STADS NIEUWS Jongste Bediende (M.j WOENSDAG 15 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEDEELTELIJKE SLOOPING VAN DEN MOLEN „DE STIER". Op kosten van den eigenaar. Eenige weiken geleden meldden wij, dat de bekende molen „De Stier" aan de Hout markt gevaar loopt te verdwijnen, omdat de molen volgens de meening van het ge meentebestuur bouwvallig werd en „ge vaar voor de omgeving dreigde op te le veren". De eigenaar van den molen is daarom door het .gemeentebestuur aangeschreven te zorgen voor restauratie. Aangezien deze echter bij een restaura tie, welke 'n belangrijk bedrag zou vra gen, niet het minste belang heeft en de ge meente de restauratie niet op zich wil ne men, omdat weliswaar de grond maar niet de molen haar eigendom is, werd den eige naar bericht, dat hij dan voor gedeeltelijke sloopig moest zorg dragen, waarvoor hem tot een bepaalden dag gelegenheid werd gegeven. Wijl hij hieraan niet heeft voldaan, heeft het gemeentebestuur thans bericht, dat het de voorgeschreven werkzaamheden thans op kosten van den eigenaar zullen worden uitgevoerd en dat daarmede op 17 Mei een aanvang zal worden gemaakt. De werkzaamheden zullen omvatten het verwijderen van de kap, het sloopen van het asrad, het laten zakken van de roeden en van de as, het wegbreken van de stel-: ling, het weer aanmetselen der gaten door afbreken van de stelling gemaakt en het maken van een schuine houten kap onder een helling van plus minus 30 graden met zinkafdekking en het noodige metselwerk en ijzeren ankers. De kosten worden ge raamd op 1000. STEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL" Nieuwe aanwinsten. In den laatsten tijd werd de schilderijen verzameling van het museum in belangrijke mate verrijkt. Aangekocht werden een zelfportret door Frans van Mieris den Oude, (Leiden 16351681) en twee por tretten door Carel de Moor. (Leiden 1656 1738). Het zelfportretje in ovaal 1411 c.M., stelt dit meest talentvolle lid der Leidsche schildersgeneratie van Mieris voor blootshoofd met lichtbruin krullend haar, in zwart gewaad met fluweelen kraag, het palet in de hand. Het portret, levendig voorgedraigen, zonder eenige aarzeling ge schilderd, is van een schoone blanke kleur. Afkomstig uit de collectie Lord North- brook. De portretten van Carel de Moor stellen voor Johannes Kooien en zijn echtgenoote Elisabeth de Korne, gedateerd 1688, op on geveer 1/3 der ware grootte, kniestukken in de traditioneele omgeving van portret ten op het einde der 17e eeuw. Vooral het portret van den man is een mooi staal van het werk van de Moor, die tot nog toe al leen door een portretgroep van de Gou verneurs der Lakenhal boven de schouw der Gouverneurskamer was vertegenwoor digd. Beide portretten, die bij aankoop in zeer slechten toestand verkeerden werden door den heer J. C. Traas te 's Gravenhage voortreffelijk gerestaureerd. Verder werd nog aangekocht een paneel tje door Bakker Korff, met een voor den schilder ongebruikelijke Voorstelling: twee werklieden bezig in een soldei-intérieur en dan ook waarschijnlijk geschilderd vóór de periode der bedaagde juffers. Door de familie van Menso Carmerlingh Onnes werd een hoogst belangrijk bruik leen aan de Lakenhal afgestaan: Vijf le- vensgroote of meer dan levensgroote por tretten, waaronder het dieptonige schilde rij, dat de Meester den titel gaf van „de Smart", benevens het bekende fraaie zelf portret met stroohoed en witten kiel, voorts een kinderportretje, een prachtig stilleven met kweeperen en twee van die ongelooflijk knappe bloemstukken, aquarellen, waarin Kamerlingh Onnes zijn