CENTRAAL TANDHEELKUNDIG INSTITUUT OOOOOOOOOO STADS NIEUWS MAANDAG 27 MEI 1935 OE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ia den morgen van 27 Mei 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.3 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 756.8 te Vardö. Verwachting tot den avond van 28 Mei: Matige tot zwakke Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog vrij warm weer behoudens geringe kans op onweer. In de kern van het hoogedruk gebied daalde de barometer een weinig, doch naar Oost- en Zuidzijde breidde zich het maxi mum sterk uit. Over Frankrijk bleef de luchtdruk laag, alhoewel daar ook de ba rometer steeg. In het hooge Noorden trekt een daalgebied West-Oostwaarts, terwijl in het Westen ver op den Oceaan een nieuwe depressie nadert. Het weer is overal rustig, in het hoogedruk gebied meest licht be wolkt of helder. In Frankrijk is de lucht nog betrokken, terwijl er in het Zuiden re gen valt. Eveneens is het aan de Noorsche kust regenachtig. Over Duitschland, het Zuiden van ons land en Noord-Scandina- vië steeg de temperatuur een weinig, het werd iets kouder over IJsland, Zuid-Frank rijk en Zuid-Scandinavië. Ten onzent is aanhouden van het gunstige weer waar schijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR. 20.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18.5 gr. C. Zweminrichting Poelmeer 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «JL Van Maandagnamiddag 9.34 uur tot Dinsdagmorgen 4.19 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 28 Mei 's mid dags 12 uur. Breestraat 65 - Leiden Telefoon 3620 GEHEEL GEBIT vanaf f 35.— Verdere prijzen aan de tijdsomstandigheden aangepast. Stationneeren verboden! (Niet langer stil staan dan noo- dig voor on- middellijk kv en uitstappen) NED. R. K. MIDDENSTANDSBOND. Congres 1935. Het Congres 1935 van den Ned er 1. R. K. Middenstandsbond is thans definitief be paald op Woensdag 11 en Donderdag 12 September te Rotterdam. Zoo is dan de kogel door de keric en heb ben zij, die reeds lang op tariefsverlaging aandrongen, hun zin, nu de Ned. Spoorwe gen er, ingaande 1 Juli toe zullen overgaan, over het geheele land de retourprijzen aan merkelijk te verlagen door invoering van dagretours tegen de prijzen van het buurt- verkeertarief. Een daad van durf in den te gen woord igen tijd. Of het aanzienlijk prijsverschil door het meerdere vervoer zal gedekt worden is een vraag, die alleen de tijd vermag te beantwoorden. We hebben hier niet te doen met een tijdelijken maat regel, maar met een doorloopende tariefs verlaging, die zich ook uitstrekt tot het ver voer van kinderen, die van 4 tot 10 jaar, vervoerd worden tegen de helft van den prijs van het buurtverkeertarief. Ten einde de grootte der verlaging beter te kunnen beoordeelen geven we hieron der, voor eenige bestemmingen, een over zicht hoe de prijzen thans zijn en hoe ze zullen worden. Van Leiden naar 2ekl. 3ekl. 2elkl. 3ekl. Amsterdam is thans 3.20 2.20 wordt 2.30 1.60 Rotterdam Utrecht Breda Gouda Haarlem Arnhem Nijmegen via Utrecht. 2.60 1.30 3.40 2.40 5.80 4.— 3.40 2.40 1.90 1.40 7.10 5.— 8.30 5.80 1.85 1.30 2.45 1.70 4 .15 2.90 2.45 1.70 1.40 0.95 5.15 3.55 6.—4.15 ZIEKENHUIS-RUIMTE TE VEEL? Regeering heeft onderzoek ingesteld. