MAANDAG 20 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 1 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. LEIDEN I—VOLENDAM III. 1—2 Als scheidsrechter D. Zoet laat aanvan gen, speelt Leiden in de volgende opstel ling: d. Alberts, Lb. D. Kerkvliet, r. b. A. Kamphues; 1. h. L. Groenewegen, m. h. S. BrakeL r. h. J. Kraan; L b. B. Goddijn, L b. B. Vuurpijt, m. v. J. Hensing, r. b. G. v. d. Berg en r. b. W. Detering. De eerste aanval is voor Leiden, doch de scheidsrechter doet de prachtkans te niet gaan door ten onrecte voor off-side te fluiten. Weer trekt Leiden ten aanval, een uitstekende doorbraak en het schot van Hensing treft doel. Na 10 minuten krijgt Volendam den eersten corner te nemen. De bal wordt keurig weggewerkt, een hard schot van Vurpijl volgt, doch juist tegen de bovenlat. Volendam presteert niet veel, ook een tweetal corners zijn ongevaarlijk. Kerk vliet speelt uitstekend en Brakel verdeelt het spel goed. Dank zij foutieve scheids rechterlijke beslissingen blijven doelpunten voor Leiden uit. Met onveranderden stand breekt de rust aan. Terstond na de hervat ting maakt Volendam fraai gelijk. De Lei- den-spelers werken hard om het verloren terrein in te halen, maar het schieten is erbarmelijk slecht. Tevens begaat de half- linie, gelijk in de voorgaande wedstrijden de fout het backstel gezelschap te houden. Ook de scheidsrechter blijft „achter", waardoor voor Leiden, wegens hands in het beruchte gebied, een penalty verloren gaat. Na een goed geleiden aanval neemt Volendam weldra de leiding. Spoedig volgt het derde Volendamsche doelpunt. Alleen de arbiter heeft buitenspel geconstateerd en het goede doelpunt wordt geannuleerd. Een dergelijke leiding werkt deprimeerend op beide elftallen. Een Volendammer moet het veld verlaten, doch de wijdbroeken blij ven stand houden. Dan krijgt Volendam een penalty cadeau, de keeper van Leiden begaat een overtreding, terwijl de scheids rechter een fout begaat door het gemaakte doelpunt ongeldig te verklaren. Overge nomen gaat de 11 meterschop naast. Enkele minuten resteeren nog, maar als het eind signaal klinkt is de stand onveranderd. Weer heeft Leiden verloren. Wel is er hard voor de overwinning gewerkt, maar op verkeerde manier. Zal de halflinie wel ooit haar plaats leer en? As. Zondag vindt de returnmatch plaats Zij, die het Leiden-team naar Volendam wenschen te begeleiden kunnen zich tot Woensdagavond bij den heer H. van Haas teren, Stadhouderslaan, opgeven. Mede met een bezoek aan Marken belooft dit een plezierige sportdag te 'worden. ALPH. BOTS I—ST. IGNATIUS 5—1. In tegenstelling met vorige week, waren de Boys er thans beduidend beter in. De Rotterdammers hebben dit aan den lijve ondervonden, zij kregen nl. een 51 ne derlaag te slikken, inderdaad een goede praestatie. Onder flinke belangstelling blies scheidsrechter van der Geer de elf tallen binnen de lijnen. De Boys verkiezen het voordeel van den wind. Dadelijk na den aftrap ontwikkelt zich een vlugge meest gelijk opgaande strijd. De bezoekers zijn iets sneller en technisch beter, doch dit neemt niet weg, dat de Boys het eerste suc ces boeken, wanneer na plm. 10 min. bij een voorzet van links Georgis het leder onberispelijk in den linker bovenhoek van het net plaatst (10). Een oogenblik later ontstaat voor het Rotterdamsche doel groot gevaar, wanneer langs den uitgeloopen keeper ,het leder naast werd geschoten. Het blijkt slechts een kort uitstel, de hard zwoegende Boys aangemoedigd door het