HULP IN NOOD Geijtenbeek's Fotohandei WILT U IETS WETEN? 'ZATERDAG 18 MEI 1935 JE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieterskerkkoorsteeg 15, Leiden; Zr. 1. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwager- laan 25. Oégstgeest; Mevr. FEHMERS—BOER KNOTTNERUS. Warmonderweg 37. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Diocesane vergadering. Maandag 20 Mei 1935 Diocesane verga dering in de kleine Stadsgehoorzaal, ingang Br eestraat. Toegankelijk voor de leden. 10.30 uur v.m. opening. 12.30 uur n.m. lunch in „In den Vergul den Turk", kosten 1.50. Daarna kleine wandeling naar den Hortus. 2.30 uur n.m. Slotvergadering. Een be kend spreker zal spreken over: „De wer king van den H. Geest in ons". Excursies. Donderdag 11 Juli 1935 en Dinsdag 16 Juli 1935, excursie naar de Unilever-Ver- koopcentrale N.V. te Rotterdam. Leden, die aan een dezer excursies willen deelnemen, moeten zich vóór 1 Juli as. opgeven bij Mevrouw J. Manders-Vermeulen, Oegst- geesterlaan 12, tel. 292, of bij Mej. S. van Deene, Breestraat 12, tel. 123. De kosten be dragen 1.65 per persoon bij deelname van minstens 20 personen, 1.50 bij deelname van minstens 25 personen. Bedrag a 1.65 bij opgave te storten. Verrekening heeft later plaats. Op 11 Juli vertrek van hier te ongeveer half tien. Op dien dag wordt door de N.V. Unielever den dames een lunch aangebo den. Deze excursie duurt tot half drie. Op 16 Juli vertrek te ongeveer half één Op dien dag wordt door de N.V. Unielever den dames een thé complet aangeboden. Deze excursie duurt tot ongeveer vijf uur. RETRAITE FONDS Er ligt nog een smet op de Vrouwen bond, afdeeling Leiden. En de oorzaak daar- van moeten wij zoeken in het retraitewerk. Wat is er n.l. aan de hand? De Vrouwen bond heeft een retraitefonds en er zijn slechts enkele leden ik noem liever geen aantal maar het is zoo weinig, dat men wel kan zeggen, dat in onze afdeeling het retraitewerk nog heelemaal niet populair is. En dat is een smet. Want men kan mij praten als Brugman over den goeden geest in een vereenig ing, Voor mij blijft er nog steeds een vraagteeken achter staan, zoo lang in zulk een vereeniging er niet een groot aantal is, dat de fijnigheden van het geestelijk leven eens of meermalen is gaan genieten in een gesloten retraite. Het da gelij ksch leven is immers zoo vol van ver strooiingen, dat het noodig is zich eens terug te trekken om het geestelijk leven in fijnere vorm te beleven en te genieten. O.L.H. komt nu eenmaal niet in rumoer, maar in de stilte en daar moeten wij ook leeren de stilte nu en dan te laten terug- keeren in onze zielen, ook temidden van de dagelijksche bezigheden. Men spreekt van Katholieke Actie, ook onder de vrouwen. Inderdaad, dringend noodzakelijk, maar laten wij dit afspreken, dat die katholieke actie maar een woord blijft zonder inhoud, wanneer wij niet een groep hebben, die dat meerdere, dat de ka tholieke actie eischt van ons geloofsleven, als redelijk hebben leeren aanvoelen in een gesloten retraite. Neen, ik moet zeggen, dat maakt mij wel wat bang, die weinige belangstelline voor het retraitewerk in onze afdeeling. En die vrees voor de retraite moet met één slag overwonnen worden. O neen, denk niet, dat de reden moet ge zocht worden in de kosten: waarvoor men liefde heeft, daarvoor vindt men ook de middelen bijeen, zelfs in een groote crisis tijd. Gebrek aan tijd? Pardon, het is gebrek aan goede werkverdeeling. Och, tijd is maar zoo betrekkelijk iets. Men kan er mee doen, wat men wil, men kan de tijd uit rekken zoover men wil, als er maar wil achter zit. Neen, wat wij noodig hebben, is niet grooter overvloed van tijd (ga eens na of de meeste retraitanten komen uit kringen, waar men tijd over heeftgeloof er maar niets van); het is ook niet gebrek aan mid delen, het is gebrek aan liefde voor dit zoo groote geestelijk