VRIJDAG 31 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT flERDE BLAD. - PAG. 14 GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Vier kinderen gedood. Woensdagmiddag omstreeks half vier is op den Hengeloscheweg te Enschede een droevig ongeval gebeurd. Het vijfjarig zoontje van den garagehou der R. stak ter hoogte van het Plein West- Indië den weg over en werd gegrepen door een autobus van de T.E.T. Een der wielen ging over het hoofdje van den jongen, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Woensdagmiddag te half twee is het zevenjarig zoontje van de familie P. Joos- ten te Munsterscheveld door een vracht auto overreden en gedood. Woensdagavond is te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een meisje van 11 jaar het leven heeft verlo ren. Het meisje, dat op een fiets zat, maar nog niet stuurvast was, kwam van haar woning in de Groote Witlenburgerstraat 132 en reed in de richting van de Witten- burgergracht. Daar moest zij een auto pas- seeren, waarbij zij haar stuur kwijt raak te en viel. Door sterk remmen trachtte de chauffeur nog een botsing te voorkomen, doch het kind geraakte vermoedelijk tus- schen de fiets en het achterwiel van de auto beklemd, het bleef bewusteloos op straat liggen. Het meisje werd naar het O. L. V. gasthuis vervoerd, waar het na aankomst overleed. Gistermorgen omstreeks 9 uur heeft op den Rijksstraatweg te Dubbeldam een aanrijding plaats gehad. Op genoemden weg reed een personenauto, bestuurd door den heer R. v. W., het 11-jarig zoontje van de familie L. aan, die met zijn rijwiel aan de hand op den weg liep. L. werd tegen den grond gesmakt en in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. MOTORRIJDER AAN ZIJN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De motorrijder Jacobs, die Zondag jJ. op den Hagelingerweg bij Driehuis een ernstig ongeluk veroorzaakte en daarbij zelf zwaar gewond werd, is Woensdagmid dag aan de gevolgen overleden. Jacobs was 39 jaar oud en van Belgische nationaliteit. Hij laat een vrouw en vijf kinderen na. De vrouw van het slachtoffer, die even eens verwond werld, heeft Woensdagmid dag op eigen verzoek het ziekenhuis ver laten. De beide andere gewonden, Handgraaf en Gonnie Schoon, maken het goed. AUTO RIJDT TWEE MEISJES AAN Vier gewonden Gistermiddag heeft dichtbij de PI asm o- len te Mook een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto, waarin gezeten was de fami lie Berenschot uit Klarenbeek (bij Apel doorn) reed twee meisjes, die daar fiet sten, aan. De wagen reed vervolgens tegen een boom. Een van de beide meisjes kwam er zon der verwondingen af, de tweede echter werd licht gewond. Met de inzittenden van den auto bleek het ernstiger gsteld te zijn. Van de vier in dezen wegen gezeten personen, bekwa men drie arm- en beenfracturen. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De auto is geheel in elkaar gedrukt. ERNSTIGE AANRIJDING TE HILVERSUM. Hoofdinspecteur in een tuintje geslingerd. Op den hoek NeuwegKoningstraat te Hilversum heeft Woensdagavond een ver keersongeluk ijk plaats gehad, dat betrek kelijk nog goed is afgeloopen. Een auto, bestuurd door de echtgenoote van den di recteur van het diaconessenhuis aldaar, en komende van de Kerkbrink, reed met ta melijk groote snelheid bij genoemd kruis punt. Het was de bedoeling in de richting van het diaconessenhuis te rijden, doch door dat abusievelijk de richtingaanwijzer naar rechts uitstond meende een links uit de Koningstraat komende 10-jarige fietser, dat hij kon doorrijden. Er ontstond een bot sing en de jongen ging tegen den grond. Hij liep een buil aan het achterhoofd op, terwijl zijn rijwiel werd beschadigd. De bestuurster is door deze aanrijding blijk baar geheel in de war