ZATERDAG 25 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD. - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE HOE ONS RECHT ZEGEVIERDE. VL Zoowel priesters als leeken hebben de cijns betaald voor de vrijwording der ka tholieken in Nederland. En als er ooit een monument moest worden opgericht voor die stoere werkers, die ons katholieke volksdeel voerden uit de sloomheid van het verleden naar de actie van het heden, dan zou het moeilijk zijn uit te maken wiens naam er de eereplaats op verdiende. Zwijsen was eeji kracht, maar van Vree niet minder. Broere was een geniaal katho liek, van Wijkerslooth eveneens. En zoo kan men de geschiedenis van alle groote man nen, gezien in het licht van hun tijd, be stempelen met het opschrift: Gewaardeerd toen ze er niet meer waren! In hun leven miskend en gehaat. Och ja, zoo vergaat het eiken grooten man. Daar deed zelfs Kolping niet voor on der in Duitschlaind, Kardinaal Newman in Engeland en Schaepman bij ons. Een leek van zeer goed verstand en hel der inzicht was mr. v. Son, die in Den Bosch Officier van Justitie was en in de jaren 18441848 minister van R.K. Eeredienst. Ook v. Son heeft ondervonden wat „haat" was. In 1840 was hij, 36 jaar oud, lid van de Kamer geworden en zijn kalme, sterk ge documenteerde redevoeringen waren rijk van vorm en inhoud. Dit kenmerkte ook zijn begrootingen als minister en hij had de volle sympathie der Kamer. Daarbij was hij een eenvoudig en diep-geloovig man. Doch van Son had één „gebrek"; als hij meende een fout te zien dan zweeg hij niet. Zoo ook doorzag hij het liberalisme als een stelsel, dat op den duur schade zou bren gen aan kerk en maatschappij. Vooraan staande Katholieken, die met een gevoel van veiligheid meerolden op de liberale golven, achtte hij volslagen blind en hij hekelde de methode, om met den mond katholiek en met het hart liberaal te zijn. Rechtstaande op een fundamenteel be ginsel was hij volbloed roomsch. Hij, eenigst katholiek minister, kon tegenover koning en ministers voor zijn overtuiging vechten, dat het den tegenstander eerbied afdwong. Willem II was er voor, dat aan de Ka tholieken meer vrijheid zou gelaten wor den en van Son was daarin de trouwe pa ladijn. Als b.v. de placetstrijd losbarst en op allerlei manier gepoogd wordt in het nieuwe strafwetboek een hatelijk artikel te verwerken ten „dienste" der Katholie ken, dan is het mr. van Son, die het er uit wipt. Wij hadden volgens hem het „stigma van onze verdrukking" niet noodig! Meen nu niet, dat hij een man was om steeds hoog van den toren te blazen. Drom mels goed hield hij in 't oog, dat een der de deel der bevolking een serieuzen weg moest bewandelen. Had hij iets bereikt, dan snoefde hij er niet over, maar was zijn eerste daad in de kathedraal van zijn ge boortestad neer te knielen voor de beelte nis der Zoete Lieve Vr. van den Bosch. En als in 1853 een anti-katholiek vuur oplaait en de dan in de regeering zitting hebbende katholiek van Sonsbeeck op maatregelen zint, stuurt van Son hem de waarschu wing: „Gematigdheid moet immer de leus der Katholieken zijn, maar vooral thans". Vele feiten uit zijn leven illustreer en als het ware zijn woorden en hij weigerde goed te praten, hetgeeen in zijn oog niet goed was. Dat bracht nog al eens conflicten met zich, maar van Son eischte b.v. geen krachtige wetten, doch was vóór alles er op uit eigen leven tot iets sterks op te bouwen. Want niet de letter, maar de geest moet het doen.. S. M. LIEDERTAFEL „SEBASTIAN SCHAFFER" Reeds bevatte „De Leidsche Courant" van Maandag j.l. een waardeerend verslag van den feestavond, dat hoopvolle perspec tieven biedt. Hier willen we memoreeren het feestelijk ontbijt, dat na de H. Mis den leden aangeboden werd en waarmede aan zaten de vice-prases, de heer J. A. Vree burg' van den Raad v. Bestuur, de Senior en de ass.