MAANDAG 27 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. A. v. d. Sande Backhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heer Val- lentgoed. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o.a. een adres van den R. K. Volks bond afdeeling Leiden inzake goedkoop radió-distributie, welk adres in handen van B. en W. wordt gesteld om prae-advies. Er zijn verschillende interpellatie-aan vragen binnen gekomen nl. van de heeren Lom bert (R.K.) over het doen verwij deren van een kruisbeeld in een der stem- localen; v. S t r a 1 e n (S. D. A. P.) over de loonen bij ds werkverschaffing aan het Levendaal, v. W e 1 z e n (C.P.) over werk- verschaffingsloonen en het verstrekken van schoeisel en kleeding aan de tewerkgestel- den door Maatschappelijk Hulpbetoon; wel ke interpellaties zullen gehouden worden aan het einde der agenda. Daarna wordt overgegaan tot behandeling der agenda. lo. Benoeming van 4 leden van de Sohat- tLngscommissie, bedoeld in art. 57 van de wet op de Inkomstenbelasting 1914. Herbenoemd worden de heeren D. van Lith, R. Ensingh, J. P. Creyghton en J. A. Verhoog. 2o. Benoeming van een tweetal onder wijzeressen aan de school voor buitenge woon lager onderwijs. Benoemd worden mej. J. Steenhuizen, alhier en mej. G. Boer te Hengelo. 3o. Praeadtvies op het verzoek van J. Jur- jaanz om ontslag uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar. Goedgekeurd. 4o. Rekening, dienst 1934 van de Plaatse lijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. 5o. Begrooting, dienst 1935, van de Plaat selijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. 6o. Voorstel tot verhuring van een lokaal in de voormalige bewaarschool aan de Groenesteeg aan de Christelijke Muziek- vereeniging „Athalia". Goedgekeurd. 7o. Voorstel tot verhuring van een lokaal in de voormalige bewaarschool aan de Groenesteeg aan den Leidschen Christel ij ken Besturenbond. Goedgekeurd. 8o. Voorstel tot verhuring van de garage met bovenwoning aan de Langebrug no. 99 aan W. A. Blom. Goedgekeurd. 9o. Voorstel tot verkoop van een gedeel te bouwterrein gelegen aan de P. J. Blok- straat, kad. bekend Gemeente Leiden, Sec tie M No. 5095 (ged.), aan Gebrs. A. en £T. Mol te Leiderdorp. Goedgekeurd. lQo. Voorstel tot verkoop van het huis, tuin en erf „Zuiderzioht" gelegen aan den Lammensohansweg, hoek Bloemistenlaan, kad. bekend Genreente Leiden, Sectie M No. 4948, aan J. W. Reyneveld q.q. Goedgekeurd. llo. Voorstel tot aankoop van eenige strook en grond en water, gelegen ten oos ten van den Lammenschansweg, kad. be kend Gemeente Leiden, Sectie M No. 4577 (ged.), toebehoorende aan de Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen te Haar lem. Goedgekeurd. 12o. Voorstel tot nadere vaststelling van het bedrag, dat voor het jaar 1935 ter be schikking van het Crisis-Comité-Leiden, Afd. B, wordt gesteld voor het verleenen van aanvullenden steun aan ondersteunde werkloozen en tot vaststelling van den des betreffend en begrootingsstaat. Goedgekeurd. Aanvullende steun. De heer v. Stralen (S.DAP.) merkt op, dat het door het Rijk ter beschikking gestelde extra bedrag aanvankelijk bestemd was voor aanvullenden steun in den win ter, doch nu pas in Maart jl. is medegedeeld Spr. vraagt of het Crisis Comité thans reeds wat royaler kan zijn wat betreft den aan vullenden steun. Het comité-wil een reser ve houden tot den a.s. herfst, waartegen spr.