BALDWIN BEANTWOORDT HITLER (ON)VERBINDENDVERKLARING VAN ONDERNEMERSOVEREENKOMSTEN DONDERDAG 23 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 OOK HIJ STELT DERTIEN PUNTEN. BOUW VAN 1500 NIEUWE VLIEGTUIGEN OM MOOI TE WORDEN Vaak gebrulkaD da dames «choonheidsproducten. die niet voor haar huid geschikt rijn. HEIDS SPECIALIST werkster te consulteeren. die U gedurende eenige dagen zult aantreffen op U zijn Z4 zal den aard van Uw huid wetenschi iderzoeken en U vervolgen» kosteloos van advies dienen. Koatelooze demonstratie op 24 en 25 Mei Maison HENRY, Brccstraat 56a, LEIDEN, Tel. 431 DE ENGELSCHE DEFENSIE-POLITIEK. De plaatsver vangende Britsche premier Baldwin heeft gistermid dag in het Lager huis een verkla ring afgelegd over de Engelsche de fensiepolitiek en het verband daar van met den in- ternatinalen toe stand, waarbij de rede van Hitier natuurlijk op den voorgrond kwam. De verklaring van Baldwin duurde onge veer een uur en bevatte verscheidene ora torische hoogtepunten. Op de afgevaardig den maakte het een grooten indruk, dat de rede gekenmerkt werd, door een verzoe- ningsgezinden en grootmoedigen geest. Toen Baldwin zijn rede aanving, kon men in de zaal een speld hooren vallen. On middellijk in het begin van zijn uiteenzet tingen ging Baldwin in op eenige der door Hitier genoemde 13 punten. Hij zeide daarbij om. het volgende: 1. De verklaring van Hitier, dat Duitsch- Jand in de lucht gelijkheid eischt met de andere afzonderlijke staten, is een beves tiging van de basis waarop het Engelsche plan gegrondvest is. 2. Het Duitsche standpunt, dat Duitsch- land niet alleen bereid is tot een verhoo ging, maar ook tot een verlaging van zijn bewapeningsniveau, is een zeer belangrijke gedachtengan g. 3. De Duitsche uitlatingen over een luchtpact op de basis van het verdrag van Locarno zijn des te waardevoller, daar Hit- Ier zeide, dat een zoodanig luchtpact bege leid moet gaan door een limiteering der luchtbewapenin gen 4. Passages in de rede van Hitier too- nen, dat hij de Engelsche meening over de bescherming van de civiele bevolking tegen aanvallen uit de lucht deelt. 5. Engeland begroet de bijdrage van Hitler als hulp voor een algemeene rege ling in den zin van de protocollen van Lon den. 6. Baldwin verklaart, dat hij niet zou refereeren aan de uitlatingen van Hitier over de Oost-Europeesche pactplannen, daar dit niet in direct verband stond tot de debatten over de defensie van heden. 7. de Engelsche regeering overweegt het plan van een coördineerrng der Engelsche defensie-ministeries. 8. Wat de Engelsche plaimnen inzake uitbreiding der bewapening betreft, deed Baldwin onder luiden bijval van het huis een beroep op het Lagerhui^ en het volk iedere paniekstemming te vermijden. „Wij willen de fouten van het verleden niet her halen. Teveel kostbaar bloed is vergoten." 9. De sluier, die ligt over de handelin gen van de drie autoritaire staten in Euro pa is in Duitschland voor een deel opge licht. Laat ons hopen, aldus spreker, dat BUITENLAND VOLKENBOND. NOG SLAVENJACHTEN IN ABESSINIE? Tijdens de behandeling van het rapport der commissie ter bestrijding van de sla vernij in den Raad deed de Italiaansche gedelegeerde baron Aloisi een heftigen aan val op de Abessinische regeering. Hij ver klaarde, dat de slavernij nog als een bij de wet erkende instelling bestaat en dat vanuit Abessinië nog formeele slavenjach ten in den Soedan en aan de kust van Fransch Somaliland worden ondernomen. Ook bestaat in Abessinië nog de slaven handel en verkeeren de in het Westen en Zuid-Westen van Abessinië gelegerde sol daten nog in een toestand van slavernij. Zooals bekend heeft de Abessinische re geering de verzekering gegeven, dat zij al het mogelijke gedaan heeft om de slaver nij uit te