geraakt. De auto slingerde over den weg en reed den heer Vrijdag, hoofdinspecteur bij de Hilver- sumsche gemeentepolitie, die even verder rechts op den Neuweg reed van achteren aan. De heer Vrijdag werd met kracht van zijn fiets geslingerd en kwam eenige me ters verder via een hekje in een tuintje te recht. De echtgenoot van den bestuurster zat eveneens in de auto en kon derhalve onmiddellijk hulp bieden. De inspecteur werd naar het diacones senhuis overgebracht, waar bleek, dat hij behalve eenige lichte verwondingen aan het gezicht, wonderlijk genoeg slechts een tamelijk zware vleeschwonde aan de linker knie had opgeloopen. Hij kon later naar huis worden vervoerd. Zijn rijwiel werd vernield, terwijl ook de auto licht bescha digd was. DRIE WIELRIJDERS TEGEN DEN GROND Woensdagavond omstreeks acht uur heeft in de Nieuwe Boteringenstraat te Gronin gen een ernstig ongeval plaats gehad. De 25-jarige ongehuwde L. H. uit Emmen reed met zijn auto in Groningen en doordat hij het verkeer van rechts niet voor liet gaan, kwam hij in botsing met drie wielrijders, o.w. een dame. De drie fietsers werden te gen de straat geslingerd, waardoor alle drie werden gewond. De 12-jarige F. T. uit Groningen was er het ernstigst aan toe. De politie heeft proces-verbaald opgemaakt en heeft de auto in beslag genomen. De remmen van den auto bleken niet voldoende te werken. VRACHTAUTO AANGEREDEN DOOR PERSONEN-AUTO. Woensdagmiddag omstreeks half vier is een vrachtauto van den heer I. Farenhout uit Oostvoorne aangereden door een tot nog toe onbekend gebleven auto, waarvan de bestuurder direct na de aanrijding door reed. De vrachtwagen sloeg over den kop en kwam in een sloot terecht. De bestuurder werd wonderlijk genoeg zonder kwetsu ren uit den auto gehaald. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. ZEILJACHT OMGESLAGEN Inzittenden gered Gistermiddag bij het uitvaren van de Oranje-sluis te Schellingwoude, sloeg een pleizierjacht om. De opvarenden beston den uit vier dames en drie heeren, terwijl ook een hond in de boot aanwezig was. Door het flinke optreden van het personeel van den heer G. Kamp, was het te dan ken, dat alle opvarenden gered zijn. Het jacht is kort daarop gezonken. Vele schip pers zijn te hulp gesneld, om het jacht weer boven water te brengen. Bij deze poging hoorde men de hond janken. Met de meeste spoed, werd het boven dek eruit gesloopt, waarna bleek, dat de hond nog leefde. GAS VERS TIKKING TE BREDA Gisterenmorgen heeft zich te Breda een noodlottig geval van gasverstikking voor gedaan. De 29-jarige mevr. D. van Twist de Ruyter was eerder dan haar man opge staan en verrichtte in de keuken huishou delijke werkzaamheden. Toen haar man wakker werd, riep hij haar, doch kreeg geen antwoord. Hij werd echter een scher pe gaslucht gewaar. Van Twist ging op onderzoek uit en vond zijn echtgenoote op den vloer in de keuken uitgestrekt liggen. Terstond werd medische hulp ontboden en de gemeente lijke geneeskundige dienst trachtte de le vensgeesten weer op te wekken. Deze po gingen bleven echter zonder resultaat. In de keuken stond een gaskraan open. BOERDERIJEN IN VLAMMEN. Gistermiddag ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in de boerderij van den landbouwer B. Hartstra te Taco zijl bij Lemmer. In korten tijd stond de boerderij geheel in lichterlaaie. De motorspuiten van Lem- sterland en Gaasterland moesten zich bepa len tot het nathouden van de belendende perceelen. De boerderij en de inventaris waren verzekerd. Gisteren nacht is de bliksem ingeslagen in de boerenwoning van den heer H. Maas aan den Amsterdamschen straatweg te Naarden. De electrische meter vatte vlam, waarna spoedig de gang in lichter laaie stond. De bewoners slaagden erin zelf