(VOROL WOENSDAG 15 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 ATHLETIEK UIT DE RADIOWERELD GEMENGDE BERICHTEN WEER EEN AUTOBOTSING TE HALFWEG. Dame uit Wassenaar gewond. Gistermiddag had te Halfweg wederom een ernstige aanrijding plaats, waarbij een dame werd gewond. Uit de richting Haarlem kwam een auto, waarin behalve de bestuurder, dé heer H. ■uit Wassenaar, nog waren gezeten diens vrouw en diens nicht, mej. N. In den bocht van den Rijksstraatweg nabij de sui kerfabriek begon de auto van den heer H. plotseling te slippen, waardoor deze dwars over den weg gleed en tegen een anderen uit de richting Amsterdam komenden auto opbotste. Deze laatste auto bleekteen huur auto te zijn van de garage S. uit Amster dam, bestuurd door een jongeman. Bij deze botsing werd mevr. H. aan het hoofd ge wond. Door een paar rijksveldwachters, die zich juist in de nabijheid bevonden, voorloopig verbonden, werd zij naar de woning van dr. J. P. Baumann overge bracht voor nader onderzoek. Later kon zij naar huis worden vervoerd. De beide auto's werden zwaar bescha digd, zij moesten per kraanwagen wor den weggesleept. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Gisteravond omstreeks half acht heeft nabij Oldenzaal, op de plaats, waar de stoomtram OldenzaalLosser de Ensche- deschestraat kruist, een ernstige botsing plaats gehad tusschen een tram komende uit Losser en een personenauto, bestuurd door den her J. R. Blijdenstein uit De Lutte bij Oldenzaal. De auto werd door de tram gegrepen en een vijftigtal meters over de rails meegesleurd. De heer B. die zwaar gewond uit de geheel vernielde auto te voorschijn gehaald werd, is nadat door eenige doktoren de eerste hulp ver leend was, naar het R. K. ziekenhuis te Oldenzaal overgebracht. De tram had ongeveer drie kwartier vertraging. Hoe het ongeluk geschied is, heeft men nog niet kunnen vaststellen. De heer B. was ter plaatse goed bekend met de situatie van den weg. BRAND OP HET LANDGOED „KINDERBOSCH". Gistermorgen omstreeks elf uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan 'n een hoeve van het landgoed „Kinderbosch" bij Boxtel. In een ommezien was de geheele inboe del zooals landbouwgereedschappen enz. een prooi der vlammen geworden. Inmid dels was de brandweer gerequireerd, doch deze kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. Het bosch, dat het landgoed omgeeft, liep groot gevaar, doch kon, dank zij de krachtige hulp van het publiek, ge spaard blijven. INBRAAK IN KRUIDENIERSZAAK. 600.ontvreemd. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). >5) Wadham kreeg een kleur. Hij kon heele- maal niet tegen aanmerkingen en besefte, dat het wijzer ware geweest de politie op te bellen en het huis te laten omsingelen. Ineens bedacht hij, dat hij alleen was ge weest, met den brigadier, toen deze het standje gaf. „Hoe weet je dat?" vroeg hij. Hij had on geveer midden in het museum gestaan. „Ik luisterde. U probeerde er op uw hooghartige manier over heen te praten, maar hij hield eerbiedig vol. Hij zei dat u zeker naar uwe beste weten had gehan deld, maar dat hij bang was dat zijn in specteur er anders over zou denken." Er viel niet aan te twijfelen of de on bekende had het voor Wadham vernede rende gesprek aangehoord. „Waar zat je verscholen?" „Ergens. Als ik de moorddadige ban diet ben, waarvoor u me houdt, kan ik me overal verbergen. Ik heb gehoord, dat u en de oude Piergan dit gebouw als inbraak- vrij beschouwt!" „Dus u erkent, een inbreker te zijn?" „Ik erken niets van dien aard, hoewel een inbreker óók een