NEREUS WINT DE VARSITY VOOR NJORD VRIJDAG 31 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BUD. - PAG. 17 Vier overwinningen der Leidsche Studenten tegen Nereus drie. GROOTE SPANNING IN VRIJWEL ALLE NUMMERS. Op het Noordzeekanaal is gisteren de jaarlijksche Universiteitsroeiwedstrijd ge houden met als hoogtepunt de klassieke race over 3 km. voor de oude vieren, wel ke ditmaal, evenals het vorige jaar, door de Amsterdamsche studenten is gewon nen. Behalve Nereus, dat ook nog overwin ningen boekte in de nummers Stuurman- looze Vier en Overnaadsche Twee, was ook het Leidsche Njord sterk favoriet, dat met niet minder dan vier triomfen uit den strijd is gekomen, nl. in de nummers Jon ge Twee, Overnaadsche Vier, Skiff en Jonge Acht. Triton wist alleen in het nummer Jonge Vier den zege te behalen, terwijl Laga en Aegir geen enkel succes hebben kunnen boeken. De finish en het feestterrein moesten ditmaal meer naar den kant van IJmui- den worden verlegd, omdat het gedeelte der Zuidelijke oever, dat tot dusver als eindpunt wordt gebruikt, tengevolge van de verbreeding van het Noordzeekanaal, is weggegraven. Men is er evenwel in ge slaagd een uitstekende gelegenheid te vinden bij den hoek van het Noordzeeka naal en Zijkanaal D., de z.g. Nauernasche Vaart. Van dit nieuwe terrein had men een ruim en onbelemmerd uitzicht op de baan, welke thans van Oost naar West werd verroeid. Ook langs de beide oevers konden de wedstrijden goed door het pu bliek worden gevolgd, terwijl het nieuwe wedstrijdterrein tevens meer plaats bood voor het meeren van pleiziervaartuigen welke dan ook in groote getale, de meeste vroolijk gepavoiseerd, aanwezig waren en het feestelijk aanzien van de omgeving van de roeibaan niet weinig verhoogden. De jolige stemming en het uitbundie en thousiasme, van de honderden, meest jeug dige supporters, dié niet moede werden hun clubgenoot en aan te moedigen, daarbij van de meest moderne hulpmiddelen ge bruik makende, het vroolijke gedoe op het water, waar het wemelde van ranke zeil- booten, het gunstige weer, dit alles maakte dat de echte zoo unieke Varsity-sfeer er heerschte, die ook gekenmerkt werd door de bonte kleuren van de clubtenues der ver schillende roeivereenigingen. De traditio- neele stroohoedjes ontbraken al evenmin en ouder gewoonte moesten deze klassieke hoofddeksels er aan gelooven als het oogenblik van de overwinning daar was. Op het wedstrijdtèrrein zagen' wij o.m. den rector-magnificus van de Amsterdam sche Universiteit, prof. dr. Th. J. Stomps en verscheidene andere hoogleeraren. De regeling te land en te water was ook nu weer puik in orde, hetgeen echter niet wegnam, dat de wedstrijden veel later be ëindigd waren, dan het vastgestelde tijdstip. Over het weer mag men niet klagen. Toen wij de stad uittrokken en de somber-drei gende lucht bekeken, vreesden wij het erg ste, doch het viel mee, de hemel klaarde allengs op en het bleef droog. En dit is voor een „Varsity" een uiterst zeldzaam tfeit. Er stond een vrij stevige bries dwars over de baan, welke tot gevolg had, dat het water tamelijk woelig was. Bijzonder moei lijke stukken van de nieuwe baan waren die, waar de zijkanalen in het Noordzee kanaal uitmonden. Daar blies de wind met volle kracht en veroorzaakte zeer ruw water. DE WEDSTRIJDEN. Het programma werd geopend met het numer Jonge Vier. Aan den start: 1. Nereus, 2. Aegir, 3. Njord, 4. Triton, 5. Laga (boei 1 aan den Noordelijken oever). Triton ligt