# bezwaar heeft. Spr. vraagt B. en W. hun invloed aan te wenden bij het Crisis Comité afd. B. om nu reeds ruimeren steun te ver leenen. Spr. denkt daarbij o.a. aan ophef fing van de uitsluiting tegen leden van sommige organisaties, die indertijd invul- formulieren terugzonden. Wethouder Romijn (V.B.) heeft zich in deze kwestie nog geen oordeel kunnen vormen. Het crisis-Comité heeft met de grootst mogelijke meerderheid besloten om te wachten tot den Herfst, omdat het bijv. geen pas geeft om in het zomerseizoen de kens te gaan uitdeelen. Inzake de boven aangehaalde uitsluiting merkt spr. op, dat in het najaar zooveel geld beschikbaar zal zijn om aan alle werklooze leden der orga nisaties een uitkeering te verstrekken, zoo dat de uitsluiting dan vanzelf zal zijn op gehouden. De heer v. Stralen (S.D.A.P.) blijft gekant tegen deze nieuwe verschuiving, die toch bedoeld was als een winterhulp. Er is behalve tekort aan dekking ook tekort aan schoeisel en kleeding. Wethouder R o m ij n (V.B.) herinnert er nog aan, dat in den winter tegemoet is ge komen aan degenen, die in de ergste nood zaten. De heer v. Stralen stelt het voor, alsof er tijdens den winter heelemaal niets gedaan is. De houding van het Crisis-Co mité inzake de invul-formulieren acht spr. volkomen correct. Des schuld ligt bij de betreffende besturen, die hun medewerking weigerden. De heer Schoneveld (A.R.) vindt het jammer, dat het bedrag zoo laat be kend is geworden, maar dat er een ruimere steun mogelijk zou zijn, was reeds verleden jaar bekend. Spr. dringt er op aan, dat een ruimere verstrekking alsnog zal worden overwogen nog vóór de herfst. De houding van de weigerachtige besturen acht spr. onverantwoordelijk. De heer v. Stralen (S.D.A.P.) dient een voorstel in om bij het crisis-comité aan te dringen op verstrekking van de helft van het beschikbare bedrag nog gedurende de eerste helft van dit jaar. De heer Eikerbout (A.R.) wijst er op, dat bij aanneming van het voorstel het ge vaar weer dreigt dat er een schifting moet worden toegepast. De heer v. Stralen (S.DA.JP.) zegt, dat verschillende besturen de invulformulieren eenvoudig verloot hebben, waardoor deze niet in handen kwamen van hen, die ze het meest noodig hadden. De heer W i 1 m e r (R.K.) wijst er op, dat ook bij aanneming van het voorstel- v. Stra len de werkwijze van het Crisis-comité ge handhaafd blijft. Spr. vraagt, welke be zwaar de wethouder tegen het voorstel heeft. Wethouder Romijn (V.B.) merkt op, dat bij verloting toch altijd nog een onder zoek naar de behoefte is ingesteld. Het groote bezwaar tegen het voorstel is, dat bij aanneming in den herfst slechts aan de helft der werkloozen uitkeering kan wor den verstrekt. De heer v. W e 1 z e n (C.P.) verklaart zich voor het voorstel-v. Stralen. Bij de stemming over het voorstel staken de stemmen zoodat de beslissing wordt aangehouden. Voor: de S.D.A.P. en de heeren Vos, Wilmer, v. Rosmalen, Schoneveld, Tobé, Lombert, v. Tol en v. Weizen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna z.h.st. aangenomen. 13o. Voorstel inzake het aangaan van kas- geldleeningen gedurende het 3 e kwartaal 1935. Goedgekeurd. 14o. Praeadvies op de voorstellen van den heer Wilbrink in zake de verlaging van de subsidies voor de restauratie van de Pie terskerk over de jaren 1933, 1934 en 1935. Goedgekeurd na een dankwoord van den heer Wilbrink (C.H.). 15o. Voorstel tot het aan het openibaar verkeer onttrekken en afsluiten van de Goegerr itsteeg Goedgekeurd. 