MAANDAG 27 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 ILK. Sportver. „Teijlingen" Teijlingen III, dat voor de serie wedstrij den van S.M.C. speelde, tegen R.W.D. II om den lsten en 2den prijs, moest de eer ste prijs aan R.W.D. afstaan, daar zij ten onder ging met 60. Voor de a.s. degradatie-wedstrijden zal Teijlingen toch anders moeten aanpakken! De Teijlingen b-junioren speelden op Sporthof tegen de A.S.C. a-junioren, en wonnen in een aantrekkelijke partij voet bal met 20. In de laatste 10 minuten scoorde Teijlingen binnen de minuut de twee doelpunten. Wandelsport: Twee onzer leden W. v. d. Berg en F. v. d. Bosch hebben de 30 K.M. niarsch voor de D.H.A.K. met succes vol bracht en kwamen in het bezit van het D. H.A.K. kruismediaille. De heeren C. Ko ning en J. v. Haastricht, die de Bataven- marsch van 30 K.M. tippelden, hadden de zelfde oogst te boeken. Ook deze heeren kwamen in het bezit van een medaille, door de Bataven uitgeloofd! Nog enkele kaarten zijn bij den heer A. Knecht, secr. van Teijlingen, verkrijgbaar voor den R.K. landenwedsrijd Nederland België. R.K. Sportver, „Foreholte". Ons programma werd gisteren ter elfder ure nog gereduceerd tot twee wedstrijden. KRV IIForeiholte II ging niet door we- genst promotie-onitmoeting van KRV II VVL III. Deze laatstgenoemde zou thuds de gast zijn van Foreholte III. Dus thuis gis teren geen wedstrijden. Foreholte a ver loor met 20 den laatsten oompetitie-wed strijd tegen KRV a. Onze Junioren eindigen daardoor definitief op de laatste plaats van het ranglijstje. Foreholte I overtrof alle verwachtingen- en boekte een 25 zege op SJC II. Ondanks dat de eerste-elftallers met 3 invallers verschenen, gaven ze voor al in de tweede helft een sublieme partij, wat htm dan ook zeker de overwinning be zorgde. Direct bij den aanvang ontstaan af en toe gevaarlijke momenten voor het Foreholte-doeL Deels door onzuiver schie ten van SJC en stug verdedigen der Fore- holte-achterhoede, blijft de score voorloo- pig blank. Bij een aanval op het SJC-doel geeft de arbiter penalty, welke door m.- voor rakelings over de lat wordt geschoten. Toch komt Foreholte het eerst aan een doelpunt. De mid-voor scoort in den uiter sten hoek (01). Hiermee komt de rust. Na ongeveer tien minuten in de tweede helft vergroot de m.-voor met een keurige kopbal de voorsprong (02). Dan komt even SJC opzetten, die wordt ook .beloond door een goed geplaatst schot (12). Even later heeft SJC weer succes,' nu door een penalty en de stand is gelijk (22). In den nog resteèrenden tijd voelt een prachtig samenspelend Foreholte den stand geleide lijk op, eerst door den ldnks-binnen 23. Dan neemt de rechtsbuiten nog twee doel punten voor z'n rekening (25). Gesteund ook door deze uitslag komt Foreholte er steeds beter in. Eahter blijft de stand on gewijzigd tot het einde. Onze jongens kun nen zoowel moreel als door goed spelpeil, terugzien op een mooie kamp. De belang stelling van de supporters was matig en was o.i. een record aantal waard geweest R. K. Voetbalver. „K. R. V." Gisteren speelde om 12.30 uur ons tweede elftal haar eerste promotiewedstrijd tegen WL