MAANDAG 20 MEI 1935 DE LEIDSCHE C0URAN1 VIERDE CLAD. - PAG. 12 FLORA'S LAATST* DAG. Het totaal der bezoekers bereikte nog juist de 600.000. De laatste Zondag van Flora heeft het totaal van het aantal bezoekers nog juist over de 600.000 gebracht. Dat is dus 100.000 meer, dan waarop gerekend was, zoodat deze machtige exposiüe zeker voor hon derd procent geslaagd mag heet en. En wanneer het weer tijdens de laatste tien- daagsche niet zoo abnormaal slecht was geweest, zou het totaal belangrijk hooger geweest zijn. Maar ook thans was men tevreden: het uitvoerend comité, de gemeente Heemstede en de inzenders en daarom heeft men de laatste dagen bijzondere attracties aan het publiek bereid. Zaterdag en Zondag heeft het uitvoerend comité aan iedere 150e bezoeker een gratis vliegtocht boven de tentoonstellingsterrei nen aangeboden. Zaterdag was de weersge steldheid echter van dien aard, dat prac- tisch van een totaal mislukte dag gespro ken ikan worden, maar Zondag ging het beter. Tientallen hebben dan ook van een tochtje m een der blauwe Fokkers gepro fiteerd, hoewel ook een aantal niet durfde en verstek liet gaan. De attractie kwam echter in den laten avond. Tot besluit van deze tentoonstelling en als blijk van waardeering voor de belang stelling van het Nederlandsche publiek bood de gemeente Heemstede op deze laatste avond een vuurwerk aan, dat afgestoken zou worden op de groote weide, waar des middags het muziekconcours had plaats ge vonden. Het is een massale trek geworden naar de Flora. Vele duizenden trokken in de avonduren naar Heemstede ,de trams hadden extra materiaal ingelegd en tientallen touring cars voerden eveneens bezoekers aan uit alle streken van ons land. Per trein, per auto en per fiets kwamen eveneens groote drommen, zoodat tegen tien uur een enor me menigte op en rondom de tentoonstel lingsterreinen verzameld was. Evenals alles tijdens de duur van deze expositie was ook dit onderdeel puik geor ganiseerd. Alleen één belangrijk dling, dat niet binnen het bereik lag van het organi satietalent van het uitvoerend comité dreig de roet in het eten te gooien, namelijk de regen. Want juist tegen tien uur begon het te regenen. Eerst enkele druppels, doch steeds dichter werd de regen en toen om even na tien uur de eerste vuurpijlen de lucht in suisden en knetterend een kleurige vonken regen deden ontbranden, toen hleek al dat het een nat vuurwerk zou worden, ten minste voor het publiek. Wamt het effect van dit inderdaad mooie vuurwerk heeft er nagenoeg niet onder geleden. Het eenige hinderlijke was, dat de rook door de regen werd neergeslagen en daardoor vooral de groote stukken wat te spoedig verduisterde. Maar overigens is dit vuurwerk prachtig geslaagd en een schitterend en tevens da verend slot geworden van deze sluitings dag. Om even voor elf uur werd het laatste stuk ontstoken en in vlamrriende letters stond daar in een régen van gouden von ken en gekleurde luchtpijlen: „Laatste groet van Flora". Tn een intieme bijeenkomst in het Flora- restaurant is het uitvoerend comité na slui ting der tentoonstelling met zijn medewer kers bijeengekomen. Het driemanschap Van Waveren, Voors en Krelage is daar op har telijke wijze gehuldigd. Alle drie ontvin gen zij van him medewerkers een door Be geer in zilver uitgevoerd lakstempel, een klein model van de groote zuil met wereld bol, die de avondverlichting beheerschte. „Volk" GUTZEIT WIL NIET TERUG NAAR NEDERLAND. Vreemde weigering. Het geval-Gutzeit heeft, eenige dagen vóórdat het voor de Almelose he rechtbank in behandeling zou komen, een hoogst merkwaardige wending genomen. Gutzeit, die door den schoorsteenbouwer Klein Snuverink per auto uit Hengelo naar Duitschland werd vervoerd, onder