STADS NIEUWS DINSDAG 4 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 TELEGRAFISCH WEEKBERICHT naar waarnemingen verricht te den morgen van 4 Juni 1935, medegedeeld door het Kon, Ned. Met Inat te De Bilt Hoogste barometerst.: 763.1 te Jan Meyen. Laagste barometerst.: 745.9 te Valentia. Verwachting tot den avond van 5 Juni: zwakke tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen buien met kans op onweer, aanvankelijk iets warmer. De depressie in het Westen heeft zich vooral over de Golf van Biscaje uitgebreid, de rug van hooge drukking in het Zuiden trok naar Duitschland, de hooge drukking in het Noordwesten nam af, over Scandi navië ligt nog een ondiepe depressie. Be halve in Zuid-Duitschland is de lucht bijna overal zwaar bewolkt, in Zuidwest-Frank rijk, Zwitserland en Zuidwest-Duitschland zijn zware regens gevallen en er valt nog regen in Ierland, West-Frankrijk, Oost- Duitschland en plaatselijk in Scandinavië. Achter de depressie op den Oceaan waai en stormachtige Noordwestelijke winden, overigens is de luchtbeweging meestal zwak of matig. Het afnemen van de Noordoostelijke kou de strooming maakt geleidelijk eenige tem per atirurstijging mogelijk. LUCHTTEMFKK ATUÜR 19.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CA. Van Dinsdagnamiddag 9.44 uur tot Woensdagmorgen 4.12 uur. ■OOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 5 Juni voorm. 6.03 uur en nam. 6.33 uur. DE KONINGIN IN DEN HELDER. Gisteravond is H. M. de koningin met den gewonen trein van 20.59 uur uit Amster dam naar Den Helder vertrokken. Twee koninklijke rijtuigen waren aan den trein gehaakt, terwijl de keukenwagon, welke reeds eerder was vertrokken, zich reeds in Den Helder bevond. In den koninklijken trein reisden mee admiraal Ba-uduin en overste Van Ellemee de Jonge. Evenals op 't station te Amsterdam was er een zeer groote belangstelling op de sta tions langs de geheele lijn Amsterdam Den Helder. De geheele lijn werd streng door militaire-politie en marechaussee be waakt, die bij alle overwegen en stations stonden opgesteld. Bijzonder groot was de belangstelling van het publiek in Den Helder, waar op het station honderden stonden opgesteld, die hartelijk juichten. H. M. verscheen echter niet voor de ramen. ^Te Den Helder werden de koninklijke rij tuigen van den trein losgehaakt en naar het emplacement bij de Onderzeekazerne ge reden, waar ze onder strenge bewaking ble ven staan. Men schrijft ons uit Den Helder: In den vroegen morgen toen wij ons op weg begaven, zag het er niet al te best uit met het weer. Den geheelen morgen had de wind in het Noorden gezeten en toen wij in de auto stapten, die ons naar de Buitenhaven zou brengen, kroop de wind verraderlijk naar het Westen. „Dat geeft regen, dat blijft niet lang droog", zei een weerprofeet met sombere stem. Gelijk heeft hij niet gekregen; op het oogenblik dat wij ons verslag beginnen te schrijven is de zon verschenen in al haar glorie. Een groote menigte heeft zich opgesteld rondom het Haven plein, rondom het monu ment „Voor hen, die vielen". Zij vielen bij de uitvoering van hun plicht in een tijd, dat de Nederlandsche wateren dicht waren geworpen met mijnen en juist in dien tijd begrepen allen wat de marine voor hen was. Toen waardeerde Holland zijn marine, nu is men veel vergeten wat op de kusten verricht werd. In de haven ligt H.M.'s „Hertog Hen drik"; duizenden staan op het Havenplein en de politie, geassisteerd door de Rijks- veldwacht, onder leiding van een inspec teur, regelt het verkeer. Het is acht uur. Op H.M.'s Wachtschip worden eenige veel kleurige vlaggen geheschen, de tamboer blaast; «Jongens bij de Vlag!" Even later schettert het opnieuw. Alles staat