SPORT SPEL Buvopqoel België-Holland voor een uitverkocht Heyssel-Stadion MAANDAG 13 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD. - PAG. 5 De Belgen opnieuw op eigen terrein geklopt 'n Verdiende overwinning der Oranjeploeg. De 48ste iandenwedstrijd tusschen België en Holland in het Heysel Stadion op de Brusselsche wereldtentoonstelling moet wel 'n geheel ander beeld gegeven hebben dan drie weken geleden de kamp tegen Duitschland. Toen 'n half gevuld Stadion, nu 'n prop volle kampplaats, want 65.000 menschen omzoomden het Heyselveld en het was al spoedig te zien, dat zelfs de „LJsheiligen" geen invloed zouden kunnen uitoefenen op de goede stemming en den grooten geest drift dezer menschenmassa. De uittocht naar het Stadion was al heel vroeg begonnen, want voor degenen, die zich *n plaatsje moesten veroveren, was als ge animeerde inleiding 'n wedstrijd vastge steld tusschen Brusselsche en R'damsche veteranen. Deze wedstrijd werd verloren: met 21 bleven ie gastheeren de baas en dat was "tl nieuwe zege bij die reeds geboekte over winningen want Amsterdam was door Brussel geklopt, de Antwerpsche Entente had Rottere am in het stof doen bijten, de Belgische journalisten wonnen in den och tend van hun Hollandsche collega's en ten slotte wilden de scheidsrechters niet ach terblijven, die ook al als „onbeleefde gast heeren" de punten op de Hollandsche scheidsrechters veroverd hadden. Dat allee ging den Hollanders echter Koo'n beetje „langs ie kleeren" heen, als de groote strijd maar gewonnen werd. En zoo werd het inderdaad: Oranje won verdiend met 20. Verdiend zeer zeker, al zou er over de cijfers te twisten kunnen zijn. Oi. nadden de Oranjetruien bij de rust reeds een 20 voorsprong verdiend, want zij waren overwegend sterker ge weest en ais in de tweede helft elke partij één doelpunt had gemaakt, dan ware een 31 uitslag niet zoo ver van de juiste ver houding af geweest. DE WEDSTRIJD. Lang waren we in onzekerheid gebleven hoe de Hoiiandsche opstelling zou zijn, of Lagendaal dan wel Drok de rechtsbinnen plaats zou bezetten. De keuze-commissie had ten Slotte besloten Lagendaal door Drok te vervangen, omdat deze zich wellicht beter op het veld zou thuis gevoelen. Even nog onzekerheid over de rechtbackplaats, maar Caldenhove behoefde geen plaats te maken voor Diepenbeek.... Even voor den aanvang kwam het mu ziekkorps der Tweka-fabrieken uit Geldrop binnen de hooge Stadionmuren en verhoog de door vroolijke marsohen niet weinig de goede stemming. Dan komen de elftallen binnen de lijnen: de Hollanders met het „Wilhelmus" be groet, de Belgen met de Brabangonne, scheidsrechter Fogg laat tossen, v. Heel raadt goed en kiest den van doel tot doel «taanden wind in den rug, zoodat de elftal len zich als volgt opstellen: België Christiaens Paverick Smellinckx Dalera Stijnen Claesens Voorhoof R. Braine Van Caelenberg De Vries Vieillevoye Scheidsrechter O Fogg (Engeland) v. Gelder Smit Bakhuys Drok Wels Van Heel Anderiessen Bas Pauwe Van Run Caldenhove L. Halle. Nederland De Belgen trappen dus af, beginnen met enkele aanvallen, maar de verdediging on derbreekt deze en even is het een doelver- kennen aan beide zijden, 'n Gevaarlijk mo ment omstaat voor het Hollandsche doel, als Voorhoof gevaarlijk is opgedrongen en voorzet, waaruit Anderiessen den bal juist.... ui de richting van het doel kopt, gelukkig tegen de zijlat, zoodat een corner het resultaat is. Deze wordt afgeslagen en de Hollanders trekken ten aanval, maar ook de Belgische verdediging is op haar post en vooral Paveriok grijpt herhaaldelijk goed in. Holland neemt de leiding 0L Als Voorhoof door slecht plaatsen 'n euvel, dat zich in den loop van den wed strijd meermalen herhaalde den bal voor de voeten van Smit plaatst, wringt deze zich door de Belgische verdediging heen en besluit zijn goede werk met