voor wendsel dat hij naar Haarlem gebracht zou worden, heeft namelijk geweigerd ge bruik te maken van de hem, door toedoen der Nederlandsche regeering geboden ge legenheid, naar ons land terug te keeren. Zaterdagmorgen werd Gutzeit, die in de gevangenis te Detmold verbleef, per auto naar de Nederlandsche grens bij Glaner- brug gebracht. Behalve Gutzeit bevonden zich in de auto een Staatsanwalt uit Ber lijn, een Kriminalkommissar uit Detmold en een Gestap-ambtenaar uit Berlijn. In koffers werd de bagage van Gutzeit ver voerd. De Nederlandsche autoriteiten had den de mededeeling ontvangen, dat Gut zeit tegen één uur aan de grensovergang Glanerbrug zou arriveeren. Tegen het uur van aankomst bevonden zich van Neder landsche zijde aan de grens een districts commandant der marechaussee, luitenant J. A. J. M. de Hoog, uit Zutphen; de op perwachtmeester der marechaussee in Gla nerbrug en de hoofdinspecteur der En- schedesche polite, de heer H. Boerrigter. Verder bevond zich aan de grens de heer Jonker uit Hengelo, de voormalige kost baas van Gutzeit, die hiermee gevolg had gegeven aan een verzoek, dat de mare chaussee Vrijdag tot hem had gericht. Louter toevallig was ook de steenhou- ■werspatroon aanwezig, bij wien Gutzeit indertijd te Hengelo werkte. Omstreeks het aangekondigde uur arri veerde de auto uit Detmold aan de grens. Men stapte uit en de Nederlandsche politie autoriteiten begaven zich naar gene zijde der gFens. Gezamenlijk gingen de autori teiten met G. het Zollamt binnen, waar de zaak zou worden geregeld. In tegenwoor digheid der Nederlanders werd G. aange zegd, dat hij over de grens naar Holland kon gaan. Ging hij niet, zoo werd er aan toegevoegd, dan zou hij in Duitschland weer in de gevangenis worden opgesloten. Tot groote verrasisng hoorden de Neder landers, dat Gutzeit van de hem geboden gelegenheid geen gebruik wenschte te ma ken. „Ich will nicht nach Holland", luidde het antwoord, nadat hem gezegd was, dat hij gaan kon. De districtscommandant der marechaussee vroeg toen hoe men weten kon, dat men indertijd met Gutzeit te doen had gehad. Men ging daarop naar de grensovergang. De heer Jonker, die geen pas bezat, stond daar te wachten. Hij verklaarde dat hij Gutzeit herkende, terwijl Gutzeit me dedeelde, dat de Nederlander zijn kostbaas was. Ook tegenover den heer Jonker ver klaarde Gutzeit, dat hij niet terug kwam, waarna tussehen beiden nog enkele woor den werden gewisseld over kleeren van Gutzeit, die zich nog steeds ten huize van den heer Jonker bevinden. Noch tegenover de autoriteiten noch tegenover den voor- maligen kostbaas gaf Gutzeit een motivee ring van zijn weigering. Vervolgens gin gen de politie-ambtenaren met Gutzeit te rug naar het Duitsche Zollamt. Nogmaals werd een stuk voorgelezen, inhoudende, dat Gutzeit gelegenheid gegeven werd naar Nederland terug te keeren, maar weer verklaarde de man, dat hij dit niet wilde. Andere verklaring. De verklaring was opgemaakt in die zin, dat Gutzeit van de daarin vervatte moge lijkheid gebruik zou maken. Nu hij wei gerde, werd een ander officieel stuk opge maakt, inhoudende de verklaring, dat Gut zeit geen gebruik wenschte te maken van de hem geboden gelegenheid naar Neder land te gaan. Van dit werden drie exem plaren vervaardigd, die alle onderteekend werden door den Staatsanwalt, door den Kriminalkommissar, door luitenant De Hoog, door den heer Boerrigter en door Gutzeit zelf. Nadat de Duitsche autoriteiten nogmaals hadden gezegd, dat Gutzeit kon gaan, zijn de heeren Boerrigter met den man naar de grensboom gegaan. Weer werd hem aangezegd, dat hij de grens kon passeeren, maar weer weigerde Gutzeit zonder eeni ge verklaring te geven Men keerde daarna naar het Zollamt terug, liet