16o. Voorstel tot wijziging van het Amb tenarenreglement 1934. Goedgekeurd. Dc winkels in dc Lustrumweek. 17o. Voorstel tot toepassing van art. 9, 3e lid, der Winkelsluitingswet 1930 S. 460, ten aanzien van dagen, gedurende welke de Lustrumfeesten zullen worden gehouden. De heer v. Eek (SDA.P.) heeft in H al gemeen geen bezwaar tegen het voorstel, doch vestigt de aandacht op den werktijd van de winkelbedienden. Waarom hébben B. en W. niet bepaald dat in de winkels ge durende de overuren geen personeel aan wezig mag zijn. De heer Bergers (R.K.) Daarvoor waakt de Arbeidswet. De voorzitter: Dit is een zaak apart en gaat inderdaad de Arbeidswet aan. Vol gens die wet mag dan geen personeel aan wezig zijn, tenzij; door den inspecteur ver gunning is verleend. Daarna z.h.st. aangenomen. (Wordt vervolgd). DE LEIDSCHE PROCESSIE NAAR KEVELAER. Met feestelijken luister is gisteren in de Broed erschapskerk, de parochiekerk aan de Hartebrug, gevierd het 75-jarig bestaan van de Broederschap van de Leidsohe Processie naar Kevelaer in genoemde kerk. Vóór dien tijd is de Broederschap, welke twee eeuwen oud is, gevestigd geweest eerst te Zoeterwoude en daarna in de toenmaals bestaande Dominicanerkerk te Leiden. De Hartebrugkerk schitterde in bloemen en lidht-tooi, om in deze Meimaand dit Ma- ria-feest met jubel te vieren. Te half elf celebreerde de Directeur van de Broederschap, Pastoor Smitz OJF.M., een plechtige Hoogmis, met assistentie van de Kapelaans der parochie, de paters Smits en v. d. Snoek. Pater H. Mulder O.F.M., uit Woerden, die ook reeds onder de H. Mis van 9 uur had gepreekt, hield een feestpredicatie, waarin hij wees op de geestelijke voordeelen, die het lidmaatschap van de Broederschap biedt, óók als men niet deelneemt aan de Processie naar Kevelaer. Na de H. Mis werd door allen een Ma- ria-lied gezongen. Gisteravond om 7 uur was de Hartebrug kerk weer geheel bezet. Er werd een plechtig Lof gecelebreerd, waaronder pa ter H. Mulder weer een feestpreek hield; daarna een „Kevelaersche" processie, wel ke bij allen, die wel 'ns de Leidsche pro cessie naar Kevelaer hebben meegemaakt, de herinnering daaraan levend maakte. Er was heel veel zorg gewijd aan de samen stelling van een stoet van kleine en groote- re bruidjes en bruiden. Allen zongen onder de Processie mee het „Magnificat", dat door het kerkgebouw daverde, eveneens een Ma- ria-lied na het Lof. Onder de Hoogmis en tijdens het Lof hadden in het Priesterkoor plaats genomen de bestuurderen der Broederschap, de Broe dermees ters der Leidsche Processie. Zij mogen met voldoening terugzien op deze mooie kerkelijke feestviering, die de sym pathie voor de Broederschap zal hebben verlevendigd en uitgebreid! SOCIETAS PHILOLOGICA LUGDUNO- TRAIECTINA. De Societas Philologica Lugduno Traiec- tïna heeft haar 95e bijeenkomst hier ter stede gehouden onder voorzitterschap van Prof. dr. C. W. Vollgraff. Dr. van der Horst gaf een Bijdrage tot de Daemonenleer". In zijn geschrift geti teld: „De Genio Socratis" laat Plutarchus verschillende personen spreken over den daemon. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. In hoofdstuk 20 betoogt Simmias. dat de daemonen goddelijke wezens zijn, die zich in contact stellen met sommige bevoor rechte personen. De hoofdstukken 21 tot 23 geven de mythe van Timarchus, waar uit blijkt, dat de daemon het redelijk deel der ziel is. Tenslotte wordt in hoofdstuk 24 door den Phythagoreër Theanor be toogd, dat de daemonen verloste zielen zijn, die aan een bepaalden mensch als be- schermenkel worden toegevoegd. Hier staan dus twee opvattingen van den dae mon tegenover elkander, die van den dae mon buiten den mensch en die van den daemon binnen den mensch. De voorstel ling van den daemon als beschermengel wordt ten onrechte Stoisch genoemd, daar zij reeds bij de oude Pythagoreërs wordt gevonden. De Pythagoroeësche „Gulden* Verzen" geven op het einde een waar schijnlijk met opzet niet gepreciseerde daemon-opvatting. die voor beide gevallen dienst kan doen. Nauwkeurig bepaald vin den wij de combinatie ten slotte bij de latere Stoici als Epictetus en Marcus Aurelius. Dr. Breuning sprak over „Een Hand schrift van Xenophon's Cyropaedie". Het betreft den codex Vaticanus Graecus 129. Deze dateert zeer waarschijnlijk uit de Xle eeuw. Men pleegt voor de Cyropaedie drie groepen handschriften te onderschei den, en wel: 1. X, tot nu toe als de be langrijkste beschouwd en door Hug ten grondslag gelegd aan zijn tekstuitgave; 2. Y, slechts vertegenwoordigd door twee late handschriften; 3. Z. vertegenwoor digd door eenige goede oude codices en gebruikt door Gemoll en Marchant. Persson is van meening, dat X slechts een contaminatie is van de beide andere groepen, en dat Y de voorkeur verdiend boven Z. De Vat. 129 nu behoort onge twijfeld tot de groep Y, van welke hij nu de oudste vertegenwoordiger blijkt te zijn. Spr. deelde mede, dat hij een volledige collatie van het handschrift heeft onder- Dr. Rutgers van der Loeff las een ver taling voor in Nederlandsche verzen van het 61ste lied van Catullus. Dr. Brinkgreve besprak ten slotte „Aris- toteles' de Anima". Hij gaf slechts dc alge- meene gevolgtrekkingen, waartoe de be studeering van het geschrift hem heeft ge bracht. Op de volgende bijeenkomst zal hij de bewijzen uit den tekst geven. In het al gemeen bieden de werken van Aristoteles groote moeilijkheden aan degene, die hun compositie en den ontwikkelingsgang van zijn wijsbegeerte wil nagaan. W. Jaeger was van oordeel, dat Aristoteles doorloo pend aan zijn werken is bezig geweest en ze steeds weer heeft geadopteerd aan zijn zich wijzigende inzichten. Deze theorie vraagt evenwel om een zeer belangrijke correctie: grootendeels is namelijk ieder werk aan een bepaalden tijd van ontstaan gebonden. Er is in de geschriften van Aris toteles nog een duidelijk aanwijsbare over gang van een in hoofdzaak logische en psy chologische belangstelling tot een meer in het bijzonder physiologische. Deze over gang nu is aanwezig an aantoonbaar in het boekje over de ziel. Benoemd is tot leeraar in de scheikunde aan het Christelijk Lyceum te Bandoeng de heer E. W. Lindeyer alhier. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een plaatsje in uw veel ge lezen blad, waarvoor ik u mijn dank be tuig. Ziekenvervoer te Leiden Reeds meerdere malen heb ik voor mijn gezin gebruik moeten maken van een zie kenauto voor het vervoer van een mijner huisgenooten. Nu ben ik wel lid van het ziekenhuis fonds en heb dus recht op het gebruik van zoo'n auto, doch niet meer dan 2 maa.l voor iedere patiënt. Wanneer nu zoo'n zie kenauto voor dezelfde patiënt nog eenige malen noodig is, wordt voor dit vervoer 4.50 per rit of 9 per retour berekend. Na informatie of dit vervoer voor derge lijke patiënten niet onder goedkooper con ditie kon geschieden, werd