arbeidersgroep was voorgesteld. Hij zei- de een dergelijke conventie niet te kunnen aanbevelen, aleer zijn regeering de aange legenheid nog eenmaal heeft onderzocht. In elk geval is het noodzakelijk, dat de re geeringen nog eens opnieuw worden ge raadpleegd. Deze verklaring beteekent, dat de Brit sche regeering niet wenscht, dat op deze conferentie reeds een beslissing wordt ge nomen omtrent een conventie in zake de 40-urige werkweek. Ook de Nederlandsche re geer in gsgedelegeerde mr. Joekes stelde voor de beslissing omtrent de conventie tot het volgend jaar uit te stellen. In tegenstelling tot de houding, welke zij tot dusver tegenover dit denkbeeld heeft in genomen, besloot de conferentie in haar huidige zitting met 79 tegen 26 stemmen de bestudeering van de kwestie der 40-urige werkweek over te laten aan een commis sie, ofschoon van werkgeverszijde slechts de vertegenwoordigers van Italië en de Vereenigde Staten zich bereid verklaard hebben daaraan te willen medewerken. Deze commissie moet beslissen of de po ging om een algemeene conventie tot stand te brengen, nog op deze zitting zal worden gedaan, dan web tot het volgend jaar zal worden uitgesteld. »,Tel." DUITSCHLAND. TORGLER IN VRIJHEID. Hij heeft het communisme vaarwel gezegd. De leider van de vroegere Duitsche com munistische partij, Torgler, die zioh ook na in het Rijksdagproces te zijn vrijgesproken nog steeds in hechtenis bevond, zou thans op vrije voeten zijn gesteld. Volgens een nader 'bericht is Torgler in derdaad in wijheid gesteld. Hij zou inmid dels aanhanger zijn geworden van de nat- soc. ideeën. Torgler heeft het communisme verlaten. Sedert eenige dagen verblijft hij op het land in de nabijheid van Berlijn. Zooals men weet is Torgler in het Rijks dagproces v. d. Lubbe vrijgesproken, doch daarna zij het ook niet op zijn eigen wensch dan toch niet tegen zijn wil, in z.g. „Sohutz- haft" gehouden, omdat men van meening was, dat hij bij eventueele vrijlating gevaar zou loopen het slachtoffer te worden van de wraakplannen zijner partijgenooten. Sedert dien vertoefde Torgler afwisse lend in de fpolitiegevangenis op den Alexan der Platz, in de gevangenis van de Gestapo en later in de gevangenis te Plötzensee, waar hij meer bewegingsvrijheid genoot, in de open lucht kon vertoeven en dagelijks bezoek van zijn familie kon ontvangen. HET BERLLJNSCHE RADIO-PROCES. De meeste beklaagden vrijgesproken. Het groote proces tegen de leiders van den voormaligen Duitschen Radio-omroep, welk proces over een tijdsverloop van zeven maanden is gevoerd, is gisteren geëindigd met een uitspraak van het Berlijnsche Landsgerecht. Geheel het geruchtmakende proces is als bewijs ingestort. De commercieele directeur van den West- Duitschen Omroep Korte werd vrijgespro ken. De beklaagde Otto werd van rechts vervolging ontslagen. Dr. Erwin Jaeger, directeur van den Mid- den-Duitschen Omroep, werd gedeeltelijk wijgesproken, en voor het overige wegens verjaring van rechtsvervolging ontslagen. De voormalige staatssecretaris en rijks- radio-commissaris, dr. Hans Bredow, werd wegens ontrouw, bestaande uit het door betalen van salaris en onkosten aan Flesch te Frankfort a. d. Main en medewerking aan het partijverraad van den voormaligen advocaat ,dr. Frey, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en vier geldboe ten van tweemaal 500, 1500 en 2000 Mark. Zoowel de wijheidsstraf als de geldboeten worden door het voorarrest als voldaan be schouwd, terwijl de beklaagde van de overi ge beschuldigingen wordt wij gesproken. De voormalige bedrijfsleider van den rijks-radio-omroep dr. Kimt Magnus, werd op dezelfde gronden als dr. Bredow ver oordeeld tot totaal vijf maanden gevange nisstraf en twee geldboeten van 1500 en 2500 Mark, welke straffen eveneens door het ondergane voorarrest als