MAANDAG 13 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 R.-K. Sportver. „V. V. L" Gisteren speelde het 2e elftal een vriendsohappelijken wedstrijd tegen AVV II. Hoewel dit elftal een klas hooger speelt wisten de onzen, na een 2O-achterstand bij de rust AW met een 52 nederlaag naar huis te zenden. Om half drie komt WL I tegen Spartaan I in het veld. WL speelt met den ster ken wind in den rug. Nog voor de rust weet WL met 02 voor te komen. Na de rust komen de gasten er beter in en wisten al spoedig hun achterstand te verkleinen maar de onze weten hem te vergrooten, zoodat de eindstand komt met een 34 overwinning voor WL. Het 3de kwam van uit Hoogmade met een mooie overwinning naar huis toe. Door VCH voor de promotie met 42 te ver slaan. Het a-junioren-elftal moest het onder spit delven tegen Kolping Boys; met een 42 nederlaag kwam het naar huis toe. De b-junioren kwamen van Teylingen terug met een 6—1-nederlaag. Senioren denkt aan de ledenvergadering op Donderdagavond 8 uur in 't eigen huis. R. K Sportver. „Nicolaas Boys". Twee van het eerste hebben gisteren de zaak in 't honderd laten loopen. Nic. Boys I kwam niet opdagen in Hoogmade. Een telefonische schrobbeering kon het bestuur een paar uur later reeds van het district in- casseeren. Hier hebben we het tweede ge val, dat een heele ploeg de club in kwaden reuk brengt. Deze week zal de elftalcom missie dit geval behandelen. Nic. Boys II zocht Majella II op en kwam met een overwinning van 23 thuis. Ma jella a kreeg met 40 klop, maar was on volledig. Jammer telde de match niet voor de competitie, wegens absentisme van scheidsrechter H. v. Ruiten, die afgebeld had. Misschien valt de volgende week de lauwertak wel voor jullie voeten! R.-EL. Voetbalver. „K. R. V." Gisteren is er van de twee oompetitie- wedstrijden slechts één doorgegaan daar Kolping Boys 2 op zich liet wachten. Het twede heeft de compeitie goed gesloten door SMC in met 90 te verslaan. R. H. Sportver. „D. O. S." De resultaten der wedstrijden zijn nog al verschillende. Een zeer onvolledig DOS I speelde tegen een dito Teylingen. Het resultaat was een 112 overwinning voor D. O. S, DOS II kon het in Amtserdam niet tot een overwinning brengen. Met 21 lieten ze de puntjes in Amsterdam. Met een tikje meer geluk was de uitslag in het voordeel van DOS geweest. Direct bij aanvang namen de Amsterdammers de leiding. Dan na 20 minuten spelen, maakt Akerboom uit een vrije trap met een enorm schot gelijk (11), waarmee werdt ge draaid. DOS kreeg den sterken wind tegen. Toch was het doel der Amsterdammers meermalen bedreigd en niet zonder geluk blijven doelpunten uit. De Amsterdammers komen dan aan de leiding wanneer de DOS- aohterhoede elkaar niet begrijpt (21). Hoe er dan wordt gewerkt, verandering komt er DOS 3 klopte DSV 1 met 6—0. DOS 4 St. Hooger 2 werd 22. DOS 5Alph. Boys 3 werd puntloos gelijk. HOCKEY DE BRITSCHE INTERNATIONALS WINNEN HET TOURNOOI. Nederland op de derde plaats. Het intern. Hockey-tournooi te Brussel is Zaterdag in het Eeuwfeest Stadion al