Wie gaat er met ons naar de W ereld tentoonstelling te Brussel? Schrijft tijdig in en stelt niet uit DOE HET NU ZATERDAG 18 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Op 25-26 MEI en 1-2 JUNI a.s. Een prachtige reis met eerste klas bediening tegen den Iaagsten prijs Officieel is de Brusselsche wereldtentoonstelling geopend. Nog wordt er door vele handen gearbeid aan de laatste afwerking en wanneer ons reisgezelschap naar Brussel zal vertrekken zal de prachtige expositie in volle glorie te zien zijn. Wij hebben de reis reeds uitgestippeld, wij hebben de tentoonstelling bezocht en kunnen U dus in deze wereldstad-op-zich een goede ge leide meegeven, opdat U van het meest interessante het best en het langst zult kunnen genieten zonder uw tijd te verliezen met zoeken. Wij stellen ons voor des Zaterdags 25 Mei en 1 Juni om 1 uur van onze bureaux te vertrekken en Zondagavond laat terug te keeren. De kosten van deze mooie reis zijn 12.50 (verhoogd met ƒ1. voor administratieve onkosten). Een heelen avond, een heelen dag op de Wereldtentoonstelling. De toegang tot deze tentoonstelling, alsmede de toegang tot Oud- Brussel zijn in den prijs inbegrepen. Voor 12.50 dos een mooie reis, eerste klas logies, zeer goede maal tijden en entree Wereldtentoonstelling en Oud-Brussel. Wij raden U dringend aan spoedig in te schrijven. Wij geven U voor 12.50 een eerste klas reis met alle comfort die U maar wensohen kunt. Zoo iets zult U voor Zulk een prijs niet meer vinden. Inschrijvingen voor de eerste reis kunnen slechts geschieden tot en met Dinsdag 21 Mei en voor de tweede reis tot en met Maandag 27 Mei a.s. De reizen gaan door bij deelname van minstens 20 personen. Bij inschrijving moet het volledige bedrag worden voldaan. Men kan zich mondeling of schriftelijk voor een der beide reizen opgeven bij: Adm, „DE LEIDSCHE COURANT", Papengracht 32 Leiden. Giro 103003. langrijke schade voor den opdrachtgever. Ook komt het vaak voor, dat de beunhaas een groot gedeelte van de aanneemsom aan zijn leveranciers moet cedeer en, wel ke cessie aan dén architect wordt betee- kend, met alle bezwaren en moeilijkhe den daaraan verbonden. Indien het werk wel afgemaakt mocht worden, dan kan men dit na korten tijd geen schilderwerk meer noemen. Het spreekt vanzelf, dat daardoor zelfs de beste architectuur volkomen verloren gaat. Bovendien heeft deze misstand, nog het gevolg, dat het schilderwerk in den kortst mogelijken tijd moet worden uitge voerd, waardoor de werkloosheid wordt bevorderd. Spr. licht Uitvoerig toe, hoe vele millioenen in de afgeloopen jaren door de bonden van schildersgezellen en de arm besturen aan werklooze schildersgezellen moesten worden uitbetaald. Tegen deze misstanden is door de bonden van schilderspatroons in samenwerking met den handel in verf, glas en behangsel een saneeringsactie op touw gezet die be oogt om den vakbekwamen schilder van j den totalen ondergang, waarmede hij be- i dreigt wordt, te redden. Uit het bovenstaande blijkt, dat dit niet 1 alleen het belang is van den schilderspa- I troon, doch bovendien voor den principaal i die schilderwerk heeft uit te voeren en in j niet mindere mate voor den architect die I daarmede belast is. Sinds 5 Mei 1934 is deze saneeringsactie in het Noo:den doorgevoerd, waardoor de allerergste beunhazen hun i practijken niet langer kunnen handhaven 1 doordat de handel huh geen materialen j meer verstrekt. Op grond van de zeer gunstige resultaten I in het Noorden des lands is op 6 Mei 1935 een saneeringsovereenkomst gesloten