geboet worden beschouwd. Dr. Hans Flesch werd veroordeeld tot verschillende boeten en een jaar gevange nisstraf, met aftrek van voorarrest, dat op elf maanden gerekend wordt. De voormalige directeur van den Midden- Duitschen Omroep, dr. Kohl, werd veroor deeld tot zeven weken gevangenisstraf en geldboeten, die alle als geboet door het voorarrest worden beschouwd, wat ook geldt voor de straf van zes weken gevange nisstraf, waartoe de woegere directeur van den Silezischen Omroep, Emil Zorek, werd veroordeeld. Alle beklaagden werden van verschillende hun ten laste gelegde feiten wijgesproken. FRANKRIJK. TRAGISCHE DOOD VAN MINISTER MARCOMBES. Gisterochtend, toen de Fransche minis terraad aanving, die een beslissing moest nemen over de financieele maatregelen en waarop zoozeer de aandacht van het pu bliek gevestigd was, deed zich een drama tisch incident voor, meldt de Parijsche cor respondent van de „Msbd". Nauwelijks waren de ministers rondom de tafel gezeten, of Marcombes, minister van nationale opvoeding, zakte ineen en woeg om een dokter. Men droeg hem naar een nabijzijnd ver trek, terwijl geneesheeren werden ontbo den. In het zijvertrek aangekomen, bleek Marcombes reeds den geest te hebben ge geven en de eerste geneesheer, die arri veerde, kon slechts den dood constateeren. Ook me wouw Marcombes was onmid dellijk gewaarschuwd en kwam zeer spoe dig, hetgeen een hartverscheurende scène opleverde. Marcombes, die in 1877 was geboren, was een zeer kloeke figuur en niets had een zoo nabij einde doen vermoeden Ook de president der republiek, Lebrun, kwam onmiddellijk een bezoek van rouw beklag afleggen. De ministerraad werd verdaagd tot he denochtend. Marcombes was in 1928 voor Clermont- Ferrand In de kamer gekozen. In 1932 werd hij als minister van lichamelijke op voeding in het kabinet-Herriot opgenomen en bleef ook in die functie in het kabanet- Paul Boncour. In het daaropvolgende kabinet-Sarraut werd hij onderstaatscretaris van technisch onderwijs en later in het kabinet-Chau- temps onderstaatssecretaris van het presi dentschap. In het ministerie-Laval kreeg hij de por tefeuille van onderwijs. Marcombes was tevens burgemeester van Clermont-Fer rand. ITALIË. ONTSPANNING IN ABESSYNISCH CONFLICT. Een spoorweg in ruil voor oorlog. De diplomatieke medewerker van de „Daily Herald" verneemt, dat er thans te Londen, te Parijs en te Rome ernstig een nieuw plan wordt overwogen tot bij- legging van het Italiaansch-Abessynisch geschil. Italië zou zich definitief verplichten niet tot eenig militair optreden tegen Abessy- nië over te gaan en de grenskwestie door arbitrage te regelen. Abessynië zou aan Italië concessie ge ven voor den aanleg van een spoorweg van Massowa, de Italiaansche Roode-Zee-ha ven, naar Magadoxo, de haven v au Ita- liaansch Somali-land. De spoorweg zou ten W. van Addis Abe ba loopen, zoodat hij niet den Franschen spoorweg zou kruisen van Addis Abeba naar Dzjiboeti, waarin de Italianen thans aandeelen hébben. Volgens de Italianen zou een dergelijke concessie een redelijke vervulling zijn van de belofte van economische en commer cieele faciliteiten door Abessynië bh' het verdrag van 1928 gegeven, welke belofte, naar de Italianen betoogen, nooit is nage komen. Zij voeren ook aan, dat de conces sie in overeenstemming is met het En ge lsch -Fr ansch-Ita 1 i a ansch verdrag van 1906 dat, hoewel het de onafhankelijkheid van Abessynië waarborgde, het gebied tus- schen Eritrea en Italiaansch Somaliland ten W van Addis Abeba erkende als een, waarin Italië bijzondere belangen heeft. De Italianen stellen en dit kon vol gens den medewerker van de „D. H." wel eens het beslissende punt zijn echter, naar hem werd medegedeeld, nog een eisch en wel deze, dat er voor de veiligheid van den spoorweg en met het .oog op de in Abessynië