CENTRAAL TAN0HEELKUHDI6 INSTITUUT STADS XNIEUWS Geheel gebit vanaf! 35.- ZATERDAG 18 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. SCHAKEN TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ka den morgen van 18 Mei 1935, medegedeeld door het Kon Ned. Met. lm! te De Bill Hoogste barometers!: 767.4 te la Coruna. Laagste barometers!: 748.8 te Rochefor! Verwachting tot den avond van 19 Mei: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Gedeelte lijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tem peratuur. De hooge druk in het Westen trekt zich langzaam West- en Zuidwaarts terug. In het Noorden blijft de luchtdruk nabij IJsland dalen en heeft zich daar thans een 760 kern gevormd. Ook over de Noorsche Zee blijft de luchtdruk betrekkelijk laag. De secun daire, welke gisteren over het Zuiden van de Britsche Eilanden wa5 gelegen, verplaat ste zich naar Zuid-Frankrijk. Rond deze se cundaire, die veel neerslag bracht, waait het krachtig uit West tot Noord. Verder komen nog krachtige Zuid-Oostelijke winden voor aan de Zuidzijde van het hooge drukgebied over Finland. Overigens is het rustig weer. Bijna overal met zwaar bewolkten of be trokken hemel, terwijl hier en daar nog re gen valt. De temperaturen blijven nog ver onder normaal. Over de Britsche Eilanden, West-Duitschland en Zweden en Noorwegen werd het iets minder koud. Er is in den al- gemeenen weerstoestand nog niet veel ver andering te wachten, alhoewel de regen- kansen wat afnemen. LUCHTTEMPERATUUR. 9.5 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting De Zijl: 14 gr. C. Zweminrichting Poelmeer 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 9.21 uur tot Zondagmorgen 4.31 uur; van Zondagnamid dag 9.22 uur tot Maandagmorgen 4.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 19 Mei voorm. 4.04 en nam. 4.23 uur; op Maandag 20 Mei v.m. 4.42 uur en nam. 5.02 uur. Breestraat 65 - Leiden Telefoon 3620 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN O. In de 5e ronde (de laatste) kondein slechts twee der drie pairtijen gespeeld worden n.l. W. H. v. d. Nat—C. Brunt en H. Staats I. Samhaiden. In beide partijen opende wit met d4, in de eerste partij verdedigd met Pf6, g6 en Lg7, in de tweede met e6 en c6. Brunt kreeg tegen Vander Nat lang zamerhand de mindere stelling en had de partij in het middenspel in enkele zetten moeten verliezen. Vain der Nat miste echter de goede voortzetting en Brunt kon zich herstellen. Hij kreeg zelfs nog tegenkan- sen, maar benutte deze nie! Bij het afbre ken was Van der Nat een pion voor geble ven. Het is echter de vraag, of de partij tot winst gevoerd kan worden. Samhaiden kreeg al gauw de betere stel ling, toen Staats iets te vroeg e4 speelde. Samhaiden nam bezit van het centrum, ver grootte langzamerhand zijn voordeel en bij den 38en zet moest Staats de partij op geven. Hier volgt nog de stand: Samhaiden 2x uit 3, Van der Nat lxxx uit 4, Segaar xxx uit 3, Van Veen lxx uit 4, Brunt lxx uit 5 en Staats lx uit 5. Elk moet 5 partijen spelen. x beteekent afgebroken partij. DE PROMOTIE NAAR DE le KLASSE. Het programma voor deze wedstrijden is thans verschenen en luidt als volgt: le ronde: Zaterdag 25 Mei Leidsch SchaakgenootschapKralingen „Max Euwe"Haarl. Schaakgezelschap. 2e ronde: Zaterdag 1 Juni Haarl. Schaakgezelschap Leidsch Schaakgen. Kralingen„Max Euwe". 