III. Nadat de rust was ingegaan met een 30 voorsprong werd er eerst nog ge lijk gemaakt door WL, de eindstand kwam met een 74 overwinning voor KRV III, zoodat de eerste 2 punten binnen zijn. Het eerste speelde een onfortuinlijken wed strijd tegen DOS n voor den L. Crt. beker en verloor dezen wedstrijd niet 40, wat wel een beetje geflatteerd is. De a-junior en speelden om 4.30 uur tegen Foreholte a. Nadat de rust was ingegaan met 10 in het voordeel van KRV kwam het einde met de stand 20 in het voordeel van KRV. a. R.K. Sportver. „Alphensche Boys". Aiph. Boys II heeft in z'n 2de promotie wedstrijd 't bravour-stukje geleverd, in de laatste 3 minuten 'n zeker schijnende neder laag om te zetten in 'n overwinning. 't Begin is voor .de Hagenaars, die him veldrneerderheid in enkele goede doelpun ten weten om te zetten (02). Onze ach terhoede is er niet al te best in, en als onze keeper onhoudbaar voor de 3de maal ge passeerd wordt, vreezen we terecht 't erg ste (03). Ook de Boys bouwen wel 'ns goede aanvallen op, doch voor 't doel wor den soms pracht-kansen niet benut. Even voor half-time krijgen onze jongens meer hoop, doordat 'n goede voorzet van rechts via den voet van den verrasten keeper in 't net rolt (13). Onveranderd wordt ge draaid. In de 2de helft is er geen sprake meer van overwicht van een der partijen; beide keepers moeten voortdurend actief optreden. Graaf Floris H moet echter 'n veer laten (23). De spanning komt er ge weldig in: is de gelijkmaker op komst? 'n Zuiver Boys-doelpunt wordt door den arbiter ten onrechte geannuleerd voor off side. Even later liggen onze rechtsbinnen, de Haagsohe keeper en de bal achter 't doel. Dit punt wordt terecht niet toege kend wegens free-kick. De scheidsrechter kijkt op z'n horlogeen nog steeds is 't 2—3!Dan 'n pracht-boogschot dat doel treft (33), even later 'n onhoudbare knal van den linksbuiten en de scheidsrechter blaast einde (43). Dinsdag en Woensdag geen training we gens Congregatie-triduum. Zondag Alg. H. Communie der leden en H. Mis ter onzer intentie. R. K. Sportver. „Nicolaas Boys". Het eerste keerde gisteren met 40 in zijn nadeel uit de Veen terug. DOS ni bleek knap sterker. De junioren verloren op eigen bodem van DES a en wel met 02. Voor Hemelvaartsdag is vastgesteld Adolf Kolping IAVB I. Voorts wordt nog een tegenpartij gezocht voor Nic. Boys I. Nic. Boys H wordt bij Adolf Kolping H verwacht. RJ£. Sportver. „SJH.C." Gisteren werd alhier onder fraai maar wel wat te warm voetbalweer de finale ge houden van het SMC-tournooi. Allereerst speelden SMC HNVC II voor de verlie zersronde, welke strijd door NVC H met 10 werd gewonnen, die zoodoende in het bezit kwam van den derden prijs, terwijl SMC II de vierde prijs kreeg. Hierna speelde RWD H tegen Teylingen Hl om den eersten en tweeden prijs, welke wedstrijd door RWD n werd gewonnen met 60. Zoodoende kwam RWD in het bezit van den eersten prijs en Teylingen van den tweeden prijs. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter aan de aanvoerders uitgereikt. De junioren konden het in Voorschoten niet verder brengen dan een gelijk spel (22). Zoo gaat het den verkeerden kamt op, jongens, voortaan de tegenpartij niet meer onderschatten. Hedenavond verplich te training voor de junioren om 7.30 uur. Degene, die verhinderd is, meldt dit bij den heer H. v. Leeuwen. Kaarten voor den voetbalwedstrijd op Zondag 2 Juni in Heem stede RJC. HollandR.K. België zijn tot Dinsdag 28 Mei verkrijgbaar bij den heer J. Scheltens, Dr. Amanstraat 13. RJK. Sportver. „A.V.B." Een tamelijk rustige dag gisteren, alleen onze reserven kwamen thuis uit tegen Al phensche Boys. AVB H vond in AB III een waardige tegenstander en had heel wat te werken om de 10 voosprong te behou den. Ons eerste had een week rust, wat wel noodig was, aangezien het Hemel vaartsdag uitkomt in 't tournooi, uitgeschre ven door Nic. Boys tegen Ad. Kolping I, waar 't dan aan spanning tegen den 3e klasser niet zal ontbreken. R. K. Sportver. „Kolpings Boys". Ons eerste elftal heeft de wedstrijden om den Leidsche Courant-beker goed ingezet en wist, hoewel met drie invallers spelend, een 41 overwinning te behalen op OJD.V. Ruststand 21. Bravo Boys! ATHLETIEK TWEE NIEUWE WERELDRECORDS De bekende Amerikaansche athleet Jes se Ouwens verbeterde tijdens de wedstrij den te Annhartar in den staat Michigan twee wereldrecords. Owens sprong bij het verspringen niet minder van 8.13 meter, hetgeen een nieuw, wereldrecord betee- kende. Het oude wereldrecord stond op naam van den Japanner Namboe met een afstand van 7.98 meter. Deze phenome- nale prestatie is des te meer opmerkelijk, indien men bedenkt, dat Owens ook een uitstekende sprinter is. Tijdens dezelfde wedstrijden verbeterde Jesse Owens het wereldrecord 220 yards door dezen af stand af te leggen in den tijd van 20,3 sec., een tijd, die 0,3 sec. sneller is dan het se dert 9 jaren bestaande wereldrecord van zijn landgenoot Locke, die op 1 Mei 1926 dit nummer in 20,6 sec. aflegde. Owens liep de 100 yards op denzelfden dag in 9.4 sec., ook al een prachtige pres tatie, want het wereldrecord bedraagt eveneens 9.4 sec. De 220 yards horden loop won Owens in 22,6 sec. d.w.z. "slechts 0.2 sec. boven het wereldrecord van Glenn Hardin. NATIONALE J UB ILEUM-ATHLETIEK - WEDSTRIJDEN VAN D. H. C. Successen van de jonge Leidsche Athletiek- vriendenkring „Holland". Deze wedstrijden, die gisteren op het D. H. C.-terrein aan de laan van Vollering te Delft plaats vonden mogen uitstekend ge slaagd heeten. De organisatie was prima en alle nummers werden precies op tijd af gewerkt. Jammer dat de sterke wind, die dwars over het veld stond, aan de pres taties eenige afbreuk deed. De vereeniging „Holland" had met zeven athleten ingeschreven, en kon al direct eenige successen boeken. 0. Kronig bezette in zijn serie 100 yards C de eerste plaats en herhaalde dit in de demi-finale in de tijd van 11.3 sec. In de finale kreeg hij direct een beduidende ach terstand door een slechte start, hij wist zich evenwel nog naar voren te werken en passeerde als No. 3.de finish in 11.5 sec. Kronig noteerde met 11.3 sec. in de demi finale, de beste tijd, die in de 100 yards kl. C. gemaakt werd. De uitslag -van deze race was: 1. Van Lier „Haarlem" 11.4 sec. 2. Heyn >fA. V. '23" 11.5 sec. 3. Kronig „Holland "11.5 sec. Visser beging in de 800 M. B de tacti sche fout om met de sterke wind van meet of aan de kop te nemen. Hiervan wist de Haarlem-man van Welsum handig gebruik te maken, achter te blijven en zoodoende eenigszins beschut te loopen. Pas in de laatste 100 M. passeerde hij Visser en plaatste zich als No. 1, op de voet ge volgd door de Holland-man. De uitslag luidde: 1. Van Welsum „Haarlem" 2.10.8. 