G. een sigaret opsteken en toen ging men naar de auto. Aan de Hollandsche zijde van de grens wenkte de heer Jonker, zijn vroegeren kostganger naar hem toe te komen, maar G. maakte met een lachend gezicht eeh af werend gebaar. De Duitscher stapte in de auto, die weldra verdwenen was naar Duitschland. De Nederlanders bleven in groote verbazing achter. Zoowel de heer Boerrigter als de opper wachtmeester waren in het bezit van een dagvaarding voor G. om Dinsdag ajs. voor de Almeloosche rechtbank te verschijnen en daar als getuige op te treden in de zaak tegen Klein Snuverink. Deze dagvaarding is door den opperwachtmeester beteekend geworden. Een verhoor. Tijdens bet opmaken van de verklaring waarin het gebeurde officieel werd vast gelegd, namen de heeren Boerrigter en De Hoog in het bijzijn der Duitsche autoritei ten Gutzeit een verhoor af over de ontvoe ring zelve. Dit verhoor was uiteraard be knopt. Gutzeit verklaarde zich bereid zijn mededeelingen, die nadat zij vastgelegd waren, vertaald werden voorgelezen, even tueel onder eede te bevestigen. Nieuwe ge zichtspunten leverde dit verhoor niet op. Gutzeit verklaarde, dat hij in de veron derstelling leefde, dat de auto hem inder tijd naar Haarlem bracht, niet wetende, dat men hem in werkelijkheid over een „Waldweg" naar Duitschland vervoerde. Gutzeit onderteekende het proces-verbaal, dat inmiddels is doorgezonden naar den officier van justitie te Almelo. Ook door dit verhoor is dus komen vast te staan, dat Gutzeit inderdaad het slachtoffer is gewor den van „menschenroof". Vermeld zij nog, dat Gutzeit een heel kalme, zelfs ietwat opgewekten indruk maakte, al zag hij erg bleek. Hij leek zich ten volle bewust te zijn van hetgeen hij deed. De heer Boerrigter heeft nog aange boden, hem per auto naar Hengelo te brengen en desgewenscht kon hij ook per trein reizen, maar Gutzeit weigerde kort en goed, tot groote, alleszins begrijpelijke verrassing van de Nederlandsche politie- menschen. Tot zoover de feiten, waaruit blijkt, dat het geval-Gutzeit nog lang niet opgehel derd is. Allerlei vragen dringen zich thans op, vragen waarop thans nog geen ant woord gegeven kan worden, „Vooruit". .Notariskwestie te Rotterdam. Naar de „Tijd" verneemt, heeft het on derzoek van de curatoren naar den juisten staat van zaken bij het faillissement van notaris J. M. te Rotterdam merkwaardige dingen aan het licht gebracht. Er zou n.L zijn ontdekt dat verschillende cliënten de laatste jaren aanzienlijke geldsbedragen aan den notaris in beheer hebben gegeven, waarvan zij geen aangifte hebben gedaan bij den fiscus. Deze personen zouden thans bezwaar maken om als crediteur in het faillissement op te treden, waarschijnlijk uit vrees dat zij met de heeren van de be lastingen in moeilijkheden zullen geraken. De onderscheidene „slachtoffers" zouden liever het risico van het verlies aanvaar den. JAARVERGADERING DER NEDERLAND- f SCHE VEREENIGING VOOR VOLKS- Zaterdagmiddag vond in het Old Fellow Huis te Amsterdam de jaarlij ksche alge- meene vergadering plaats der „Nederland sche Vereeniging voor Volkscredietwezen en Woekerbestrijding" onder leiding van den voorzitter, mr. dr. G. van den Bergh. Na opening vond de behandeling der no tulen der vorige jaarvergadering, van het jaarverslag alsmede van de rekening en verantwoording plaats, welke stukken al len werden goedgekeurd. Vervolgens werd de waarnemende secre taris, de heer P. A. van Aggelen, tot secre taris der vereeniging gekozen, terwijl de secretaris-penningmeester mr. Th. J. Es- kens, werd gekozen tot penningmeester- juridisch adviseur. In de vacature als lid van het Dagelijksch Bestuur, opengevallen door het overlijden van den heer M. Bueno de Meoquita, aan wiens nagedachtenis de voorzatter gevoelvolle woorden wijdde, werd voorzien door de verkiezing van den heer J. Bromet, terwijl de aftredende le den van het algemeen bestuur allen wer den herkozen. Vervolgens hield de heer Van Agigelen een inleiding over „Borgstellingsfondsen". 