VRIJDAG 17 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 Punt 4. Op voorstel von B. en W. wordt de brugwachter te Bilderdaim, A. de Vos, ingaande 1 Mei 1935 weder voor 1 jaar op arbeidsovereenkomst benoemd. Punt 5. Vaststelling van de Bouwveror dening, geheel conform het voorstel van B. en W. Punt 6. Voorstel van B. en W. inzake de bestemming van de voormalige onderwij zerswoning m verband met een nader in te stellen onderzoek wordt voorloopdg aange houden. De heer Koot, die zich met de plannen in het geheel niet kon vereenigen verlaat de vergadering. De Raad gaat daarna de woning in oogenechouw nemen. Punt 7. Naar aanleiding van een schrij ven van G.S. inzake het schoolgeldtarief, wordt conform het voorstel door den Raad opnieuw vastgesteld. Vaststelling conform het voorstel van B. en W. der verordening op de besmettelijke ziektengelden. Tevens wordt het hondenbeLastiingkohier vastgesteld tot een bedrag van 301.50. Te vens worden de pensioensgrondslagen van alle ambtenaren der gemeente vastgesteld. Aangezien ƒ2000 teveel is genoten aan opcenten personeele belasting wordt nog een raadsbesluit model D. vastgesteld. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Candidaatstelling Gemeenteraadsverkiezing Voor de gemeenteraadsverkiezing werden de volgende lijsten ingediend: Anti-Rev. Partij: 1. T. Kralt, 2. C. v. Delft San., 3. W. L. v. d. Gugten, 4. W. v. Tilburg, 5. J. v. d. Eijkel Wz., 6. D. Ceder hout, 7. Jac. Timmers, 8. G. v. Zuylen Gz., 9. C. v. Egmond Dz., 10. J. Heemskerk Cz., 11. Alib. Noort Lz., 12. C. Haasnoot. Christ. Hist. Unie: 1. C. D. v. d. Vijver, 2. H. G. Jonker, 3. D. Knyff, 4. P. Kort Jz., 5. P. v. Delft Cz., 6. G. Leenheer, 7. G. J. Rijkman, 8. G. Vos, 9. J. de Mooy Dz., 10. G. den Heijer. Christ. Arbeiderspartij: 1. G. v. Duin, 2. G. v. Egmond Jacz., 3. W. Passchier, 4. Th. D. Haak, 5. W. v. Duijn Lz., 6. D. de Mooy Dz., 7. P. v. Egmond Jz. Herv. Geref. St.: 1. A. in t Veld, 2. Joh. Oudshoorn, 3. A. v. d. Sleet, 4. D. van Bie zen. C.D.U.: 1. K. Zandbergen Nicz., 2. Kr. Ta- venier, 3. Jac. v. Egmond Hz., 4. A. den Heijer. Tuinbouw. De hoofdproducten zijn hier momenteel kroten en waschpeen. Kro ten waarvoor geen vraag is en die voor het allergrootste gedeelte naar de belt gaan, omdat ze den minimumprijs niet kunnen opbrengen van ƒ0.60 per-100 K.G. en waschpeen, waarmee het enkele dagen ge leden ook slecht ging, doch waarvoor weer iets meer vraag kwam, waardoor de prijs ging van 4.98 tot ƒ5.50 per 100 K.G. Ook Radijs wordt nogal geteeld, doch ook dit product geeft alleen teleurstelling. Het brengt hoogstens arbeidsloon van bossen op de veiling brengen op, 0.50 tot ƒ0.70 per 100 bos. TER AAR. Candidaatstelling Gemeenteraadsverkiezing Voor de gemeenteraa<üsverkiezing werden de volgende lijsten ingediend: R. K. Staatspartij: 1. M. J. v. d. Weyden; 2. D. v. d. Hoorn; 3. H. A. Volgering; 4. L. J. Hoogervorst; 5. J. Th. Hoogenboom; 6. Jac. Valentijn; 7. M. Holscher; 8. A. C. v. d. Hoorn; 9. J. A. Koeleman; 10. P. Hoo gervorst; 11. H. Markman; 12. A. P. Uyt- tewaal. Chr. Hist, en A. R. Partij: 1. J. v. Apel doorn; 2. J. v. Vliet Wzn.; 3. W. v. Wouden berg; 4. L. Verduyn; 5. A. Cats J.B.zn.; 6. W. Kapteyn? 