publiek, komen opnieuw in den aanval. Nadat eerst een buitenspel doelpunt him parten speelt, weet v. d. Louw even later met een goed geplaatst schot het net te vinden (20). Uit een voorzet van links maakt Georg er met zijn hoofd weldra 30 van. Nog voor de rust aanbreekt scoren de bezoekers door de linksbuiten hun eerste tegenpunt (31). In de tweede helft zijn de bezoekers, gesteund door den wind, aanvankelijk iets sterker, maar lang duurt dit overwicht niet. Reeds na 15 min. heb ben de Boys door de Hey voor de vierde maal het net gevonden. De bezoekers antwoorden met eenige tegenaanvallen, doch daarmede weet doelman van Leeu wen wel raad, zóodat succes uitblijft. Als de bovenlat eens voor de bezoekers red ding heeft gebracht, krijgt plotseling Georgis den bal te pakken, om met een verradelijk schot het leder over den ver bluften keeper heen, in het net te plaat sen (51). Eenige minuten voor het ein de moet Paardekoot>er van verder spelen afzien, de bezoekers trachten alsnog hun achterstand te verkleinen, maar slagen daarin niet, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning der Boys. R.K. Sportvereen. „Rood-Wit" De beide gespeelde wedstrijden leverden ons overwinningen op. De reserven waren de meerderen van V.C.H. n en wonnen verdiend met 71. De junioren toonden zich ook sterker dan hun stadgenoote Leiden en wonnen met 41. R. K. Voetbalver. „K. R. V." Gisteren speelde KRV II—KRV Hl den beslissingswedstrijd voor de 2e en 3e plaats. Het geluk was aan de zijde van het tweede, het won met 10. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De b-junioren speelden een onfortuinlijken wedstrijd en verloren in Warmond van SMC a met 06. Deze week zonder tegen bericht is het Woensdag trainen voor de junioren. Donderdag voor de senioren, aan vang 8 uur. Denkt u eraan, dat stilstaande auto s tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? R. K. Sportver. „D. O. S." DOS II klopte TYBB m met 3—0. Het was een spannende ontmoeting en TYBB had zeker verdiend de eer te redden. Het eerste kwartier ging de strijd tamelijk ge lijk op. Doch toen kwam D. O. S. allengs in de meerderheid. Er worden dan op het TYBB-doel een drietal corners genomen, echter zonder resultaat. Niet lang daarna opent Akerboom de score (10). Voordat de eerste helft is verstreken weet Van Zanten no. 2 onhoudbaar in het TYBB-doel te plaatsen (20). Met dezen stand wordt gedraaid. De tweede helft wordt over het alge meen wat steviger gespeeld en bij het soms al te hard aanpakken volgen vele vrije schoppen. D. O. S. kreeg tot 2 maal toe een elfmeterschop te nemen, doch beide gaan naast, Op het D. O. S.-doel volgen ook een paar corners, doch steeds op het juiste moment, brengt een D. O. S.-been of hoofd redding, terwijl de Koning goed in vorm is. Toch weet van Zanten den TYBB-keeper, die is uitgeloopen, prachtig' te passeeren (30). Met dezen stand komt het einde. DOS IH bij Steeds Hooger I te gast, speelde gelijk (22). DOS V klopte Steeds Hooger EI met 30 en DOS a liet de puntjes te Noord- wijk aan SJC a (20). R. K. Sportver. „Adolf Kolping". Voor een talrijk publiek en onder leiding van scheidsrechter Smaling speelde het eer ste elftal zijn eersten degradatie-wedstrijd tegen ODI I van Leimuiden. Als de scheids rechter beide elftallen binnen de lijnen blaast, feliciteert de aanvoerder van Kol ping de ODI-heeren met him behaald kam pioenschap en overhandigt hen een mooi bouquet. Van de zijde van ODI wordt dit op bijzonder hoogen prijs gesteld. Dan