9 9 9 9 9 9 9 9 M 9 9 9 9 9 9 9 9 WÉÉ fÊI. j is ÖB 9 9 ~':0' ZATERDAG 8 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. II WATERPOLO WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Dinsdagavond 8 uur speelt de Zijl I haar eersten competitiewedstrijd voor de 2e klasse afdeeling C. van den K.N.Z.B. tegen G.Z.C. I, «de bekende club uit Gouda. De wedstrijd wordt gespeeld in de Zwem inrichting „De Zijl". De Zijl IV speelt dan tegen D.Z.V. II voor de competitie van den Kring Den Haag. Woensdagavond speelt de Zijl II te Heem stede voor de reserve 3e klasse afd. C. te gen H.P.C. 4. ATHLETIEK Nationale Athletiek-wedstrijden te Zoeterwoude. De jaarlijksche sportdag van A. S. C. zal op Zondag 16 Juni a.s. gehouden worden. Deze sportdag is dit jaar tot een nationale athletiekdag opgevoerd. De gymnastiek is niet op het program geplaatst en een an dere Zondag in den nazomer zal aan deze afdeeling gewijd worden. De athletiek komt daardoor in bijna alle takken uit. Voor cracks en nieuwelingen is de Schen kelloop weder de groote attractie. De Ka pelaan van Dael-beker, die thans voor den eersten keer in het bezit van „Wilskracht" is, zal weder een spannende strijd verwek ken. Zooals bekend is, wordt de vereeniging van wie drie leden het eerste de finish be reiken winnaar. Naar wij vernemen loopen weder nieuwe favorieten mede en worden verrassingen niet uitgesloten geacht; o.a. heeft J. Zee- gers voor de Schenkelloop en 3000 M. in geschreven als lid van V.I.C. Deze athleet heeft tal van records op zijn naam van de Koninkl. Ned. Athletiek Unie (K.N.A.U.). Verder vermeldt het program: hardloop 400 en 100 M., hoogspringen, polsstokhoog springen, verspringen, kogelstooten, speer werpen en 3000 M. hardloop. Voor nieuwelingen is de Olympische es tafette en een estafette van 4 X 100 M. uitgeschreven. Zoo is het eigen en bijzonder karakter van een Roomsche Sportdag nu ook weg gevallen. De optocht en de kerkelijke vie ring zijn om technische redenen vervallen. Wij hopen nu nog maar, dat de gym nas- tiiekdag het karakter zal hebben van de vroegere sportdagen en de sport een wij ding zal geven tot een massale godsdiens tige viering. BILJARTEN L1SSER BILJART KRING. C. Th. Duivenvoorden kampioen. De laatste partij der 1ste klasse kam pioenschappen van den Lisser Biljart Kring werd gespeeld tussohen G. C. Degger L.U. T.O. en J. van Kampen Ons Genoegen. Na een zeer spannenden strijd verloor de heer G. C. Degger met slechts 2 carb. De uitslag luidt: pnt. brt. h.s. gem. J. v. Kampen 150 30 19 5. G. C. Degger 148 29 21 5.10 Door de nederlaag van G. C. Degger be haalde de heer C. Th. Duivenvoorden L.U. T.O. met 10 gewonnen partijen en slechts één verloren partij het kampioenschap van den Lisser Biljartkring met algemeen ge middelde van 6.22. Donderdag a.s. zal in het R.K. Volks bondsgebouw te Lisse een revanche-ont moeting gespeeld worden tusschen C. Th. Duivenvoorden en G. C. Degger. De partij zal bestaan uit 400 carb. De verdere uitslagen luiden: J. Diedericks 150 23 20 6.52 A. v. Dijk 81 23 13 3.52 J. Diedericks 150 34 15 4.41 C. Kortekaas 145 33 14 4.35 G. C. Degger 150 36 38 4.16 C. Kortekaas 145 35 35 4.05 J. Diedericks 150 31 15 4.75 J. Langeveld 62 30 8 2.06 Nederlaagwedstrijden te' Voorhout. Donderdagavond werden de nederlaag wedstrijden voortgezet tegen LUTO II uit Lisse, waarvan de uitslag als volgt luidt: H. Verdel (LUTO H) 125 44 12 2,84 J. v. Leeuwen (Voorhout) 99 43 13 2,30 P. Halfschepel 125 52 14 2,40 J. Hoek 100 51 15 1,96 M. van Dijk 100 36 11 2,77 