7. H. de Vos; 8. C. van Vliet Nzn.; 9. Fl. v. Leeuwen; 10. C. v. Spron- sen; 11. Herm. Mulder. Liberalen: 1. P. Kroon; 2. A. de Leeuw; 3. J. de Bruyn; 4. H. Bos; 5. P. Tensen. Staatk. Geref.: 1. J. A. Verboom; 2. Joh. Lankhaar; 3. R. Treur; 4. J. Boer. De verkiezingen worden gehouden op Donderdag 6 Juni a.s. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Woensdagavond vergaderde de Raad onzer gemeente ten Raadhuize, onder voorzitterschap van burgemeester L. R. Middelberg. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met het voorgeschreven formuliergebed. Hierna werden door den secretaris de no tulen gelezen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Medegedeeld werden de volgende stuk ken: Balans van de woningbouwvereeniging „Beter Wonen"; (overeenkomstig advies van B. en W. werd deze zonder hoofd, stemming goedgekeurd); goedkeuring door Ged. Staten van een raadsbesluit betreffende verhuur van ge meentegrond aan de Molenstraat; voorgelezen werd het Kon. Besluit, hou dende de benoeming van den edelachtb. heer L. R. Middelberg tot burgemeester der nieuwe gemeente Zoetermeer; bericht van Ged. Staten, waarin be paald wordt, dat de candidaatstelling voor de leden van den Gemeenteraad zal plaats hebben op 20 Mei 1935; de stemming op 27 Juni 1935 en de eerste vergadering van den nieuwgekozen Raad op 31 Juli 1935; bericht van Ged. Staten betreffende be zoldiging' van de ambtenaren van den Bur gerlijken Stand; missive van den Minister van Sociale Zaken betreffende verlaging van de basis- loonen der landarbeiders van 18.op 15.en der bouwvakarbeiders van 23.— op 22.—. Naar aanleiding hiervan zegt de voor zitter, dat in Maart de controleurs der werkloosheidsdienst een onderzoek hebben ingesteld. In het algemeen werd het beleid der werkloosheidsuitkeeringen goedge keurd. Bezwaren werden toen gemaakt over de basisloonen, waarmede B. en W. niet accoord gingen. Betrekkelijk deze aan gelegenheid is gecorrespondeerd met den betrokken minister, waarin de thans gel dende uitkeeringen werden verdedigd. De argumenten van B. en W. werden niet aan vaard en de regeling, wat betreft de basis loonen, van hoogerhand opgelegd. Hier aan is niet te ontkomen. De uitkeeringen voor de geheel werkloozen ondergaat geen noemenswaardige verandering; voor die der gedeeltelijk werkloozen kan het voor komen, dat een lagere uitkeering moet worden vastgesteld. De heer Gareman vroeg naar aanleiding hiervan inlichtingen, die door den voor zitter werden verstrekt. De heer Scheer onderschreef het betoog van den voorzitter. Besloten werd tot verkoop van bouw grond aan de Molenstraat voor 2.00 per M2. aan den heer A. W. van der Smit, al hier. Vastgesteld werd de verordening voor de stemdistricten. Stemdistrict I omvat voorloopig de voormalige gemeente Zeg- waart; stemdistrict II de voormalige ge meente Zoetermeer. Aangewezen werden tot stemlokalen voor stemdistrict I het gymnastieklokaal en voor stemdistrict II het Raadhuis der voormalige gemeente Zoetermeer. Benoemd werden tot leden van het stem bureau in stemdistrict I de heeren A. J. M. van Well en G. van Straalen; tot plaats vervangende leden de heeren J. D. P. van Duyvenbode en J. Lam ens. Hiervoor is de burgemeester ambtshalve voorzitter. Tot voorzitter van het stembureau in stemdistrict II werd benoemd de heer J. W. Groenewegen; tot leden de heeren A. G. Scheer en G. L. de Groot; en tot plaats vervangende leden de heeren J. A. Dui- nisveld en M. Bos Jac.z. Tot leden van