2. Visser „Holland" 2.11.2. 3. Essenberg „Trekvogels" 2.13.1. 4. Schüsh „Donar" 2.15.1. In de estafette 3 maal 1000 M. bezette „Holland" de eervolle 3e plaats. Vooral het kranige loopen van Jan van Bakel heeft hier veel toe bijgedragen. Dubbelaar, de tweede man stond de eenmaal verkre gen 3e plaats niet meer af en ook Visser, die de laatste 1000 M. liep behield deze. De uitslag van deze estafette is: 1. Haarlem 8 min. 23.7 sec. 2. Trekvogels 8 min. 31.1 sec. 3. Holland 8 min. 50 sec. 4. A. V. V. 5. D. H. C. 6. Minerva. 7. Te Werve. 8. Veres et Celeritas. 9. A. D. O. 10. D. H. C. H. WANDELSPORT Herhaling-s-Marsch van „De Batoven". Begunstigd door buitengewoon mooi weer had gisteren de herhalingsmarsch plaats voor hen, die 2en Paaschdag verhinderd waren de 30 K.M. mede te loopen. Onge veer 12 uur werd gestart vanaf het R. K. Sportpark „Haagweg". Direct ging het in flink teimpo naar Voorhout over Piet Gij- zenbrug naar Noordwijkerhout. Vervolgens naar Noord wijk alwaar gerust werd. Na aldaar den inwendigen mensch versterkt te hebben, gingen de tippelaars weer wel gemoed op stap om over Rijnsburg en Oegstgeest te ongeveer 5 uur Leiden te be reiken. Onder de deelnemers waren o.a. de heeren Sükking en Moerkerk, die onlangs van hun Romereis zijn teruggekeerd. Na afloop konden alle deelnemers het Bataven-kruisje in ontvangst nemen. De door den heer Simonis beschikbaar ge stelde beker werd gewonnen door het R. K. Lyceum te Haarlem. ZWEMMEN ZWEM- EN WATERPOLOWEDSTRIJDEN HOLLAND—INDIE. Nieuw Ned. record van Geerling (Y.). In het Sportfondsenbad te Amsterdam vonden gisterenmiddag de zwem- en wa- terpolowedstrijden „HollandIndië" plaats, welke voor de tweede maal georganiseerd werden door de zwemvereeniging Het Y, in samenwerking met het Comité Holland— Indië te water. Hierbij deed de Y-zwemmer W, Geer ling een poging het op naam van J. van Hemsbergen (Haarlem) staande Neder- landsche record 500 meter vrije slag te ver beteren. Hij slaagde hierin ten volle en haalde het record met 3.8 sec. naar beneden, een schitterende prestatie dus voor dezen 16-jarigen jongen. Het eindresultaat was, dat Indië won van Holland met 159 tegen 110 punten. De uitslagen waren als volgt: 100 meter vrije slag: 1. C; A. Kreffer, I. 1 min. 3.2 sec.; 2. S. L. Mooi, I. 1 min. 3.4 sec.; 3. Daatselaar, H. 1 min. 3.8 sec.; 4. H. van Essen, H. 1 min. 4.6 sec.; 5. Dijkema, I. 1 min. 4.8 sec.; 6. Regter, H. 1 min. 5 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. P. Metman, I. 1 min. 13 sec.; 2. J. C. Scheffer, H. 1 min. 13.2 sec.; 3. C. van Aalst, H. 1 min. 14.4 sec.; 4. J. van Heteren, I. 1 min. 14.6 sec.; 5. Van Scrouwen, H. 1 min. 18.4 sec.; 6. v. d. Hoek, I. 1 min. 12 sec. gedisqualificeerd. 