VRIJDAG 14 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 PAARDENSPORT Internationaal Concours Hippique te Amsterdam. Ontvangst der deelnemers ten stadhuize. - Twee Neder- landsche successen. Gistermiddag om vier uur zijn de buiten- landsche officieren, die deelnemen aan het internationale concours hippique, dat in het Olympisch Stadion te Amsterdam is aan gevangen, hun opwachting komen maken bij het gemeentebestuur van Amsterdam. Deze ontvangt ten stadhuize ging met eenig militair vertoon gepaard, dat uiteraard veel belangstelling trok. Het anders zoo rustige binnenplein van het Raadhuis, het Prinsenhof, leverde op genoemd tijdstip een niet-alledaagschen aanblik op. Daar stonden onder commando van den eersten luitenant H. Wilbrermink in lange rijen opgesteld, het Vierde Half- regiment huzaren uit Deventer en het Mu ziekkorps van het Eerste Halfregiment uit Amersfoort, de militairen in him krijgshaf tige veldgrauwe uniform met de zwarte tuniek en den karabijn over den schouder, de paarden, trappelend en briesend, diep neerbuigend en dan weer met een ruk om hoog werpend de witbeschuimde hoofden en heen en weer schuddend de woeste ma nen. Voor de ramen en vensters, voor de deuropeningen en op de daken der ge bouwen vertoonden zich de ambtenaren en de ambtenaressen, die voor een wijle hun werk in den steek hadden gelaten om te genieten van het imposante schouwspel. Na de begroeting door de leden van het Uitvoerend Comité, begaf men zich naar de Raadszaal, waar de équipes zich in het middenvak opstelden, nl. het Belgische, Fransche, Duitsche en Iersche équipe. Het Nederlandsche kon niet aanwezig zijn, aan gezien dit nog moest worden samengesteld. Tot de aanwezigen behoorden verder de heeren J. J. van den Berg, directeur van het Stadion, Ch. J. Laming, consul van Groot-Brittannië en L. F. J. Judas, con sul van Frankrijk. Weldra verscheen de burgemeester Dr. W. de Vlugt, die vergezeld was van de wethouders ai den gemeente-secretaris Mr. S. J. van Lier. De burgemeester richtte zich in de Fran sche taal tot de gasten, die hij van harte welkom heette in Amsterdam. Spr. was zeer erkentelijk voor het bezoek, dat zij aan het Raadhuis hadden willen brengen. Dr. de Vlugt noemde het concours-hippique een belangrijk evenement voor de hoofd stad, en roemde de goede organisatie van het komende ruiterfeest. Men heeft alles in de puntjes verzorgd om het den gasten zooveel mogelijk naar den zin te maken. De burgemeester zeide, dat het gemeen tebestuur de prestatie der ruiters met de grootste belangstelling zal volgen en hij wenschte him veel succes toe in him vriend- schappelijken en vreedzamen strijd. Spr. hoopte tenslotte, dat de gasten een aangename herinnering zullen bewaren, niet alleen aan het concours-hippique, doch ook aan de stad Amsterdam. De Fransche consul, de heer L. F. J. Judas heeft namens de buitenlanders den rede van den burgemeester beantwoord met een toe spraak, waarin hij een lofzang hield op Am sterdam. RITM. SIK TE MA VAN GROVESTINS WINT DEN OLYMP. STADIONPRIJS A MET rrJIMMY". Onder begunstiging van bijzonder fraaie weersomstandigheden is gisteravond in het Internationaal Concours Hippique in het Stadion aangevangen. Door de groote verlichting was het thans mogelijk gewor den de wedstrijden ook in de avonduren te doen houden. Het