een voor Christiaens onhoudbaar schot (01). Er is dan goed 6 minuten gespeeld. Het nu reeds door Smit gemaakte doel punt zet hem tot nog meerdere activiteit aan. De Haarlemmer sjouwt geweldig, voor en achter, links en rechts, in de halflinie zelfs, maar dat geeft eenige gapingen in de voorhoede, waardoor v. Gelder het dik wijls zwaar te verantwoorden bad. Overi gens zijn de Oranje-dragers veel actiever dan de Belgen, die bovendien wat te kort samenspel spelen. Voorhoof dringt dan tot op enkele meters van het Holl. doel door, doch zijn schot van 3 Meter faalt volkomen. Weer is het woord aan de Hollanders, die een corner forceeren. Deze loopt op niets uit, maar dadelijk zijn de Hollanders weer terug als Smit den bal vanaf de rechts- halfplaats ophaalt en een ren besluit met een ver schot, waarbij de bal over de lat vliegt. 'n Serie outballen ontsiert dan het spel geweldig en na 'n mislukten corner op het Hollandsche doel volgt weer een Holl. aan val, waaru.ii Bakhuys juist naast het doel kopt. Dan krijgt Drok derf bal als hij wil koppen precies in net gezicht, waardoor hij, even buiten geveent is. Wels verknoeit 'n mooie kans, doch doet even daarna fraai werk met Paauwe, maar tot resultaat komt het niet, want de backs zijn in goece conditie bij de Belgen, zulks in tegenstelling met de voorhoede en mid denlinie, welke bitter tegenvallen en in deze periode niets beteekenen. Braine pro beert het dan alleen doch met hieltrap maakt v. Heel hier 'n eind aan. 'n Prachtig schot van v. Gelder wordt corner gewerkt, daarna volgt een keihard schot van zijn voet, maar de bal gaac naast. Er ontstaat weer even 'n gevaarlijke pe riode voor het Holl. doel, maar Calden hove, die 'n prachtige partij speelt, redt. Aan den anderen kant een schermutseling voor het doel, Smit zet den bal voor, Bak huys kopt in den uitersten hoekweer is Christiaens erbij en zuivert het terrein. België is weer in den aanval. De geheele voorhoede is op haar post.'n voorzet van rechts en Braine maait over den bal heen, weer komt het leer terug voor den doel- mond,- maai tenslotte loopt de bal voor het doel langs achter. Uitstekend spel van Bakhuys en v. Gel- dier wordt besloten door 'n knal van Bak huys, maar weer werpt de Belgische keeper zich als 'n tijger naar den uitersten hoek op den grond en hij voorkomt 'n zeker schijnend doelpunt. Als er nog 6 minuten van de eerste helft te spelen is valt Drok uit en Lagendaal neemt zijn oude plaats in. Veel bijzonders gebeurt er niet en onveranderd komt de rust. Het „even uitblazen" wordt door allen, door toeschouwers evengoed als door spe lers benut. De Belgische sportpers ontvangt haar collega's op de thee, er worden harte lijke woorden gewisseld en dra is het weer tijd om naar de plaatsen terug te keeren. Op het veld deed de „Tweka" zich weer hooren en het publiek deed dapper mee, want op den staf van den tambour maitre zwaaide het publiek met de tallooze zwart- geel-roode en rood-wit-blauwe vlaggetjes „op-neer, op-neer", 'n Typisch en heel leuk verschijnsel al die vlaggetjes in die deinen de menschénzee. DE TWEEDE HELFT. De Belgen zitten er na de hervatting veel beter op. Reeds spoedig volgt 'n schui ver van Caeienberg, maar Halle is op zijn post. De Belg. middenlinie zit thans meer achter ae voorhoede, maar er wordt ook veel steviger gespeeld en de scheidsrechter die alle aanleiding tot spelverruwing wil vermijden straft met vier vrije trappen kort achter elkaar tegen de Belgen. Ook v. Run is even te hardhandig met hetzelf de resultaat. Uit 'n vrije kans voor doel schiet v. Calen- berg zoo hopeloos naast, dat hij 'n oogen- blik met de handen in de haren zit. Uit een corner op het Hollandsche doel verdwijnt 'n kopbal van Voorhoof juist over de lat. 