stram in de houding en dan gaan tege lijkertijd alle vlaggen van de verschillende schepen omhoog. Nu klinkt het signaal: „doorgaan", en dan klinkt ontroerend mooi het Wilhelmus van H.M.'s Wachtschip. Nu staat ook de stafmuziek op de Buiten haven. Zij heeft zich opgesteld achter de met de Nederlandsche driekleur versierde tribune. Plotseling wordt een donderend gejuich gehoord; langs den weg klinkt een warm, hartelijk hoerageroep. Wuivende handen gaan omhoog en een groot enthou siasme maakt zich van de menigte mees ter. De auto van de Koningin nadert. Vlak bij het monument wordt stilgehouden. H.M .stapt uit. Zij is vergezeld van den Schout bij Nacht T. L. Kruys, Overste J. C. Bentz van den Berg, Garnizoenscomman dant en den burgemeester van Den Helder, den 'heer Driessen. HJM. was gekleed in een wit mantelcos- tuum met wit bont. De stafmuziek valt nu in met een vaan- delmarsch en dan even later nemen de mannen op het plein de hoeden van het hoofd. Alle militairen zetten zich in de hou ding en wederom klinkt opnieuw over het breede plein het oude Wilhelmus. Stil en stram staan de hoofdofficieren. De Konin gin staat daar vol devotie voor het monu ment „Voor hen, die vielen". De stafmu ziek valt opnieuw in, de tonen van de „de- fileermarsch" weerklinken. Het défilé. Onder het geroffel van de tamboers be gint daarna het défilé waaraan wordt deel genomen door een compagnie adelborsten met vaandel. Onmiddellijk hierop volgen respectievelijk een compagnie manschap pen van H.M.'s Marine Kazerne, een com pagnie van H.M.'s „Hertog Hendrik", een gecombineerde compagnie van H-M.'s on- derzeedienstkazerne en H.M.'s vliegkamp De Kooy en eveneens een combinatie van H.M.'s Wachtschip en H.M.'s „Van Speyck". Het défilé in zijn geheel stond onder lei ding van Kapitein Luitenant ter Zee J. Lagaay. Het viel op, pp welk een buiten gewoon correcte wijze de diverse afdeelin- gen ni front-colonne marcheerden. Herhaal delijk knikte H.M. de défileerenden dan ook vriendelijk toe. Achter de laatste compag nie sloot zich onmiddellijk aan het corps tamboers ei> pijpers, welk corps gevolgd werd door de Marine-Kapel. De adelborsten hadden zich inmiddels op gesteld, terwijl de overige manschappen een korte rondgang door de gemeente Den Hel der maakten. De Koningin met gevolg begaf zich naar het front van het monument. Het waren duizenden paren oogen, die de ontroerende plechtigheid volgden. Aan de voorzijde van ht monument geko men, plaatste Hare Majesteit, geassisteerd door den Commandant van het Koninklijk Instituut van de Marine, tevens Adjudant in b.d. van H.M. Baron de Vos van Steen- wijk de lauwerkrans aan den voet van de zuil van het monument «Voor hen, die vie len". Even verwijlde HJ4. met het gevolg daar, waarna zij zich weer naar haar auto begaf. Nadat om het monument heen was gereden, reden de auto's door de Paleisstraat naar de Rijkswerf. Ook hier werd de Hooge Bezoek ster herhaalde malen spontaan toegejuicht. Van de Rijkswerf begaf men zich naar de Buitenhaven, waar H.M.'s „Hertog Hen drik" gepavoiseerd gereed lag in afwach ting van de komst van HJM. de Koningin. Hoewel er aan de Buitenhaven een fris- sche Oostenwind stond, hield het weer zich buitengewoon goed. Een groote menigte stond hier opgesteld. De officieren en manschappen van de «Hertog Hendrik" zijn in klein tenue als rouw over den man, wiens naam het schip draagt. Op het Buitenhavenplein heerscht een opgewekte stemming: herhaalde malen breekt, als de auto van HJM. de Koningin nadert, het gejuich los, kinderen zwaaien met vlaggetjes en met hoeden en petten wordt naar de Hooge Bezoekster gewuifd. H.M. de Koningin dankt vriendelijk groe tend voor de spontane ontvangst. Het valt