voordeel hiervan is, dat op de werkdagen het publiek des avonds in de gelegenheid wordt gesteld naar het Stadion te komen, iets wat door werkzaamheden in de middaguren niet het geval zou kunnen zijn. Voor dezen eer sten avond was de belangstelling zeker be vredigend te noemen. Of de paarden en de ruiters echter niet eenigszins gehandicapt waren door de felle lichtbundels, welke na half tien over het terrein werden geworpen, is een vraag stuk, dat nog wel nader onder het oog zal moeten worden gezien. In ieder geval, de kansen waren voor allen gelijk, alle deelnemers legden immers het parcours af onder voor hen vreemde omstandigheden. Gisteravond werd aangevangen met het springconcours om den Olympischen Sta- dionprijsA, uitgeschreven voor paarden, die noch twee eerste prijzen, noch 500 hebben gewonnen in binnen-en buiten land. Het aantal hindernissen bedroeg to taal 16 met een maximale hoogte van on geveer 1.30 Meter. Bij een gelijk aantal fou ten besliste de tijd. Van het groote aantal deelnemers uit Nederland en het buitenland v/as er slechts één, die het parcours zónder fok ten aflegde en wel Ritmeester Baron Sir- teman van Gro vest ins met Jimmy". He laas maakte deze ruiter een fout in de volgorde van het nemen der hindernissen, waarvoor hem drie fouten werden aange rekend. Intusschen was geen enkele deel nemer, die er in slaagde deze prestatie te verbeteren, het minste aantal fouten, dat gemaakt werd, bedroeg 4. Zoodat deze eerste wedstrijd dus een Nederlandsche overwinning opleverde. Het resultaat was: Olympische Stadionprijs A: Winnaar Ritmeester Sirtema van Grovestins met „Jimmy" 3 fouten, tijd 1 min. 19 3/5 sec. 2. Luitenant de Biolley (België) met Jupiter" 4 fouten, t-d 1 min. 8 sec, 3. Luitenant de Biolley (België) met „White Bear" 4 fouten, 1 min. 9 3/5 sec. 4. Luitenant J. A. de Bruine (Neder land) met „Rosine", 4 fouten, 1 min. 113/5 sec. 5 Luitenant van Heckeren van Brand- senburg (Nederland) 4 fouten, 1 min. 12 3/5 sec. met het paard „Gigolo". 6. Res. luitenant Vlielander (Neder land) met „Aragon" 4 fouten, 1 min. 17 2/5 sec. 7. Luitenant Steenkamp (Nederland) met „Arkansas" 7 fouten, tijd 1 min. 25 2/5 sec. 8. Luitenant Greter (Nederland) met „Carina" 7 fouten, 1 min. 28 sec. 9. Capt. Baron de Rossius d'Humain (België) met O. K. II 7 fouten, 1 min. 32 s. Voordat een aanvang werd gemaakt met het springconcours B werden de een spannen voorgeleid, waarvan de voorkeu ring des middags reeds had plaats gevon den. Ook de tuigpaarden kwamen voor. De resultaten waren: Concours eenspannen: 1. „Diana" van A. A. ten Bos, Almelo. 2. „Hilda" van H. Bolt, Groningen. 3. „Colonel" van H. Bolt, Groningen. 4. „Sim- son" van J. C. Nienhuis, Groningen. 5. So liman" van Onderlinge Rouwstal, Am sterdam. Concours twee spannen: 1. „Diana" en „Helga" van A. A. ten Bos, Almelo. 2. „Hen- drk" en „Hendrika" van N.V. Onderlinge Rouwstal, Amsterdam. 3. „Hilda" en „Co lonel" van H. Bolt, Groningen. 4. J. C. Nienhuis, Groningen met „Delila" en „Sim- son". LUITENANT GRETER MET „ERNICA" WINT HET B.