wan neer de wedstrijd een aanvang genomen heeft is ODI, gesteund door den vrij ster ken wind, voor de rust wel in de meerder heid, doch dank zij de stugge verdediging van Kolping blijven doelpunten uit, en treedt de rust met 00 in. Na de hervatting krijgen wij het tegen deel te zien en belaagt Kolping menigmaal het ODI-doel, doch na een half uur spelen zet ODI een mooien aanval op, waaruit haar linksbuiten met een fraai schot z'n club de leiding geeft. Dit ontmoedigt Kolping geenszins en weldra volgt een doorbraak van den middenvoor. Met een onhoudbaar schot brengt hij den stand op gelijken voet. Verder wordt niet meer gedoelpunt. Met dezen uitslag mogen beide partijen tevre den zijn. Het was een mooie pittige partij, waarbij elke zweem van ruwheid ontbrak. De scheidsrechter hield de leiding strak, wat zeker noodzakelijk is met dergelijke wedstrijden. Ons tweede elftal verloor haar laatsten competitiewedstrijd tegen St. Bernardus II met 52. Onze Junioren wisten beslag te leggen op een mooie medaille, doordat zij de jongens van Trekvogels wisten te klop pen met 10. Kranig jongens! R. K. Sportver. „Kolping Boys". Het eerste elftal trok met verschillende invallers naar Meerburg om Meerburg I partij te geven. Voor de rust waren de par tijen aan elkaar gewaagd en wistMeerburg 1 maal te doelpunten. Na de rust was Meerburg sterker en won tenslotte met 6—0. De a junioren speelden met 1 invaller tegen St. Bernardus a jun. en aanvankelijk met veel succes, want een 31 voorsprong werd bereikt. St. Bernardus kwam nu meer opzetten en wist tenslotte een gelijk spel te bewerken (33). De laatste wedstrijd tegen Meerburg a zal de beslissing moeten brengen voor de eerste plaats. Meerburg heeft thans 16 en Kolp. Boys 15 punten. De wedstrijd WY bSt. B. b ging door omstandigheden niet door. R- K. Sportver. „St. Bernardus". Het is gisteren onzen Benjamins niet mogen gelukken de competitie te beëindi gen met een overwinning, maar wij kun nen tevreden zyn. Met een uitslag 33 wisten zij de puntjes broederlijk te deelen met het bezoekende elftal „Kolping Boys a"; hierdoor staan de Kolping Boys op de tweede plaats der ranglijst, en St. Bernar dus op de derde plaats. Het tweede elftal hetwelk eveneens thuis een competitiewedstrijd speelde tegen Adolf Kolping II uit Langeraar, wist zoowaar een overwinning te behalen van 52. De leden worden verzocht toch allen zonder uitzondering tegenwoordig te zijn op den trainingsavond, welke hedenavond wordt gehouden, stek het bestuur niet te leur, daar het van zoo'n groot belang is dat alle spelers aan deze training deelne men! Want door voldoende getraind te zijn kan men misschien in een volgend seizoen eenig succes boeken. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren was het een dag met louter overwinningen. De junioren hebben wer kelijk het kampioenschap van de tweede competitie behaald. Van een mooie wed strijd mogen we toch niet gewagen. Ja, het laatste kwartiertje nam pas de vrees voor 'n nederlaag of minstens een blanken stand weg. Majella had zeker niet ver wacht, dat hun jonge gastheeren nog met 30 (00) zouden winnen. De linksbin nen van N. B. ontketende een klein geloei met zijn eerste goal, waar de mid voor nog ♦wee punten aars toevoegde. Nic. Boys I klopte O. D. V. I in Nieuw koop met 1—6 (0—5). Nic. Boys II dacht er eender over en bleef met 70 (30) meester op H. V. V. II. Woensdagavond te 7.30 uur (N.T.) trai ning. Een veteranen-elftal, dat op Zater dag 1 Juni tegen het tweede