roeien en dat er strenge straffen op gesteld zijn. „Tel." DUITSCHLAND. DE PROCESSEN TEGEN KLOOSTERLINGEN Het tweede vonnis gewezen Het Berlijnsche snelschepengerecht heeft gistermiddag de 56-jarige zuster Neophy-<; tia, in de wereld Maria Menke, wegens herhaald deviezenvergrijp, veroordeeld tot 5 jaar tuchthuis, 5 jaar eerverlies en 121.000 RM. boete. In plaats van de boete treedt bij niet-betaling een verdere tucht huisstraf van 12 maanden en 2 dagen. Zuster Englatia, in de wereld Dohm ge naamd, werd wegens medeplichtigheid ver oordeeld tot 10 maanden gevangenis en 1000 RM. boete. Voor beide veroordeelden wordt 2 maanden voorarrest in mindering gebracht. Voorts werd bevel gegeven tot confiscatie van 190.000 R.M. Hiervoor staat borg de „Genossenschaft der Cellitinnen nach der Regel des heiligen Augustinus in Koeln e.V.". Zuster Englatia zal vrijgesteld worden van verder arrest, wanneer een cautie van hij geheel zal worden verwijderd, opdat wij opgeruimd zullen kunnen zijn. 10. Engelands maatregelen tot bewape ning in de lucht worden gebaseerd op de verklaring van Hitier, dat zijn doel de pa riteit in de lucht met Frankrijk is. 11. Engeland is derhalve voornemens zijn luchtvloot uit te breiden binnen den tijd van 2 jaar tot 1500 frontvliegtuigen. 12. Het luchtpact en de limiteering van de luchtbewapeningen zijn veel gemakke lijker te bereiken, wanneer de drie landen, Duitschland, Frankrijk en Engeland uitgaan van hetzelfde uitgangspunt, d.wz. wan neer de pariteit in de lucht in alle drie staten voorhanden is. 13. Met de Engelsche industrie zijn on derhandelingen gaande om de expansie der industrie voor militaire productiedoelein den te verkrijgen. Op dit punt wil Enge land bij geen enkel ander land achter staand. In zijn verdere rede zette Baldwin o.m. ■uiteen: Toen de dag van heden vastgesteld werd voor deze debatten, gingen wij uit van de veronderstelling, dat de redevoering van Hitier zoo tijdig zou worden uitgesproken, dat wij die nog voor 'e debatten grondig zouden kunnen bestudeeren. Na den be- treurenswaardigen dood van Maarschalk Pilsoedski echter werd medegedeeld, dat de bijzettingsplechtigheden een uitstel van de rede van Hitier noodig maakten. Desalniettemin is het mij volkomen on mogelijk niet gebruik te maken van deze eerste gelegenheid om iets te zeggen over deze buitengewone verklaring. De rede zal door de Britsche regeering echter nog aan een grondige doch faire bestudeering wor den onderworpen. Baldwin eindigde zijn rede aldus: In Hitler's rede is een sprankel van licht te bespeuren. Wij allen moeten er voor zor gen, dat dit licht blijft branden. Wij moe ten nieuwe besluiten nemen. Ik geloof, dat het nog te elfder ure zal gelukken, uit deze wereld te verbannen, wat voor de menschheid iets ontzettends, vreeselijks en gruwelijks zou beduiden. Redevoering van Churchill. Churchill, een der volgende sprekers, prees Baldwin, omdat deze heeft gewei gerd zijn meening uit te spreken over de redevoering van Hitier. Het zou, aldus Churchill, zeer te betreuren zijn, indien de meening zou postvatten, dat deze redevoe ring een nieuwe en bijzonder hoopvolle si tuatie zou hebben geschapen. Churchill noemde de houding van Hitier nopens de kwestie der veiligheid allesbehalve bemoe digend, terwijl hij ook zijn houding no pens de kwestie der niet-inmenging in de politiek der Donau-landen teleurstellend noemt. Spr. herinnerde er aan, dat Duitsch land een groot aantal bommenwerpers met groote actieradius heeft. Indien de Duit- schers 35 pet. der Britsche tonnage op stapel zetten, is het duidelijk, dat ook En geland in alle scheepsklassen nieuwe bo dems moet bouwen. 