100 meter schoolslag: 1. Mayer, I. 1 mm. 18.6 sec.; 2. Jongbloed, H., 1 min. 19.4 sec.; 3. Kruithof, H., 1 min. 19.6 sec.; 4. Reynink, H. 1 min. 24.4 sec.; 5. Stam, I.; 6. Sipkema I. 4 x 100 meter vrije slag estafette (Ne derland); 8 x 50 meter vrije slag estafette (Dames) Indië: 1. Indië: 4 min. 39.4 sec.; 2. Holland, 4 min. 39.8 sec., (Willy den Ouden, R. Mas tenbroek, J. Selbach, en A, Timmermans). 500 meter vrije slag (recordpoging): W. Geerlin, Y 7 min. 0.4 sec. (nieuw Neder- landsch record). Oud record J. van Hems bergen, Haarlem, 7 min. 4.2 sec. 4 x 200 meter vrije slag estafette heeren: I. Indië met Sipkema, Winckel, Kreffer en Mooi 9 min. 55.2 sec.; 2. Holland met Reg ter, Delwel, Brink en Scheffer in 10 min. 9.8 sec. Puntentelling na de baannummers: Indië 107 punten; Holand 71 punten. Waterpolo (dames): Holland—Indië 30 (rust 2—0). Waterpolo (heeren) Holland—Indië 22. (rust 01). Totaal: Indië 159 punten en Holland 110 punten. WATERPOLO DE KWESTIE S. V. H.—D. J. K. De voor heden door de poio-commisse vastgestelde wedstrijd S. V. H.D. J. K. welüe de beslissing zou brengen of D. J. K. al dan Diet eerste-klasser zou blijven is he den niet gespeeld geworden, aangezien van de zijde van S. C. H. aan den competitie- leider medegedeeld was dat rij den wed strijd niet wenschte te spelen. Hoewel niet officieel werd D. J. K. die volledig aan het station te Amsterdam aanwezig was. hiervan in kennis gesteld. Deze wei gering van S. V. H. zou dus automatisch met zich mede brengen, dat D. J. K. dit seizoen in de eerste klasse blijft spelen. De beslissing van de polo-commissie hierom trent is echter nog niet genomen en zal in de geheele zwemwereld met belangstel ling tegemoetgezien worden. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP HOUTRUST Op Houtrust zijn gisteren courses gehou den, waarvan de uitslagen luiden: Draverij A: 1. Fatema van J. Haan Jzn. 2. Rabenhaupt van R. van Leeuwen. Draverij B: 1. Vaz Dias van J. Kerk vliet; 2. Vrijbuiter van Gebr. Knijnenburg; 3. Willy Bel win van R. F. Sormani. Aanmoedigingsdraverij: 1. Zonnebloem van J. de Vlieger; 2. Zeeroovers van G. J. v. d. Elshout. Heerenrijdersprijs: 1. Fanfare van Gebr. Knijnenburg. 2. Trotteur van K. Taams. POSTDUIVEN »De Snelvlieger" (Leiden). Wedvlucht vanaf Compiègne (Frank rijk) afst. 235 KM. Sterken Noord-Oosten wind. Duiven gelost 11.30 uur v.m. Uitslag als volgt: J. M. A. Lek le, 2e, 8e, 11e, 14e. A P. v. d. Voort 3e, 5e, 9e, 10e en 16e. W. C. v. d. Mark 4e en 6e. L. v. d. Nieuwendijk 7e, 12e, 13e, 15e, 17e, 18e, en 19e. Eerst geconstateerde vogel 5.53.26. Laatste vogel 6.33.12. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Selectie-wedstrijden voor amateurs. Op de Rijswijksche Wielerbaan hadden Zaterdag wederom selectiewedstrijden plaats voor amateurs. Aan den sprintwed strijd over 800 M. werd door 27 renners deelgenomen. Het verloop was als volgt: Sprintwed strijd over 800 M. (2 ronden). Halve beslissingen. le rit, Verboom 12 4/5 sec.; 2. Van Tilburg; n.g. Smit en Ruitgerink; 2e rit: 1. v. Kersen 13 3/5 sec.; 2. v. Hal n.g. Slootweg en Rietbroek; 3e rit: 1. van Gelder 14 sec.; 2. Sabé, n.L Snel en Hofstede. Hierna had een nieuwe indeeling plaats met series van drie renners. le serie: 1. Büchli, 200 M. m 13 3/5 sec.; 2. Verboom; n.g. Kersen. 