W. Veenboer 95 35 15 2,71 Nie. van Velzen 75 34 11 2,20 Jac. van Dorp (res.) 58 33 7 1,73 J. Ransdorp 75 28 14 2,67 D. Zbet 50 27 18 1,85 Met bovenstaande punten heeft LUTO II dus 500 caramboles behaald tegen Voor hout 402, waardoor een winst voor de gas ten werd geboekt van 98 punten. Donder dag 13 Juni a.s. zal V.I.O.S. op bezoek ko men; om 8 uur in café „Welgelegen" zal de eerste partij aanvangen. WIELRENNEN L. R. en T. V. „Swift". Morgen zal er een trainingsrit gemaakt worden over lange afstand. Vertrek vanaf het clublokaal 9.30 u. 2e Pinksterdag een sprintwedstrijd vt>or de A-, B- cn C-klassers. Vertrek 9.30 u. van af het clublokaal van den heer v. Meizen, N. Beestenmarkt. Polderrit van „De Rijnstreek". Voor de door de Alphensche Ren en Tourisbenvereeniging „De Rijnstreek" ge organiseerde Vaardigheidsrit blijkt evenals voorgaande jaren weer groote belangstel ling te bestaan. Uit alle plaatsen uit wij den omtrek zijn er reeds vele inschrijvin gen binnengekomen, zoowel van renners als van dames en heeren touristen. Het ver trek van deze rit op 2e Pinksterdag heeft plaats om 10 uur vanaf Café „Sportrust", Gouwsl. weg, Alphen aan den Rijn. Langs het geheele traject is de medewerking van diverse voetbal- en andere sportvereeni- gingen bekomen, terwijl alle kruispunten bovendien met pijlen en vlaggen worden aangeduid, zoodat verkeerd rijden is uit gesloten. Zooals bekend is de max. rijtijd voor dames en heeren touristen 6 uur, voor renners 31/2 uur, terwijl de afstand is bepaald op plm. 70 K.M. Er is alsnog gele genheid zich op te geven tot 2en Pinkster dag, uiterlijk 9.30 uur. De E.H.B.O. afd. Alphen verleent haar zeer gewaardeerde medewerking, die naar wij hopen en ver trouwen overbodig zal blijken te zijn. DE OLYMPISCHE DAG Een sterke Spaansche ploeg naar Amsterdam. De Spanjaarden zullen op den Olympi- schen Dag, welke op 30 Juni a.s. in het Stadion te Amsterdam wordt gehouden, met een zeer sterke ploeg uitkomen, een elftal van internationals, dat veel overeen stemming hebben zal met het prachtige team, dat enkele weken geleden in Keu len de Duitschers klopte. De definitieve sa menstelling van de Spaansche ploeg kan echter nog niet worden opgegeven, omdat op 30 Juni de eindstrijd voor den Beker van Spanje gespeeld wordt en nog niet bekend is, welke twee ploegen daarin uit komen zullen. De spelers van deze elftallen zijn dan verhinderd de reis naar Amsterdam mee te maken, doch overigens kan de ploeg zoo sterk mogelijk worden, zoodat men ver zekerd kan zijn van een uitstekende te genpartij voor het Nederlandsch Bonds- elftal en dus van een belangrijken en aan- trekkelijken wedstrijd. HET DAMSPEL Damredacteur: W. J. van der Voort, Rustoordstraat 3, Nieuw-Vennep. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. EEN WOORD VOORAF. Wij stellen ons voor den inhoud onzer damrubriek zooveel mogelijk te doen be antwoorden aan de wenschen onzer lezers en zullen dus niet alleen de problematiek van ons spel behandelen, doch ook aan de praktijk de noodige aandacht schenken door het plaatsen van interessante en leer rijke dampartijen, partij-fragmenten, eind spelen enz., terwijl wij tevens den begin- nenden damspeler de noodig kennis zullen trachten bij te brengen door het geven van practische damlessen. Wij vertrouwen dan ook, dat deze Damrubriek vruchten zal af werpen en wij hierbij mogen rekenen op de medewerking van al onze damspelende lezers. Gaarne geven wij de verzekering, dat wij zullen trachten den inhoud onzer damrubriek immer actueel en