zal spelen, is géformeerd. Het is een keurtroep, die hedenavond al in training gaat, om de spieren te ontspannen. R. K. Sportver. „Foreholte". Het resultaat van gisteren waren twee overwinningen. De competitie-wedstrijd K. R. V. aForeholte a werd ter elfder ure voor de zooveelste maal afgelast. De Bénjamins boekten een 12 zege op NVC a. Op een zeer zwaar terrein is dit nog des te meer een goede prestatie. Foreholte II vergaste het publiek op een pittigen wedstrijd. Ook NVC H toonde zich een prettige tegenstander. Alsof er voor de competitie gespeeld werd, zoo zoo fraai waren de momenten die er ont stonden. Met de rust had Foreholte n een 20 voorsprong, welke uit goede voorzet ten, beide door den linksbinnen gescoord werd. Na de thee toonde NVC n soms groote activiteit, maar ook de Foreholte- verdediging gaf geen kamp. Foreholte ver grootte den voorsprong spoedig door den mid voor, weldra gevolgd door een knal van den rechtsbuiten (40). Hoewel NVC II in de laatste periode wel 'n goal had ver diend, kwam het einde onveranderd. Scheidsrechter UI jee leidde verdienstelijk. R. K. Sportver. „S. M. C." Gisteren werden hier de wedstrijden van het tournooi voortgezet. Alhoewel het flink geregend had, was het terrein goed be speelbaar. Als de scheidsrechter beginnen blaast stellen SMC II en Teylingen III zich op en er ontwikkelt zich dadelijk een gelijk opgaande strijd. Na een kwartier is het SMC die de Teyl. achterhoede in het nauw brengt en de bal in eigen doel werkt. Na den aftrap neemt de SMC voorhoede het leder weer over en spoedig is het 20. Teylingen speelt niet ontmoedigd verder, maar de achterhoede van SMC geeft geen pardon. Inmiddels heeft SMC de stand op gevoerd tot 30. r, Na de rust ziet Teylingen kans om den achterstand te verkleinen (31) en spoe dig ligt no. 2 ook in het net (32). Dit prikkelt de SMC.'ers, maar alle aanvallen stranden op de Teylingen-achterhoede tot dat het Teylingen eindelijk gelukt gelijk te maken (33). Hoe beide elftallen ook zwoegen, er komt geen verandering in den stand. Hierna werd overgegaan tot het ne men van penalty's, welke Teylingen in de winnaarsronde plaatste en SMC in de ver liezerronde. De Junioren kregen hierna bezoek van KRV b en wonnen met de schitterende cij fers 6—0. LAWNTENNIS Om den Davis Cup NEDERLAND DOOR JAPAN GEKLOPT Zaterdagmiddag werd op de MJE.T.S.- banen te Scheveningen het double ge speeld in den tenniswedstrijd Nederland Japan voor den Davisbeker tusschen Koop manHughan tegen NishimuraYamagi- shi, welke werd gewonnen door de Japan ners met 64, 60, 63. Timmer kon in dit double niet uitkomen, aangezien hij in den laatsten wedstrijd geblesseerd was. Zijn plaats werd daarom ingenomen door Koopman. Met deze overwinning hebben de Japan ners zich in de volgende ronde voor den Davisbeker geplaatst. De beide laatste enkelspelen in den Da- visbekerwedstrijd NederlandJapan had den het volgende resultaat: Teschmacher (Nederland) verloor van Yamagishi (Japan) met 16, 46, 36. Hughan (Nederland) verloor van Nishi- moera (Japan) met 36, 64, 36, 119 en 26. De eindstand werd daardoor 50 voor Japan. VER. STATEN—MEXICO 3—0. Het dubbelspel in den Davisbekerwed- strijd MexicoVereenigde Staten is door de Amerikanen gewonnen, zoodat de Ver eenigde Staten reeds winnaars zijn van de Noord-Amerikaansche zone. Zij komen nu tegen Brazilië uit in den eindstrijd voor de Amerikaansche zone. Mako en J. Donald Budge (V.S.) sloo- gen Unda en Llano (Mexico) met 60, 6—2, 6—3. TSJECHO-SLOWAKIJEJOEGO SLAVIë 4—1. Het dubbelspel had Zaterdag het vol gende resultaat: Menzl en Hecht sloegen Puncec en Kukuljevine met 46, 46, 6—2, 8—6, 6—2. De beide laatste enkelspelen van den Davisbeker wedstrijd Tsjecho Slowakije Joego Slavië hadden het volgende resul taat: Caska (Tsj.) sloeg Puncec (J.) met 64, 61, 46, 60. R. Menzl (Tsj.) sloeg Pallada (J.) 4—0, 6—1, 6—1. Eindstand 41 voor Tsjecho Slowakije. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND Beslissingswedstrijd om het Kampioenschap. De strijd om het kampioenschap van Nederland heeft gisteren een 41 zege van Westerkwartier op Deetos opgeleverd, zoodat een beslissingswedstrijd tusschen beide kampioenen noodig is. Deze wordt waarschijnlijk te Leiden of Den Haag ge speeld. De uitslagen. Kampioenschap v. Nederland: WesterkwartierDeetos 41. West. Ie klasse Z. H.: HK.V.— D.K.C. 7—1. Pro m.-d egradatie 2e klasse: Kattenburg—D.T.V. 43; D.ED.—Hercu les 5—2. Om den Z. N. v. d. DagbaL GymnasiastenH.K.V. H 21; Allen Weerb.Westerkw. Hl 63; Kattenburg IIDe Treffers 23. Buiten de competitie. G.U.K.B. XII-talRoode Duivels 13. HOCKET Competitiestand van den D. H. H. B. Eerste Afdeeling. gesp. gew. géi. verl. put. H. A. C. 8 5 1 2 li- Stick 8 5 1 2 11 N. V. A 7 3 13 7 Leonidas 8 14 3 6 Aeolus 7 115 *3 Tweede Afdeeling. H. A. C. 8 6 1 1 13 Stick 8 6 1 1 13 N. V. A 7 2 14 5 Aeolus 7 12 4 4 Leonidas 8 3, 5 3 Uit deze competitiestand blijkt dus dat H. A C. en Stick beide een gelijk aantal punten hebben, zoowel in de le als 2e afdeeling, zij beide zullen dan een beslis singswedstrijd op een neutraal terrein moeten spelen. Nadere berichten zullen ter ziji.er tijd wolgen. ATHLETIEK R.K.S.V. „DE BATAVEN" Gisteren hebben De Bataven deelgeno men aan de athletiekwedstrijden van R.K. S.V. „Holland" Haarlem. Wederom hebben onze athleten goede successen behaald. De pioeg was echter niet op volle kracht, daar eenige Bataven door omstandigheden nog niet uit konden komen. Liet het weer zich in den morgen een beetje dreigend aan zien, tegen den middag knapte het geheel op. Alleen de wind was tamelijk zwaar. Het teirein was schitterend, de banen wa ren in uitstekende conditie en hadden on der de hevige regenbuien van de laatste dagen absoluut niets geleden. Onder onze junioren komen hoe langer hoe meer goe de krachten naar voren. W. de Rutte werd eerste op de 80 meter in den tijd van 9.9 sec. Dit is een nieuw clubrecord. Ook op vèrsprmgen werd hij eerste met een sprong van 5.15 meter. Bij het kogelstooten werd J. Speet eerste met een worp van 9.97 me ter, een mooi succes voor deze 15-jarige boy Op de 60 meter zaten drie Bataven in de finalej.A. Kruit werd derde, G. v. Kal keren vierde en F. Krüsemeyer vijfde. Bij het discuswerpen wist A. Biluska een nieuw clubrecord te vestigen met een worp van 32.20 meter. Op de 200 meter finale wisten C. Schoor en L. v. Teijlingen zich respectievelijk als derde en vierde te plaatsen. Voor de 5000 meter kon L. v. d. Klugt wegens ziekte niet starten, wat jammer was, daar hij nu een goeden te genstander had gekregen. J. Zeegers wist het 5000 meter-record te breken en het te brengen op 16.20 min. De uitslagen voor De Bataven warn als volgt: 80 meter jun B. 1. W. le Rutte 9.9 sc., 4. J. Speet, 6. P. Averdieck. Vèrspringen jun. B. 1. W. le Rutte 5.15 meter, 3. J. Speet 4.87 meter. Kogelstooten jun. B: 1. J. Speet 9.97 me ter, 4. Th. Rijze voort 60 meter, jun. A, 3: Kruit, 4: G. v. Kalkeren. 5: F. Krüsemijer. Vèrspringen jun A 2: G. v. Kalkeren. 