1 Spr. begint met op te merken, dat de Shylock-figuur wel een der onsympathiek- j ste is van alle gedrochtelijke figuren, welke in het donker leven en hun schuw bedrijf uitoefenen achter het masker van behulp zaamheid. Vooral onder de arbeidende be volking, welke vaak slechte rekenaars zijn, heeft de woeker welig getierd. Aan twee fronten is thans de strijd te gen hem aangebonden. Het eene front werd gevormd door de strenge bepalingen van Pandhuiswet en Geldsohieterswet. De ze wetten bestrijden den woeker door be strijding van den woekeraar. Het woeker - hedrijf moet niet alleen om hals gebracht, maar het moet ook worden vervangen door niet-commercieele hulpbanken, borgstel lingsfondsen e.d. die districts- en streeks gewijze dienen te worden georganiseerd. Er dient te komen een goede organisatie van het niet-commercieele volkscredietwe- 23en in ons land. De Nederlandsche Ver eeniging voor Volkscredietwezen en Woe kerbestrijding is met dat doel opgericht. Spr. schetst vervolgens, hoe velen in han den van leenvrouwen, winkeliersters met verplichte winkelnering, fondsboden, bak kers, verkoopers op afbetaling, vallen, om dat zij geen borg kunnen stellen. Borgstel lingsfondsen kunnen in deze uitkomst brengen. Aan de hand van de Stichting Leidsch Borgstel! ingsfonds geeft spr. een overzicht van de aanleiding tot oprichting, hoe het fonds tot stand kwam en, hoe het fonds werkt. Het doel van het aan particulier ini tiatief ontsproten fonds is woekerbestrijding door borg te staan voor credietwaardige credietbehoevénden, die trots ernstige po gingen niet slaagden in het vinden van voor credietverleening geëisohte borgen. Spr. geeft vervolgens een overzicht van de bereikte zeer gunstige resultaten. Van 19291934 werden 2164 borgstellingen tot een bedrag van 188.500 verleend. 1734 borgstellingen tot een bedrag van 169.500 werden afgewikkeld. Het verlies over die jaren bedraagt slechts 1098. De cijfers voor 1934 zijn wel zeer gunstig. Van de 559 aanvragen werden er 489 toegestaan tot een bedrag van ƒ42.556. Hiervan werden afgewikkeld 442 borg stellingen tot een bedrag van 41.446. Het verlies over 1934 bedroeg slechts ƒ72. Het gemiddeld bedrag per borgstelling be draagt 90.De geldleeningen zijn ver strekt door de Gemeentelijke Hulpbank, welke instelling tevens voor het binnenko men van de vele kleine aflossings-bedra- gen zorg draagt Vele gezinnen van fa- brieksvakarbeiders en anderen, die door omstandigheden als ziekte, groot kinder- I aantal, gezinsvermeerdering, verhuizing, werkloosheid, aanschaffing van kleeding, j schoeisel, beddegoed, vernieuwing van j huisraad enz. op een bepaald tijdstip geld noodig hadden en credietwaardig waren, konden zoodoende aan een geldleening wor den geholpen. Hetzelfde geschiedde voor reparatie aan eigen huisje, betaling van hypotheekrente, hulp aan ouders of kin deren, die met werkloosheid hebben te kam pen. De goede werking van het Leidsch Borg- j stellingsfonds is te Leiden duidelijk merk baar. De loonbeslagen zijn in sterke mate verminderd, het financieel evenwicht in de gezinnen wordt wederom hersteld. Voorkomen wordt om., dat de gezinnen I bij afbetalingsmagazijnen e.a. tot over hun i ooren in de schuld raken, waardoor mede voorkomen wordt, dat bij werkloosheid van den steun en bij de gezinnen der werken- i den van het wekelijksch inkomen groote aflossingsbedragen moeten worden betaald, waardoor veel te weinig voor het noodza kelijk levensonderhoud