schildersdrift wel het volledigst uitvierde, respectievelijk voorstellend „Tulpen" en „Rozen". Aan deze collectie werden nog toege voegd zeven kxijtteekerüngen uit Noord- Afrika door Kamerlingh Onnes, een land schap door Floris Verster, voorstellend een gedeelte van de buitenplaats Vreewijk aan den Witten Singel, geschilderd in den tijd dat Verster daar zijn atelier had, en een duinlandschap van denzelfden Meester. Door ruiling met het Centraal Museum te Utrecht verwierf de Lakenhal voor ge- ruimen tijd in bruikleen het magistrale zelfportret van Verster, gedateerd 1921, en waarvan een reproductie is afgedrukt voor aan in den Verster-Catalogus van Scherjon. Met wat het Museum van Kamerlingh Onnes en Verster bezat of in bruikleen had, zijn deze aanwinsten van beide Leid sche Meestens bijeengehangen in twee daar voor ingerichte bovenzalen in het nieuwe gedeelte. Het ongeluk bij de Rhijnzichtbrug. Naar wij vernemen is de toestand van den 20-jarigen G. H. uit Boskoop, die gis teren op een logger in het Galgewater be kneld geraakte met een ander schip en zwaar gewond werd, naar omstandighe den redelijk. In de heden onder voorzitterschap van dr. H. Walenkamp gehouden aandeelhou dersvergadering van de N.V. „De Leidsche Courant" is de balans, winst- en verlies rekening goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 5 pet. De aftredende com missarissen de heer en M. Heyker en P, A. Th. v. d. Weijden weiden herkozen. FEESTAVOND „ST. JAN". Gisterenavond hield de Afd. Leiden „St. Jan" van den R. K. Bond von Hotel-, Café- Restauranthouders en Slijters een jaarfeest in „De Burchtzaal". De heer H. de Graaf opende namens de feestcommissie den avond met een welkom tot de aanwezigen, speciaal tot den Geestel. Adviseur Kapelaan Mudde, den voorzitter van de Hanze, den heer Schoondergang Sr., de afgevaardigden van „St. Peter Kanis5' en tot de donateurs. Spr. wensebté allen een genoegelij ken avond en hoopte, dat deze het noodige er toe zou bijdragen om den band tusschen de leden onderling te versterken en te be stendigen. Hierna was het woord aan den Gooche laar en Conferencier den heer Willy Al- bert uit Rotterdam, die bijgestaan werd door het Jazz-Gezelschap „Tempo", onder leiding van den heer Van Zijp. Van deze laatsten gaf de heer Van Zijp en een col lega eenige zeer aardige liedjes bij de piano en de harmonica. De heer Albert ontpopte zich aan het eind van zijn interessant en grappig repertoire als balleider, bijgestaan door den heer Van Zijp, die eenige origi- neele cotillons leidde. De avond, welke als zeer goed geslaagd mag heeten, heeft de leden van „St. Jan" wederom zeer goed voldaan en velen zullen hopen geen drie jaar te hoeven wachten op een volgend feest, doch zullen het volgend jaar wederom gaarne aanwezig zijn. In de pauze werden door eenige jonge dames bloempjes verkoéht ten bate van het „Santos"-Fonds. BRAILLEBIBLIOTHEEK VOOR ORGANISTEN; DE B.B.O. De laatste honderd jaren is Nederland tallooze blinde organisten rijk geworden, die door middel van het bekende Braille- muziekschrift hun ambt naar behooren kunnen vervullen. Reeds lang bestond be hoefte aan een vakbibliotheek voor blinde organisten en hoogere eischen deden deze leemte meer naar voren komen. Door schen king van orgelmuziek in Brailleschrift van de weduwe Pomper (wed. van den beken den A'daimschen organist) aan de vakbi bliotheek der Ned. organistenvereeniging kwam ook deze zaak aan het rollen en werd in 1930 op de jaarvergadering der Ned. Or ganistenvereeniging besloten tot oprichting eener Braillebibliotheek voor organisten; kortweg de B.B.O. genaamd. Voor de op richting werd door de Ned. Org. Ver. een gift geschonken en een jaarlijksche bijdra ge toegekend, terwijl een commissie ter behartiging van B.B.O.