VRIJDAG 31 MEI 1935 DE LE1DSCHE COURANÏ VIJFDE BLAD. - PAG. 18 R.-K. Sportver. „Nicolaas Boys". Een der eerste medewerkers voor het sla gen van een sportdag, het weer, liet zich gistermorgen wel van zijn onprettigste zij de zien. Gelukkig draaide het te juister tijd bij, zoodat we achteraf nog de lof trompet mogen heffen. Naarmate het zon netje meer doorkwam, groeide het publiek aan en naar schatting waren er toch nog eenige honderden toeschouwers. Ongeveer half twee komen „Adolf KoL- ping" en „Aarl.veensche Boys" onder scheidsrechter J. V. Angevaare binnen de lijnen. A. V. B. kiest den straffen wind in den rug en brengt den eersten aanval tot een corner. Kolping neemt kort er op met 10 de leiding, doch voor een half uur versterken is, maakt Aarl.veen uit een strafschop gelijk (11). Een uitnemende kans voor A. V. B. blijft onbenut en met denzelfden stand valgt half-time. Na de thee komt Kolping meer naar vo ren en de A V. B.-doelman heeft binnen tien minuten driemaal moeten visschen; de eerste maal bij een penalty (41). Tegen het einde zitten de Boys meer op den bal en de mid voor weet het tot een tweede te- genpunt te brengen. Met 42 voor „Kol ping" fluit de scheidsrechter het einde. De tweede wedstrijd Concordia I (Hil- legom)RODA I (Bovenkerk), beide 1ste klassers D. H. V. B., stond vanzelf „stuk ken" hooger. Bijzonder vielen de snelle aanvallen, het kopwerk en het positie kie zen op. Om vier uur staan de partijen in het veld onder scheidsrechter H. van Lammeren. Het terrein verkennen duurt kort. Concor dia heeft al spoedig een paar aanvallen achter den rug, ondanks den tegenwind, waarna Roda de eerste goal maakt. Er is dan een kwartier gespeeld Een pracht schot van den Hill, rechtsbuiten scheert den rechter bovenhoek, doch aan den bui tenkant. waardoor een zeker doelpunt uit blijft. 25 minuten rolt de bal als Roda's rechtsbinnen scoort (20). Conc. begint dan van zich af te bijten en binnen luttele minuten brengen rechtsbuiten en links binnen den stand op 22. Roda echter buit den gunstigen wind zoo lang mogelijk uit en vóór de rust is het wederom de rechtsbinnen, die de leiding herneemt (3—2). Door een ongeval komt Conc. na rust met een invaller uit. Zij laat nu echter ge decideerd haar meerderheid zien en de tweede helft is pas 5 min. oud of de stand is 33. De aanvallen gaan heen en weer, maar nieuwe doelpunten blijven voorloo- pig uit. De linksbuiten van Conc., die ook het derde punt fabriceerde, werkt onver saagd verder met zijn voormannen en na een half uur heeft Hillegom eindelijk de leiding (43). Een doelpunt van Conc. wordt door den scheidsrechter nog gean nuleerd. Roda poogt nieuwe aanvallen op te bouwen, doch de achterhoede weert zich uitstekend. Het laatste offensief van Ro da's rechtsbuiten is werkelijk een goal waard geweest, maar de rechtsback van Conc. kopt het leer meesterlijk vrix het doel, wanneer de keeper uitgeloopen is. Hillegom onderneemt ten laatste een nieu wen aanval en de rechtsbinnen brengt de score op 53. Daarmee komt het einde. Het laatste bedrijf van dezen uitstekend geslaagden dag speelde in de zaal van den heer Schreuder, waar met een toepasselijk woord de beker aan Concordia werd over handigd door kap. Nicolaas, die tevens de winnende chib nog hartelijk dankte voor het vriendelijke onthaal van Nic. Boys en supporters in 't Hillegomsche. Een der Conc.