3 e ronde: datum nog niet vastgesteld Leidsch Schaakgenootschap„Max Euwe", Haarl. SchaakgezelschapKralingen. Promotie- en Degradatiewedstrijden. Zondag 30 Juni: Bussum—Kampioen 2e klasse. Zondag 7 Juli: Kampioen 2e klasseBus sum. Uit het programma blijkt, dat de voorwedstrijden alle op Zaterdagen worden gespeeld, echter in een competitie en niet als afvalwedstrijd. Het Leidsch Schaakge nootschap heeft gelukkig geloot. Het kan de le en 3e wedstrijd thuis spelen en behoeft voor de tweede wedstrijd alleen naar Haar lem. JEUGDCLUB „TAVENO". Met de jomgensclub, die eiken Vrijdag van half zeven tot acht uur in „Patrimo nium" speelt, gaat het nog maar steeds crescendo. Het aantal jongens van 12 tot 16 jaar loopt reeds naar de 30. De vorderin gen, die onder leiding van bestuursleden van Taveno gemaakt worden zijn ook goed. De vorige week werd een gongwedstrijd gehouden en gisteravond speelde de heer G. Bosscha alhier anderhalf uur lang si multaan tegen hen. Wel won de simultaan- speler 18 partijen, doch ze maakten het hem al vrij lastig en Wout van Schaick Wist zelfs zijn partij al op fraaie wijze te winnen. Taveno beleeft dus wel pleizier van deze club. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. V.C.H. V.C.H. II zal zich morgen op het Haagwegterrein hebben te meten met RWD II. Een wedstrijd waarvan we voor VCH geen overwinning verwachten, doch tot het einde toe maar volhouden, jongens; in een zware wedstrijd vallen de resultaten doorgaans mee. Aanvang 2.30 uur. Vertrek 1.30 uur. Overigens zijn er nog geen wed strijden vastgesteld. LEIDSCHENDAM. LEIDSCHE UNIVERSITEIT Bijzondere leerstoel voor de sociologie van het arbeidsrecht Staatsblad no. 238 bevat een kon. besluit van 8 Mei j.L, waarbij de stichting tot be vordering van de studie van het arbeids recht en de rechtssociologie in Nederland gevestigd te Amsterdam, wordt aangewe zen als bevoegd om bij de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit alhier een bij zonderen leerstoel te vesti gen, opdat door den daarvoor te benoemen hoogieeraar onderwijs wordt gegeven in de sociologie van het arbeidsrecht. „KATHOLIEK LEIDEN" Op de algemeene jaarvergadering is met algemeene stemmen besloten, om deel te nemen aan den Diocesanen Katholieken dag. welke gehouden zal worden op Zon dag 30 Juni a.s. op Houtrust te Den Haag. Nog tijd genoeg zal men zeggen. Dit is zeer juist, maar om alles goed voor te be reiden, heeft het bestuur van „Katholiek Leiden" dezen tijd ruimschoots noodig. Langs dezen weg verzoeken wij: 1. dat de besturen van alle R.K. organi saties hieraan zullen medewerken; 2. dat deze besturen hun leden opwek ken, deel te nemen aan den Katholieken dag; 3. dat zij het aantal deelnemers opgeven bij den secretaris van Katholiek Leiden, den heer J. v. d. Fluit, Nieuwe Burgsteeg 2 alhier. Verder kan iederen katholiek zich aan bovengenoemd adres opgeven. Hoe groo- ter het aantal deelnemers zal zijn des te goedkoopèr de reiskosten. Zoodra ons meerdere gegevens van het Uitvoerend Comité ten dienste staan zal mededeeling hiervan volgen. W. J. KRIEK, Voorz. JEUGDUITWISSELING NEDERLAND—BELGIE. Niet alleen de Belgische koningskinde ren moeten Nederlandsch leeren ook an dere Belgische ouders wenschen dit voor hun kinderen; trouwens ook vele jonge Belgen willen het «%aag. En zoo krijgt de Vereeniging voor Internationaal Jeugdver- keer te Leiden (Witte Rozenstraat 48) tel kens aanvragen van Belgische jongens en meisjes, die gaarne in een Nederlandsche familie een deel van hun vacantie willen doorbrengen, waarna <Jan Hollandsche jon gens en meisjes wederkeerig bij de 'ouders van hun gasten