werk en die liefde ont breekt. omdat men nog steeds verkeerd tegen dat werk aankijkt: men ziet er nu eenmaal zoo dikwijls in: drie dagen vacan- tie gaan houden in het diepst van de hel. Ik zou zeggen: probeer het eens en U zult zien, hoe aangenaam dat „heiletje" is. Maar nu de daad. In Juni moet er een retraite voor leden van den Vrouwenbond, afdeeling Leiden gehouden worden in Noordwijkerhout. Nu hebben wij deelneem sters noodig en leden, die er de propagan disten van worden, die anderen aanvuren om mee te gaan. Maar het huis moet vol worden, laat dat ons parool zijn. Opgave voor retratie en ook als propa gandiste voor deze retraite bij Mw. J. Man ders-Vermeulen, Oegstgeesterlaan 12, Mw. W. G. Lange veld-Hoogeboom, Aloëlaan 20a, Mw. A. Slootjes-Meijers, Maresingel 70 en Mw. M. Kluijtmans-Berger, Oranjelaan 16 te Oegstgeest; maar van beide moeten er veel zijn! Warmond. Prof. A. CLEOPHAS, Geestelijk Adviseur. R. K, VEREENIGING „HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY". Het Bestuur van de R. K. Ver. „Hulp in de huishouding en de Babybrengt langs dezen weg hartelijk dank aan de milde gevers en geefsters, die zoo enthousiast by verschillende bestuursleden een gift depo neerden ten bate onzer Vereeniging. Wie volgt dit heerlijke voorbeeld na? Nog steeds zijn loten verkrijgbaar bij de dames der Vereeniging. Mochten er dames of jonge dames zijn, die actief willen meewerken in den verkoop van de loten, zoo zal dit dank baar aanvaard worden. Deze loten zijn te bekomen bij Mevr. B. Simonis, Haarlem merstraat 133, ook worden ze gaarne toe gezonden. Meermalen, vooral in den laatsten tijd, kwam ons het volgende ter oore, n.l.: De Ver. „Hulp in de huishouding en de Baby" moet toch wel een mooie Vereeniging zijn, vooral in dezen tijd zoo onmisbaar. Bij zoo veel zieken ontmoet men iemand in het ge zin, aangesteld door deze Vereeniging. Maar hoe werkt nu de Vereeniging. volgens welk program? Wij weten er wel iets van, maar toch, we zouden er nog veel meer van willen weten. Zoo'n greep uit het dagelyksch leven, geen theorie of opgesmukt verhaal, maar zuivere praktijk. Het schoone, hoogere doel dat beoogd wordt, nJ. de strijd tegen zon dige kinderbeperking, hoe tracht men dit te bereiken, welke middelen staan de Ver eeniging ten dienste? Het Bestuur van onze Vereeniging heeft gemeend in eenvoudige woorden een stukje praktijk uit haar dagelijksche ervaring te moeten weergeven. De Vereeniging biedt hulp in gezinnen, waar moeder ziek is of te zwak om zelf haar zware taak geheel te vervullen en bij vermeerdering van gezin. Er wordt vol ledige of gedeeltelijke hulp geboden in ver schillenden vorm, ni. door het plaatsen van een hulp in de huishouding, door tege moetkoming in de kosten van een hulp in de huishouding, door het geven van wasch- bemiddeling. Bovendien verstrekt de Ver eeniging bij vermeerdering van 't gezin wie gen en baby-uitzetjes. Beschikt men zelf over financieele mid delen, dan komt men niet 'in aanmerking om van onze Vereeniging hulp te ontvan gen, daar onze Vereeniging geen arbeids beurs is. De aanvrage om hulp geschiedt by voor keur 's Woensdags tusschen 10 en 12 uur bij onze 2e secretaresse, Kort Galgewater 4. Alleen in spoedgevallen kan men zich op andere tijden aanmelden. De Vereeniging geeft slechts hulp in Ka tholieke en in gemengde Kerkelijk ge huwde gezonnen. Alleen bij hooge uit zondering, op verzoek van de Heeren Geestelijken, wordt van dezen regel afge weken, b.v. als er uitzicht is, dat het huwe lijk Kerkelijk gewettigd wordt, of in het belang van Katholiek gedoopte kinderen. Deze bijzondere gevallen vragen dan onze volle belangstelling en meermalen hebben wij dan de voldoening gehad medegewerkt te hebben, dat vader en moeder weer hun Kerkelijke plichten konden waarnemen. Wy zullen U nu eenige voorbeelden geven uit onze dagelijksche praktyk. In de meeste gevallen heeft vader wei nig of geen verdiensten. Nu wordt moeder ziek, 't gezin telt vier, zes, acht of meer kin dreen. 