den brand te blusschen. Een koe van den landbouwer T. Juris- sen, iets verderop in Naarden, werd in de weide door den bliksem getroffen en ge dood. Tijdens het hevige onweer van gister nacht is de bliksem ingeslagen in de land bouwerswoning van den heer v. d. Doelen te Nuland, welke tot den grond toe af brandde. De geheele inboedel ging in de vlammen op. Een naastgelegen schuur welk geheel met landbouwmateriaal en voorraad gevuld was, kon door de brand weer behouden blijven. Woensdagavond is de bliksem geslagen in de kapitale boerderij van den heer van der Doelen te Nuland. De boerderij, die met riet gedekt was, stond spoedig in lichter laaie, zoodat de be woners ijlings de vlucht moesten nemen. Aan redden van den. inboedel viel niet meer te denken. De geheele inventaris en veel hooi en stroo ging verloren. De brandweer, die slechts over een primitieve handpomp beschikte, was door de afgelegen ligging van de boerderij zeer laat ter plaatse. Daar de boerderij tegenover de bran dende hoeve groot gevaar liep, gingen de omstanders op het dak staan om neerval lende vonken met takken en stokken te dooven. Deze boerderij kon worden gered. De boerderij van den heer v. d. Doelen was slechts laag verzekerd bij den N.C.B. Tijdens een onweer, dat boven Vlijmen woedde, is Woensdagmiddag brand ont staan in de boerderij van den landbouwer A. v. Dol. De heele boerderij brandde af. De inboe del, benevens een groot aantal landbouw gereedschappen werden door het vuur ver nield. i De brandweer uit Vlijmen was spoedig ter plaatse, doch zij kon weinig tegen het door den bliksem ontstane vuur uitrich ten. De schade beloopt eenige duizenden gul dens. WOLKBREUK IN ZUID-LIMBURG In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft boven Zuid-Limburg een onweer gewoed, gepaard gaande met een wolk breuk. Te St. Pieter zaten de bewoners om streeks half elf rustig in de huiskamers of aan de kaarttafel in de café's. De gewel dige wolkbreuk boven den Pietersberg deed een aantal woeste bergstroomen ontstaan, welke in hun stroomgebied alles vernielden en meevoerden. Steenklompen van 100 kilo zwaar werden meegesleurd en vernielden alles wat zij op hun weg ontmoetten. In een café zaten de tuinders te kaarten. Toen iemand een deur opendeed om te zien waar het water vandaar kwam, werd hij verrast door een watervloed, die het vertrek in een oogenblik tot tafelhoogte on der water zette. Door het openen der voor deur konden de aanwezigen zich redden. Alles wat los zat, zelfs meubelen, werd mee in de richting van het kanaal gesleurd UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 1 Juni Huizen, 1875 m. KRO-uitzending 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert op gramofoonplaten. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurte. 4.00 Afgestaan. 5.00 Het KRO.-orkest (te 5.30 Esperar.to- nieuws). 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waar na vervolg KR.O.-orkest. 7.15 Hoofdaalmoezenier kol. Noordman en vlootaalmoezenier maj. Bangert over de geestelijke verzorging van het R.K. Marine personeel. 7.35 Vervolg KRO-orkest. 8.00 Vaz Dias en gram. platen op ver zoek. 8.30 De KRO-boys. 9.00 De zingende Visschers en Merkwaar dige Belevenissen van Daniël de Vroome. 9.35 Gram.pl. op verzoek. 10.00 De KRO-boys en de Zingende Vis schers (10.30 Vaz Dias). 11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 301 m. V ARA-uitzen ding 8.00 Strijkorkest, en Gram.pl. 9.00 XX-ensemble en Schalmei. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Gram.pl. I.001.45 Orvitropia. 2.00 Hoe de toonkunst groeide. 2.20 De Zonneklpopers. 3.00 Causerie. 3.15 Orgelspel en Gramof.platen. 4.20 Viool en piano. 4.40 Causerie. 5.00 De Flierefluiters. 5.40 Letterkundig overzicht. 