origineel te doen zijn en haar te laten beantwoorden aan de hoogste technische eischen. Moge dan de samenwerking tusschen onze dam spelende lezers en de redactie dezer rubriek in de toekomst een recht aangename en vruchtdragende zijn, tot heil van het mooie en edele spel. V. PRACTISCHE DAMLESSEN. Dat in het Damspel oppassen immer de boodschap is, moge blijken uit onderstaand voorbeeld. Oogenschijnlijk is dit een stand zonder eenig leven, doch in werkelijkheid schuilt hier een zeer gevaarlijk addertje onder 't gras. Partij-fragment No. 7 A I m 9 9 li?: y>: J», tj| yg; y| Zwart 3. 5, 6, 9, 11, 13, 16, 18, 19, 23 en 29 Wit 25-27, 32, 38, 39. 42, 45, 47-49. Zwart laatste was 12-18, waarop wit a.v. een schijf of de partij wint. Wit 39-33, (19-24), 33-28 (13-19), 27-22, (18 x 27) 32 x 21, (23 x 43) 49 x 38, (16 x 27) 25-20, (24 x 15) 38-32, (27 x 38 42 x 4. Inderdaad is het damspel een van onbe grensde mogelijkheden. PROBLEMATIEK. Voor onze probleem-vrienden geven wij deze week ter oplossing een probleem van schrijver dezes, waarin hoewel niet nieuw een aardige bewerking verbor gen ligt. Probleem No. 8 Auteur: W. J. v. d. Voort, Nieuw-Vennep. Eerste publicatie. Zwart 7, 8, 11, 17-20, 23-25 en 36. Wit 27, 28, 31, 32, 34, 35, 42, 44, 46 en 43. Wit speelt en wint. Voorts geven wij ter oplossing een pro bleempje van een beginnenden problemist speciaal voor onze rubriek gecomponeerd. Laten wij hopen, dat onze kring van mede werkers gestadig blijft uitbreiden en vele problemisten er prijs op stellen hunne com posities aan ons blad af te staan. Deze proe ve op het glibberige pad lijkt mij wel ge slaagd. Probleem No. 9 Auteur: G. J. A. Zoet, Nieuw-Vennep. Eerste publicatie. 1 ii vj m |f gÉp |p hl Zwart 7, 9, 12, 14, 15, 17, 22, 25 en 36. Wit 21, 23, 30, 32, 34, 38, 43, 46, 47 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 24 Juni as. bij den redacteur de zer rubriek. Gelijktijdig met deze oplossingen zullen wij de namen van onze damspelende lezers, die correcte oplossingen hebben ingezonden, publiceeren. Oplossingen nos. 2 en 3. Probleem no. 2: A. H. v. d. Geest. Wit 22-18, 39-34, 16-11, 11 x 13 en wint. Zwart steeds gedwongen. Probleem no. 3: W. Stroo. Wit 44-40, 32-28, 36-31, 23 x 1 en wint. Zwart steeds gedwongen. Deze vraagstukken werden correct opge lost door de volgende heeren: W. Angevare te Zevenhoven; J. H. Hilders te Lisse; G. J. A. Zoet te Nieuw-Vennep; G! Geerlings te Leiden; H. Krumpelman te ALphen aan den Rijn; W. Krom Jr. te Sassenheim. G. G. te Leiden en J. H. H. te Lisse. Slagzetten en probleem in dank ontvan gen; zal ze nazien en indien geschikt, plaat sen. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Gisteravond vond in Maison Bernsen de jaarvergadering der Leidsche Damvereeni- ging plaats. De voorz., de heer C. Klinken berg, heette allen welkom, waarna de ver slagen van seer., penningm., Com. v. Mat. volgden. Uit het verslag der afgevaardig den van den Ned. Dam Bond bleek, dat het maandblad „Het Damspel" thans elke week zal verschijnen, hetgeen uit propagandis tisch oogpunt bezien een zeer belangrijke verbetering is te noemen. Het bestuur bleef aldus samengesteld: voorz. C. Klinkenberg, secr. Joh. Klinken berg, penningm. S. v. d. Wijngaard, 2de secr. C. Teunissen, Com. v. Mat. G. P. Dil len. Hierna kwam de prijsuitreiking der zil veren damwedstrijden aan de orde en wel aan: lste kl. Joh. Klinkenberg 1ste prijs, M. Optendrees 2de pr. Tweede kl.: J. Huisman lste prijs, J. Zaalberg 2de pr„ terwijl aan de heer T. D. v. d. Bosch en J. Huisman de lauwertak werd uitgereikt voor het hoogste aantal punten, behaald in de com petitiewedstrijden. De zomerwedstrijden zullen ook dit jaar voor niet-leden openge steld worden tegen storting van 0.25. Aan melding hiervoor bij Bernsen, Breestr. 