-CONCOURS In het springooncours om den Olympi schen Stadionprijs B was hetzelfde par cours uitgezet, dus met 16 hindernissen, doch deze waren verhoogd tot maximaal 1.40 Meter Oberleutenant Brandt (Duitschland) was een der eersten, die het parcours aflegde en deze ruiter maakte een zeer fraai par cours met het paard „Baron IV" in den tijd van 1 min. 4 sec. De volgende rui ter was „Comm. O'Dwyer (Ierland) met „Limberick Lace" welk paard eveneens zonder fouten over het parcours ging, maar met een iets langeren tijd. Verscheidene malen slaagden verschillende ruiters er met hun paarden in het parcours zonder fouten af te leggen. Maar steeds bleef men boven den tijd van Brandt. Tot eindelijk luitenant Greter met „Ernica" er in slaag de eveneens zonder fouten het parcours af te leggen in den zelfden tijd als Oberl. Brandt. Deze beide prestaties werden niet meer verbeterd. De Fransche ruiter Beghin reed met „Espiatz" ook een uitste kend en vooral snel parcours en bleef met 1 min. 3 2/5 sec. beneden den tijd van Gre ter en Brandt. Vrijwel niemand had gezien, dat het paard bij het hek de hindernis iets met de been en omhoog had gebracht, zoo dat hier inderdaad volgens het reglement een fout moest worden aangerekend. Hier mede ontging hem den eersten prijs. Door loting tusschen luitenant Greter en Oberl. Brandt werd beslist dat onze landgenoot den eersten prijs verkreeg. Het resultaat was: Olympische Stadionprijs B: 1 Luitenant Greter (Nederland) met „Ernica" 0 fou ten, tijd 1 min. 4 sec. 2. Oberl. Brandt (Duitschland) met „Baron IV", 0 fouten, tijd 1 min. 4 sec. 3. Commt. O'Dwyer (Ierland) met „Limerick Lcae" 0 fouten, tijd 1 min. 5 4/5 sec. 4. Ritmeester Momm (Duitschland) met ,Fredericus" 0 fouten, tijd 1 min. 9 1/5 sec. 5. Kapitein de Menten de Home (Bel gië) met „Musaphiki", 0 fouten, tijd 1 min. 7 3/5 sec. 6. 6. Oberl. Schilckum (Duitsch land) met „Wange", 0 fouten, tijd 1 min. 8 2/5 sec. 7. Luitenant van Strydonck (België) met „Ramona" en Oberl. Brandt (Duitsch land) met „Olaf" beiden 0 fouten, tijd 1 min. 9 1/5 sec. 9. Luitenant de Busnel (Frankrijk) met „Champagne" 0 fouten, tijd 1 min. 10 sec. 10. Res. luitenant van Schaick (Neder land) met „Denise" 0 fouten, tijd 1 min. 12 1/5 sec. Voorts legde luitenant Pahud de Mon- tagnes met „Modeste" het parcours nog zonder fouten af in den tijd van 1 min. 14 2/5 sec. en bezette daarmede de elfde plaats. Het slot van den avond werd gevormd door een demonstratie van een detachement van het le Reg. Huzaren onder comman do van den le luit. H. Wilbrennick. De de monstratie werd gedeeltelijk onder fakkel verlichting plaats en ontlokte een verdiend en dankbaar applaus van het publiek. Eerst om bij half een was deze eerste avond van het Internationaal Concours, welke uitnemend geslaagd is, achter den rug. STUDENTENWEDSTRIJD LEIDEN—UTRECHT. Op het A. S. C.-terrein werd de interaca demiale cricketwedstrijd tusschen Leiden en Utrecht gespeeld. Er moest nogal eens voor den regen worden gestopt en de bowlers waren door het natte veld en den gladden bal in het nadeel. Desondanks kwamen er geen hooge totalen, als gevolg van het feit dat aan beide zijden spelers uitkwamen die niet tot de actieve cricketters behoo- ren. Leiden ging het eerst naar de wickets en bracht het tot 185. (Glerum 108, Kaufmann 18 runs) Van Weel bowlde 439. Van Ben them 2—48. Utrecht werd uitgegooid door 67 en hier van maakte Van Heel alleen 50 runs. Geen der andere Utrechtenaren bracht het tot de dubbele cijfers. Glerum 642, Ten Bosch 429. De resultaten van luiden: den eersten avond M. Sierat J. Sierat 77 100 37 37 10 24 2.08 2.70 J. Neuteboom J. Kerkvliet 100 76 33 33 13 10 3.03 2.30 A. Offenberg C. van Duyn 100 93 28 28 12 10 3.57 3.32 J. Sierat A. L. P. Oudshoorn is niet opgekomen. 