dadelijk na den start voor, ge volgd door Nereus, Njord en Laga. Aegir zakt dadelijk naar de laatste plaats af en speelt bij den verderen strijd geen rol. Ne reus spant de uiterste krachten in om op de Utrechtenaren in te loopen, doch deze weerstaan de aanvallen met succes en blij ven met een kleine voorsprong aan het hoofd. Op de beide leidende ploegen volgt op eenigen afstand Njord, dat groote moeite heeft Laga van het lijf te houden. Het duel tusschen deze booten wordt spoedig be slecht in het voordeel van de Leidenaren. De Laga-ploeg roeit tamelijk moeizaam en ontwikkelt weinig snelheid.Er ontstaat dan een uiterst verbitterde kamp om de tweede plaats tusschen Njord en Nereus, die wel dra boord-aan-boord liggen. De Amster dammers weren zich dapper, weten na „tien harde" weer even voor de te komen, doch spoedig blijkt, dat zij over te weinig uithoudingsvermogen beschikken. Een in zinking is hot gevolg en eenige honderden meters voor de finish kan Njord de Nereus- ploeg achter zich laten. Nu volgt een prach- tigen eindstrijd tusschen het statig roeien de Triton en de Leidenaars, die ziender- oogen stukje bij beetje terrein veroveren. Doch Triton blijkt over voldoende reserve kracht te beschikken en gaat als eerste over de eindstreep met 3/4 lengte voorsporng op Njord. Tijd van Triton was 7 min. 34 seconden. Uitslag' 1. Triton, tijd 7 min. 34 sec.; 2. Njord (op 3/4 lengte); 3. Nereus (1 lengte), 4. Laga (2 lengten); 5. Aegir (verscheide ne lengten). De winnende ploeg bestond uit de hee- ren H. van Marken Lichtenbelt (boeg), J. Schoute, J. F. C. de Wilt Puy, L. C. Brands (slag) en D. Willebrand (stuurman). Voor het nummer Stuurmanlooze Vier verschijnen vervolgens aan den start: 1. Njord, 2. Laga, 3. Nereus, 4. Triton. Een interessante race, waarbij het koers- houden uiteraard een der belangrijkste factoren was. De Utrechtenaren, overigens een forsche ploeg, tot veel in staat, hadden hiermede erg veel pech. Zij verstuurden zich keer Op keer en raakten dientengevol ge steeds achterop. De strijd ging aanvan kelijk tusschen de overige drie pioegen, waarbij na eenige minuten Laga naar de derde plaats afzakt. Nereus ligt aan het hoofd met een klein verschil met Njord. Triton herstelt zich, loopt in en passeert de Laga-ploeg, die dan verder uitgeschakeld blijkt te zijn en hoe langer hoe meer afzakt. Triton, dat derde ligt, is bij het Zijkanaal dan weer onfortuinlijk. De geheele ploeg snoekt en moet een slag laten loopen, zoo dat zij niet aan den eindspurt kan deelne men. Deze is uiterst spannend. Nereus, dat zeer goed stuurde en een lengte voorsprong had verkregen, wordt ernstig door Njord, dat tot den laatste aanval overgaat, be dreigd, doch de Leidenaars krijgen geen kans meer tot veel inloopen, zoodat Ne reus als eerste over de finish gaat met 3/4 lengte voorsprong, in den tijd van 7 min. 23.4 sec. Uitslag: 1. Nereus, tijd 7 min. 23.4 sec., 2. Njord (3/4 lengte), 3. Triton (anderhalve lengte); 4. Laga (3 lengten). De winnende ploeg bestond uit: M. Schoor! (boeg), P. Hoorweg, 3. J. Flip en J. Koos (slag). Het nummer Jonge Twee gaat tusschen: 1. Triton, 2. Laga, 3. Njord, Nereus, dat had ingeschreven, trok zich terug. Ook dit werd een mooie wedstrijd. Triton neemt na den start de leiding en maakt een keurigen indruk. Njord volgt op een halve lengte en houdt het snelle tempo van de Utrechtenaren goed bij. Laga krijgt weinig vaart in de boot en zakt af. Later trekken de Delftenaren weer bij