mij geantwoord, dat dit een vastgestelden prijs was en daarvan niet mocht worden afgeweken. Daar deze kosten voor iemand, die een heel gewoon inkomen heeft en reeds voor een dergelijke patiën toch al reeds meer dere groote kosten heeft gehad, rijst bij hem de vraag, of nu op een of andere wijze, door een particuliere onderneming geen goedkooper gelegenheid (ook met ziekenauto) kan worden aangeboden. Omdat ik op het oogenblik zelf onder vind de groote moeilijkheid, welke daar aan verbonden is, en niet in staat ben deze zeer hooge kosten te betalen, ter wijl het vervoer per zieken-auto niet al leen wenschelijk, doch dringend noodzake lijk is, verzoek ik de aandacht van onze lezers (taxi-ondernemers), indien mogelijk, een oplossing te geven in deze, daar ik deze prijs op z'n zachtst uitgedrukt een woekerprijs vind. Met mij zullen er zeker meerdere inge zetenen zijn, die in dezelfde omstandig heden verkeeren, of ir de toekomst zullen verkeeren, en het zou dus voor velen een uitkomst zijn, indien <^oor een particuliere ondernemer de aandac it aan deze zaak werd geschonken en e$n goedkooper zie- ken-vervoqr (per zieke, i-auto) mogelijk werd gemaakt. Nogmaal mijn beleefde^ dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend: een abonné. LAATSTE BERICHTEN AANBESTEDING. Vanwege het Gemeentebestuur van Den Haag is heden aanbesteed het verbreeden, rioleeren enz. van een gedeelte van den Houtweg te Loosduinen, het verbreeden van de brug in de Stationsweg te Loosduinen voor de Loosduinsche vaart en het riolee ren van een gedeelte van de Willem Hl- straat. Het laagst werd ingeschreven door de firma Gebr. A. en J. den Ouden te Alphen aan den Rijn en Oegstgeest voor 30.670. RONDRITTEN H. T. M. Met ingang van Donderdag 30 Mei (He melvaartsdag) worden dagelijks rondrit ten door Wassenaar en Voorschoten gere den met 45 minuten oponthoud in Meien del. Vertrek van het Plein om 14.30 uur. Eveneens met ingang van dien datum worden dagelijks rondritten gereden via Leiden, Alphen a. d. Rijn naar Reeuwijk en terug via Gouda, Rotterdam, Delft en Rijswijk. Vertrek van het Plein om 10.30 uur. Voorts worden met ingang van Zaterdag 1 Juni rondritten door de buitenwijken van Den Haag gereden. Vertrek van het Plein om 14.30 uur. Op Zaterdag 1 Juni a.s. wordt door het Oostelijk deel gereden met oponthoud in de boerderij „Hoogwerf' Op Zaterdag 8 Juni wordt door het Weste lijk deel gereden met oponthoud in de Boschjes van Poot. Verder wordt eiken Zaterdag afwisselend door het Oostelijk en Westelijk deel gereden. Deze rondritten vinden uitsluitend op Zaterdag plaats. UITBREIDING K. L. AL-DIENSTEN IN WEST-INDIE. De Oehoe per Schip naar Curasao. Het vervoer op de K. L. M.-lijn Cura saoAruba blijft zich op bevredigende wijze ontwikkelen. In April werden 340 be talende passagiers vervoerd, d. w. z. acht of meer per vlucht. Met ingang van den lsten Juni zal het verkeer op deze lijn worden uitgebreid. Tot heden werden Dinsdags en Zaterdags twee diensten in beide richtingen onderhouden, hieraan zal op Woensdag en Vrijdag één dienst Cura^ao-Aruba v.v. worden toege voegd. Voorts gaat er binnenkort een tweede vliegtuig naar West-Indië. De Fokker F 18 Oehoe wordt op het oogenblik door den Technischen Dienst gereed gemaakt om den 25sten Juni per S.S. Boskoop naar Cura sao gezonden te worden. Zoodra volledige overeenstemming met de regeering van Venezuela bereikt is hetgeen binnenkort