'sCravenhage,accoord TE HUUR Nieuwe tioll. Kolmaatjes DONDERDAG 23 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MAMA-CONGREGATIE JONGENS O. L. VR. HEM. EN H. JOSEPH Dies-viering De algemeene H. Communie, die door de leden in verband met de dies-viering zal gehouden worden, zal niet plaats hebben op Zondag 26 Mei, maar op Zondag 2 Juni a.s. De tooneelavond zal doorgaan op den af gesproken tijd d.w.z. op Zondag 26 Mei voor afdeeling A (ouderen) en op Dins dag 28 Mei voor afdeeling B (jongeren). Beide avonden zullen aanvangen om 8.15 uur. St. Josephs Gezellen Vereeniging. De leden der retraiteclub St. Clemens Maria Hofbauer worden herinnerd aan de recollectieoefening hedenavond te 8.45 HET VEEMARKTTERREIN. Over parkeergeld en verkeersregelingen. Onder verwijzing naar de in ons blad van 8 dezer verschenen openbare kennisgeving van B. en W. terzake van de ingebruikne ming van het veemarkt-parkeerterrein op het Schuttersveld, verzoekt de directeur van de Markt- en Havendienst ons betrok kenen er nadrukkelijk op te willen wijzen, ter voorkoming van ongewenschte gevol gen, dat voor het parkeeren van wagens of automobielen, bestemd voor vee-trans port, zoowel op het Schuttersveld als op andere plaatsen in de stad en niet alleen op veemarktdagen, maar ook op dagen waarop vette varkensmarkt wordt gehou den, parkeergeld verschuldigd is. De regeling van het verkeer naar- en van de veemarkt zal zoolang de veemarkt- terreinen nog niet geheel gereed zijn, nog wel eenige stagnatie geven. Daarvan is ieder overtuigd, maar juist daarom wordt van ieder belanghebbende volle medewer king gevraagd om alles althans zoo vlot mogelijk te doen verloopen. Dat kon vorige week niet van iederen veemarktbezoeker gezegd worden. Verleden week werd het nieuwe parkeer terrein aan de Schuttersveld voor het eerst in gebruik genomen. Hier is voldoende ruimte om te parkeeren, ook al heeft het een ongelukkigen vorm, mede doordat een 4 M. breede strook voor militairen-doortocht moest worden vrijgehouden. Ter rechterzijde op dit terrein ligt een grasstrook, dat bestemd is voor het uit- en inladen van vee. Wanneer de lustrumfees ten achter den rug zijn, zal deze -strook verhoogd terrein worden, waardoor de auto's hier achteruit kunnen voorrijden, hetgeen het inladen van vee vergemakke lijkt. Voor de schapen heeft dit vorige week echter stagnatie gegeven, wijl bleek, dat de dieren welke via den Rijnsburgersin- gel naar de Lammermarkt moesten zich niet op het asphalt durfden begeven. Daarom moest van dezen maatregel wor den afgezien. Intusschen ligt 'n gedeelte van het vee marktterrein morgen weer opgebroken, zoodat bij de nieuwe regeling nog meer moeilijkheden te wachten zijn. Daarom verzoekt de directeur van den Markt- en Havendienst ons te willen mede- deelen, dat alle dieren evenals voorheen naar de veemarkt gebracht moeten wor den, met dit verschil, dat de ledige wa gens via den nieuwen weg naar het par keerterrein op het Schuttersveld moeten trekken. Alles medewerking wordt verzocht. DE HORTUS BOTANICUS Het 350-jarig bestaan In 1937 zal ter gelegenheid van het 350- jarig bestaan van den Hortus Botanicus alhier een gedenkboek verschijnen, waar in verschilende artikelen over het ont staan, den groei en plannen voor de toe komst van den tuin zullen worden opge nomen. Het bestuur van de Stichting tot Bevordering van de Belangen van den Hortus Botanicus alhier wenscht in dit boek, zoo mogelijk, ook een bijdrage van één der leden dier stichting te plaatsen in den vorm van een foto op teekening van een detail uit den Hortus. Voor dit doel wordt een wedstrijd uitgeschreven onder de leden (of kinderen van leden) dier stichting. Zij die hieraan wenschen deel te nemen worden vrzocht zich op te geven