-belangen in het le ven werd geroepen, bestaande uit de blin de organisten C. J. Bute uit Zutphen, W. Groothengel uit Hilversum, P. Meyer en W. Streekstra uit Amsterdam; terwijl ambtshalve den bibliothecaris der Ned. Org. Ver., de heer Brom uit Utrecht en mej. J. van Breemen, leidster der afd. Braille der Openbare leeszalen te A'dam werden toe- Nu kon worden begonnen met den aan koop van Braillemuziek uit buitanlandsche drukkerijen; doch ook moest veel worden gecopieerd, dat niet zoo gemakkelijk ging. Velen meldden zich voor dit werk aan, doch weinigen waren tegen de groote moeilijk heden opgewassen. Ontvangt de B.B.O. mu ziek, dan wordt deze grondig gecorrigeerd en blijkt deze absoluut zonder fouten, dan worden de punten verduurzaamd door ver nis en wordt het geheel in stevige banden gebonden. Maar spoedig bleek, dat de gelden lang niet toereikend waren en moest er een propaganda-commissie worden ingesteld, die onder leiding van ir. en mevr. Voor- ham waarlijk wonderen deed. Kon voorloo- pig' worden volstaan met publicatie der aan de B.B.O. toegevoegde werken in Braille- tijdschriften, in 1934 versoheen de eerste catalogis, welke gratis aan de verbruikers wordt toegezonden en is gedrukt bij de N.V. Ned. Braillepers. Voor aspirantcopiis- ten werden een aantal hand-leid in gen voor Braille muziekschrift aangekocht, zoodat zij, die de teleurstelling ondervinden tever geefs voor ons te schrijven, met behulp van deze hun krachten nogmaals kunnen be proeven. In de vijf jaar van haar werk zaamheid is de B.B.O. reeds gegroeid tot een niet onbelangrijke boekerij, al is van volledigheid nog lang geen sprake. De B. B.O. leent aan ieder, die blind is en be lang stelt in orgelmuziek. Voor ieder wordt zooveel mogelijk gezorgd. Voor Protestant- sche organisten zijn daar de gezangboeken, terwijl op advies van den heer de Kok uit Utrecht voor R.K. H. Missen worden aan geschaft. Dit alles, de zeer goede outillage en het groote werk, deed den heer Fred, de Nie besluiten, de eventueele opbrengst der Bach-herdenking op 21 Mei in de Remon- strantsche kerk voor dit doel te bestem men, waarmede de dames concertanten di rect van harte instemden. Mogen velen dit concert bijwonen! „St. Raphael". Het bestuur verzocht ons d-e leden er aan te herinneren, dat op Zondag 19 Mei e.k. een H. Mis zal worden opgedragen in de kerk a.d. Heerensingel om 10 uur voor de zielerust van het overleden lid, den heer H. M. J. Jansen. Het bestuur verzoekt de leden, die vrij van dienst zijn, deze H. Mis bij te wonen. Het Bestuur. Geslaagd voor' het examen van Apothe kers-assistent te Leiden mej. E. L. van Hoorn, Gouda. Afscheid agenjt J. Houwer. In tegenwoordigheid van superieuren en collega's heeft de agent J. Houwer, na een ruim 30-jarige dienstvervulling in politie dienst alhier afscheid genomen van het corps. Namens de collega's sprak dé agent J. Zwart woorden van afscheid. Spr. wees erop, hoe Houwer zich in zijn veeljarigen diensttijd in het corps vele vrienden heeft gemaakt en op een eervollen staat van dienst kan terugzien. Spr. eindigjde met het uitspreken van den wensch, dat het stoffe lijk blijk van sympathie en vriendschap, dat spr. tevens aanbood (vier stoelen) Houwer nog menigmaal zal herinneren aan de vele goede oogenblikken in zijn loop baan en aan de talrijke vrienden, die hij in het Leidsche politiecorps achterlaat. Inspecteur K. v. Wijk, zeide Houwer