ZATERDAG S JUNI 1935 DE LEmSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. fc BINNENLAND PRINSES JULIANA. Herstel heeft een gunstig verloop. Naax wy vernemen heeft het herstel van ide keelaandoening, waaraan Prinses Julia na lijdt, een gunstig verloop. „Msbd." H. M. DE KONINGIN BIJ LANDSTORMDAG. Te ruim 2 uur Vrijdagmiddag arriveerde H. M. de Koningin, in gezelschap van een hofdame, op het terrein van den Land stormdag, die te Barneveld werd gehou den. Zij werd welkom geheeten door de commissie van ontvangst, bestaande uit de ministers Deckers en De Wilde, Generaal Duyrttaer van Twist, generaal de Jonghe en ds. Hoeneveld van Nijkerk. Terwijl de muziek het Wilhelmus aan hief, geestdriftig meegezongen door het duizendvoudige publiek, stapte H. M. aan het begin van het terrein uit en wandelde, vergezeld door genoemde commissie, naar de officieele tribune, waar verschillende autoriteiten aan H. M. werden voorgesteld. De 12-jarige Zus Willemars bood de Koningin bloemen aan. Onmiddellijk hierop volgde 't défilé der honderd landstormers. Na afloop daarvan, 20 minuten later, verliet H. M., hartelijk toegejuicht door de toeschouwers het Land dagterrein. DIOCESANE KATHOLIEKENDAG. Met de voorbereiding van den as. Dioce- sanen Katholiekendag, die op Zondag 30 Juni te Den Haag zal plaats hebben, mar cheert het uitstekend. De repetities voor het op Houtrust op te voeren Jeugdspel „De Nieuwe Mensch- heid" zyn in vollen gang. Dit indrukwek kend massa-spel, waaromtrent we reeds een en ander mededeelden, belooft het hoogtepunt te zullen worden van dezen Katholiekendag. Bijzondere wijding zal aan deze bijeen komst worden gegeven door de tegenwoor digheid van het Allerheiligst Sacrament, Dat naar Houtrust zal worden gebracht na het eerste deel van het Jeugdspel. Een onvergetelijk moment zal het onge twijfeld zijn als bijna twintig duizend men- schen bij het binnenkomen van het Aller heiligste den kme buigen en de deelnemers van het spel. beantwoord door het volk, de eerste smeekbede: het Agnus Dei zullen aanheffen, terwijl het H. Sacrament naar het monumentale altaar wordt overge bracht, waar Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, inmiddels met de liturgische ge waden bekleed, het Pontificaal Lof zal cele- breeren. Na het Lof zal het aloude lied „O, Sterre der Zee'' gezongen worden, als een bede om de tussohenkomst van de machtige H. Maagd in de benauwende omstandigheden waarin de wereld zich thans bevindt. Wij vernemen dat Mgr. den wensch te kennen heeft gegeven om na het beëindi gen van het Jeugdspel de deelnemers aan den Katholiekendag toe te spreken. Een luidspreker-installatie zal het ge sproken woord tot in alle hoeken van het terrein duidelijk hoorbaar maken. Alle Katholieken zullen in de gelegenheid worden gesteld om aan een passende bloe menhulde aan Jezus in het H. Sacrament bij te dragen. Zaterdagmiddag n.l. zullen bloemen kun nen worden bezorgd op Houtrust, die des Zondags onder de kundige leiding van ar chitect G. Stuyt Jz., tot een smaakvolle al taarversiering zullen worden vereenigd. De deelnemers aan het Jeugdspel zullen des morgens, vóór de generale repetitie aanvangt, een H. Mis bijwonen, welke aan het altaar op het Houtrust-terrein wordt opgedragen en gezamenlijk ter H. Tafel na deren. Aan het aanvankelijk plan om ook de Haagsche schooljeugd aan deze algemeene H. Communie te doen deelnemen, moest om practische redenen worden afgezien. De jeugd zal thans op Zaterdag 29 Juni in de diverse parochiekerken ter H. Tafel nade ren. tot intentie van het welslagen van den Katholiekendag. Toegangskaarten. Het Uitvoerend Comité verzoekt ons er uitdrukkelijk de aandacht op te willen ves tigen, dat de leden van de Hanze, het K. K. Werkliedenverbond, de R. K. Werkgevers- vereeniging, R. K. Vrouwenbond, A.R.K.A., A.R.K.O.. Diocesane Bond van R. K. On derwijzers en enkele andere standsorgani saties tot u i t e r 1 ij k 11 J u n i as. bij hun plaatselijke besturen kaarten tegen geredu ceerde prijzen kunnen aanvragen, n.l. 10 "et. voor de staanplaatsen, 25 ct. voor de tri bune en 50 ct. voor de overdekte tribune. Na dezen datum komen de toegangskaar ten in den handel en gelden resp. de prij zen 20. 