ZATERDAG 8 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BIOSCOPEN. Trianon. Wie deze week Pinksterweek Trianon zegt, zegt Weenen. En die deze week dus naar Trianon gaat en velen moeten dat "beslist doen komt in Weenen terecht. Wat een alleraardigste, gemoedelijke Weensche films zijn dit. De aardigste is natuurlijk „G'schichten aus dem Wiener- wald", waarin de zeer charmante Magda Schneider en Truus van Aalten de hoofd rollen vervullen. Het is ongetwijfeld een eoht gezellige Weensche film, waarvoor typen als Magda Schneider wel bijzonder geknipt zijn. Zij is natuurlijk en levendig. Magda Schneider is een journaliste, die uit Amerika komt om een Weensche roman te beleven en Truus van Aalten, de dollar prinses, naar wie heel Weenen met belang stelling uitziet en die twee gaan ruilen. En daar velen er op uit zijn de dollarprinses met haar geld te bemachtigen, gebeuren er natuurlijk geweldige vergissingen. Maar wat die twee met Leo Slezak en Wolf Albach-Retty, die hun pas geërfde en zwaar verhypotheekte kasteel aan de dol larprinses willen verkoopen, aan Weensche vermakelijkheid beleven, daarbij kan men niet stil blijven zitten. Een groot deel van het geweldige succes draagt Leo Slezak, die zulk een prachtig, caricatureel type geeft, dat al het betooverende in deze film voor onze oogen waar wordt. Men moet het Heu- rigenfest in Grinzing in deze film gezien hebben om opeens weer een ontembaar verlangen naar Weenen te krijgen. Dat feest in „Die grüne Flasche" en heel die Weensche sfeer geeft heimwee daar naar. Dit is qua spel, sfeer en muziek een volmaakte Weensche film. Ook voor de pauze gaat er een Weensche' film „Heute Abend bei mir", waarin Jen- my Jugo, Paul Hörbiger en Theo.Lingen ons zeer aangenaam hebben bezig gehouden Het is wel niet zoo Weensch als „G'schich ten aus dem Wienerwald", maar het is ook een alleraardigste en vooral vermakelijke rolprent. Vooraf gaan er nog journaals en een zeer aardige teekenfilm met Poppeye the Sailor. Wie deze week een bijzonder charmant programma wil beleven, mag een gang naar Trianon niet verzuimen. Lido. Lido brengt met de Pinksterdagen een Duitsche film „Peter", welke een uitste kend gespeelde film blijkt te zijn. Franzis- ka Gaal, Felix Bressart en Hans Jaray zijn hier de prominenten. Zij vormen met z'n drieën een ontroerende en toch komische geschiedenis. Een meisje, dat Eva heet, wordt met haar grootvader op straat ge zet en moet trachten iets te verdienen. Met liedjes zingen wil het niet vlotten, maar wat Eva niet gelukte zal aan Peter wel gelukken. Een in het nauw gedreven dief ontneemt n.l. het meisje haar jurk om te kunnen ontsnappen en laat haar. zijn kleeren achter. Zij is gedwongen deze aan te houden en besluit als „Peter" verder te leven ten einde een baantje te krijgen. Dat lukt en grootvader zou met zijn „Peter" den ongestoorden hoewel niet zeer rijkelij ken ouden dag beleefd hebben, als het voor „Peter" niet zoo moeilijk geweest was om „man" te zijn. Zij blijft ten slotte vrouw en wordt verliefd op een jongen dokter zonder patiënten, wien zij met prijzens waardige voortvarendheid en echt vrou welijke listigheid patiënten weet te bezor gen, ook al betalen ze niet allemaal! Behalve Franziska Gaal, die op verbluf fend knappe wijze nu'eens den jongen dan weer het meisje weet uit te beelden, is Felix Bressart in deze film zeer goed op dreef in de karakteriseering van den ouden grootvader, die ,,'m" zoo nu en dan graag lust! Luxor. Met de film „Die Englisch Heirat" heeft de directie van het Luxor