-spelers sprak voor de vuist een ge degen en enthousiast wederwoord, waar de 2de voorz. nog aan toevoegde, dat de kath. voetbalsport eens de plaats zou mo gen innemen in den lande, welke haar rechtens toekomt, doch nog bestreden wordt. Ook Roda werd dank gebracht voor den fairen wedstrijd door haar gespeeld. Te zamen was het een dag, waar Nic. Boys zeer aan genante herinneringen aan zal bewaren en onze plaatselijke kath. voetbalsport zal voortstuwen. Lezers (essen), Zaterdagavond te half acht verwachten wij u weer, dan bij den wedstrijd Nieuwv. veteranenNic. Boys H met marschmuziek. R. K. Sportver. „Leiden". Van de drie wedstrijden om den Leidsche Courant-beker werd er niet één gewonnen. Het eerste verloor van DOS I op het nip pertje met 21. Het tweede elftal van VVL I met 40 en het derde van Teylingen Hl met 51. Maandag as. om 7.30 uur wordt begon nen met trainen raider leiding van den heer de la Bije. Vanaf heden is het secretariaat gevestigd bij den heer B. Alberts, Lange Pieters Kerkkoorsteeg 17. De leden worden verzocht daarmede re kening te houden. RJL Sportver. „Rood-Wit". Gisteren speelde Rood-Wit in Warmond op 't SMC-terrein voor de seriewedstrijden tegen Foreholte I. Met 42 heeft Rood- Wit welverdiend dezen wedstrijd gewon nen. Deze overwinning dankt Rood-Wit in hoofdzaak aan haar grootere snelheid en schotvaardigheid. In dit opzicht heeft Fo reholte danig teleurgesteld. Het veldwerk verried nu en dan wel technische scho ling, maar vóór doei verliepen de aanval len in een onzeker gedoe, dat de Rood-Wit achterhoede zoo goed als geen gevaar op leverde. Als men weet, dat de Foreholte- keeper zich tegen wel twintig Rood-Wit schoten heeft moeten verweren (wat hem uitstekend afging), terwijl de R.W.-doel man 4 a 5 maal de reddende hand moest uitstekend, dan is het doelpunten-verschil reeds voldoende opgehelderd. Ook in de tweede helft is Rood-Wit in de meerder heid geweest, behalve een klein kwartier. In die periode had Rood-Wit het geluk aan haar zijde. Het verslag van den strijd vindt men on der clubnieuws SMC. Nog te vermelden valt, dat Foreholte 3 en Rood-Wit met 2 invallers speelde. RJL Sportver. „SJYÏ.C." Gisteren was het door omstandigheden nog een drukke voetbaldag. De junioren, die aanvankelijk naar NVC moesten, kon den op verzoek van NVC op eigen veld voetballen. Dus dat was wat men noemt met zulk weer: boffen. Alhoewel het terrein door den regen erg zwaar was, werd er toch prettig gespeeld. Het einde kwam met 60 voor SMC. Hierna kwamen RWD I en Foreholte in het veld voor de eerste ronde van het tour- nooi van SMC L Spoedig na den aftrap werd er een flink tempo in gezet met beide doelen om beurten in gevaar, maar geen der partijen weet het juiste schot te vin den, totdat bjj een ver doorgevoerden aan val van RWD deze kans zien om bij een fout der F oreholte-verdediging het eerst te scoren. RWD, door dit succes aangemoe digd, gooit er nog een schepje op, maar Foreholte laat dit ook niet onbetuigd en weet flink stand te houden, maar tot doel punten komt het niet. Foreholte kruipt nog een paar maal door het bekende oog van den naald, maar de keeper houdt zijn hei ligdom schoon. Spoedig is het rusten. Na de rust geven beide partijen zich nog heele- maal, maar het zit Foreholte nog steeds niet mee. Weder is het RWD, dat bij een goed opgezette aanval weet te doelpunten (20). Hierna zakt het spelpeil geducht, maar RWD weet weder bij een fout der verdediging te scoren (30). Hierna ver andert Foreholte haar opstelling, wat wel eenige verbetering brengt, zoodat tenslotte haar harde werken met een doelpunt wordt beloond. RWD pakt weder flink aan, het geen weer een doelpunt oplevert (41). En als ieder denkt, dat het einde onveran derd aanbreekt, heeft Foreholte met een schitterenden kopbal nogmaals succes (42), met welken stand het einde komt van dezen prettigen wedstrijd. KON. NED. VOETBALBOND