heerschende toestanden een re geling zou worden getroffen, overeenko mende met die welke gemaakt werd toen Rusland den Chineeschen Oosterspoor weg door Mandsjoerije aanlegde, n.1. dat er aan beide zijden van de lijn een „spoor wegzone" zou zijn, waarin de Italianen politietoezicht zouden uitoefenen en waar over zij voor bepaalde doeleinden het be heer zouden voeren. De Fransche regeering zou het denk beeld gunstig gezind zijn. De Britsche re geering is bezig het te bestudeer en. Voorzoover bekend heeft men zich nog niet vergewist van het standpunt van de Abessynische regeering. Italianen verlaten Abessynië. Naar uit Addis Abeba vernomen wordt, heeft de halve Italiaansche kolonie Abes synië verlaten en is naar Eritrea vertrok ken. De andere helft van de Italianen in Abessynië houdt zich gereed, om omstreeks half Juli te vertrekken. ZUID-AMERIKA DE LAATSTE SLAG VÓÓR DEN WAPENSTILSTAND Het Paraguaysche ministerie van buiten- landsche zaken publiceert de volgende verklaring: „De heldhaftige zegevierende Paraguay sche soldaat heeft den vrede voor het va derland veroverd. Een verdrag maakt een einde aan den strijd met Bolivia. Het is om 12 uur te Buenos-Aires onderteekend." Het geheele diplomatieke corps begaf zich Donderdag naar het regeeringspaleis en bracht aan president Ayala de geluk- BINNENLAND CONGRES VOOR PHONETISCHE WETENSCHAPPEN. Prof. dr. Van Ginneken regeerings- gedelegeerde. Bij kon. besluit is benoemd tot gedele geerde van de Nederlandsche regeering bij het tweede internationaal congres voor phonetische wetenschappen, dat van 22 tot 26 Juni te Londen zal worden gehouden, prof. dr. J. van Ginneken, hoogleeraar aan de R. K. Universiteit te Nijmegen. VOORZITTER VAN WERKFONDS. Benoeming van prof. Gelissen binnenkort te verwachtten. Binnenkort zal in de vacatuire van voor zitter van het Werkfonds worden voorzien door de benoeming van den minister van Economische Zaken, professor Gelissen. R.K. BOND VAN K.JJVÏ.V. IN HET BISDOM HAARLEM. Inwijding van het Rondssecre- tariaat. Toespraak van den voorzitter der Katholieke Ac tie. Actie tegen de zeden verwildering. Woensdagavond kwamen op uitnoodiging van het Bondsbestuur der K.J.M.V. de af gevaardigden van de K.J.M.V.-afdeelingen uit het Bisdom Haarlem bijeen in het ge bouw der K.J.C. te Den Haag, waar sinds korten tijd het Bondssecretariaat der K.J. M.V. in een der kamers van het gebouw zijn intrek heeft genomen. De bedoeling van het Bondsbestuur was de K.J.M.V.-bestuurders tegenwoordig te doen zijn bij de plechtige opdracht van de Diocesane K.J.M.V. aan het H. Hart van Jezus. Na een kort welkomstwoord van den Bondsvoorzitter, Ton Lobman uit Haar lem, waarin hij nog eens speciaal wees op de verwachtingen, die Mgr. Aengenent koestert van de K.J.M.V. ten opzichte van de doorvoering der Katholieke Actie onder de Middenstandsjongeren in het Bisdom Haarlem, verrichtte de Bondsmodesrator Rector Beune uit Leiden de pleahtige intro- nisatie van het H. Hartbeeld. Het fraaie beeld is vervaardigd naar een ontwerp van den bekenden schepper van religieuze kunst Wim Harzing. Na de indrukwekkende plechtigheid der inwijding volgde de opdracht der K.J.M. V.-ers. Hierna hield Rector Beune nog een korte kernachtige toespraak, waarin hij de diepere beteekenis van deze plechtigheid uiteenzette, terwijl hij de aanwezige be stuurders aanspoorde Christus steeds meer en meer tot het centrale, overheersohende en stuwkrach tgevende middelpunt van hun persoonlijk geloofsleven en vooral van him activiteit voor de K.J.M.V. te maken. Een korte adoratie in de huiskapel, gevolgd door den priesterlijken zegen van den Bondsmoderator besloot deze plechtigheid, welke op allen een diepen indruk had ge maakt. Hierna vereenigden de bestuurders zich ter bespreking van enkele belangrijke actie punten. Alvorens hiertoe over te gaan, hield de pas benoemde voorzitter der Ka tholieke Actie in het Bisdom Haarlem, mr. Vollaerts, welke op deze bijeenkomst was uitgenoodigd, een korte toespraak. Spreker vond het bizonder aangenaam, nu hij voor de eerste maal in zijn functie als voorzitter der K.A. naar buiten optrad, dit te mogen doen in den kring der K.J. M.V.