Theater een aantrekkelijk Pinksterprogramma aan haar bezoekers (ster) weten voor te zetten. De charmante Renate Müller alleen reeds is in staat deze film te doen slagen, maar dit mag in niet mindere mate gezegd wor den van Adèle Sandrock, die hier wel een van haar glansrollen speelt. Zelden zagen we een film, waarin deze steeds jeugdige oude dame zulk een belangrijke rol ver vult. In deze geestige Lumina-film is zij de 75-jarige Lady Mavis, het hoofd van de familie en de alleen-heerscheres. Een be wijs? Als haar ruim 50-jarige zoon (Fritz Odemar) den onbezonnen kleinzoon Douy (Georg Alexander) wat hard toeroept, wat zijn wil is, voegt zij haar zoon toe: Schreeuw niet zoo, als er hier in huis ge- schreeuwd moet worden, doe i k het! En inderdaad: zij is de baas.... maar heeft toch 'n totaal verkeerden indruk van de vrouw, met wie haar kleinzoon in het ge heim getrouwd is om daardoor aan de kop pelarij van zijn grootmoeder te ontkomen. Zulk een verkeerden indruk, dat zij aan het slot zelf moet bekennen: ik heb den slag verloren! Voor de pauze als hoofdfilm „Ridders van Droeve Figuur" met Slim Summervil- le in de hoofdrol. Deze oerkomische lach film is een aaneenschakeling van de meest komische en meest onverwachte situaties. Ook de „Verwende Neef" is van dit soort en alles bijeen genomen een programma van rijke afwisseling. Over een bezoek zal men dan ook geen spijt hebben. Casino. Casino biedt in deze Pinksterweek het publiek een zeer boeiend en gevarieerd programma aan bestaande uit de gewone interessante journaals, een paar kleine filmwerken en twee hoofdfilms n.l. „Cir cusleven" en „Politie-auto No; 17". De sensationeele gebeurtenissen van „Circusleven" spelen zich af in 't Westen van Noord-Amerika en wel in Big-Bend, in welke plaats aan Ramey, den eigenaar van een rondreizend circus, verlof gewei gerd wordt voorstellingen te geven. Op aan dringen van de veeboeren geeft Rainey toch een voorstelling, waaronder de Den- tons, vader en zoon, van hun groote pres taties blijk geven. Terwijl ze nog hierme de bezig zijn, klinkt er plotseling een schot, dat gericht is op den ouden Denton. Hij blijft ongedeerd. Wel valt hij naar omlaag, doch wordt gegrependoor zijn zoon Kit. Dit schot wordt de oorzaak dat Denton, die van moord verdacht is, van alle blaam gezuiverd wordt en hier tevens zijn vrouw terugvindt. Onder welke omstandigheden dit plaats heeft, laat de film, die doorloo pend de aandacht van het publiek in beslag neemt, op sensationeele wijze zien. „Politie-auto No. 17" is niet minder sen sationeel dan bovengenoemde film. Ze geeft ons een beeld van den hardnekkigen strijd, dien de politiemannen in Amerika te voeren hebben tegen de zoogenaamde gangsters", die vele steden van N. Amerika door roof en moord onveilig maken. De hoofdrollen in dit filmwerk zijn in de goe de handen van Tim Mc. Coy en Svalyn Knapp, die voor vlot en pittig spel zorgen. Alles bij elkaar genomen moeten we zeg gen, dat het programma de belangstelling van volwassene bioscoopbezoekers over waard is. WILT U IETS WETEN? V r aa ginzake den invloed van deva luatie op Nederl. Staatspapieren. At woord: Door devaluatie vermin dert de waarde van het geld, dus ook de waarde van vaste rente dragende papieren. Wat uw tweede vraag Betreft, willen wij gaarne overwegen om daaraan tegemoet te komen, doch er zijn meer staatspapieren dan de door u genoemde certificaten, zoo dat wij dan ook de koers der andere zou den moeten opnemen. Deze koersen wijzi gen overigens niet zoo heel veel en een aanwijzing daaromtrent kunt u steeds vin den in ons beursoverzicht. Vraag: G. v. S. te H. inzake ouder domsrente. Antwoord: Wend u eens persoon lijk tot den Raad v. Arbeid, teneinde op spoed aan te dringen. Vraag: J. W. te N. inzake steun. Antwoord: Het kan zeer wel voorko men, dat u op dien leeftijd niet voor steun in aanmerking komt. Hoe dat in de ver schillende gemeenten precies geregeld is, leent zich moeilijk voor uiteenzetting. U kunt zich tot de secretarie wenden om in lichtingen. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. STICHTING RIJNLANDSCH BORG STELLINGSFONDS VOOR DEN KLEINEN MIDDENSTAND. Belangrijk initiatief tot steun aan den Middenstand Heden heeft in het gebouw van den Ka mer van Koophandel en Fabrieken alhier, onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer, een vergadering plaats ge had van de Bemiddelingscommissie voor Crisis-orediet in Rijnland. Deze vergadering werd bijgewoond door de navolgende personen: de burgemeesters der gemeenten Leiden, Alphen a. d. Rijn, Katwijk, Noordwijk, Warmond, Hazerswoude, Benthuizen, Ze venhoven, Sassenheim, Koudekerk, Leider dorp, Noordwijkerhout, Nieuwkoop, Rijn- saterwoude, Zoeterwoude, Voorhout, Lei derdorp, Prof. mr. D. van Blom, mr. E. E. Menten, penningmeester van het Nationaal Crisis comité, mr. E. J. M. H. Bolsius, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, mr. P. E. Briët, G. R. D. Crommelin, directeur der Twentsohe Bank, mr. dr. P. G. Knibbe, se cretaris van den Kamer van Koophandel er Fabrieken, mr. P. A. Pijnacker Hordijk, voorzitter van de Stichting Leidsch Borg stellingsfonds en mr. A. J. Romijn, voorzit ter van commissarissen der Gemeentelijke Hulpbank te Leiden. Van enkele burgemeesters was bericht van verhindering gekomen, alsmede van mr. H. D. MrKnol, accountant alhier. De vergadering werd mede bijgewoond door dr. W. L. Groeneveld Meijer, admi nistrateur van het Dep. van Economische Zaken, H. M. Simonis, voorzitter van de afdeeling klein-bedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, W. Schrandt, directeur van de N.V. v.-h. J. C. Zaalberg Zn. en de heer H. J. J. Simonis, waar nemend secretaris van de Bemiddelings commissie. Na een inleiding van den voorzitter, waarin deze besprak de voorgeschiedenis, welke heeft geleid tot instelling van de Be- middelingscommissie voor Crisis-crediet voor den Middenstand in Rijnland (Ambts gebied van de Kamer van Koophandel, om vattende 25 plaatsen in dat district), heeft de heer P. A. van Aggelen, directeur van de Gemeentelijke Hulpbank en secretaris van de Stichting Leidsch Borgstellings fonds, verslag uitgebracht van de tot op heden door de Commissie verrichtte werk zaamheden en een uitvoerige uiteenzetting gegeven omtrent de werking van borgstel lingsfondsen en in het bijzonder de te vol gen werkwijze van een te stichten Rijn- landsch Borgstellingsfonds voor den Klei nen Middenstand. Na deze inleiding werd met algemeene De nood in den Tuinbouw. :rj9w De betalingsmoeilijkheden van Duitsch- land en de door ons land ingevoerde clea ring met de consequenties, welke daaraan verbonden zijn, treffen onzen tuinbouw hard. De Tuinderij, het officieel orgaan van het Centraal Bureau van de veilingen in Nederland laat nimmer na om den nood bij de tuinders, in het licht te stellen. Het wijst op het besluit van de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale om vanaf 27 Mei j.l. geen vereffeningscertificaten meer af te geven voor het tweede kwartaal 1935 voor bloemkool. Hierdoor staat de handel in bloemkool