daar door de Britsche Internationals met 32 gewonnen na een uiterst spannenden kamp in den eindstrijd tegen Duitschland, waarbij eerst in de tweede verlenging een beslissing werd verkregen. Voor de derde plaats kwamen Nederland en Spanje tegen elkaar uit, welke ontmoe ting ook al moest worden verlengd en waarbij de Oranjehemden ten slotte met 43 wonnen, een zege, die weinig over tuigend behaald is en nog minder beteeke- nis heeft, indien men bedenkt, dat de Span jaarden gedurende de geheele tweede helft en ook in de verlenging met slechts tien man hebben gespeeld. De Spanjaarden waren aanvankelijk iets sterker, de Chavarri wist na tien minuten spelen gebruik te maken van een fout van keeper De Looper en te scoren (01). Met het overwicht der Spanjaarden is het spoe dig gedaan. De aanvallen der Oranjehem den worden gevaarlijker. Bij een daarvan schiet Heybroek tegen den paal. In de voorhoede vlot het echter niet goed en het ruurt een half uur, als Heybroek eindelijk den stand gelijk weet te maken. Een hoog hard schot van hem wordt keu rig gestopt, maar de Amsterdammer loopt toe en passeert den keeper gemakkelijk. Met gelijken stand komt de rust. Na de hervatting is het spel verdeeld en als na vijf minuten van der Hagen goed krijgt aangegeven, lost hij een scherpen voorzet, welke door Heybroek magnifiek wordt ingeschoten (21). De Spanjaarden antwoorden met enkele corners en als na tien minuten F. Jardon geblesseerd raakt, moeten de Spanjaarden met tien man verder spelen. Het reglement staat geen invallers toe. Holland is nu sterker. Na 28 minuten kan Spanje den stand weer gelijk maken door nonchalant wegwerken van Stokmans en J. de Looper, waarvan Taruella dankbaar gebruik maakt (2—2). Twee minuten later weet dezelfde speler van een misverstand in de Nederlandsche verdediging gebruik te maken, door we derom te doelpunten. (23). Van der Hagen is intussschen met Brand van plaats verwisseld en de Hilversummer weet enkele seconden voor het einde met een goed schot den gelijkmaker te scoren (3—3). Er moet nu verlengd worden en ook in deze verlenging spelen de Spanjaarden met tien man. In de tweede tien minuten loopt J. v. d. Hagen door de Spaansche verdediging heen de keeper beoordeelt het schot verkeerd en rfederland heeft de leiding (43). Het einde komt met dezen stand en Neder land heeft de derde plaats bezet in het tournooi. Britsche Intern.Duitschland 32. Aanvankelijk was het een gelijk opgaan de strijd en eerst na 27 minuten weet Duitschland de leiding te nemen met een goed schot van Weiss. Enkele minuten later wéét Whitlock uit een scrimmage gelijk te maken. In de twe'ede helft scoort Weiss met een kogel wederom, maar als Dickinson weder om zorgt voor den gelijkmaker, stijgt de spanning sterk. Engeland is nu sterker, maar ook het einde komt met 22. In de eerste twee maal tien minuten ver lenging wordt niet gedoelpunt en wederom moet worden verlengd. Het land, dat dan het eerst doelpunt is winnaar. Dickinson moet het veld verlaten wegens een blessure. De Britsche