-ers. Gaarne, aldus spr., wil ik tot u spreken, maar meer nog hoop ik met u sa men te werken. Zonder eigenbelang moe ten wij gezamenlijk de groote zaak van Christus dienen. Wij willen u helpen, maar wij willen op onze beurt door u geholpen worden. In groote trekken geeft spr. vervolgens weer, wat men onder Katholieke Actie dienst te verstaan. De Katholieke Actie beoogt de diepere bezieling en beleving van het individueele godsdienstige leven over te planten in het maatschappelijke en sociale leven; de uit breiding en versteviging daarvan overal, waar zulks noodig is. Spr. is enthousiast over de eerste kennis making met de K.J.M.V. Het heeft hem ge troffen, dat men hier zoo eenvoudig maar echt-gemeend elkaar als vrienden aan spreekt. Hij hoopt, dat dit ook onderling in de organisaties, die met elkaar zullen gaan samenwerken, steeds het geval zal mogen wensch en van de buitenlandsche regee ring over. Ofschoon op grond van het verdrag de vijandelijkheden reeds Vrijdagmiddag moe ten worden gestaakt, is de oorlog in den Chaco voorloopig voortgezet. De Para- guanen hopen nog vóór de inwerkingtre ding van den wapenstilstand het plaatsje Ravelo te kunnen bezetten. BUITENLANDSCHE BERICHTEN OVERSTROOMINGEN IN NATAL. Durban geisoleerd. Volgens berichten uit Kaapstad is Dur ban, de hoofdstad van Natal, door ontzet tende wolkbreuken en overstroomingen geheel van de buitenwereld afgesloten. Alle verbindingen, ook die over zee, zijn verbroken. De wegen rondom dp stad en langs de kust zijn totaal onbegaanbaar. Honderden menschen hebben hun wonin gen moeten ontruimen. De regen duurt nog steeds voort zijtn. Spr. eindigt met een beroep op de medewerking der K.J.M.V.-ers om het doel der Katholieke Actie zoo volledig mogelijk te bereiken. En dit doel zal bereikt worden door eensgezind te doen, wat ons in alge meene trekken door den Bisschop wordt aangegeven. Na een hartelijk woord van dank en vriendschap van den Bondsvoorzitter wordt vervolgens in den breede besproken de voorbereidende werkzaamheden voor den vierden Banddag, die bij gelegenheid van het eerste lustrum van den Bond op Zon dag 14 Juli as. te Amsterdam zal worden gehouden. Vooral voor de uitgave van het Herdenkingsboekje wordt de medewer king der bestuurders gevraagd, daar dit boekje voornamelijk bedoeld is als een pro pagandageschrift om de buitenstaanders volledig in- en voor te lichten, omtrent het doel en de werkwijze der K.J.M.V. Tenslotte wordt in verband met het zo merseizoen besproken de houding die de K.JJM.V. dient aan te nemen ten opzichte van de zioh steeds driester openbarende ze denverwildering. Met algemeene stemmen wordt besloten, dat de bestuurders in hun afdeelingen een krachtige actie zullen voe ren om te bevorderen lo, dat de KJ.M. V.-ers ziich verzetten tegen en niet mee doen aan gemengde baden in welken vorm ook, 2e. dat zij krachtig zullen protestee ren tegen depropageering van de sohaam- telooze badmode, hetzij door winkeliers, welke het euvel helpen verbreiden door speciale badmode-etalages, hetzij door spe ciale advertenties over dit onderwerp in de dagbladen, 3e. dat zij in geen geval zullen koopen of lezen de ploertige badnummers van diverse geïllustreerde tijdschriften; Nadat de Bondsvoorzitter nog enkele mededeeling gedaan heeft in verband met een retraite, welke van 16 tot 19 juli as. te Noord wij kerh out zal worden gehouden, wordt deze eerste bijeenkomst van afge vaardigden op het bureau van het Bands- secretariaat