157 of bij het bestuur. Er zal in drie groepen gespeeld worden, te beginnen op 20 Juni a.s. en eindigende 1 September. Het voor stel van een eigen clubinsigne vond alge meen en bijval, terwijl getracht zal worden een jaarlijksche massakamp te organiseeren tusschen de Leidsche vereenigingen en de Omstreken. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. deze geanimeerde vergade ring. GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE AANRIJDINGEN. Gisteravond omstreeks 7 uur is de 32- jarige C. Luik uit Rotterdam, toen hij uit de fabriek van Wilton te Schiedam kwam om zich naar huis te begeven, door tot nu toe onverklaarbere oorzaak op den Vlaar- dingerdijk door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Door de politie wordt een onderzoek in- En denk er om Mina, niets aan buitenstaanders vertellen wat je hier hoort en ziet. Integendeel mevrouw, ik zal ze verteljen, dat alle rekeningen betaald worden, nog vóór ze worden^aangeboden- (Dominica) Gistermiddag stond op den Schiedam- scheweg nabij de van Duylstraat te Rot terdam een 5-jarig jongetje, J. H. I., uit de Hudsonstraat, met zijn tante op een vluchtheuvel op de tram te wachten. In een onbewaakt oogenblik liep het kind weg en stak achter een stilstaande tram om den rijweg over. Het jongetje werd gegrepen dpor een autobus van den dienst op Schiedam, die uit de tegenovergestelde richting kwam en bleef bewusteloos lig gen. De G. G. D. heeft het kind naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat het reeds was overleden. Gisteren is op den Nieuweweg ter hoogte van de kistenfabriek te Loosduinen de 56-jarige wielrijder E. M., het slacht offer geworden van een ernstig verkeers ongeval. Op genoemd tijdstip reed op den Nieu weweg een vrachtauto, afkomstig uit Am sterdam en bestuurd door den 28-jarigen J. C. C. uit Amsterdam, welke vrachtauto door tot nu toe onbekende oorzaak over den kop is geslagen. Juist voor dezen auto reed dew ielrijder M„ die den vrachtauto op zich kreeg, ten gevolge waarvan hij op slag werd gedood. Het stoffelijk overschot van den man, die een schedelbreuk bleek te hebben be komen, is door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag vervoerd. DE MISDRIJVEN TE OSS EN OMGEVING. De 25-jarige Ossenaar P. Schuurmans, die door de marechaussee werd gearres teerd als verdacht van medeplichtigheid aan een overval met geweldpleging op het echtpaar v. Bergen, heeft na een langdurig verhoor aan de marechaussee medegedeeld dat hij bij den bewusten roofoverval, die op Oudejaarsavond van het jaar 1933 werd gepleegd, betrokken is geweest. Te zamen met P. de Bie, de Rut en nog een anderen Ossenaar zouden zij het huis je zijn binnengedrongen. De Rut heeft in deze zaak eveneens zijn schuld toegegeven, bericht de „Tel." Een hunner zou buiten op den uitkijk hebben gestaan. De vierde medeplichtige, ook uit Oss, blijkt onvindbaar te zijn. Hij heeft kort geleden Oss verlaten zonder achterlating van nader adres. Zijn opspo ring is verzocht. Nieuwe arrestaties in verband met brandstichting en roofoverval. Gisteravond liepen in Oss geruchten, dat de directeur van de Ossche wielerbaan, J. V., bijgenaamd „Jan Bol", door de politie zou zijn gearresteerd als verdacht van brandstichting op het paviljoen op het ge