eenigen tijd komen logee- ren. Voor deze uitwisseling informeert „Jeugdverkeer" natuurlijk naar de gezin nen in beide landen. Gebeurt ze goed, dan heeft internationale aanraking plaats, die de verstandhouding tusschen de buurvol- ken zeer bevordert. Met aanvragen dient niet gewacht te worden, juist met het oog op het uitzoe ken van de geschiktste gezinnen voor de aangemelde jongens en meisjes. LEIDSCHE COÖPERATIEVE KEUKEN (G. A.) In de gerestaureerde eetzalen van de Leidsche Coöperatieve Keuken, Rem brand, tstraat 27 hield deze Coöperatie giste renavond hare jaarlij ksche algemeene le denvergadering. De opkomst der leden was niet zoo groot als bij de op 22 Feb. jd. ge houden buitengewone vergadering in het gebouw van het Nut voor het Algemeen. Bij de gewone paar lij ksche bestuurswis seling werden herkozen mevr, T. Verwer- Akkerman, penningmeesteresse en mr. Ub- bels, secretaris; terwijl mevr. van Eck- Draayer, die zich als aftredende niet her kiesbaar had gesteld, vervangen werd door mej. dr. J. M. van Leyen. Uit het jaarverslag over 1934 ontleenen we het volgende: Het aantal leden ging achteruit met 68, door overlijden, vertrek en bedanken, hiervoor kwamen 21 nieu we leden in de plaats, het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1934 nog 864. Niettegenstaande men algemeen tevreden was over het eten ging de omzet achteruit, school ter H. Tafel naderden. Te 10 uur v.m. kwamen het onderwijzend personeel en de leerlingen der school in het R. K. Vereenigingsgebouw, dat versierd was met bloemen, bijeen, alwaar de jubileerende onderwijzer met zijn echtgenoote ontvan gen werd en gecomplimenteerd door den zeereerw. voorzitter van het schoolbestuur en hem een stilleven werd aangeboden na mens het schoolbestuur en een boeken kast namens het onderwijzend personeel. De leerlingen der school zongen eenige liederen en gaven een tweetal tooneel- stukjes, waarna de leerlingen werden ont haald op versnaperingen. Ook buiten de school mocht de jubilaris blijken van sym pathie ontvangen. WARMOND St. Jos. Gezellen. Maandagavond zul len alhier een vijftal adspirant-leden wor den geïnstalleerd. Na de opening dooi den senior zal prof. Cleophas een toespraak houden. Ook zal de nieuwe vlag worden ingewijd, waarna nog een klein tooneel- stukje zal worden opgevoerd. Wij hopen, dat degene, die nog geen lid is van deze vereeniging, zich zoo spoedig mogelijk op geeft. Aanvang van den avond haif negen Kiesvereeniging. In de gisteravond gehouden vergadering van de kiesvereeni ging is besloten, dat het bestuur voorloo- pig blijft zitten tot na de verkiezing. Na dien zal een bestuursverkiezing worden gehouden. terwjjl de levering aan Kindervoeding met 1 April overging in handen van de firma Wouberlood als zijnde de laagste inschrij ver. Hierdoor kwam een gedeelte van het bedrijf waarvoor in 1933 nog een nieuwe Koch-ketel van ƒ4000 werd aangeschaft, buiten werking en maakte een personeel- vermindering noodzakelijk. Het boekjaar sloot met een nadeelig sal do van ruim 1500. NED. VEREENIGING TOT BESCHER MING VAN DIEREN. Jaarvergadering afdeeling Leiden. Bovengenoemde afdeeling hield gister avond in een der zalen van het Nutsge- bouw haar jaarvergadering. Na opening door den heer Hugo van Poelgeest en lezing der notulen door mevr. van Poelgeest-Brand, werden de ingeko men stukken in behandeling genomen. Naar aanleiding hiervan werd het bestuur gemachtigdter wille van de propaganda het jaarverslag der afdeeling in gedrukten vorm te