voor 1 Juli a.s., bij den heer H. Veen- dorp, hortulanus, waar verdere inlichtin gen omtrent dezen wedstrijd kunnen wor den verkregen. E. H. B. O. Door den Kring Leiden van vereenigin gen voor Eerste Hulp bij Ongelukken werd de behoefte gevoeld het publiek vertrouwd te maken met de werkwijze van de aange sloten vereenigingen, ten einde het ver trouwen en de medewerking van om standers bij ongevallen te bevorderen. Het beste middel hiertoe is wel het pu bliek op directe wijze aanschouwelijk te toonen wat de bedoeling van E. H. B. O. is. Hiertoe zijn plannen ontworpen om in den vorm van wedstrijden, waarbij een ongeval wordt verondersteld, hetwelk door gediplomeerde E. H. B. O.'ers wordt be handeld, dit doel te bereiken. Zaterdag a.s. 's avonds 8 uur zal de groo te stadsgehoorzaal worden omgevormd in een ongevalterrein bij uitstek. 32 groepen, elk bestaande uit 5 personen, zoowel dames als heeren, zullen met el kander op vreedzame wijze wedijveren in het aanleggen van verbanden, het vervoe ren van patiënten, het spalken van gebro ken ledematen en al datgene, waarin een E. H. B. O.'er bekwaam moet zijn. Speciaal voor deze demonstratie heeft zich een eerecomité gevormd bestaande uit: mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burge meester der gemeente Leiden, prof. dr. W. F. Suermondt, hoogleeraar in de Heelkun de aan de Universiteit, dr. H. H. Maas, voorzitter van de vereeniging Het Neder - landsche Roode Kruis, afd. Leiden, direc teur van het Academisch Ziekenhuis, J. P. Gouverneur, burgemeester van Sassen- heim, W. J. H. J. M. Keyzer, burgemees ter van Stompwijk en Veur, M. J. E. Kwint, burgemeester van Koudekerk (Z.-H.) voor zitter der Ver. Veilig Verkeer, mr. D. F. Pont, burgemeester van Hillegom, E. Ver- nède, burgemeester van Voorschoten, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, bur gemeester van Lisse, dr. M. D. Horst, di recteur Gemeentelijke Geneeskundige, en Gezondheidsdienst alhier en R. J. Meyer, Commissaris van Politie, alhier. Dat deze „Voorpost van den Dokter" ook in medische kringen belangstelling onder vindt moge blijken uit de spontaniteit waarmede achttien artsen op eerste ver zoek gevolg hebben gegeven aan de uit- noodiging zitting te nemen in de jury voor deze wedstrijden. Door een lagen entrée-prijs is vrijwel ieder in de gelegenheid dezen leerzamen avond bij te wonen. Wij bevelen een be zoek gaarne aan. HET „TURK"-BOEKJE. De directie van café-restaurant „In den Vergulden Turk" alhier, heeft aan Prinses Juliana aangeboden een luxe uitgave van het geschiedkundige boekje over „de Turk". Namens de prinses is aan de directie van de Turk dank hiervoor betuigd, waarbij de verzekering werd gegeven, dat de prin ses van den inhoud met belangstelling ken nis heeft genomen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6370. Chemische Fa briek van Simplesite Producten, Leiden, Lammenschamsweg 10. De opgave inge schreven op 12 Februari 1935, waarbij J. Kleine opgave deed geen verdere samen werking met den mede-venoot J. J. Strot- mann te wenschen en de vennootschap als ontbonden te beschouwen, is overeenkom stig art. 20 lid 1 der Handelsregisterwet op last van den Kantonrechter doorgehaald. 211, N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfa- brieken voorheen D. van Oordt Co., Al phen a. d. Rijn, Woubrugscheweg 10. Uittr. Comm.: J. C. van Eek, Rijswijk. N. Dir.: J. P. Abbinga, Alphen a. d. Rijn. 4456. J. B. Wesselingh, Leiden, Oldenbar- neveltstraat 35, comestibles. Uittr. E.: J. B. Wesselingh, d.d. 1 April 1935. Wijz. han- delsn. in: P. v. d. Hoeven. 2165. N.V. Algemeene Brandstoffenhandel „Leiden", Leiden, Haagweg 15. Vest. fil.: Leiden, Hansenstraat 73 o. d. naam: Carl Brandse, d.d. 1 Mei 1935. Volmacht ver leend aan: P. van der Made, Leiden (B.P.). Procuratie verleend aan: H. Aukes, Ledden (B.P.). 