bijkans stil en het is juist de tijd, dat groote hoeveelheden bloemkool aan de markt komen. In 1934 exporteerden wij in de maand Juni naar Duitschland niet min der dan 2.734.000 kilo en in Juni 1933 zelfs 2.894.000 kilo, terwijl momenteel de Juni- export naar Duitschland zoo goed als ge heel stop zal staan. Vanaf 6 Mei j.l. was dit het geval met de spinazie, vanaf 20 Mei ji. volgde de sla. De Tuinderij schreef: „Dit jaar is gelijk gezegd voor het tweede kwartaal 1935 slechts beschikbaar 40 pet. van verleden jaar in hetzelfde tijdvak, dus voor bloem kool 40 pet. van 432.000 oftewel circa 175.000. Aangezien het gewenseht moet worden geacht, dat voor dit beschikbare bedrag een zoo groot mogelijke hoeveelheid naar Duitschland zou worden uitgevoerd, verdeeld over zoo groot mogelijke tijdruim te, heeft de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale reeds begin Mei de bepaling gemaakt, dat slechts gedopte bloemkool voor Duitschland mocht worden verkocht en dat het maximum door onze exporteurs aan hun Duitsche afnemers in rekening te brengen bedrag ter betaling via de clea ring zou mogen zijn: 20.per 100 K.G., terwijl op 20 Mei dit bedrag werd verlaagd tot 15 por 100 K.G. Aangezien in dat maximumfactuurbedrag zijn inbegrepen alle kosten der exporteurs tot aan de grens, dus de veilingsprijs, de verpakking, het pakloon, de vracht, de verdere bijkomende onkosten en het eventueele winstpercenta ge, is het duidelijk, dat bij dergelijke maxi mumprijzen voor den tuinder slechts een bedrag overschiet, dat ver beneden zijn kosten van productie ligt. En toch ondanks deze lage maximumprijzen werd het voor bloemkool beschikbare betalingscontingent ad 175.000.reeds de vorige week bereikt en was de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale dus wel genoodzaakt om van af Maandag j.l. de verdere export naar Duitschland met betaling over de clearing stop te zetten". En het ergste is, dat dezelfde maatrege len voor alle groenten zullen moeten wor den genomen. Voor komkommers, bospeen, toematen, asperges etc. De Tuinderij teekent verder aan: Hebben wij te veel gezegd, toen wij reeds in Maart verklaarden, dat de vastgestelde betalingscontingenten voor onzen tuinbouw het doodvonnis zijn? En dat onze Regeering daarom onder iedere voorwaarde die beta lingscontingenten diende te verhoogen, door verlaging der op de clearing drukken de renten, door verlaging der contingenten voor koloniale producten of hoe dan ook! De Nederlandsche tuinbouw verkeert in een noodtoestand als nooit tevoren; de situatie wordt volkomen onhoudbaar. Wij doen nogmaals een beroep op de Regeering om toch onmiddellijk maatregelen te nemen". Vanzelfsprekend komt bij deze noodkreet de gedachte naar voren: „Waarom zijn de groenten, die in den kleinhandel aan den consument verkocht worden, momenteel zoo schrikwekkend duur?" Het „Alg. Hbd." heeft op die duurte de aandacht gevestigd; hier gelden het ten eerste het bekende pro bleem der hooge distributiekosten en ten tweede het koude voorjaar. De Tuindeiij erkent, dat de groenten den laatsten tijd alle door den handel worden afgenomen. De groei is door het abnormaal koude voor jaar onvoldoende, zoodat de diverse groen- tensoorten slechts in beperkte hoeveelhe den worden aangevoerd. De prijzen op de veiling werden hierdoor natuurlijk gunstig beïnvloed. Voor de tuinders is het gelukkig, dat zij althans voor deze geringere hoeveel heid een prijs ontvingen, die iets boven den minimumprijs lag. Maar nu moet men niet bij het eerste het beste