echter niet te ontkennen, dat er een ernstige trek op haar gelaat ligt. Gevolgd door den Commandant der Ma rine Schout bij Nacht T. L. Kruys, begaf H.M. de Koningin zich vervolgens naar de „Hertog Hendrik". Toen zij op de loopplank stond, klonk plechtig het Wilhelmus, ge volgd door een duizendvoudig hoera en „Leve de Koningin" van het publiek. Aan boord van de „Hertog Hendrik" in specteerde de Koningin de bemanning; on derwijl speelde de muziek vaderlandsche liederen. Van de commandobrug af sloeg H.M. de Koningin het vertrek van de „Hertog Hen drik", die door de sleepboot „Drente" lang zaam van den wal wordt geworpen, gade. i Ook van de brug af groette H.M. de Konin gin nog voortdurend naar de juichende massa op den wal. Langzaam voer de „Hertog Hendrik" bui tengaats; op de voorplecht stonden de Jan tjes kaarsrecht opgesteld. Bij het verlaten der haven werd de Ko ninklijke standaard op den oorlogsbodem geheschen en werden de vlaggetjes der pa- voiseering ingenomen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd; candidaatsexamen Indisch Recht de heer P. H. E. Anspach, Den Haag; doctoraal examen geneeskunde de heeren K. G: A. Hordijk, Den Haag en K. J. Muh- ring, Rotterdam; candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren P. Nagtegaal, Wassenaar en W. Jacomettie D»" DE INZET. Propagandisten van Dr. Schaepman! Precies drie weken scheiden ons van de gemeenteraadsverkiezingen. 21 dagen, de Zon- en Feestdagen inbegre pen. De tijd is voorbij voordat we het weten. Daarom dient met ieder en dag en met ieder uur gewoekerd te worden. Onze propagandamachine dient tot het hoogste toerental te worden opgevoerd. Het tempo dient dat van de verkiezingen voor de Provinciale Staten, toen ge uw enthousiasme zoo heerlijk m den strijd geworpen hebt, nog eenige malen te over treffen. Dat kan! Dat kan reeds daarom, omdat wij al onze krachten kunnen samentrekken in zoo'n klein tijdsbestek. Dat kan ook daarom omdat het thans gaat over het bestuur van onze eigen stad, wier wel en wee ons zoo nauw aan 't hart ligt. Onze invloed op dat bestuur te behou den, neen te versterken, dat is het ideaal waarvoor we u opnieuw in het geweer roepen. Ieder pessimisme is ons vreemd; iedere gedachte aan teruggang bannen we uit. Onze R.K. Raadsfractie moet en zal weer terugkeeren met 8 leden. Ook dat kan; als ieder van ons al zijn krachten inspant. Als we ons die paar da gen die ons nog resten geheel geven. Wij, en al diegenen die met ons overtuigd zijn van de groote belangen die op het spel staan. En daarom geldt deze oproep ook hen, die nog niet als lid van Dr. Schaepman staan ingeschreven, maar met ons willen medewerken. Vanavond 8 yK uur allen present in de Jacob a-zaal van „De Burcht". Dan zullen we ons program ont vouwen en u instrueeren. Wij verwachten een breede schare. Wij zullen werken aan de verwezenlij king van het parool 8 en niet minder. Allen present! Namens het bestuur van Dr. Schaepman, Mr. H. F. A. DONDERS, voorzitter. H. LOMBERT, secretaris. „PEROSI". Het blazen op elke wijze ligt ons volk na: dat getuigt zijn spraakgebruik, dat getuigt zijn vereenigingsleven. Ook onze R-K. Leidsche volksgemeenschap levert daarvan het bewijs: sinds jaren kent ieder onzer de Muziekvereeniging „Perosi". De mannen van „Perosi" zijn niet opgeblazen, aller minst, maar meenen toch, dat hun vereeni- ging goed werk doet, niet alleen door on zen mannen en jongelui een vorm van on berispelijk vermaak te bieden, maar te vens, door bij te dragen tot den luister van onze openbare feesten en tot het uitleven der Roomsche blijdschap. Zij meenen daar om, dat „Perosi" zijn plaats in ons open baar leven verdient te houden. Dat is ze ker juist: wij zouden