2e serie: 1. A. v. Vliet, 12 4/4 sec; 2. v. Gelder, n.g. v. Til burg; 3e serie: 1. B. Leene, 13 2/5 sec.; 2. van Hal, n.g. Sabé. Herhalingsrit van de nummers twee uit deze series: 1. van Gelder, 14 sec.,; 2. van Hal; n.g. Verboom. Matches a deux. le serie: 1. B. Leene, 200 M. in 12 3/5 sec.; 2. Büchli; 2e serie: 1. A. v. Vliet, 14 4/5 sec. 2. Van Gelder; 3e serie: 1. v. Gelder 15 2/5 sec. 2. Büchli; 4e serie: 1. B. Leenen, 14 4/5 sec.; 2. v. Gel der. Totaal uitslag: 1. van Vliet 3 punten; 2. B. Leene 4 p.; 3. Van Gelder 5 p.; 4. Büchli 6 p. Hierna werd voor de lange afstandsrij ders nog een onbelangrijke achtervolgings wedstrijd gehouden, welke werd gewonnen door De Koning, Bats, Vos en Zwarte- broeke tegen Meyer, Rietbroek en Hars kamp. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Op de Wielerbaan te Heemstede hebben gisteren internationale wielerwedstrijden plaats gehad. De uitslagen luiden als volgt: Sprintwedstrijd over 1 K.M.: 1. J. Pijnen burg, 2. A. van der Linden, 3. G. Leene, 4. C. Wals. Onrniumwedstrijd, 500 M. met staande start: 1. A. vain der Linden 35.2 sec.; 2. C. Wals 36.4 sec.; 3. J. Pijnenbürg 37 sec., 4. G. Leene 37,3 sec. Afvalwedstrijd voor Profs en onafhan- kelijken: 1. J. van der Heiden, 2. W. Matena. Achtervolgingswedstrijd voor Profs: F. Slaats haalt Omer de Bruijcker in, in de 13e ronde na 3 min. 24.6 sec. TotaaluitsLag van den Ommium wedstrij d 1. J. Pijnenburg 6 punt., 2. A. van der Lin den 6 pnrt., 3. Cor Wals 7 punt, 4. G. Leene 11 pnt. Beslissingswedstrijd voor amateurs over 8 KM.: 1. A. Zwartepoorte 11 min. 30,3 sec„ 2. C. Mediik, 3. B. van Wezep. Achtervolgimgswedstrijd voor Amateurs over max. 4 KM. om den „Heemstede Brassard": G. van Wees haalt H. Pater in in de 14e ronde in 3 min. 41,4 sec. Internationale Koppelwedstrijd voor Profs en onafhankelijken, over 60 KM.: 1. PijnenburgWals 23 pnt., 2. Riethoven Matena 5 pnt., 3. v. d. HeidenJazet 5 pnt Op een ronde: 4. de BruijckerVerhaegen 12 pnt., 5. MetzAdan 4 pnt, 6. Bremer Korsmeijer 3 pnt., 7. WesterBosland 0 punt. Op twee ronden: 8. SlaatsLeene 3 pnt. en op drie ronden: 9. v. BaakFabel 0 pnt. Het koppel OomsCleeren is uitge vallen. „NIEUW SWIFT". Gisterenmorgen werd door genoemde ver eeniging een teamrace gehouden voor de A-klassers over 80 km. Om beurten werd keurig overgenomen en reeds met tegen wind op de heenweg werd het tempo op gevoerd. Op de helft bleek reeds dat een goede tijd zou worden gemaakt, temeer daar thans met een straffe wind in den rug een hoog gemiddelde kon worden gehaald. Keurig koploopend ging het in een prachtig tempo naar den eindstreep. Het team be stond uit de renners Chr. de Roode, T. de Roode, Ab. Strijk, J. Schüller en C. Ver burg. De gemaakte tijd was 2 uur 13 minu ten. Het B-team Destaande uit oe renners J. Geenjaar, J. de Haas, K. de Haas, C. van Diemen en J. Scheffelaar vertrok vervol gens voor een rit over 70 km. met J. Geen jaar als teamleider. Laatstgenoemde ren ner wist de krachten