40 en 75 ct. De besturen der organisaties moeten uiterlijk op genoemden datum het ge- wenschte aantal kaarten bestellen bij den secretaris van het Uitvoerend Comité, den heer A. Duijnstee, Bezuidenhout 153a, Den Haag. In den loop van de volgende week zal ge publiceerd worden waar voor niet-leden dezer organisaties de kaarten verkrijgbaar zullen zijn. In dit verband willen wij voorts nog de aandacht vestigen op het feit dat men zich reeds voor het luttele bedrag van een gul den een gereserveerde plaats op de Eere tribune kan verzekeren, door zich aan te melden, aan bovengenoemd adres, als lid van' den Diocesanen Katholiekendag. Tenslotte willen wij nog de deelnemers buiten Den Haag eraan herinneren dat de Ned. Spoorwegen op vertoon van de deel nemerskaart, vervoer tegen halven prijs toestaan. MANNELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Samenstelling van het bestuur in het bisdom Haarlem. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent deelt in „St. Bavo" mede: Het bestuur van de Mannelijke Jeugdbe weging voor Katholieke Actie is door Ons benoemd en bestaat uit de volgende hee- ren: Als voorzitter is aangewezen: mr. J. M. A. Vollaers, Den Haag, en als bestuurs leden: de Zeereerw. Heer Tn. W. M. van der Lugt en de heeren A. H. J. Lohman, Haarlem en C. W. Wilshaus, Den Haag. Als Onzen gevolmachtigde in dat be stuur hebben Wij benoemd den Algemeen Diocesaan Directeur van het mannelijk jeugdwerk in het Bisdom. DE EXPORT VAN KOMKOMMERS STOPGEZET. Ook de tomaten staat dit te wachten. Naar wij vernemen is met ingang van gisteren de export van komkommers naar Duitschland geheel stopgezet. De gevolgen van deze maatregel zijn niet te overzien. Alsof deze jobstijding nog niet voldoende ware, bereikt ons bij geruchte de mededee- ling, dat de uitvoer van tomaten in den loop der komende week eveneens aanzien lijk beperkt zal worden. „Res." DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Willeskop. Bij de gisteren gehouden verkiezing is de samenstelling van den nieuwen gemeente raad geworden: 1 A.R. (1), 2 C.H. (2), 4 R.K. (4). Gekozen zijn: C. V. Jaarsveld, J. A. Snoek, A. v. d. Berg en H. van Vliet, allen r.k.; S. Dorrestein en C. Blonk, c.h.; J. Beyen a.r. „N. R. Crt." KONINKLIJKE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ. Ondanks ongunstige tijdsomstandigheden winSt sterk gestegen. In het jaarverslag van de Koninklijke Petroleum Mij. over 1934 wordt allereerst gewezen op abnormale toestanden op mo netair gebied en de ongunstige uitwerking hiervan op het petroleumbedrijf. Ook de neiging die vele landen vertoo- nen om de petroleumindustrie zeer zwaar te belasten, welke lasten soms ettelijke ma len de productiekosten overtreffen, baart zorg. Gewezen wordt ook op het streven van bepaalde landen om de goedkoope olie te vervangen door synthetische uit kolen, al cohol, enz. Ondanks al deze ongunstige factoren bleef de vraag naar de producten der Ko ninklijke toenemen. Het wereld verbruik van benzine, lichtolie, stook- en smeerolie en andere olieproducten steeg van 178 mill, kg. ton in 1932 tot 195 kg. ton in 1934. De wereldproductie van ruwe olie bedroeg in 1934 208 mill, ton tegen 197 mill, ton in het voorafgaande jaar. De productie van het concern alleen bedroeg iin 1934 24 mill, ton tegen 21.9 mill, ton in 1933. Door de daling van het Pond Sterling werden verliezen geleden, doch daar uit breidingen op beperkte schaal plaats von den, is de kaspositie nog belangrijk ver strekt. De netto-winste bedroeg 38.131.574 te gen 30.546.306 in 1933. EEN UITVINDING. Men schrijft ons: „Naar wij vernemen is door de Crisis- Zuivel-Centrale medegedeeld, dat ook