gesloten met den groet der Jongeren. BEZOEK VAN PRINSES JULIANA AAN FRIESLAND. Gistermiddag om vijf uur precies is H.K. H. Prinses Juliana te Leeuwarden gearri veerd. De koninklijke auto werd vooraf ge gaan door een politie-auto, waarin gezeten waren de opperwachtmeester der Konink lijke Marechaussee, Toering en de brigade commandant van het 8ste district der rijks- veldwacht, B. Tromp. De auto's kwamen uit de richting van den Overijsselschen straatweg, reden langs het Zuiderplein, Wirdummerdijk en St. Jacobsstraat en zwenkten daarna het Hofplein op. Op het bordes van het paleis werd H. K. H. begroet door den Commissaris der Koningin en diens echtgenoote, mr. P .A. V. baron van Harinxma thoe Slooten. H. K. H. was ge heel in het grijs gekleed en was vergezeld van freule de Braauw. Direct na aankomst werd de koninklijke standaard op het paleis geheschen. Toen de duizendkoppige menigte het Wilhelmus inzette, verscheen de Prinses voor een der ramen (Zie onze fotopagina) en wuifde de aanwezigen vriendelijk toe, waarna zij zich terugtrok. Daar het gejuich evenwel niet ophield, verscheen H. K. H. andermaal voor een der ramen, om nog maals de samengestroomde menigte te groeten. Hedenochtend om elf uur reed de Prinses uit voor een toer door het Oostelijk gedeel te van de provincie Friesland, vergezeld van den Commissaris der Koningin. De route van den tocht is als volgt vast gesteld: Quatrebras, Berghem, Suameer, Nijega, Opeinde, Drachten, Olterterp en te rug via Ureterp, de Molenlaan op tot Duurs- woude, waai- de lunch zal worden gebruikt. Vervolgens zal de tocht worden voortge zet over Wijntjeterp, Hemrik, Beetsterz- waag, Gorredijk, Jubbega-Schurega, Nieu we Herna, Mildam, Katlijk, Oranjewoud, waar men te ongeveer vijf uur hoopt te ar- riveeren en waar de thee zal worden ge bruikt op het buitengoed van graaf van Limburg Stirum. Daarna gaat de tocht via Heerenveen naar Leeuwarden, waar men te zes uur denkt aan te komen. Zaterdagmorgen vertrekt de Prinses via den afsluitdijk naar de hoofdstad, om daar de onthulling van het van Heutsz-monu- ment bij te wonen. „Msbd." RJK. CAFé EN RESTAURANTHOUDERS. De concurrentie van patronaats- en vereenigingsgebouwen. Te Breda is de jaarvergadering gehou den van den R.K. Bond van café-restaurant houders en slijters „St. Jozef". Op deze vergadering hebben de kringen West-Fries land en Breda zioh ernstig beklaagd over het feit, dat zoovele patronaats- en vereeni gingsgebouwen aan de caféhouders concur rentie aandoen. Zij verzochten en tal van aanwezigen sloten zich bij hen aan er by het Episcopaat op aan te dringen, dat hieraan een einde wordt gemaakt. De voor zitter en de geestelijk adviseur spraken in den zelfden geest. Er is een motie aangenomen, waarin wordt betreurd, dat de vergunning- en verlofzaken nog steeds ten zeerste becon curreerd worden door R.K. patronaten, vereenigingsgebouwen, enz. en H.H. Exc. de bisschoppen worden verzocht aan het uitoefenen van vergunning en verlof door bovengenoemde inrichtingen paal en perk te willen stellen. R.K. MIDDENSTANDSBOND EN N.S.B. Een buitengewoon congres van den R.K. Middenstandsbond in het bisdom Den Bosch heeft een voorstel van het hoofdbe stuur aangenomen om leden, die de N.S.B. openlijk steunen, niet toe te laten tot het lidmaatschap der R.K. middenstandsorgani saties of dezulken eventueel te royeeren. EEN MERKWAARDIGE REDE VAN MR. DUYS. Het bekende socialistische lid der Twee de Kamer, mr. J. E. W. Duys, heeft de vo rige week het woord gevoerd op de Pink ster-bijeenkomst van de Oxford-beweging op 'het kasteel Kronenburg te Elseneur, in Denemarken. Het verslag in „Berlingske Tidende" noemt hem (naar wij in het „Hbld." lezen) „een langen, zeer gedistin geerd en heer, een geoefend spreker", en zegt dan: „Hij zette uiteen, hoe zijn eigen