-Senior. Te halftien werd een „feestvergadering" gehouden, waarbij de 2de voorzitter der Liedertafel leden en gasten verwelkomde en een op rijm gesteld overzicht gaf van de 10 jaren, dat de zangclub bestaat. Begonnen onder directeur Mizée, daarna vele jaren de directie genoten van den heer W. Hoogzaad, staat de onderafdeeling nu onder leiding van den heer A. Martijn. In het bestuur had veel wisseling plaats gehad, maar de gezonde clubgeest was er nooit door geschaad. De vele opluisterin gen van vastenavond- en stichtingsfeest, het optreden binnen en buiten de vereeni- ging was immer succesvol geweest. En voor de toekomst werd gevraagd steeds versche krachten aan te voeren en te re- peteeren. Hierna werden waardeerende woorden gesproken door den heer Vreeburg, door directeur A. Martijn en door den Senior. Deze herinnerde nog aan de gezellige sfeer op de diverse reizen en de vermakelijke scènes, die de leden beleefd hadden in Oosterhout, Hoek van Holland, Rotterdam, Waalwijk etc. Zelfs de „Lindberg"-affaire werd niet vergeten! De vice-praeses sprak zijn voldoening er over uit, dat de Liedertafel zooveel goeds heeft gedaan tot cultureele vorming. Daar voor dankte hij directeur, bestuur en le den; want de club heeft dank verdiend. Na een nuttige rondvraag werd de ge zellige ochtendviering met het vereeni- gingsgebed gesloten. LIEBAARDMARSCH OP 10 JUNI. De Gezellen-Wandelsport-Centrale orga niseert wederom de jaarlijksche „Liebaard- marsch". Deze is bepaald op 2en Pinkster dag en wordt gehouden in het schitterende Gooi. Men kan persoonlijk of per club deelnemen, mits men lid is der St. Jos. Gez. Ver. Het inleggeld bedraagt 50 cent per deelnemer; het parcours is 30 K.M.; als prijzen zijn beschikbaar een wisselbeker en persoonlijke medailles. De kleeding moet zijn: donkere broek, wit shiller-hemd, zwar te das en wapperend K.-embleem (te ver krijgen aan het Centraal Bureau te A'dam, Stadhouderskade 55). Opgaven te richten aan C. Prein, Vlaar- dangerdijk 19, Schiedam. De start is te 12 uur, vanuit de Liebaard, Prinses-Marie- laan 4, te Baarn. MEDEDEELINGEN. Maandag 27 Mei: vergadering bestuur biljartclub. Dinsdag 28 Mei: 9 uur bijeenkomst pala dijnen. De Retraiteclub viert Zondag 2 Juni haar jaarfeest met een H. Mis en algemeene H. Communie. Voor het daarna te houden ont bijt moet men zich opgeven aan den pen ningmeester der club. De Katholieken-dag te Den Haag op Zon dag 30 Juni heeft voor' het spel op „Hout- rust" ook Gezellen noodig. Van de Leidsche Gez. Ver. zullen er 25 meespelen. Liefheb bers kunnen zich melden bij den Senior of bij de commissarissen W. Boogers en H. Klein. Adresverandering dient men te melden aan den Secretaris. Voor elk lid een kleine moeite, voor het bestuur een groot gemak. VOOR ONS DISTRICT. Zondag 2 Juni 's middags 4 uur bijeen komst voor onze Verloofde Gezellen met him meisjes, Rapenburg 52. Allen present. UIT DE OMGEVING HILLEGOIVÏ Geboren: Mattheus Joseph z. van K. H. van Bourgondien en M. J. A. Nelis Agatha d. van E. Schuit en A. J. M. Veer Jozef z. van L. van Nierop en H. E. An- nard Simon Maria z. van P. van Rooden en A. M. Uitendaal Bartholomeus Jo- honnes z. van L. van der Lans en