'n Nieuwe gevaarlijke periode voor het Holl. doel volgt, waaraan Anderiessen ten slotte n' emde maakt met een hakschop en daaruit volgt 'n doelpunt juist aan den anderen kant. Holland vergroot den voor sprong. Uit den door Anderiessen gestopten bal, komt het leer bij Bakhuys, die doorsjouwt, schiet en ais de bal door Paverick is ge stuit, schiet hij opnieuw, maar nu raak en de voorsprong is gebracht op 02. Er is dan ongeveer 'n kwartier van de tweede helft gespeeld. De Hollanders worden weer sterker; Bak huys belaagt het Belg. doel opnieuw, maar als hij schaet, zetten beide Belg. backs hem juist den voet dwars, de bal komt bij Wels, wordt weer voor het doel geplaatst, doch de aanval wordt afgeslagen. Het Hoiiandsche positie-spel is veel beter dan van nun tegenstanders en vooral v. Gel der roert zich nogal eens danig. Jammer, dat bij 'n uitstekenden voorzet van zijn voet geen van het Holl. trio aanwezig is om den bal in het doel te jagen. Even volgt n' inzinking in het spel, de Hollanders puffen even uit, gelooven het wel zoo'n beetje en voelen zich al heel vei lig. DE TWEEDAAGSCHE VELDTOCHT NAAR BRUSSEL BelgiëHolland.Ditmaal in het wel' zeer bijzonder aspect van de Wereldten toonstelling. De kwestie Antwerpen of Brussel voor dezen grooten strijd tusschen de twee oude rivalen op het groene veld had in geen gunstiger tijdstip kunnen vallen, want nu uiteinde-iij-K Brussel gekozen werd, betee- kende dit tevens den Iandenwedstrijd te plaatsen iin het midden der eclatante we reldtentoonstelling, welke Brussel thans, na jaren van voorbereidend hard werken, aanschouwt. Deze bijzondere sfeer van den grooten kamp was mede oorzaak, dat 'n twintigdui zend Neder, anders naar België togen zoodat Brussel vooi dezen wedstrijd meer Holland sche toeschouwers heeft weten te trekken dan Antwerpen tot dusver deed. De Nederlandsche veldtocht naar België begon Zaterdag reeds. In den morgen, maar meer nóg in den middag trokken treinen, autocars er. auto's naar het Zuiden. Heele drommen Hollanders begonnen de ver overing van België Antwerpen werd voorbij gestoomd (daar zal nu meer dan het geheele jaar geklaagd zijn over het derven van zoovele inkom sten) en de Hollanders deden hun glo rieuze entree in Belg±ë's hoofdstad De Hollandsche invasie in de stad der Wereldtentoonstelling! 't Zou v/at bout gesproken zijn te zeg gen: men noorde slechts Hollandsch spre ken, maar dat neemt niet weg, dat nage noeg overal, maar vooral op het expositie terrein en cp de schoone Brusselsche boule vards de Hollandscne taal 'n voorname plaats innam. Waar men ook liep of .geze ten was, men hoorde Hollanders en men zag Hollanders, want ontelbaar was het rood-wit-en-blauw, waarmede de onzen zich hadden getooid. Toch was het merkbaar, dat de wedstrijd niet alleen den grooten trek veroorzaakt had. Ook de wereld-expositie vormde een belangrijk neel der gesprekken en die ge sprekken was het wonder, dat ze hetzij in of buiten deze tentoonstelling, voor een groot deel ook daarover gevoerd werden. Voetbal en tentoonstelling in één klap en dat met de goedkoope frankskesWas het wonder, dat er van een Hollandsche in vasie gesproken kon worden? En men hoorde allerhande taaltjes van de Hollanders, die ieder op hun manier het sappige Vlaamsch probeerden na te doen, grapjes makend en ernstige beschouwin gen houdend over de kansen.... Die kan sen, ja daarbij hing veel af van de samen stelling. Zondagmorgen liep het gerucht, dat Braine .liet zou komen, maar zelfs met den oud-Sparta-speler was men toch niet pes- simistiscn. De Hollanders waren uit, zij wilden Brussel zien, maar bovenal kwamen zij toch om de Oranjehemden weer opnieuw te zien winnen! Te zien winnen! Zoo is het inderdaad geworden. En ver diend. De 48ste officieele ontmoeting tus schen beide landenploegen leverde een ver diende 1 0 overwinning voor Oranje en daarmede cehaalden zij hun 25ste zege op de Zuiderburen, Twaalf maal werden de