het. Hoofdstembureau werden benoemd de heeren A. J. M. van Well, G. van Straalen, J. D. P. van Duy venbode en J. Lamens; tot plaatsvervan gende leden de heeren C. P. Blaauwhof, M. Reinders en J. G. Koole. De burge meester is hiervoor ambtshalve voorzit ter. Aan burgemeester L. R. Middelberg werd met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken stand en met ingang van dien datum als zoodanig herbenoemd. Naar aanleiding van de samenvoeging LISSE. Raadslidmaatschap. De heer C. Ver meer heeft zijne benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente niet aangenomen. Door den voorzitter van het Centraal Stembureau is thans benoemde de heer Abr. van Aalst alhier, eerstvolgende op de lijst van de A.-R. partij. Verkeersongevallen. Woensdag zijn onder deze gemeente 3 aanrijdingen voor gevallen. Een aanrijding had plaats tus- schen 2 wielrijdsters op den Heereweg, ter hoogte van het pand van den heer van der Veld. Een <jer wielrijdsters moest zich on der geneeskundige behandeling stellen, wegens een opgeloopen bloeduitstorting. De volgende aanrijding vond eveneens plaats op den Heereweg en wel tusschen een auto en een juist passeer end meisje. Het meisje kwam er met eenige schrammen en de schrik er af. Dit ongeval was geschied door het slippen van de auto op de rails van den trambaan. De laatste en derde aanrijding, eveneens een gevolg van slippen op de tramrails, had wederom plaats op den Heereweg ter hoog te van het woonhuis van den heer ten Ha gen. Deze wagen nam in zijn vaart mee een betonpaal van een vluchtheuvel nabij de Vuursteeg, reed het trottoir op en ver nielde een ijzeren hek van het perceel ten Hagen, om ten slotte tot stilstand te komen in den voortuin van genoemd per ceel Naar wij vernemen kwamen hier wonder boven wonder geen persoonlijke ongevallen voor en bleef de schade enkel beperkt tot materieele schade. De politie was ter plaatse van het ongevaL Geboren: Theodorus Jacobus, z. van C. Th. Hassing en A. A. van Zoen Ever- dina Hendrika, <L van G. A. de Kuyper en D. C. van Rooyen Gijsbertus Jo'aarvnes, i. van W. N. van Velzen en A. van Eeuw ijk. Ondertrouwd: A. J. Hartman 33 j., te 's Gravanhage en S. de Groot 28 j., te Lisse. Getrouwd: P. C. de Jeu en P. C. Kerkvliet, beiden te Lisse J. H. Clement te Haarlemmermeer en M. N. Boogerd te Lisse. Gevestigd: A. C. Bus uit Bennebroek - C. Verhart uit Katwijk J. Botman uit Boven karspel C. G. H. Eevers uit Dui ven H. M. J. Ragas uit Zevenaar Th. F. de Coo uit Utrecht E. A. J. Jager uit Amsterdam E. Vonk uit Hillegom M. C. L. Schuld uit Maastricht. Vertrokken: D. van Waveren naar Soerabaja (N.-I.) M. A. Does naar 's-Gravenhage A. G. Hoogeveen naar Hillegom B. J. M. A. Kouwenhoven naar Valkenswaard M. J arise en gezin naar Haren F. Hogedoorn naar Hoorn B. van Mechelen naar Huizen A. Knikker naar Katwijk J. Hut en gezin naar Noord wijk. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente kwam in openbare vergadering bijeen op 15 Mei 1935 des voor- middags te '10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burge meester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van G.S. waarbij wordt medege deeld, dat de jaarwedden van de ambtena ren van den B.S. zijn vastgesteld op ƒ40 voor den lsten ambtenaar en op ƒ20 voor den 2en ambtenaar. Terwijl de 1ste amb tenaar 1.50 voor ieder voltrokken huwelijk ontvangt. De voorzitter deelt mede, dat de stem ming voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad op 12 Juni 1935 zal plaats hebben. Punt 3. Agenda. Voorstel B. en W. tot het verleenen van medewerking inzake betege ling schoolplein van de Bijz. School met den Bijbel. De kosten zullen 360 bedra gen. Het schoolbestuur is bereid een waar borgsom van 15 pet. in de gemeentekas te storten. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. FEUTLLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 15) Ze begreep de plotselinge verandering niet, die plaatsgreep in den man, die altijd een raadsel voor haar zou blijven. Hij keek niet meer zoo kwaadaardig, maar ze was nog niet gerust. Ze voelde, dat ze nog voorzichtiger moest zijn, en al haar moed verzamelen voor een gevaar." „Arm kind", zei hij. „Ik zal je pijn moe ten doen. Vond je mijn houding niet eigen aardig toen je met de bedienden binnen kwam? Zocht ik niet een beetje noncha lant? Je vond het vreemd, dat ik de politie niet liet roepen. Ik riep ze niet, omdat ze den man wellicht zouden opsporen, die niet enkel kwam om te stelen, maar om te moorden. Niet ik schoot op hem maar hy mikte op mij. De man, die hier binnen sloop om me te dooden was Robert Ham mond." „Dat is niet waar", jammerde ze. „Dat is niet waar. Ik geloof er niets van." „Dat spreekt. De gedachte vervult je met afschuw. Dat pleit voor je en verraadt het vertrouwen, dat je in hem stelde. Maar je kent hem slechts oppervlakkig. Ik ben te weten gekomen, dat hij vroeger rijk was en een fortuin verkwist heeft. Werken heeft hij nooit geleerd en voor zijn beroep is hij niet meer geschikt, en dus hoopt hij, heel begrijpelijk, op een rijk huwelijk. Laat ik je zeggen, dat ik dit alles weet van den advocaat, die voor het huurcontract zorgde, Hammond is familie van de La- kenhams." Lora gaf geen antwoord. Zooals alle ver liefde mannen had Hammond gesproken van verknoeide kansen, lichtzinnigheid en vol komen onwaardigheid. Hiermee had hij dus op een levenswijze bedoeld, die hem op den rand van een moord had gebracht. Het meisje was schrander genoeg om te weten, dat liefde blind is voor gebreken en alle romantische en schoone deugden aan de uitverkorene toeschrijft. Ze herinnerde zich, hoe hij op Garland gescholden had en gewenscht, dat er iets gebeurde om hem menschelijker te maken. Hij had eens ge zegd, dat hij het haar voogd graag betaald zou zetten." „Ik laat de keuze aan jou over", hoorde ze Garland zeggen. „We gaan, of we blij ven. Als we blijven zal ik de politie van het gebeurde op de hoogte brengen. In dat geval ^vordt Hammond gearresteerd, jij wordt in de zaak betrokken en ik word een middelpunt van publieke belangstelling, iets wat ik steeds getracht heb te vermij den. Jy kunt kiezen. Ik ben me bewust, dat ik zekere verplichtingen aan je heb". Hij keek haar bijna vriendelijk aan. Ze was niet altijd bang vcor hem. Als alles naar zijn zin ging, was hij hoffelijk, vrien delijk en buitengewoon onderhoudend. Ze beschouwde hem als een bron van inlich tingen. „Als ik toestem, geeft u me dan uw eere woord, nooit eenige aanklacht tegen hem in dienen?" „Met het meeste genoegen. Het zal me aangenaam zijn, hem te kunnen vergeten. Ik ben haatdragend van aard en span alle krachten in als ik een waardigen tegenstan der vind. Maar dat is