WOENSDAG 15 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 19 PAARDENSPORT HET INTERNATIONALE CONCOURS HIPPIQUE TE BRUSSEL. De Nederlandsche équipe uit Rome aangekomen. Gistermiddag is in de groote zaal van de Cinquantenaire te Brussel in tegenwoordig heid van Koning Leopold en Koningin As- trid van België en Prinses Juliana der Ne derlanden het groote Internationale Con cours Hippique begonnen ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Société Royale Hippique de Belgique. De Nederlandsche équipe bestaat uit dezelfde deelnemers als aan het Concours te Rome. Leider van deze équipe is Majoor Camerlingh Helmolt, terwijl er verder deel van uitmaken Ritmeester Baron Sirtema van Grovestins, Luitenant Jhr. A. van Len- nep, Luitenant Dr. H. van Schaik en Lui tenant J. J. Greter. De Nederlandsche officieren, die Zondag avond te 9 uur uit Rome zijn vertrokken, zijn gisterencmorgen vroeg te Brussel aan gekomen en woonden de ruiterfeesten van gistermiddag als toeschouwers bij. POSTDUIVEN „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht vanaf Mons (België) Gemid delde afstand hemelsbreed 193.77 km. De 127 duiven werden om 8 uur met sterken Noord-Oosten wind in vrijheid gesteld. De uitslag luidde als volgt: 1, 3, 7, 8, 14. 19. 27, 28 en 31 A. van der Made, 2, 10, 17, 25 en 26 N. Sieraa; 4, 6, 9 en 13 P. van Egmond; 5, 18 tn 29 J. P. Fasel; 11, 21, 22 en 23 R. P. de Graaf Jzn.; 12, 16 en 20 M. G. Vinkestein; 15 H. J. van Steen 24, 30 en 32 J. J. Laman.. De eerste prijswinnaar werd om 11 uur 44 min. 41 sec. geconstateerd en bereikte een gemiddelde snelheid van 860.06 m. Laatste prijswinnaar 12174 met een gemiddelde snelheid van 755.85 m. „Uiver" (Leiden). Wedvlucht van Mons, Zondag 12 Mei N.W. wind, los 8 uur, eerst geconstateerde duif 122950, laatst geconstateerde duif 125635 uur. „De Snelvlucht" Bodegraven. De postduivenvereeniging „De Snel vlucht te Bodegraven hield op Zondag 12 Mei een wedvlucht van Mons (België), afstand 190 K.M. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld. Aankomst eerste duif 12.12.14; laatst geconstateerde duif 4.40.50. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 3, 4, 12, 13 P. Zeilstra; 2, 7 L. Wolswijk; 5, 8 G. Mollinga; 6, 16 J. Sterk; 9, 10, 15 R. v. d. Star; 11 H. v. d. Heuvel; 14 J. Wal raven. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Coraelis Jacobus, z. van C. Duivenvoorden en W. C. van Schie Cornelia Anna Maria, d. van G. J. van der Meer en J. M. van der Meer. Corne lls Petrus, z. van C. Bouwmeester en A. J. van Klink Joseph Johannes, z. van Th. A. Zaal en E. A. van der Meer Maria Elizabeth Columba, d. van Th. P. l'Ami en E. A. B. van Vianen. Ondertrouwd: C. Brouwer jm. 29 j. en Th. Oomen jd. 25 j. J. B. Mooren jm. 27 j. en J. M. van Klink jd. 24 j. P. M. Cozijn jm. 31 j. en C. M. van der Zwet jd. 25 j. Gehuwd: H. C. Koemans jm. 28 j. en C. P. van Leeuwen jd. 27 j. H. P. Ver heugd jm. 24 j. en A. G. Meijer jd. 26 j. J. Vreeken jm 35 j. en M. Bergshoeff jd. HILLEGOM. Aanbesteding. Door Architect L. A. van Essen te Bennebroek werd voor reke ning van den heer C. Carlier aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Weeresteinstraat. De uitslag was als volgt: Veerman-Vink 8595.De Vries- Couzijn ƒ8589.J. v. d. Bosch Zn. 8490.A. Grapar 8126.B. Imthorn Zn. ƒ7941.A. J. Seijsenesr ƒ7172. Begrooting 8358.Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Concert, Gisteravond gaf het Hille- gomsch Dameskoor haar traditioneel voor jaarsconcert in hotel Sistermans. Ditmaal concerteerde het koor niet zelf, doch waren het alleen de solisten, die zich deden hoo- ren, en wel de dirigente mej. Cor Igesz, sopraan, mej. Rie Tuyl Schuitemaker, alt, en mej. Annie Jonkheer, piano. De belang stelling was slechts matig, wat te betreuren vieL De beide zangeressen zongen zeer fraai eenige duetten uit Le Nozze di Figaro, van Mozart; verder werken van Handel, Men delssohn en Brahms en een viertal Slavi sche liederen van Dvorak. Mej. Igesz zong op schitterende wijze een lied van Gordi- giani, een viertal van Franz, verder van Diepenbrock en Loots. Behalve de su blieme begeleiding der beide solisten, toon de mej. Annie Jonkheer haar pianistische gaven in een Prelude, Fuga met variaties van Cesar Franck, Jar dins sous la pluie van Debussy en danse de feu van De Falla. Het was een genot naar haar te luisteren; zij was genoodzaakt als toegiftje een valse van Brahms te geven. Alle dames ontvin gen fraaie bloemen. De beschermvrouwe, mevr. Pont, gaf door haar aanwezigheid blijk van belangstelling. LIS SE. Huurprijsverlaging Woningbouwvereeni- ging. Gisteravond hield de woning- bouwvereeniging „Volksbelang" haar 27e jaarvergadering in het Bondsgebouw onder voorzitterschap van den heer M. v. d. Lans. Na opening en notulen bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat er 16 nieuwe leden zijn bijgekomen en tevens dat enkele blokken woningen een goede beurt hebben gehad inzake schilderen, be hangen enz. Vervolgens bracht de admi nistrateur, de heer J. Z an e veld, het finan- tieel verslag uit. Hieruit bleek, dat de on derhoudskosten hebben bedragen in 't af- geloopen jaar 5020.98. Het onderhouds- fonds is hierdoor flink gedaald en behoeft versterking. Uit de balans bleek, dat neast een ontvangst van ƒ36.511.81, een uitga ven viel te boeken van 35.05.35, alzoo een batig saldo van 1416.46. Een betrekkelijk gunstig verloop, aldus de administrateur, en een reden, welke het bestuur er toe heeft gebracht met een voorstel tot huUr- verlaging te komen. De voorzitter dankte hém voor dit mooie verslag. In het bestuur waren vervolgens aftredend de heeren J. C. Ransdorp, M. v. Zonneveld en C. Hors man, die bij enkele candidaatstell ing war den herkozen. De heer v. Bruinen verweet het bestuur, dat ze den leden niet voldoende in kennis stelden met de genomen besluiten, waardoor enkele leden fmantieel gedupeerd zijn. De voorzitter zeide, dit niet te accepteeren, omdat het betreffende besluit op de vorige algemeene vergadering is genomen, het geen door enkelen weer werd bestreden. De heer Randsdorp, die belast is met het ophalen der huur, deed de zaak uit de doe ken, waaruit bleek, dat de kwestie tame lijk ingewikkeld was. Hierna had de ballo tage plaats van 16 nieuwe leden, wier na men werden voorgelezen en waartegen men binnen veertien dagen bezwaren, als men ze heeft, bij het bestuur kan indienen. Hierna had de uitloting plaats van het ge storte stamkapitaal voor vier leden van elk der blokken woningen een. Vervolgens deed de voorzitter enkele meded eelingen in het belang der vereeniging. Vervolgens ging men terug naar het punt „Huurv er- laging", waarvoor het woord werd gege ven aan den heer J. C. de Haan, toegevoegd bestuurslid van Gemeentewege. Deze deed uitkomen, dat door de verlaging van de rente der Rijksvoorschotten op woningbouw een bedrag werd bezuinigd van 1584. Dit betreft de blokken van 34 en 25 wonin gen. De andere 79 zijn gebouwd met Ge meentelijke voorschotten. Op deze is be zuinigd kunnen worden voor 1400. Deze laatste worden verlaagd met 25 cent per week, terwijl de 34 en 25 worden gebracht van resp. 4.en 3.75 op 3.40. Hier mede is de winst opgeteerd. De verlaging gaat Maandag a^. in. LEIDSCHENDAM. Inbraak. Door verbreking van de deuren is hedennacht uit de garage van de gemeente Stompwijk en Veur ont vreemd een nieuwe autoband, benevens een riek. De politie stelt een onderzoek in. NOOTDORP. Vleesch- en margarine-distributie. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat in het vervolg op Woensdagmorgen van 9 tot half 1 de bonnen voor goedkoop vleesch en gehakt in blik zullen worden verstrekt. De goedkoope margarine zal aan daarvoor in aanmerking komenden even eens op dien morgen worden uitgegeven. Het oudste Raadslid gaat heen. Het oudste Raadslid, de heer Joh. Steeneveld, die gedurende 19 jaren lid van dit college is geweest, heeft ondanks den door het be stuur der Chr. Historische Kiesvereeniging op hem geoefenden aandrang, zijn besluit gehandhaafd om zich niet meer voor de candidatuur beschikbaar te stellen. In zijn plaats zal de heer Eisberg, die van 1929 tot 1933 zitting in den gemeenteraad had, lijst aanvoerder der gecombineerde Chr. Hist. Anti-Rev. lijst zijn. NOORD WIJKERHOUT. Gouden bruidspaar. Op Zondag 18 Mei a.s. hopen Nicolaas Korsen en Helena Hul sebosch den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Bei den zijn 76 jaar oud en nog zeer kras. De gouden bruidegom maakt zelfs nog ieder jaar de processie naar Kevelaer mee. Het echtpaar woont Kerkstraat 87 alhier. Autobotsing. Dinsdagavond omstreeks half 9 had op den Gooweg nabij de ge vaarlijke kromming bij café de Nachte gaal een hevige autobotsing plaats tus- schen een vrachtauto en een luxe wagen. De bestuurder van de luxe auto werd door de hem tegemoetkomende vrachtauto ver blind. De vrachtauto werd licht, doch de luxe auto zwaar beschadigd doordat deze door den schok nog tegen een boom te recht kwam. De gemeentepolitie was spoe dig ter plaatse en maakte procesverbaal op. De bestuurders kwamen gelukkig met den schrik vrij. Landarbeidersbond. In de groote zaal van het café van mej. de Wed. J. L. Brama alhier vergaderde de R.K. Landarbeiders- bond „St. Isidorus" alhier. De opkomst was goed. Na opening der vergadering en voor lezing der notulen werd de nieuwe geeste lijke adviseur, de weleerw. heer Kapelaan W. J. Dekleermaeker door den voorzitter geïnstalleerd. Bij de installatie memoreer de de voorzitter in het kort het afscheid van den vorigen geestelijken adviseur, Ka pelaan J. Dekker. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de nieuwe adviseur de voetsporen van den vorigen adviseur zou drukken. Spreker hoopte, dat van den G. Adviseur kracht zou uitgaan om de vak- afdeeling tot nog meer bloei te brengen. De nieuwe Geestelijke Adviseur dankte den voorzitter voor de hartelijke woorden en sprak de hoop uit, dat in de toekomst veel bereikt zal worden voor de vereeni ging. Met een passend woord van den voor zitter werden een drietal adspiranten ge ïnstalleerd. Medegedeeld werd dat van het Hoofdbe stuur een schrijven was binnengekomen waarin medegedeeld werd, dat het contract voor het bloembollenbedrijf ongewijzigd is verlengd tot 1 Maart 1936. De gang van zaken omtrent de verlenging van dit con tract werd door den voorzitter uiteenge zet; hieruit bleek, dat de werkgevers ƒ1. per week loonsverlaging hadden voorge steld, maar dit na onderhandelingen heb ben teruggenomen. Op voorstel der werk gevers zal de commissie voor pensioen regeling worden uitgebreid voor onderzoek naar een regeling die voor ieder aanvaard baar is, ook voor niet-georganiseerde werk- De voorzitter deelde voorts nog mede, dat het den landarbeidersbonden is gelukt den minister te bewegen om zijn besluit in te trekken, waarbij de vijf jaren waarin men het maximum bedrag aan uitkeering mag ontvangen, tot drie werden terugge bracht. Voortaan