't Jongste is een jaar oud, de oudste nog leerplichtig. Wat nu? Vader is thuis zonder werk, doet zoo goed mogelijk de huishouding, helpt de kinderen aankleeden, snijdt boterhammen, zoo het oudste doch tertje dit nog niet kan, zorgt voor het mid dagmaal zoo goed hij kan, de afwasch enz., de kleine kleuters helpen hem daarbij, des avonds brengt hy de kinderen naar bed, moeder ziet toe, zoo zij zich niet te ziek gevoelt of de kinderen goed bidden, lief gehoorzaam zyn, helaas zijn er wel eens kleine kibbelpartijtjes, 't gaat vader niet zoo handig af, naar moeder luisteren de kinderen beter. Dit gaat zoo eenige dagen goed, maar dan.... de kinderen worden door het ongewone steeds drukker en las tiger, de jongste wordt ongedurig, huilt, is niets meer te beginnen, niettegenstaande hij anders lief en zoet is. Vader zucht: hoe lang zal dit zoo moeten voortgaan. Moeder I mag dit echter niet merken, want zij moet i immers absolute rust hebben, zegt de dok ter. Het wordt waschdag, wat nu? Maar weer aanpakken, denkt vader. Ja vele va ders wisten niet, dat moeder nooit rust heeft, de kleuters vereischen steeds haar zorgen, de wasch vergt veel van haar krach ten, wil haar woning er netjes en zindelijk uitzien, dan mag ze niet rusten, vader moet het gezellig vinden tusschen de zynen. Moeder heeft geen tijd ziek te zijn. Zij kan zich deze weelde(?) niet veroorloven. Vader alleen is niet in staat het huishouden goed te laten marcheeren, hier moet een vrouw leiding geven. Gelukkig er bestaat een R.K. Ver. Hulp in de huishouding. Vader wordt aangeraden door Parochie-Geestelijke of dokter: klop daar eens aan, vraag daar eens hulp en zie onze 2e secretaresse, waar de aanvrage geschiedt, maakt een rapportje op en geeft den betrokken bezoekdames be richt dit gezin zoo spoedig mogelijk te be zoeken. Dit gebeurt, de dames stellen zich op de hoogte van den toestand, praten eens rustig met de patiënte en komen tot be sluit, dat hier spoedeischend een hulp in de huishouding moet aangesteld worden; dit geschiedt binnen den kortst- mogelyken tijd. Is vader thuis, dan is hulp voor halve dagen en wasch voldoende. Heeft vader nog werkzaamheden buitenshuis, dan zal er hulp gegeven worden, totdat vader thuis komt of de kleintjes naar bed zyn. De „hulp" draagt ook zorg voor de wasch, zoo dat moeder zich nu wel de weelde mag ver oorloven haar rust te houden. Heeft zij het geluk na eenige weken wederom haar plaats te kunnen innemen, dan gebeurt het dikwijls dat voor veflichting de Vereeni ging nog eenige weken de zware wasch laat doen, de schrik van pas herstellenden. Een ander voorbeeld. Vader werkt, ge lukkig, de verdiensten zijn wel schraal, maar toch, zuinig beheerd, juist toereikend voor het gezin, dat reeds vele kinderen telt. Over eenigen tijd verwacht men een nieu wen wereldburger. Eerst zucht moeder wel eens by deze gedachte, hoe zullen wij er komen, er komt al zooveel kijken: schoenen en kousen, daarmee kan men aan den gang blijven, vader mag wel eens 'n nieuwen werkbroek hebben, de oude is niet meer te verstellen, de zusjes moeten er toch ook netjes uitzien naar school en nu weer een kleine er bij. De wieg is zoo slecht, de baby kleertjes versleten; Jantje heeft deze zoo lang mogelijk gedragen en daarvoor W^m- pie al, zij weet geen raad en rekent en telt en zucht nogmaals: Neen moedertje daar om niet getreurd. Met evenveel blijdschap als andere moeders zult gij uw kleine wel kom heeten. Een groot gezin is en blijft een zegen des hemels. Uw kroon wordt glan- sender en schooner eens juist door uw kin deren, de parelen voor uw kroon. Gij be hoeft niet te luisteren naar de lokkende stem der verleiding uw kindertal te beper ken. Wij Roomschen gaan trots op onze