jouw kapitein Ro bert Hammond niet. Als je hem voor je vertrek nog wilt spreken, heb ik er geen bezwaar tegen, al lijkt het me niet ver standig." „Ik wil hem nooit meer terugzien. Ik zal zorgen, dat ik klaar ben." Opstaande klopte hij haar op den schou der. „Lieve kind, het geluk verovert men pas na vele teleurstellingen. Ik geloof best, dat je deze desillusie niet spoedig zal over winnen. De man, die jou krijgt, is een ge luksvogel. We hebben veranderingen noo- dig." V. Het schot in de Avenue Lonise. Wadham's flat keek uit op de Westmin ster Cathedraal en was zoo fraai gemeu beld en de kunstschatten er in waren met zooveel zorg gekozen, dat Trent den in druk kreeg, dat de conservator rijk moest zijn. Anthony Trent, die zelf veel belang stelde in kunst, vergat voor het oogenblik het doel van zijn bezoek. Een collectie En- gelsche miniaturen betooverde hem. Lan gen tyd staarde hij naar een marmeren buste op een boekenkast, die een man voor stelde met adelaarsneus, lange bovenlip, krachtige kin en een voorhoofd, dat meer terugwijkend was dan hooggewelfd, maar niettemin de kop van een man van groote bekwaamheid. „Dat ding komt me bekend voor", mom pelde Trent. „U zult het gezien hebben in het mu seum te Florence." „Daar ben ik wel geweest, maar ik her inner me niet het daar gezien te hebben. Wien stelt het voor?" Trent begreep niet terstond Wadham's glimlach. „Het is een werk van Donatello uit zijn besten tijd. Over het origineel is men het UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 18 Mei 1935. Huizen 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon, waarna K.R.O.-orkest. I.55 S. M. v. d. Galien over het leven der vlinders. 2.25 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 De K.R.O.-boys en gramofoon. 5.20 Journalistiek Weekoverzicht. 5.45 Reportage van den internationalen voetbalwedstrijd NederlandEngeland. 7.45 Gramofoon en Vaz Dias. 8.15 A. v. d. Griend over Katholieke Op voeding. 8.35 Gramofoon. 9.00 Aansluiting aan den Stadsschouw burg te A'dam. Gedeeltelijke uitzending van Wagner's Muziekdrama „Die Wal- küre". II.00 Vaz Dias en Gramofoon. Hilversum 301 M. V.A.R.A.-uitzending. 8.00 Orvitropia. 9.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 „De Zonnekloppers". I.001.45 De Flierefluiters. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 De Notenkrakers en gramofoon. 3.10 Causerie. 3.30 E. Walis en zijn orkest. 4.10 De Wielewaal. 4.40 Literaire causerie. 5.00 Zang. 5.45 Verslag v. d. Voetbalwedstrijd Hol landEngeland. 8.00 Vaz Dias, VA.R.A.-Varia en gra- mofoonplaten. 8.30 Orgel en piano. 9.00 Declamatie. 9.20 V.A.R.A.-orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.05 Nabeschouwing HollandEngeland waarna vervolg orkestconcert. II.00 Zang. 11.1012.00 Gramofoonpl. D r o 11 w i c h, 1500 M 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 BBC-Northern-orkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Belfaster Omroeporkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Het Squire Celeste Octet. 5.05 Amerikaansch Relais. 5.35 Ord Hamilton en zijn band. 8.15 2e acte van Joh. Strauss' „Die Fle- dermaus". 