200 meter: 3. C. Schoor, 4: L. v. Teijlingen. 800 meter: 3. F. Kallenberg, 5. H. J. Aver dieck. Polsstokhoogspringen: 3. J. Varkevisser 2.80 meter. Discuswerpen: 1. A. Biluska 32.20 meter. Kogelstooten: 3. A. Biluska 10.28 meter, 4 x 400 meter: 3. De Bataven. Alle athleten denken er vooral om, dat vanaf heden de nieuwe regeling ingaat. Zie „Leidsche Courant" van Zaterdag j.L ZWEMMEN NEDERLAND—INDIë. De Nederlandsche zwemploeg. Naar wij vernemen heeft de Technische Commissie van den K. N. Z. B. Ie zwem ploeg voor Nederland samengesteld, welke in den wedstrijd tegen Indië op Zondag 26 Mei a.s. in het Sportfondsenbad te Am sterdam zal uitkomen. Op de 100 Meter vrije slag zwemmen J. W. van Daatselaar (U.Z.C.), H. van Essen (Het Y) en G. Reg- ter (R.Z.C.). Op de 100 Meter rugslag starten J. C. Scheffer (D.J.K.), C. G. van Aelst (H.Z. en P.C.) en van Stokkum (R.Z.C.). Op de 100 M. schoolslag zwemmen P. Kruithof (R.Z.C.), A. van Kalken (D.J.K.) en K. P. Jongbloed (Zian, den Haag). De estafetteploeg voor de 4 x 200 Meter vrije slag bestaat uit J. C. Scheffer (D.J.K.) G. Regter (R.Z.C.), W. Delwel (R.Z.C.) en J. Brink (Dolfijn). De damesploeg voor de 4 x 100 Meter vrije slag estafette bestaat uit Willy den Ouden (R.D.Z.), Rie Mastenbroek (O.D.Z.), Annie Timmermans (R.D.Z.) en Jopie Sel- bach (A.D.Z.). Er wordt op Olympische' wijze punten gegeven, d.w.z. de eerst aankomende krijgt 13 punten, de tweede 8, en zoo verder 5, 3, 2 en 1. Voor de estafette wordt het pun- tenaantal verdubbeld. NIEUW EUROPEESCH RECORD. De bekende Duitsche zwemster Martha Genenger verbeterde gistermiddag te Dus- seldorf het Europeesch record 400 Meter schoolslag voor dames door dezen afstand af te leggen in den tijd van 6 min. 28,3 sec. Het oude Europeesch record stond op naam van onze landgenoot Jenny Kastein 'met een tijd van 6 min. 29 sec., gevestigd op 29 April 1933 te Amsterdam. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". Gisterenmorgen werd een koppelwed strijd verreden, waar an door het slechte weer slechts achttien renners deelnamen. Allereerst startten de A klassers voor een strijd verreden, waaraan door het slechte T. de Roode behaalde hier met 40 pun ten de meerderheid. 2. C. Verburg—Chr. de Roode 26 p. 3. R. RiethovenJ. Geen- jaar 22 p. In de B klasse zette Scheffelaar zijn debuut prachtig in. De uitslag was: 1. J. de HaasJ. Sinteur 28 pnt. 2. Op een ronde K. de HaasScheffelaar 32 pnt. 3. C. v. DiemenA de Roode 24 pnt. J. Sin teur werd voor deze keer in de B klasse geprobeerd en kon hier prachtig meeko men. In de C klasse komt Ribot er steeds beter in. Hij is snel en rijdt steeds fel en tactisch. 1. RibotHintzbergen 10 pnt. 2. W. RijsbergenA Lodewijks 8 pnt. 3. BrosinoR. de Roode 6 pnt. Ten slotte werd een wedstrijd gereden over 10 ronden op eigen kracht. De A en B klassers reden gezamenlijk met als uit slag: 1. J. Schuller, 2. R. Riethoven, 3. Scheffelaar, 4. Chr. de Roode, 5. C. Ver burg (lekke band). De C klasse kwam als volgt aan: 1. A Lodewijks, 2. Ribot, 3. Brosino, 4. Hintzbergen, 5. W. Rijsbergen. Het bestuur der vereeniging overweegt het oprichten van een veteranen-afdeeling, waarvoor zich reeds twee renners boven de 35 jaar hebben opgegeven. Bij het secre tariaat: Haarlemmerstraat 185 bestaat ge legenheid zich daarvoor op te geven. SCHERMEN WAPENFEE ST K. O. S. Zaterdag was het de laatste dag van het 29ste wapenfeest van den K. O. S. te Den Haag, welke geheel bestemd was voor de personeele Wedstrijden op sabeL De uitslagen