overblijft, met al de gevolgen van dien. Financieel evenwicht in de gezinnen is van beteekenis voor het geheele economi sche leven. Het heeft tot gevolg, geregelde betaling van huur, bakker, kruidenier, fondsen enz. In vele plaatsen zijn en wor den in navolging van het Leidsche borg stellingsfondsen gevormd, waarbij deze vereeniging gaarne bereid is, bij de op richting van hulpbanken, borgstellings fondsen e.d., de behulpzame hand te bie den. Het Nationaal Crisis Comité beveelt de oprichting van borgstellingsfondsen warm aan. Spr. acht niet uitgesloten, dat het Na tionaal Crisis Comité, dat eerlang haar werkzaamheden zal moeten beëindigen, t-z.t. ook financieel zal willen bijdragen om borgstellingsfondsen op te richten en be staande, die daaraan behoefte hebben, te steunen. Spr. verwacht, dat daarbij de ver eeniging voor Volkscredietwezen en Woe kerbestrijding zal worden ingeschakeld. Spr. behandelt vervolgens het crisis borgstel! ingsfonds voor z.g.n. productieve credieten van het Leidsch Crisis-Comité, dat hulp verstrekt aan kleine zelfstandigen. (Hierover hebben wij in ons nummer van jj. Donderdag reeds eenige mededeelingen gedaan. Red.). Deze borgstellingsfondsen dienen te wor den opgebouwd in samenwerking met Ka- mens van Koophandel, middenstandsorga nisaties enz. Tenslotte doet spr. nog eenige mededee lingen over bureaux voor bemiddeling, voorlichting en advies en hoe dit mede door de borgstellingsfondsen kan worden ter hand genomen. Spr. wekt de vergadering op mede te werken, waar noodig, tot het oprichten van anti-woekercentra, welke me de dienstbaar kunnen worden gemaakt can een goede uitvoering van de geldsohieters wet te bevorderen en overigens de woeker in al zijn vormen te bestrijden. Alle plaatse lijke krachten moeten daartoe worden ge coördineerd. Een groot deel van ons volk is in zorgen en afhankelijkheid door de fi- nancdeele verplichtingen, welke het op zich heeft genomen. Helpt allen mede, dit kwaad te bestrijden door bij het publiek betere inzichten te doen postvatten over de juiste vormen van hulpverschaffing, door het leen-maar-raak-systeem te bestrijden. Spr. brengt dank aan de pers voor de reeds her haaldelijk in deze verleende medewerking. Waarschuwen én nog eens waarschuwen zij het parool. Het is een zegenrijk werk, zegt spr., menschen voor armoede te bewa ren, de zelfhulp te bevorderen, financieel evenwicht te brengen in de gezinnen en te zorgen dat het gevoel van eigenwaarde niet verloren gaat. Daarna hield de heer J. Hooper, admi nistrateur ter secretarie te Rotterdam, een referaat over „De taak van de gemeentebe sturen inzake de uitvoering van de geld- schierberswet". KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Kapelaan te Schagen den weleerw. heer C. C. van der Sm an; tot Kapelaan te Muiden den weleerw. heer C. J. van der Knaap, thans Kapelaan te Oude-Tonge. PATER NIELEN O.P. t Te Nijmegen is plotseling overleden pa ter J. Nielen OJ?., prior der Dominicanen te Nijmegen. Pater Nielen werd in 1869 te Hees bij Nijmegen geboren en in 1895 tot priester gewijd. De overledene was missionaris in Portorico, in Chili en Scandinavië. Pater Nielen was vervolgens kapelaan te Rotter dam en van 19281934 prior te Huissen (G.). Daarna was de overledene prior te Nijmegen. DERDE ORDE STUDIEDAGEN. Op de Derde-Orde-Studiedagen, welke dit jaar van 1820 Juni gehouden worden in het rustige Brabantsche dorpje Handel (bij Gemert), wordt de gedachte uitge werkt: „De Franciscaansche broederge- daohte: redding in den nood van dezen tijd". Als inleiders treden op: P. Amideus O.M. Cap. Rotterdam, over „De Franciscaansche broedergedachte, toegepast op onzen tijd"; P. Gilbertus Lohuis O.FM. Maastricht, over „De broedergedachte