kan men dus 5 jaren ach tereen de maximum -uitkeering ontvangen voor men gedurende een jaar van uitkee ring verstoken blijft, hetgeen in dezen nood tijd van zeer groote beteeken is moet worden geacht. Voorts werd medegedeeld, dat bij be sluit van den bestuursraad de contributie- inning van den R.K. Volksbond voor de le den van de vakafdeeling landarbeiders aan deze vakafdeeling is overgegaan met in gang van 6 Juli 1935. De contributie van de vakafd. en Volksbond is dus ineen ge smolten. De voorzitter deelde vervolgens nog mede, dat hij voor velen nog een te leurstellende mededeeling had te doen en wel dat op de vergadering van het Crisis- comité hem een ministerieel schrijven werd voorgelegd, waarin werd medegedeeld, dat het geld van het comité alleen besteed mocht worden aan werkloozen met groote gezinnen waarin de werkloosheid sedert langen tijd heerscht. Hierna volgde rond vraag en sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Begrafenis E. J. Rodewijk. Gisteren werd alhier op de R.-K. begraaf plaats ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen den heer E. J. Rodewijk, I oud 69 jaar, die alhier algemeene achting genoot en zich op velerlei wijze tijdens zijn leven verdienstelijk heeft gemaakt. Zoo was de overledene 33 jaar lad van de Coöp. I Boerenleenbank, waarvan 28 jaar lid van het bestuur. Voorts bekleedde hij geduren de 30 jaren het ambt van penningmeester van den Veender- en Lykerpolder, een functie, die vooral in dezen tijd met zijn drukkende zorgen hem vele moeilijkheden bezorgde. Ook op charitatief gebied heeft de heer Rodewijk zich zeer verdienstelijk gemaakt. Meer dan 30 jaar was hij lid van het R.-K. Armbestuur en bekleedde hij de functie van secretaris. Zijn heengaan wordt dan ook door zeer velen betreurd. De be langstelling op den dood en akker was zeer groot, want hij laat vooral in zijn gezin een groote leegte achter. Moge God hem reeds zijn loon hebben gegeven voor zijn goede werken. Hij ruste in vrede. STOMPWIJK. Rechtzaak. Naar wij vernemen heb ben de hoofdagent J. B. en de brigadier van politie N. L. te Voorburg beiden hoo- ger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de Haagsche Rechtbank, waarbij rij ieder zijn veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf wegens mishandeling van een zekere M. onder de gemeente Stomp wijk. De officier van Justitie had tegen ieder der verdachten geëischt 8 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Ook de officier van Justitie was van dit vonnis in hooger beroep gegaan. SASSENHEEVL B. V. L. Met ingang van 18 Mei zal voor leden van de B. V. L. gelegenheid gegeven worden om op de schietbaan 1 te Katwijk te oefenen en wel van 4 tot 6 uur. Deze oefenwedstrijden zullen telkens om de 14 dagen worden gehouden tot 24 Augustus. „St. Deus Dedit". Gisteravond had in het K. S. A.-gebouw een ledenvergadering plaats van bovengenoemden bond. De tweede voorzitter, de heer G. v. Dijk, opende deze vergadering daar de eerste voorzitter wegens ongesteldheid verhin derd was. Spreker constateerde, dat de op komst zeer gering is, wat moet toegeschr ven worden aan het vergevorderd seizoc De vergadering was speciaal bedoeld om te spreken over het verlengen van het col lectief contract. De notulen werden onver anderd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken werd bekend gemaakt dat elk werkloos lid, welke een nieuw lid werft, als premie een paar weken vrijstelling van bondscontributie krijgt. Voorts wordt bekend gemaakt, dat het ministerieel be sluit is ingetrokken, dat de werkloozen- uitkeeringen van 3 jaar op 5 jaar is ge steld. Ten slotte dat het