niet alleen te waardeeren als politieman, doch hem bovenal te achten wegens zijn persoon lijke kwaliteiten als mensch. Spr. wensch- te Houwer nog vele goede jaren temidden der zijnen toe. Nadat de scheidende met een enkel woord bedankt had voor de vriendelijke toespraken namen de collega's met een fer- men handdruk afscheid van den vertrek kende. Volkszangavond. De vorig jaar uitgestelde Volkszang avond door leerlingen uit de 6e klasse der lagere scholen hier ter stede zal nu gehou den worden op Woensdag 22 Mei as. des avonds te 7 uuy in het Van der Werffpark. Op het programma staan de volgende lie deren: „Zomerfeest" van Jan Vessies, „Lied je van de Mei" van Lena Kruithofvan Diggelen, „Mei" van Jac. de Jong, en „Te Voet" van Fr. Visser. De avond wordt be gonnen en besloten met het „Wilhelmus". Filmliga Leiden. Gistermiddag heeft de Filmliga Leiden in het Luxor-Theater haar derde voorstel ling in dit seizoen gegeven. Op het pro gramma stonden de films „Herwonnen Le venskracht 1934" van Kees Strooband en „Rhapsody in Steel" (Ford-film) van Goldman, welke beide reeds eerder door ons beschreven zijn. Alleen van de eerste film dit: zij is blijkbaar zooveel gebruikt of van zoo slecht materiaal, dat de vertoo ning herhaaldelijk moest worden onderbro ken. Hetgeen zeer jammer was. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4623. J. Vrijenhoek, Leiden, Haarlemmerstraat 119. Drogisterij en zaadhandel. Het filiaal: Haarlemmer straat 117 is ondergebracht bij de zaak: Haarlemmerstraat 119. 3334. Carl Brandse. Leiden, Hansestraat 73. Brandstoffenhandel en vracht- en luxe- autoverhuurinrichting, jachthaven („Het Zwanengat" te Warmond)-. De brandstof fenhandel is overgenomen door de N.V. Algemeene Brandstoffenhandel „Leiden", d.d. 1 Mei 1935. 6545. De Ongeregelde Winkel. Leiden, Vischmarkt 2021. Ongeregelde goederen. De zaak is verplaatst naar: Rotterdam, Jonker Fransstraat 120. 6594. Van Leeuwen Anthonie's Zoon. Alphen aan den Rijn, Hoorn 368. Handel in bouwmaterialen, bloempotten, draineer- buizen en landbouw artikelen. Bijv. uitge- oef. bedr.: fabrikant van cement (riool) buizen. Hedenmiddag te 12 uur werd door den Garnizoenscommandant alhier op zijn bu reau in de Doelenkazerne in het openbaar aanbesteed de levering van uitsluitend versch inlandsch rundvleesch en van ge rookt en pekelspek, benoodigd voor de sol- datenmenages te Leiden, gedurende het 2de halfjaar 1935. Prijzen inclusief omzet belasting. Ingeschreven was als volgt: Ph. v. Gelderen rundvleesch 0.45; Th. M. W. Bergers spek 0.42; N. Hemmen rund vleesch 0.51; S. W. Marsman rundvleesch 0.48; C. v. Maastrigt rundvleesch 0.47; H. F. v. Weze en Co. rundvleesch 0.47; G .W. Zandvoort rundvleesch 0.48, spek 0.45; alles per K.G. De levering is voorloo- pig aan den laagsten inschrijver toegewe- UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Candidaatstelling gemeenteraad. Door de Kiesvereeniging Gemeente belang is de volgende candidatenlijst in gediend: 1. C. Bakker; 2. K. Simon Tho mas; 3. J. A. Kattenbusch; 4. M. A. M. van Fraassen; 5. H. Varekamp; 6. J. M. Pos; 7. C. M. M. G. TimmermansSparnaay; 8. A. F. Gooszen; 9. H. P. Blok; 10. H. W. Borgerhoff Mulder. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter F mej. F. A. de Vries, Den Haag; candidaatsexamen Indisch Recht, mej. C. H. G. van der Graaff, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN Dividend Kon. Ned. Petr. Mij. In de heden te den Haag gehouden ver gadering van commissarissen der Kon. Ned. Petroleum Mij is besloten aan de Alg. Ver gadering vqn Aandeelhouders voor te stel len het dividend voor 1934 te bepalen op 1 71/2 SCHIP IN NOOD. Hedenmorgen te half drie is door het slechte weer en den plasregen de botter „Harderwijk 41", schipper P. Peetersen, den koers kwijtgeraakt en bij de Nek in het Hoornsche Hop op den dijk geslagen. De botter geraakte daarbij het roer kwijt en kreeg een lek. Het water stroomde naar binnen en met zeer groote moeite hebben de schipper en zijn knecht het schip drij vende gehouden. Na een angstig uur werden de noodsei nen opgemerkt door twee Bunschoters de „Bu 99" en de „Bu 164", schippers H. Heine en P. Zwaan. Dezen hebben de „Harder wijk 41" op sleeptouw genomen en in de haven van Hoorn binnengebracht. De schuit stond vol water en op het punt van zinken. De materieele schade is aanzienlijk. REIZEN NAAR DUITSCHLAND. De A-N.W.B.-Toeristenbond voor Neder land schrijft ons: In de dagbladen is in een advertentie waarin propaganda gemaakt wordt voor reizen naar Duitschland medegedeeld, dat buitenlandsche automobilisten, die met hun eigen wagen naar Duitschland rijden, kunnen volstaan met „het rijbewijs van hun eigen land en dezelfde papieren". Deze mededeeling is zeer geschikt om Nederlandsche automobielen in de on juiste meening te brengen, dat zij voor Duitschland totaal geen andere papieren noodig hebben dan in Holland. Nadrukkelijk moeten wij waarschuwen tegen deze opvatting. Men heeft in de eerste plaats een triptiek voor Duitschland of een Carnet de passages en douanes noo dig, voorts een internationaal bewijs van 't motorrijtuig en men kan alleen het voor andere landen gebruikelijke internationale rijbewijs weglaten, wanneer men behalve zijn Nederlandsch rijbewijs ook nog mede neemt een door een Duitsch consul geauto riseerde vertaling van dat Nederlandsch rijbewijs. Deze faciliteit is voor Nederland van weinig beteekenis, omdat een interna tionaal rijbewijs hier te lande voor slechts 0.75 verkrijgbaar is (o.a. bij onze bureaux) terwijl men dan tevens daarmede in alle andere landen mag rijden. Het is dus eenvoudiger en gemakkelijker ook het intern, rijbewijs op een reis naar Duitschland mede te nemén. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Paulus z. v. N. v. d. Keur en M. Wetselaar. Christina d. v. J. v. d. Linden en Chr. Niehot. Overleden: P. Karensv. d. Eifk wed. 70 j. J. v. Echten m. 65 j. A. Hoek z. 7 wk. F. H. v. Win gen-v. d. Reest vr. 88 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 15 Mei. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 275 vette kalveren: le kwal. 4450, 2e kwaL 3442 en 3e kwal. 2034 cent per kg. le vend gewicht; 39 nuchtere kalveren f 2.50 5.00 per stuk, 268 varkens: vleeschvarkens 90110 kg. 3444 cent, zware 4142 cent en vette 39—40 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalyeren minder aanvoer dan de vorige week, slechte handel en lage prijzen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, stille handel en constante prijzen. Varkens minder aanvoer, handel zeer slecht, dalende prijzen. STOMP WIJK, 14 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 8145 stuks. Kippeneieren f 2.05 2.60, eendeneieren f 1.701.85, ganzen eieren f 57 en kalkoeneieren f 78 per 100 stuks. VEUR, 14 Mei. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 44552 stuks Prijzen: 43707 kippeneieren 2.002.30, 804 eendeneieren f 1.802.15, 41 ganzeneieren 7—10 per 100 stuks, 863 kippen 20—80 cent, 47 konijnen f 0.202.00, 19 duiven 10 20 cent per stuk. Nederland en Duitschland. Het Ministerie van Sociale Zaken maakt bekend, dat tusschen Nederland en Duitsch land een regeling is getroffen in zake we- derzijdsche toelating van jongelieden van beiderlei kunne tér bekwaming in hun beroep en in de taal („Gastarbeitnehmer"). De „Gastarbeitnehmer" mogen in begin sel niet ouder zijn dan 30 jaar. De verblijf- vergunning wordt voor één jaar gegeven. Zij kan in uitzonderingsgevallen met zes maanden worden verlengd. Het aantal toe te laten „Gastarbeitnehmer" bedraagt ten hoogste 100 per kalenderjaar. Van dit aan tal worden 50 vergunningen toegewezen aan „Gastarbeitnehmer" in het hotelbedrijf en 50 aan de overigen. Ter verkrijging eener verblijfsvergun ning moeten werkgevers zich verbinden „Gastarbeitnehmer" zoodra deze voldoen de productief werk verrichten te salariee- ren volgens collectieve arbeidsovereen komst en bij gebreke daarvan volgens den ter plaatse in hun beroep geldenden loon- standaard. In de overige gevallen moeten werkgevers zich verbinden „Gastarbeit nehmer" te beloon en overeenkomstig den gepresteerden arbeid. Voor de uitvoering van deze regeling in Nederland is aangewezen de directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzeke ring en Arbeidsbemiddeling, Bezuidenhout 97, 's-Gravenhage. Nederlandsche gegadigden („Gastarbeit nehmer") die van bovenbedoelde regeling gebruik wenschen te maken moeten daar toe bij den directeur van voormelden Rijks dienst een schriftelijk verzoek indienen, waarop hun een aanvraagformulier ter in vulling zal worden toegezonden. WISSELNOTEERÏNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen 7.181/2 Berlijn 59.40 New YorkL475/8 Parijs 9.73 Brussel 24.97 Zwitserland 47.721 /2 Milaan 12.20 Madrid 20.20 Oslo36.12l/o Kopenhagen32.10 Stockholm 37.10 Weenen Praag6.16 Boedapest Prolongatie 2 1/2 pet. TELEGRAMMEN DE RIJKSDAG BIJEENGEROEPEN. BERLIJN, 15 Mei. '(V.D.). De Rijksdag is bijeengeroepen tegen Dinsdag 21 Mei des avonds te 8 uur. Als eenig punt staat op de agenda het aanhooren van een verkla ring der rijksregeering. BRUG OVER DE KLEINE BELT GEOPEND. KOPENHAGEN, 15 Mei. (V. D.). De nieuwe brug over de Kleine Belt, die het eiland Funen verbindt met Jutland, is Dinsdagmiddag door Koning Christiaan geopend. Een menigte van 30.000 men- schen woonde de plechtigheid bij. Na de opening reden twee stroomlijntreinen, die op dit nieuwe traject gebruikt worden, over de brug, terwijl Deensche, Noorsche, Zweedsche en Duitsche vliegtuigen in de lucht cirkelden. De lengte van de brug is bijna 1200 Me ter. Het gevaarte wordt gedragen door vier pijlers, die elk 50.000 ton wegen. Naast el kaar zijn aangelegd een dubbel stel rails, een rijweg van 6 meter breedte en een voetpad van bijna 2 meter breedte. Zoowel door den aanleg van deze brug als door het in-dienst-stellen van snelle Diesel-locomotieven zal de reis van Jut land naar Kopenhagen met ongeveer ze ven uux verkort worden. Geboren: JAN DE BRUYNE. Leiden, 15 Mei 1935. Hooge Rijndijk 19. 2809 gmiiiimiiiiiiiiimiiiiiiimiiiifc 3 1 Juni 1935, hopen a JOHANNES KOUWENHOVEN MARIA HOUTMAN 1 (Hoorn) Zoetermeer hun 25-Jarifle Echtver- eeniging te herdenken. a Eenige kenniseen a ^lUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllF DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij ODzen hartelijken dank aan allen die hebben medegewerkt tot het welslagen van ons Gouden 2795 TH. ZOETEMELK en Echtgenoote Hoogmade, Mei 1935. De Soeieteit MINERVA'' vraagt voor tijdelijk een voor de administratie. GOED BEKEND MET TYPEN. Leef tijd 1618 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan den Directeur. esi; „DE NIJVERHEID" Haarlemmerstraat 40

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3