groote gezinnen. Klopt gerust by de Ver eeniging „Hulp in de huishouding en de Baby" aan. Kunt gij werkelijk buiten uw schuld zelf niet voor het noodige zorgen, zij biedt U de behulpzame hand en wieg en uitzetje staan voor U klaar. In de dagen, dat moeder het bed moet houden en de heele huishouding in de war zou loopen door de geboorte van broertje of zusje, zorgt de Vereeniging, dat moeder voldoende rust kan genieten en plaatst weer een hulp in de huishouding. Een ander voorbeeld. Moeder wordt plotseling ziek, de dokter constateert zoo spoedig mogelijk opname in het ziekenhuis een donderslag aan helderen hemel Vader is radeloos, moe der schikt zich in het onvermijdelijke, ze is te ziek om goed na de denken. Vader weet niet wat te beginnen. Baby is pas een paar maanden, de andere kinderen ook nog zoo klein. Geld om hulp te nemen, kan men niet missen. In dezen tijd is het al zoo pas sen en meten. Wat te doen? Vader heeft wel eens gehoord van de R. K. Ver. „Hulp in de huishouding en de Baby". Dat is toch de Vereeniging die jaarlijks in de maand Juni een bloempjesdag houdt? Hoe spon taan offerde hy steeds zijn dubbeltje voor het schoone doel van deze Vereeniging. Veel kon hij nooit missen, maar dat eene dub beltje in het jaar, ja, dat gaf hij gaarne, ook al kostte dit hem een offertje. Waarom zou ook hy niet eens aankloppen. De Dames zouden wel raad schaffen, hij weet niet, wat hij beginnen moet, hij kan toch niet de kleintjes alleen laten. Moeder zal by zijn eerste bezoek naar de kinderen vragen, hoe er voor gezorgd wordt. Goed gedacht vader. De dames komen eens praten, oordeelen hoe hier juiste hulp te bieden. De baby tydelijk naar de S. Marg. v. Cortonastich- ting, waar liefdevolle toewijding van de Eerwaarde Zusters moeders liefde en zorg vervangen. De twee andere kleintjes van twee en drie jaar aan naar de Eerw. Zusters Car- melitessen, de vier grootere, schoolgaande mogen overblijven de wasch gaat buitens huis op kosten van de Vereeniging. 's Mor gens, zoo noodig 's avonds een uurtje een hulp in de huishouding en ook dit huis houden is gered. Moeder kan gerust we zen, zegt vader haar. Nu zij-weet, dat voor haar gezin gezorgd is, zal zy spoediger her stellen. Bij zwakte der moeder volstaan wij met eenige weken, soms maanden de wasch buitenshuis te laten wasschen. Dit brengt reeds een groote verlichting. Dit zijn slechts enkele voorbeelden, die wij wekelijks ondervinden. De aanvragen om hulp worden steeds talrijker, hetgeen zeer goed te verklaren is, gezien de nood der tijden. Hoevele gezinnen mochten wij reeds in alle stilte de behulpzame hand bieden, die eens tot onze weldoeners be hoorden. Zij, wier namen niet genoemd worden in de vergaderingen en slechts be- kyd zijn aan onze Presidente? Op onze maandelijkshe vergaderingen wordt door alle dames verslag uitgebracht, wat zij in de afgeloopen maand ondervon den hebben; nieuwe voorstellen ingediend, kortom datgene besproken, waardoor zoo veel en zoo goed mogelijk hulp geboden kan worden. Dat al deze hulpbieding groote sommen gelds vragen, behoeven wij niet meer te beschrijven. De penningmeesteresse schudt weieens in de vergaderingen haar hoofd en zucht: zoo komen wy het jaar niet door, wij moeten bezuinigen, maar dan tot slot van de bespreking luidt het: wij zullen blijven geven geven zoolang wij kunnen, wij zyn immers een Vereeniging van de Voorzienigheid? Als de nood het hoogst was, daagde er steeds redding. Zoo ook nu. Vele giften mochten wij reeds boeken, de loten- verkoop is prachtig ingezet. Wie helpt ons de overige verkoopen? 