6.00 De Wielewaal. 6.30 Concert en voordracht. 7.00 VPRO. 8.00 S.O.S.-berichten. Vaz Dias. VARA- varia. 8.30 Voordracht. 3.45 VARA-orkest. 9.45 Prof. Barandini en Zoon. 10.00 Eddy Walis en zijn orkest. II.0012.00 Gram.pl. en Orgelspel. Droitwich, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 BBC-Northern Orkest. I.20 Commodore Grandorkest. 2.20 Belfaster Omroeporkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Londensch Zigeunersorkest. 4.50 R. King's orkest. 5.35 BBC-dansorkest. 7.50 BBC-orkest. 8.50 „Bitter Sweet", operette. II.0512.20 Ambrose en zijn Band. Rome, 421 m. 9.15 „I Puritani", spel in drie actes met muziek. Bijna alle tuingewassen zijn vernield. In de landerijen zijn gaten gespoeld tot 1 me ter diepte. De lager gelegen tuinlanden vormen een woestenij. De salade- en aard appelvelden liggen tot een halve meter diep onder den modder bedolven. Keer- muren en schuurtjes zijn vernield. Direct na de wolkbreuk is de Rijkswa terstaat begonnen om den Lage Kanaaldijk van modder te ontdoen om het verkeer mo gelijk te maken. Het geheel biedt een troos- teloozen aanblik. De burgemeester van Maastricht bracht gisteren een bezoek aan de zwaarst ge troffen tuinders. Ook in het Jekerdal is groote schade aangericht. In Heer, aan de andere zijde van de Maasvallei, kwam het water een halve meter hoog het dorp binnenstroo- Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Symphonieconcert. 8.20 „Richard, Coeur de Lion", opera van Grétry. 10.55 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 m. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex*\ 3.205.20 Omroeporkest. 8.20 Kamermuziek. 8.5011.50 Louis Preii's orkest. Keulen, 456 m. 12.20 Omroeporkest. Radiokoor en solis ten uit Stuttgart. 2.353.15 Gevar. concert. 4.a30 Gevar. programma. 6.40 Concert. 7.55 Cembalorecital. 8.30 Gevar. programma. 11.2012.20 Dansmuziek door het Om roeporkest en het Emdé-orkest uit Leip zig. B r u s s e 1 322 en 484 m. 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.502.20 en 4.20 Gram.pl. 5.20 Viool- en piano-recital. 5.50 Gram.pl. 6.50 Omroeporkest, en gram.pl. 8.20 Gram.pl. en Radiotooneel. 9.20 Salonorkest. 10.30 Gram.pl. II.2012.20 Populair concert. 484 M. 12.20 Gram.pL 12.50 Omroeporkest. I.502.20 en 4.35 Gram.pl. 5.20 Populair concert. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gram. pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.3012.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 m. 8.30 Dansmuziek uit Hamburg. 10.20 Berichten. 10.40 Luchtvaartnieuws. II.201.15 Ilja Livschakoff en zijn orkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.40 Deutschl. sender. 10.20 Keulen. 11.50 Droitwich. 12.20 Keulen. 14.20 Deutschl sender. 15.20 Keulen. 15.50 Diversen. 16.20 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 19.30 Diversen. 20.30 Keulen. 22.20 Beromunster. 23.05 Leipzig. 4e programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 11.05 London Reg. 13.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 20.50 Droitwich. men. In een oogwenk stonden de kelders en huizen vol water. In de concertzaal stroomde het voor in en achter uit ter hoogte van 40 c.m. Bewoners van laag ge legen huizen moesten door de ramen een goed heenkomen zoeken. Ook het raadhuis stond onder water. De burgemeester waad de met hooge laarzen aan door den stroom om zich van de toestand te vergewissen. Gistermorgen werd door de Maastricht- sche brandweer een begin gemaakt om die kelders, waar waardevolle goederen gebor gen waren weer droog te pompen. Overal in Zuid-Limburg heeft de wolkbreuk zeer veel schade veroorzaakt. De bliksem ver nielde veel schoorsteenen en boomen. Persoonlijke ongelukken kwamen in de buurt van Maastricht niet voor