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het aantal bedden in de onderscheidene ziekenhuizen in Nederland belangrijk grooter is dan de behoefte, een groot aantal bedden is regelmatig niet bezet. Hieruit ontstaat een toestand, die economisch zeer bedenkelijk is, zonder eenig hygiënisch voordeel te bieden. Uitbreiding van het aantal bedden, voor al wanneer dit onoordeelkundig geschiedt, zou den toestand nog belangrijk kunnen verergeren. De regeering overweegt maatregelen om dit te voorkomen. In verband daarmede raadt de Minister van Sociale Zaken aan, dat degenen, die plannen hebben tot uitbreiding van be staande, oprichting van nieuwe ziekenhui zen, hem met spoed doen weten, in welk stadium deze plannen op 26 Mei verkeeren. Bij de nadere uitwerking der aanhangige voornemens, kan de regeering daarmee zooveel mogelijk rekening houden. DE TOESTANDEN AAN DE BUDELSCHE ZINKFABRIEK. De „Volkskrant" schrijft: Het is uit hetgeen wij over het conflict te Budel publiceerden wel duidelijk ge worden, dat de werkgevers van de Zink- fabrieken het systeem hebben, te beslis sen over de arbeiders maar zonder de ar beiders. Zoo hebben zij bij herhaling buiten elk overleg met de arbeiders om besloten tot loonsverlaging. Zulk een eenzijdige be slissing heeft thans den bom doen barsten. Nu hadden wij dezer dagen hooren ver luiden, dat in de nu opgelegde doch niet aanvaarde loonsverlaging ook eenige burgemeesters de hand hebben gehad. Een der werkgevers, de heer Dor Jr. is zulks thans persoonlijk komen bevestigen in een onderhoud, dat hij toestond aan een redacteur van de „Nieuwe Koerier": „Teneinde toch mee te kunnen of in ieder geval geen al te groote schade op te loopen waren er twee wegen, aldus de heer Dor. Of een gedeelte der fabriek stilleggen, of de loonen verlagen en daanmee de productie kosten drukken. Het eerste middel zou natuurlijk veel menschen op straat brengen en na overleg o.a. met de heeren burge meesters van Budel en Weert werd daar van afgezien. Budel o.a. zou zeker een noodlijdende gemeente worden, verklaarde de heer Dor als al die menschen te haren laste zouden komen. Vandaar de actie van den burgemeester om dat te voorkomen. Dus werd tot loonsverlaging besloten en daaruit is het thans hangende conflict ge boren". Het is niet van belang ontbloot, indien deze burgemeesters eens verklaarden, waar om zij alvorens te adviseeren ook de ar beidersorganisatie niet gehoord hebben, alsook de directie der Zinkfabriek niet heb ben aangeraden zulks te doen. De houding van den burgemeester van Weert, die in de nauwst denkbare fami lie-betrekking staat tot de directeuren der zinkfabriek, de heeren Dor, heeft naar men aan de „Volkskrant" bericht, er be zwaren tegen gemaakt, dat de stakers-bede vaartgangers naar Roermond Maandag door Weert gaan. Het is voor de sterke overredingskracht van den zeereerw. heer pastoor van Budel, dat imr. Kolkman zijn bezwaren zou hebben laten varen. Er heerscht in Budel en Weert groote te leurstelling over de houding der burge meesters, die zoo op alle wijzen doen zien aan welke zijde zij in dit conflict staan en daarbij toonen ver af te st-aan van het over- groote deel hunner gemeentenaren. Een kwestie over de toelating van een Raadslid. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben met vernietiging van het desbetref fend raadsbesluit van 6 Mei besloten me vrouw G. W. BleuminkLouman (S. D. A_ P.) niet toe te laten als lid van den ge meenteraad van Den Haag. Het raadsbe sluit was genomen op voorstel van de commissie voor het onderzoek der geloofs brieven, welk voorstel o.a. door den bur gemeester is bestreden. Van de genomen beslissing is de burgemeester dan ook in beroep gegaan en Gedeputeerde Staten hebben hem in het gelijk gesteld. Mevrouw Bleumink is voornemens van Gedeputeerde Staten in beroep te gaan bij de Kroon. In him besluit overwegen Ged. Staten, dat art. 25g der Gemeentewet waarin van het raadslidmaatschap zijn uitgesloten ambtenaren belast met het ontvangen of uitgeven der gelden van de gemeente of rekenplichtig aan eenige aan het gemeen tebestuur ondergeschikte administratie, geacht moet worden