tot een lengte ach ter Njord. Het Leidsche tweetje gaat even voorbij de Nauernasche Vaart, 200 meter voor de finish tot den grooten aanval over, loopt meer on meer in. De uiterst vinnige boord-aan-boord race heeft dan tot resul taat, dat de Njordploeg met een taflengte verschil den strijd wint in den tijd van 9 min. 5.6 sec.; 2. Triton (taflengte); 3. Laga (2 lengten). Winnende ploeg: P. M. J. de Koek (boeg) S. Boomstra, J. F. van Walsem (stuurm). Dan is de beurt aan de Overnaadsche Twee, waarvoor gereed liggen: 1. Njord, 2. Ne reus; 3. Triton. Een nummer, dat de naam race niet ver dient. Nereus loopt dadelijk weg en geen der twee andere ploegen kan het tempo der Amsterdammers volgen. Deze verkrijgen zulk een grooten voorsprong, dat zij bijna uit het gezicht verdwijnen! Het roeien van Njord zoowel als Triton was hopeloos slecht en het aankijken niet waard. Moei zaam zeulen beide booten over de baan, waarbij Triton bij het Zijkanaal nog een formidabele snoek vangt. De uitslag werd: 1. Nereus in den tijd van 9 min. 7.8 sec., 2. Njord (zeer ver). 3. Triton (eenige lengten achter Njord). Win nende ploeg: H. C. Vaandrager (boeg), H. J. W. de Looze, J. C. B. Moons (st.) Daar na werd het Hoofdnumer Oude Vier verroeid, de Nederlandsche „boatrace" over 300Ö meter, waarin alle vijf universiteits- ploegen elkaar bekampten. Aan den start lagen: 1. Nereus, 2. Njord, 3. Triton, 4. Aegir, 5. Laga. Alle ploegen starten fel. een zeer hoog tempo slaande. Nereus onder den Noorder- wal, beschut tegen den wind, heeft de lei ding met ongeveer een kwart lengte op Njord, op wie de Triton-ploeg volgt met hetzelfde verschil. Daarachter, midden op het woelige vaarwater volgen Laga als vierde en Aegir op de vijfde plaats. Opval lend is de groote rust, welke van de Delft- sche ploeg uitgaat, dié keurig lichaams- en waterwerk vertoont. De strijd gaat in de eerste plaats tusschen Njord en Nereus, waarbij de twee ploegen weldra boord-aan- boord komen te liggen. De beide slag- roeiers, De Wit en Du Pon zijn aan elkaar gewaagd! Als er duizend meter zijn afge legd, heeft de aanval van de Njordploeg succes en loopt zij tot één lengte uit. Triton ligt op 3/4 lengte achter de leidende ploe gen. Laga, dat zeer ontactisch stuurt, komt echter al gauw opzetten en verdringt de Utrechtenaren naar de vierde plaats. Triton is daardoor blijkbaar uit het veld geslagen en vertoont een groote inzinking. De Aegir- plóeg is ver achter en van allen strijd uit geschakeld. De spanning stijgt tot een hoogtepunt als de Nereusploeg in het zicht van de finish het tempo verhoogt en het verschil met Njord tot een halve lengte verkleint. De Leidenaars hebben de grootste moeite om hun geduchte concurrenten van het lijf te houden. Met de uiterste krachtsinspanning trekken zij aan hun riemen, maar het lukt niet. De Nereusploeg roeit in de laatste se conden de Njord vier voorbij. De zege is aan cUu Amsterdammers, die met nog geen kwar®cngte voorsprong de finish berei ken. Een onvergetelijke race. De tijd van Nereus was 11 min. 13.2 sec., 2. Njord (kwart lengte), 3. Laga (eenige lengten), Voor Uw Pinksteruitstapje of -reis. Nergens voor onderstaande prijzen. HANDKOFFER met 3 sloten. Serie A. 35 x 22 x 14 c.M0.50 40 x 25 x 14 cM0.80 45 x 28 x 15 cM1.25 50 x 32 x 15 cM1.65 HANDKOFFER met sloten. Serie B. 55 x 29 x 16 cM1.— 60 x 39 x 18 cM1.40 65 x 40 x 19 cM1.90 Ongekend billijk en toch sterk. ALLEEN BIJ: H. M. PSERROT MAARSMANSSTEEG 21. Groote keuze linnen- en froité-tasschen, ook der Nozorg-werkplaatsen te Gennep. ZIE DE éTALAGE. 