83 100 zonder 36 10 2.30 36 9 2.77 kennisgeving WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. De op Pinkstermaandag op de Rijswijk- sche Wielerbaan wegens ongunstige weers omstandigheden onderbroken wielerwed strijden werden hedenavond voortgezet. De resultaten' waren als volgt: Wedstrijd voor stayers over 1 uur: 1. Manera Jr., afgelegd 76.390 km., 2. Bleke- molen op 30 m.; 3. Grassin op 6 ronden en 380 m.; 4. Leddy en 5 Blancgardin (ver ach ter). Sprintwedstrijd voor amateurs over 400 meter (finale in 4 matches a deux), le serie 1. B. Leene (13.8 sec.), 2. D. van Vliet. 2e serie: 1. Van Gelder (13.2 sec.), 2. Buchly. Om den 3den en 4den prijs: 1. Buchli (12.8 sec.), 2. D. van Vliet. Om den Isten en 2den prijs: 1. B. Leene (12.8 sec.), 2. Van Gelder. Afvalrace voor amateurs en onafhanke lijker!: 1. Valk; 2. Rietbroek; 3. Th. Duin; 4. Beukers. BILJARTEN 4e KI. KAMP. L. B. B. De resultaten van den 2den avond lui den: J. Kerkvliet M. Sierat J. Neuteboom J. Sierat C. van Duyn A. L. A. Offenberg J. Kerkvliet 36 31 6 1.16 100 31 11 3.22 100 27 17 3.70 52 27 8 1.92 65 24 7 2.70 100 24 19 4.16 75 30 7 2.50 100 30 15 3.33 WEDSTRIJD TE LIS SE. In het gebouw van den R. K. Volksbond te Lisse had een wedstrijd plaats tusschen de heeren C. Th. Duivenvoorden en G. C. Degger. Gespeeld werden 400 carb. Na eenige mooie series van 19, 19, 36, 35 van G. C. Degger, noteerde C. Th. Duiven voorden 29, 13, 6, 26. De stand na 25 beur ten was 152146 voor G. C. Degger. Na 46 beurten luidde de stand 244330 voor C. Th. Duivenvoorden. De partij eindigde tenslotte in een ovfer- winning van C. Th. Duivenvoorden. De volledige uitslag luidt: pnt. brt. h.s. gem. C. Th. Duivenvoorden 413 60 29 6.83 G. C. Degger 349 60 36 5.81 GEMENGDE BERICHTEN JONGETJE DOODGEREDEN. Gisteravond omstreeks half zes is in de Brouwerstraat te Rotterdam een 5-jarig jongetje H. Poots, wonende in deze straat, op een met kolen beladen vrachtwagen, welke met twee paarden was bespannen, geklommen. Het kind viel van den wagen en kreeg een der achterwielen over het hoofd en was op slag dood. Het lijkje is naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. KOOPMAN DOODGEREDEN. De 60-jarige koopman S. uit Boxtel werd op den grooten weg, ter hoogte van Deurne, door een Rotterdamsdhe auto ge grepen. De man sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Hij werd naar een ziekenhuis te Helmond overgebracht, waar hij korten tijd later overleed. MELKBEZORGER OVERREDEN. Gistermorgen had op den Bosscheweg te Tilburg een ernstig verkeersongeluk plaats, meldt de ,Msb.". Ter plaatse is men bezig het wegdek te herstellen, waardoor slechts de helft van den weg berijdbaar is. Toen op genoemd uur de 64-jarige ongehuwde melkbezorger W. Schoenmakers uit En- schot de uitgraving met paard en wagen passeerde trachtte een achter hem komen de vrachtauto hem nog links te passeeren. De weg was daarvoor echter te smal. De vrachtauto reed den melkbezorger, die op zijn kar zat, van den wagen, zoodat de man onder zijn eigen kar terechtkwam. In deerniswekkenden toestand werd de onge lukkige opgenomen. Vermoedelijk door de as van den wagen was hij ais het ware ge scalpeerd en bovendien had hij bloedende wonden aan voorhoofd en handen. De G.G.D. bracht hem naar het zieken huis over. Tegen den autobestuurder, zeke ren van D. uit Tilburg is proces-verbaal op gemaakt. Bij onderzoek bleek, dat de rem men niet behoorlijk functionneerden. De wagen is door de politie in geslag geno men. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" ROOKTABAK 'i krul 25 cent per 1/2 pond Fa. Wed. C. J. ViSTER - HAVEN 20 - LEIDEN DOODELIJKE VAL. In een boerderij onder Sdhellingwoude viel een boerenknecht die op zolder sliep en zich even naar beneden wilde begeven, in den nacht van Zaterdag op Zondag, doordat hij misstapte door het zolderluik naar beneden. De man werd in het Juliana- ziekenhuis opgenomen met een gebroken rib. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien. Woensdag verergerde deze echter, terwijl toen tevens bleek, dat een rib in een van de longen gedrongen was. Gisteren is het slachtoffer aan de gevolgen van zijn val overleden. EEN HUIZENBLOK TE LOSSER UITGEBRAND. Eigenaars, verdacht van brandstichting, gearresteerd. Gisternacht is te Losser brand ontstaan in het winkelpand op den hoek van de Lut- terstraat en de Langestraat. Het blok hui zen, dat eeh brood- en banketbakkerij, een kapperszaak en een smederij, die reeds lan gen tijd niet meer in gebruik was, bevatte, brandde geheel uit. De eigenaars zijn in den loop van den dag, verdacht van brandstichting, gearres teerd. Omstreeks kwart over één werd de brand ontdekt door een dochter van den bakker Wilke, die vlug de andere huisgenooten waarschuwde. Zij konden zich slechts met groote moeite in veiligheid brengen. Het vuur, dat uitgebroken was in de leege sme derij, greep snel om zich heen, waardoor maar weinig huisraad naar buiten gebracht kon worden. De Lossersche brandweer was spoedig aanwezig en bestreedt de groote vlammen zee met vier stralen. Zij kon echter niet verhinderen, dat het blok geheel uitbrand de. Verzekering dekt de schade. „Tel." DE BRANDSTICHTINGEN TE OSS. Arrestatie van een oud-Ossenaar. De marechaussee te Veghel heeft op ver zoek van die te Oss gisterenmiddag te Veghel gearresteerd den bakker B. Deze, die indertijd te Oss woonde, wordt ervan verdacht, aan eenige personen geld te heb ben gegeven om zijn bakkerij met winkel in brand te steken, toen hij met zijn familie afwezig was. De aanwijzingen tegen B. zijn zeer sterk. B. is gistermiddag naar Oss overgebracht en daar ingesloten. De nieuwe bekentenissen. Men meldt uit Oss aan het „Vad.": Wat nooit iemand, die met de geschiede nis van de Ossche misdadigheid op de hoog te is, ooit heeft kunnen vermoeden, is thans geschied: P. de Bie en de dikke Toon de Soep, beide verstokte misdadigers, die her haaldelijk uitdagend hebben verklaard, dat zij liever hun tong zouden afbijten dan voor de politie een bekentenis af te leg gen, zijn eindelijk aan het praten gegaan. De Dikke Toon de Soep, die in de straf gevangenis te den Bosch verblijft, wegens ernstig verzet tegen de politie, is gister avond naar Oss getransporteerd in verband met de bekentenis van den wielerbaan- directeur J. V., bijgenaamd Jan Bol en ze kere N. S. uit Oss. Beiden hadden verklaard dat Dikke Toon de Soep, als betaald brand stichter is opgetreden bij