betrekking te hebben op personen, die niet vanwege het ge meentebestuur zijn aangesteld, of daaraan ondergeschikt, daar anders deze bepaling overbodig zou zijn naast de uitsluiting in art. 25f van ambtenaren, die vanwege het gemeentebestuur zijn aangesteld of daar aan ondergeschikt. Gedeputeerde Staten beschouwen de Stichting Haagsche Sport- en Speelterrei nen, waaraan de echtgenoot van mevrouw Bleumink is verbonden, blijkens de Statu ten als een aan het gemeentebestuur on dergeschikte administratie en W. Bleumink tot wiens werkkring behoort het incassee- ren van gelden voor deze administratie als aan haar rekenplichtig. Bleumink is naar de opvatting van Gedeputeerde Staten der halve ambtenaar in de zin van art. 25g der Gemeentewet en valt mitsdien onder de daar bedoelde uitsluiting van het raadslid maatschap. Daartegenover kan geen be roep worden gedaan op een beperkende duiding van het woord ambtenaar, omdat noch in de Gemeentewet zelf noch in de bedoeling van den wetgever van 1851 bij de regeling dezer materie eenige grond kan worden gevonden voor zoodanige be perking. PENSIOENEN STOPGEZET. Noodmaatregel in verband met toestand van den K. H. L. De pensioengerechtigden van den Kon. Holl. Lloyd hebben, aldus de „Telegraaf", een schrijven ontvangen, waarin hun is medegedeeld, dat de betaling der pen sioenen ten gevolge van de verleende sur séance van betaling moet worden stopge zet. Ter verduidelijking diene, dat in 1932 het pensioenfonds werd opgeheven en verdween in de afschrijvingen op kapitaal en schepen, waarna de pensioenen uit de gewone middelen werden betaald. IR. M. H. DAMME. 1 Juni a.s. zal het 10 jaar geleden zijn, dat de directeur-generaal der P. T. en T., ir. M. H. Damme, de leiding van het Staatsbedrijf der P. T. T. aanvaardde. In verband hiermede zal een huldigings bijeenkomst worden gehouden, waarbij ook de Minister van Binnenlandsche Za ken aanwezig zal zijn. Het personeel, de personeelsvereenigingen en de bonden zul len dien dag in de gelegenheid worden ge steld van him belangstelling in dit jubi leum te doen blijken door hun aanwezig heid in het Gebouw van K. en W„ Zwar- teweg 7, Den Haag om 10.30 uur. Daarna zal van 1213.30 uur ook voor andere belangstellenden gelegenheid be staan den jubilaris geluk te wenschen. Hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage. Verschenen is een Kon. besluit, waarbij de heer N. G. van der Meij, hoofd inspec teur van politie te 's-Gravenhage, met in gang van 1 Juni wordt benoemd tot hoofd commissaris van politie der gemeente 's-Gravenhage en tevens tot commissaris der rijkspolitie. De nieuw benoemde commissaris is 44 jaar oud en heeft zijn geheele carrière by de Haagsche politie gemaakt. R. K .Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aaavragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 WASSENAAR AUTO OVER DEIN KOP GESLAGEN Een doode, vier xwaargewonde De Rijksstraatweg alhier, waar men het drukste autoverkeer van geheel Nederland heeft, was Zondagmiddag opnieuw getuige van een ernstige autobotsing, waarbij één doode en vier zwaargewonden aan slacht offers vielen te betreuren. Om 3 uur kwam uit de Van Oudermeu- lenlaan een luxe auto bestuurd door den heer S. uit Voorschoten en wilde langs den Rijksstraatweg in de richting den Haag doorrijden toen uit de richting Leiden gaande naar Den Haag een auto kwam aangereden, bestuurd door den heer De J. uit Zeist. De laatste zag te laat den auto van den heer S. uit de Van Oudermeulenlaan ko men, tengevolge waarvan een botsing niet te vermijden was. De auto van den heer De J., een open wagen, sloeg tweemaal over den kop en werd geheel vernield. Ook de auto van den heer S. werd ern stig beschadigd. De