't Was vanmorgen tegen 10 uur een drukte op den Heerensingel rondom de ka tholieke kerk aldaar, alsof 't Zondag was. En even over tienen was het ruime kerk gebouw bezet, als op een heel bijzonderen feestdag. Wij vernamen, dat de koster, de heer J. Ouwerkerk, in het huwelijk zou tre den met mej. P. v. Kins. De weleerw. heer Kapelaan P. Hessing droeg de plechtige hu welijks-Mis op; de geestelijkheid der pa rochie woonde de plechtigheid bij. De pa rochianen toonden door hun talrijke aan wezigheid een hartelijk meeleven met dit voor den koster belangrijk gebeuren! Na de H. Mis werd het echtpaar in de zaal der pastorie ontvangen door het Kerkbestuur, welks voorzitter, de hoogeerw. heer Deken Homuille bij de gelukwenschen namens het Kerkbestuur een enveloppe met inhoud overhandigde. Voor het examen der Vereeniging van spraakleeraren zijn alhier geslaagd de da mes T. Bolt jes-Ly kies, Bussum; D. Let te- boer, Almelo; J. van Els-Tielemans, Leiden; A. Ragetli, Zaandam; B. West, Arnhem; Chr. Rudolphi, Deventer; M. Ouwehamd, Vlissingen; J. Timmer, Amsterdam en de heer Hans Ponten, Utrecht. Voor het examen, ter verkrijging van het diploma van bouwkundig opzichter B.N.A. 1935, slaagde de heer Krijn Dubbeldam, alhier. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Studiën over Gods dienstdelicten", de heer R. Baelde, geboren te Rotterdam. - doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde, de heeren E. C. H. Palm, Den Haag en A. J. van Druggen, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. Indische Staatsregeling. Zonder debat en z.hst. wordt aangeno men het wetsontwerp tot wijziging der In dische Staatsregeling (vermindering van het aantal leden van het College van Gede legeerden). Ondernemers-overeenkomsten. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp „algemeen verhinderd en on verhinderd verklaren van ondernemers- overeenkomsten". De Minister van Economische Zaken, de heer Steenberghe, deelt n.a.v. op merkingen van den heer v. Embden mede, dat de bedoeling der regeering niet is, dat de maatregelen zullen leiden tot sluiting van bedrijven en instandhouding van zwakke ondernemingen. Spreker heeft er bezwaar tegen, de wet „kartelwet" te noemen, daar ze niet het ka rakter van kartelwet draagt. De wet is geen crisiswet; bedoeling is: aanpassing bij de gewijzigde wereldstruc tuur. Zoolang niet volledig evenwicht kan wor den bereikt tusschen vraag en aanbod, is het clompement van prijspolitiek onvermij delijk. De heer Wibaut (SD). verwacht wei nig van dit wetsontwerp doch zal niet te gen stemmen. De heeren Knottenbelt (Lib.), v. d. Bergh (Lib.) repliceeren. De heer de Savornin Loh man (Chr.-Hist) verklaart, vóór te zullen stem men, hetgeen echter geen instemming met de algemeene motiveering van het ontwerp beteekent. De heer v. d. Hoeven (Chr. Hist.) is het eens met den heer Pollema en zal te gen stemmen. De minister dupliceert. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 31 tegen 8 stemmen (tegen de liberalen en de Chr. Hist, leden de Gijselaar, Pollema, v. d. Hoeven en de voorzitter). De vergadering wordt te 12.40 gesloten. OM DEN ZILVEREN VLEUGEL VAN AMSTERDAM. De Zilveren Vleugel van Amsterdam is een wisselprijs, die de Amsterdamsche Aero Club uitlooft in een wedstrijd voor ama teurvliegers, die jaarlijks gehouden zal worden. Doel van den wedstrijd is de ken nis van luchtnavigatie en behendigheid in het omgaan met een vliegtuig te bevorde ren. Om in het bezit van den prijs te komen, zal dezelfde vlieger den prijs twee maal achtereen, of driemaal in het geheel moeten winnen. Alle deelnemers zullen een voorgeschre ven route van ten