zonder een vereeni- ging als „Perosi" raar zitten te kijken. Evenwel: het oude liedje wordt ook hier gezongen, of liever geblazen: geld moet er zijn. Het is er ook altijd geweest: maar, al weer, door de tijdsomstandigheden heeft een aantal contribuanten, donateurs e.d„ de aftocht moeten blazen. Het bestuur, dat tot dusverre de vereeniging buiten elke schuld wist te houden, huldigt het echt Hollandsch ideaal van voorzichtigheid: be ter hard geblazen dan den mond gebrand! Daarom voert het een actie met circulai res tot het winnen van nieuwe contribuan ten. Dat levert reeds een heel aardig resul taat op: maar er kan en moet nog meer komen. Het verzocht mij, onlangs aan het be stuur van „Perosi" verbonden, nogmaals deze actie publiekelijk aan te bevelen, laat mij zeggen, daarover een beetje van den toren te blazen. Wij Leidsche Katholieken zouden, ook nog in dezen tijd, zoowel wat de financiën als wat de bezetting met wer kende leden betreft, wel een paar Perosi's kunnen op de been houden: evenwel is ons bestuur met een Perosi tevreden. Welke instrumenten men zooal bij Perosi heeft: ik weet het niet! Wel weet ik, dat men er geen klaroenen heeft. Welnu: dan beoogt dit artikeltje nogmaals als met een kla roenstoot verzamelen (geld verzamelen wel te verstaan) te blazen voor allen, die Pe rosi welgezind zijn, en de belangen, door deze vereeniging vertegenwoordigd, in zien. B. J. M. DORBECK, Kap. Gisteravond te half acht is de 79-jarige mevr. M. F. in de Hartebrugskerk uitge gleden, tengevolge waarvan zij het rechter dijbeen brak. Door den E.H.D. is het slachtoffer naar het St. Elisabeth Zieken huis vervoerd. ST. JOSEPHS-GEZELEEN- VEREENIGING. De Kath.-dag te Den Haag. Zooals bekend wordt op Zondag 30 Juni te 's Gravenhage de Diocesane Katholieken dag gehouden, 's Middags te twee uur zal op „Houtrust" een bijeenkomst zijn, waar als sprekers optreden prof. mr. C. Romme en dr. Jos. de Boer. Door leden van Graal, St Joseph-Gezellen, K.J.M.V. en ICJ.C. (in totaal 2000 executanten) zaïl warden uitge voerd het jeugdspel „De nieuwe mensch- heid". Mgr. J. D. J. Aengenent celebreert er een Plechtig Lof. In verband met een beperkt aantal kaar ten rijn tegen verminderde prijzen kaarten te koop voor leden der kath. orgaL nisaties. Deze kosten nu 50, 25 en 10 cent; de laatste prijs is voor staanplaatsen. Leden der GeZ.-Ver., die van deze aanbieding gebruik willen maken, moeten zich heden- (Dinsdag) avond of anders Woensdagavond tusschen 8 en 9 uur opge ven bij den huismeester van het Gezellen- huis. N.B. Hedenavond half negen, repe titie voor deelnemers aan het Jeugdspel. Aller opkomst dringend noodig. LEIDSCHE KUNSTKRING VOOR ALLEN De jaarvergadering. Gisteravond werd in café-restaurant „In den Vergulden Turk" de jaarlijksche al- gemeene vergadering van den Leidschen Kunstkring voor Allen gehouden. De voorzitter, de heer P. van der Hoe ven, opende de matig bezochte vergadering met een woord van welkom en prees het in de aanwezige leden, dat zij in een tijd als deze ter vergadering wilden komen om de belangen der vereeniging te behar tigen. Hierna werden de notulen der vorige jaarvergadering door de secretaresse, mej. Oudshoorn, gelezen en door de vergade ring goedgekeurd. De voorz. deelde vervolgens mede, dat de 2e voorzitter wegens uitstedigheid ver hinderd was de vergadering bjj te wonen en dat het programma der concerten voor het as. seizoen waren vastgesteld. Tot groot genoegen van het bestuur zal het Budapester Strijkkwartet toch in het as. seizoen kunnen optreden en wel in de maand Maart. Het programma, dat op 25 October aan vangt, luidt als volgt: 1. Piano-concert Frederic Lamond; 2. Concertgebouw-Trio Andriessen-Zimmermann-Loevensohn; 3. Piano-concert Nicolai Orloff; 4. De Engel- sche zanger Keith Falkner; 5. Violisten concert Georg Kulenkampf; 6. Het Buda pester Strijkkwartet. Na deze mededeelingen werd het ver slag over het afgeloopen jaar gelezen en goedgekeurd. Aan het finantieel verslag, uitgebracht door den heer L. Gerverdinck, ontleenen we het volgende. De inkomsten hebben bedragen: aan contributie 2396.vermakelijkheidsbe lasting 239.reglementen 16.ver koop losse kaarten 79.