verzamelaar is. Ik wil een afspraak met u maken. Ik zou u aprillen overtuigen van mijn eerlijkheid, Probeer ze ....en ook Gij zuil zeggen: £)e7lwlai^mhclte7andftasta- is onbetwistbaar de beste. Ringbaan-Oost, aldaar, een bedrag van i 25 werd gedeponeerd. De schrijver sommeerde haar om op ge noemd uur op een bepaald bankje in het park plaats te nemen, tweemaal een fluit- sein te geven, de enveloppe met geld te laten vallen en daarna direct te verdwij nen. In geen geval, zoo waarschuwde de geheimzinnige briefschrijver, mocht de vrouw de politie in kennis stellen want anders(de rest was niet ingevuld, maar bedoelde uiteraard een dreigement). De dame besloot op het „aanbod" van den briefschrijver in te gaan, met dit ver schil echter, dat zij wel degelijk de politie waarschuwde. Toen de vrouw dan ook Zondagavond op de afgesproken plaats de voorgeschre ven manipulaties vervulde, had de politie zieh in de buurt verdekt opgesteld. Kort nadat de vrouw vertrokken was verscheen een man, die op de bank toe liep de enveloppe opraapte en er vervol- I gens haastig mee in de richting van de Oisterwijkschebaan ging. Maar, de politie zat hem natuurlijk op de hielen en reeds enkele oogenblikken later was hij gepakt. Het bleek te zijn een 17-jarige jongeling, uit de Lovenschestraat te Tilburg. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. „Msb." SPORT VOETBAL OM DEN O. G. W. BEKER. L. P. S. V. I—L. D. 0—1. In een zeer spannenden strijd heeft het Leidsch Dagblad met 10 gewonnen van L. P. S. V. I, welk doelpunt na de rust ge maakt is uit een corner, prachtig ingekopt j door linksbinnen Dieben. Donderdagavond speelt om 7 uur op het R. K. Sportpark om den C. G. W. Beker C. G. W. I-=Unitas, Studenten. Deze ver- eeniging komt uit met Gebr. Waalwijk v. Doorn uit D. F. C. en Bakker uit Bloemen- daaL BAKHUYS LICHT ONGESTELD. De middenvoor van het Nederlandsch elftal Bakhuys zal op doktersadvies eenige dagen het bed houden. Naar wij vernemen is zijn ongesteldheid echter van dien aard, dat hij Zaterdag a^. toch wel van de partij kan zijn, ZWALUWEN—READING. Dinsdag 23 dezer 's avonds om 7 uur speelt Reading F. C. op het terrein van Sparta te Rotterdam een wedstrijd tegen een sterk Zwaluwen-elftal. maar u bent zoo verwenscht koppig". Wadhams strakke mond was nog strak ker geworden, hij wilde geen afspraakjes maken met misdadigers. Kijk niet zoo verstokt", vervolgde Trent. „U hebt het steeds over uw plicht tegenover Piergan. Best, is het niet uw plicht te weten te ko men, waar in deze inbraak-vrije plaats een man zich verbergen kan en lachen om politie en conservatoren. Natuurlijk wel. Om u te overtuigen van mijn oprechtheid doe ik u het volgende voorstel. Ik zal u laten zien waar ik me schuil hield als u mee teruggaat hier naar toe, zonder om hulp te roepen en me twintig minuten laat ver tellen hoe ik aan die camée kom. En ik zal u toestaan de moede armen te laten zak ken, als u me uw woord geeft, dat u geen poging zult doen om me aan te vallen." Wadham dacht een oogenblik na. Het was inderdaad van het hoogste belang te ontdekken, op welke onbekende plek deze wonderlijke man zich had verborgen. „Ik geef u mijn woord om hier terug te komen als u me uw schuilplaats getoond hebt en om onderwijl geen alarm te slaan." Trent stak de revolver in zijn zak en volgde Wadham tot boven aan de trap. Hier draaide de conservator aan een knop en de groote hall baadde in licht. Nergens was een plek, waar iemand zich zou kunnen verbergen. De vitrines stonden op stalen schragen opdat niemand er achter zou kunnen