bestuurder, de heer De J. bekwam een zeer ernstige hoofdwonde, terwijl zijn echtgenoote mevrouw De J., een zware ribfractuur opliep. Van de inzittenden werd voorts de 16-jarige M. uit Drieber gen zoo zwaar gewond, dat hij bij aan komst in het Academisch Ziekenhuis te Leiden reeds was overleden. Hij had een schedel-fractuur bekomen. De 14-jarige M. liep een hersenschudding op en zijn 11-jarig broertje een enkelbreuk. Mevr. H. uit Bussum kwam er met enkele groote schaafwonden af. Met twee ziekenauto's werden de zwaar gewonden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, nadat de geneesheeren alhier dr. v. Hubbelink en dr. Boer, bij gestaan door leden van het Roode Kruis de eerste hulp hadden verleend. De Wassenaarsche politie was met veel materiaal ter plaatse en was genoodzaakt het verkeer om te leggen. Wonder boven wonder bleek van de inzittenden van den auto van den heer S. iemand gewond te zijn. Het was voorts een wonder dat op het rijwielpad, waar op den drukken zo- merschen dag honderden fietsrijders reden, niemand getroffend werd, toen de auto van den heer De J. tweemaal over den kop sloeg en op het rijwielpad terecht kwam. De beide auto's zijn door de Wasse naarsche politie in beslag genomen en naar het hoofdbureau alhier vervoerd. Tegen De J. is proces-verbaal opgemaakt Op den Rijksstraatweg nabij Maaldrift had hedenmorgen een aanrijding plaats tusschen den motorrijder V. en een auto, bestuurd door L. uit Antwerpen. V. be kwam een hersenschudding en is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag overgebracht. Dé Belgische auto werd licht beschadigd, het motorrijwiel zwaar gehavend. AGENDA PROPAGANDA-WEDSTRIJDEN E.H.B>0. Kring Leiden Iemand, die Zaterdagavond onverwachts de Stadsgehoorzaal binnen kwam wande len, zal zich wel afgevraagd hebben of hij waakte of droomde. Overal om zich heen zag hij veronge lukte menschen liggen, waarbij anderen druk bezig waren eerste hulp te verlee- nen. Zou er soms een ernstige spoorwegramp plaats gehad hebben, waarbij tientallen ernstig gewonden gevallen waren? Stel u gerust. Het was dezen keer ge lukkig slechts schijn. Maar mocht zich eens het geval voordoen, dat te Leiden of naaste omgeving een ernstige ramp zou plaats vinden, dan kan men erop rekenen, dat spoedig deskundige hulp aanwezig is, die geheel voor haar taak berekend is. Moge het zich echter nooit voordoen. De kring Leiden der E.H.B.O. kan met veel genoegen terugzien op dezen eersten wedstrijd. Er is gewerkt met toewijding en ijver. Natuurlijk kleven er bij som mige groepen kleine foutjes, maar door gestadige oefening zullen ook deze er wel afgaan, terwijl natuurlijk ook de „plan kenkoorts" een woordje mee sprak. Te ruim acht uur opende dr. M. D. Horst, directeur van den gem. geneesk. dienst dezen avond. Spr. gaf in korte trek ken een overzicht van de tot standkoming der E.H.B.O. Het aantal ongelukken was vroeger niet zoo groot als nu met het mo torisch verkeer, zoodat de E.H.B.O. in een groote behoefte heeft voorzien. Spr. haal de ook met eenige woorden den luchtbe schermingsdienst aan. In de toekomst kan zich de mogelijkheid voordoen, dat ook ons land in' een oorlog wordt gewikkeld. Nu wordt soms een luchtbombardement van sommige zijden erg overdreven. Spr. vindt het overbodig, dat de geheele bevol king gasmaskers aan moet schaffen, even zoo dat er kelders aangelegd worden, waarin de geheele bevolking van een stad zal moeten kruipen. Een luchtbombardement zal zich in hoofdzaak bepalen tot het treffen van mi litaire depots, enz. Daarbij zullen natuur lijk treffers zijn, die ver van het doel zul len vallen en dus de burgerbevolking zul len treffen. Dan moet de E.H.B.O. in actie komen en zooveel