meldt, „Vooruit". FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 26) De onverwachte en onaangename gebeur tenissen van de laatste weken hadden Lor a Craig geheel van haar stuk gebracht en langzaam kwam ze weer tot zichzelf. Vol vernedering besefte ze, dat ze haar liefde geschonken had aan een op haar fortuin belusten avonturier. Hammond's argeloo- ze bekentenissen klopten precies met het door Charles Garland over hem gevelde oordeel. Deze zag, dat zijn woorden indruk maakten, en met geveinsde gematigdheid en oprechtheid besprak hij Hammond's gedrag, zonder dat het meisje ooit een woord te zijner verdediging aanvoerde. Garland meende, dat haar trots hem te hulp kwam, en was voldaan. Hij was over tuigd, dat ze nooit weer zou schrijven aan den man, dien ze beiden in Hurstdown waanden. Bij het uitpakken van de koffers vond Lora het Victoria Kruis. Zonder aarzelen besloot ze, het terug te zenden, maar het duurde enkele dagen voor ze er toe komen kon, om het zonder een woord te retour - neeren. Als de meeste vrouwen had ze een zwak voor een sentimenteel afscheid. Maar eindelijk verzond ze het, zonder meer, naar Hurstdown. Verrukt liep Hammond er mee naar An thony Trent, die klaar stond om naar Pa rijs te vertrekken. Het postmerk „King ston Surrey" was duidelijk leesbaar. „Nu ga je zeker niet?" vroeg Ham mond. „Ik moet. De aanwijzingen, die Wadham me gegeven heeft, zijn te veelbelovend Ik zal je zeggen, wat je ondertusschen doen kunt. De two-seater zal nu wel klaar zijn, heelemaal nieuw geschilderd. Rijd daar mee Kingston en omgeving af. Ze kan het pakje daar gepost hebben en toch ergens anders wonen. Koop een kaart en zoek de streek zorgvuldig na. We hebben genoeg aanknoopingspunten. We weten, dat Gar land een lekkerbek is en gesteld op fijne uajnen, wild, en de rest. Ga op drukke uren naar de duurste winkels, Doe vooral niet openlijk navraag bij de leveranciers. Tele grafeer mé, als je iets belangrijks ontdekt ik bedoel, als je Garland ziet of weet, waar hij is. Natuurlijk moet je juffrouw Craig uit den weg gaan." „Moet ik haar uit den weg gaan?" Dat leek een wreede eisch, die hij niet kon in willigen. „Zeker", Trent's stem klonk bevelend, ,.en je moet een motorbril dragen en een jas en pet, die geheel verschillen van het soort, dat je in Bournemouth droeg. Heb je dan geen begrip van het karakter van dien Garland? Ik weet, dat het niet vrien delijk klinkt, maar we weten geen van bei den, of ze niet 'n medeplichtige is en ook ge vaar loopt, gevangengenomen te worden.Als zij je ziet, zal ze het hem vertellen, en de volgende keer zullen we geen postmerk hebben, om ons den weg te wijzen. Je moet beslist doen, zooals ik het je zeg, óf je moet je er niet mee inlaten." „Ik vermoed, dat je gelijk hebt", zucht te Hammond, „maar het lijkt gemeen, om zoo'n meisje te verdenken. „Het kwetste hem, dat Trent haar niet beter begreep. „Je hoeft haar niet te verdenken. Je schort je oordeel op, dat is heel iets an ders. Ik beweer ook niet, dat ze hem met zooveel woorden vertellen zal, maar hij zou het aan haar merken en haar de waar heid ontlokken, desnoods tegen haar wil. En nóg een waarschuwing als je je leven liefhebt, zoek dan geen ontmoeting met hem en wees niet zoo heldhaftig, alleen zijn huis binnen te gaan, als je dat mocht ont dekken. Hem te ontmaskeren is mijn werk. Jouw taak is het om voor het meisje te zorgen, onthoud dat goed. Als je wat vindt, dat de moeite waari is, sein me dan in drievoud, naar „Meurice" in Parijs, „Euro pa" in Turijn en „Stad Antwerpen" in Utrecht. Noem geen namen of adressen. Wees vooral voorzichtig, want Garland zou je kunnen zien zonder dat je het wist. Je begeeft je lettelijk in de gevechtszone als je in zijn buurt komt. Adieur, oude