WAANDAG 13 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 WAT BELGIë—NEDERLAND OPLEVERDE. De serie ontmoetingen, welke Zaterdag en gisteren gespeeld werd tusschen elf tallen van België en Nederland, leverden de volgende resultaten: BelgiëNederland 02 BrusselAmsterdam 72 AntwerpenRotterdam 41 Belg. LimburgNed. Limburg 12 Brussel Vet.Rotterdam Vet. 21 Belg. journ.Ned. journ. 61 DUITSCHLAND—SPANJE 1—2. In het Stadion te Muengersdorf bij Keu len heeft gisteren voor 75.000 toeschouwers de landenwedstrijd DuitschlandSpanje plaats gehad, welke met een 21 overwin ning voor de Spanjaarden is afgeloopen. De stand met de rust was eveneens 12. De ontmoeting werd bijgewoond door Rijksminister Rust. De opstelling luidde als volgt: Duitschland: doel: Buchloh; achter: Ja- nes en Busch; midden: Gramlich, Muen- zenberg en Bender; voor: Lehner, Hoh- raann, Rasselnberg, Conen en Fath. Spanje: doel: Bizaguirre; achter: Zaba- lo en Quincoces; midden: Cilaurren, Mu- guerra, Lecue; voor: Ventorla, Irirargorri, Langara, L. Regueiro en Gorostitza. De eerste aanvallen zijn voor de Duit- schers. Een corner op het Spaansche doel, door Fath genomen, levert geen resultaat op. Een eerste hoekschop der Spanjaarden heeft evenmin succes. Het spel is aan beide zijden nog rommelig. Quincoces en Lecue raken geblesseerd bij een botsing, doch zjj kunnen spoedig htm plaatsen weer inne men. De Spanjaarden combineeren fraai. Bijzonder gevaarlijk is de rechtervleugel VentorlaIrirargorri. In de twaalfde mi nuut geeft Conen Duitschland de leiding uit een voorzet van Hohmann (10). De Spanjaarden laten zich echter niet onbe tuigd en brengen het Duitsche doel her haaldelijk in gevaar. Een tweede corner van Duitschland, wederom door Fath ge nomen blijft zonder succes. De Spaansche ploeg laat mooi kopwerk zien en het spel wordt goed over beide vleugels verdeeld. In den 31sten minuut slaagt Spanje erin den gelijkmaker te scoren. L. Reguerro passeert Gramlich en Muenzenberg, geeft den bal door aan den rechtsbuiten Ven torla, die naar het midden zwenkt. Buch loh loopt toe en komt in botsing met den aanstormenden Langara, zoodat hjj den bal niet kan grijpen, waarop de op den grond liggende Spaansche midvoor met laatste krachtsinspanning het leder met den nek in het doel werkt (11). Bij den daarop volgenden tegenaanval van Duitschland ontstaat na een keihard schot van Conen weer een corner, die geen gevolgen heeft. Vervolgens komen de Spanjaarden wederom sterk in den aanval. Een minuut voor de rust heeft Spanje op nieuw succes. De bal komt vlak voor het Duitsche doel bij Ventorla, deze schiet, Buchloh werkt het leder niet goed weg, waardoor Langara weinig moeite heeft hem het nakijken te geven (12). Na de rust ontwikkelen de Spanjaarden grootere snelheid dan him tegenstanders. Beide doelverdedigers worden herhaalde lijk aan het werk gezet. De doorbraken van Duitschland hebben evenmin als de aanvallen van Spanje eenig succes. Het Spaansche offensief is steeds zeer gevaar lijk, daar Busch zeer zwak is. In de laat ste tien minuten scheen het tot den gelijk maker te komen, doch voor doel faalt de Duitsche voorhoede. Bovendien verdedigen de Spanjaarden zeer goed. Zoo komt het einde met een 21 overwinning voor de gasten. In de Spaansche ploeg viel de groote eenheid op, alsmede het élan waarmede werd gespeeld. Het Duitsche elftal was in de beste conditie, doch de backlinie vormde de zwakke plek. Busch was van den be ginne af onzeker en ook Janes maakte veel fouten. Dit was eveneens het geval met Bender. De Belgische scheidsrechter Langenus leidde uiterst correct. HONGARIJE—OOSTENRIJK 