Internationals spelen met tien man verder, maar niettemin zijn zij sterker en het is Whitlock die aan alle onzekerheid een einde maakt, door na een fraaien solo-ren het winnende doelpunt te maken (32). R. K. SPORTVER. „ROOD WIT". Aeolus IIStick II 15. Te ongeveer half twee werd begonnen. Stick II was direct in de meerderheid en drukte dit alras uit in eenige doelpunten van den rechtsbuiten en linksbinnen. Hier na kreeg de midvoor van de Rotterdam mers een kans en bracht den stand op 21. De linksbuiten bracht den stand voor de rust nog op 31 voor Stick. Na de rust doelpuntte de midvoor nog tweemaal, zoodat met een stand van 15 voor Stick deze wedstrijd eindigde. Aeolus IStick I 23. Al dadelijk na de beginbully gaan de Rotterdammers er van door en bewijzen Stick's achterhoede, dat hun aanval nogal eens gevaarlijk kan worden. Een doelpunt bleef dan ook niet uit, al was dat dan ook in een door den scheidsrechter onopge merkte off-side positie (10). Revanche werd al spoedig door Stick genomen en met succes doelpuntte de midvoor (11). Hierbij lieten de Leidenaars het echter niet zitten, herhaalde malen volgden felle aanvallen, die dikwijls op off-side en ook op de verdediging, die veel werk te ver zetten kreeg, uitliepen. Desalniettemin scoorde de midvoor nog 1 maal voor de rust. Na de rust was Stick aanvankelijk in de meerderheid, welke meerderheid ook pro ductief werd omgezet in een fraai puntje van den rechtsbinnen. Aeolus kreeg toch nog eenmaal de gelegenheid een tegen- punt te scoren. De rechtsback van Stick moest een vrije slag nemen, welke mis lukte, zoodoende belandde de bal bü den midvoor van Aeolus, de linksback werd toen gepasseerd en met een keihard, voor den keeper onhoudbaar, schot kwam de stand op 23, waarniede dan ook het ein de kwam. Beide Stickelftallen staan nu met gelijke punten als de beide H.A.C. elftallen en moeten dan ook een beslissingswedstrijd om de eerste en tweede plaats in de beide afdeelingen spelen. LAWNTENNIS MEJ. ROLLIN COUQUERQUE TE BERLIJN. In het internationale tennistournooi van Blau Weiss te Berlijn, is gisteren de beslis sing in het damesdubbel gevallen. Onze landgenoote mej. Rollin Couquerque won tezamen met mevr. Schneider—Peitz (Duitschland) de finale van het Italiaanscch Belgische duo ManzuttoAdamson 46 6—1 6—2. In de demi-finale versloegen mej. Rollin Couquerque en mevr. SchneiderPeitz het duo KaeppelSander 63 60. Verder verloor mej. Rollin Couquerque in de finale van het damesenkelspel van Nelly Adamson (België) met 63 61. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND FLUKS BLIJFT EERSTE KLASSE De eerste wedstrijd om het kampioen schap van Nederland leverde een 21-zege van Dee tos tegen Westerkwartier op. De wedstrijd H.B.S.Fluks voor de pro motie-competitie der 2e klasse bracht een 31-zege voor de Leidenaars, die daar mede hun 1ste klasseschap met succes ver dedigd hebben. De stand is: Fluks 3 3 12-15 6 H.B.S. 4 2—2 12-11 4 Achilles 3 3 3-11 0 De uitslagen: Kampioenschap van Nederland: Deetos Westerkwartier 21 (rust 21). Districtswedstrijd: NoordOost 20 (rust 00). Eerste klasse West (Z.H.): Het Zuiden D.K.C. 4—3. Promotie-degradatie le klasse West: (N. H.): D.E.D.Kattenburg 32 onder pro test v. Kattenburg. HerculesD.T.V. 13. Z.H.: H.B.S.