5000 R.M. wordt gestort „Dat door dergelijke hooge boeten en schadeloosstellingen de nog overgebleven bezitters van kloosterlijke obligaties in Ne derland op een vernietigende wijze getrof fen worden, mag tot slot nog wel eens on derstreept worden", schrijft de Berlijnsche correspondent van de „Msbd." bij het ver slag der rechtszitting. BELGIE. DE MIJNWERKERSSTAKING EN DE BORENAGE In de streek van Charleroi wordt thans gestaakt in 26 van de 59 mijnen, (Li. door 10 a 12.000 van de 36.000 mijnwerkers, die hier geëmployeerd worden. Bij het ontruimen van schacht 3 van de „carabiniers-mijn" te Chatelet zijn 15 mijn werkers, toen de mijn door manschappen van de rijkswacht werd omsingeld, er in geslaagd langs een anderen kant te ont snappen, d.w.z. door een luchttoevoer koker, zijn zij in de mijn afgedaald. Zij hebben besloten niet te zullen eten of de mijn te verlaten aleer hun kameraden vol ledige voldoening zal zijn geschonken. PORTUGAL. EEN REVOLUTIE, DIE NIET DOORGING Maandagavond had in geheel Portugal een revolutie moeten uitbreken, welke evenwel verijdeld is door de waakzaam heid der Portugeesche regeering. In Lissa bon en elders zijn verschillende arrestaties verricht. Gearresteerd werden o.m. vijf officieren, 500 manschappen der vloot, die beschul digd werden van het voeren van commu nistische propaganda; de meesten behooren tot de ontwikkelde klasse. De officieele opvatting te Lissabon is, dat een ernstige opstandige beweging in de kiem is onderdrukt; ook thans worden echter troepen gereed gehouden, ten einde mogelijke nieuwe pogingen tegen te gaan. De Portugeesche politie moet brieven on derschept hebben, welke, naar beweerd wordt, verscheiden revolutionnairen, die naar Spanje zijn gevlucht, belasten. AMERIKA. ROOSEVELT'S VETO OVER DE BONUS-WET Door het Huis van Afgevaardigden verworpen In een gespannen en verbitterde sfeer las president Roosevelt voor een volledig bezette tribune in het Congres zyn veto tegen de Patman-Bill voor, waarmede voor het eerst in de geschiedenis der V.S. een president zijn veto persoonlijk moti veerde. De Patmanwet is een wet die werkt ten gunste van lichamelijk gezonde oud-strij ders en ten ongunste van gepensionneerde en verminkte veteranen. Roosevelt waarschuwde tegen deze nieu we en z.i. onnoodige uitgaven, welke op den duur moest leiden tot ontwrichting van de valuta, daar de hoogere uitgaven niet uit nieuwe belastingen geput konden worden. In de Eerste Kamer werd gisteren begon nen met het wetsontwerp, dat aan den Mi nister den macht wil geven bij algemeene maatregel van bestuur overeenkomsten tus- schen ondernemers verbindend of niet-bin- dend te verklaren. Vanzelfsprekend bleef een scherp verzet van den kant der libera len niet uit, terwijl ook de christelijk-his- torischen bij monde van den heer Pollema zich niet onbetuigd lieten. Van de liberalen liet de heer Van den Bergh den nadruk vallen op de wensche- lij'kheid de ondernemers op andere manie ren dan door de voorgestelde wettelijke middelen te brengen tot het gewenschte doel. De heer Knottenbelt achtte een ander argument blijkbaar gewichtiger en wel dit, dat hier het recht van vereenigen en de vrijheid om verbintenissen aan te gaan worden aangetast en daarmee een der grondslagen van een rechtssysteem, dat zich door eeuwenlange ontwikkeling heeft ge vormd. Dit argument moet wel als muziek geklonken hëbben in de ooren van den heer Pollema (C.H.), die het dan ook in zijn rede nog eens uitdrukkelijk herhaalde. Deze spreker voegde er nog aan toe, dat hier een structuurverandering werd voorgesteld, die buiten de taak van dit kabinet lag. Laat de Regeering voor ieder bijzonder geval een wet indienen; dan is ook de medewerking van de Staten-Generaal verzekerd en de autoriteit van het al of niet verbindend- verklaren verstevigd. Bovendien wordt door dit ontwerp de vrije bedrijfsvormmg aangetast. Weer