10.20 BBC-Theater-orkest. II.2012.20 Ambrose en zijn band. Rome. 421 M. 9.10 Concert m. m. v. orkest, viool en cello. Vervolgens dansmuziek. van de gemeenten Zoetermeer en Zeg- waart, werd na toelichting van den voor zitter, een wijziging in. de begrooting 1935 goedgekeurd. Hierna was 'de agenda afgehandeld. De heer Duinisveld het woord verkrijgende, zeide als oudste raadslid namens den Raad te mogen spreken, den burgemeester te mogen feliciteeren met zijn benoeming tot burgemeester der nieuwe gemeente Zoe termeer. Hij hoopte, dat hij nog vele ja ren de gemeente mocht bestieren, met de wensch onder gunstige omstandigheden. De voorzitter dankte den spreker met eenige woorden en sprak de hoop uit, dat dé tijdsomstandigheden zich spoedig in gunstigen zin mochten wijzigen. Na een onbelangrijke rondvraag werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. Gemeenteraadsverkiezing. Door het bestuur der Christ. Hist. Kiesvereeniging zijn de volgende candidaten gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: 1. G. van Straalen (aftr.); 2. J. N.^an Reeuwijk; 3. niet eens, maar gewoonlijk wordt het In verband gebracht met een zekeren Niccolo da Uzzano. Het moge u interesseeren, het gevoel, dat het in mij wekt, is met geen woorden te beschrijven. Als uw tijd kost baar is, vraag me dan niet naar Niccolo. Nu hij dood is, betreur ik hem oprecht." „Maar Donatello leefde immers in de vijf tiende eeuw?" „Zeker." „En toch praat u over dit beeld alsof het iemand voorstelt die onlangs overleden is." Weer glimlachte Wadham op die vreem de wijze, die Trent niet begreep. „En dat bedoel ik ook. Zijn dood ontnam aan mijn leven een zeker opwindend ele ment. Het was eerst toen Niccolo ik noem hem altijd Niccolo stierf, dat ik be sloot de betrekking aan te nemen, die me neer Piergan me al jaren tevoren had aan geboden." Trent had een idee, dat Wadham hem graag de geschiedenis wilde vertellen van den man, die zoo op Donatello's Niccolo leek. Maar hij gaf er den voorkeur aan, het juiste oogenblik hiervoor af te wach ten. „Hoe wordt men kunstkenner?" vroeg hij, toen zijn glas gevuld was met whyskey- soda. „Gewoonlijk door het toeval. Zoo ging het althans met mij. Ik diende bij de Ma rine tot een oogaandoening me dwong om mijn ontslag te nemen. Mijn moeder hield veel van schilderijen zonder er bepaald verstand van te hebben en ik ging dikwijls met haar naar de Belgische musea. Mijn oogen genazen langzamerhand, maar mijn kans op promotie was verkeken en ik deed geen poging om weer in dienst te gaan. In dien tijd begon ik aan mijn boek over de Vlaamsche Kunst. Vanuit België bezocht ik alle bekende Europeesche musea. Ik ont- Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20 Concert uit Rest „Ritz". 3.20 Zang en piano. 3.40 Concert uit Rest. „Ritz". 5.105.20 Good Will Day Programma. 8.50 L. Preil's orkest m. m. v. zangso listen. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 12.20 Uit Stuttgart: Orkest, danskapel en solisten. 4.20 Vroolijk programma. 6.35 Omroepkoor. 7.10 Kwartetconcert 8.30 „Fahrt ins Blaue", gevar. progtr. 11.0512.20 Uit Leipzig: Dansmuziek, „Radio-Paris", 1648 M. 12.35 Orkestconcert 8.20 Gevar. concert. 10.55 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 3.22 M. 12.50 Salonorkest I.502.20, 4.20 en 4.50 GramofoonpL 5.20 PianorecitaL 5.40 GramofoonpL 5.50 CellorecitaL 6.50 Salonorkest 7.35 GramofoonpL 8.20 Omroeporkest 10.30 GramofoonpL II.2012.20 Populair concert. 484 M.: 12.50 Omroeporkest I.502.20 en 4.35 Gramofoonpl. 5.20 Populair concert 6.50 Luiksche muziek. 