Belzen op e.igen terrein geklopt in 24 wed strijden, acht maal was de zege hun, de overigen eindigden in gelijk spel. Was het wonder, dat de stemming der Hollanders, die lang niet slecht was te noe men vóór den wedstrijd, erna oversloeg in een geestdriftig enthousiasme, welke heel Brussel door werd uitgedragen en waarmee ook de nuchtere Belgische toeschouwer moest toegeven, dat deze zege verdiend was? En dat Hollandsch enthousiasme don derde voort met treinen en auto's mede Noord-Ne Ierland in, waar het in den laten avond werd uitgedragen tot stille steden en nog stiller dorpen. 'n Nieuwe zege van het Hollandsche elftal op 'n feilen concurrenten tevens 'n leerzame oefening voor den komenden strijd tegen de leermeesters in de voetbal kunst: as. Zaterdag tegen Engeland in het Stadion to Amsterdam, welke strijd onge twijfeld van 'n heel ander gehalte zal zijn dan die in Brussel. Gevolg weer wat meerdere activiteit van Belgische zijde, maar ook weer wat vrije trappen vanwege overtredingen aan beide zijden. Brame is de man van de Belgen, die hierbij het vonnis moet voltrekken en wijl de vrije trappen juist buiten het straf schopgebied worden genomen, zijn zij niet zonder gevaar. Maar Braine is er hope loos uit, de reis zit hem blijkbaar nog in de beenen en zijn falen wordt „aan zekere zijde" blijkbaar zeer op prijs gesteld. Het meeste gevaar voor de Hollanders komt naar van Viellevoye, die enkele for midabele schoten loste, doch keeper Halle, in extra conditie vindt, zoodat het lang ver beide doelpunt der Belgen maar niet wil komen. Even nog 'n ren van Bakhuys, die zich vrij werkt en hard inschiet, maar juist tegen Christiaens aan, die zich zeer goed had op gesteld en wegwerkt. Weer 'n gevaarlijk moment voor het Hol landsche doel, als Caldenhove den bal hands slaat. Weer n' vrije trap van den rand van het strafschopgebied, maar Calden hove zelf brengt ook opluchting door het leer even hard te retourneeren. Nog even wat heen en weer getrap en dan komt het eind. HOE ER GESPEELD IS. Zooals reeds gezegd, heeft Nederland dezen wedstrijd volkomen verdiend ge wonnen. In de eerste helft was de meerder heid van Nederland dermate groot, dat de 10 voorsprong zeer geflatteerd voor de Belgen .nag worden genoemd. Met fraai open spel en in een tempo, dat bewonde ring afdwong, werd regelmatig de Belgische verdediging bestormd. De beide binnenspe- lers bleven wat achter en zorgden ervoor, dat afgeslagen aanvallen weer opnieuw konden worden opgezet. Hierdoor werd de taak van de middenlinie wel gemakkelijker gemaakt. Prachtig verdeelde Bakhuys in de eerst drie kwartier het spel, zoowel links als rechts kreeg het noodige werk. Talrijk waren de hachelijke situaties, waarin de Belgische verdediging kwam te verkeeren en Christiaens heeft al zijn talenten moeten toonen om meer dan één doelpunt te voor komen. Het aantal malen, dat de Belgen gevaarlijk voor het Hollandsche doel kwa men was eigenlijk te tellen en op die mo menten weid er dusdanig bij hen geaarzeld, dat steeds een der onzen redding kon bren gen. Het schieten was bar slecht en zelfs Braine deeióe in dit euvel. Algemeen was men het erover eens, dat de oranje-hemden in deze eerste helft op een magnifieken wedstrijd kunnen terugzien. In de tweede helft was het spel lang niet zoo aantrekelijk als daarvoren. De Neder landers deden het, vooral toen de voor sprong lot 20 vergroot werd, iets kalmer aan. De middenlinie legde zich toen voor namelijk op het defensieve toe. Wat Paauwe, Anderiessen en Van Heel op dit punt gepresteerd hebben, Was voor treffelijk. Anderiessen volgde Braine, die zijn normale spel den geheel en wedstrijd niet heeft kunnen ontwikkelen. Voorhoof was toen de man, die het leven erin bracht. Öok in de tweede helft was het schieten bij onze Zuiderburen bar slecht verzorgd, en ook toen kreeg Halle