den brand van het paviljoen van het gemeentelijk Sportpark te Oss. Dikke Toon de Soep werd te Oss als de brandspecialiteit bij uitnemendheid beschouwd, en meer dan 100 branden wor den hem aangerekend. Hij is een bekende figuur in de Bossche rechtszaal, waar hij verschillende malen tot gevangenisstraf werd veroordeeld. Be kennen deed hij wel nimmer en zijn stil zwijgendheid was spreekwoordelijk gewor den. In verband hiermede genoot hij het vertrouwen van velen en zijn sinister be drijf bloeide als nooit te voren. Na aankomst op het politiebureau werd hij door den inspecteur aan een langdurig verhoor onderworpen. Niettegenstaande er vele verzwarende en overtuigende bewijzen tegen hem werden aangevoerd, bleef hij aanvankelijk nog ontkennen, doch ten slot te moest ook deze man capituleeren, en hij bekende dat hij destijds tegen een vergoe ding van ƒ25 het restauratie-paviljoen in hert gemeentelijk sportpark in opdracht van den wielerbaandirecteur J. Bol in brand had gestoken. Deze eerste bekentenis van Dikke Toon de Soep zal ongetwijfeld ver strekkende gevolgen hebben. Immers hij moet herhaal delijk in opdracht van derden brand heb ben gesticht, en nu hij het zwijgen heeft verbroken, begint de situatie voor andere opdrachtgevers, die van zijn diensten heb ben geprofiteerd, hachelijk te worden. Voorloopig blijft hij opgesloten te Oss^ waar het onderzoek in deze uitgebreide en duistere zaak met groote voortvarendheid wordt voortgezet. Het feit, dat ook P. de B., een der be kendste en beruchtste Ossche misdadigers, eindelijk het zwijgen heeft verbroken, zal niet nalaten groote beroering in den lande te verwekken. De bekentenissen van de verschillende bendeleden hebben reeds velen in een moeilijk parket gebracht, doch zijn zonde register is zóó ontstellend groot, dat men slechts in het uiterste geval van dezen ver stokten misdadiger een bekentenis kaïn ver wachten. Ofschoon het nog nooit is voorgekomen, dat iemand die tot zware gevangenisstraf is veroordeeld naar elders wordt getrans porteerd om daar verhoord te worden, is er ditmaal met P. de B. een uitzondering gemaakt. Gisteren is hij onder politiegelei- de uit de gevangenis te den Bosch naar de marechausseekazerne te Veghel en Uden overgebracht. Opperwachtmeester v. d. Beek te Uden, die reeds met zooveel tact de Rut tot een bekentenis heeft weten te brengen, had ook ditmaal succes. P. de B. liet zijn halsstarri ge houding varen en toen de eerste woor den over zijn lippen waren begon hij vlug ger te spreken. Ademloos luisterde de op perwachtmeester toe naar de afschrikwek kende rij van duistere misdrijven, waaraan deze twintigjarige jongen zich heeft schul dig gemaakt, en die nog slechts een klein deel moet uitmaken van de misdirijven reeks, die hij moet hebben bedreven. Van den moord op zijn neef Gerrit en de overval met geweldpleging op Bet je van Dijk te Geffen heeft hij nog niet gerept. Tot dusver heeft hij voor de marechaussee te Uden de volgende feiten bekend: In den nacht van 21 op 22 Februari 1933 heeft hij gezamenlijk met de Rut, Ceelen (bijgenaamd de Ceel) en den jongen Toon de Soep een overval met roof gepleegd op het bejaarde echtpaar Bouwmans te Uden. De buit bedroeg daar 2000. In den nacht van 6 op 7 Mei 1933 volgde een overval met geweldpleging op den 70-jarigen alleenwo- nenden