Ajax door P.S.V. uitgeschakeld Voor de tweede maal in deze kampioens competitie heeft P.S.V. van Ajax gewon nen en de Eindhovensche club krijgt nu 'n fraaie kans op den kampioenstitel. Wij zou den ons al sterk moeten vergissen als P.S.V aan het einde niet de kampioensvlag kan hijschen. Door de 41-zege van Velocitas op D.W. S. staan de Amsterdammers definitief on deraan. Zij hebben door het uitvallen van spelers overigens wel met pech te kampen, De stand is thans: P.S.V. 5 4 1 19—9 9 Go Ahead 5 2 2 1 99 6 Ajax 6 3 3 7—8 6 Velocitas 5 2 1 2 9—6 5 D.W.S. 7 2 5 3—15 2 AJAX—P.S.V. 2—3 In een aantrekkelijken wedstrijd heeft P.S.V. gistermiddag de Westelijke kampioe nen te Amsterdam voor de tweede maal geslagen. De overwinning van P.S.V. mag wel ver diend genoemd worden. De Eindhovenaren speelden bijna voortdurend een tikje be ter voetbal dan Ajax. Het verschil was zeker niet groot, maar duidelijk te consta- t eer en. Het spel van P.S.V. was frisscher in al zijn onderdeelen; dat van Ajax gaf den indruk, dat men wat voetbalmoe is en dat men reeds geruimen tijd over het hoogte punt heen is. Hetgeen niet behoeft te ver wonderen na het zwaar seizoen van t vo rig en van dit jaar Aan den anderen kant heeft Ajax peril met haar spelers gehad. Mulders kon we gens dienst op Hemelvaartsdag niet uitko men. Vlak na den aanvang verdwenen Roeg en van Reenen successievelijk van het veld, zoodat de voorhoede tenslotte den geheelen wedstrijd in de volgende opstel ling speelde: Fischer, Ten Have, Blomvliet, Looyse en van Wijngaarden. Men kan niet ontkennen, dat de Ajaxploeg daardoor sterk gehandicapt was. Voegt men daaraan toe, dat het achtertrio lang niet betrouw baar was zelfs keeper Keizer deelde hier in dan is het voldoende verklaard, dat van hoogstaand kampioensspel van Ajax ditmaal geen sprake is geweest. Een van de grootste verdiensten van het P.S.V.-elftal was, dat het spel uitstekend open werd gehouden. Dit open spel werd in een snel tempo uitgevoerd, waarbij men dankbaar gebruik maakte van de snelheid van De Visser en Hunting. Vooral De Vis ser kan op een voortreffelijken wedstrijd terugzien en het duo van Deyckvan Die penbeek was tegen den Eindhovenschen linksbuiten niet opgewassen. De midden- linie had een goede opvatting van haar taak, terwijl in de achterhoede van Run uitblok. Lanegger wisselde goede met heel slechte momenten af, terwijl keeper Bou- mans alleszins betrouwbaar bleek. In verscheidene periodes werd uitstekend voetbal te zien gegeven, al steeg het peil zeker niet tot die hoogte, welke in den kampioenswedstrijd Ajax—Go Ahead be reikt was. Er zijn ongeveer 18000 toeschouwers, als een kwartier te laat begonnen wordt. Bij den eerste aanval van Ajax wordt Roeg geblesseerd en ook van Reenen hinkt. De eerste wordt vervangen door Looys, terwijl van Reenen, nadat hij het nog even gepro beerd heeft, eveneens het veld verlaat. Voor hem valt ten Have in. Er zijn tien minuten gespeeld, als P.S.V. kans ziet de leiding te nemen Keizer komt bij een hoogen voorzet uit zijn doel, slaat, in plaats van hoog weg te stompen, den bal naar den grond en de toeloopende Hun ting weet langs verschillende beenen in het verlaten doel te trappen (01). Na 20 minuten echter weet Ajax den ge lijkmaker te scoren, of beter, P.S.V. zorgt er zelf voor, dat de partijen weer op gelij ken voet komen te staan. Een hoekschop wordt door van Wijngaar den voor doel geplaatst. Anderiessen loopt toe, kopt in den rechterbenedenhoek, doch Boumans houdt het niet moeilijke schot er uit Lanegger, die vlak voor hem staat wil U.V.S. recipieert. Tal van bewijzen van belang stelling. Ter gelegenheid van. het behaalde 2de klasseschap heeft, de Leidsche Voetbal- en Athletiekver. U. V. S. gisteren een druk be zochte receptie gehouden in café-restau rant „Royaï" aan de Doezastraat Uit de overmatige belangstelling, welke hier voor U. V. S. werd betoond, blijkt wel duidelijk hoe groot de vreugde is, dat Lei den eindelijk weer een tweedeklasser rijk is. Onder de eersten die hun gelukwenschen kwamen aanbieden was natuurlijk het L. V. B.