-, gekweekte rente f 18.in totaal f 2748. De uitgaven beliepen: voor concerten 2319.vermakelijkheidsbelasting f 239, algemeene onkosten f 246.in totaal 2804.Er is dus over het afgeloopen jaar een nadeelig saldo van 56.dat bestreden zal worden uit de beschikbare middelen, welke op 31 Mei j.l. bedroegen 801.—. De voorzitter deelde vervolgens nog mede, dat het ledental nog eenigszins te rugliep en op 31 Mei bedroeg 795. Die te ruggang is niet zoozeer te wijten aan een abnormaal aantal van bedankjes als wel aan een kleiner aantal toetredende nieuwe leden. Nadat de commissie van controle haar ingenomenheid had betuigd met de wijze van beheer der geldmiddelen, werd den penningmeester décharge verleend onder bijzonderen dank der vergadering voor zijn nauwkeurig en zuinig beheer. De begrooting werd hierna vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 2225. Nadat de begrooting was goedgekeurd, had de bestuursverkiezing plaats. De aftredende bestuursleden, de heer P. v. d. Hoeven (voorz.), mevr. C. Gentile- v. Daalen en de heer J. de Jong werden herkozen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren K. Millaart, C. J. Mat- taar en mej. Muller en tot plaatsvervan gende leden de heeren J. Faber, K. Wees hof en G. L. Driessen. De contributie voor het komende jaar werd gehandhaafd op f 3.per lid, exclu sief vermakelijkheidsbelasting. Bij de rondvraag kwam nog de propa- ganda-kwestie aan de orde. Nadat de voor zitter de verschillende commissies voor haar werkzaamheden en de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid had bedankt, wekte hij hen op vooral de aandacht te vestigen op de uitstekende solisten en en sembles, welke in het a.s. jaar zullen op treden. Hierna werd de geanimeerde vergade ring gesloten- Het 12-jarige meisje G. v. P. is in de Lusthoflaan gevallen, tengevolge waarvan zij het linkeronderbeen brak. Door den E.H.D. werd het meisje naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, vergadering Propagandisten Dr. Schaepman, Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, zitting Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32. Donderdag. Ver. „Sancta Veronia", Tot Steun aan Stille Armen. Zitting van 35 uur bovenzaal Vincen tiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32. De avond, nacht en Zondagsdienst der opotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Juni (1ste Pinksterdag) as. waargenomen door de apotheken G. A. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. v. Driessen, Mare 110, tel. 406. Maandag 10 Juni (2den Pinkster dag) neemt waar apotheek C. B. Duystee, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Beide diensten worden voor Oegstgeest i waargenomen door apotheek C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. Pielt Steenvoorden- f Men verzoekt ons opname van volgend „in memoriam": Te 's Gravenhage, waar hij de laatste twee jaren van zijn leven verbleef bij zijne pleegdochter (voor wie hij lange jaren als vader fungeerde), overleed bovengenoemde eenvoudige, brave werkman, die een groot aantal jaren (wij meenen 38) werkzaam was bij de Conservenfabriek v.