6—3. Voor 35.000 toeschouwers heeft te Boe dapest de ontmoeting HongarijeOosten rijk plaats gehad, welke een Hongaarsche overwinning van 63 tot resultaat had. De ruststand was 32. Reeds in het perste kwartier scoorde Hongarije driemaal, door Titkos, Saros en Titkos. Zischek verkleinde daarop den achterstand tot 32. Na de rust waren de Oostenrijkers overtuigend in de meerderheid. Nadat Durspekt had gelijk gemaakt gaf Sarosi echter Hongarije opnieuw de leiding. Daarop volgde, blijk baar als gevolg van dit doelpunt, een in zinking bij de Oostenrijkers, waarvan Hongarije profiteerde door nog tweemaal door Sarosi en Titkos te scoren. Aldus be haalde Hongarije een geflatteerde 63 zege. Kort voor het einde werd Titkos we gens een vergrijp het veld uitgestuurd. De leiding van den wedstrijd berustte bij den Italiaanschen scheidsrechter Barlassina. OOSTENRIJK—POLEN 5—2. Het tweede Oostenrijksche elftal won te Weenen op overtuigende wijze met 52 (rust 31) van Polen, UIT HET KATHOLIEKE KAMP. SPANNING IN DE PROMOTIE- COMPETITIE 2e KLASSE. Zooals wel te verwachten was heeft Kerkrade gisteren den strijd in Ulft van SDOUC met 51 gewonnen. De Zuid-Lim burgers hebben nu nog slechts één wedstrijd te spelen. De stand is op het oogenblik: gesp. gew. geL verL v.t. pnt. Kerkrade 7 5 1 1 2511 11 Volendam 5 3 2 17—10 8 H. B. C. 5 3 2 12—11 6 Kolping 5 1 4 6—17 2 S. D. O. U. C. 6 1 5 5—18 1 Voor de promotie-competitie in de 2de klasse West leverde de wedstrijd tusschen DHL en Excelsior een geljjk spel op, met welken uitslag Teylingen niet weinig gebaat is, want de laatste wedstrijd (as. Zondag tegen DHL) kan Teylingen het 1ste klas seschap brengen. Eindigt deze wedstrijd ook in gelijk spel, dan kunnen de drie clubs opnieuw beginnen. De stand is nu: Excelsior 4 12 1 98 4 D. H. L. 3 111 6—6 S Teylingen 3 111 78 3 ZUID—NOORD 3—6. Gisteren werd op het S.V.D.-terrein te Den Bosch de wedstrijd tusschen de Fe deratie-elftallen van Zuid en Noord ge speeld. De Noordelijken wonnen met 63, nadat de stand bij rust 11 was geweest en daarna tot 3—3 was opgevoerd. De Zuidelijken waren daarna uitgespeeld. De uitslagen. Kampioens-competitie. SDOUCKerkrade 15. Prom. 2e klasse: DHLExcelsior 1—1. Zuid I le kl.: KNV—RKVVL 4—2. West I le kL: De Meer—WZ 2—3; HMS—DEM 1—2. VAN DE D. H. V. B.-VELDEN. Leiden degradeert. Met vier invallers spelend heeft Leiden het gisteren tegen The Victory niet kunnen bolwerken, 'n Nederlaag van 93 werd het besluit.waardoor de stand is: D. S. S. 3 2 1 14—16 5 The Victory 3 2—1 17—8 4 Leiden 4 1 3 6—23 1 De DOS-reserven konden het in Amster dam tegen DO SS H niet bolwerken en ver loren met 21. De beslissingswedstrijd inzake de bezet ting van de tweede plaats der 3e klasse A tusschen Foreholte en R. W. D. is tenslotte in een verdiende 31 overwinning der Lei- denaars geëindigd. Door dit resultaat pro- moveeren de RWD'ers naar de 2e klasse. Onze gelukwenschen. Ook ten aanzien van de laatste plaats viel de beslissing. Majella slaagde erin een 10 overwinning op Adolf Kolping te be halen, zoodat Majella zich nog tijdig in vei ligheid heeft kunnen stellen. Verder valt nog te vermelden de promo tiewedstrijd van de Alph. Boys tegen Over- schie. De Rijnbewoners wonnen met 41. De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. Prom.lekL: The VictoryLeiden 93 Prom. res. le kL: DOSS II—DOS H 21. 