verwacht mag worden zal een luchtlijn naar dit land worden geopend. Wellicht zal de nieuwe verbinding den lsten Augus tus tot stand komen. BERUCHT MISDADIGER UIT DE GEVANGENIS TE AKEN GEVLUCHT. Vermoedelijk in Nederland. In den afgeloopen nacht is uit de politie kazerne te Aken ontvlucht de 35-jarige Otto Wilhelm, geboren te Jungfer. Wilhelm maakte deel uit van een inbre kersbende, die den laatsten tijd opereerde in Aken en omgeving en in Zuid-Limburg, vooral in Heerlen, waar de bende eenige groote inbraken gepleegd heeft. Bij een der inbraken werd de bende op het eind van de vorige maand te Aken op heeter- daad betrapt door den Oberwachtmeister Steinbusch. Laastgenoemde beambte werd door een lid van de bende doodgeschoten. In verband hiermede was Wilhelm door de Duitsche Kriminalpolizei gearresteerd. Een uitvoerig onderzoek 4werd door de Kriminalpolizei en de Heerlensche recher che ingesteld, met het gevolg, dat Wilhelm aan de Kriminalpolitzei een volledige be kentenis aflegde. Hij noemde als mededa ders zijn vrouw, genaamd Therese Er- vene geboren te Wurselen 26 Januari 1908 en den Nederlander van der Velden; deze zou den Oberwachtmeister hebben doodge schoten. Van der Velden is met de vrouw van Wilhelm voortvluchtig en houdt zich vermoedelijk in Nederland of België op. Daar Wilhelm familie heeft te Delft, ver moedt men dat hij de wijk naar Nederland heeft genomen. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond om zes uur is te Aarle Rix- tel de kapitale boerderij 'van den heer P. van Bommel tot den grond toe afgebrand. De geheele inboedel en alle landbouw werktuigen, werden een prooi der vlam men. Acht varkens zijn eveneens in het vuur omgekomen. Verzekering dekt de schade, die ongeveer 11.000 bedraagt. De politie en brandweer waren spoedig aanwe zig, doch konden tegen de geweldige vuur zee niets uitrichten. TELEGRAMMEN PLANNEN VOOR VALUTA-CONFEREN TIE NEMEN VASTERE VORMEN AAN. Een voorstel in den Senaat. WASHINGTON, 27 Mei. (VD.). Met het oog op de Fransche begrootingsmoeilijkhe- den, die men te Washington beschouwt als moeilijkheden om den goudenstandaard te handhaven, is men in invloedrijke kringen van meening dat de dag nadert, waarop de stabilisatie der valuta's ernstig besproken kan worden tusschen de verschillende be langhebbende staten. In regeeringskringen schijnt men dan ook gunstig gestemd jegens een in den Se naat ingediende resolutie, waarin er bij BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: H. v. d. Heijden jm. 23 j. en C P. v. d. Reijden jd. 26 j. J. P. de Rooij jm. 25 j. n W. J. Freeke jd. 20 j. A. v. d. Broek jm. 24 j. en M. H. Tel- jeur jd. 21 j. I. Regeer jm. 23 j. en A. J. Coster jd. 22j. J. Hockx jm. 21 j. en J. J. de Bolster jd. 18 j. A. Bink jm. 31 j. en E. E. Riedel jd. 29 j. G. Steenkamp jm.26 j. en C. Gordijn jd. 27 j. A. J. La- gerberg jm. 26 j. en J. A. M. Nijssen jd. 26 j. D. Janssen jm. 23 j. en C. H. Serdijn jd. 21 J. Overleden: L. KoppeSchellinger hout dr. 71 j. J. Bolstier dr. 4 j. president Roosevelt op wordt aangedron gen, zonder verwijl een internationale con ferentie bijeen te roepen. Informeele be sprekingen waarin men de stemming van verschillende andere regeeringen ten aan zien van een dergelijk plan heeft gepeild zouden een bemoedigend resultaat hebben opgeleverd. Algemeen gelooft men dat ook de Ver- eenigde Staten economisch voordeel- van een vruchtgevende internationale valuta bespreking