de melk boven het taxe-gedeelte geleverd, in gedeeld zal worden in 2de en 3de klas. Daardoor komt voor de rekening van den melkveehouder een aftrek voor 3de klas 25 ct. per 100 Liter, en voor 2de klas 12.5 ct. per 100 Liter melk. De nood der melkveehouderij is schijn baar nog niet hoog genoeg gestegen: met zulke maatregelen drijft men de veehou ders een kant uit, die zij nimmer gewenscht hebben. De gevolgen van de komende oppositie zijn ook voor volle 100 procent voor reke ning van deze instelling". Audiënties van Minister Gelissen. De minister van Economische Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij, behoudens tegenbericht, eiken Donder dag, te beginnen met 20 Juni 1935, des na middags te 2 uur, aan het hoofdgebouw van het Departement, Bezuidenhoutscheweg te 's-Gravenhage degenen, die hem over za ken, voormeld departement betreffende, wenschen te spreken, zal ontvangen met dien verstande, dat in het algemeen per soonlijke bezoeken van sollicitanten naar tot zijn departement behoorende Rijksbe trekkingen slechts kunnen worden afge wacht, voor zoover Sollicitanten daartoe zijn.opgeroepen en dat derhalve ter onder steuning van sollicitaties geen gebruik be hoort te worden gemaakt van vorenbe doelde audiënties. VERAART'S TESTAMENT GEOPEND! Onderstaand geven wij een citaat uit de rede van prof. Veraart, zooals deze zou zijn uitgesproken in de vergadering te Delft op Maandag 27 Mei 1935 („Staatkun de". Mei 1935). „Gij kent den uitslag der Statenverkie zingen. In plaats van ver over de honderd duizend stemmen uit te schieten mijn eerste medewerker, wien ik vóór de ver kiezingen mijn opzet nog eens uiteenzette, verklaarde mij, met een stevige honderd duizend lang niet tevreden te zijn! be haalden wij nog geen 57.000 stemmen! Dat beteekende voor Kamerverkiezing: alleen maar weer de zetel van Arts! In Noord- Brabant, Limburg en Gelderland de drie provincies met de groote katholieke bevolking! was de uitslag een volko men débacle. Friesland werd een bespot ting voor ons. Overijssel en Utrecht lever den niets bijzonders op. Alleen enkele groo- tere en kleinere plaatsen in Noord- en Zuid-Holland en in het bijzonder noem ik Rotterdam en Delft! gaven een re sultaat, dat met mijn hoop en verwachting overeenstemde. Maar erger nog dan dit op zichzelf ver nietigend feit, was dit: dat bleek, dat het katholieke volk van Nederland voor onze schoone beweging onbereikbaar is. Toegegeven de hansworsterij en de verza meling leugens in de verkiezingscampagne der Staatspartij, erken tenminste ten volle, dat het haar geheel is gelukt en dus het kapitalisme in haar! het katholieke volk van Nederland op te sluiten in een onbereikbare burcht. Geestelijkheid en pers heerschen daar onbeperkt en wij zijn er niet in geslaagd om zelfs maar de uiterste buitenwerken te naderen. Slechts een dwaas rent met een lans van bordpapier op zulk een burcht in! Hiermee is dan reeds geheel verklaard, waarom ik het voorzitterschap der K. D. P. heb neergelegd." Wij behoeven hierbij niet veel commen taar te voegen. Allerduidelijkst spreekt hier een ver bitterdheid en een verbetenheid, die de oogen dichtsluiten voor de werkelijkheid de werkelijkheid, dat het Katholieke volk in overgroote meerderheid de een heid in politieke organisatie wil; dat men niet de politieke leiders van de R.-K. Staatspartij den rug wil keeren, om zich achter de leiders van de K. D. P. te scharen: dat niet wil vluchten van het vaandel, waaraan zoo vele jaren vrijwel het geheele katholieke kiezerscorps trouw is geweest, niet tot zijn schande, en niet tot zijn schade! BESCHAMEND. H. Salomons, oud-consul der Nederlan den, schrijft in het „Vaderland" (lib.): Het gebeurde in Zwitserland, voor eenige jaren, dat een minister in func tie Perier plotseling verklaarde, dat hij ontslag uit zijn ambt wenschte en zich voor de rest van zijn leven in een klooster terug wenschte te trek ken. Ook deze minister had