doen verschijnen. Aan het jaarverslag van de secretaresse ontleenen wij, dat óe afdeeling haar werk ten behoeve der dieren kon voortzetten, al mest daarop ook bezuinigd worden. Het aantal leden bedroeg 431, doch is sindsdien tot beneden 400 gedaald. De gebruikelijke opstellenwedstrijd onder de leerlingen der zesde klassen werd vervangen door een wedstrijd in het ontwrpen van een kalen der, wat een groot succes opleverde. De opbrengst der doosjes-actie geduren de de Decemberfeestdagen bedroeg het recordbedrag van 240, welke som aan 't asyl is afgedragen. De medewerking met andere vereemigin gen was van aangenamen aard. Voor de paarden in het woonwagenkamp werd ge regeld gezorgd. Mevrouw de wed. W. F. van Wijk lega teerde een bedrag vam 1000. De bazar had een gunstig verloop, al bleef het finantieele resultaat ver achter bij dat van vorige jaren. Groote medewerking werd ondervonden van de pas opgerichte afdeeling Leiden van den Bond van Politie-ambtenaren in Ne derland tot bescherming van Dieren, inzon derheid van het bestuurslid dier afdeeling, den heer F. H. Kemmer, die veel Voor de dieren heilzaam controleerend werk ver richtte. De ontvangsten en uitgaven bedroegen 1046.16; er is een klein batig saldo. De heer van Zijverden adviseerde als lid der kascommissie gunstig, waarna de penning meester werd gedéchargeerd. De jaarver slagen werden onder dankzegging goedge keurd. Tot leden van de kascommissie 1935 werden benoemd de heeren van der Schaaf en Koops, Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Alkmaar werden de heer en mevrouw Emmens aangewezen. Ter ver gadering zullen de candidaten van het hoofdbestuur worden gesteund. Er volgde daarna een langdurige bespre king over de werkzaamheden in het ko mende jaar. Besloten werd om dit jaar twee verlotingen te organiseeren en zoo mogelijk een tooneelvoorstelling. Het programma van actie zal nader definitief worden vast gesteld. Na de rondvraag sloot de heer van Poel geest met een opwekking om het werk der vereeniging onverminderd te blijven steu nen. Terug uit de Missie A. s. Dinsdag zal de eerw. broeder Simon Padberg van de Orde van den Karmel met verlof uit de Missie hier ter stede terug- keeren. Broeder Simon is gedurende acht jaar in Erazilië geweest, het laatst in Itu bij Sao Paulo. Met het s.s. Cap Arcona komt hij eerst te Hamburg en daarna te Amster dam aan. Vierde int. ziekenhuis-congres te Rome Tot vertegenwoordiger van de Neder landsche regeering op het 4e internatio nale ziekenhuiscongres te Rome is be noemd dr. H. H. Maas, directeur van het acedamisch ziekenhuis alhier. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2476. N.V. Vereenigde Schelpkalkfabrieken. Leiden, Nieuwe Rijn 64. Uittr. Comm.: P. F. van der Wallen, Brielle; P. W. de Vries, Leeuwarden en B. Mulders, Meppe! N. Pres.-comm.: H. C. M. Dolk, Amsterdam. N. Comm.: A. N. de Lint, Den Haag; S. Prins, Bloemendaal; K. Wier- da, Heerenveen en D. Salomons, Amers foort. 878. M. Blitz Co., Leiden, Haarlemmer straat 163a, Breestraat 120. Rijwielhandel, ijzerwaren, electriciteit. Door het overlij den van den vennoot A. Blitz, is de ven nootschap onder firma ontbonden. De zaak wordt voortgezet door M. Blitz (H.V.), als eenig eigenaar, onder den ouden naam. 6311. A. Vilders, Leiden, Breestraat 41. Kantoorboekhandel. Over! E.: A. Vilders, dd. 6 Mei 1935. 432. J. van der Stok, Leiden, Oude Rijn 10. Handel in glas, porcelein, aardewerk en luxe artikelen. De wnikel: Haarlemmer straat 133/135 is opgeheven dd. 30 April 1935. 