-bestuur en de voorzitter, luit. P. H. Steenhauer, wees er op, dat het Zondag een geweldige dag is geweest. U. V. S. is een club, welke uitstekend wordt geleid, ook voor de jongeren. Spr. geeft bestuur en leider in overweging de teugels vastbe raden in handen te houden en niet te den ken, dat elke enthousiast ook U. V. S.'er is. Eens komen wellicht de tegenslagen en spr. hoopt, dat ook dan U. V. S. zich zal weten staande te houden. In plaats van bloemen overhandigde spr. als blijvend aandenken een plaquette. Als secretaris-penningmeester van den L. V. B. voegde de heer V. Caro hier nog enkele woorden van gelukwensch aan toe. Vervolgens werd het woord gevoerd na mens TONA (kampioen L. V. B.), Ons Clubje, de Zijl, D. V. S., L. F. C„ Roden burg, A. S. C. en L. D. W. S. Hierna sprak de commissaris van politie, de heer R. Meyer, een woord van geluk wensch, waarna weth. mi. A. J. Romijn namens het gemeentebestuur het woord voerde. Spr. zeide het jammer te vinden, dat de gemeente Leiden door de tijdsomstandig heden niet voor de sport heeft kruinen doen, datgene wat gewenscht was. Geluk kig waren de prestaties van U. V. S. niet evenredig aan het weinige, dat de gemeen te deed. Toch werd met leede oogen aangezien, dat juist deze prestatie (het behalen van het 2e klassesChap) behaald moest worden op een terrein buiten Leiden, omdat onze stad een dergelijke terrein-inrichting niet bezit. Wellicht zal dit voor B. en W. een aan sporing zijn om daarmee in de toekomst hun voordeel te doen. De voorz. van U. V. S., de heer Lolkes de Beer, dankte de sprekers hartelijk, in het bijzonder weth. Romijn en de rij van sprekers werd verder afgedraaid. We zagen om. nog den heer H. v. Hees als oud-voorzitter, het bestuurde der Leid sche scheidsrechtersvereeniging, de dona teurs van U. V. S., het bestuur N. B. L. O. (dat een plaquette aanbood), van de L. A. K., Donar, Aquaduct, L. P. S. V.', Lugdu- num, Sportman, Leidsche Bakkersgezellen en Leidsche Boys. Van den K. N. V. B. werd niets ge hoord. Aan 't einde bedankte voorzitter Lolkes de Beer voor alle aangename en prettige woorden tot U. V. S. gesproken en zeide te hopen, dat zijn club in de 2e klasse een goed figuur mag slaan. Bloemstukken waren ingekomen van: Zomerzorg, Zuiderkwartier,. Donateurs U. V. S., L. D. T. S., Lugdunum, D. V. S., Sportman, T. O. N. A., A. S. C., De Zijl, L. F. C. en L. P. S. V„ terwijl schrif telijke gehikwenschen werden gezonden door R. C. L„ Rouwkoop, D. W. S„ Hille gom, Beresteijn, Sportman, Naaldwijk, D. V. C„ Hillinen, Alphia, D. U. N. O., L. P. S. V„ L. A. K„ Sleutels, D. S. O., L. D. T. S„ Scheveningen. den bal verder wegwerken, doch daarbij trapt hij tegen Dorjöe aan. Terugstuitend verdwijnt het leder tot verrassing van Boumans over de doellijn (11)-. In de tweede helft krijgt Ajax twee ma gnifieke kansen om de leiding te nemen. Door handig aangeven van Ten Have komt Blomvliet voor open doek doch wederom faalt zijn schot. Daarna krijgt van Wijn gaarden den bal toegespeeld en ook hij komt voor open goal te staan. Maar het schot van den Amsterdamschen linksbuiten gaat juist over de lat. De P.S.V. middenlinie verplaatst het spel en er zijn nauwélïjks 