3 e k 1. A.: ForeholteRWD 13, Majel laAdolf Kolping 10. R es. 4 e k 1.: KRV 2—SMC 3 9—0. Prom. 2e kL: Alph. BoysOverschie 4—1. THE VICTORY—LEIDEN 9—3. Leiden I leed een smadelijke nederlaag in Weesp en wel met 93. Daar de neu trale grenswachters niet waren opgeko men heeft ieder zijn eigen grensrechter. De scheidsrechter bleek in dezen wedstrijd een bijzonder slechte dag te hebben, hij was er dikwijls geheel naast, waarvan Leiden ook zeker de dupe is geworden. Er werden bij Leiden drie goals gemaakt in buitenspel positie, en een zuiver doelpunt werd niet toegekend wegens buitenspel. Leiden wint den toss en stelt zich met 3 invallers op. Al direct zijn beide doelen in gevaar. De Leiden-midvoor kopt uit een mooien voorzet tegen de deklat. Na een kwartier spelen is het binnentrio van The Victory doorgebroken en bevindt zich ach ter de backs. De linksbinnen geeft den bal over aan den midvoor die zelf voor den bal was en maakt zoo 10. Leiden zit er goed op, maar weet geen doelpunt te maken. Een prachtschot van den The Victory-midvoor weet de Leiden-keeper schitterend te stop pen, doch de scheidsrechter floot ten on rechte voor buitenspel. Nadat beide doelen nog menigmaal in gevaar waren geweest, breekt de rust aan. Direct na rust maakt The Victory 20, even daarna zelfs 30 maar in buitenspel- positie. De Leiden voorhoede pakt flink aan; uit een mooien aanval maakt de links buiten dan ook 31. The Victory maakt weer een buitenspel doelpunt (41). Lei- dens rechtsbuiten gaat er alleen van door en maakt een zuiver doelpunt dat niet wordt toegekend. The Victory weet er 51 van te maken. Leiden speelt geheel ont moedigd verder. Er is nog een kwartier te spelen toen de Leiden-rechtsbuiten er weer alleen van doorging en er 52 en even later zelfs 53 maakte. Een The Victory- speler wordt wegens natrappen uit het veld gezonden. Maar The Victory weet nog 4 maal het Leidsche net te vinden. Met 93 komt het einde van dezen vierden degreda- tie-wedstrijd van Leiden en haar lot is dus beslist. R. K. Sportver. „Teylingen". Teylingen I zoogenaamd ging naar de Veen om DOS I te ontmoeten, doch de Tey- lingers hebben daar blijkbaar niets te ver tellen gehad, daar de uitslag 112 voor DOS was. Men had beter eenige weken kunnen wachten met vriendschappelijke wedstrijden totdat de Promotie aan kant is! Junioren: Teylingen b wist een overwin ning te behalen op de WY b Jun., met 61 werd in een prettig partijtje gewonnen! De kleinste c Junioren wonnen van NVC d te Noord wij kerhout met 105! Athletiek: Het was wel een succes voor de athleten van Teylingen. Met acht deelnemers ging men naar Lisse, en wij kunnen tevreden zijn over de praestaties. In het nummer hoogspringen (cracks) wist C. P. van Lierop een eersten prijs te behalen met een sprong van 1.55 M. Dezelf de behaalde in de nummers hinkstapsprong •met een 11.81 M. een lsten prijs en versprin gen met een sprong van 5.43 M. eveneens. Th. ter Horst, 2e prijs met Discuswerpen (29.55 M.) en met speerwerpen (36.50 M.; P. van Reizen twee 3e prijzen, resp. met hoogspringen (1.45 M.) en kogelstooten. De Junioren plaatsten zich in de Demi finale met de 80 M. hardloopen. Voor deze jonge athleten een aardige prestatie! Eiken Donderdagavond in 't vervolg trai ning om 7.30 uur op het Sportpark de Kooi. Nu wij aan de eerste wedstrijden hebben meegedaan is ieder weer vol goeden moed. Het aantal leden voor deze afdeeling waar onder ook Wandelsport is begrepen be draagt 25. Gezien deze mooie zomersport kan het le dental voor deze afd. veel grooter zijn, vooral de wandelaars. Op 26 Mei heeft de vereeniging De Bata ven een wandelmarsch georganiseerd. Voor alle inlichtingen voor lidmaatschap en deelname wende men zich tot het secret- riaat, Bergamolaan 15, Voorhout of Zand- lootkade 35, SassenheLm. De inschrijving voor de Wandelmarsch (Bataven) is tot