hoogste vier honderd K.M. boven Nederlandsch gebied moeten vliegen, die begint en eindigt op Schiphol. Aan iederen deelnemer wordt anderhalf uur voor zijn starttijd een landkaart ver strekt, waarop de route aangegeven is met de controlepunten, waarover hij moet vlie gen en de terreinen, waar tusschen-landin- gen gemaakt moeten worden. Hem zullen gegevens over windrichting en windsnel heid ingevolge de laatste weerberichten verstrekt worden, alsmede materiaal voor kaartpassen. De deelnemer zal voor zich zelf de koersen bepalen, die hij zal vliegen en tevens de tijden, die hij denkt noodig te hebben voor het afleggen der trajecten van de route. Hij levert ten hoogste een uur, nadat hem de routkaart verstrekt is, de door hem bepaalde vliegtijden bij de jury in. Winnaar is degene, die het zuiverst zijn tijd bepaalt en de route met het hoog ste aantal winstpunten aflegt. Nadere bijzonderheden omtrent den wed strijd geeft het reglement. Zaterdag as. zal deze wedstrijd voor het eerst gehouden worden, omstreeks 12.30 uur starten de deelnemers van Schiphol, terwijl het eerste toestel weder om circa drie uur op Schiphol kan landen. Veertien sportvliegers hebben zich voor deelneming aan den wedstrijd opgegeven, terwijl twee leerlingen van de Rijksopleiding voor Ver keersvlieger en vier van de Opleiding te Soestebberg onder bijzondere voorwaarden aan den wedstrijd deelnemen. Ongetwijfeld zal voor het vertrek en de aankomst der twintig vliegtuigen op Schip hol groote belangstelling bestaan. VERGIFTIGING IN AMSTERDAM. Boonenkruid dat geen boonenkruid was. Er zijn in de laatste 10 dagen te Amster dam in een 9-tal gezinnen vrij" ernstige ver giftigingen voorgekomen, welke men in den eersten tijd bij den Geneesk. Dienst niet precies wist te analyseeren. De verschijnselen uitten zich in eigenaar dige vormen van dubbel zien, duizeligheid, een roes, versnelde pols, een droge mond, dikke keel, terwijl ook de pupillen niet goed functioneerden, kortom verschijnseled, die min of meer gelijken op dronkenschap en die wezen in de richting van het z.g. botu lism e, hetgeen veroorzaakt wordt door de anaërobe-bacterie, die men wel kan vinden in producten zooals conserven, die van de lucht zijn afgesloten. Een bacterie, die uiterst gevaarlijk kan zijn. Het bleek den G. G. D. dat alle slachtoffers tuinboonen hadden gegeten en men vermoedde, dat de vergiftiging zou zijn voorgekomen doordat de tuinboonen in blik de bovengenoemde bacteriën zouden bevatten. Toch kon dit niet heelemaal juist zijn, daar een der fa milies weliswaar tuinboonen had gegeten, doch versche. Het bleek toen, dat bij eiken aankoop van tuinboonen een klein zakje gedroogd boonenkruid werd cadeau gege ven. Men onderzocht ook dit en kwam tot de ontdekking, dat dit boonenkruid in bouw eenigszins afweek van normaal boonen kruid. Prof. v. d. Wielen ontdekte in dit boo nenkruid z.g. atropine en skopolamine, beide ernstige vergiften. De G.GJD. begaf zich dus naar den le verancier van dit boonenkruid, een krui dentuin ergens buiten Amsterdam gelegen. De kruidentuin was zeer ouderwetsch in gericht en de verschillende producten ston den op een zolder opgeslagen, zonder dat daarbij voldoende orde was. Zoo kan het gebeuren, dat men voor een bestelling van een pond of twaalf boonenkruid, dat zon der etiket in een bus op die zolder had ge staan, in plaats van dit boonenkruid stra monium stuurde, een kruid, dat wordt ge bruikt voor den aanmaak van asthma-si- garen en -sigaretten en dat bovengenoemde ernstige vergiften bevat. Inmiddels was deze hoeveelheid in 52 winkels te Amsterdam afgeleverd. Men heeft nu alles in beslag genomen zoodat verdere mogelijkheden van vergiftiging ab soluut uitgesloten zijn. In het geheel zijn er circa twintig