die voor het geheele land zal werken. Indien deze actie zal slagen, is het zeer gewenscht dat ook de architecten daaraan huh mede werking verleen en door geen werken te gunnen aan hen, die op de stoplijsten zijn geplaatst. Ook de architecten hebben daarbij het grootste belang, aangezien deze beunhazen geen materialen meer kunnen krijgen al thans niet de bekende fabrikaten die voor I het bouwwerk onmisbaar zijn. I Spr. eindigde zijn lezing met het bestuur van het N.I.V.A. dank te zeggen voor de geboden gelegenheid om over deze sanee ringsactie een enkel woord te mogen zeg gen. Trianon. Een film, waarin Mariene Dietrich op treedt, is steeds iets bijzonders. Deze film ster is een figuur, die door sommigen be wonderd, door anderen afgekeurd wordt. De rollen, waarin Mariene Dietrich op treedt zijn steeds op 't kantje af, en al kun nen wij haar spel en gratie ten zeerste be wonderen, in deze stee-vaste keuze van dubbelzinniige situatiesbewonderen wij haar niet. In de film, welke deze week in „Trianon" draait, welke film de akelige titel draagt „De duivel is een vrouw", treedt Mariene Dietrich weer op als de ver leidende vrouw, die het leven van mannen breekt en vernielt, zonder zich er iets van aan te trekken. De schoone Concha speelt haar rol met een geraffineerdheid en slim heid, die in dit, laag bij de grondsche genre, geniaal mag heeten. Het is zeer te betreu ren, dat Mariene Dietrich steeds de ver leidende vrouw speelt; zij is zonder tegen spraak een zeer groot kunstenares, die dat blijkt wel uit enkele trekjes in deze en andere films ook in een andere rol een prachtige figuur zou weten te ereëeren. Maar zoolang zij in haar keuze zoo weinig kieskeurig blijft, kan men haar spel en gra tie alleen bewonderen in een film als „De Duivel is een Vrouw". Deze Vrouw is in deze rol inderdaad een schoone duivelin. De film, die zeer boeiend is, geeft schitte rend spel in een boeiend relaas, maar ook niets meer. Geen verheffing, geen verdie ping. Voor de pauze draait een Cow-boy-film „De Radio-kampioen", en zooals de meeste Cow-boy-verhalen, een fiton van goede soort, waarin dapperheid en rondborstig heid de zegepraal betalen over sluwe intri ges. De strijd tUsschen man en paard, die in deze film de hoofdmomenten vormt, is uiterst spannend. Een alleraardigste gekleurde rolprent, een interessant journaal en de film van het Eai- gelsche koningsfeest completeeren dit pro gramma, dat volwassenen een mooien avond zal bezorgen. Vanaf Zondagmiddag 2 uur wordt boven dien een film vertoond van den voetbalwed strijd Nederland—Engeland. Casino. De directie van Casino heeft de goede gedachte gehad deze week in haar theater een reprise te geven van „King Kong", het groote phantastteche filmwerk, dat overal, waar 't vertoond wordt, altijd weer een overweldigend succes te boeken krijgt en dat niet alleen door de groote techni sche kunststukken en de verbluffende re gie, waarvan 't blijk geeft, maar tevens door het toppunt van oerwoud-sensatie, dat er in bereikt wordt. Wat deze film den toeschouwers biedt, grenst aan 't wonder baarlijke, aan 't ongelooflijke. De meest phantastische tafereelen, die aanvangen in 't oerwoud, waarvan de reuzenaap King Kong de schrik is, en die eindigen in New- York, volgen elkaar op in zoo'n lange reeks, dat we ze niet kunnen weergeven. Maar dit weten we, dat er een zucht van verluchting bij 't publiek zal. opgaan, als Kink Kong, zittend op 't höogste gebouw van New-York, op Empire Building, met een geroofd meisje in zijn klauwen, dat hij hanteert