W. War merdam Gertrude Petronella d. v. M. van der Aart en M. J. van der Reep. Ondertrouwd: J. A. van Houten en M. E. Prins. Getrouwd: P. J. Keijzers en L. M. Vermeer W. Th. Turnhout en G. Both V. Seegers en M. Krieger. Overleden: A. F. W. van Roode m. 5 jaar. Gevestigd: S. C. Bakker, Mariastraat 18 P, G. Beelen, Wilhelminalaan 41 C de GrootGoedemans, Parallelweg 9 S. L. Chr. Begemann, Hoofdstraat 14 J. Bruins en gezin, Looster weg II 17 G. H. N. Damen, Meerstraat 24 B. Griek- spoor en gezin, Jhr. Mockkade 1 F. G. Loohuizen, Sixlaan 7 C. A. van der Meer, Kortenachstraat 6 F. Rusman en gezin, Havenstraat 24 J. W. van Wijnen en vrouw, Wilhelminalaan 53 T. Sibbes- ma, Weersteinstraat 31 A. G. Teeuwen en gezin, Kennemerbeekweg 18 J. L. van Waveren, Weeresteinstraat 91. Vertrokken: naar Haarlem: G. J. H. Koek naar Bloemendaal: G. Both Bennebroek: P. J. Keijzers Warmenhui- zen: J. W. Upboff Den Haag: Wed. N. de Heerde Lange Zwolle: C. v. Heijst. LISSE. Gemeenteraadsverkiezing. De gehou den zitting van het Hoofdst.embureau de zer gemeente, voor de nummering der candidatenlijsten, heeft tot resultaat ge had dat de Lijst A. Tibboel (Chr. Hist, en A. R.) no. 1 is; Lijst F. R. J. Knetsch (S.D.A.P.) no. 2; Lijst G. Tromp (Staatk. Ger. Partij) no. 3; Lijst Th. J. Ruigrok van de Werve (Kath. Dem. Partij) no. 4 en Lijst P. "Warmerdam (R. K. Staatspartij) no. 5. NOORDWIJKERHOUT Bloembollencultuur. In café „Het wa pen van Noordwijkerhout vergaderde Vrij dagavond de af deeling Noordwijkerhout van de algemeefte vereeniging voor Bloem bollencultuur. Het eenige punt van de agenda luidde als volgt: „Bespreking vervoegde algemee ne vergadering in verband met al of niet voortbestaan der saneering". De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer E. Oostdam Jac. Zn., die alle aanwezige leden en belangstellen den waaronder vele leden van den bond Klein-kweekers hartelijk verwelkomde. De voorz. deelde mede in Haarlem een ver gadering te hebben bijgewoond van een comité van actie tegen saneering. De voor zitter liet uitkomen, dat het hier gaat om de kwestie een vervroegde algemeene ver gadering te verkrijgen, waarin men zich uitspreekt over het al of niet voortbestaan van de saneering, en evenals andere afdee- lingen is deze vergadering uitgeschreven om het oordeel van de leden hierover te vernemen. Men weet, aldus de voorz., dat het vak zelf de saneering heeft gewild; ook is er veel tegen gesputterd, doch de meer derheid heeft besloten tot saneering. Na deze korte uiteenzetting gaf de voor zitter het woord aan de vergadering. Er waren echter maar weinig leden die spraakzaam waren. De heer J. Pennings zeide eerst van mening te zijn geweest dat de saneering niet gemist kan worden, doch hij is tot de conclusie gekomen dat in hoofdzaak de kleine kweeker hiermede ge baat is, doch door de saneering is veel van de cultuur na.ar het buitenland verplaatst en straks hebben ze Holland niet meer noodig. De voorz. zeide, dat dit argument ook sterk naar voren werd gebracht in de ver gadering van het comité van actie. Nadat nog twee sprekers even het woord hadden verkegen en eigenlijk buiten het punt van de agenda omgingen, werd ten slotte overgegaan tot stemming over het al of niet verzoeken aan het Hoofdbestuur om een vervroegde algemeene vergadering uit te schrijven. Met 25 tegen 3 stemmen werd besloten een vervroegde algemeene vergadering aan te vragen. De voorz. deelde voorts nog mede, dat op de Flora-tentoonstelling de inzending van de afd. bekroond was geworden met 'n ver guld zilveren medaille. RIJNSBURG Gemeenteraadsverkiezing. De numme ring der lijsten voor de gemeenteraadsver kiezing alhier is als yolgt: 1. Herv. Geref. Staatspartij, 2. Christ. Arbeiderspartij, 3. Chr. Dem. Unie, 4. Anti-Rev. Partij. 