menschen uit negen gezin nen het slachtoffer geworden. Hoewel de slachtoffert eenige dagen vrij ernstig ziek zijn geweest, heeft het vergif gelukkig geen ernstige gevolgen gehad. TELEGRAMMEN JARIJS, 23 Mei (V.D.). In politieke kringen koestert men de vrees, dat. de moeilijkheden, waartegenover de regeering zich geplaatst ziet bij haar poging de nieu we begrooting in evenwicht te brengen, tot den val van de regeering-Flandrin zouden kunnen leiden. Tengevolge van de dalende inkomsten zullen ook de uitgaven minder moeten worden en verwacht wordt, dat de regeering een tekort van 5 milliard zal moeten dekken, o.a. door ingrijpende be zuiniging op de sociale maatregelen, wat natuurlijk in linksche kringen verzet zal wokken. De voorstanders van devaluatie vestigen hun hoop op deze moeilijkheden en bepleiten een oplossing der begrootings- moeilijkheden met behulp van inflatie- maatregelen. De regeering heeft dan ook besloten om uit de moeilijkheden te komen het parle ment de noodige financieele volmachten te vragen, zooals in 1926 Poincaré heeft ge daan, teneinde met uitschakeling van het parlement de begrooting te kunnen vast stellen. DE OVERSTROOMINGEN IN OKLA HOMA EN TEXAS OKLAHOMA, City, 23 Mei. V.D.) Door het buiten haar oevers treden van de Canadian River en ander rivieren, zijn in Oklahoma nieuwe groote overstroomin gen ontstaan, waardoor in dezen staat 20.000 acres en in Texas 125.000 acres land onder water staan. Door de vernielingen die de overstrooming heeft veroorzaakt, zijn in beide staten ongeveer 4000 farmers dakloos geworden. Indien het water nog verder stijgt, loopt ook de omgeving van Oklahoma City gevaar. Verscheidene brug gen over de Canadian River zijn door het hooge water weggeslagen. OOK STOFSTORMEN TE ROME ROME, 23 Mei (V.D.) Niet alleen de Vereenigde Staten, maar ook Italië kent thans de beruchte stofstormen. Gisteren heeft een hevige stofzandstorm in de om geving van Rome groote schade aange richt en bovendien de dood van twee per sonen veroorzaakt. Tegen den middag was de stofwolk zoo dicht, dat men den koepel van de St. Pieter niet meer kon onderschei den. Het stofzand is afkomstig uit de Afri- kaansche woestijn, vanwaar het door den wind hoog over de Middellandsche Zee naar Italië is gevoerd. WEER DRIE DOODEN OP DE AUTO RENBAAN TE INDIANAPOLIS NEW-YORK, 23 Mei (V.D.). Bij een oefenrit op de autorenbaan te Indianapolis reed gisteren een raceauto met groote snel heid tegen een muur, terwijl een tweede auto met de eerste auto in botsing kwam. Beiden auto's werden vernield en drie per sonen werden gedood, o.a. de bekende cou reur Stubblefield. Sedert de opening van de autorenbaan te Indianapolis in 1909 heben 23 coureurs of hun mecaniciens en 4 personen uit het pu bliek bij race-ongelukken den dood ge vonden. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.303/^ Berlijn 59.52l/2 New York1.48 Parijs 9-741/4 Brussel 25.03 Zwitserland47.82 Milaan 12.20 Madrid 20.20 Oslo36.70 Kopenhagen32.621/2 Stockholm 37.65 Weenen Praag6.161/2 Boedapest Prolongatie 2 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. De stemming op de Amsterdamsche fondsenmarkt was gepaald willig, waartoe werd bijgedragen door tal van factoren. Wat de algemeene tendenzen betreft, werd de markt gunstig beinvloed door de vaste houding van Wallstreet en de verwachting, dat de Patman-wet zal worden aangeno men ondanks het verzet van Roosevelt. De rede van Baldwin werd in hooge mate con structief geacht, terwijl tenslotte de vaste houding der buitenlandsche wisselkoersen niet zonder uitwerking bleef. De markt werd voorts gestimuleerd door de willige houding van Oliewaarden, die heden uit ging van Wallstreet, waar Standard Oils ruim 2 dollar stegen. Kon. Olies ontmoet