neerhurken. „Prachtige hall", merkte Trent op. „Waar komen die marmer paneelen vandaan?" Wadham vertelde het hem ongeduldig. „En die groote bronzen lichtkroon in het midden?" „Uit het palazzo Florentine te Rome. Maar dit alles heeft niets met de zaak te maken." Athietiekvriendenkring „Holland". Deze vereeniging heeft besloten deel te nemen aan de in Leiden te houden C, com petitie, en wel zeer waarschijnlijk met twee ploegen. „Integendeel", verzekerde Trent min zaam, „ik stel er het grootste belang in. Ik ben minder deskundig dan u, maar ik ver wed er een dozijn golfballen onder, dat ik die oude schaal heel wat beter ken dan u." Wadham haalde de schouders op en ant woordde niet. Had hij niet het beste hand boek over bronzen kunstwerken geschre ven? Vlak onder de bronzen schaal stond een vitrine met Chineesch aardewerk, ongeveer tien voet hoog. Vlug trok Trent zich op, en stond rechtop de vitrine. Drie voet boven zijn opgeheven handen en twee voet bui ten zijn bereik was de rand van de licht kroon. Wadham hield de adem in, toen de vreemdeling de spieren spande voor den sprong. Als hij viel, kwam hij op den grond terecht. Gefascineerd keek hij toe. Het zware bronswerk, stevig met stalen klam pen aan het steenen gewelf bevestigd, tril de toen de athleet het vastgreep. En toen de trilling ophield was nergens een man te zien. „Hier was het", hoorde Wadiham hem zeggen, „dat ik een brigadier van de poli tie een definitie hoorde geven van de plichten van een conservator". Toen kwam Trent voorzichtig naar beneden. Wadham had nog nooit zooveel vlugge en geruisch- looze lenigheid aanschouwd. „En als je eens gevallen was bij dien sprong?" „De gevangenis of het hospitaal of beide", zei Trent achteloos, denkend aan zijn klimoefeningen in een Croatisch slot. „Ik heb moeilijker sprongen volbracht." „Ik ben u zeer verplicht, Morgen laat ik die vitrines verplaatsen." „Dat dacht ik wel. Toon uw dankbaar heid door me aan te hooren." Terug in de ruime en gezellige kamer Programma's voor Donderdag 16 Mei. - v Huizen. 1875 M. 8.00—9.15 K.R.O. 10.00 N.C.R.V. 11.00 K.R.O. 2.00—12.00 N.C.R.V. haalde Trent de revolver te voorschijn en gaf die aan den eigenaar terug. „Leg die maar terug in het sigarenkistje, u kunt hem noodig hebben als u met een werkelijk ge vaarlijk mensch te doen hebt." Wadham keek hem strak aan, U geeft me vrijwillig de sleutel van de situatie, en ik zal die naar goeddunken gebruiken." „Juist, daarom ried ik het sigarenkistje aan." „Ik vrees, dat ik de zaak niet zoo luch tig kan opvatten. Ik heb een verantwoor delijke positie. Om u de waarheid te zeg gen geloof ik, dat u een wanhopig spel speelt en u speelt het goed. Maar ik ben niet gemakkelijk te overtuigen." „Dat weet ik". Trent zweeg even. Hij kon, als hij wilde, een beroep doen op zul ke invloedrijke personages, dat Wadham het voor onwaarschijnlijk zou houden, dat hij bij eenige misdaad betrokken was. Maar die personen konden niet verklaren waar hij was ten tijde van den moord op den markies van Launceston. In ditzelfde vertrek had Trent de zaak overlegd en ontdekt, dat hij op den datum van de mis daad verlof had var. zijn regiment en een tocht door Zuid-West Engeland maakte en hij kon niet hebben, dat naar zijn verleden geïnformeerd werd. Wadham beviel hem en hij besloot hem alles te vertellen, meer dan zelfs Hammond wist. „Ik zie in, dat u me wel voor een groote boef moet houden. Ik zal u alles vertellen wat ik afweet van die verwenschte camée en hoe u 't noemt. Ik zal u namen, data en plaatsen noemen; alles wat u noodig hebt en u kunt me ge rust een kruisverhoor laten ondergaan. Toen het verhaal was afgeloopen zei Wadham geen woord, maar zijn daden wa ren veelzeggend. Niet alleen legde hij de revolver in het sigarenkistje, maar hij Kalnndborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest „Wivex". 