mogelijk hulp verlee- nen. Dat dan allen paraat zijn op de hun toegewezen plaatsen, ook daarvoor heeft deze avond groot nut. Vervolgens sprak dr. M. v. d. Stoel uit Voorschoten nog eenige welkomstwoorden tot de honderden aanwezigen. Hij sprak zijn dank uit voor de medewerking, die hij heeft mogen ondervinden. Allen per soonlijk te bedanken zou te veel zijn. Een uitzondering wilde hij echter maken voor B. en W. wegens het zoo billijk afstaan der Stadsgehoorzaal, voor de achttien doc toren, die zoo bereidwillend waren om de jury te vormen en voor de firma Beuth, die het materiaal beschikbaar heeft ge steld voor het inrichten der boxen. Daarna kon de wedstrijd beginnen. Tot dat doel was de zaal verdeeld in zes groote vakken. In elk vak moest een groep, bestaande uit 5 personen, een proe ve van bekwaamheid geven, Een jury, be staande uit drie doctoren, gaf de punten. Alle mogelijke verbandmiddelen waren voldoende aanwezig. Mededingers aan dezen wedstrijd wa ren Leiden en tien omliggende plaatsen, in totaal 32 groepen. Elke groep kreeg vijf minuten voor den aanvang een opgave die dan ingestudeerd mocht worden. Dit geschiedde in den gang en nevenliggende zaal. De werktijd per groep bedroeg 15 minuten. Begin en einde werden per gong slag aangegeven. De patiënten werden bij loting aangewezen. De. opgave voor alle groepen luidde als volgt: Een motorrijder met duo-passagier, rij dende op een weg, waarlangse een diepe vaart loopt, wil uitwijken voor een hond, maar komt daardoor in volle vaart tegen de ter beveiliging en waarschuwing aan gebrachte paaltjes terecht. De duo-passa gier geraakt daarbij te water. Als hij op het droge is gebracht, zijn pols en adem haling niet meer waarneembaar; bij het aanvatten van de rechterelleboog blijkt deze vervormd te zijn; het schijnt alsof het elleboogsuitsteeksel naar achteren is verplaatst, waardoor het geheele elleboogs gewricht breeder aanvoelt dan dat van den linkerarm. De motorrijder ligt aan den kant van den weg; zijn linkerbeen is ongeveer rechthoekig in de knie gebogen en steunt op het rechterbeen. Tusschen de linkerknie en voet is een abnormale knik, het onder been buigt als het ware in het midden naar binnen door. De leeren hooge laars is daar aan de voorzijde opengescheurd, men ziet er bloed doorheen komen. De man is bewusteloos, heeft braakneiging. Vervoer. De leider moet duidelijke bevelen geven. De gedetailleerde uitslagen luidden als volgt; Voorschoten Ned. Ver. (heeren) 150 punten, leider P. Goekoop 45 p. Katwijksche Redd. Brig, (heeren) 140 punten, leider A. Kuipers 45 p. Lisse Ned. Ver. (heeren) 132 p., leider A. Tates 43 p. Stompwijk e.o. Ned. Ver. (dames) 144 p., leidster mevrouw Kroon, 48 p. Wassenaar, Roode Kruis (heeren), 123 p., leider J. Olij 34 p. Hillegom Ned. Ver. (heeren) 137 p., leider onbekend, 48 p. Voorschoten Ned. Ver. (dames), 141 p., leidster mej. L. Verhoog 36 p. Sassenheim Ned. Ver. (heeren), 121 p., leider L. Ritzen 34 p. LEIDEN. Maandag, De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Jaarvergadering „in den Verg. Turk", 20.15 uur. Woensdag, Alg. R.K. Prop. Club „Dr. Schaepman", laatste cursusavond van kap. Dorbeck, over „Kerk en Staat", Den Burcht, 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 tot en met Donderdag 30 Mei Hemelvaartsdag as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat j31, Tel. 1313. Van Vrydag 31 Mei tot en met oZn- dag 2 Juni a.s. nemen waar de apothe ken: W. Pelle, oKrt Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 19, tel. 85. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. Leiden Brigade (dames) 115 p„ leidster mej. A. v. Ingen Schenau 34 p. Leiden Brigade (heeren) 103 p., leider A. P. v. d. Voort 35 p. Alphen Ned. Ver. (heeren) 79 p., leider onbekend 29 p. Leiden Ned. Ver. (heeren) 143 p., leider W. M. Kampenhout 56 p. Hillegom Ned. Ver. (dames) 129 p., leid ster onbekend 45 p. Sassenheim Ned. Ver. (dames) 108 p., leidster mevr. G. Möhlmann 30 p. Voorschoten Ned. Ver. (heeren) 116 p„ leider W. L. Deen 39 p. Voorschoten Ned. Ver. (heeren) 147 p., leider W. Zoetemelk 49 p. Lisse Ned. Ver. (heeren) 146 p„ leider J. Pollé 48 p. Noordwijk Brigade (heeren) 101 p., lei- dr A. v. d. Zalm 86 p. Noordwijk Brigade (heeren) 126 p., lei der P. Schenkveld 42 p. Sassenheim, Ned. Ver. (heeren) 112 p., leider J. v. d. Nouland 36 p. Noordwijk Brigade (dames) 99 p., leid ster mej. C. v. (posten 30 p. Oude Wetering (heeren) 70 p., leider A Zeegers 20 p. Wassenaar Roode Kruis (dames) 120 p., leidster; mej. A. de Bode 36 p. Leiden Brigade (heeren) 89 p„ leider G. H. Splinter 33 p. Oude Wetering (dames) 63 p., leidster mej. Ag. van Berkel 37 p. Stompwijk Ned. Ver. (heeren) 93 p., lei der Kroon 30 p. Leiden Ned. Ver. (heeren) 113 p., leider J. Bakker 31 p. Voorschoten Ned. Ver. (heeren) 155 p., leider B. L. den Boef, 54 p. Katwijksche Redd. Brigade (dames) 113 p., leidster: mevr. G. Kuipersv. d. Voort 27 p. Leiden Ned. Ver. (Leiden) 103 p., leider C. Bey 37 p. Alphen a. d. Rijn Ned. Ver. (dames) 168 p., leidster onbekend 54 p. Noordwijk Brigade (dames) 105 p., leid ster mevr. J. v. d. Weijdede Groot 39 p. Naar gelang van de behaalde punten werden de groepen en resultaten onderver deeld als volgt: Beneden 105 p. juniores; 105125 p. se nioren lie kl... 125145 p. senioren Ie klasse; 145165 p. uitmuntend; 165180 p eereafdeeling. De prijzen vielen ten deel aan: De medaille van H.K.H. prinses Juliana aan Alphen a. d. Rijn Ned. Ver. (dams) met 168 p. Door dit puntenaantal gaat deze groep over naar de eereafdeeling. De leidersprijs (medaille der Leidsche Courant) kreeg de leider van de groep Leiden Ned. Ver. (heeren) de heer W. M. van Kampenhout. 2e pr. leidster der groep Alphen a. d. Rijn Ned. Ver. (dames). 3e prijs: leider Voorschoten Ned. Ver. (heeren) de heer B. L. den Boef. Van de groepen der junioren kregen de prijzen I Leiden Ned. Ver. (heeren), lei der C. Beij (verzilverde lauwertak); II. Leiden Brigade (heeren) leider A. P. v. d. Voort, verzilverde medaille. Vervolgens moesten nog proeve van hun kunde afleggen voor de jury de groepen der klasse uitmuntendheid. Voorschoten Ned. Ver. (heeren) B. L. den Boef. Voorschoten Ned. Ver. (heeren) P. Goedkoop. Seniores klasse I: Stompwijk e.o. Ned. Ver. (dames) en Leiden Ned. Ver. (hee ren). Seniores klasse II: Wassenaar Roode Kruis (heeren) en Sassenheim Ned. Ver. (heeren). Het middernachtelijk uur had reeds lang geslagen toen het einde der wedstrij den was aangebroken. De organisatoren kunnen met voldoening terugzien op dezen eersten wedstrijdavond Alleen hoede men zich er voor de aange kondigde pauze van tien minuten te ver lengen tot ruim drie kwartier. Nu moes ten vele noodgedwongen voor het einde reeds vertrekken en hebben daardoor veel moois gemist. Gouden doctoraat Donderdag 30 Mei a.s. is het 50 jaar geleden, dat mr. S. Boltjes te Baarn, oud notaris te Leeuwarden, aan de Leidsche Academie promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Bij het j.L Vrijdag in de Poosters Room te Londen gehouden examen slaagde de beer Evert Castelein tot Member of the Imperial Society of Teachers-Dancing met bijzondere aanteekening voor theorie. Dit diploma is het werelddiploma voor de dansleeraren, waarvan nog slechts enkelen hier in Holland in het bezit zijn, De heer Castelein is in Leiden de eerste, die dit diploma behaalde.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2