Donderdag as. R. K. Sportver. „Rood-Wit". Na een uiterst moeilijken strijd is het den Rood-Wit Duivels gelukt den wedstrijd tegen Foreholte te winnen met een eind stand van 31, en tevens is het een feit geworden, dat de Duivels in het volgende seizoen in de 2e klas van den D. H. V. B. zullen uitkomen. Op deze plaats brengt het bestuur een woord van hulde aan den ijverigen voet balleider, den heer J. Duindam. Hij immers is steeds de kalme volhardende leider ge weest van de voetbalafdeelingen. De resul taten hebben dit seizoen alle verwachtin gen overtroffen. Ook een woord van hulde aan het eerste elftal. Aanvoerder zoowel als spelers zien hun taai volhouden beloond, ondanks pro testen en aftrekken van 2 punten. Gisteren kwamen zij wederom gelijk met him felle tegenstanders, op wie zij gisteren de zege wisten te behalen. De nieuwe 2e klass er. De nieuwe 2e klasser R. W. D., is een onderafd. van de R. K. Sportver. Rood-Wit. In het seizoen 19301931 werd zij als voetbal afd. opgericht en begonnen met een junioren-elftal, dat onmiddellijk in de A-klasse van het District Leiden werd in gedeeld. 't Begin was reeds succesvol -en het elftal eindigde op de tweede plaats. Het volgende seizoen kwarn men voor het eerst uit in de senioren-klasse en werd be gonnen in de 5e klasse D. H. V. B. Ook dit seizoen ging alles naar wensch, en kon men ook toen de tweede plaats bereiken. Het spel-karakter ging ook steeds vooruit zoodat men in 1932—1933 uitstekend in de 4e klasse begon. Het begin was overdon derend, zoodat men in den loop van dit seizoen gelijk met St. Bavo bij voorkeur promoveerde naar de 3de klasse. Wel begon men laat, maar ook in deze klasse was R. W. D. spoedig thuis en de re sultaten zijn zeer eervol. Het vorige seizoen was een pech-jaar. In de geheele vereeniging had men met tegen spoed te kampen, zoodat R. W. D. aan den rand van den afgrond stond. Eerst in de degradatie-wedstrijden her stelde de ploeg zich schitterend, en keerde de oude clubgeest weder terug. Het afgeloopen seizoen heeft R. W. D. wederom bewezen in hooger sfeeren thuis te behooren. Met verschillende andere ver- eenigingen is de strijd om de eerste, en later om de 2de plaats volgehouden en ein delijk met succes bekroond. R. W. D.'ers van den grond af zijt gij begonnen en kalm opgeklommen, zorgt nu op de hoogere sport uw plaats waard te zijn, zorgt ook nu, dat wij hooger op willen, houdt stand, want het Leidsche Sportpeil moet omhoog. „Rood-Wit" spreekt steeds uw woordje mee!! R. K. Sportver. „Foreholte". De dag van gisteren was niet een van de gunstigste voor onze vereeniging. Fore holte III verloor tegen Lisse IV liefst maar met 80. De a-Jun. brachten het er thuis beter af met een 10 zege tegen Lisse a. Maar het belangrijkste van den dag werd voor Foreholte I een desillusie. RWD won verdiend met 13. Het begin is zeer hoopvol voor de thuis club. Al direct zet Foreholte er een flink tempo in en vanaf den aftrap wordt de R. W. D.-keeper aan het werk gezet. Alles gaat dezen doelman goed af en hij redt in de gevaarlijkste situaties. Aan den anderen kant begaat de Foreholte-keeper een fout wat RWD haast een goal oplevert. Toch komt RWD in de meerderheid. Wegens windvoordeel wordt soms op verren af stand geschoten. Opeens na ongeveer 10 minuten bemachtigt de FForeholte links buiten den bal, zet laag voor en de links binnen maakt een schitterend doelpunt (10). Dan krijgt Foreholte het hard te verantwoorden. Telkens zitten de R. W. D.'ers, gesteund door den vrij sterken wind, OM DE LEIDSCHE COURANT BEKERS! Wij herinneren de Vereenigingen er aan, dat de inschrijving