en de daaruit te verwachten stabilisatie zouden hebben, aangezien het prijzen-isolement van verschillende landen er door zou verdwijnen en de wereldhandel er door zou herleven. DE AANKOMST VAN HET DEENSCHE KROONPRINSELIJKE BRUIDSPAAR TE KOPENHAGEN. KOPENHAGEN, 27 Mei (V.D.). Aan boord van het koninklijke jacht „Danne- brog" is gisteren kroonprins Frederik van Denemarken te Kopenhagen teruggekeerd, vergezeld van zijn bruid, prinses Ingrid van Zweden, met wie hij Vrijdag te Stockholm in het huwelijk is getreden. Naar schatting een half millioen men- schen was bij de aankomst van het jacht aanwezig. Ter begroeting waren bij de ha ven aanwezig de Koning en Koningin van Denemarken en alle andere leden van de koninklijke familie, het geheele Deensche kabinet en de hoogste vertegenwoordigers van het leger en de vloot en tal van civiele autoriteiten. De „Dannebrog" werd geëscorteerd door Deensche oorlogsschepen en 27 vliegtuigen, terwijl vele particuliere jachten achter het koninklijke excorte aanvoeren. Nadat het bruidspaar door den burge meester van Kopenhagen was verwelkomd en de koninklijke familie en verschillende hoogwaardigheidsbekleeders het bruidspaar hadden begroet begaf de koninklijke gala stoet zich naar de Amaliëniborg, luide toe gejuicht door de menigte die in dichte rijen langs den weg stond geschaard. Ook toen prins Frederik en prinses Ingrid op het balcon van hun paleis verschenen werden zij luide toegejuicht. Te 4 uur Zondagmiddag maakte het bruidspaar in een open galarijtuig, a la Daumont bespannen, en geëscorteerd door de koninklijke lijfwacht, een rijtoer door de hoofdstraten van de binnenstad. Vele Zweden waren te Kopenhagen aanwezig om bij de blijde intooht van het bruidspaar niet te ontbreken. Gisteravond hielden 500 Zweedsche eD Deensche studenten een fakkeloptocht, waarna het bruidspaar een serenade werd gebracht. BETOOGINGEN TEGEN GOERING TE SOFIA SOFIA, 27 Mei (V.D.) Communisten en andere anti-fascisten hebben te Sofia gedemonstreerd tegen den Duitschen Rijks minister, generaal Goering, die op zijn Bal- kanreis met zijn echtgenoote aldaar is aangekomen. De politie trad tegen de de monstranten op en arresteerde een aan tal betoogers. VERDWIJNEN DE NIAGARA-; WATERVALLEN? Huidige toestand levert gevaar op TORONTO, 27 Mei (V.D.). Herhaal delijk komen bij de Niagara-watervallen groote rotsblokken naar beneden, waar door slechts ternauwernood ernstige ram pen worden vermeden en van tijd tot tijd ook ongelukken gebeuren. Het beeld van de wereldberoemde vallen heeft zich dan ook in de laatst jaren aanzienlijk gewij zigd. De commissie voor het parkwezen die het toezicht op de Niagara-vallen heeft is dan ook van meening, dat de huidige toestand zoodanige gevaren oplevert, dat met kunstmiddelen moet worden ingegre pen. Groote stukken rots zullen moeten worden opgeblazen en verschillende stroom versnellingen zullen moeten verdwijnen. De kans bestaat dat bij volledige uitvoe ring van het plan de Niagara-watervallen als zoodanig geheel zullen verdwijnen en slechts een onbeduidende waterval, zooals er velen zijn, van de wereldberoemde Nia gara-watervallen zal overblijven. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.331 Berlijn 59.65 New York1.481/g Parijs 9.741/g Brussel 25 35 Zwitserland47.84 Milaan 12.20 Madrid 20.25 Oslo .-36.95 Kopenhagen32.90 Stockholm 37.90 Weenen Praag6.163/j Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3