3.055.05 Omroeporkest. 8.20 Kamermuziek. 9,2012.20 Dansmuziek voor de oudere generatie. Keulen, 456 M. 12.20 Münchensch Symphonie-orkeet. 4.20 Zang en piano. 5.20 Omroepkleinorkest. 7.20 Koorconcert. 7.50 Radiotooneel. 8,30 Omroeporkest 9.05 Radiotooneel. 10.5012.20 Vroolijk programma. Rome, 421 M. 9.10 Symphonieconcert Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1,30—2.20, 5.20 en 7.35 Dito. 8.20 Symphonieconcert 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 J. Schnijder's orkest. I.30—2.20 Dito. 5.50 Orgelconcert 6.50 Kamermuziek. 7.25 Gramofoonpl. 8.20 Salonorkest (9.05 Hoorspel). 10.3011.20 Populair concert Deutschiandsender, 1571 M. 7.55 Concert uit het Gewandbaus te Leipzig. 8.20 „L Klasse", boerenklucht. 9.20 Gevar. concert uit München. II.2012.20 Fragmenten uit „Halka". Gemeentelijk Radlodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.20 Keulen. 10.00 Deutschl. Sender. 10.20 Keulen. 12.05 Parijs R. 14.20 Deutsahl. Sender. 15.20 London Reg. 16.20 Kalundborg. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel Fr. 19.55 Leipzig. 20.50 Droitwich. 21.50 Parijs Radio. 22.50 Keulen. 4e Programma. 8.05 Parijs R. 8.20 Deutschl. Sender. 10.35 Droitwich. 11.05 London Reg. 12.10 Droitwich. 14.20 London Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen, (journalist). 20.00 London Reg. 22.20 Droitwich. 22.35 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Kortekaas, P. Halfschepel, A. van Dijk, J. Langeveld, H. Verdel, A. H. Schrama, allen LUTO; A, van Diemen VIOS, en J. Diede- ricks VIOS, J. v. Kampen en S. van Rijn, Ons Genoegen. De eerste uitslagen tuiden: pnt brt hj. gem. C. Kortekaas 150 52 14 2.69 P. Halfschepel 105 51 13 135 A. van Dijk 150 51 14 2.94 J. Langeveld 117 50 11 2.34 C. Th. Duivenvoorden 150 20 21 7.50 A. v. Diemen 61 19 8 3.20 J. Diedericks 150 34 23 4.41 J. v. Kampen 80 33 13 2.42 H. Verdel 110 37 9 2.96 S. v. Rijn 150 37 46 4.05 A. H. Schrama 98 48 11 2.04 G. C. Degger 150 48 42 3.12 zette het kiste weer in de kast en nam van een andere plank een karaf en twee gla zen. „Ik heb hier een uitstekende Schotsche whiskey en hoop, dat u die niet zult af slaan, meneer Trent." „Stel je voor", zeide Amerikaan. „Uw verhaal is het merkwaardigste, dat ik ooit gehoord heb", vervolgde Watham, „omdat er mijns inziens voor dien Garland geen reden was om weg te loopen. Maar het feit is dat hij wegliep en hij verdween, omdat hij angst had. U hebt vastgesteld, dat zijn nicht in vrees leefde en dit niet aan kapitein Hammond durfde vertellen. Het moet dus iets ernstigs geweest zijn." „Vergeet niet, dat hij bekende eenige ja ren in Amerika gewoond te hebben. Ik vermoed, dat hij daar iets heeft gedaan en vreesde dat ik een detective was." Wadham glimlachte tegen zijn nieuwen vriend. Kon ten slotte dit ongewone heer schap, dat alles scheen te kennen, niet dat soort detective zijn, waarmee hij altijd de spot gedreven had? „Bent u een detective?" „Voor de eerste keer. Garland maakte het me. Ik dacht eerst, dat hij misschien een valsche-munters werkplaats had in dat huis in Hampshire of van daar uit een bende super-misdadigers regeerde. Ik be steedde eenige uren er aan om dat na te gaan, maar er was niets, dit wees in de richting van valsche munt-fabricage. En