5. C.H. Unie. Bloemenhandel. Koud weer, in ver houding van den tijd matige aanvoer, re delijke prijzen. Enkele partijtjes Darwin- nen worden nog aangevoerd die van ƒ3.50 7.50 pr 100 bos opbrengen. Paquiten per bos 1421, Margrieten 2035 ct., Asters 5055 ct., Ranonkels 4570 ct., Anjers 25 40, Korenbloemen 3050, Pioenen ƒ2.40 3.30, Trollius 4075 ct., Pyrethrums ƒ1.80 —3.10. Lelies ƒ3.90—4.90, Lathyrus ƒ0.50— 0.70, Irissen 1015 ct., Centaurea 2035 ct., Rozen 2540 ct.. Anemonen 4070 ct. VOORSCHOTEN K.J.C. Er wordt nog eens herinnerd aan de tentoonstelling met attracties, die in de zaal van het R.K. Verenigings gebouw gehouden wordt. Om 3 uur opening en uitslag der jury. De tentoonstelling duurt tot 6 uur; toegang gratis. Na het Lof ouderavond, waarop alle ouders der leden en a.s. leden welkom zijn. Ook de jongens zelf worden dan verwacht. Op deze avond zal de weleerw. heer Th. van der Lugt, diocesaan secretaris van de K J. C., spreken over 't jeugdwerk. Eenige jongens zullen opvoeren 't leekenspel: „De houthakker die graag dood wou gaan", van Henri Brochet. Toegang voor ouders en jongens eveneens gratis. Mogen vele ouders hun belangstelling toonen in het werk dat gedaan wordt om de jongens dich ter te brengen tot Chritus, onzen Koning. WASSENAAR Gemeenteraadsverkiezing. De alhier gehouden lijstnummering voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing, gaf het volgende resultaat: 1. Vrijheidsbond, 2. Nationaal Herstel, 3. Vrijz. Democr., 4. Chr. Hist. 5. Anti-Rev., 6. S.D.A.P., 7. R.K Staatspartij UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN Personalia. Mej. Vuurens van Es, tij delijk onderwijzeres aan de Chr. Mulo- school alhier ontving een tijdelijke benoe ming aan de Chr. School te Uithoorn, in gaande 17 Juni. De eerw. heer J. J. Poot heeft het be roep naar Bunschoten aangenomen. Aanbesteding. Uitslag van de gehou den aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met garage voor rekening van G. Versloot: 1. Ooms en Bekker ƒ8815 massa; J. Voorn f 113.95, electrisch; M. Lok 484, loodgieter; 4. Gebr. Mulder 6900 perceel a timmer en metselwerk; 5. De Bruin en van Vliet 7828 perceel a timmer en metselwerk; 6. De Bruin en van Vliet 8848 massa; 7. Gebr. Huisman te Stolwijk 7578 perceel a. 8. S. Karman 8790 massa; 9. A. Calis ƒ10.300 massa; 10. Firma C. Hoogendoorn Utrecht 7600 massa, 11. J. Splinter ƒ9700 perceel a; 12. J. Splinter 10.500 massa; 13. W. Mulck- huyse; 8586 perceel a. De gunstig is aan gehouden. Serenade. Zooals begrijpelijk, wilde men de feestdag van Koos Vink niet onop gemerkt laten voorbijgaan. Toen de Over tocht Donderdagmorgen ontwaakte, had 't huisje van de wed. Zevenhoven, waar de jubilaris zijn ambacht uitoefent een heel ander aanzien gekregen. Een groote eere- boog van groen en bloemen en vlaggen en een groot bord waarop geschilderd was: „60 jaar eerzaam handwerk" en tenslotte een groote schoen voor de ruiten als sym bool van het ambacht van den jubilaris, 's Morgens werd voor zijn intentie een H. Mis opgedragen, terwijl in den loop van den dag talloos velen hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Op verzoek van het comité bracht „Cres cendo" des avonds den jubilaris een sere nade. Daarna stapte de jubilaris in een auto van den heer v. Bunningen en voor afgegaan door „Crescendo" hield men een triomphtocht door de wijk, waar hij gedu rende 60 jaar zijn arbeid had verricht. In het café van Walraven werd hij tenslotte KALENDER DER WEEK DE KRUISDAGEN Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria en Credo. Tot en met Woens dag de Prefatie van Paschen. Vanaf Don derdag de Prefatie en het gebed. Commu- nicantes van Hemelvaart. ZONDAG, 26 Mei. Vijfde Zondag na Pa schen. Mis: Vocem. 