vooral, tijdens zijn betrekkelijk korte ambts periode, ingrijpende maatregelen van politieken aard ontworpen en doorge zet, eenerzijds derhalve in en ander zijds toch wars van de wereld den kend en handelend. Toen echter dit besluit van den mi nister bekend werd gemaakt, onthield de geheele Zwitsersche pers, die toch waarlijk geen gemuilkorfdband Goebels-instituut is! zich eerbie diglij k van sarcastische en verguizende critiek Inderdaad beschamend voor sommigen onder ons, die de bekeering van minister Marchant van liefdelooze commentaren hebben voorzien RECHTZAKEN HET DIESELTREIN-ONGELUK TE AMSTERDAM Behandeling voor de Amsterdamsche rechtbank Het ernstig ongeluk met den Dieseltrein, dat Zondag 5 Augustus van het vorige jaar nabij het Weesperpoortstation te Amster dam is geschied, heeft, zooals reeds ge meld, gisteren een nasleep gehad voor de Vierde Kamer der rechtbank te Amster dam. Te verantwoorden had zich thans de 34- jarige te Utrecht woonachtige wagenbe stuurder bij de Nederl. Spoorwegen W. C. J. L., die den Dieseltrein had bestuurd. Getuige-deskundige, ir. W. J. van Vier- sen, verklaarde, dat de seinpaal, die bij het ongeval een rol heeft gespeeld, volko men intact is geweest. Er zijn verschillende experimenten uitgevoerd, die hebben uit gewezen. dat alles volkomen in orde was. Deskundige is van meening, dat verdachte een ander sein, betrekking hebbend op het vertrek van trein 1362 van spoor 3, veilig heeft zien staan en dat dit sein in zijn her sens is blijven hangen. Ook de armbewe ging, door den stationsopzichter gemaakt, heeft hem parten gespeeld, ofschoon de in druk ^an deskundige is, dat deze armbe weging niet als vertreksignaal bedoeld is geweest, omdat daarvoor de geheele arm met het bord omhoog moet worden gehe ven. Ook de hoofdconducteur heeft nage laten goed te maken, wat de wagenbestuur der verkeerd heeft gedaan. Ir. van Vierscn is van meening, dat de stationsopzichter zijn armbeweging onbewust heeft gemaakt. Hij was dien dag voor het eerst weer in dienst na zijn verlof, dat hem gedeeltelijk wegens ziekte was gegeven. De officier (mr. Van Dullemen): Maai-, indien hij dat andere sein op veilig had zien staan, dan is dat toch geen veront schuldiging voor verdachte. Hij had niets met dat sein te maken. Verdachte: Een van de heeren van de commissie van onderzoek heeft deze ver onderstelling geopperd. Toen heb ik zelf gezegd: „Heeren, dat zou een mooie ver- ontschuldigng voor mij zijn, indien ik wer kelijk mijn eigen sein op onveilig had zien staan. En dit, ik verklaar het nogmaals, stond veilig. Het door u bedoelde sein kon ik zelfs niet zien van de plaats, waar ik mij bevond. Rechter Mr. Boon (tot deskundige): Is verdachte geschorst? Getuige Van Vier sen: Neen, als wij alle machinisten die een fout maken, zouden schorsen, zouden wij gauw door onze ma chinisten heen zijn. Als overigens een ma chinist als betrouwbaar bekend staat, wordt hij niet bij de eerste de beste fout verwijderd. President: Dus wordt hij wel als een goed machinist beschouwd? Getuige: Ja. Rechter mr. Boon: Maar als een machi nist dronken op een wagen staat, gaat hij er onherroepelijk uit? Getuige: Ja, dan wel. Mr. Boon: O, dat is dus nog gehand haafd. Getuige S. van Ewijk, de stationsop zichter, die belast was met de regeling van het vertrek der treinen, verklaarde, dat hij geen seon tot vertrek van den Diesel gegeven had. He is best mogelijk, aldus get., dat ik een gebaar met mijn vertrekstaf gemaakt heb, maar dan onbewust. Vóór het vertrek heb ik nog met verschillende menschen gesproken, het was mooi weer dien dag en er was veel publiek. De trein vertrok een minuut te vroeg. Pres.: Hoe weet u dat? Getuige: Dat heeft de stationschef, die op het tweede perron was, later gezegd. Er ontspon zich hierna een vrij scherpe discussie tusschen getuige en verdachte naar aanleiding van een gesprek, tusschen hen beiden na de ramp gevoerd. Volgens getuige heeft