3189 4. Triton (eenige lengten). 5. Aegir (ver achter). De winnende ploeg bestond uit de hee- ren: M. Sohoorl (boeg), H. S. D. Bartloma, J. Flip (pseudoniem), S. de Wit (slag) en Hallie (stuurman). Het enthousiasme der Nereus' supporters kende na deze overwinning geen grenzen. Omhangen met lauwerkransen trok de kranige ploeg onder donderende ovaties het eerebaantje. Skiff. Voor dit nummer verschenen aan den start: 1. B. Drent (Aegir), die de plaats innam van H. J. van der Leeuw (Laga), die zich teruggetroken had en W. L. de Walle (Njord). Goede skiffeurs die twee. Vooral Drent maakte een uitstekenden indruk met zijn lange soepele slag. De Leidenaar trok te veel met de linkerarm met het gevolg, dat hij steeds de koers kwijt raakte. Het werd daardoor een uiterst merkwaardige race. Drent roeide op het uiterste randje vlak langs het riet van den Noordelijken oever en zijn tegenstander naast hem, met een kleine voorsprong, aan den overkant. Ds geheele breedte van het Noordzeekanaal gaapte tusschen beide scullers. De Njord - man wist zijn leidende positie te handha ven, hoewel hij zich nog keer op keer ver stuurde en vele malen slagen moest laten loopen. Drent was bij aankomst aan de eindstreep geheel uitgeput. Hij viel uit de boot en moest uit het water worden ge haald. De tijd van Walle was 8 min. 39.6 sec. Uitslag: 1. de Walle (Njord), tijd 8 roin. 39.6 sec., 2. Drent (Aegir). Daarna roeiden in de Overnaadsche Vier 1. Triton, 2. Njord, 3. Aegir, 4. Nereus. De ploegen vertrokken mooi gelijk op in de volgorde Njord, Aegir, Nereus, Triton. Het mooie werk vaft Triton, dat onder den wal vaart, valt sterk op. Aegir en Ne reus rooien met zeer korte slagen een vrij rammelende indruk makende. Aegir zakt wat af, komt naast Triton en wordt dan naar de vierde plaats verdrongen. Doch de Groningers herstellen zich en ook Triton roert zich. Aegir verwijst de Utrechtenaren weer naar de vierde plaats en er ontbrandt een hevlgen strijd tusschen de Groningschè en de Amsterdamsche ploegen, om de twee de plaats. De Njordploeg weet zich onbedreigd aan den kop te handhaven en wint met 3/4 lengte voorsprong voor Aegir, dat op het laatste moment er in slaagt Nerus voorbij te roeien. Uitslag: 1. Njord, tijd 8 min. 3.6 sec., 2. Aegir (3/4 lengte), 3. Nereus (1 lengte), 4. Triton (lj^ lengte). De winnende ploeg: B. van der Stok (boeg), D. J. Koeleman, G. Bergsma, L. C. M. van Eendenburg (slag), B. R. M. Raisogaskari. Het laatste nummer van don middag was dat der Jonge Acht, dat een waardig slot vormde van de wed strijden. Aan den start: 1. Nereus, 2. Laga, 3. Njord en 4. Triton. Njord start het snelst, doch komt weldra op de tweede plaats, achter Nereus. Laga en Triton volgen als drie en vier. De ploe gen roeien vlak bij elkaar. De Delftenaren zetten een formidabele spurt in en passee- ren de Njord-acht. Triton houdt het tempo goed bij, doch levert geen gevaar op voor de andere booten. Nereus verdedigt taai den kleinen voorsprong op Laga en Njord, die vrijwel boord-aan-boord liggen met een klein verschil in het voordeel der rood- jakken. Het wordt een opwindende race. Bij de Nauernasche Vaart liggen de drie ploegen nog vlak naast elkaar, elkaar niets toegevend. Laga houdt het dan niet vol en zakt iets af. Wie zal het worden: Njord of Nereus? Adembenemende oogen- blikken! De Leidenaren zijn de gelukkigen. Als de roode vlag valt