in het godsdienstig leven, door de deelname aan de Liturgie", Br. Jan Koop, Scheveningen over „De broedergedachte in het godsdienstig leven, door het leeken-apostolaat"; P. dr. Germa- nus Vrij moed O.F.M., Delft over „De broe dergedachte in het maatschappelijk leven"; P. Paschalis O.M.Cap. Rotterdam, over „Redding in 't zicht". Op het program staan verder: het door de Tertiarissen reciteer en van de Vespers van het Klein Officie in de kapel van het Maria-Genadeoord te Handel; De gezongen Completen in de kloosterkerk der P.P. Ca- pucijnen, plechtige Hoogmis met volks zang, St. Franciscusfilm met explicatie, plechtig Lof in het park van de genade- kapel, met Sacramentsprocessie op Sacra mentsdag, plechtige hulde der Tertiarissen aan O. L. Vrouw. De logieskosten bedragen voor volledig pension per dag en per persoon 3.50 of 2.25, en voor den geheel-en cursus 7.of 4-.50. Hierbij zijn inbegrepen de onkosten voor de autobussen, waarmede de deelne mers worden afgehaald en teruggebracht te 's-Hertogenbosoh en te Eindhoven. Aanvragen tot deelname gelieve men te richten voor 4 Juni aan het Comité Stu diedagen, Capucijnenklooster, Handel, gem. Gemert. (N.-B.). Groote grutten, ik dacht dat het een onbe woond eilandje was en het is een walvisch. (Daily Mirror L 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 20 Mei 1935 Hooge Prijzen 1500.— 9288 1000.— 1858 2268 6030 11975 12023 12847 15370 400.4063 7246 7589 16579 18304 200.— 207 1770 2947 3239 9286 9371 12766 15380 17950 20164 20440 f 100.— 833 1814 7380 9185 10252 10838 13107 13492 15642 16448 17477 19255 19415 Prijzen van 70. 175 190 301 317 612 712 762 1136 1318 1356 1370 1441 1613 1718 1849 1868 1932 2092 2143 2193 2221 2249 2307 2476 2639 2681 2697 2733 2787 2811 2848 2859 2921 3188 3216 3384 3447 3539 3693 3930 4048 4115 4197 4302 4340 4510 4541 4602 4609 4821 4913 5070 5126 5147 5155 5275 5297 5365 5534 5538 5721 5736 6103 6165 6422 6445 6495 6677 6785 6863 6867 6947 7096 7098 7281 7382 7468 7767 7973 8058 8079 8149 8172 8294 8357 8410 8435 8503 8507 8569 8585 8709 8945 8975 9107 9358 9367 9507 9554 9575 9586 9705 9788 9836 9904 9996 10404 10435 10439 10611 10778 10869 11018 11040 11082 11122 11130 11246 11373 11389 11434 11443 11462 11580 11766 11781 11966 12104 12116 12149 12173 12188 12455 12489 12503 12594 12595 12676 12773 13049 13143 13241 13278 13348 13561 13755 13771 13919 13955 14189 14237 14271 14457 14551 14739 14850 15080 15143 15187 15363 15517 15564 15789 15820 15843 15861 16028 16059 16264 16363 16413 16447 16559 16567 16656 16842 17003 17338 17542 17718 17771 17811 17886 17951 17974 18100 18135 18258 18371 18518 18591 18681 18802 18879 19103 19106 19165 19216 19235 19258 19311 19334 19431 19449 19745 19952 20263 20269 20350 20370 20473 20714 20801 20815 20871 20884 20913 20967 Nieten 13 56 75 82 92 192 222 324 333 552 570 792 845 7974 7986 7990 8126 8185 8227 8448 8543 8547 INTERNATIONAAL ARTSENCONGRES. Van 30 Mei2 Juni zal in Brussel door de Belgische St. Lucas-Vereeniging een Internationaal Congres voor Katholieke Artsen worden georganiseerd. Het onder- werp voor dit Congres luidt: „De taak van den arts en de Katholieke Artsenvereeni- ging bij den christelijke opbouw van de maatschappij. Dit onderwerp zal door verschillende sprekers van verschillende zijden worden belicht. De Rector van de bekende H. Hart- Universiteit te Milaan, Pater Gemelli zal eveneens als inleider optreden en de Op leiding behandelen van een jongen arts met het oog op zijn deelname aan den Christelijken wederopbouw van de maat schappij. Tijdens dit Congres zal een bij zondere vergadering plaats vinden voor missie-artsen. 