—Fluks 1—3. Promotie-degradatie 2e klas Z.-H.: A.L. O.—Trekvogels 4—0; F.O.V.—H.S.V. II 0—1. H. B. S.—FLUKS 1—3. Door een 31 overwinning op H. B. S., in Den Haag behaald, is Fluks er in ge slaagd haar verblijf in de hoogste afdeeling voor het komende seizoen te verzekeren. De Leidenaars begonnen veelbelovend. De aanvallen van De WolffNieuwland wa ren talrijk en gevaarlijk, doch het verdien de doelpunt bleef geruimen tijd uit. De thuisclub wist aller hachelijke momenten te-overleven en herstelde zich gaandeweg. Doch de Fluks-verdediging was op zijn post en zoo bleven doelpunten voorloopig uit. Pas vlak voor de rust wist Perelaar een kleine kans in een doelpunt om te zet ten, zoodat H. B. S. bij het ingaan der rust met 10 leidde. Fluks begon de tweede helft op gelijke wijze als bij het begin van den wedstrijd: met langdurige en verrassende aanvallen. Hoewel ook nu weer verschillende kansen teloor gingen, kon mej. Kesselring, dank zij goed werk van De Wolff, de partijen ge makkelijk op gelijken voet brengen (11). Daarna kwam de actieve v. Nierop in den Leidschen aanval. Het energieke optreden van dezen speler werd al spoedig met een fraai doelpunt beloond (12), en niet lang daarna wist Fluks zelfs tot 1—3 uit te loo pen. Daarna kwam H. B. S. aan het woord, doch het Haagsche schot was al even wei nig gevaarlijk als dat van den volgenden Fluks-aanval. Het einde van den wed strijd werd met ongewijzigde cijfers be reikt, zoodat Fluks een verdiende over winning boekte, ROEIEN JUBILEUM WEDSTRIJDEN „HET SPAARNE" Drie overwinningen van Njord, een van Die Ley the" Ter gelegenheid van het gouden feest van de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" werden Zaterdag en gisteren in de Ringvaart te Heemstede nationale roei- wedstrijden gehouden. De belangstelling voor dit feest is van de zijde der roeiver- eenigingen groot geweest. 16 Vereenigin- gen hebben voor een of meer nummers in geschreven. De uitslagen van den eersten dag luiden als volgt: Overnaadsche vierriemsgieken: eerste heat. 1. Amstel, 8 m. 51 sec., 2. Argo op 4 lentgen. Tweede heat: 1. Cadetten, 8 m. 28 s., 2. De Laait op ruim 3 lengten. Der de heat: 1. Die Leythe 8 m. 29 s., 2. Njord op ruim 2 1. Vierde heat: 1. Cadetten, 8 m. 59 s., 2. Amstel op 2 lengten, Jonge Sciff A. 1. Het Spaarne (P. de Ridder), 8 m. 41.6 s. 2. Poseidon (B. Moscow) ver achter. Overnaadsche skiff: 1. Njord (W. L. v. d. Walle), 9 min. 1.4 sec. 2. Willem Drie op grooten afstand. Achtriemsgieken juniores A: eerste heat: 1. Amstel, 7 m. 19 s. 2. Njord. Oude vier: eerste heat: 1. Laga 9 min. 6 sec. 2. Het Spaarne. Tweede heat 1. Triton 8 m. 38 4'5 s. 2. Njord. Oude, Skiff: 1. Maas, J. W. Muntz, 9 m. 17 4/5 sec. 2. Het Spaarne (H. Cox). Gisteren zijn de wedstrijden voortgezet. Bij het race-roeien werden uitsluitend beslissingen