meentelijk sportpark in 1933. Te bevoegd er plaatse deelde men ons mede, dat de geruchten waarheid bevat ten. De verdachte is inderdaad in het po litiebureau opgesloten. In den nacht van 3 op 4 Juni 1933 is het groote houten paviljoen van de wielerbaan te Oss geheel afgebrand. De schade be droeg ongeveer 4000. Al dadelijk rees vermoeden van brandstichting, daar de directeur van de wielerbaan, die tevens agent van een groote brouwerij en een be kend ingezetene van Oss is, des middags nog in het paviljoen was geweest, toen niets verdachts bemerkt had en verklaar de, dat dien dag geen vuur had gebrand. De zaak werd echter nimmer tot klaar heid gebracht en de verzekeringssom werd aan den directeur uitbetaald. Het onder zoek in deze zaak werd steeds voortgezet en door bekentenissen van gearresteerde leden van het milieu kwam men te weten, dat inderdaad brand was gesticht, doch ook dat de directeur deze brandstichting had opgedragen aan een der leden van de bende, dien hij daarvoor een geldelijke belooning had toegekend. In verband hiermede is de directeur gis teravond gearresteerd en door den burge meester aan een langdurig verhoor onder worpen. Gebleken is, dat de directeur een dubbel leven leidde en meermalen verdacht is, daar hij contact had met leden van de misdadigersbende. Men zal zich herinneren, dat hij eenige maanden geleden bij een nachtelijke vechtpartij met den voorzitter van de wie lerclub „Arditi" was betrokken, waarbij hij een zware verwonding met een mes aan het gelaat opliep. Arrestatie te Hoofddorp. Zooals wij reeds meldden, had Sch. nog een vierden persoon aangewezen, die schuldig zou zijn geweest aan den roof overval op het echtpaar Van Bergen te Oss. Thans is het de politie mogen gelukken, ook dezen man en wel te Hoofddorp, waar hij werkzaam was, te arresteeren. Het is een zekere O. uit de Ganzensteeg te Oss en bijgenaamd „Het Noesje". Gistermiddag is hij op transport gesteld naar Oss en in de marechausseekazerne aldaar aan een streng vei'hoor onderwor pen. O. heeft gisteravond nog een volle dige bekentenis afgelegd inzake mede plichtigheid aan den roofoverval op het echtpaar Van Bergen in de Kapelstraat. Thans zitten dus alle vier misdadigers van dezen laffen overval achter slot en grendel. Het zijn „De Rut", P. de B., O. en Sch. ERNSTIGE BROEDERTWIST. Bij een twist tusschen de gebroeders H. cn W. Kl. G., te Haaksbergen, heeft Vrij dag eerstgenoemde met een revolver een schot gelost op zijn broer, waardoor laatst genoemde in het bovenbeen werd getrof fen. De dader heeft zichzelf bij de politie aangemeld en het vuurwapen ingeleverd. Dr. Geselschap verleende medische hulp en heeft den kogel verwijderd. INBRAAK OP KLAARLICHTEN DAG. Voor een waarde van duizenden ontvreemd Een zeer brutale inbraak, waarbij voor een groot bedrag aan geldswaardige papie ren alsmede gouden en zilveren sieraden zijn gestolen, is Donderdagmorgen op klaar-lichten-dag gepleegd in de woning van den heer Cornelis Petit te Ursem. Uit de woning van dezen arbeider, een voorwerker van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorderkwartier, hebben, naar de „Tel." meldt, drie mannen een buurvrouw heeft ze gezien een geld kistje ontvreemd, waarin o.m. geborgen waren: vijf pandbrieven resp. ten bedrage van 6000, 5000, 2000 en twee van 1000. Voorts twee Spaarbankboekjes, een van de Boerenleenbank groot 5513.44, een Rijkspostspaarbankboekje met 63. Verder een gpuden hoofdijzer, een slag- rood kralensnoer met sluiting van halve kralen en gouden rand, twee