393 417 459 507 510 615 644 671 748 787 859 862 891 948 958 978 998 1003 1023 1054 1072 1081 1089 1137 1156 1164 1187 1301 1320 1324 1337 1362 1372 1432 1434 1480 1486 1501 1523 1550 1582 1672 1721 1750 1757 1848 1903 1919 1986 1989 2078 2130 2148 2154 2210 2211 2220 2246 2231 2282 2291 2305 2331 2397 2440 2459 2472 2475 2486 2557 2592 2644 2646 2692 2721 2742 2773 2819 2827 2830 2847 2869 2932 2956 2958 3025 3069 3099 3102 3111 3130 3191 3200 3219 3227 3251 3308 3313 3328 3360 3365 3373 3420 3422 3487 3535 3604 3625 3667 3699 3732 3741 3744 3760 3796 3949 3950 3951 3957 3970 4046 4086 4159 4162 4202 4207 4223 4229 4232 4237 4248 4326 4328 4334 4355 4357 4369 4390 4419 4421 4435 4481 4559 4566 4576 4535 4589 4596 4605 4652 4746 4777 4782 4809 4837 4850 4981 5081 5152 5181 5191 5221 5224 5228 5292 5308 5314 5327 5422 5426 5455 5521 5553 5553 5624 5628 5638 5651 5654 5706 5865 5904 5981 5984 5992 5996 6012 6093 6130 6143 6150 6151 6241 6262 6264 6292 6331 6339 6379 6521 6523 6528 6555 6575 6614 6628 6665 6722 6749 6762 6786 6813 6826 6836 6845 6902 6907 6953 6971 7017 7150 7153 7171 7191 7213 7231 7260 7288 7298 7353 7366 7415 7464 7432 7487 7497 7509 7548 7565 7572 7602 7619 7621 7633 7650 7706 7711 7771 7775 7776 7821 7852 8019 8032 8049 8053 8282 8344 8381 8397 8715 8717 8737 8745 8839 8841 8848 8871 8877 8878 8916 8956 9008 9015 9027 9074 9119 9158 9168 9175 9246 9293 9298 9314 9336 9389 9423 9483 9488 9494 9562 9577 9619 9655 9746 9754 9767 9776 9813 9914 9932 9956 10006 10015 10027 10039 10070 10117 10128 10174 10176 10213 10216 10222 10224 10266 10293 10324 10328 10370 10373 10398 10445 10474 10541 10571 10573 10574 10619 10621 10688 10747 10780 10857 10898 10950 10955 10983 11027 11044 11069 11079 11107 11143 11192 11219 11240 11260 11267 11272 11299 11318 11421 11436 11442 11578 11583 11625 11626 11642 11742 11777 11790 11797 11813 11829 11836 11844 11864 11893 11904 11959 11979 11987 11998 12005 12010 12011 12100 12118 12151 12186 12244 12250 12276 12283 12295 12301 12311 12335 12369 12524 12546 12560 12575 12593 12600 12622 12642 12651 12652 12663 12663 12669 12706 12709 12728 12734 12759 12780 12808 12865 12874 12917 12922 12948 12952 12982 13013 13020 13040 13150 13217 13224 13225 13303 13316 13357 13366 13424 13461 13476 13494 13515 13529 13572 13614 13617 13653 13780 13835 13882 13894 13915 13936 13944 13990 14009 14067 14085 14096 14201 14264 14281 14309 14366 14407 14434 14441 14463 14466 14489 14526 14543 14546 14575 14627 14644 14671 14771 14780 14800 14876 14894 14919 14920 14959 14986 15013 15016 15034 15036 15074 15081 15093 15105 15108 15173 15216 15262 15269 15275 15284 15327 15346 15355 15394 15406 15423 15550 15595 15639 15676 15681 15682 15688 15719 15864 15896 15930 15935 15949 16029 16055 16076 16083 16124 16224 16262 16307 16324 16332 16384 16470 16545 16558 16573 16647 16717 16734 16794 16811 16856 16861 16862 16961 16963 16976 16984 17032 17044 17048 17112 17145 17156 17184 17206 17224 17280 17294 17375 17383 17388 17424 17453 17465 17470 17496 17511 17514 17523 17554 17562 17585 17630 16737 17674 17720 17745 17749 17895 17957 18030 18038 18058 18059 18090 18097 18163 18191 18192 18233 18236 18270 18295 18297 18355 18386 18486 18635 18637 18721 18750 18830 18869 19019 19041 19044 19098 19117 19167 19266 19285 19302 19305 19310 19313 19395 19409 19427 19455 19472 19491 19513 19624 19723 19789 19793 19343 19855 20005 20052 20053 20109 20132 20147 20175 20206 20220 20239 20259 20274 20316 20330 20373 20378 20417 20499 20537 20547 20553 20596 20631 20641 20634 20784 20786 20807 20829 20831 20836 20843 20862 20863 20900 20921 Verbet. 5de kl. 4de lijst: 14493 m. z. 14493 met 70; 15068 m. z. 15058; 15102 met 70 m. z. 15102.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12