3496. G .D. Caspari (Firma H. G. Cas par! Oegstgeest, Geversstraat 13. Behange- rij en stoffeerderij. Het filiaal te Leiden, Rapenburg 20, is ondergebracht bij de zaaik te Oegstgeest. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Verplaatsing bureau Geneesfc. Dienst, Consultatiebureau voor Geesteszieken en bureau Woningstichting Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter algemeene kennis, dat het bureau van den Gemeentelijken Genees kundigen- en Gezondheidsdienst, het Con sultatiebureau voor geesteszieken en het bureau van de Gemeentelijke Woningstich ting met ingang'van 22 Mei a.s. zullen zijn gevestigd in het voormalige schoolgebouw aan de Nieuwe Mare. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 18 Mei 1935. v'| AGENDA LEIDEN. Dagelijks, Poppententoonstelling in het Nutsgebouw, 29.30 uur. Dinsdag. A. R. K. A., ledenvergadering Den Burcht, te 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Jasperse, Kortmann, Meyboom, Poortman en Verbrugge. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, te! 1914. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van M aa n d a g 13 tot eii met Zondag 19 Mei a. s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807; E. B. de Metz, Kore- vaarstraat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest te! 274. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den notaris mr. H. M. A. Coebergh, alhier: Het heerenhuis „Soemba" Mattriitslaan 5, Oegstgeest in bod: 4900.kooper de heer G. W. Proper q.q. te Oegstgeest voor 5700. Winkelhuis met bovenwoning en werk plaatsen Doezastraat 8/8a in bod: 12.800, kooper de heer J. van Riet q.q. alhier voor 12.800. Huis met tuin Rijn en Schiekade 137 in bod: 2250, kooper de heer R. Sirag q.q. alhier voor ƒ2250. Huis Waard gr acht 102 in bod: 590, koo per de heer E. de Jonigh alhier voor 590. Heerenhuis met tuin Regentesselaan 27, Oegstgeest, niet gegund. Ten overstaan van den notaris B. J. J. N. Troost alhier: Heerenhuis met tuin Rijn en Schiekade 5 in bod ƒ5850, kooper de heer W. A. M. Heijdemam q.q. alhier voor 6050. Heerenhuis met tuin Haagweg 212 in bod 5000, kooper de heer D. Molenaar q.q. al hier voor 5000. Perceel weiland in den Bosch- en Gast- hiuizerpolder aan het Haagsche Jaagpad met schuur in bod ƒ4150, kooper de heer J. J. de Cler q.q. alhier voor ƒ4200. De onverdeelde helft in het landhuis met tuin Terweeweg 45, Oegstgeest, in bod 1250, kooper de heer W. Th. A. Bergers alhier voor 3250. De leden van de R.K. zangvereeniging „Pulchri Studio" worden beleefd verzocht a.s. Maandag allen ter repetitie te komen wegens belangrijke mededeeling. Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is ingetrokken de benoeming van J. Baak, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden, tot voorzitter van ge committeerden bij de eindexamens aan de rijkskweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen te Schoonhoven en aan de bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Gorinchem. BIOSCOPEN. Luxor. 'n Stukje speelfilm van Gustav Fröh- lich vindt men deze week in het Luxor- theater, waar „De vluchteling uit Chica go" vele belangstellenden zal trekken. Deze Lumina-film geeft de geschiedenis Weer van 'n jongen man, die voor zijn vriend, die wegens moord zit opgesloten, 'n erfenis aanvaardt, welke blijkt te be staan in een bijna verkochte autofabriek. Zijn werklust en ondernemingsgeest ver zetten zich echter tegen den sjacher-geest Van belanghebbenden en dank zijn ener giek optreden brengt hij de fabriek tot 'n bloei Van ongekende hoogte. Als de vriend terugkomt, komen ook de moeilijkheden weer, hetgeen o.m. een be schuldiging Van moord tot gevolg heef! 