goed te verdeelen en was vol lof over het rijden van de nieuwe B-klasser J. Scheffelaar die vooral heen te gen wind prachtig werk deed. De tijd was: 1 uur 48 min. De tien aanwezige C-klassers werden on derling verdeeld in drie teams die een strijd aanbonden over 30 km. Het team bestaande uit: Ribot, J. Duindam en Brosius wist hier de overwinning te behalen, gevolgd door A, Lode wij ks, L. Polanen, Mosseveld en W. Rijsbergen, terwijl J. Sinteur, van Deven ter en Hintzbergen de derde plaats inna men. Door wachten voor de brug kon hier den tijd niet precies worden opgenomen en was de uitslag ook niet geheel zuiver te berekenen. As. Woensdagavond houdt de vereeniging haar wekelijksche recordrit over 20 km. in c jmpetitieverband. De start zal plaats v;nden om half acht, P. 20. Voor de competitie om het race-rijwiel zullen nog slechts drie wedstrijden worden verrecen, waarvan de sprintwedstrijd van as. Zondag de eerste zal zijn, gevolgd door een lange aistand wedstrijd. Wij doen een beroep op de onders. Zij hebben den strengen plicht, om aan hun kinderen het lidmaatschap der neutrale ver- eenigingen te verbieden en hen af te hou den van iedere club, zich niet wil plaat sen onder kerkelijke leiding. (De Bisschoppen van Nederland in hun Mandement van 15 Juli 1933.). MOTORRIJDEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN OP WOUDENSTEIN. Op <ïe sintel-baan op Woudenstein te Rotterdam werden gistermiddag interna tionale motorwedstrijden gehouden. De uitslagen luiden als volgt: Nieuwelingen, 350 ccm,, 5 baanronden: 1. Roest op Eysrnik, 2. min. 23 4/5 sec.; 2. van Rijssel (OiC. Jap) 2 min. 29 3/5 sec.; 3. van der Wal (Bayllis Thomas) 2 min. 29 4/5 sec. Interessant was verder de uitdagings wedstrijd tusschen Stan Greatrex en Lio nel van Praag (Australië). Deze wedstrijd werd verreden over drie baanronden. Degeen, die den wedstrijd tweemaal won, was definitief winnaar. De eerste rit werd gewonnen door van Praag in 1 min. 17 sec. De tweede rit door Graetrex m 1.17 2/5. De derde en beslis sende rit eveneens door Graetrex en wel in den verbazend snellen tijd van 1 min. 15 1/5 sec. Seniores 350 ccm.: 1. Hartman (Motoo- sacoche) 2 min. 17 sec.; 2. Bosman (Lady) 2 min. 171/5 sec.; 3. Jack Al (Royal En- field) 2 min. 19 2/5 sec. Vervolgens had een wedstrijd piaats tus- sdhen twee teams, het Woudenstein-team bestaande uit de rijders: Stan Greatrex, Lew Lancaster, Billy Dallison, van Hulzen, Houtop en Bosman en een internationaal team bestaande uit: Lionel van Praag, Ti ger Lewis, Roy Dook, van Dijk, Hartman en van Dalsum. Deze wedstrijd werd ver reden in negen heats. Twee leden van elk team kwamen tegen elkaar uit op de baan; de eerste krijgt drie punten, de tweede twee en de derde een punt. Het Woudenstein-team won met 32 pnt. tegen 20 voor het internationale. Tenslotte vond de orkaan-race plaats om de Woudenstein-cup voor seniores op 500 ccm. over drie baanronden. In de finale startten Lewis, Lancaster, van Dijk, Dook en Houtop. Dook kreeg 50 meter voor en de Hollander 100 M. De Engelschen, die J.A.P.