luiden: Wedstrijd voor leerlingen van scholen voor res. officieren: 1. Van Rijckevorsel 8 gew. part., 25 ontv. treffers; 2. Colen brander 8, 28; 3. v. d. Poel 8, 32; 4. Weeda 7, 30; 5. Diemont 6, 29; 6. Westrik 6, 30. Wedstrijd voor cadetten en adelborsten: 1. Cadet Greutz Lechleitner 9 gew. part., 19 ontv. en 42 geg. treffers; 2. Cadet Cram- winckel 9, 27, 39; 3. Cadet Steensel v. d. Aa 8, 29, 38; 4. Adelb. Snaauw 7, 29, 39; 5. Cadet Timmer 7, 29, 37; 6. Adelb. van Kregten 6, 35, 28. Kampioenschap 1935 van den K.O. S.: 1. Luit. G. J. A. Boutmy 6 gew. part„ 17 ontv. en 34 geg. treffers; 2. Luit t. Zee Jhr. A van Geen 6, 16, 33; 3. Ond. Officier W. Driebergen 5, 24, 30; 4. Res. Luit. F. G. v. Wieringen 4, 28, 26 5. Luit. Mr. D. J. Sche pers 3, 29, 25; 6. Kapt. C. W. Ekkart 2, 33, 28; 7. Luit. J. Nix 1, 33, 19; 8. Kapt. W. Schniling 1, 34, 19. SABELKAMPIOENSCHAP VOOR S CHERMLEERAREN. In zaal Bouillet te Den Haag werd giste ren geschermd om het sabel-kampioen schap van de Vereeniging van in Neder land gevestigde schermleeraren. De uitslag werd: 1. H. van Mierloo, Amersfoort met 7 gew. part. 20 ont. en 39 geg. treffers; 2. E. Spronk, Utrecht met 6 gew. part. 19 ontv. en 34 geg. treffers; 3. Mr. Leek, den Haag met 6 gew. pari-, 30 ontv. en 35 geg. treffers; 4. D. Gijsberti Hodenpijl Leiden met 5 gew. part., 28 ontv. en 35 geg. treffers; 5. Th. P. Stam, Den Helder met 5 gew. part., 29 ontv. en 34 geg. treffers. BILJARTEN 6e KL. KAMP. LJBJ5. De uitslagen der laatste partijen luiden: N. v. Valderen 60 41 10 1.46 P. de Water 49 41 9 1.19 J. Hal 41 26 5 1.57 J. Wassink 60 26 17 2.30 P. de Water 60 35 7 1.71 B. de Laaf Jr. 40 35 7 1.14 N. v. Valderen 47 34 11 1.38 J. Hal 60 34 7 1.76 J. Wassink 60 25 8 2.40 B. de Laaf Jf. 37 25 5 1.48 De eindstand is: geps. gew. verl. pnt. J. Wassink N .v. Valderen 4 2. 2 2 J. Hal 4 2 2 2 P. de Water 4 2 2 2 B. de Laaf Jr. 4 0 4 0 Daar J. Wassink een aig. gemiddeld van 2.52 behaald heeft, mag hij aan het 5e M. kamp. deelnemen hetwelk heden Maandag aanvangt. Het programma luidt: 7.15 J. MulderJ. Wassink; 8.00 F. W. VeltmanM. Kins; 8.45 R. Kantebeen'J. Kerkvliet; 9.30 G. BontjèJ. Oudshoorn; 10.15 J. WassinkM. Kins; 11.00 J. Kerk vlietJ. Oudshoorn. PAARDENSPORT SELECTIEWEDSTRIJDEN OP DEN WEG. De commissie kampioenschappen van de Nederlandsche Wielren Unie heeft den consuls van alle provincies opdracht ge geven. selectieritten op den weg te orga- niseeren voor Nederl. amateurs. Deze se lectieritten zullen plaats vinden tusschen 13 en 21 Mei a.s. WEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. Nederlandsch record kortebaan gebroken. Gisteren vonden op de baan van de Ren- vereeniging „Hilversum" draverijen plaats, welke het volgende resultaat opleverden: Welkoanstprijs 4e klasse. Draverij over 1800 meter: 1. E. Smilling in 1 min. 35.7 sec. 2. Xernie in 1 min. 36 sec. Heatdraverij le kl. over 1650 meter: 1. Determination in 1 min 27 sec.; 2. Peter Ingomar in 1 min. 29 sec. Prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2000 meter: 1. Woudlduifje in 1 min. 35.9 sec.; 2. Xausienescott in 1 man, 37 sec. Handicapdraverij le klasse voor heerrij- dens: 1. Prodrigal in 1 min. 33.4 sec.; 2. Olympia in 1 min, 31 sec. Korte'baandraverij over 700 meteT: 1. Ex. Smiling in 1 min. 2.4 sec., waarmee het Ne derlandsche record korte-baan gebroken is. 2. Sassal in 1 min. 4 sec.; 3. Weidlooper in 1 min. 4.4 sec.; 4. Bepti Worthy in 1 min. 8 sec.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7