10 cents per lot kan toch voor niemand een bezwaar zijn en vele kleintjes maken een groot. Haalt spoedig een paar pakjes loten. Wij hebben nog ze- latricen noodig. Alleen kunnen wij de loten niet aan den man brengen. Komt, laat U HOE ONS RECHT ZEGEVIERDE. VI. Na in algemeene trekken Mgr. v. Bom mel en Broere beschreven te hebben, rest nu nog een enkel woord over van Wijker- slooth en van Vree. Baron van Wijkerslooth was reeds kort na zijn' priesterwijding benoemd tot pro fessor aan het Seminarie te Warmond, waar hij van 1811 tot 1833 talryke jonge priesters mocht vormen. Zoo vlak by Lei den, waar vele katholieke jongeren de universiteit bezochten, achtte hij 't raad zaam een college te stichten. Hy heeft zelfs jarenlang met het idee geloopen een katholieke Universiteit te stichten; zoo reeds voelde hij aan de noodzakelijkheid van wetenschap op katholieke basis. Zoo ver echter is hij nooit gekomen; maar wel stond in Katwijk al heel gauw een groot college voor jongens uit den beteren stand, de stichting van de Wijkerslooth. En he den ten dage worden in datzelfde huis jonge menschen tot het priesterschap ge vormd, sedert enkele jaren onder leiding der Franciscanen. In 1833 werd van Wijkerslooth te Mün- ster tot Bisschop gewyd en was de Neder- landsche missie het werkterrein van de zen ij veraar. In het gebied boven het „don kere" zuiden diende hij in de jaren 1833 1851 aan 211.000 personen het H. Vormsel toe, een ongemeen groot aantal. En in den loop dier jaren wijdde hij zes Bisschoppen en honderden priesters, consacreerde hij tientallen kerken en kapellen. Voeg daar bij zijn sterke propaganda voor de katho lieke pers, en de durvende priester staat voor U; durvend in dat felbewogen tijd perk, toen elke katholieke activiteit werd gezien als een soort verraad aan de natie. Baron de Wijkerslooth toonde zich van adellijk geslacht in de trouw aan waarheid en recht en de vaak bestormde burcht der katholieken vond in hem een krachtig ver dediger. In 1851 stierf hij in de hem toebehooren- de villa „Duinzigt" te Oegstgeest. Doch deze weldoener, die uit eigen middelen ,4Hageveld" had geschonken in samen werking met Mgr. van Bommel, die het college van Katwijk alleen bekostigde en nog veel ander goed werk deed, hij schonk ook „Duinzigt" om er een stichting voor ouden van dagen te maken. Zoo had hij zichzelf en wat hij bezat Nederland ten nutte gemaakt. Mgr. v. Vree, die de eerste Bisschop van Haarlem werd na de kerkhervorming, was in 1807 geboren en werd in 1831, ook al weer te Münster, priester gewijd. Na enkele jaren kapelaan te zijn geweest werd hy in 1836 leeraar in Katwijk, waar hij zeer snel opklom tot directeur. Doch in 1842 werd hij President van het Groot- Seminarie Warmond, waardoor de oplei ding van priesters voor de geheele Neder- landsche missie zyn werk werd. In de opkomende onderwijs-vraagstuk- ken werd van Vree weldra een deskun dige, terwijl de literatuur het domein werd voor zijn breeden geest. Er kon geen be slissing noodig zijn, of eerst werd Mgr. v. Vree zijn oordeel gevraagd en de meest onstuimigen kwamen meestal „afgekoeld" terug. Dat zulks niet altijd prettig, maar wel nuttig was in een land als het onze, laat zich begrijpen. Witlox zegt dan ook: „Ofschoon een vurig strijder en werker voor de Roomsche zaak, was hy verdraag zaam en begreep, dat de Katholieken hier te lande met voorzichtigheid him weg moesten bewandelen". Zoo was het inder daad en dat hield hij anderen terecht voor. Van 18531861 was hy Bisschop van Haarlem, in welke functie zeer veel geor dend moest worden op godsdienstig en charitatief gebied. Mgr. v. Vree heeft het volbracht en toen hij in 1861 stierf ver loor ons diocees een hoogstaand en be- J gaafd priester, een fijnvoèlenden, heiligen I Prins der Kerk. S. M. GENOEG WAARDEERING? 