2e gebed v. d. H. Phi- lippus Nerius, Belijder, 3e v. d. H. Eleu- therius, Martelaar. Kleur: Wit. Christus' overwinning op den dood bij Zijn verrijzenis heeft ons verlossing ge bracht. 't Moet verkondigd tot aan de gren zen der aarde. (Introitus). Aan ons de plicht om als verlosten te leven. Daarom niet alleen geluisterd naar Christus' leer ter predikng, waarvan Hij van den Vader was uitgegaan, maar ook leven volgens die leer. Anders bedriegen wij ons zei ven. (Epistel). Laten wij in naam van Christus aan God, van Wien alle goed voortkomt, vragen datgene, wat wij van Christus heb ben geleerd, ook in beoefening te bren gen. (Evangelie en Gebed). MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG zijn de Drie Kruisdagen, in de taal der H. Kerk „Biddagen" genoemd. Zij zijn ont staan in de 5e eeuw. Wegens de plagen, waarmee het Bisdom Vienne in Frankrijk in het jaar 469 geslagen werd, beloofde de toenmalige bisschop, de H. Mamertus, met geestelijken en geloovigen jaarlijks een processie te houden op de drie onmiddellijk aan het feest van 'sHeeren Hemelvaart voorafgaande dagen. De overige Fransche bisschoppen volgden Mamertus' voorbeeld en in de 8e eeuw voerde Paus Leo III deze processie in voor geheel de Kerk. Onder de processie wordt de Litanie van alle Heiligen gezongen. Het doel is: Gods zegen af te bidden over de vruchten der aarde (vgl. Epistel, zegen; Evangelie, voedsel). MAANDAG, 27 Mei. Mis v. d. H. Beda, de Eerbiedwaardige, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar. In medio. 2e gebed v. d. kruis dag (uit de Mis: Exaudivit. Zie in het Mis boek achter den 5den Zondag na Paschen). 3e v. d. H. Joannes I, Paus en Martelaar. Laatste Evangelie v. d. Kruisdag). Kleur: Wit. Ook is geoorloofd de H. Mis v. d. kruis dag: Exaudivit (achter den 5den Zondag na Paschen). Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Beda; 3e v. d. H. Joannes. Geen Credo. Kleur: Paars. De H. Beda, de „eerbiedwaardige" bij genaamd, werd in 637 in Engeland gebo ren. Zijn ouders vertrouwden zijn opvoe ding toe aan de H. Abt Benedictus van het klooster te Jarrow. Daar vorderde Beda voortdurend in heiligheid en ook in ge leerdheid, zóó zelfs, dat hij later één der geleerdste mannen van zijn tijd geworden is. Beda heeft geschreven over wijsbegeer te, sterrenkunde, kerkelijke geschiedenis enz. Het grootste gedeelte zijner werken bestaat echter uit godsdienstige geschrif ten. Den 26sten Mei 735 stierf de heilige op den vooravond van O. H. Hemelvaart 62 jaren oud. Zijn godsdienstige geschrif ten werden reeds tijdens zijn leven in de kerken voorgelezen. Toen reeds noemde men hem de „eerbiedwaardige" en altijd heeft de H. Beda deze titel behouden. DINSDAG, 28 Mei. Mis v. d. H. Augusti- nus, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. 