'n Interessante rechtszitting met prachtige typen de spitse, vinnige aanklager b.v. en ronde, goedige rechtbankpresident voert de spanning nog geweldig op en al komt de oplossing wat nuchter, het ge heel is toch 'n film, welke veler belang stelling zal hebben. Behalve Gustav Fröh- lich prachtige typen als Luise Ullrich bijna een dubbelgangster van Jessie Vi- rogh Paul Kemp, Adèle Sandrock enz. onder bekwame regie van Johannes Meyer uit gewerkt. Voor de paiiZé Wofdt als hoofdfilm ge geven: „Zijn Geluksdag" met Jac. Holt in den hoofdro! 'n Interessant programma voor volwas senen. Verdere prijzen aan de tijds omstandigheden aanpassend. SPORT VOETBAL OM DEN C.G.W.-BEKER C.G.W. IScheidsrechterselftal 33 Gisteren speelden bovengenoemde elf tallen. C.G.W. was het meest in den aan val en leidde met de rust met 21. Na de rust maakt ze 31. De scheidsrechters ko men daarna flink opzetten. Door een mis verstand in de achterhoede wordt de stand gelijk. Beide elftallen blijven zwoegen en een minuut voor 't einde krijgt C.G.W. een verdiende strafschop te nemen, wel ke ze niet benut en zoo komt het einde. In de gisteren gehouden buitengewone ledenvergadering van C.G.W., welke met spoed was aangevraagd door de helft van de leden en heel goed bezocht was, werd op voorstel van de leden de j.l. Woensdag ehgouden vergadering met algemeene stem men nietigverklaard en het bestuur na lang overleg op deze vergadering als volgt samengesteld: le voorz.: v. d. Velden; le secr.: J. Crama, v. Lennepstraat 2; 2e seer.: A. Stikvoort; le penningm.: H. Zui- dema; alg. adjunct: P. Barendse; le com missaris: G. Biesbroek; 2e commissaris: N. v. d. Blom, St. Josephgezellen. Zondag 19 Mei te 11.30 uur bijeenkomst in het Patronaat; des avonds te 7.30 uur ontspanningsavond. Dinsdag 21 Mei te 8 uur Maria-Congre- gatie, te 9 uur ontspanning. Donderdag 23 Mei te 7.30 uur biljartclub AJD.O. en Zaterdag 25 Mei te 7.30 uur ont spanningsbij eenkomst. K.JJVl.V.-weeknieuws. De ontspan ningscommissie verzoekt ons mede te dee- len, dat er as. Maandagavond van 8.15 tot 10.30 uur sociëteitsgelegenheid bestaat, clubzaal, Damlaan 36. Donderdag te 8.15 uur wandelen; start Damlaan 36. Vrijdagavond 8.15 tot 10.30 uur Sociëteit. Zaterdagavond van 7.15 tot 9.30 zwem men, Mauritskade 5, den Haag. Politiebericht. Door den rijksveld wachter Tol is gisterenavond ten huize van den slager Chr. v. d. B. in de Veene- straat te Leidschendam een ongekeurd ge slacht schaap in beslag genomen. Het schaap is ter onderzoek overgebracht naar het openbaar slachthuis te Den Haag. NIEUW VEEN. Vrije lijst Bokkestijn ingetrokken, Van den voorzitter van het stembureau vernemen wij, dat de heer W. C. Bokke stijn, die met een vrije lijst voor de a.s. raadsverkiezingen was uitgekomen, Vrij dag schriftelijk verklaard heeft zijn can- didatuur te herroepen. VOORSCHOTEN. 25 jaar onderwijzer. Gisteren herdacht de heer M. Lakeman, onderwijzer aan de R. K. Parochiale Jongensschool, alhier, zijn 25-jarig ambtsjubileum als onderwij zer aan voornoemde school. Des morgens te acht uur droeg de zeereerw. heer pas toor P. Meijer, voorzitter van het school bestuur, een gezongen H. Mis van dank baarheid op, waaronder de leerlingen der

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2