't Kan gek gaan in de wereld. Een mensch, die het heelemaal niet verdient, wordt vaak bewierookt; en een ander, met offers voor zijn evenmensch altoos bereid, wordt gekleineerd en gehoond. Ergens op een groot station is het een drukte van belang. Honderden menschen rekken hun halzen om toch maar iets te zien van een „afgodje" der wereld; of dat nu een film-ster of een zwem-ster is, een voetbal-held of een boks-kampioen. En foto's worden gemaakt, verslagen geschre- AUTOMAATi ROLFILMS Breestraat 79 hoek Diefsteeg Ontwikkelen en afdruKken voor Amateurs ven om toch maar de menschheid „op te voeden". O, wat een beschaving! In een havenstad komt een oceaanstoo- mer binnen en op de wal staan enkele menschen hun familie-leden op te wach ten. Er is geen muziek en geen persfoto graaf, geen verslaggever en geen juichende massa, t Is immers „maar" een missiona ris of een eenvoudig zusterke. Die tellen niet. Zoo is de wereldsche mensch: oneven wichtig. En wij, katholieken? Hebben we ooit genoeg waardeering voor die vele Neder landers, die familie en vaderland hebben verlaten? Die onder tropenzon of by noor derlicht het heilig geloof gingen versprei den? Voor die helden onder ons, voor die besten aller Nederlanders, moesten wij waardeering hebben. Och, zij vragen van ons geen monument, geen schallende muziek, geen „immer-lobend" verslag. Wat zy vragen? Ons gebed! Katholiek Nederland, dat honderden zo nen en dochters naar de missievelden zag vertrekken om te oogsten voor Christus; katholiek Nederland, dat 40 harde wer kers zag opklimmen tot Bisschop in de missieën; katholiek Nederland moge be seffen dat in ons geloof het gebed allen aaneensnoert, omdat zulks naastenliefde is van zuivere intentie. Voor onze helden en heldinnen, meer waardeering! Severus. LIEDERTAFEL „SEB. SCHaFFER". Morgen, Zondag 19 Mei, viering van het 10e Jaarfeest. Te half acht H. Mis in de Lodewijkskerk en algemeene H. Commu nie. Daarna feestelijk ontbijt in het Gezel- i lenhuis. I Te half negen 's avonds begint de feest- avond, waarvoor alle leden der Gez. Ver. een toegangsbiljet hebben ontvangen, met i recht van toegang voor twee personen. INSTALLATIE DER AD SPIRANTEN. Morgen heeft ook plaats de installatie van een groep Gezellen, die de asp.-cursus gevolgd heeft. Ook de aspiranten komen naar de Lodewijkskerk voor de H. Mis van 7.30 uur, en gaan ter H. Communie. In de avondbyeenkomst worden zij plech tig geinstalleerd. RECOLLECTIE. Donderdagavond de recollectie voor oud-retraitanten. Met een beetje goeden wil kan elkeen dien avond present zijn. Er zijn in onze vereeniging tientallen oud- retraitanten en voor hen toch zyn de re collecties. Niet alleen beloven, maar voor al.... doen! DISTRICT LEIDEN. Maandagmiddag te 4 uur vergadering der eerw. (vice)-Praesidenten van het District, in het Gezellenhuis te Leiden. De Senioren vergaderen Maandagavond te 8.30 uur. geen tweemaal vragen en vervoegt U bij Mevr. Simonis, Haarlemmerstraat 138 en helpt ons de loten verkoopen. Slaagt deze loterij, dan kunnen wij weer eenige maan den hulp bieden. God, die de armen en kleinen zoo lief heeft, zal het U vergelden. Wij leden der Vereeniging willen onze krachten blijven geven tot bloei onzer Vereeniging om zoo menig huisgezin geluk en vrede te geven Moge God onze arebid zegenen". Het Bestuur Vraag: Welke is per auto de kortste en mooiste weg van Utrecht naar Megen? Hoeveel K.M.? Hoeveel ponten of bruggen moeten gepasseerd en wat zijn de kosten? Heb ik een provinciekaart noodig en waar is deze te bekomen? Antwoord: Utrecht, de Bïïdt, Zeist, Driebergen, Leersum, Amerongen, Eek, Tiel, Wamel, Altfort, Appel tem, Megen. Afstand 54 K.M. Overvaren te Amerongen (35 cents p. auto, 2 y2 cent per pers.(, Tiel (50 c. p. a., 5 c. p. p.) en Appeltern (50 c. p. a., 4 c. p. p.). Voor Megen heeft u geen pro vinciekaart noodig. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 nur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons burean. Waarom manifes teert U eigenlijk met ons mee, kapitalist? Manifesteeren? Man je bent niet lek ker! Ik moest tóch dien kant uit en ijc heb de smoor aan 't loopen alleen. fMoustioue)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14