wel wat meer werk dan in de eerste helft, maar toch zeker niet moeilijker. Een kapitale fout bij de Belgen was wel, dat de middenlinie in verscheidene periodes veel te ver achter bleef, zoodat een groote gaping tusschen de voorhoede en de rest van het elftal ontstond. Een een maal afgeslagen aanval kon dan ook ge woonlijk direct door de Nederlanders wor den overgenomen. Alleen in het laatste kwartier van de ont moeting in het eerste half uur na rust ging het spel vrijwel gelijk op waren de Belgen, enthousiast door him landgenooten aangemoedigd, sterker, maar ook toen ont brak het beslissende schot. In die laatste periode neeft Caldenhoven prachtig werk gedaan, trouwens de DWS-er kan op een magnifieke partij terugzien. Een groote wedstrijd was deze ontmoeting niet, maar het betere spel van het Nederlandsche elf tal heeft den doorslag gegeven. Het was een gave ploeg, spelend met prachtig tempo en uitstekende techniek, een team, dat zich ook in moeixijker periodes zooals die in de tweede nelft voorkwamen, uitstekend wist te handhaven. Daartegenover stond een Belgisch elftal, dat verscheidene zwakke plekken vertoon de. Een kapitale fout was dat het spel te kort werd gehouden en vooral de voorhoede viel danig tegen. Af en toe maakte het spel der Roode Duivels een rommeligen indruk. Halle in het doel heeft in de eerste helft vrijwel geen moeilijk werk gekregen. Na de rust kre6g hij meer te doen, maar dat deed hij zonder fouten en het zwakke schieten der Belgen was de oorzaak, dat het hem met al te zwaar werd gemaakt. Van de beide backs was Caldenhoven voor treffelijk en hij heeft zich gistermiddag een zekere plaats in het Nederlandsch elftal ge geven. Hij oegon direct rustig en toen in de tweede helft de Belgische aanvallen tal rijker waren, vormde hij met Van Run een hechte muur, waar de Belgische aanval niet door kon komen. Van Run was iets minder goed dan zijn partner, doch ook hij heeft heel goed ge speeld. Zooals reeds gezegd heeft de middenlinie vooral in de tweede helft meer defensief gespeeld. Anderiessen heeft Braine bescha duwd, zoodat den prof tenslotte de moed begaf. De Ajacied, die zijn 25sten interna tionalen wedstrijd speelde, heeft eer van zijn werk gehad. Dat er in dit opzicht van zijn voedende taak minder terecht kwam, valt te begrijpen. Van Heel heeft in dit opzicht nog het beste en meeste werk gedaan. Bas Paauwe was geenszins de mindere en ook hem heb ben wij weinig of geen fouten zien maken. In de voorhoede zorgde Bakhuys ervoor, dat Van Gelder en Wels op de vleugels met open aanvallen de Belgische verdediging in den war konden brengen. Bakhuys probeer de het enkele malen ook individueel tus schen de twee Hollandsche doelpunten. Wels gaf afgemeten voorzetten, doch hij plaatste ze vaak te scherp, waardoor de voorzetten een gemakkelijke prooi van den keeper werden. Hij en Van Gelder waren snel en zeer gevaarlijk en met Bakhuys heeft dit drietal het grootste aandeel in de Nederlandsche aanvallen gehad. Drok en Smit namen een teruggetrokken positie in. Wat Smit dezen middag heeft laten zien, stempelt hem tot een der beste Het Ned. Elftal tegen Engeland v. Gelder vervangen door Mijnders Het Ned. Elftal, dat Zaterdag as. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen het Engelsche elftal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Halle Caldenhove Van Run Paauwe Anderiessen v. Heel Wels Drok, Bakhuys, Smit, Mijnders Reserven: Mul (HB.S), v. Diepenbeek (Ajax), Vrauwdeunt (Feijenoord) en van Gelder (VUC). Waarom de Keuze-Commissie thans v. Gelder vervangen heeft door Mijnders is ons een raadsel, v. Gelder heeft gisteren heel goed voldaan en lijkt ons in ieder ge val meer routine te hebben dan Mijnders. spelers van 't veld. Van begin tot het einde heeft de Haarlemmer gezwoegd. Achter dook hij in gevaarlijke situaties onver