wat het aanvoeren van boeven betreft: hij had geen telefoon en verzond geen tele grammen. Wonderlijk genoeg waren de be dienden de eenigen, die post ontvingen. Be grijpt u, dat noch hij noch juffrouw Craig ooit een brief kreeg? Toch is het zoo. Maar hij ging iedere maand naar Londen, mis schien haalde hij daar zijn post af." (Wordt vervolgd). Gisternacht hebben ongewenschte per sonen zich toegang weten te verschaffen tot een kruidenierszaak, gevestigd in de Langestraat 45 te Amersfoort, een filiaal van de N.V. Unie Maatschappij te Schie dam. Aan de achterzijde zijn de indringers in het magazijn gekomen, waarna zij een deur hebben geforceerd, welke toegang gaf tot de winkel. Uit de kassa, die niet gesloten was, is een bedrag van 600.ontvreemd. POGING TOT AFDREIGING. Een kwajongen de dader. Een dame te Tilburg ontving Zondag een brief, waarin werd geschreven dat, indien ze niet wensehte, dat haar broer iets zeer ernstigs zou overkomen, zij had te zorgen, dat dienzelfden avond om acht uur in het parkje tegenover de Rijks H. B. S. aan de KORFBAL BELGIE—NEDERLAND. Het Nederlandsche twaalftal samengesteld. Het Nederlandsch korfbal twaalftal, dat op Zondag 26 Mei a.s. te Antwerpen tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Aanval: G. Seits, L. Wedemeyer, Mej. G. Voordenberg en Mevr. B. RietveldBrug- geman (allen Deetos); Midden: Ph. Visschoonmaker (Hercules), J. Brauckmann (DDV), Mej. L. Douwes (Blauw Wit), en Mej. M. Moos (D. V. D.) Verdediging: A. Hendriksen (Olympia), aanvoerder, A. Goores (Westerkwartier), Mej. T. Hendriksen (Olympia), en Mej. G. Teysse (Blauw Wit). Reserves zijn: H. van Roon (Het Zuiden), A. de Cocq van Delwijnen (Blauw Wit), Mevr. R. Looysev. d. Brugge (K. V. D.) en Mej. M. Vlietman (Westerkwartier). WIELRENNEN L. R. en T. VER. „SWIFT Zondag jl. werd er een tijdrace gehouden voor de A- en B-klasse, waarin de ren ners op de 2 min. gestart werden. De uit slag werd: 1. van Aart, tijd 208.4, 2. Van Egmond 117.504, 3. de Vink 221.58,2, 4. Van Ruiten 224.30,8, 5. Severijnen 225.34,8, 5. Van Panhuys 229.59, 7. Coebergh 234.56, 8. W. Bakker 1ste B-kl. 244.35, 9. Groeneweg 1 van de Jun. 114.25 over 40 km. In dezen wedstrijd werd onderling veel strijd geleverd. Jammer was het, dat Van Mane een verkeerden weg was ingegaan. Severijnen was gehandicapt door lekke banden. As. Donderdagavond zal er een trainings- rit gehouden worden voor het clubkam pioenschap van Nederland, bijeenkomst 7 uur bij den heer Van Meizen, Nieuwe Bees tenmarkt 13, start kwart over 7. OVERSTEEKPLAATSEN VOOR WIELRIJDERS. Uniforme regeling door K.N.A.C. gevraagd In een adres, gericht aan den Minister van Waterstaat, wijst de K.N.A.C. op het feit, dat langs tal van wegen in ons land de wielrijders gedwongen worden de snel- verkeerswegen over te steken om de rij wielpaden te bereiken. Dit is niet alleen het geval op wegen waar de rijwielpaden eindigen of beginnen, maar ook op talrijke plaatsen op rijbanen, welke voor het ver keer met rijwielen in beide richtingen zijn verboden b.v. 