2e gebed v. d. kruisdag. Geen Credo. Kleur: Wit. In het jaar 597 werd door Paus Grego- rius I naar Engeland gezonden de H. Augustinus, een Benedictijn met veertig andere monnikken, waar zij den koning van Kent met velen zijner onderdanen voor het H. Geloof wonnen. Augustinus vestigde zijn bisschopszetel te Kantelberg, sindsdien het eerste der Engelsche bisdom men. De H. Augustinus wordt de Apostel van Engeland genoemd. WOENSDAG, 29 Mei. Vigiliedag voor het feest van O.H. Hemelvaart. Mis v. d. H. Maria Magdalena de Pazzi, Maagd: Di- lexisti. 2e gebed v. d. Vigilie van O. HL He melvaart; 3e v. d. kruisdag. Geen Credo. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. Of: de H. Mis v. d. Vigilie: Vocem. 2e gebed v. d. H. Maria Magdalena de Pazzi; 3e v. d. kruisdag. Geen Credo. Kleur: Wit. De H. Maria Magdalena van de Floren- tijnsche familie de Pazzi, is door God bij zonder bevoorrecht met een zeer groote liefde tot God en de naaste. Na een won derbaar leven van liefde, boete en lijden stierf zij als Carmelites den 25sten Mei 1607 DONDERDAG, 30 Mei. Feestdag van O. H. Hemelvaart. Gebóden te vieren als Zon dag. Mis: Viri. Kleur: Wit. Wjj gelooven, dat Christus is ten hemel opgeklommen. Geve God, dat wij, die nog in het lichaam op aarde verblijven, met onzen geest mogen vertoeven in den he mel. (Gebed). N.B. Na het Evangelie wordt de Paasch- kaars gedoofd, om zinnebeeldig voor te stellen, dat Christus is opgevaren ten he mel. (Evangelie). VRIJDAG, 31 Mei. Mis v. d. H. Angela de Merci, Maagd: DilexistL 2e gebed v. h. Octaaf, 3e v. d. H. Petronilla, Maagd. Kleur: Wit Angela was een Italiaansche, geboren uit vrome ouders te Benzano. Op jeugdige leeftijd verloor zij haar ouders. Uit ver langen naar een strenger leven trachtte zij te vluchten naar een eenzame plaats, maar werd daarin verhinderd door haar oom. Toen ging zij thuis doen, wat zij niet kon doen in de eenzaamheid. Zij leidde een leven van boete door sommige spijzen niet te gebruiken, veel te bidden, weinig en dan nog op den grond te slapen. Ook deed zij afstand van haar vaderlijk erf deel, werd tertiaris v. d. H. Franciscus en voegde bij de maagdelijke zuiverheid de Evangelische armoede. Zij is ook de stich teres van een vereeniging van maagden, die zij stelde onder de bescherming v. d. H. Ursula (Ursulinnen). Angela stierf den 27sten Januari 1540. Haar lichaam, dat 30 dagen onbegraven bleef, was al die dagen lenig gebleven alsof er nog leven in was. Na haar begrafenis hadden vele wonderen plaats bij haar graf. Paus Pius VII heeft haar den 24sten Mei 1807 heilig verklaard. ZATERDAG, 1 Juni. Mis van een dag onder het octaaf van O. H. Hemelvaart: Viri (als op het feest). 2e gebed Concede ter eere van Maria); 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. Z. Maria-Anna van Jesus de Paredes, Maagd; 3e v. d. H. Philippus Nerius: 3e v. d. H. Eleutherius. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Z. Stephanus en Raymundus, Martelaren: Sancti tui. 2e gebed v. d. H. Maria Magdalena de Pazzi; 3e v. d. Vigilie; 4e v. d. kruisdag. Laatste Evangelie v. d. kruisdag. Kleur: Rood. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Z. Herculanos van Piagale, Felix van Nicosia en Joan nes Pelingotto, Belijder: Confiteantur. 2e gebed v. h. octaaf. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. op intieme wijze door het comité gehul digd. Namens de buurtbewoners werd hem een armstoel, een salontafel en een rook- stoel aangeboden, terwijl hij in den loop van den dag ook vele stoffelijke blijken van waardeering ontving van de Bodegra vers en oud-ingezetenen. Schaakclub „Bodegraven". Onder voor zitterschap van den heer A. C. de Meyere hield deze vereeniging in het Beursgebouw haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer T. Scheer, werden de verschillende schaakgebeurte nissen gereleveerd en bleek dat deze ver eeniging in een bloeienden toestand ver keert. Het ledental bedraagt thans 41. Hierna gaf de penningmeester, de heer T. Henzen, een overzicht van de finan ciën. Zilveren medailles werden uitgereikt aan de winnaars in de groepen, n.l. de hee- ren T. Scheer (gr. 1), J. Sterken burg (gr. 2), S. Verburg (gr. 3), C. van Leeuwen (gr. 4). Besloten werd: le. de contributie te handhaven op ƒ3 per jaar, het entreegeld te verlagen van 3 op ƒ1, 2o. in het ver volg het geheele jaar door te schaken, 3. de speelavond te houden op Maandag. In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede, dat getracht zal worden één van de matches om het wereldkampioenschap tus- schen dr. Aljechin en dr. Eeuwe in Bode graven te doen verspelen. Hierna sluiting. Bekneld. De heer V. had het ongeluk, met zijn vingers onder de laadbak eener zandauto te komen daar de chauffeur, wel ke de bak bediende, niet bemerkte dat ge noemd persoon met de bak bezig was, zette hij de motor in werking, zoodat de bak neersloeg en twee vingertoppen werden afgekneld. Reclasseering. De collecte v. d. re- classeering heeft opgebracht 101. Paard op hol. Het paard van O., be spannen voor een 3 wielige kar sloeg op hol, rende het erf af, botste tegen den dam en nam tevens het ijzeren hek mee, tot het bij de Schans tegen een boom opreed en kon gegrepen worden. Geboren: Catharina Klazina Trijntje d. v. J. R. Baars en M. van 't Wout. Overleden: J. van der Boon (wed. F. de Vries). 53 j. (te Alphen aan den Rijn. T. van Dijk 8 j. Ondertrouwd:: M. de Boer 28 j. en J. Buitelaar 26. A. Hensen 25 j. en J. van Egdom 22 j. G. J. Rodenburg 27 j. en A. J. Hensen 24 j. Getrouwd: G. Kalkman 24 j. en J. E. Plomp 21 j. Gevestigd: C. van Dijk en gezin van Zwammerdam. D. J. Koorn, van Am sterdam. N. IJsselstijn, van Gouda. Vertrokken: A. C. Leliveld, naar Ha- zerwoude. M. J. Reneman, naar Voor burg. M. van Ingen, naar Woerden. A. D. Stouthart, naar Reeuwijk. N. Bael- de, naar Veldhuizen. J. Renes, naar He- del. Joh. van Gils en gezin, naar Arn hem. J. Veerman, naar Alphen aan den Rijn. L. Hoogstrate, naar Hansweert. J. Mans en gezin, naar Eindhoven. WOERDEN ERNSTIG ONGELUK BLJ AUTO REPARATIE Monteur in zorgwekkenden toestand opgenomen Hedenavond had een ernstig ongeluk plaats op het terrein van de fa. den Oud sten en Domburg. Een zekere v. Dijk en v. Rooyen Tagen onder een autobus repa raties te verrichten toen G., die binnen in den wagen werkzaam was, de motor start te. Op een gegeven oogenblik reed de wa gen achteruit. De achterwielen gingen hier bij over het lichaam van den 18-jarigen v. Dijk, terwijl v. Rooyen zich vastgreep en meegesleept werd. v. Dijk werd ernstig ge wond naar 't ziekenhuis overgebracht. De dokter constateerde dat de rechterlong ge scheurd was en de borstkas gedeeltelijk in gedrukt. De toestand is zorgwekkend. De politie heeft de zaak in onderzoek. E.H.B.O. Daar op len cn 2en Paasch- dag de E.H.B.O. zulk verdienstelijk werk heeft gedaan, v/il men dit voortzetten en wel op Hemelvaartsdag. Dit belanglooze werk der leden wordt op hoogen prijs ge steld. ZEVENHOVEN Gemeenteraadsverkiezing. Het hoofd stembureau heeft in een openbare zitting de lijsten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing genummerd. De uitslag was: no. 1. Vrije lijst, C. J. v. Veen, 2. R.K. Staatspar tij, 3. Anti-Rev., 4. C.H. en Vrijheidsbond.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14