Woensdag zyn te Kampen de feestelijkheden der school van reserve officieren besloten met een spiegel gevecht. Troepen en tanks verschuilen zich achter een rookgordijn. Oude vier op het Noordzeekanaal tijdens de Varsity. Nereus wint met flinken voorsprong van Njord. Te Hengelo (Gelderland) vond op Hemelvaartsdag weer het broodwegen plaats in de boerderij „Mulders Fluite". De boer, die het zwaarste brood inlevert, krijgt twee flesschen wijn. Een 124-ponder wordt naar binnengewerkt. Te Vledder werd een groote landbouwtentoonstelling gehouden, waaraan een springconcours voor amazo nes en heeren was verbonden. Mevr. v. d. Loo uit Zwolle wordt als winnares door Drentsche vrouwen gehuldigd. De K.L.M.-gezagvoerder Hondong, werd Donderdag te Grave hartelijk gehuldigd. Reünie der K.N.M.V. te Deventer. De motorrijders werden daar getracteerd op Deventerkoek en koffie. Ook de „bedie ning" werd op hoogen prijs gesteld. Te 's-Gravenhage is het nieuwe Haagsche Museum, schepping van wijlen Dr. H. P. Berlage, geopend door Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek. De groote- of St. Laurenstoren te Rot terdam moest aan den buitenkant gron dig worden gerestaureerd, met welk werk dezer dagen is aangevangen. Met 32 heeft Ajax om het kampioenschap van Nederland op eigen terrein tegen P.S.V. verloren. De Eindhovensche keeper Bouman slaat een aanval af. Hemelvaartsdag, Artisdag. Voor een kwartje was Artis te Amsterdam gisteren toegankelijk en dank zij dezen lagen pry's was de belangstelling zeer groot, De Chimpansé laat zich bewonderen, Te Rotterdam is Woensdag de eerste paal geslagen voor het groote dieren-asyl, aan den Kralingscheweg. De „feestpaal" gaat den grond in.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13