vleugje van prijs- verhooging der groenten, bij de consumen ten onmiddellijk den indruk wekken, alsof thans de geldelijke inkomsten voor de tuin ders weer ruim vloeien en het leed voor hen geleden is. Want dit is volkomen in strijd met de werkelijkheid". Wij geven de Tuinderij hierin gelijk. De consument zal echter zeggen: „Goed de tuinders krijgen te weinig, de handelaren beweren ook een drogen boterham te ver dienen, doch wij betalen een behoorlijke marge boven den veilingsprijs, niettegen staande onze inkomsten ook hard terugloo- pen. Doch dit is juist het moeilijke probleem, dat onze Regeering heeft op te lossen en geen oplossing ziet! stemmen besloten tot oprichting van een Rijnlandsch Borgstellingsfonds voor den kleinen Middenstand. Dit fonds zal den Middenstand in Rijn land groote diensten kunnen bewijzen, me de door het saneeren en volwaardig maken van Middenstandsbedrijven. Er werd, onder voorzitterschap van prof. mr. D. van Blom alhier, een kleine com missie ingesteld, welke de verschillende punten voor den stichtingsbrief zal ontwer pen. Zoodr^ de stichtingsbrief is vastgesteld, zullen over de werkwijze van het fonds na dere mededeelingen worden gedaan. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. Geboren: Maria Elisabeth Cornelia, d. v. G. J. Belt en S. Th. v. d Salm. Hen- drikus Wilhelmus, z. v. P. C. v. Velzen en A. Turk. Klazina, d. v. J. Koornneef en K. Treurniet. Gerarda Maria Cornelia, d. v. A. Pieterse en C. M. Hoogzaad. Wil helmus Pauw z. v. L. A. v. d. Hoeven en P. M. de Jong. Jacobus Qurinus Adria- nus, z. v. J. P. Uljee en P. G. v. d. Hoeven Johanna Cornelia, d. v. Q. H. Onderwater en A. C. v. d. Geest. Cornelis Hendrik, z. v. P. J. Bakker en G. A. Ooijendijk. Arie, z. v. J. Rietkerk en J. C. d. Bouter. Ondertrouwd: Hendrikus Wilhelmus v. d. Hoeven, 24 jaar en Maria Johanna Petronella Zwetsloot, 22 jaar, beiden van Zoeterwoude. G e t r o u w d: J. d. Water en C. Brouwer. J. P. v. d. Geer en C. P. Lagerak. Overleden: M. W. van Dissel, 79 jaar wed. van P. Smit. J. M. Moerkerk, 60 jaar. F. G. Redegeld 8 m. G e v e s t i g d: J. L. v. Goozen en gez. J. M. Verdegaal en gez. Th. E. M. Schuurman. A. C. v. Haaren. P. Ar- don. A. P. Berg. G. v. d. Poel. C. J. v. Amsterdam. H. M. Beugel. E. P. Voordouw. J. Bakker en gez. K. G. J. Bartz en gez. C. M. v. d. Meer. C. M. Dobbe. Th. Heijneman. M. P. Slinger land. Vertrokken: P. P. v. d. Lelij naar de „Dever", Lisse. A. Hensing en gez. naar Leiderdorp.- W. Rasser naar Leiden. Luiten naar Hazerswoude. M. C. Koek naar Leiden. J. M. J. v. d. Wouw, naar Leur. W. J. v. d. Steen en gez. naar Lei den. G. P. de Gunst en gez. naar Bos koop. C. Harmg naar Nibbixwoud. C. J. Meijer naar Haarlem. A. Maas naar Alphen aan den Rijn. R. S. v. Immerzeel naar Rotterdam. G. v. d. Does naar Mon ster. W. S. Verheul en gez. naar Hazers woude. G. v. d. Lubbe naar Voorburg. J. J. Langerak naar Wassenaar. D. 'M. Stefels naar Warmond. C. Robbers en gez. naar Leiden. N. Wessel naar Leiden. J. M. Vink naar Leiden. S. J. v. d. Stoel naar Leiderdorp. W. M. de Groot naar Wassenaar. P. B. H. Koss naar Leiden. C. H. v. d. Krogt naar Sassen heim. C. v. d. Krogt naar Noordwijk. TELEGRAMMEN DE ENGELSCHE LUCHTBEWAPENING. LONDEN* 8 Juni. (V.D.) De marine medewerker van de „Daily Telegraph" meldt, dat de Engelsche vliegtuigindustrie tengevolge van het luohtbewapeningspro- gram op het'oogenblik een buitengewone activiteit aan den dag legt. In het loopende begrootingsjaar zijn in tótaal ongeveer 1300 nieuwe militaire vliegtuigen