's-GravenhageHaagsche Schouw. De eenige manier voor de wiel rijders om onder dergelijke omstandighe den veilig over te steken bestaat volgens adressante daarin, dat zij dit doen met het rijwiel aan de hand. Op enkele plaatsen wordt reeds deze wijze van oversteken verlangd, maar in verreweg de meeste gevallen wordt zij of niet van overheidswege voorgeschreven of er wordt niet de hand aan gehouden. In verband hiermede verzoekt adressante een imperatieve bepaling, welke den wiel rijders zou nopen de voor hen verboden wegen slechts met het rijwiel aan de hand over te steken en aan een dergelijk voor schrift streng de hand te doen houden. Tevens zou het volgens haar aanbeve ling verdienen, indien op de gevaarlijke plaatsen bordjes met „Wielrijders afstap pen" zouden worden aangebracht. Hiermede zou niet alleen de veiligheid van den wielrijder gediend zijn, doch ook die van het snelverkeer. WIELRIJDERS OP DE RIJWIELPADEN. De KAAC. vraagt voorschriften daartoe in het Motor- en Rijwielreglement. In een adres aan den Minister van Wa terstaat geeft de K.N.A.C. te kennen, dat zij van meening is, dat de algemeene ver keersveiligheid op de wegen in hooge mate zal worden gediend, indien zoo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot het verbie den van wielrijders op wegen waarlangs in bruikbaren staat rijwielpaden aanwezig zijn. Blijkens de statistiek der Gemeenten be werkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het percentage van bij de Verkeersongevallen betrokken vervoer middelen: voor de vrachtauto 18,2, voor de personenauto 31,4, voor het motorrijwiel 4,9 en voor het rijwiel 26,7, hetgeen dui delijk uitwijst, dat door de scheiding van het snelverkeer en het rijwielverkeer de algemeene verkeersveiligheid aanzienlijk zal worden verhoogd. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonpl, en orkestconcert. 2.00 Handwerkles. 3.00 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Concert door cello en piano. 6.45 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Opwekkingsavond ten behoeve deT Vrije Universiteit te Amsterdam m. m. v. Chr. Zangvereen. „Jehaleël". 10.30 Vaz Dias. 10.3512.00 Gramofoonpl. Hilversum, 301 M. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding en gramofoonpl. 11.00 Kniples kinderkleeding. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Het Cantabile-orkest. I.45 Het Avro-Octet en voordracht. 3.003.45 Naailes. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.45 Radiotooneel voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje waarna vervolg Ko vacs Lajos. 7.30 Disco-nieuws. 8.00 Vaz Dias, waarna het Omroepor kest m. m. v. leerlingen van Mevr. Rose Schönberg. 9.35 „De roode bouffante", hoorspel. 10.10 De Avro-Decibels. II.00 Vaz Dias, waarna orkest von Hona Pabnay. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel. 12.10 Rutland Square en New Victoria Orkest. 3.20 Vesper. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Joe Loss en zijn band. 6.50 Bach-concert. 8.50 Variété-programma. 10.35 BBC-orkest. 11.3512.20 BBC-Dansorkest. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Kamermuziek. 9.05 Nat. Orkest. 10.55 Dansmuziek. In dit verband wijst de K.NA..C. op de Belgische wegcode, welke bepaalt, dat de wielrijders gehouden zijn op de aangeduide rijwielpaden te rijden, terwijl indien het rijwielpad onbruikbaar of belemmerd is zij den rijweg mogen volgen op voorwaar de, dat op een'rij achter elkaar gereden wordt en aan de uiterste rechterzijde. Adressante meent, dat dergelijke voor schriften ook in Nederland aanbevelens waardig zou zijn en verzoekt daarom soort gelijke bepalingen spoedig in het Motor en Rijwielreglement op te nemen. BILJARTEN LISSER BILJART KRING. Door den Lisser Biljart Kring worden evenals andere jaren persoonlijke kam pioenswedstrijden gespeeld. Deze wed strijden worden gehouden in het gebouw van den R. K. Volksbond te Lisse. De vol gende spelers zullen voor de 1ste klasse deelnemen. G. C. Degger, C. Th. Duivenvoorden, C.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9