zijn zij het, die met miniem verschil den strijd blijken te heb ben gewonnen in 6 min. 59 sec. Uitslag: 1. Njord 6 min. 59 sec.; 2. Ne reus (taflengte); 3. Laga (3/4 lengte), 4. Triton (1H lengte). De winnende ploeg bestond uit: H. Hey- ting (boeg). J. M. Elink Schuurman, J. van Wermeskerken, A. J. Zonnèvylle, A. A. F. Asjes, W. Tj. Hepkema. K. J. Hardeman, J. Faber (slag), H. Muller (stuurman). MOLLTZER WINT TE GENT. Te Ter Donck bij Gent werden gisteren de jaarlijksche roeiwemdstrijden gehou den, welke georganiseerd worden door de Club Nautique van Gent. Hieraan werd ook deelgenomen door den Hoop-sciffeur Moltzer die een mooi succes boekte en het nummer Jonge Sciff won met 6 lengten voorsprong op Verstraten van de Union Nautique de Bruxelles. VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. OM DE LEIDSCHE COURANT-BEKERS. De wedstrijden om de Leidsche Courant bekers zijn gisteren voortgezet. Voor den grooten beker werden beide Leiden-ploegen uitgeschakeld. Leiden I verloor wel eenigs- zins onverdiend met 21 van DOS in Roe- lofarendsveen, terwijl de Leiden-reserven in Voorschoten met 40 door V. V. L. I werden geklopt. Voor den kleinen beker werden vier wed strijden gespeeld. Leiden III verloor met 51 van Teylingen III, KRV II versloeg Foreholte II met 53 en Steeds Hooger bleef ODI met 41 de baas. Deze wedstrijden waren alle voor de eer ste ronde. In de tweede ronde bleek SJC III verre de baas over Meerburg, want de Rijnbewoners werden met een 101 ne derlaag naar huis gezonden. De tot dusver verkregen resultaten en het verdere wedstrijdprogramma luiden: Groote beker: le ronde. A Teylingen IISNA I (Teylingen wint door terugtr. van SNA). B DOS I—Leiden I 2—1 C KRV I—DOS II 0—4 D SJC IIForeholte I 25 E WL I—Leiden II 4—0 2e ronde: F DOS II—DOS I G Teylingen IIVVL I H Foreholte vrijgeloot. Halve finale: I Winneer FForeholte. J. Winnaar G vrijgeloot. Finale: Winnaar IWinnaar J. Kleine beker, le ronde: A KRV U—Foreholte II 5—3 B ODV IKolping Boys 14 C Leiden IIITeylingen III 15 D Steeds Hooger IODI I 41 E WL IIMeerburg I 11 F SJC III vrijgeloot. 2e ronde: G SJC III—Meerburg I 10—1 H KRV II—Kolping Boys I I Teylingen nSteeds Hooger I Halve finale: J Winnaar H—SJC m K Winnaar I vrijgeloot. Finale: K (vrijgeloot)Winnaar J. D. O. S .—-LEIDEN 2—1. In dezen wedstrijd kreeg DOS meer dan ze verdiende. De Leiden-ploeg was somtijds verre in de meerderheid, doch ze beschik te over geen schutters in de voorhoede. De achterhoede zette steeds den buitenspel- val open, waar DOS maar al te vaak in liep. In den aanvang was het een gelijk op gaande strijd, en beide keepers moesten handelend optreden. Toch zijn de DOS-aan- vallen iets gevaarlijker. Bij een daarvan loopt Zwartelé door alles heen, doch zijn schot is te onzuiver, waardoor een zeer mooie kans verloren ging. Toch duurt het niet lang of Th. v. Es weet den Leiden- keeper te passeeren (10). Dat geeft DOS moed en Leiden moet alle zeilen bijzetten, doch de achterhoede is goed op dreef en weet goed stand te houden. Toch kunnen ze niet verhinderen, dat Zwartelé no. 2 in schiet, met welken stand wordt gedraaid. DOS kreeg nu den wind mee, doch de Lei denaars lieten zich niet onbetuigd, en we ten ondanks dit een geweldig offensief te openen. Verschillende corners volgen, die zeer goed worden genomen, doch steeds weer werkt de Koning weg. Bij DOS wil het niet meer vlotten. Wel worden vele aan vallen opgezet, maar steeds weer kan hun achterhoede