verdachte hem gevraagd of het signaal op veilig stond; verdachte be weert echter, dat hij getuige gevraagd heeft, waarom hij het sein tot vertrek ge geven had. Getuige: Neen vriend. Verdachte (kwaad): Ik ben uw vriend niet. President (tot getuige): Hebt u „klaar" geroepen? Getuige: Neen. Een viertal getuigen werd hierna ge hoord, dat in den trein had gezeten, en bij de botsing gewond was geraakt. Drie van hen verklaarden, dat zij den stationsop zichter een beweging met zijn vertrekstaf hadden zien maken, een had tevens ge hoord, dat hij, met het gelaat naar het voorgedeelte van den trein gewend, „klaar" had geroepen. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd de verdachte door den president, mr. Thöne verhoord. Op een desbetreffende vraag verklaarde hij, zich niet vergist te hebben in den stand van het sein, die stond volgens hem op veilig. Ook heeft hij gezien, dat de sta tionsopzichter met zijn staf het vertrek sein heeft gegeven.. Hij is toen ingestapt, heeft de dieselmotoren aangezet en is weg gereden. Even later zag hij het signaal op de brug op onveilig staan, hij heeft toen geremd om voor de brug te blijven. Toen hij den stoomtrein zag aankomen, heeft hij afgeremd en is naar binnen geloopen. Tusschen het vertrek en het moment van de botsing is nauwelijks een minuut ver- loopen. Voor hij den paal van het perron gepasseerd was, heeft hij al geremd. Officier: Moet u^niet dadelijk stoppen-als u een onveilig signaal ziet? Verdachte: *ik mag tot dat sein doorrij den. Hierna was het woord aan den officier van justite, mr. van Dullemen, voor het houden van zijn requisitoir. Spr. zeide, dat de berechting van een zaak als de onderhavige in ons land ge lukkig een zeldzaamheid is. Het reizen per trein in ons land is een veilige zaak en daarom is het des te meer te betreuren, dat door onoplettendheid van den ver dachte dit ongeluk zich heeft voorgedaan. De onachtzaamheid van verdachte is in drie onderdeelen te splitsen, hij is ten eer ste weggereden, geheel ten onrechte in de meening, dat het vertreksein was -gege ven, ten tweede en dat acht spr. zeer ernstig is hij door het aitrijsignaal ge reden, terwijl dit op onveilig stond. In de derde plaats heeft hij te laat gezien, dat de stoomtrein in aantocht was, terwijl hij deze reeds op 100 meter afstand had kun nen zien. Spr. achtte het ten laste gelegde bewe zen. Tegenover de fouten, door verdachte begaan, kan weinig goeds geplaatst wor den. Het verweer van verdachte is op ver scheidene punten niet sympathiek ge weest. Met alle feiten rekening houdende en den ernst van het feit op den voor- grod stellende eischte de officier een hech- tenisstraf van een maand. De verdediger, mr. H. B. J. Waslander. uit Utrecht betoogde, dat groote schuld aan den kant van verdachte allerminst is bewezen. Het ongeluk is aan een samen loop van omstandigheden te wijten ge weest, zoodat er, mocht de rechtbank tot een veroordeeling overgaan, alleszins re den is voor clementie. KANTONGERECHT TE APHEN AAN DEN RUN Clandestiene Margarine- fabrikant. Ter strafzitting van het kantongerecht had zich te verantwoorden de winkelier M. uit Ter Aar wegens een overtreding der crisis-zuivelwet. eD betrokken ambte naren, die bij verdachte een inval hadden gedaan, hadden een oomplete installatie in beslag genomen voor het vervaardigen van margarine, benevens eenige voorraad margarine, enkele kisten, vet, boterkleur- sel en dergelijke ingredliënten. De marga rine bevatte niet het voorgeschreven per centage boter, doch zetmeel. Verdachte was zelf verschenen, doch hield zich zeer oschuldig en gaf voor niet te hebben geweten hoe genoemde instal latie in zijn pakhuis was gekomen en hier van geen eigenaar te zijn. De ambtenaar, die zulks onaannemelijk vond, vorderde gelet op de verschillende overtredingen, waarvoor verdachte reeds was veroor deeld een geldboete van resp. 200, 100 en 20, totaal 320. De kantonrechter, ter stond