slagroode kralensnoeren met gouden sloten en zij stukjes, drie zilveren lepels, twee zilveren scharen, waarvan een met ketting, een gouden zij naald, een zilveren beugeltasch, twee zilveren scharen, waarvan een met ketting, een paarsfluweelen damesbeursje met zilveren sluiting, drie armbanden, twee granaatsteen en met zijstukjes, een rood kralen snoer met gouden sluiting, waarop drie kraaltjes, een zilveren armband. De vrouw van Petit was naar de kerk om daar een huwelijksplechtigheid bij te wonen toen de dieven, vermoedelijk drie Amsterdamsche visschers, het huis binnen drongen. Op welke wijze zij dat gedaan hebben is precies bekend, daar een buur man de inbrekers aan het werk heeft ge zien Omstreeks half elf 's morgens werd deze vrouw door haar dochtertje ge waarschuwd, dat er op het erf van buur man Petit drie vreemde mannen liepen. Toer» de vrouw ging kijken zag zij inder daad drie mannen van wie er één op den uitkijk stond, terwijl de beide anderen po gingen in het werk stelden, om via een bo- venluik in het huis te komen. Om tot nog toe onbegrijpelijke reden schonk de vrouw verder geen aandacht aan de kerels. Toen juffrouw Petit korten tijd later te rugkwam vond zij in haar woning ver schillende kasten opengebroken. Tot haar grooten schrik vermiste zij het geldkistje met de kostbare bezittingen, die natuur lijk door de dieven waren gestolen. Direct waarschuwde zij de politie die onder leiding van den burgemeester, de heer D. F. C. F. v. d. Heuvel, een onder zoek instelde. Tot heden heeft dit onderzoek nog geen resultaten opgeleverd. Wel heeft men ver schillende sporen gevonden die mogelijk tot de arrestatie der daders zullen kunnen leiden. VALSCHE MUNTERS TE ROTTERDAM. Goede vangst der politie. De Centrale recherche te Rotterdam heeft twee valsche munters aangehouden, die gelukkig nog slechts één rijksdaalder hadden kunnen uitgeven. Het zijn de 44- jarige J. H. en de 28-jarige A. B. Eenigen tijd geleden werd in een café in de binnenstad een valsche rijksdaalder aangeboden. Toevallig had de caféhouder slechts één rijksdaalder in huis en toen hij dan ook bemerkte, dat de rijksdaalder valsch was, wist hij zich goed te herinne ren van wiep hij dien had ontvangen. Hij deed aangifte bij de politie en gaf het sig nalement van den betrokken man. De po litie heeft dezen man spoedig gevonden. Het bleek dat hij in contact stond met een jongeren man en men vermoedde, dat ook deze zich aan de valsche munterij had schuldig gemaakt. Zij werden aangehou den en bij huiszoeking vond men inder daad een groote hoeveelheid materiaal en gereedschap. Bovendien werden eenige Duitsche studieboeken - over legeeringen gevonden. De mannen hebben drie of vier valsche rijksdaalders vervaardigd en er nog maar één uitgegeven. A. B. heeft bekend, de an dere heeft ontkend den rijksdaalder te hebben uitgegeven. GOEDERENTRAM ONTSPOORD. Gistermorgen is op den overweg bij de vroegere fabriek der firma van Gardingen te Eindhoven, de goederentram Eindho venSon gederailleerd. Een paar wagens liepen uit de rails en kwamen over de dubbele spoorlijn EindhovenBoxtel te staan, zoodat het treinverkeer in beide richtingen stop stond. Trein 1247 uit Boxtel, die juist binnen kwam, moest aan den rand der stad stop pen, waar de reizigers voor Eindhoven moesten uitstappen. Zij werden door een extra-trein uit Eindhoven opgehaald. Te half elf was het verkeer weer vrij. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3ACBLA0 ADVERTEEREN

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11