als speelgoed, door de te hulp geroepen luchtmacht gedood wordt en het meisje gered kan worden. Een tweede film „De gevangene van Port Zamba" voert ons naar Afrika en wel op 't fort Rondet, een buitenpost van 't Fransche vreemdelingen-legioen. Als de commandant Van dit fort plotseling sterft, wordt de garnizoensdokter beschuldigd hem vergiftigd te hebben en deze wordt ter dood veroordeeld. Zijn beste vriend helpt hem ontvluchten naar Port Zamba. Door plicht gedreven keert hij later vrijwillig naar Rondet terug, waar veel zieken zijn. Hier komt hij te weten, dat een vroegere oppasser van den commandant dezen ver giftigd heeft en wordt hij in zijn eer her steld. Deze film is niet alleen spannend, maar munt ook uit door sober hoogstaand spel. We bevelen dit programma gaarne aan. WAAROM MOET HET SCHILDERS BEDRIJF GESANEERD WORDEN? Lezing van den heer Jac. Martens. Op het Congres der Bouwtentoonstelling van het N. I. V. A. in- het R. A. I.-gebouw te Amsterdam, heeft de heer Jac. Martens gesproken over de vraag: „Waarom moet het schildersbedrijf gesaneerd worden?" Het is algemeen bekend, aldus spr., dat er enkele hiaten in het bouwbedrijf zijn, waardoor de architectonische prestaties nog niet voldoende tot hun recht komen. Een van de belangrijkste hiaten is gelegen in hst schildersbedrijf. De eerste oorzaak hiervan is gelegen in de niet-partieele aanbesteding van het schilderswerk. Het bouwwerk wordt dik wijls in zijn geheel aan één aannemer uit besteed, wiens belang het is, het schilder werk als een marktartikel te beschouwen en daarmede leurt, tot hij dit onderdeel voor den laagst mogelijken prijs heeft ge plaatst. Spr. licht dit toe aan de hand van enkele voorbeelden. De tweede oorzaak is gelegen in de vaak plaats hebbende openbare aanbesteding van het schilderswerk. Hiesrdoor wordt de prijs dermate gedrukt, dat geen enkele vak bekwame patroon voor de gunning in aan merking kan komen. Meer en meer komen de beunhazen in het schildersvak naar vo ren, yerfkladders die de eene week steun halen en de volgende week patroon spe len. Ook dit wordt door spreke toegelicht. De gevolgen hiervan zijn, dat de beun haas, die niet over eigen middelen beschikt, wekelijks, soms nog vaker, zooveel moge lijk van de aanneemsom opneemt, tenein de de loonen te kunnen uitbetalen. Op de zen beunhaas is ieder verhaal tot nakoming van zijn verplichtingen afwezig. Het re sultaat hiervan is, dat het werk in vele ge vallen niet wordt afgemaakt en een nieuwe aanbesteding moet plaats vinden met be- LAATSTE BERICHTEN PRINSES JULIANA PRESIDEERT HET ROODE KRUIS. Te Utrecht had in het Jaarbeursgebouw een vergadering plaats vam het Ned. Roode Kruis, welke voor dé eerste maal gepresi- deedid werd dóór H.K.H. pririsés Juliana; H. K. H. werd ontvangen door het hoofd bestuur en het bestuur van de afd. Utrecht, terwijl in het Jaarbeursgebouw mede te genwoordig waren de commissaris der ko ningin en de burgemeester. Na haar openingsrede gaf de prinses het presidium over aan dien vice-voorzitter jhr. J. H. Roëll. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHÉ DEBITEUREN. In de week van 13 tot en met 18 Mei 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 700.