uitspraak doende, veroordeelde ver dachte tot 3 geldboeten van resp. 100, 100, 20 subsidiair 20, 20 en 5 dagen hechtenis. De inbeslaggenomen installatie en ogeewnrdeiALRutijbd-ethjpij.rech mm en goederen werden bovendien verbeurd verklaard. Een hechtenis van 14 dagen wegens overtr. v. d. Vleesch- keuringswet De slager R. H. te A1 p h e n, had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij zijn knecht een doodgeboren kalf rnede naar huis had laten nemen en bewaren. Genoemde slager, d;ie zich reeds talrijke keeren wegens overtreding der vleesch- keuringswet had terecht gestaan, nog de laatste zitting, waarbij hij was veroor deeld tot 100, was zelf verschenen, doch ontkende. Genoemde knecht als getuige gehoord verklaarde niet te hebben durven weigeren, toen hij opdracht van zijn pa troon kreeg om het kalf bij een landbou wer te Koudekerk te halen. Hoewel het vleesch bedorven was, had verdachte nog getracht een stuk te verkoopen aan zekere slager v. VI., doch deze had geweigerd 't aan te nemen, nl zijn requistoir overwoog de ambtenaar O.M. de talrijke overtredin gen van verdachte en meende dat hij thans gestraft zou moeten worden met een principieele hechtenis, ter waarschuwing van het publiek. Hij vorderde dan ook een hechtenis van 30 dagen met openbaar making van het vonnis op kosten van ver dachte in de plaatselijke bladen. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot 14 dagen principale hechtenis tevens met toe wijzing wat betreft de openbaarmaking van het vonnis. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gevestigd: C. M. Dannijs, Parallel weg 155. C. Bol met vr., Kaarlemmer- straat 11B. J. H. Holvast, Burg. Pont straat 96. A. B. Hijlkema, Burg. Pont straat 44. G. Ravensbergen met gezin, Loosterweg III 30. Vertrokken: C. L. P. Bot met vr., naar Amsterdam. T. Siebesma, naar Zwolle. A. van Bergen Henegouwen naar Lisse. H. A. Jonkheer, naar Doorn. C. van Beek, naar Alphen aan den Rijn. T. G. de Bruin met gezin, naar Haar lemmermeer. J. van der Linden, naar Noordw-hout. A. A. van der Vegt, naar Amsterdam. Geboren: Mathijs z. v. M. Kriebel en A. B. Versloot. Adrianus Wilhelmus z. v P. L. Verhoeven en A. W. van Roode. Hendricus Jilles z. v. J. van Deursen en M. Zomer. Catharina Clasina d. v. J. J. Seijsener en C. J. Bakel. Cornelis z. v. A. Brouwer en A. R. Ruigrok. Ondertrouwd: J. Bontan en M. Vreeken. J. J. Hageman en S. J. A. Rijnders. F. J. Seijsener en H. Dunkel. Getrouwd: G. Markman en C. van Beek. Ja A. van Houten en M. E. Prins. Overleden: J. C. Klinkenberg echtg. v. P. W. Lommerse 73 j. KATWIJK AAN DEN RUN. Winkelstand. Nadat, zooals we dezer dagen hebben vermeld, de panden Voor straat (fam. W.) en Groote Steeg (v. W.) waren gekocht door toen gemelde koo- pers, zijn deze weer in andere handen overgegaan, n.l. het pand Voorstraat aan den heer M. C. v. d. Berg en het pand Groote Steeg aan de firma Mathot. In eerstgenoemd pand zal de kapperszaak van den heer G. worden gevestigd terwijl in het pand Groote Steeg een filiaal van de firma Mathot zal verrijzen. Eet meer sla. Tot de producten die voorbestemd zijn om naar het „kerkhof" te worden gebracht, behoort de laatste da gen ook kropsla. Alleen aan de veiling al hier moesten er Vrijdag bijna 7000 stuks wegens het niet opbrengen van den mini mumprijs op de belt gebracht worden. Dat zulks voor meerder tuinders een schade post is. laat zich gemakelijk begrijpen. Ook vorige veilingdagen gingen er enkele dui zenden per veiling naar het „kerkhof'. NIEUWVEEN. Geldige candidalenlijst. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben ongegrond ver klaard het beroep van Th. S. Haakman alhier tegen de beslissing van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad aldaar, voor zoover betreft de ongeldigverklaring van de candidatenlijst, waarop als eerste en eenige candidaat voorkomt W. C. Bolle- stijn.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6