5 minuten ge speeld, of P.S.V. herneemt de leiding. Door zwak wegwerken van het Ajax-achtertrio ontstaat een zeer precaire situatie voor Kei zers doel en Verkerk maakt aan alle on zekerheid een einde door uit een wirwar van spelers onhoudbaar in te knallen (1-2) Na ten aanval van links loopt Boumans uit om den voorzet te onderscheppen. In duel met den inloopenden Fischer raakt hij het leder kwijt, de bal belandt bij Blom vliet die hoog inkogelt (22). Maar reeds enkele minuten later beeft P.S.V. de leiding hernomen. Wederom werkt de Ajax-defensie slecht weg en met doelman Keizer op den grond en uit zijn doel neemt Hunting wederom zijn kans waar en schiet op het verlaten doel, waar bij het schot via de linkerpaal in het net terecht komt (23). VELOCITAS—D.W.S. 4—L In een meer sensationeelen dan spannen- den wedstrijd is Velocitas er op het Be Quickterredn te Groningen in geslaagd van D.W.S. met 41 te winnen. Veel moeite heeft deze zege den Groningers niet ge kost. Vooral in de eerste helft was de meerderheid groot. Er werd bijna voortdu rend op de D.W.S.-helft gespeeld en had den de Amsterdammers in deze periode niet de beschikking gehad over een doelverde- diger van klasse als Heekelaar, ongetwijfeld zou de voorsprong van Velocitas met rust nog grooter zijn geweest. In de tweede helft was Velo's overwicht weliswaar minder groot, ctoch ook nu toonden de Groningers zich over de ge- heele linie overtuigend sterker, hetgeen moge blijken uit de twee in die helft ge scoorde doelpunten. Het eenige doelpunt der Amsterdammers ontstond uit een penalty, toen Pots in het strafschopgebied een overtreding beging. Nu dient erkend, dat D.W.S. den wed strijd wel heel onfortuinlijk begon. Werd na ongeveer 15 minuten Caldenhoven der mate geblesseerd, dat hij het veld moest verlaten, nog voor de rust werd ook de midvoor Melchers wegens een schouder- blessure gedwongen het spel te staken, welke dubbele handicap de ploeg moreel vanzelfsprekend niet ten goede kwam. Aan Velocitas' uitstekende prestaties deed en en ander uiteraard niets af. Vooral de voorhoede der Groningers speelde inder daad een heel goeden wedstrijd. Technisch en tactisch stond him spel stukken boven dat hunner tegenstanders, die erg teleur stelden. Alleen Heekelaar en van Stokkenin het bijzonder de Amsterdamsche doelver- dediger traden op den voorgrond. De rest van het elftal was zeer middelmatig. Achttien minuten na het begin bracht Bonsema keurig den bal voor het D.W.S.- doeL, waar Nuininga tusschen de backs door onhoudbaar inschoot (10). Tien minuten voor rust kon Meulema op een scherpen pas zelf doorloopen, de DW.S.-achterhoe de bleef staan wegens vermeend buiten spel en de Grraiingsche rechtsbuiten wist, door ook Heekelaar te" passeeren, den voor sprong voor zijn club tot 20 te vergrooten. Na de rust verscheen D.W.S. met een ge wijzigd team. Aanvankelijk zag het er nog naar uit, dat zij er in zouden slagen den achterstand in te halen en binnen vijf mi nuten namen zij 4 corners op het Groning- sche doel. Doch reeds in de 6e minuut zag Velocitas zijn voorsprong onverwacht ver groot. Uit een kluwen van spelers werd de bal voor het Groningsche doel wegge werkt, naar van Meel geplaatst, die op zijn beurt doorgaf naar Nuininga. Deze pas seerde Caldenhoven's plaatsvervanger Fai- lé, waarna hij met een prachtig schot Hee kelaar voor de derde maal passeerde (30). Veertien minuten waren er gespeeld, toen Pots een der D.W.S.