een geheel andere klank werd ver nomen van den sociaal-deanocratischen heer W i b a u t. Het doel, dat de Regeering zich stelde was volgens deze spreker niet ver keerd, maar het middel, dit ontwerp, zou niets dan teleurstelling baren. Alleen in de socialistische staatsorde zou de zoozeer verlangde samenwerking van de producen ten ten profijte van den consument tot stand kunnen komen. Kartels zullen nooit de belangen der consumenten, maar alleen hun eigen belangen nastreven. Als de Re— geering nu de bevoegdheid krijgt in aller lei opzichten voorwaarden te stellen op straffe van niet-verbindendverklaring van het kartel, dan kan dit eenige verbetering brengen, maar een bedrijfsleven, dat enkel en alleen de belangen der consumenten zal behartigen is alleen te verkrijgen door het bedrijfsleven in handen van den staat te geven. Groote voordeelen voor een doelmatige BINNENLAND MINISTER MARCHANTS OVERGANG. Teleurstelling, welke .spijtig maakt. De anti-revolutionnaire „Rotterdammer" noemt merkwaardig en frappant de felheid, waarmee de vrijzinnige pers het geval Mar- chant beoordeelt. „Hoe is de recleneering? Ze luidt als volgt; Wij vrijzinnigen, hetzij wij commu nist, sociaal- of vrijzinnig-democraat, libe raal of nationaal-socialist zijn, huldigen de ware opvatting, dat iemands godsdienstige belijdenis niet te maken heeft met zijn po litieke overtuiging; al die partijen gaan er trots op, dat zij „geloovige Christenen" on der haar leden tellen; maar in ons land is de praktijk nu eenmaal zoo, dat de „Kerk" over de politieke aansluiting beslist en daarom had minister Marchant onmiddel lijk na zijn overgang tot de R.K. Kerk daar uit de politieke consequenties moeten trek ken. De liberale pers, afgedacht van het mis bruik, dat zij van de „Kerk" maakt, aan vaardt dus met beide handen de Kuyperi- aansche antithese. De roode pers voelt, dat een betoog, leidend naar zoodanige conclu sie, rammelt; maar omdat zij wel de con clusie wil (natuurlijk, er is politieke munt uit te slaan tegen het kabinet!) verwringt Het beroep van Roosevelt op het Huis mocht evenwel niet baten. Het Huis van Afgevaardigden heeft nog maals met 322 tegen 98 stemmen het wets ontwerp tot uitkeering van den bonus aan genomen. Het lot van dit wetsvoorstel hangt thans af van den Staat, die er heden over zal stemmen. HULP VOOR DE HONGERENDEN IN ILLINOIS Omzet-belastingen thans aangenomen Het wetsvoorstel tot heffing van een om zetbelasting van 3 pet. op alle verkoopen, waarvan de opbrengst ten goede zou ko men aan de 1,2 millioen behoeftigen in dezen staat, is gisteren met een meerder heid van 77 stemmen door de wetgevende vergadering van Illinois aangenomen. Het wetsvoorstel was voordien niet minder dan vijfmaal verworpen. functioneering van het bedrijfsleven zag de heer van Embden (VJD.) in het voor gestelde ontwerp. Spr. vond de tegenstand die dit ontwerp ondervond van verschil lende zijden sterk overdreven. Het is een radicale wet en daarom moet er zeer sober mee gewerkt worden, terwijl de Regeering met wijzigingsvoorstellen zal moeten komen indien deze eventueel wenschelijk zouden blijken. De kartels zullen niet alleen voor eigen baat werken, maar zij zullen op een sociaal plan komen te staan. Het alge meen belang eischt dit alles, dus zal spr. voor stemmen. Van de zijde der R. K. fractie voerde de heer de B r u y n het woord. Spr. begon met er den nadruk op te leggen, dat het on verantwoord is het groote algemeen be lang van het economische lev^n vrij en on gebonden in handen te laten van onderne mers, die in de eerste plaats op eigen winst uit zijn. Het algemeen belang eisoht ook ordening van het economisch leven en dit ontwerp is hiervan een eerste schuchtere schrede. Dat algemeen belang is ook de rechtsgrond