wachts op en bracht er redding. Opbouwend was zijn spel voortreffelijk en hij zorgde er meerma'en voor met de andere voorhoe despelers, tijdig voor het Belgische doel te zijn.om de kf nsen te kunnen benutten. Jam mer was het, dat Drok vijf minuten voor de rust moest uitvallen. Lagendaal viel hard tegen. Wat de Belgen betreft heeft de achter hoede uitstekend gespeeld, terwijl in de middenldme een groot fout werd gemaakt door te veel achter te blijven. Het zwakke punt in de Belgische ploeg was de linker vleugel, terwijl Braine sterk tegenviel, ook wat zijn schieten betreft. Hij heeft er en kele kansen voor gekregen, maar hij faal de hopeloos De rechtervleugel Voorhoof De Vries was nog het beste deel, maar zij vonden in Van Heel en Van Run een on overkomelijk struikelblok. Wat de leiding van den heer Fogg betreft, evenals te Amsterdam leidde de Engelsch- man rustig en wel overdacht en wij heb ben hem practisch geen fout van beteeke- nis zien maken. De opbrengst van den wedstrijd bedroeg 1.200.000 fiancs. Wat anderen zeggen. De „Courant" schrijft, dat voetbal-Neder land kan juichen over deze nieuwe zege op de Belgen die de vierde in successie is. Zij werd behaald door een Nederlandsch elf tal, dat zich van de eerste tot de laatste mi nuut in zulk een mate de meerdere toonde van dit Belgische elftal, dat niemand zich bezorgd behoeft te maken over de vraag, of hier het beste team met een ruim ver diende zege schoot is gegaan. Hier heeft een in uitmuntenden stijl spe lend team de overwinning behaald, niet door vlagen van opportuniiteitsvoetbal, door een kwartier van „bevlieging", zooals men dat is gaan uitdrukken, het befaamde kwar tier, dat ons reeds zoo menigmaal een fik- sche zege met twee of meer doelpunten verschil heeft opgeleverd, maar hier werd een overwinning bevochten door een ploeg, die geheel volgens de regelen der kunst haar tegenstander aan het kortste eind liet trekken. Daarom kon voetbal-Nederland juichen. De vrees, dat het Nederlandsch elftal zich in de naaste toekomst met een lager gele gen niveau zou moeten tevreden stellen, omdatnu ja omdat èn voor een Van Heel èn voor een Anderiessen èn voor een Van Run zoo langzamerhand de tijd om het Oranje-baadje voor goed in de kast te ber gen, gekomen scheen, heeft in dezen wed strijd geen nieuwen grond gekregen. De „Maandagmorgen" is van meening, dat dit een wedstrijd is, welken je niet licht vergeet. Zelden hebben we in den laatsten tijd zulk een goeden wedstrijd van het Neder landsch elftal gezien, een die zulk een goe den indruk op ons gemaakt heeft als die van gisteren. Nu warefi het gelukkig niet „de gloeiende tien minuten" die de beslis sing brachten, neen, het Oranje elftal heeft gedurende de volle 90 minuten gespeeld in een tempo van voortvarendheid, die ons het beste voor as. Zaterdag doen verwachten. De overwinning kwam op heel regelmatige wijze. Raymond Braine, onmachtig om de Hol landsche zege te keeren, verklaarde na af loop aan n' verslaggever van de „Vooruit", zeer verwonderd te zijn over het uitsteken de spel van het Nederlandsche elftal, dat naar zijn meening niet onderdeed voor het Tsjechische club voetbal Het spel der Hol landers was aanzienlijk verbeterd sinds hij het, voor eenige jaren, voor het laatst zag en hij verklaarde onomwonden, dat dit ver uit het Deste Nederlandsche elftal was ge weest, waartegen hij in de vele wedstrijden, waarin hij tegen Nederland voor België uitkwam, ooit heeft gespeeld. Zijn eigen betrekkelijk gering succes schreef hij toe aan de geduchte bewaking van Anderiessen, die hem geen oogenblik gelegenheid tot spelen heeft gegeven. Bo vendien korden de Hollandsche verdedigers hun volle aandacht op hem concentreeren. Ook meende hij, dat België eenigszins on fortuinlijk met schieten was geweest.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5