-voorwaartsen voor het Velocitasdoel bij een voorzet van Vogel in den rug duwde, waardoor van Stokken den toegekenden strafschop kon benutten en den stand op 31 kon brengen. Nauwelijks vijf minuten later schoot de Groot na een gezamenlijken aanval het vierde Groningsche doelpunt langs Heeke laar, een doelpunt, waaraan Heekelaar wel schuld had. Wel kwam de D.WB.-aanval in het laatste half uur iets meer in de meer derheid, doch veel hadden deze aanval len niet om het lijf. ZWALUWEN—READING F. C. 0—0. Op het; Vitesse-terrein te Arnhem had gistermiddag on-der groote belangstelling de ontmoeting plaats tusschen het Zwalu wen-elftal en de Engelsche prof-club Reading F.C. Het begin van den wedstrijd kenmerkte zich door eenige krachtige aanvallen van de Engelschen en Mul, de Hollandsche keeper, werd al direct op de proef gesteld, welke hij goed doorstond. Na 20 minuten spelen ontsnapt het Hol landsche doel ternauwernood aan een door boring ten koste van een corner, welke ech ter niets oplevert. De Hollanders kwamen nu wat meer opzetten en hoewel het Engel sche doel vlak voor rust nog een hachelijk moment beleefde, ging de rust met blanco stand in. In de tweede helf t werden de Hollandsche spelers in een defensieve positie terugge drongen. De Engelsche kansen gingen ech ter door slecht schieten en door schitterend werk van de beide backs Fleury en Der- boven verloren. Tien minuten voor het einde maakte Fleury bij een Engelsche aanval binnen het strafschopgebied hands. De penalty- wordt echter naast geschoten. De Hollanders ko men nu geweldig opzetten. Een corner van Van Gelder belandt achter de paaL Even voor het einde ontstond er bij een Engel sche doorbraak een schermutseling voor het Hollandsche doel, waarbij de bal ten slotte over de keeper Mul in het Hollandsch doel komt. De scheidsrechter kende het doelpunt echter niet toe wegens off-side, zoodat de wedstrijd met blanco stand ein digt. BELGIë—ZWITSERLAND. Voor 20.000 toeschouwers en onder lei ding van den heer Mutters vond gisteren in het Heyselstadion te Brussel de landen wed strijd BelgiëZwitserland plaats, welke in een gelijk spel, 22, eindigde, nadat de rust met een 20 voorsprong voor de Zwit sers was ingegaan. België kwam uit zonder Raymond Braine en ditmaal stond Mondelé op de midvoor- plaats. Als linkshalf was Uhlens opgesteld. De Belgen hadden pech, toen Stynen, de spil in eigen doel trapte. Kielholz zorgde er uit een corner voor, dat de stand voor de rust tot 20 was opgevoerd. In de tweede helft werd Poretti, een der Zwitsersche aanvallers geblesseerd en moest het veld verlaten. Minelli trapte, al even ongelukkig als Stynen voor de rust, in eigen doel en daarna geraakte ook hij geblesseerd. Van Beeck scoorde tien minu ten voor het einde den gelijkmaker en de Zwitsers hadden toen de grootste moeite om het gelijke spel tot het einde te behou den. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: Beker. Halve eindstrijd. A R. C. I—L. D. W. S. I, 3.30 ui^jl S. L. F. ITer Leede L 3.30 uur. 3 e k 1. B: S. C. O. IllRijnsb. Boys III, 5 uur; Weter. B. HQuick B. V, 3.30 uur. J unior es: S. C. O.F. Pacta, 3 uur. WEDSTRIJD LEIDEN—GOUDA. Het Gondsche elftal. Het Goudsche elftal voor den wedstrijd om den Van Spall-beker op Zaterdag a.s. is volg* -- -ld: Van rechts naar links: Doel: J. bneuemaii v Gouda)) Achtero B. Hammer (Gouda) en C. de Jong (Gouda). Midden: J. v. d. Laan (Gouda). H. Anfco- nissen (G. S. V.) en H. Spee (Gouda). Voor: B. de Kogel (G. S. V.), W. Mallon (Olympia), E. Krom (Olympia), J. Frie (O. N. A.) en L. Sterk (O. N. A.). OM DEN C.G.W.-BEKER. Hedenavond speelt op het R. K. Sport terrein Haagweg te 7 uur om den C.G.W.