voor boven vermelde Beker open staat tot Woensdag. Daarna is er geen gelegenheid meer. Van verschil lende vereenigingen is reeds bericht binnen, doch vele antwoordden nog niet, zoodat wij aanraden om spoed te maken. Donderdag as. zal op het Bureau van de Leidsche Courant worden geloot, zoodat Vrijdag de uitslag van de loting zal wor den vermeld. Men denke er vooral aan, duidelijk op te geven welk elftal voor den grooten of kleinen Beker uitkomt. Voor ieder elftal is 1.inleggeld verschuldigd. Men zie verder het reglement voor den Leidsche Courant beker in het nummer van 9 Mei, Donderdag jL Zoowel inleggeld als inschrijving te zen den aan Lindenlaan 7, Sassenheim. H. HOOGERVORST, Secr. voor de Foreholte-veste. Enkele malen dreigt er gevaar, vooral heeft Foreholte geluk als de back den bal keihard langs den uitloopenden keeper corner werkt. Ge volgd door een 4-tal corners kruipt Fore holte nogal eens door het oog van den naald. Foreholte brengt dan eenige malen goed samenspelend een bezoek aan RWD., doch zonder resultaat. Van lie verleden komt RWD weer opzetten. De Leidsche linksbinnen lost op 20 meter een harden kogel, die doel treft en de stand is gelijk (11). Nog geen twee minuten later ont staat een misverstand in de Foreholte-ver- dediging, waaruit RWD de leiding neemt (12). RWD is technisch beter dan Fore holte, maar de stand blijft tot aan de rust ongewijzigd. De tweede helft laat zich voor Foreholte niet ongunstig aanzien, nu ze den sterken wind mee heeft. Doch R. W. D-. her haalt weer het goede combinatie-spel. Daar entegen takelt Foreholte meer en meer af. Als 't ware loopen onze jongens van het kastje naar den muur; er zit geen verband in. Door slecht schieten van RWD en goed werk van den Foreholte-keeper, blijven doelpunten uit. Eerst in het laatste kwar tier doelpunt RWD voor de derde maal (13). De zege is nu wel binnen voor RWD Foreholte zet de laatste minuten nog goede aanvallen op, maar het mag niet meer ba ten. Als het eindsignaal klinkt, geeft deze stand de wedstrijd goed weer. Doch Fore- holters, toont u niet ontmoedigd. Door ern stige zomertraining wordt het vast beter! Het publiek heeft zich sportief gedragen, al zijn er enkele pessimisten onder, die niet kunnen verdragen, dat het beter spe lend elftal wint! R.-K. Sportver. „Alph. Boys". j Het eerste treffen tusschen A B. en Overschie heeft plaats gehad. Het pleit werd ten voordeele der Boys beslist. De bezoekers moesten zich een fiksche neder laag laten welgevallen; de overwinning werd intusschen niet gemakkelijk verkre gen. In tegenstelling met de thuisclub wis ten de gasten het spel goed open te hou den, waardoor voor het doel der Boys meermalen gevaarlijke situaties ontston den. De Boys-defensie, waarin doelman van Leeuwen en de rechtsback Paardekoo- per door hun keurig verdedigen bijzonder opvielen, wist van geen wijken. Het aan- valsquintet der bezoekers bleek wat schot- vaardigheid betreft niet van bijzondere kwaliteit, zoodat enkele kansen door naast schieten verloren gingen. Ook aan de an dere zijde liet het samenspel der voor hoede nog veel te wenschen over. Het spel werd te kort gehouden en meermalen te ver doorgedreven, waardoor de verdedi ging der gasten het niet al te lastig kreeg. De goede kansen, welke de Boys zich wis ten te scheppen, hebben zij benut en dat heeft hen de overwinning verschaft. Even half drie stellen de elftallen zich onder leiding van schendsrechter Steenhamer op. De Boys verkiezen eerst het voordeel van den wind en hierdoor gesteund komen zij weldra in den aanval. Binnen enkele minu ten ontstaat de eerste corner op