-h. L. E. Nieuwenhuizen aan den Morschweg, alhier. Schrijver dezes (werkzaam als opzichter voor de ritueele levensmiddelen van het Isr. Kerkgenootschap) heeft door veeljari gen omgang met wijlen Steenvoorden een goeden kijk gekregen op het mooie karak ter, het religieuse gemoed, en den goedi- gen inborst van dezen besten rnensch. De teraardebestelling werd bijgewoond door één der leden van de Directie en een deputatie uit het personeel van bovenge noemde fabriek, die beiden een mooien krans op het graf legden. De overledene zal bij allen, die hem ge kend hebben, in waardeerende herinnering blijven. Hij ruste in vrede! Vereeniging „Dennenheuvel" Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van „Dennenheuvel", Vereeniging tot het exploiteeren van herstellingsoorden en sa natoria voor handels- en kantoorbedien den, handelsreizigers en handelsagenten, had het bestuur Zondag een „Star-Auto- Tocht" georganiseerd naar het herstellings oord van de Vereeniging in Ossendrecht. Autocars uit: Amsterdam, Haarlem, Lei den, 's Gravenhage, Delft, Rotterdam en Dordrecht, brachten de deelnemers uit de verschillende plaatsen via Moerdijk over Zevenbergen, Roosendaal door de Wouw- cche Plantage naar Bergen op Zoom waar werd koffie gedronken. Daarna werd de tocht voortgezet naar „Dennenheuvel" welke inrichting werd be zichtigd om vervolgens een rondwande ling te maken door de ongekend mooie eigen bosschen. Het terrein, behoorende bij „Dennenheuvel" en eigendom van de Vereeniging beslaat een oppervlakte van ongeveer 25 H.A. Na de thee werd nog een wandeling gemaakt doo:r het z.g. Kogel bosch", waar de patiënten van „Dennen heuvel" en hun bezoekers „vrije wande ling" hebben, om, na afscheid te hebben genomen van directrice en patiënten, „huis toe" te gaan. Daar de „Amsterdamsche deelnemers" via Gorinchem en Utrecht den terugtocht aanvaardden, sprak de voorzitter, de heer Jac. F. Vogel, reeds in Breda een afscheidswoord tot alle deelne mers. Hij sprak de hoop uit, dat door het bezoek aan een van de inrichtingen de ver eeniging „Dennenheuvel" nog meer bekend heid zou hebben verkregen bij de leden en deze daardoor nog beter en meer propa ganda voor de vereeniging zouden kun nen maken. De voorz. van de afdeeling Amsterdam dankte het bestuur voor het gebodene, waarna allen hun „bus" weer opzochten om naar de verschillende woon plaatsen te vertrekken. Ondanks het min der mooie weer mag dé tocht volkomen geslaagd heeten en iedere deelnemer zal een aangename herinnering aan dezen dag behouden. Pants oenconcert Het muziekgezelschap „Orpheus", direc teur de heer W. Chr. P. de Vries, zal Don derdag 6 Juni a.s. het tweede concert ver zorgen van den Bond van Leidsche Harmo nie- en Fanfare Vereenigingen. Het con cert vangt aan 8 uur precies. Mocht door slecht weer het concert afgelast moeten worden, dan zal dit op de gewone wijze worden bekend gemaakt. Stoelen zijn ge durende het concert te huur tegen den ge ringen prijs van vijf cent. Het publiek wordt beleefd verzocht gedurende het con cert niet te loopen. Programma: 1. „De Nederlandsche Leeuw", marsch, P. de Rook. 2. Raymond, ouverture, A. Thomas. 3. Wein, Weib und Gezang, wals, Joh. Strauss. 4. Loreley Pa raphrase, J. Nesvadba. 5. Guillaume Teil, fantaisie, G. Rossini. Pauze. 6. Orphée aux Enfers, ouverture, Jac. Offenbach. 7. Le Lac, Meditation, poëtique, L. Niedermeijer, solo voor trombone, solist de heer J. H. Maas. 8. Ballet Faust (La nuit de Val- purgis), Ch. Gounod. 9. Marsch. Orgelavonden Feike Asma Het 6e programma der wekelijksche Or gelavonden in de Hooglandsche Kerk door den heer Feike Asma, bevat ditmaal, Woensdag 5 Juni, 's avonds 8:159.15 uur werken van: Handel (Variationen), Bach (Praeludium et Fuga), Claussmann (Poc- cata) e.a.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2