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen ihet de begunstigden afgere kend. De nummers van deze posten lie pen van 76748 tot 76919. Het totale bedrag van de op het Son derkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 53,2 mil- lioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieron der begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer R.M. 2.100.000 met de begunstigden afge rekend. Het hoogste afgerekende volgorde- nummer was 15129. Zooals bekend, worden op het oogenblik geen Treuhanderkonto- posten afgerekend met een volgordenum mer beneden 9377. Het ligt in de bedoe ling van de Regeering, omtrent de afwik keling van deze posten binnenkort nadere mededeélingen te doen. Het totale bedrag van de op het Treu- handerkonto Niederlande uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks R.M. 19,9 millioen. De Treuhander konto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. AUTO IN HET IJSSELMEER GESTORT. .Uit Hoorn wordt gemeld: In den afgeloopen nacht is een bij de Hoornsche Automobiel Mij. gehuurde luxe auto omstreeks half 3 bij den Zeedijk bij de Nek onder de gemeente Schelling hout in het water van het IJsselmeer ge stort. Een der omwonenden heeft op dien tijd een plomp gehoord. De wagen is hedenochtend opgehaald, doch inzitten den werden niet gevonden. Ook in de directe omgeving in het IJsselmeer werden geen slachtoffer ontdekt. Men vermoedt, dat een ingezetene uit Hoorn, zekere Z., de auto heeft gehuurd. De politie stelt een onderzoek in. ONGEVAL OP DEN MUIDER- STRAATWEG. Hedenmorgen te ongeveer kwart voor acht is een verhuisauto van de firma Saan te Diemen bij het uitrijden op den Muider- straatweg gegrepen door de Gooische stoomtram. De stoomtram sleurde den wa gen een eind mee, wat ten gevolge had, dat het voorste gedeelte van de auto en de motor geheel vernield werden. De drie in zittenden van de cabine kwamen er won der boven wonder met lichte kwetsuren af. Dr. Gemert uit Dieman verleende de eerste hulp. Waarschijnlijk hebben de rem men van de Gooische tram geweigerd te werken. Van de tram werden eenige ruiten ver nield. TELEGRAMMEN DE BEGRAFENIS VAN PILSOEDSKI. Grootsche plechtigheid te Krakau. WARSCHAU, 18 Mei. (V.D.) Voorafge gaan door een pantser trein is gisteravond de trein met het stoffelijk overschot van maarschalk Pilsoedski uit Warschau ver trokken naar Krakau, waar hij vanmorgen tegen 7 uur is aangekomen. Het is een in drukwekkende tocht geworden, zooals Po len nog zelden heeft meegemaakt. De met de Fooïsche vlag bedekte kist was ge plaatst op een platte goederenwagen op het affuit van een kanon. Er omheen hielden 6 officieren en 2 generaals inet getrokken degen de wacht. De wagen was met be hulp van schijnwerpers hel verlicht en vormde een lichtend punt in den donkeren trein, die in langzaam tempo in den nacht door het Poolsche land trok. Overal op de stations, die die trein passeerde, hadden zich groote menschenmenigten verzameld, ondanks het nachtelijke uur, doch ook langs den spoorweg zelf stonden overal menschen bijeen met brandende toortsen, terwijl op vele heuvels langs of nabij den spoorweg vuren waren ontstoken. Men heeft in de steden en dorpen langs den spoorweg WarschauKrakau vannacht niet geslapen, want overal was de geheele bevolking op de been om den bevrijder van Polen de laatste eer te bewijzen. Te Kra kau is een reusachtige menigte aangeko men om de begrafenisplechtigheden bij te wonen. Meer dan 300.000 personen zijn van elders naar Krakau gekomen, waaronder alle buitenlandsche delegaties, het diplo matieke corps, de geheele Poolsche regee ring en de leden van Sejm en Senaat, ver tegenwoordigers van alle afdeelingen van het leger en tallooze belangstellenden. Om 8 uur begaf de lijkstoet zich van het hoofd station naar de kathedraal. Troepen gingen het affuit met de lijk kist vooraf, terwijl het gevolgd