verroeid. In de morgenuren kwamen Amstel en Njord in de jonge vier aan den start, waarbij de Amsterdammers zegevierend uit den strijd kwamen. Het nummer jonge vier b. was voor Argo, die na een spannende race van Het Spaarne won. Een bijzonder nummer was vooral de overnaadsche vier tusschen Die Leythe en Cadetten). Die Leythe had het voordeel aan den Heemsteedschen kant te roeien en won. In de sciff-nummers boekten De Walle van de Njord (Overnaadsche); Noltzen van De Hoop (oude sciff.) en De Ridder van Het Spaarne (jonge sciff) overwinningen. De dames kwamen uit in stijlroeien en de achten van De Hoop en De Vliet in een race. Deze wedstrijd was de spannendste van den dag. Met 1 meter verschil won De Hoop. Het slot was de wedstrijd Jonge Acht tusschen Laga en Amstel. Laga roeiende aan den Heemsteedschen kant, had spoedig een kleinen voorsprong, welke zij tot het einde wist te behouden. Met ruim een bootlengte werd gewonnen. De uitslagen van den tweeden dag lui den: Jonge vier A: 1. Amstel in 8 min. 15 3/5 sec., 2. Njord. Overnaadsche vier: 1. Leythe in 8 min. 47 sec., 2. Cadetten. Jonge vier B: 1. Argo in 8 m. 19 s., 2. Spaarne. Overnaadsche sciff: 1. Njord (De Wal le) in 9 min. 17 sec.; 2. De Hoop. Stijlroeien jonge vier dames: 1. Spaarne a., 2. Spaarne b. Jonge acht B: 1. Njord in 7 min. 18 4/5 sec.; 2. Maas. Jonge sciff A: 1. Spaarne (P. de Ridder) in 9 min. 71/3 sec., 2. Leythe. Jonge twee b: 1. Njord, 2. Willem ITÏ op 3/4 lengte. Stijlroeien jonge sciff dames: 1. Willem m, 2. Het Spaarne. Stijlroeien oude vier, dames: 1. Wil lem in. Oude vier: 1. Triton in 8 min., 2. Laga. Oude sciff: 1. De Hoop (Holtzer) in 9 min. 6 sec., 2. Maas (Mantz). in 3 min. 47 sec., 2. De Vliet. Jonge acht: a. 1. Laga in 7 min. 17 3/5 sec.; 2. Amstel op 1 lengte. WATERPOLO WIJZIGING VAN COMPETITIE- INDEELING. Zooals wij eenige weken geleden meld den is op initiatief van de Zwem- en Polo- vereeniging „De Zijl" bij de Waterpolocom- missie van den K.N.Z.B. een verzoek inge diend om alsnog over te gaan tot wijziging van de indeeling der waterpolocompetitie der Westelijke Tweede klasse, zoodanig, dat in iedere afdeeling minstens vijf cluhs wor den ingedeeld. We kunnen thans mededeelen, dat op dit verzoek goedgunstig is beschikt. In het a.s. seizoen zal de Zijl aan de wa terpolocompetitie deelnemen met vijf ze ventallen, waarvan twee in die van den K.N.ZJ3. en drie in den Kring den Haag. ATHLETIEK EERSTE LUSTRUM „SPARTA" (Llsse). Ter gelegenheid van het eerste lustrum waren gisteren door de vereen. „Sparta" te Lisse diverse atletiekwedstrijden uit geschreven. Wegens het gure weer waren er ver schillende athleten niet opgekomen. Des ondanks zyn alle nummers naar behooren afgewerkt. Deelnemende vereenigingen waren: „Spartaan" Rotterdam, „Teylingen" Sas- senheim, „Wilskracht" Alphen, D.E.M. Be verwijk, „Bataven" Leiden, „Holland" Haarlem, S.M.C. Warmond, A.S.C. Zoeter- woude, „Sparta" Lisse. Te ongeveer 2 uur vingen de wedstrij den aan waarvan de uitslagen als volgt zijn: Estafette 800, 400, 