ingrijpen. Tegen het einde ont staan voor het DOS-doel hachelijke momen ten, maar de Koning is goed op dreef, en meermalen weet hij door uitloopen te red den. Tegen het einde kan DOS het spel weer wat verplaatsen, doch een paar cor ners zijn slechts het resultaat, welke intus- schen niets opleveren. Als dan het eindsig naal klinkt, heeft DOS zich door deze ma gere overwinning in de volgende ronde ge plaatst. DOS II, die den uitwedstrijd tegen „De Meer" moest spelen nam prachtig revan che op de thuis geleden nederlaag en klopte hen in eigen huis met 51. Met 3 invallers is deze praestatie een felicitatie waard. S. J. C. III—MEERBURG I 10—1. Door een klinkende overwinning heeft het 3de elftal van SJC zich geplaatst in de demi-finale voor den kleinen beker van de Leidsche Courant. Tegen het beter sluitende elftal van SJC, was het Meerburg-team niet opgewassen, doch dit hield tot het bittere eind taai vol, Zoowel vóór- als na de rust scoorden de Noordwijkers vijf maal, zoodat het einde kwam met een dubbel cijfer. De gasten brachten vooral van den aanval niets te recht en wisten ternauwernood de eer nog te redden uit een elfmeterschop, toegestaan wegens hand in het doelgebied. Het kranig 3e elftal van SJC maakt nu een mooie kans, om voor één jaar in het be zit .te komen van den Beker. St. Hooger—O.DJ. 4—1 St. Hooger plaatste zich met een 41- cverwinning op O.D.I. in de volgende ron de van den L. Courant-beker. O.D.I. trapt tegen wind af. Er ontwikkelt zich direct een vlug spel, met St. Hooger iets in de meerderheid. Na 10 minuten schiet de linksbinnen een zacht schot in, dc bal rolt onder 's keepers handen door in doel (10). Er volgen thans eenige cor ners op het doel der gasten, uit een waar van de midvoor den bal via zijn hoofd in het net tnpt (20). Het spel golft thans van doel tot doel, maar de verdedigingen blijven tot rifst de baas. Na de rust zet O.D.I. er alles op om den achterstand in te halen, maar voor doel raken ze steeds in de kluts kwijt. De gas ten verslappen iets, wat hun spoedig nood lottig wordt. Bij een aanval der thuisclub wordt het leder door den linksbinnen in het net geloopen (30). Direct daarop volgt door een fraai schot van den rechts buiten 40. De gasten hebben even voor het einde het genoegen de eer te redden door bij een algeheelen aanval van dicht bij te scoren (41). Hierna wordt nog een strafschop toegewezen, welke echter naast geschoten wordt. Hierna blaast scheids rechter v. Veelen, die correct leidde, het einde. R. K. Voetbalver. „K. R. V." Gisteren speelde ons 2e elftal tegen Fo reholte II voor den Leidsche Courant-beker en won met 53. De a-junioren speelden tegen SJC a en speelden gelijk met 22. De b junioren speelden tegen Teylingen b en moesten in Teylingen hun meerdere erkennen. Deze wedstrijd eindigde met 50 in het voordeel van Teylingen. CLUBNIEUWS DER KATtt SPORTVEREENIGINGEN. KOLPING BOYS. De junioren a kampioen afd. B. Gisteren had de laatste, tevens belang rijkste wedstrijd der B afd. junioren plaats, tusschen de No. 1 en 2 der ranglijst Meer burg a en Kolpings Boys a. Direct na den aanvang was Kolp. Boys in den aanval. Snelle aanvallen volgden elkaar op en kort na het begin wist de rechtsbuiten met een goed schot de leiding te nemen, terwijl na een kwartier uit een algemeenen aanval de Kolp. Boys voor sprong werd vergroot tot 20. Voor de rust ging de partij verder gelijk op. Na de rust wist Meerburg direct gebruik te maken van een misverstand van de K. B.