voor het ontwerp, zooals het de rechtsgrond is voor iedere wet. Als de Regeering meent, dat een aantal onderne mers een prijs .voor hun producten vraagt en kan vragen, dank zij een kartelvorming, die onbillijk en onredelijk is en daardoor het algemeen belang schaadt, dan moet die Regeering de macht hebben in te grijpen en regelend op te treden, waar de vrije on dernemers van hun vrijheid misbruik maak ten. Zoo kan dit ontwerp op het zoo belang rijke gebied van het economische leven be schouwd worden als een begin van orde ning, een zeer onvolledig begin weliswaar, maar een begin. De verwijten van tegen standers, dat de vrijheid aan banden wordt gelegd, gaan niet op, al kan er natuurlijk ook van Regeeringszijde een band gelegd worden, die het economische leven verstikt. Voor de mate van gebondenheid is echter geen vaste richtlijn aan te geven; tijd en omstandigheden zullen deze bepalen. Spr. betoogt de noodzaak van een verdergaande en diepemngrijpender ordening, maar zegt te gelooven, dat de ontwikkeling, die nu is ingezet, voort zal gaan. Zoo zal dit geslacht met zware offers het geluk van een volgend moeten voorbereiden en de Regeering, die dit doet, dient gesteund te worden. Vandaag-is het woord aan Minister Steen- berghe ter verdediging van zijn ontwerp. Vermeld moet nog, dat de Eerste Kamer zonder debat of hoofdelijke stemming de wijziging van de Kieswet heeft aanvaard. zij het betoog eenigszins. De argumentatie luidt nu, dat minister Marchant eigenlijk als man van rechts het onderwijs mishan delde. Practisch gesproken is dit dwaasheid. De minister hield zich aan de wet en spaar de het bijzonder onderwijs niet. Maar principieel veroordeelt men zich zelf door de opmerking, dat men dacht te doen te hebben met een „vrijzinnig" mi nister en nu bleek hij een „kerkelijk" man te zijn. Dat is de groote teleurstelling, welke spijtig maakt. Dat is het bewijs, dat men de antithese welke men zegt te verwerpen, aanvaardt zoodra men politieke schade vreest. Wat zich rond het geval Marchant af speelt is nog leerzamer dan het feit zelf'. Hij had het den heer Colijn moeten zeggen. In de „Utr. Crt." schrijft baron van Wijn bergen, dat het „Utr. Dagblad" met zijn be zwaar: dat minister Marchant, ongetwijfeld met goede bedoelingen (aldus de heer Van Wijnbergen) zijn overgang tot de katholie ke Kerk verscheiden maanden heeft geheim gehouden gelijk had. „Neen, indien het niet enkele dagen te voren reeds was geschied, had bij het blijven in ministersfunctie op den dag van den overgang tot de katholieke Kerk het feit ter kennis moeten zijn gebracht van den heer Colijn". „TOT VERWEER". Brochure van mr. H. P. Marchant. Naar wij vernemen, zal aan het einde van deze week bij A. W. Sijthoffs Uitgevers Maatschappij te Leiden een brochure ver schijnen van mr. H. P. Marchant, getiteld: „Tot Verweer". ZEEVAART KRIJGT STEUN. ƒ8.200.000 uitgetrokken. Thans is ingediend het wetsontwerp tcx steun aan de zeescheepvaart (venstrekking van rentelooze voorschotten). Een bedrag van 8.200.000 is uitgetrokken. Doel van den steun is, dat deel van de koopvaardij in stand te houden, dat een vitaal belang voor het bedrijfsleven en onze handelsposi tie vormt; de steun zal een voorloopig ka rakter dragen; alleen Nederlandsche on dernemingen die een nationaal belang ver tegenwoordigen komen in aanmerking. De regeling zal terugwerkende kracht krijgen van 1 Januari 193 5af. Voor de zeesleepvaart wordt een speciale regeling getroffen; de regeling zal niet gel den voor de kustvaart. De „Benas" wordt met de uitvoering belast. DE ARMENRADEN. Een belangrijke steun bij de woeker bestrijding. Het bestuur van de Nederlandsche Ver- eeniging voor Volkscredietwezen en Woe kerbestrijding heeft zich gewend tot de Tweede Kamer met het