het Over- schie-doel, deze blijft onbenut. Het spel verplaatst zich bijna voortdurend op de helft der bezoekers; de druk die de Boys uitoefenen wordt steeds zwaarder. Na pl.m. 10 minuten scoort Rijsdam voor de Boys (10). Overschie antwoordt met enkele vinnige tegenaanvallen. Bij een de zer aanvallen ontstaan een penalty. Doel man van Leeuwen maakt aan de onzeker heid een snel einde en rammelt den bal het veld in. De Boys, hierdoor aangemoedigd, komen weer in het offensief en binnen en kele min. scoort v. d. Louw reeds 20. Kort voor rust weet dezelfde speler by een voor zet van links den voorsprong nogmaals te vergrooten (30). Na de rust nemen de bezoekers het spel aanvankelijk eenigen tijd in handen, doch hoe zij ook zwoegen het wil niet gelukken. De Boys-defensie, met doelman van Leeu wen als uitblinker, blijkt een onoverkome lijk struikelblok. In tegendeel op het plot seling de Boys, die door v. d. Louw weer weten te doelpunten. Dit doelpunt wordt door den scheidsrechter geannuleerd. 5 mi nuten voor het einde heeft Overschie het genoegen door den rechtsbinnen, de eer te redden. Als dadelijk daarna van der Louw den stand op 41 brengt, spelen de bezoe kers een verloren strijd. Het einde breekt dan ook onveranderd aan. De junioren der Boys behaalden een mooie 53-overwinning op de Adolf Kol ping jun. in Langeraar. R. K. Sportv. „A. Y. B. Gisteren togen de A. V. B.-senioren al vroeg naar Kudelstaart, om daar volgens 't DOS-program DES I en III gecombineerd te ontmoeten. Te 12.30 werd begonnen. Een mooie wedstrijd werd het resultaat. Vooral A. V. B. leverde doortastend samen spel, waaruit dan ook twee mooie goals ontstonden. Jammer was dat een van de vier tegenpunten, welke DES -scoorde, uit een penalty kwam. De eindstand was 42, maar we gelooven wel dat een gelyk spel de verhouding beter weergegeven had. R, K. Sportver. „S. M. C." Gisteren werd er een aanvang gemaakt met het door SMC georganiseerde tournooL De eerste wedstrijd, gespeeld door RWD II en NVC n, werd verdiend door RWD II ge wonnen en wel met 32, met welke over winning RWD n zich in de winnaarsronde plaatste. Hierna volgde SMC ISt. Bavo I welke door St. Bavo met 32 werd ge wonnen. Over den wedstrijd het volgende. Hij werd voorafgegaan door een kleine hulde door den aanvoerder van SMC, die met eenige goedgekozen woorden aan den Bavo-aanvoerder een bouquet bloemen aan bood voor het behaalde kampioenschap, welke hulde zeer op prijs werd gesteld. Hierna liet de scheidsrechter tossen. SMC is de gelukkige en Bavo brengt den bal aan het rollen. SMC heeft het eerst succes als door het missen der geheele Bavo-ach- terhoede de rechtsbuiten geen moeite heeft om SMC de leiding te bezorgen. Bavo laat geenszins den moed zakken, maar het wil nog steeds niet lukken. Spoedig hierop krijgt SMC weder een kans en de midvoor ziet met een onhoudbaren schuiver den voorsprong vergroot (20). Dit is Bavo te bar en als zij er op uittrekken weet hun midvoor den achterstand te verkleinen (21) met welke stand de rust ingaat. Na de rust wordt er van weerskanten flink aangepakt, maar het wil steeds maar niet lukken totdat Bavo door een misverstand in de SMC-achterhoede den gelijkmaker in het net deponeert. Na den aftrap is het SMC weder die ten aanval trekt, maar het goede schot is en blijft zoek. Elke kans gaat over of naast. Bavo ziet bij een goede aan val kans om de leiding te nemen en deze niet meer af te staan (32). Hierdoor komt Bavo in de winnaarsronde. SMC ni liet het er na de rust, welke met 00 inging, leelijk bij zitten en kreeg met niet minder dan 90 de kous op den kop en dat in den laatsten competitiewedstrijd. De Junioren deden het beter en wonnen met 32 van Kolping Boys b. Goed zoo jongens, als jullie zoo doorgaan komen jul lie vast in de bovenste regionen. R.