-machines reden konden over den korteii afstand de handi cap niet inhalen. De uitslag was: 1. Dook 1 min. 19 2 5 sec.; 2. van Dijk 1 min. 20 2/5 sec.; 3. Houtop 1 min. 20 3/5 sec. Puzzle-rit L.M.T.C. Evenals vorig jaar hield de Leidsche Motortouringclub een puzzle-rit, welke dit maal door een kleine 40 sportieve motor rijders verreden werd. De puzzle rit was nu volgens een nieuwe methode samenge steld, dus niet met aanduiding van A.N. W.B.-wegwijzers. Hierdoor kwam het puz zle meer naar voren, wat ook door menig rijder zeer op prijs werd gesteld. Om 11 uur voorm. was de start om de minuut en weldra, zag men de rijders op verschillende punten kris-kras door elkaar rijden, wat mede kwam door een viertal lussen die in de route voorkwamen. Bij deze puzzle-rit was tijdspeling niet toege staan, zoodat een strafpunten-regen niet uitbleef. Bij onbewaakte overwegen wer den door de L.M.T.C. speciale voorzorgs maatregelen genomen. Om plm. 4 uur vond de prijsuitreiking plaats. De uitslag was als volgt: Solo-klasse: le prijs Th. Staal uit Eemnes op HD. 29 straf- punten; 2e prijs de heer Concrinus, Leiden op New lm. 34/ strafpunten. Duo-klasse: le pr. de heer v. d. Vet, Zaandam, op Ariel 12 straf p., 2e de heer de Mos, Den Haag, op HD. 18 strafp. Vervolgens nog de heeren v. Kempen, Dievenbach, Zonsveld, Kieviet, Verbeek v. d. Voort, Passier enz. Na afloop sloot de voorz. der L.M.T.C., de heer v. d. Zwart, rnet een opwekking tot deelname aan de behendigheidswedstrijden op 6 Aug. ek. SCHAKEft OM HET KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE. Het Leidsch Schaakgenootschap verliest tegen Kralingen. De wedstrijd was zoo goed begonnen met de partij van het 10e bord, door Van der Nat voor L. S. G. gewonnen van J. Vermegen. Niemand had gedacht, dat dit ook het eenige winstpunt zou blij ven. Aan een aantal borden werd een zoo soiled spel vertoond, dat remise het slot werd. Wel stonden van Eybergen en West ra aanvankelijk beter, maar toch moesten ze ten slotte met remise genoegen nemen. Ook de partijen van Dammendaal, Rutten en Ouwerkerk eindigden in remise, nadat de meeste groote stukjcen waren afgeruild. Bosscha verloor op regelmatige wijze van Go ris, die met zwart een d4 opening beter behandelde dan zijn tegenstander. De Blé- court stond in het middenspel beter, het slot was waarschijnlijk remise geweest, hij liet echter afruil van den laatsten officier toe en verloor toen in het eindspel. De partijen van Van Hoek en Segaar zijn nog niet afgeloopen Van de eerste partij valt nog weinig te zeggen over den afloop, de tweede is voor Leiden verloren. Ne men we aan, dat de le partij nog eindigt in remise, dan zou de slotstand 46 wor den. De volledige uitslag is de volgende: L.S.G. Kr. Mr. J. G. v. EybergenTen Kate 1/21/2 W. Demmendal—H. G. Blok 1/21/2 G. BosschaW. C. Goris 01 Ir. J. J. G. v. HoekN. A. v. d. Heuvel xx Ir. J. WestraJ. Schenk 1/2—1/2 M. M. SegaarJ. v. d. Gevel xx L. J. RuttenJ. W. A. Koster 1/21/2 Mr. A. G. de Blécourtv. d. Maas 01 S. P. OuwerkerkE. Ketting 1/21/2 W. H. v. d. NatJ. Vermegen 10 3 l/2xx4 l/2xx As Zaterdag speelt L. S. G. te Haarlem te gen het Haarlemsch Schaakgezelschap.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7