-achterhoede en den stand op 21 te brengen. Kort daarop wist echter de rechts buiten van K. B. met een prachtschot den stand op 31 te brengen. Nu kwam Meer burg meer opzetten, maar de Boys verde digden krachtig en toen het eindsignaal klonk, hadden de Boys den wedstrijd met 31 gewonnen en daarmede tevens het kampioenschap, hetgeen voor een elftal, dat pas voor het tweede jaar aan de competitie deelneemt, een mooie prestatie is. Het tweede elftal speelde tegen St. Ber- nardus een vriendschappelijk partijtje en moest in de gasten met 52 him meerdere erkennen. En nu Boysdezen zomer flink trai nen, want ofschoon dezen winter vooral door het eerste senioren elftal en de a-ju nioren mooie resultaten bereikt zijn, valt er nog heel veel te leeren. De avonden voor training worden dezer dagen bekend gemaakt. ALPH. BOYS—VELO 1—2. Een vrij talrijk publiek was getuige van dezen strijd, die in het voordeel der be zoekers is geëindigd. De overwinning, al is deze niet groot, heeft Velo zeer zeker verdiend. De bezoekers toonden een goed open spel, waren iets sneller en hun plaat sen vooral was beter dan dat van de Boys, die over het geheel het spel te kort hiel den. Bovendien moest de thuisclub het zonder Paardekooper doen, waardoor hun defensie merkbaar was verzwakt. Na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd, oefe nen de Boys weldra eenig overwicht uit, doch zij weten dit niet in een doelpunt om te zetten. Intusschen blijken de doorbra ken der bezoekers niet geheel zonder ge vaar; doelman van Leeuwen weet echter aanvankelijk zijn doel schoon te houden. Als er pijn. 20 min. gespeeld zijn krijgt de linksbuiten van Velo den bal te pak ken, waarop hij met een goed geplaatst schot zijn club de leiding geeft. Eindelijk hebben de Boys succes, wanneer uit een corner, v. d. Louw gelijk maakt (11). Bij een nieuwen aanval der Boys, ontstaat een penalty, welke den Boys de leiding zal gevendoch dc Velo-doelman denkt er anders over en houdt het ge vaarlijke ding uit zijn doel. In de tweede helft wordt het peil van het spel er niet beter op, v. n. de Boys brengen er weinig van terecht. De bezoekers komen meermalen in den aanval, doch het duurt, nog geruimen tijd alvorens zij uit een vrijen trap de leiding weten te nemen (12). De Boys, aangemoedigd door het publiek, be ginnen thans wat beter aan te pakken, maar het spel der voorhoede is al te doorzichtig, zoodat de Velo-defensie telkens kan ingrij pen. Met de enkele goede schoten op het doel der bezoekers weet hun doelman ove rigens wel raad. Ondanks hard zwoegen om den gelijkmaker breekt dan ook onver anderd het einde aan. De wedstrijd werd opgeluisterd door muziek van de R. K. Har monie Vereeniging „Leo XIII". R. K. Sportver. „A..V. B.M De eerste en tevens de laatste ronde is gespeeld in het beker-tournooi van „Nic. Boys". Met een tamelijk zenuwachtig spel werd de wedstrijd A. V. B.—Adolf Kolping ingezet. Aanval op aanval werd onderno men. Bij een hiervan werkte een de A. V. B.-backs den bal corner, welke Ad. Kol ping de leiding bezorgde. Onvermoeid werd voortgestreden en niet onbeloond, want de AVB-midvoor wist met een prachtigen kopbal den stand gelijk te maken, waarmee de rust inging. Een penalty werkte zeer nadeelig op onze Boys en voorkwam niet, dat de stand binnen vijf minuten gebracht werd op 41 voor Adolf Kolping. AVB scoorde nog 1 maal, wat tevens de eind stand beteekends.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 17