200, 100 M. Cracks: 1. „Holland" Haarlem, 4 min. 2.4 sec. Estafette 800, 400, 200, 100 M. nieuwelin gen: 1. „Bataven" Leiden, 2. „Holland" Haarlem. Discuswerpen nieuwelingen: 1. A. Bi- luska „Bataven" Leiden, 32.30 M., 2. Th. ter Horst „Teylingen" Sassenheim, 29.55 M., 3. Joh. Mathot „Holland", Haarlem 28.20 M. 100 M. nieuwelingen: 1. C. Ringenhardt „Spartaan" Rotterdam, 12.5 sec., 2. I. v. Kordelaar „Holland" Haarlem, 3. L. v. Teijlingen „Bataven" Leiden, 4. A. Brusche „Bataven" Leiden. Hoogspringen met aanloop nieuwelingen: 1. C. M. Heijn S.M.C. Warmond, 1.45 M., 2. F. Kallenberg „Bataven" Leiden, 1.40 M. Hoogspringen met aanloop cracks: 1. C. P. v. Lier op „Teylingen" Sassenheim 1.55 M., 2. A. Biluska „Bataven" Leiden, 1.50 M., 3. P. v. Reisen „Teijlingen" Sassenheim 1.45 M. Kogelstooten cracks: 1. Chr. Duin D.E.M. Beverwijk, 12.07 M., 2. G. Westgeest „Hol land" Haarlem, 10.74 M., 3. A. Biluska „Ba taven" Leiden, 9.84 M. 60 M. junioren: 1. H. Kok „Holland" Haarlem, 8.2 sec., 2. P. Bakker „Holland" Haarlem, 3. P. Tulenaar „Holland" Haar lem. 100 M. cracks: 1. P. Wouda „Holland" Haarlem, 11.8 sec., 2. J. Zimmerman „Spar taan" Rotterdam, 3. Joh. Mathot „Holland" Haarlem. Kogelstooten nieuwelingen: 1. J. Zim merman „Spartaan" Rotterdam, 9.31 M., 2. L. Ringenhardt „Spartaan" Rotterdam, 9.16 M., 3. P. v. Reisen „Teylingen" Sas senheim, 8.79 M. Verspringen nieuwelingen: 1. C. P. v. Lierop „Teylingen" 5.43 M., 2. P. Wouda „Holland" Haarlem, 5.36 M.. 3. J. v. Nes „Sparta" Lisse, 4.73 M. Vèrspringen cracks: 1. J. Mathot „Hol land" Haarlem, 6.31 M. 1500 M. nieuwelingen: 1. J. v. d. Klugt „Bataven" Leiden, 4 min. 42.6 sec., 2. H. Coblens „Holland" Haarlem, 3. A. Coblens „Holland" Haarlem, 4. H. Visser D.E.M. Beverwijk. 1500 M. cracks: 1. B. Loogman „Wils kracht" Alphen, 4 min. 46,2 sec. 400 M. nieuwelingen: 1. C. Hollenberg „Holland" Haarlem, 1 min. 2.2 sec., 2. L. v. Teijlingen „Bataven" Leiden, 3. C. M. v. Steijn S.M.C. Warmond. 80 M. junioren: 1. J. le Rutte „Bataven" 9.9 sec., 2. C. van Diest „Sparta", 3. J. Bak ker „Holland". 400 M. cracks: 1. H. Endenburgh „Hol land" 58.9 sec. Polsstok hoogspringen cracks: 1. F. Bak ker „Holland" 2.80 M. Polsstok hoogspringen nieuwelingen: 1. G. Rooijakkers „Sparta" 2.30 M. Speerwerpen nieuwelingen: 1. L. Half- schepel „Sparta" Lisse 40.27 M., 2. A. Bru sche „Bataven" Leiden, 33.32 M., 3. A. Bi luska „Bataven" Leiden, 30.90 M. Discuswerpen cracks: 1. G. Westgeest „Holland" Haarlem, 29.80 M., 2. Chr. Duin D.E.M. Beverwijk, 29.47 M., 3. G. Langen- dijk D.E.M. Beverwijk, 28.08 M. Hinkstapsprong nieuwelingen: 1. C. v. Lierop „Teylingen" Sassenheim, 11.81 M., 2. A. Brusche „Bataven" Leiden 10.87 M., 3. G. Rooijakkers „Sparta" Lisse 10.18 M. Hinkstapsprong cracks: 1. Joh. Mathot „Holland" Haarlem 12.21 M. Speerwerpen cracks: 1. G. Westgeest „Holland" Haarlem, 37.53 M., 2. Th. ter Horst „Teylingen" Sassenheim, 36.34 M. WIELRENNEN DE N.W.U. TRAINT Op de Rijswijksche baan Op de Rijswijksche wielerbaan vond Za terdagmiddag de eerste trainings-bij een komst voor de wereldkampioenschappen 1935 en voor de Olympische Spelen 1936, plaats. De opkomst van renners was zeer groot, daar vrijwel alle 42 uitgenoodigden op het appèl verschenen. De heer Swaab de Beer heeft de bijeen komst met een rede geopend, waarna met de wedstrijden werd aangevangen. De uit slagen hiervan zijn: le rit: 1. Gerritsen (Deventer), 2. Boeyen (Osch), 3. Bats (Wassenaar), 4. Maagden berg (Oud-Gastel). 