werd door het paard van den maarschalk, dat door 2 officieren bij den teugel werd geleid. Dan volgden de hooge geestelijkheid, mevr. Pilsoedski met haar dochter, vergezeld door de generaals Rydz, Smigly en Sosnowski, de president der republiek, de vertegenwoordi gers dér regeering, de buitenlandsche dele gaties en de ^deputaties van Poolsche orga- niasties en instellingen. De stoet werd door verschillende afdeelingen miltaire troepen gesloten. Langs den geheelen weg van het station naar dé kathedraal had zich een dichte menigte geschaard, terwijl de stra ten, die gevolgd werden, met rouwfloers waren behangen en op bepaalde afstanden van elkaar zwarte vaandels waren opge hangen. De Mis in de kathedraal werd ge celebreerd door den prins-bisschop mgr. Sapieba. LAVAL'S TERUGKEER NAAR PARIJS. PARIJS, 18 Mei. (V.D.) De Fransche Mi nister van Buitenlandsche Zaken Laval wordt na de byzettingepleohtigheden te Warschau en Krakau Maandag a.s. te Pa rijs terugverwacht. Eenige bladen melden, dat hij misschien nog denzelfden dag naar Genève zal vertrekken, doch volgens de „Petit Parisien" zal hij eerst op Dinsdag a.s. aan den Ministerraad éen rapport uit brengen over zijn reis naar Warschau en Moskou en zal hij waarschijnlijk pas Woensdag of Donderdag naar Genève ver trekken. NIEUWE AARDSCHOKKEN IN DE KARS ISTANBOUL, 18 Mei. (V.D.) In de om geving van de Kars in Armenië zijn giste ren nieuwe krachtige aardschokken waar genomen. De bevolking vluchtte uit de hui zen en bracht den nacht in het open veld door. CHINEESCH DORP DOOR BANDIETEN UITGEPLUNDERD. Vijftig personen gedood. CHARBIN, 18 Mei. (VD.) Een bandie tenbende heeft gisteren een dorp nabij Sjoehó in Mandspoekwo, op ongeveer 80 K.M. afstand van Charbin, overvallen, ge plunderd en in brand gestoken. Vijftig personen werden door de roovens gedood. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Mei. Groentenveiling. Per 100 stuks: komkommers f 3.3011.10, bloem kool I f 8.70—17.10, bloemkool II f 2.10— 13.70, pieterselie 4070 cent, prei f 0.60 2.?0, radijs f 0.501.80, kropsalade f 1.00 7.30, Selderie f 0.602.60, uien f 0.30 1.10, wortelen f 3.5014.70, rabarber f 0.30 1.30, perziken f 13, per 100 kg.: kroten gek. f 23, snijboonen f 6373, doperw ten f 40, peulen f 4257, postelein f 37 spinazie f 38, tomaten A f 4854, B f 60 C f 44, CC f 32. wortelen f 2.50—6.80, an dijvie f 9—16. 18 Mei. Boter. Fabrieksboter f 1.49 en prima boerenboter f 1.351.40 per kg. Aanvoer 2120 kg. Handel matig. Turfmarkt van 13 tot en met 18 Mei. Aanvoer lange turf 125000 stuks, prijs f 8 per 1000 stuks BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Frans, z. v. J. Lardee en C. v. d .Reijden. Johana, d. v. J. Lek en M. E. den Os. Jacoba Theresia, d. v. J. Freeke en H. v. Oosten. Petronella Maria, d. v. W. A. Schilleroort en M. in 't Veen. Saartje Elisabeth, d. v. C. v. d. Wolf en L. L. Snijders. Arie Marten, z. v. P. Hus en M. Sissing. •Pieternella Hendrika, d. v. H. J. LuijtjeS en PBerkel. Jan, z. v. J. de Bruijn en N. C. de Graaf. Hugo Johannes Gijsbertus, z. v. F. J. Kuijper ên C. R. Kest. Ondertrouwd: W. Kramer wedn. 35 j. en J. v. Dijk jd. 23 j. C Ahbing jm. 27 j. en J. C. H. v. Gooi jd. 26 j. Overleden: J. A. Beugelsdijk, m. 66 j. C. M. Bernsen-Hooijmans wede 62 j. E. Schotman-Alblas, wed.e 43 j. S. C. Krom-Bos, wed.e 65 j. M. J. Wijers, wedn. 77 j. ALPHEN a. d. RIJN, 17 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 2.00—7.30, postelein f 6.107.60, uien f 6.50, per 100 bos: radijs f 0.70—1.60, selderie f 1.70—2.00 peen f 7.90—10.