C. v. d. Bungt te Veghel, met als medeplichtige Frans de Brommer! en zijn neef G. de B. Hier viel den roovers een buit van 700 ten deel. Voorts bekende hij zijn aandeel in den overval met beroowng op den 70-jarigen alleen wonenden Geven te Derne, die ernstig werd mishandeld. Hier heeft hij gewerkt met Ceelen en den jon gen Toon de Soep. Zooals men zich herinneren zal, heeft hij voor dit feit destijds met Ceelen terecht gestaan voor de rechtbank te Roermond, terwijl de Rut als kroongetuige optrad. Daar alle getuigen voor de rechtbank plots aan geheugenisstoornis begonnen te lijden, moesten beide verdachten worden vrijge sproken wegens gebrek aan bewijs, of schoon de justitie ervan overtuigd was, dat zij de schuldigen voor zich had. Voor dit bedrijf kon. P. de B. niet meer vervolgd worden. Bovendien verklaarde hij tezamen met de Rut zich te hebben schuldig gemaakt aan de inbraak bij den herbergier van Dinter te Schayk, waar een partij flesschen gedistilleerd werd buitgemaakt. Voor dit feit is hij destijds met de Rut tot gevange nisstraf veroordeeld, doch hij bleef, als ge woonlijk, hardnekkig ontkennen. Tenslotte heeft P. de B. den sluier ge licht van het duistere misdrijf, dat in den nacht van 7 op 8 Juni 1933 te Megen heeft plaats gevonden. Op genoemden datum brak brand uit in een complex, waarin een winkelhuis, woonhuis, bakkerij en maal derij van J. Benkers gevestigd was. De heer Benkers had des avonds een telefo nische boodschap gekregen, dat zijn va der stervend was. Hij heeft zich met zijn familie per auto daarheen begeven. Een knecht en een dienstbode waren alleen in het huis achtergebleven. Plots ontwaakte het meisje door stemmen. Zij hoorde eenige mannen zeggen: Nu we het geld toch heb ben, kunnen we den boel wel in brand steken. Vrijwel onmiddellijk daarna stegen de vlammen op en het complex stond spoe dig in lichter laaie. Het meisje vergat in haar zenuwachtigheid den knecht te waar schuwen en snelde naar de politie. Intus schen was de knecht op het laatste oogen- blik door buren gered. Daar Benkers een niet al te gunstige re putatie had, en betrekkingen met de Bos sche onderwereld bleek te onderhouden, vertrouwde men het zaakje niet. Later werd B. gearresteerd als verdacht van op zettelijke brandstichting, doch wegens ge brek aan bewijs moest hij weder op vrije voeten worden gesteld. P. de B. heeft ver rassende onthullingen omtrent deze zaak gedaan, doch om het politie-onderzoek niet te bemoeilijken, kunnen hieromtrent geen publicaties worden gedaan. In verband met de uitlatingen van P. de B. heeft de marechaussee gistermiddag te Vught den 54-jarigen Benkers gearresteerd. Benkers, die vroeger de bakkerij, winkel en maalderij te Megen exploiteerde, is er van verdacht eenige leden van het Ossche milieu, waaronder P. de B., tegen betaling te hebben opgedragen brand in bovenge noemd complex te stichten. Om de politie op een dwaalspoor te brengen was men overeengekomen het te doen voorkomen, alsof er in het perceel was ingebroken, en daarna de zaak in brand te steken. Benkers zal hedenmiddag naar Oss worden overge bracht, waar hij met verschillende perso nen zal worden geconfronteerd. Ach mijnheer, ik heb zoo freeselijk de bof, wilt u alstublieft even likken. .(Judge)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14