ten meer vraag van locale zijde, waardoor de koers opnieuw 7 pet. kan stijgen, dank zij het feit, dat de verkooper der laatste dagen zich nagenoeg geheel teruggetrokken had. Ook de Amerikaansche oliesoorten waren vast, waarbij Shell Unions tot 7 pet. verbeterden. Van de Industrieelen kwamen Unielevers een fractie boven pari. Philips verbeterden ongeveer 1 pet. Aku's waren zoo goed als onveranderd. Calvé Delft no teerde enkele pets. hooger. Voor Rubber bestond eenige belangstel ling in verband met de opgewekte beschou wingen, omtrent de vooruitzichten op de rubbermarkt. Amsterdam Rubbers waren 2 pet. hooger. Suikers werden gesteund door berichten, dat men in deskundige BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johanna, d. van C. F. A. Kamphues en J. C. Bijleveld Jacoba, d. van A. Vlieland en A. v. Beelen Machtil- da, d. van W. R. v. Kooij en J. Bink Mach telt je, d. van W. v. d. Linden en C. v. d. Nieuwendijk Neeltje, d. van H. F. Tigglman en J. Redeker Mathilda Sara, d. van A. D. Keessen en M. J. Bras An- tanie, z. van G. v. d. Vijver en L. Hogewo- ning Adriana Huberdina, d. van P. v. Leeuwen en M. Boot. Ondertrouwd: H. H. Funke jm. 35 j. en M. Lijklema jd. 24 j. C. M. Emeis jm. 29 j. en A. C. G. Jonk jd. 26 j. J. J. Hoogenboom jm. 30 j. en J. W. Poodt jd. 34 j. A. Leune jm. 24 j. en M. E. Kupelz jd. 23 j. W. v. d. Bijl jm. 25 j. en E. M. Zwart jd. 24 j. J. F. Kriek jm. 24 j. en M. A. v. Schaik jd. 25 j. Gehuwd: C. Bekooij jm. en M. Vin- court jd. -J. Boot wedn. en A. Vlieland jd. J. Dreef jm. en M. C. Flippo jd. J. Hockx jm. en E. K. J. Melzer jd. L. J. A. Martijn jm. en B. C. Groenewegen jd. J. C. Ouwerkerk jm. en P. G. v. Kins jd. J. J. v. d. Pot jm. en C. de Tombe jd. L. J. A. Roedorff jm. en A. Verboog jd. H. v. d. Zeeuw jm. en J. Roelandse jd. T. Veldhuyzen jm. en H. J. v. d. Broek jd. Overleden: H. M. v. Dinten-v. Dijk vr. 66 j. G. Noordanus-Bogaards vr. 66 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. kringen de toekomst minder somber inziet. H.V.A.'s konden hierdoor 7 pet. aantrek ken. Tabakken liepen een kleinigheid op. Scheepv. waren meerendeels vaster op de verleening van een subsidie. Ned. Scheepv. Unies golden 124 hooger. Van de Mijnw. liepen Alg. Exploraties 11 pet. op in ver band met de aanboring van een spuitende bron, later trad een daling in. Duitsche obligaties verkeerden in herstel. Young- leening steeg met 1 pet. Amerikanen gaven meerendeels hoogers koersen te zien. De Nederlandsche obligatiemarkt was onbeha gelijk; de handel was kalm, doch de koer sen vertoonden bijna algemeen eenige nei ging tot reactie. gj 8 Juni a s. herdenken onze geliefde Oudere H. PH. VOSELEZANG C.VOGELEZANG-SIMONS den Zegen van hun 25-jarig huwelijk. g Hun dankbare kinderen THEO en Verloofde. 8 PAUL, Theolog. 8 Warmond, g AU 5 KOOS g TOOS BERT g GERARD TRUUS Receptie: 26 Mei 12 u. 3 Leiden, 26 Mei 1935. jg Langestr. 45. 757 g In het faillissement van W. G. VAN DE LIST te Katwijk aan den Rijn is bepaald: 1. dat de vorderingen bij den curator moeten worden ingediend voor 10 Juni 1935: 2. dat de verificatieverga dering wordt gehouden op 29 Juni 1935 des voormiddags te tien uur in het Gerechts gebouw, Korte Voorhout 11 te 's-Gravenhage. 2985 De curator Mr. E. J. M. H. BOLSIUS. Leiden, Stationsweg 8a. 711 2969 Een droog pakhuis aan de Langebrug Nr. 4 (vlak bij Rapenburg). Huurprijs 5.p. week. Te bevragen: Heeren gracht Nr. 12, Tel. 590. 10 cent per stuk Bakpaling 0.75 per pond Stoofpaling 0.50 per pond Dikke BI. Zoutevisch 0.35 p. pond - BI. Zoutevisch 0.25 p. pond - Zoute Oor en 0.15 p. pond - Versch gepelde Gar nalen ƒ0.16 p. ons. 794 H. S. TEIJN V ischhandel Lage Rijndijk 32 - Telef. 573

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3