—, per 100 stuks kropsla f 1.705.80, komkommers I f 89, bloem kool I f 14—21, bloemkool II f 813. Eierenveiling. Aanvoer 8800 stuks. Kippeneieren f 2.00—2.40, eendeneieren f 1.501.70 pel 100 stuks. BOSKOOP, 17 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 12—25 cent, Marcel Rouyer 1525 cent Hadley 35-—60 cent, Claudius Pernet 18— 30 cent, Columbia 2030 cent, Butterfly 2035 cent, Mac Keiler 1530 cent, Wilh. Kordes 30—55 cent, Mme Jules Bouché 30 —50 cent, Rosalandia 20—40 cent, Florex 40—^60 cent, Briarcliff 2040 cent, Hoover 2055 cent, Steward 4065 cent, Edith Helen 40—70 cent, Aug. Noaek 14—25 cent. Else Poulsen 4070 cent, Gloria Mundi 40—65 cent, Ellen Poulsen 4060 cent, Paul's Scarlet 30—50 cent, Ingar Ohlson 30—60 cent, Violieren 3040 cent, Leeu wenbekken 30—50 cent, Rhododendron 1.00—1.40, Lathyrus 10—18 cent, Seringen 2035 cent, Papaver 35 cent, Acerblad 15 25 cent, Clematis Durandi 25 cent, Cle matis Prins Hendrik f 1.802.10, Clema tis The President f 0.80—1.40, Clematis l'Azurstan 70—90 cent, Hortensia per stuk 4080 cent. VEUR, 17 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 8.809.50, 2e soort f 5.90—7.20, 3e soort f 4.30—5.10, stek f 0.50—1.60, gele komkommers le soort f 7.509.10, 2e soort f 4.606.30, 3e soort f 3.50—4.10, stek f 0.70—1.20, krop sla le soort f 1.504.30, peen f 8.1012.90, bloemkool le soort f 12.5014.30, 2e soort f 7.10—9.50, uitschot f 5.30—6.90, tomaten (mid.) f 1920.30, gr, ronden f 2021, 2e soort f 18.1019.20, 3e soort f 13.5015.40 bonken f 18.00—19.00, andijvie f 2.10—5.50 andijvie per kg. 1418 cent, spinazie per 4 kg. 18—29 cent, postelein f 5.106.50, rabarber f 4.606.00, snijboonen 5861 cent, radijs f 1.802.00, prei f 1.102.30, selderie f 0.801.10, aardbeien 5258 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.261 /2 Berlijn 59.44 New York1.4713/16 Parijs 9.723/4 Brussel 24 99 Zwitserland 47.75 Milaan 12.1S Madrid 20.171/2 Oslo36 55 Kopenhagen 32.45 Stockholm 37.50 Weenen Praag6.17 Boedapest Prolongatie 2 pet BEÜRSO VERZICHT. De stemming op de A'damsche fondsen- markt was over het geheel minder vast dan gisteren, doch de koersen werden goed gesteund door de willige houding van de twee hoofdfondsen Philips en Kon. Olie. Kon Olies zetten een fractie hooger in en stegen vervolgens tot 180 pet., waarna winstnemingen een gedeelte van het avance teniet deden. De Amerikaansche soorten lagen meerendeels een fractie on der het niveau van gisteren. Van de In- dustrieelén verbeterden Philips tot 255 welke koers echter niet tot het einde bleef gehandhaafd. Unilevers waren ongeani- imeerd en moesten zich een verlies van on geveer 1 getroosten. Aku's waren prijs houdend. Rubbers konden zich weliswaar niet ten volle handhaven doch de kansver- liezen bleven tot fracties beperkt. Tabak ken lagen hief en daar een kleinigheid be neden de vorige slotkoersen. Suikei-s on dergingen in doorsnee weinig verandering. Scheepv. en Mijnw. waren volkomen ver onachtzaamd. Amerikanen hadden een on geanimeerd verloop; de handel was min der levendig, de koersen stelden zich mee rendeels beneden het vorig niveau. Duit- sche obligaties waren meerendeels iets luier, de verliezen waren van geringe be- teekenis. De Nederl. Staatsfondsenmarkt was vast, speciaal voor de 4 leeningen. Voorts trad eenig herstel in voor obliga ties Staatsspoor, die reeds geruimen tijd onder druk stonden in verband met de o.i. ongemotiveerde vrees, dat de indirecte staatsgarantie zal verdwijnen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3