-K. Sportver. „Majella". Het „zwakke zusje" uit de 3e klas is door de crisis heen! De laatste competitie wedstrijd tegen Ad. Kolping werd gisteren met 10 gewonnen, zoodat het degrada tie-spook een goed heenkomen heeft moe ten zoeken. Zoo komt alles op 't laatst toch weer in orde! Het heeft er anders gespannen! Reeds gauw na den aanvang werd het eenigste doelpunt van deze wedstrijd gescoord. On getwijfeld speelde „Majella" technisch een betere partij. Verscheidene malen werd de Adolf Kolping-verdediging geheel gepas seerd; dat Majella geen grooteren voor sprong heeft weten te behalen kwam waarschijnlijk doordat de zenuwen bij 't Adolf Kolping-doel nogal schenen te wer ken. Daarentegen kreeg de Ad. Kolping- voorhoede geen moment schietkans. Het fluitje van den scheidsrechter bracht ein delijk een ware opluchting. Aan alle spe lers hulde voor hun verken! Scheidsrech ter Angevaare floot zooals een dergelijke wedstrijd gefloten behoort te worden. Verdere uitslagen: Majella 2Nic. Boys 2 23. Nic. Boys aMajella a 40 (vriendsch.). R.-K. Sportver. „V. C. H." Het 2e elftal kreeg bezoek van WL Hl van Voorschoten om een promotiewed strijd te spelen. Het was een zware strijd en hoewel VCH den sterken wind mede had, konden ze niet verhinderen, dat de rust inging met 30 voor WL. Na de rust maakten de gasten 40, maar toen was het gedaan en VCH verzette zich met alle kracht en wist ook een tegenpunt te behalen, waardoor de moed er in kwam en nogmaals het doel wist te vinden zoo dat de uitslag was 42 voor WL III. Het eerste elftal wachtte vergeefs of Ni- colaas Boys I van Nieuwveen, die zonder bericht wegbleven. R. K. Sportver. „Kolpings Boys". Het tweede elftal moest gisteren zijn laatste competitiewedstrijd spelen. 7 spe lers verschenen echter maar, zoodat deze niet door kon gaan. Het bestuur zal maat regelen treffen dat dergelijke dingen niet meer zullen voorkomen. De b-junioren speelden tegen de S.M.C. a-jun. en verloren met 32. Ruststand 10 voor S.M.C. De a-junioren speelden tegen V.VX. a en wisten een verdiende 42 overwinning te behalen. Ruststand 31. De kansen op de eereplaats worden steeds beter Boys! Dinsdagavond vergadering in het Ge- zellenhuis. Het bestuur verwacht alle se nioren en ook de junioren die reeds lid of asp. lid der Gezellenvereen. zijn. Werkt allen mede aan de versteviging van uw club en bezoekt deze vergadering. R.K. Voetvalver. „Van Nispen". De reserven speelden te 1 uur tegen Vo gelenzang H een vriendschappelijken wed strijd. Er werd een aardig partijtje ge voetbald, al waren er aan beide zijden ver schillende zwakke momenten, waaraan echter de schuin over het veld staande wind niet vreemd is. Als bij een alge- meenen „Van Nispen"-aanval de Vogelen zang-keeper uit doel is gelokt, plaatst Dui venvoorde kalm in het leege doel (10). Kort hierop wordt gedraaid. Vogelezang's aanval is nu iets actiever, hetgeen blijkt qit enkele corners, welke door de „Van Nispen"-defensie resoluut worden wegge werkt. Na ongeveer tien min. vergroot de midvoor den voorsprong uit een voorzet van rechts, terwijl dezelfde speler met een prachtig schot even later den hattrick ver richt. Vogelenzang zet nu alles op alles om de eer te redden, hetgeen door haar links binnen op sublieme wijze wordt gedaan. (31). Na nog eenig heen en weer getrap eindigt deze in goede verstandhouding ge speelde wedstrijd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6