8.20 Symphonieconcert. 10.3012.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „Ausgang am Wochenend", gevar. concert. 10.20 en 11.05 Berichten. II.201.15 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.20 Keulen. 10.00 Deutschl. Sender. 10.20 Keulen. 11.20 Droitwich. 12.20 Keulen. 14.20 Deutschl. Sender. 15.20 Kalundborg. 16.20 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 19.50 Leipzig. 20.30 Keulen. 22.20 Ween en. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 8.20 Deutschl. Sender. 10.35 Droitwich. 11.05 London Reg. 13.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 19.50 Droitwich. 21.20 London Reg. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). P. Boxmeer; 4. F. Breugem; 5. H. B. Groen- heijde; 6. Ant. van Beek. Het bestuur der Herv. Geref. St. stel de de volgende candidaten: 1. J. Lamens (aftr.); 2. M. Bos Jac.z. (aftr.); 3. W. A. van Reeuwijk; 4. H. van Puffelen Azn.; 5. P. Havenaar. Het zwembad. Het zwembad van de Ned. Centrale Reddings Brigade alhier zal op 25 Mei a.s. voor het publiek worden opengesteld. Evenals het vorige jaar zal de heer Berlijn als badmeester en zwem- instructeur optreden. Gezien het succes der vorige jaren wordt verwacht, dat we derom een groot aantal ingezetenen zich aan de zwemsport zullen wijden in dit seizoen. Geboren: Elisabeth Pieternella d. van .G. Stoutjesdijk en C. van Iwaarden Theodorus Johannes z. van J. M. Adegeest en J. P. Borst Nicolaas Hendrikus z. van H. Janssen en A, E. Gouweleeuw Johannes Paulus z. van J. A. Friggen en J. C. Rietkerk. Gehuwd: A. J. van der Hebn 28 j. en F. M. D. Kühlman 22 j. dekte, dat ik het soort oordeel had, waar aan men waarde hecht. Mijn „Rembrandt en zijn Tijd" won voor mij het A.merikaan- sche publiek en meneer Piergan. Wad ham's blik ging weer naar de buste van Donatello. „Het was, toen ik dat boek ge schreven had, dat ik iets ontdekte, nog boeiender dan dezen meester,.die een eigen licht schiep. Langs verschillende wegen kwam ik er toe, aandacht te schenken aan onopgeloste misdaden." Anthony Trent stak een nieuwe sigaret op. „Een interessant onderwerp", merkte hij op. „het heeft mij ook altijd gelokt." „Hebt u wel eens bedacht, meneer Trent, dat u en ik uitmuntende misdadigers zou den zijn?" „Nee", m zei Trent, ietwat verschrikt. „Denkt u dat?" Waarom?" „We bezitten beide zelfbeheersching, handigheid en ontwikkeling U hebt een gezicht, dat geen enkele emotie verraadt. U hebt, in excelsis, die bewonderenswaar dige zelfbeehersching, die ik ook steeds tracht aan te kweeken. Het is mijn overtui ging, dat boosdoeners van hooger rang meestal nooit in de val loopen, omdat ze in het oog der massa geen misdadige eigen schappen vertoonen. Neem die Niccolo da Uzzano eens! U ziet een voornaam gezicht, waarvan de trekken lichamelijken moed en vastberadenheid aangeven. Hij is een aris tocraat van de 15e eeuw, opgevoed in het begrip dat alleen lieden van adel rechten bezaten op de wereld, zijn gelaat verraadt een hautine minachting, die aangeeft, dat hij een dergenen is, die steeds overtuigd zijn gelijk te hebben. U zoudt misschien zeggen, dat ik hem niet mocht lijden en dat zijn kalm en hoogmoedig gezicht u niet beviel. Maar u zou nooit zeggen: „Dit is een mogelijke bedrieger, dief en moor denaar." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14