besteld en wel in de eerste plaats gevechtsvliegtuigen, jacht-eendekkers voor verschillend gebruik, vliegtuigbommen, bombardementsvliegtui gen en zware nachtbombardementsvlieg tuigen. In het komende jaar zal echter het aantal van 1300 nieuwe vliegtuigen aanzien lijk overschreden worden. Het nieuwe Engelsche luchtafweergeschut. LONDEN, 8 Juni. (V.D.) Van den sluier der geheimhouding, waarmee elke bijzon derheid omtrent het nieuwe luchtafweerge schut van de Britsche vloot tot nog toe om geven was, wordt thans voor de eerste maal een tipje opgelicht. De vlootmedewerker van de „Daily Telegraph" meldt dat het nieuwe „wondergeschut" het beste ant woord is op luchtaanvallen op geringe hoogte en het doeltreffendste afweermiddel dat tot nog toe uitgevonden is. Het nieuwe afweerwapen is een machinegeweer met verscheidene loopen en van zwaar kaliber, dat ongeveer honderd hoog-explosieve gra naten per minuut afvuurt. De vuurbaan is veel grooter dan de hoogte, waarvan een torpedo-vliegtuig met kans op succes een oorlogsschip moet aanvallen. De stroom van granaten vormt een spervuur, waar geen vliegtuig doorheen kan komen. De explosiviteit is zoo groot, en de ontstekings- inriohting zoo gevoelig, dat zelfs de aanra king met een vliegtuigdraad, wanneer de granaat eenmaal is afgevuurd, tot ontplof fing leidt. WEDEROM GEEN BETALING VAN OORLOGSSCHULD AAN AMERIKA. WASHINGTON, 8 Juni. (V.D.) De Brit sche regeering heeft het Departement van de Schatkist medegedeeld, dat het noch den per 15en Juni a.s. vervallenden termijn der oorlogsschulden ten bedrage van 85.671.000 dollar, noch de achterstallige termijnen van in totaal 380 millioen dollar, zal beta den. ONDERZOEK NAAR DE SPECULATIE TEGEN DE FRANC. PARIJS, 8 Juni. (V.D.) De Senaatscom missies van Kamer en Senaat hebben na de stemming over de machtigingswet nog een resolutie aangenomen met den volgenden tekst: „De financieele commissies besluiten een onderzoek in te stellen naai- alle handelin gen, die een georganiseerde paniek tegen het openbare crediet en de vrijheid der re- publikeinsche instellingen tengevolge had den". MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Juni. Groentenveiling. Andijvie 0.701.10, komkommers 0.90 4.20, bloemkool I 2.107.50, idem II 1.50 4.50, pieterselie 0.300.90, radijs 0.60 1.60, kropsalade 1.003.20, selderie 0.30 2.50, uien 0.300.90, wortelen 1.507.10, rabarber 0.301.10, perziken 4.0013.00, per 100 stuks; snijboonen 38.0071.00, stamboonen 74.0088.00, tuinboonen 30.00 34.00, doperwten 20.0038.00, peulen 22.0035.00, postelein 2.005.00, spinazie 3.00—7.00, tomaten A 8.00—16.00, idem B 10.00—16.00, idem C 6.0012.00, idem CC 4.008.00, wortelen 7.00, andijvie 3.00 7.00, per 100 K.G. LEIDEN, 3 Juni. Boter. Aanvoer 2905 kg. prima fabrieksboter f 1.54 en prima boe- renboter f 1,40—1.45 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 3 tot en met 8 Juni. Aanvoer 20.000 stuks lange turf, prijzen f 73 per 1000 stuks. Melkveiling. Overmelkprijs in georga niseerd overleg vastgesteld voor het Dis trict Leiden. Week van 9 tot 15 Juni 3.00 per 100 liter. Wegens gewijzigde omstandig heden moet vorige noteering vervallen. BOSKOOP, 7 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia io18 cent, Marcel Royer 1016 cent, Hadley 2050 cent, Claudius Pernet 20--35 cent, Columbia 1526 cent, Butterfly 15 26 cent, Mac Keiler 1525 cent, Wilh. Kor- des 1525 cent, Mme Jules Bouché 1522 cent, Rosalandia 1525 cent, Florex 20 36 cent, Phoebe 20—35 cent, Steward 20— 30 cent, Chas. P. Kilham 15—25 