jongen, en denk er aan, dat ik op je vertrouw." Toen Robert Hammond den volgenden dag naar Kingston vertrok, voelde hij zich lichamelijk sterker, dan hij gedacht had ooit weer te kunnen worden. Hij zat ach ter het stuur van een goede auto en trok ter redding uit. Trent vertrouwde op hem. Hem was een belangrijke taak opgedragen en hij geloofde wel, dat hij die zou kunnen volbrengen. Trent had zooveel „aanknoo pingspunten", zooals hij het noemde, be dacht hij, dat hij meende, het tweetal wel te moeten vinden, als ze ergens in de buurt van de oude stadje woonden. Trent was drie dagen weg, toen Robert Hammond Lora Craig passeerde op King ston Bridge. Er was een verkeers-strem- ming en toen hij verder kon rijden, was ze verdwenen. Hij geloofde niet dat ze hem ge zien had, maar was toch bang, dat het wel zoo was en zich schuil hield tot hij weg was. Dien heelen dag en den volgenden kruiste hij door de stad en de omstreken tot hij het gevoel had, dat alle agenten hem wantrouwend aankeken. Hij ging zelfs verder en bezocht Twickenham en Rich mond, maar vond nergens een spoor van den reus Garland. Zonder geestdrift arriveerde Trent in Pa rijs. Hij voelde, dat alleen de nabijheid van gevaar hem nog belang inboezemde. Als hij met Hammond samen was, deed hij zijn best onderhoudend te zijn, om den jongeman op te fleuren. Misschien had hij dit uitstapje gemaakt om weer gelegen heid te hebben, zich aan zijn verdriet over te geven. Hij mocht Wadham en Hammond graag lijden, maar ze namen veel van zijn in beslag. Parijs was nog steeds het cen trum van vermaak, doch hij was niet ge komen voor zijn genoegen. Maar bij zijn bezoek aan Piergans kan toor in Parijs moest hij plotseling alle on verschilligheid afschudden. De brief, hem door Piergan meegegeven voor den Pa- rijschen compagnon, bevatte volgens Wad ham want de brief was verzegeld het verzoek, om den Piergan-invloed aan te wenden ten behoeve van den heer An thony Trent. Trent moest zich wel gevleid voelen door dit blijk van belangstelling. Doch weldra kreeg hij reden om aan de oprechtheid hiervan te twijfelen. Hij werd in het privékantoor gelaten, aan het einde van een lange gang, en vond daar tot zijn verbazing meneer Piergan, dien hij in Londen gewaand had. Maar wat hem een schok van ontzetting gaf, was de aanwezigheid van McWalsh, den detec tive! Piergan keek hem aan met een blik, dien Trent niet doorgronden kon. De glim lach van den financier deed aan een tijger denken. McWalsh stond op en keek den binnentredende scherp aan zoo had Mc Walsh hem al eens eerder aangezien. An- thorty Trent, de super-misdadiger, die het leven vaarwel had gezegd, wist maar al te goel, dat Nemesis hem te allen tijde en overal achterhalen kon. Hij meende, dat het oogenblik gekomen was. Hij verbeeld de zich, dat de drie mannen hem aanke ken, alsof hij in een handig opgezette val geloopen was. In dat vreeselijke oogenblik schoten Trent verschillende dingen door het hoofd. Eerst de gedachte, dat Wadham hem al dien tijd doorzien en verraden had. In dat geval was de beminnelijkheid van den grooten bankier deel van het complot ge weest. Daarom was McWalsh telkens ge- noemd bij die lunch, en had men de verha len verteld van de vaas van senator Scri vener en de manier, waarop de onbekende zich meester had gemaakt van de Quentin Matsys om te zien, hoe hij daarop rea geerde. Het kon best zijn, dat hij zich on bewust door blik of gebaar verraden had. Misschien was dit zijn laatste vrije oogen blik. Ontsnapping leek hem onmogelijk. Wel, ze hadden niet gemerkt, hoe hij ge schrokken was. Niemand zou ooit kunnen zeggen, dat hij zijn zelfbeheersching ver loren had. Hij hield zich kranig. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14