2e rit: 1. Kropman (Nijmegen), 2. Bol huis (Groningen), 3. Prins (Groningen), 4. Florisson (Groningen). 3e rit: 1. Dietorst (Bergen op Zoom), 2. Buchli (Den Haag), 3. Woltjer (Gronin gen), 4. Wagenaar (Heerlen). 4e rit: 1. Boven de Aard (Sittard), 2. T. Ooms (Haarlem), 3. Smits (Tegelen, 4. Leyenaar (Harlingen). 5e rit: 1. v. d. Kemk (Almelo), 2. Ver hagen (Dinteloord), 3. Westbroek (Utrecht) 4. Schenk (Amsterdam). 6e rit: 1. Verbeek (Eindhoven), 2. Ma- chielsen (Ginneken), 3. v. d. Hielen (Mid delburg). 7e rit: 1. Van Duyn (Wassenaar.) 2. Schemer (Roermond), 3. Tilman (Gro ningen). Nieuwe groepeering: le rit: 1. v. Vliet (Woerden), 2. Gerritsen (Deventer) 2 leng te, 3. Kropman (Nijmegen). 2e rit: 1. B. Leene (Den Haag), 2. Boeyen (Oss) 1/2 lengte, 3. Bolhuis (Gro ningen). 3e rit: 1. H. Ooms (Haarlem), 2. v. d. Kemp (Almelo) 11/2 lengte, 3. Dietvorst (Bergen op Zoom). 4e rit: 1. Buchli (Den Haag), 2. v. Duyn (Wassenaar) wiellengte, 3. Verberg (Eind hoven). 5e rit: 1. Machielsen (Ginneken), 2. Ver hagen (Dinteloord), 1/2 lengte, 3. Ooms (Haarlem) 1 lengte. 6e rit: 1. Boven de Aard (Sittard), 2. Schemer (Roermond) 1/2 lengte, Kropman gevallen. Wedstrijd over 5 KM. (om de twee ron den, een sprint): 1. Lammers (Roermond, 2. Meulenkamp (Leeuwarden), 3. Kuister- man (Seppe), 4. Zandvoort (Tilburg), tijd 7 min. 21.3 sec. Sprintrace (2 ronden): le rit: 1. B. Lee ne (Den Haag). Op 400 meter liep hij weg 2. Bunder (Den Haag). 2e rit: 1. Van Vliet (Woerden). 2. Ver hagen (Dinteloord), 11/2 lengte. 3e rit: 1. H. Ooms (Haarlem), 2. Boven de Aard (Sittard, 11/5 lengte. 4e rit: 1. Buchli (Den Haag), 2. Boven de Aard (Sittard) 1 lengte, 3. Verhagen (Dinteloord). 1. H. Ooms (Haarlem), 2. Van Vliet (Woerden), vele lengten), 3. B. Leene (Den Haag). Ooms demarreerde 2250 mei ter en werd niet meer achterhaald. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE Op de wielerbaan te Heemstede vonden gisteren internationale wedstrijden plaats, waarvan de uitslagen als volgt zijn: wedstrijd voor nieuwelingen over 3 KM (in twee ritten). 1. W. Fraak, 2. R. Groot, 3. H. Leen, 4. W. Kniep. Sprintwedstrijd over 800 meter (4 ron den): 1. J. van Egmond in 13 sec., 2. A. v. d. Linden, 3. W. Vroomen. Omnium wedstrijd over 20 meter: 1. J. v. Egmond 12 1/5 sec., 2. A. v. d. Linden 12 2/5 sec., 3. W. Vroomen 13 sec. Omnium-wedstrijd over 4 KM. (20 ron den): 1. A. v. d. Landen 7 p., 2. J. v. Eg mond 8 p, 3. W. Vroome.n 9 p. Totaal uitslag Omniumwedstrijd: 1 J. v. Egmond 4 p., 2. A. v. d. Linden 5 p., 3. W. Vroomen 9 p. Achtervolgingsrit voor amateurs over 4 KM. (20 ronden): G. van