cent, Edith Helen 25—45 cent, Aug. Noack 1-5— 20 cent. Else Poulsen 40—80 cent, Gloria Mundi 20—50 cent, Orange Perfection 20— 35 cent, Paul Grampel 30—55 cent, Wend land 3050 cent, Ellen Poulsen 1830 ct., Briarcliff 1530 cent, Ingar Ohlson 3065 cent, Calla 40 cent, Iris 46 cent, Lathy rus 410 cent, Asparagus 510 cent, Pioe nen 2055 cent, Campanula 510 cent, Leeuwenbekken 1525 cent, Pyrethrum 410 cent, Gerbera 40 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.20—1.60, Clematis The Presi dent 7090 cent, Clematis Nelly Moser 40 cent, Clematis l'Azurstem 70 cent, Hor tensia per stuk 4060 cent. ALPHEN a. d. RUN, 7 Juni. Groenten veiling. Per 100 kg.: spinazie 2.005.10, snijboonen f 50.postelein f 2.403.90, per 100 bos: selderie f 2.503.10, peen f 3 —8, andijvie f 1.60—2.10, per 100 stuks: kropsla I f 0.501.50, komkommers f 3.20 4.20, bloemkool I f 4.007.40( idem n f 1.50—3—, Eierenveiling. Aanvoer 7200 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.002.50, eenden eieren f 1.80 per 100 stuks. DEN HAAG, 7 Juni. Haagsche Veiling. Bak-aardbeien: Dutch Evern I 3236 cent en II 2529 cent per pond. Asperges: Wit I 3034 cent, idem II 2226 cent, Blauw 2024 cent per kg. Dagelijks veiling om half vijf 's morgens. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 Juni. Groentenveiling. Bloemkool late soort p. 100 4.70—6.80, Peen p. 100 bos 8.20 —9.10, Sla p. 100 1—1.90. (de massa draai de door). Spinazie p. 100 K.G. 24.70, Radijs per 100 bos 1.301.90, Rabarber p. 100 bos ƒ2.50—3.10. Uitjes 20—50 ct. ROELOFARENDSVEEN, 7 Juni. Groen tenveiling. Bloemkool 26 cent per stuk. Aardbeien 814 cent per doosje, idem per kg. 4463 cent, sla f 1.001.60 per 100 krop, snijboonen f 2.803.30, idem Stek f 1.702.10 per 10 pond, peulen f 1.401.85 doperwten f 0.902.60, capucijners f 3.00 per 20 pond. VINKE VEEN, 7 Juni. Groentenveiling. Peulen 2230 cent, doperwten 3640 cent, tuinboonen 26 cent, snijboonen 3268 cent en stampercieboonen 50 cent per kg., to maten 110 cent per pond, gele komkom mers 28 cent en bloemkool 29 cent per stuk. kropsla 1020 cent per 10 krop, aard beien 3042 cent per pond, rabarber 15 cent per bos, spinazie 25 cent en poste lein 23 cent per kg., peen 28 cent per bos. TER AAR, 7 Juni. Centrale Veiling. Spinazie per kist (4 kg.) 1627 cent, pos telein per kg. 24 cent, snijboonen ptr 10 kg. f 5.50—6.60, stek f 3.10—4.20, peulen f 1.952.50, doppers f 3,404.80, tuinboo nen f 2.504.00, peen 27 cent, andijvie per kist 615 cent, sla f 1.001.80, bloemkool 29 cent, vellen 913 cent, aardbeien 6 10 cent, tomaten per pond 49 cent, kom kommers 24 cent, rabarber f 1.002.70, selderie f 1.10. prei f 1.000.60. Volgende week wordt er dagelijks geveild. VEUR, 7 Juni, Groenenveiling. Eng. komkommers le soort 11.70, 2e soort 0.701, Gele komkommers le soort ƒ4 5 40. 2e soort 23.50, 3e soort 0.701.50 Kropsla le soort 11.80, Peen 25.30, Bloemkool le soort 49.30, 2e soort 1.50 3.50, Tomaten (mid.) ƒ68.50, gr. ron den 5.506.50, 2e soort 5.807.80, 3e soort ƒ1.50—3, bonken ƒ45, uitschot ƒ1. 1.50. Andijvie 3.80, Andijvie per K.G. 24 ct., Spinazie per 4 K.G. 818 ct.. Postelein 25.40, Rabarber 13.50. Ra dijs 11.80. Snijboonen 5668 ct., Sper- cieboonen 6878 ct. Selderie 502., Peu len 3538 ct., Tuinboonen 30 ct. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.25% Berlijn 59.85 New York1 -4"% Parijs 9.77 Brussel 25 08 Zwitserland48.25 Milaan 12.271/, Madrid 20.271/2 Oslo36.50 Kopenhagen32.45 Stockholm 37.45 Weenen Praag6.18l/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3