geeste lijke toestand geweest was voor hij Chris tus en de Oxfordbeweging ontmoette, en zijn ervaringen nadat hij tot de kerk was teruggekeerd. Duys wordt oud, hadden, naar hij zeide, zijn vrienden spottend ver klaard, hij lijdt aan seniele aftakeling. Het eenige wat Oxford wü, zeide mr. Duys tot zijn Deensche toehoorders, kan geformu leerd worden in den zin: „Terug naar Chris tus". Weg met dat Zondags-christendom van anderhalf uur. Overigens verklaarde spr., dat hij geenszins wensch/te zijn socia lisme op te geven, zelfs al was hij christen geworden, maar hij had ingezien, dat men er met intelligentie alleen niet kwam. In~ tellectueele menschen hebben wij meer dan genoeg in Genève, zeide hij, de hotels zijn er vol van. Voorts zeide de heer Duys: Als men gelooft, dat wij, Oxford-menschen, heiligen zijn, dan vergist men zich! Wij zijn heel gewone, zondige menschen met beide beenen op den grond". HET CONFLICT IN DE MIJ. DER NED. LETTERKUNDE. De stemmen staakten. Omtrent het conflict over het al of niet toekennen van den Van der Hoogtprijs aan mr. H. Marsman in de vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkun de te Leiden vernemen wij nog, dat na de pauze het bestuur mededeelde, dat de zes bestuursleden, die aanvankelijk over de motie van afkeuring hadden meegestemd, bij nader inzien hun stemmen als blanco wensahten te zien beschouwd. Het gevolg hiervan was, dat de stemmen over de motie van afkeuring aan het adres van het hoofd bestuur staakten. Volgens het reglement kon daarop de vergadering de beslissing verdagen of deze aan den voorzitter over laten. Men besloot tot het laatste, waarop de voorzitter, prof dr. Jan de Vries be sliste, dat 'de motie was verwarpen. Alom werd op het nippertje de Duizend gulden- prijs aan den dichter Marsman onthouden. Twee leden van de commissie voor Schoone Kunsten, mr. M. Nijhoff en Dirk Coster, hebben nog tijdens de vergadering him functie als commissie-lid neergelegd. Eenige andere commissie-leden waren af wezig. STEUN AAN TUINDERS. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt 'bekend, dat beoefenaars van den tuinbouw, die in 1934 met haar toe stemming hun zelf geteelde producten op de markt of in eigen winkel hebben ver kocht af hebben uitgevent, een aanvraag voor steun kunnen indienen. Nadat deze aanvraag in het bezit van de Centrale is, wordt den aanvragers een for mulier ter invulling toegezonden. Dit for mulier moet volledig en duidelijk ingevuld en vergezeld van de noodige bewijsstukken uiterlijk 30 Juni worden ingediend. For mulieren, die na dien datum binnenkomen, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Ontslagen bij de drukkerij van het Missie huis te SteyL De leiding van de drukkerij van -het Mis siehuis St. Michaël van de Congregatie van Paters van het Goddelijk Woord heeft zich verplicht gezien aan een twintigtal onge huwde arbeiders in haar bedrijf ontslag aan te zeggen. De ontslagen hebben plaats gehad tenge volge van de betalingsmoeilijkheden, die men heeft met de vorderingen in Dudtsch- land. „Geld." Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunndnig voor buitelandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 1.10 per K.G. Leeuwarden 40 cent. De commissienoteering voor Nederland sche boter is gisteren vastgesteld op 40 cent. KERKNIEUWS Z.EXC. MGR. GIOBBE. Donderdag officieel benoemd tot Internuntius in Den Haag. De Romeinsche correspondent van de „Tijd" seint d.d. 13 Juni: De benoeming van Mgr. Paulo Giobbe tot Pauselijk internuntius in Nederland is heden in de „Osservatore Romano" gepu bliceerd. Mgr. Giobbe zal in zijn nieuwe functie den persoonlijken titel van nuntius blij ven dragen. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Dinsdag geen audiëntie verleenen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6