bestuur toezeg ging doet van subsidie aan Credo Pugno, waarvoor de heer Braun namens Credo Pugno dank zegt. Alsnu volgt bespreking van de gehouden conferentie over het verlengen van het collectief contract. De voorzitter geeft hiervan een overzicht, waarbij bleek dat de onderhandelingen tot een succes hadden geleid. Hier is weer mooi werk verricht door het H. B. in deze moeilijke tijden. Als laatste agendapunt werd bekend gemaakt, dat a.s. Vrijdag avond de penningmeester zitting houdt tot uitbetaling aan ongehuwde werkloo zen, welke dezen winter te kort hebben gehad van 7.30 tot 9.30 uur. Hierna slui ting. VOORSCHOTEN. Geboren: Fiorina Margaretha d. van J. de Graaff en F. van der Mey. Overleden: Anna G. Tap geboren Wiggenraad 73 j. Ondertrouwd: R. M. Bennema 27 j. en J. A. Fazekas 21 j. F. Sandberg 28 j. en N. C. Vinke 30 j. Getrouwd: J. Schrijvers en M. J. Hoogweg. H. Nell en A. J. NelL Ingekomen: E. ScheuledmanBaum- hoër, van Den Haag. C. de Mooij, van Rijswijk. J. J. van der Waal, van Am sterdam. J. Segaarde Jong, van Was senaar. M. W. SchellevisLodder, van Heemstede. C. H. M. Blijlevenvan den Burg, van Leiden. A. W. Bouw meester, van Leiden. Wed. M. C. Breu- kelmanKabel, van Voorburg. A. A. M. Vosters, van Leiden. A. H. van der Wildt, van Delft. Vertrokken: P. M. Blom, naar Den Haag. M. J. Vonk, naar Haarlem. H. L. R. Peeters, naar Voorhout. WARMOND. Sport. Zondag 26 Mei zullen de War- mondsche Rome-loopers Levin us Moerkerk en Arnold Sikking op uitnoodiging van de D. H. A. C. deelnemen aan de verlengings- marsch voor het Bondskruis. Zij zullen deze marsch loopen met den wagen, waar mede zij naar Rome zijn geweest. Zij ko men uit voor de sportvereeniging „de Germanen" en zullen vergezeld zijn van hun trainer, den heer L. Ritzen. De start heeft plaats vanaf het Sportpark der R. K. Sportcentrale aan den Haagweg te Leiden. ZOETERMEER. Gemeenteraadsverkiezingen. Door het Kringbestuur van de R. K .Staatspartij is J de rangschikking van de candidaten voor I den Gemeenteraad definitief vastgesteld als volgt: 1. A. J. M. van Well (aftr.); 2. J. W. Gr oe newegen (aftr.); 3. P. J. Smits (aftr.); 4. A. G. de Groot; 5. J. A. Duinisveld (aftr.); 6. A. J. Vollebregt; 7. A. C. Ammeriaan; 8. J. Moers; 9. C. J. van der Werf; 10. H. Reeuwijk; 11. N. Gareman (aftr.); 12. N. J. C. van den Bosch. Aan de gevolgen overleden. De 12- jarige J. V„ die Zaterdagmiddag op den Voorweg alhier door een auto is aangere den, is Dinsdagmorgen 7 uur in het Zieken huis St. Antoniushove te Voorburg over leden. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Jubileum. Op 22 Mei a.s. is het 60 jaar geleden dat de heer Jacobus Vink zijn schoenmakersvak begon en zijn intrek nam bij de familie W. Zevenhoven, waar hij tot op heden nog dagelijks zijn arbeid verricht BOSKOOP. Reclasseering. Zooals men in alle bla den heeft kunnen lezen, zal in heel Ne derland op 18 Mei een reclasseeringsdag worden gehouden. Zoo ook in Boskoop. Er heeft zich in deze gemeente een co- nité gevormd van personen van verschil lende gezindten. Dit comité zal u op 18 Med door middel van bloemverkoopsters een bloempj.e voor dit doel aanbieden. Velen zullen vragen: „Wat is reclassee ring en wat beoogt het?" Het is oorspron kelijk de arbeid ten behoeve van ontsla gen gevangenen, wien de terugkeer in de maatschappij moeilijk valt. Het doel van de reclasseering is, hen te helpen en hen weder geschikt trachten te maken voor de maatschappelijke samenleving. De reclasseering doet echter nog meer. Ze tracht vóór de straf leiding aan den be trokken persoon en voorlichting aan de rechterlijke macht te geven. Ook wil de reclasseering tijdens de straf voorwaardelijk veroordeelden tot raad en moreele steun zijn. Ze wil na de straf, ontslagenen gevangenen het terug- keeren in de samenleving vergemakke lijken. Ze bezoekt gevangenen tijdens hun afzondering. Het steunen wel waard. Koopt daarom op 18 Mei het bloempje, dat u zal worden aangeboden. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Donderdag nam. te half acht uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notu len. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Benoeming leden schattingscommissie. (Periodieke aftreding: de heeren Ph. Qualm A. J. Lieverse, M. Schenkveld en A. van Egmond). 4. Vaststelling pensioensgrond slagen. 5. Vastelling kohier wegbelasting dienst 1935. 6. Aanvrage crediet voor on derzoek van toren, 7. Comptabele beslui ten. 8. Reclames Hondenbelasting. 9. Be noeming tijdelijk gemeente-secretaris en tijdelijk administrateur van het waterlei dingbedrijf). 10. Benoeming Gemeente-op zichter. Aanbeveling: 1. J. W. Reijneveld te Leiden en S. C. Sepers te Hazerswoude. NIEUWVEEN. Ondertrouwd: W. Verbrugegn van Vinkeveen en T. J. v. Amerongen, alhier Th. A. Houdijk, van Boskoop en G. M. de Rijk, alhier T. v. d. Sluis, van Leiden en S. v. Heusden, alhier. Gehuwd: G. Vuyk, van Uithoorn en E. Resting, alhier P. v. Egmond, van Woubrugge en T. Akkershof, alhier. Overleden: A. Lamoré 84 j., echt- genoote van G. A. v. d. Heus J. Blom 79 j„ wedru van J. Mulder. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND SALEIER (thuisr.) vertr. 13 Mei van Colombo. SALAWATI (uitr.) arr. 14 Mei te Port Said. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. ASTREA arr. 12 Mei te New York. COTTICA (thuisr.) wordt 15 Mei 7 uur nam. te Plymouth verwacht. EUTERPE arr. 13 Mei van Amsterdam te Bordeaux. GANYMEDES arr. 14 Mei van Constanza te Is tan boul. JUNO vertr. 14 Mei van Rotterdam naar Amsterdam. ORION arr. 14 Mei van Amsterdam te Alexandrië. PERSEUS arr. 14 Mei van Amsterdam te Kopenhagen. RHEA v. Cadiz naar Genua 13 Mei 24 uur Gibraltar gepasseerd. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN arr. 12 Mei van Honkong te Batavia. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. LOCHGOIL, Portland (Ore) naar Rot terdam, vertr. 11 Mei van Los Angeles. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALWAKI (thuisr.) pass. 14 Mei te Oues- sant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DEUCALION, Japan-Rotterdam, pass. pass. 14 Mei Perim. PHRONTIS vertr. 11 Mei van Hamburg, via Bremen, Amsterdam naar Batavia. THESEUS, BataviaAmsterdam vertr. 13 Mei van Port Said. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH arr. 13 Mei van Rotterdam te Valencia. JONGE JOHANNA vertr. 13 Mei van Va lencia naar Barcelona. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland Oost-Azië Lijn). ZUIDERKERK (thuisr.) vertr. 12 Mei van Kobe. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 17. Ze stonden daar net zoolang tot ze een deftigen Griekschen heer ontmoette, die hen van het hoofd tot de voeten aankeek. „Wie zijn jullie," vroeg de meneer. „Wij zijn een paar Hollandsche kunstenaars", antwoordde Drein Drentel trots. „O, dat treft goed", zei de meneer, „ik ben een schouwburgdirecteur, jullie kunnen vanavond bij mij in den schouwburg meespelen. 18. Zoo kwam het dat Drein Drentel en Piet Prikkel dien avond achter het tooneel stonden te wachten, tot het hun beurt was om op te komen. Piet speelde voor koning en Drein voor beul. Ze waren natuurlijk wel een beetje ze nuwachtig, want ze hadden niet veel tijd gehad om hun rol te leeren.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10