verzoek het wets ontwerp ter verlaging van de openbare uit gaven „Bezuinigingsontwerp", voor wat be treft af deeling 2 (Binnenlandsche Zaken), par. 14, Opheffing Armenraden, niet aan te nemen. In de toelichting lezen wij oa: De Armenraden zullen steeds de woeker bestrijding belangrijk kunnen steunen door voorlichtend op te treden, betreffende een goede uitvoering van de Geldschieterswet In het onderzoeken van woekergevallen, het behulpzaam zij bü het opsporen van clandstiene woekeraars hebben de Armen raden bewezen waardevolle inlichtingen te kunnen versrekken. „DE HECHTE BAND". Standaardwerk over ons Vorstenhuis. Ter perse is een nationaal standaardwerk onder den titel „De Hechte Band" over de betrekkingen van ons volk en Vorstenhuis. Dit boek, dat in kloek formaat zal worden uitgegeven, behandelt in een 40-tal hoofd stukken op populaire wijze de verhouding van Oranje tot alle deelen van ons natio nale leven in vroeger tijd en in het heden. Oranje in betrekking tot ons staatsbestel, de volkswelvaart, de weldadigheid, de Leidsche Universiteit, onze internationale positie, de kerk, de vredesgedachte, het misdeelde kind, de defensie, de mobilisatie, de vloot, de Kon. MiL Academie, de Raad van State, de jeugd, de lagere school. Oranje's beteeken is voor bepaalde ge westen van ons land: Friesland, Groningen, Overijssel, Utrecht, Zeeuwsch-Vlaanderen, Brabant, Limburg, West-Friesland, Luxem burg. Oranje's relaties tot bepaalde steden: Am sterdam, Apeldoorn, Delft, den Haag, Rot terdam, Batavia, Soestdijk. Het beeld, dat onze letterkunde van het Huis van Oranje geeft: Onze 17e eeuwsche dichters, onze strijdpoëzie, onze 19e eeuw sche dichters, onze dramatiek, onze romans en Oranje. „De Hechte Band" verschijnt onder re dactie van M. J. Leendertse en wordt inge leid door Z-Exc. Mr. D. Fock, oud-Gouver neur-Generaal van Ned. Oost-Indië en Mi nister van Staat. De medewerkers zijn: prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lobman, Generaal C. J. Snijders, prof. dr. Z. W. Sneller, prof. dr. L. Knappert, prof. dr. A. van Veldhuizen, prof. dr. J. A. v. Hamei, Gerard Knuvelder, dr. J. R. Callenbach, H. Oh. G. J. van der Mandere, A. Hallema, Marie C. van Zegge len, luit.-generaal jhr. W. Röell, luit.-gene raal Fh. W. Weber, kapitein ter zee b. d. J. C. M. Warnsinck, H. Schulte Nordholt, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, prof. dr. J. H. Gunning Wz., dr. H. B. F. Wes- terouen van Meeteren, prof. dr. H. Brug- mans, Wouter van Riesen, dr. J. Itjeshorst Jz., dr. A. van Hulzen, mr. P. Dieleman, mr. dr. L. J. C. van Gorkum, mr. E. J. H. Jas par, D. Brouwer, J. Steur, prof. dr. A. J. Barnouw, dr. J. F. M. Sterck, prof. J. W. Geels, dr. W. van Eeden, dr. W. Moll, dr. A. R. Zimmermamn, Tine Bonnema, dr. J. W. Wijn, dr. C. Cath. van der Graft, dr. C. Tazelaar, dr. J. C. van der Does, dr. P. H. Ritter Jr. en Ellen Russe. Het boek, dat onze Koningin zal worden aangeboden als een feestgeschenk tot Harer Majesteits 55en jaardag, wordt uitgegeven door de firma Scheltens en Giltay te Am sterdam. NED. R. K. KERKMUZIEKSCHOOL „ST. CAECILIA". Herdenking Tweede Lustrum. De Ned. R. K. Kerkmuziekschool, Plom pe torenstraat 3 te Utrecht, staande onder toezicht van het Doorluchtig Episcopaat en stichting van de Ned. St. Gregoriusvereend- ging, zal de volgende maand haar tienjarig bestaan herdenken. Dit tweede lustrum zal evenals het eerste, feestelijk worden gevierd, doch in verband met de ernstige tijdsomstandigheden op be scheidener wijze dan de herdenking van het vijfjarig ibestaan in den zomer van 1930. Als data voor de lustrum-herdenking zijn vastgesteld Zondag 16 en Maandag 17 Juni as. Nadere bijzonderheden volgen. BALDWIN.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6