Wees wint met 5 meter van W. de Vries. Ploegen-achtervolgin gswedstrïj d Holland Brabant over 5 K.M.: Brabant wint van Holland in 4 min. 16 4/5 sec. Afvalwedstrijd voor profs en onafhan- kelijken: 1. M. van Leur 5 m. 21 s. 2. A. Molendijk. Internationale boppelwedstrijd voor profs en onafhankelijken over 60 KM.: 1 Gebr. Vroomen 16 p. Op 1 ronde: 2. Cukalla-Sehnietzler 11 p. 3 Van DijkVan Rossum 9, 4. Van Reyen -Van Isselt 8, 5. J. v. d. HeidenJazet 2, 6. Boogaart-Vluggen 0, 7. Fruitman-Molen- dijk 0. Op twee ronden: 8. B. v. Dyk-v. d. Leu»* 13, 9. Kroeze-Brizee 7. Nieuw Swift. Gisterenmorgen hield bovengenoemde vereeniging voor hare leden een koppel- wedstrijd. Allereerst reden A- en B-klas- sers, welke aan elkaar waren gekoppeld, een wedstrijd over 25 K.M. met 5 klasse menten. De volgende koppels verschenen aan start: R. Riethoven—J. de Haas; J. SchüllerJ. Geenjaar; Chr. de RoodeC. van Diemen; C. Verburg-^J. Geertsma; T. de Roode—T. van Rooyen; M. Strijk—A. de Roode. Vlak na het eerste klassement brak A. de Roode door onoordeelkundig aflossen van andere renners zijn voor wied en moest opgeven. M. Strijk kreeg toen A. Kamp als maat, terwijl even daarna C, v. Diemen, die een veel te lichte versnelling reed, opgaf. Chr. de Roode, zijn koppelge- noot, had echter hierdoor een halve ronde achterstand bekomen, welke hij trots het goede rijden van L. Romijn niet meer kon ophalen. Het koppel J. SchüllerJ. Geen- jaar stond drie ronden voor het einde nog met een flink puntenvoordeed aan de kop, toen J. Schüller geheel onverklaarbaar den strijd staakte en hiermede zijn koppel ge noot dupeerde. De totaaluitslag was: 1. R. RiethovenJ. de Haas; 2. M. Strijk—A. Kamp; 3. Chr. de RoodeL. Romijn; 4. T. de RoodeT. v. Rooyen; 5. J. Schüller—J. Geenjaar; 6. C, VerburgJ. Geertsma (opgegeven). Tenslotte reden de C-klassers een kop pelwedstrijd over 15 K.M. met 5 klasse menten. Van de vijf koppels bleken A. Lo- dewijksJ. Sinteur verreweg de sterkste. Deze combinatie klopte als een bus en vooral het overnemen viel te roemen. Ze wisten alle klassementen te winnen en ruim een halve ronde uit te loopen. Bro- siusRiebad, de laatste een nieuw lid, wis ten beslag te leggen op de tweede plaats, hetgeen zeer verdiend was. De uitslag was: 1. A. Lode wij ksJ. Sinteur; 2. J. Brosius Riebad; 3. J. DuindamJ. F. Hintabergen; 4. ScheffelaarW. Rijsbergen; 5. R. de RoodeJ. Hens, opgegeven. Woensdagavond, aanvang kwart voor acht, houdt de vereeniging haar weke- ljjksche recordrit over 20 K.M. SCHAKEN VVINTERWEDSTRIJD LEEDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. In de hoogste groep van dezen wedstrijd is de einduitslag de volgende: G, Bosscha 6 p., Mr. J. G. van Eijbergen 5 p., W. H. v. d. Nat ^en L. J. Rutten, elk 4.5 p., W. Demendal' en M. M. Segaar, elk 3.5 p. en Mr. A. G. de Blécourt en Ir. J. J. G. van Hoek, elk 0 p. De beide laatstgenoemden hebben slechts enkele partijen gespeeld. Reglementair moesten hun verliespunten worden toegekend.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7