- beker Leidsch Dagblad tegen het Scheids- rechterselftaL ZWEMMEN FICK TE BOEDAPEST GESLAGEN. De Amerikaansche zwemmer Peter Fick kwam gisteren voor de eerste maal in Euro pa aan den start en werd daarbij glansrijk geslagen door den Hongaar Csik op de 100 Meter. Aan den start verschenen Fick, Csik en de Duitscher Fischer. Na een prachtigen start leidde Fick op de eerste 50 Meter en bij het keerpunt lag hij 1 Meter voor. Tot op 70 Meter de baanlengte bedroeg 50 Meter had hij de leiding, doch toen kwam Csik schitterend bij. Tien meter voor de finish lagen beide zwemmers gelijk en de eindspurt van Csik was zoo goed, dat hij nog met een lengte verschil won in den tijd van 58.6 sec. De tijd van Fick bedroeg 59.8 sec. De tijd van Fischer was 1 min. 0.2 sec. ZEILEN EEN NIEUWE HOLLAND- BEKER. Voor de twaalfvoets jollenklasse. De jaarlijksche wedstrijden Holland België voor twaalfvoetsjollen, die tot 1933 gehouden werden en waarbij Nederland zich toen definitief in het bezit stelde van den wisselbeker, die thans eigendom is van de Kon. Verbonden Nederlandsche Watersportverenigingen, zal. naar wij vernemen, weer in eere hersteld worden. De Belgische zeilsportliefhebber, de heer De Buijsse, heeft thans een nieuwen fraaien zilveren wisselbeker uitgeloofd voor een jaarlijkschen landen wedstrijd Holland België, waarbij elk land vertegenwoordigd zal worden door drie jollen zeilers. Deze HollandBelgië-beker zal voor de eerste maal verzeild worden in België en wel reeds op Zondag 2 Juni in Brussel. Volgend jaar wordt deze wedstrijd in ons land gehouden. De Kon. Verbonden Ned. Watersport verenigingen hebben de volgende drie twaalfvoetsjollenzeilers aangewezen om ons land te vertegenwoordigen. Dit zijn de heeren B. Maas (Hilversum); D. Kag- chelland en P. N. Karreman (Rotterdam) die Zaterdag naar Brussel vertrekken. WATERSPORT OP WATERSKPS OVER HET KANAAL. Een waagstuk geslaagd. Reuter meldt uit Parijs, dat de Duit scher Jacob Buhli Woensdag om 11.10 na bij Calais gestart is voor een poging, het kanaal op waterski's over te steken. Een nader telegram uit Londen beves tigde dit, en meldde tevens de behouden aankomst van den waaghals. Hij landde te Dover om 19.30 uur. ATHLETIEK „HOLLAND" NAAR „TE 1 VERVE". De athletiekvirndenkring „Holland" zal op de wedstrijden van Te Werve a.s. Zon dag te Rijswijk met vijf leden vertegen woordigd zijn. Van Bakel en Dubhelaar starten in de 5000 M. en Visser in de 1500 M., terwijl Gus- senhoven en Kronig zijn ingeschreven voor kogelstooten. Vooral het resultaat van Otto Kronig, die in de training reeds een respec tabel eind stootte, zien wij met belangstel ling tegemoet. Tevens is Kronig ingeschre ven voor vèrspringen. SCHAKEN INTERACADEMIALE COMPETITIE. Te Utrecht vond Dinsdagavond de be slissende ontmoeting plaats voor de inter- academische schaakcompetitie tusschen de achttallen van de Utr. Stud. S. V. „Lasker" en de Delftsche Stud. Schaak club. De ontvangende vereeniging, die vorig jaar den wisselprijs „Het Zilveren Paard" veroverde, zou aan gelijk spel reeds vol doende hebben, om het kleinood te behou den, doch slaagde er zelfs in onderstaande overwinning te behalen. De uitslag was dat Lasker won met 53 Hiermede is „Lasker" opnieuw kampioen met 5 overwinningen uit 6 ontmoetingen. Amsterdam werd tweede met 4 overwin ningen.- Leiden verloor alles. AUTOMOBILISME TOCH EEN AUTO-RENBAAN? Opmetingen op Johannahoeve te Arnhem. Woensdagmorgen zijn op de Johanna hoeve te Arnhem opmetingen verricht om na te gaan of de bodemgesteldheid aldaar geschikt is voor den aanleg van een auto- renbaan. De mogelijkheid, dat Arnhem toch een autorenbaan zal krijgen, blijkt na de mis lukking te Heerlen dus niet uitgesloten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 18