MAANDAG 13 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT >£RDE BLAD. - PAG. 11 HILLEGOM. Afscheid van pastoor Krook. Zondag is op treffende wijze afscheid ge nomen doqr en van den scheidenden Her der van St. Mart in us. Des morgens waren zeer vele parochianen ter H. Tafel gena derd te zijner intentie. Te half elf droeg de pastoor de laatste plechtige H. Mis op met assistentie van zijn beide kapelaans. De mooie, groote tempel was tot in de uiterste moeken bezet; ook de burgemeester gaf blijk van zijn belang stelling. Het zangkoor voerde op zeer ver dienstelijke wijze een meerstemmige Mis uit a capella voor mannen en jongens. Na het Evangelie beklom de pastoor voor het laatst den kansel om zijn geloovigen toe te spreken. Zijneerw. had als tekst ge kozen: „Hij, die is, heeft mij tot u gezon den". Zichzelf heeft de pastoor niet uitver koren, doch voor ruim 15 jaar kwam hij hier volgens den plicht van iedere priester, te gaan, waar zijn Bisschop hem zendt. De zelfde tekstwoorden heeft de pastoor ook gebezigd bij zijn komst en toen heeft hij op twee bijzondere punten de aandacht der geloovigen gevestigd: 1. hen te willen leiden tot God door de H. Eucharistie en 2. dat te bereiken door de devotie tot Maria. Blij en dankbaar ben ik, dat u gehoor hebt gegeven aan mijn toen gedaan verzoek: hoe bloeit de Eucharistische Bond, hoezeer is het aantal H. Communies toegenomen. Bij het scheiden heb ik slechts één wensch: dat ge moogt volharden in die devotie, vooral in dezen tijd, nu Jezus wordt ver guisd. Doet ge dit, dan zal de rijkste ge nade uw deel zijn. Ten tweede hebt ge ge toond uw liefde tot de allerheiligste Maagd getuige de bloeiende Mariacongregatie, ge tuige dat geen enkele Mariafeest onge merkt voorbij ging. Gij hebt dat gedaan uit liefde en met vaste overtuiging en het vertrouwen van u en van uwe kinderen zal vruchten voortbrengen. Dikwijls heb ik u aangespoord tot die kleine devoties op Za terdag, tot kleine verstervingen op dien dag. Gij zijt volgzaam geweest op een en kele uitzondering na. Mijn dank gaat ook uit naar mijn kapelaans voor htm werk als zoodanig: de H. Familie bloeit; we heb ben een heerlijk jeugdwerk; ik denk aan de St. Josephgezellen en het Patronaat. De geestelijken hebben tegenwoordig zooveel werk; wilt dat waardeeren in liefde. Er wordt veel te veel over de geestelijkheid gesproken in kwaden zin, men weet het be ter. Maar denk dan aan de woorden: „Hij die is, heeft ze tot u gezonden". Ook het werk van den priester is gedeeltelijk men- schenwerk; er kunnen fouten gemaakt worden, maar het is ook dan onverantwoor delijk, om achter den rug om van den pries ter kwaad te spreken en zelfs te lasteren. Ga als ge meent, dat iets niet goed is, met den priester praten; heb eerbied voor hem en laat dit niet slechts uitwendig zijn. Nu ik wat ouder word, heb ik gemeend mijn plicht te doen met mijn ontslag te vragen, niet uit tegeuzin, maar omdat de parochie mij niet boven het hoofd mag groeien. Het heeft mij een offer gekost van u heen te gaan. Ik zal eiken dag voor u bidden, bidt gij van tijd tot tijd ook eens voor mij, op dat ik met een zuiver gemoed eens reken schap bij God kan afleggen. Des middags hebben honderden persoonlijk afscheid genomen van hun pastoor aan wien een lange, welverdiende rust zij toegewenscht. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor den nieuwen raad is voor deze gemeente bepaald op Woensdag 26 Juni. De Chr. Dem. Unie zal bij de ge meenteraadsverkiezing uitkomen met de volgende candidaten: 1. J. Parmentier, 2. H. Drost, 3. J. Vaas, 4. J. Peet, 5. H. v. d. Berg. De Staatk. Ger. Partij komt bij de ge meenteraadsverkiezing uit met: 1. M. P. de Witte, 2. C. van der Beek, 3. L. Visser. De Kath. Dem. Partij zal aan de ge meenteraadsverkiezingen niet deelnemen. 25 jaar T.B.C.-bestrijding. Zaterdag middag werd op eenvoudige, maar waar dige wijze het feit herdacht, dat vóór 25 jaar hier een vereeniging werd opgericht ter bestrijding van de T. B. S. Het bestuur recipieerde in hotel Sister mans. Aanwezig waren: het comité van voorbereiding, het bestuur der jubileerende vereeniging, dr. van Gils, secretaris-penn. der Ned. Commisie-vereeniging, dr. Putto, inspecteur der volksgezondheid, het be- stuud der Prot. Ziekenverpleging en der Ziekenhuisverpleging, alle doktoren, dr. Brouwer, directeur van het cosultatiebu- reau. dr. Zijerveld, schoolarts, de provin ciale huisbezoekster, ds. Eerhard, de beide wethouders (de burgemeester was verhin derd), de heeren Th. Jinkmeer en A. Le- liveld namens het R.-K. Armbestuur, de eerw. Zusters, Zuster Ter Horst, het be stuur van Hulp in Nood, dat van Herwon nen Levenskracht enz. enz. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer J. Paling namens het comité, dat getracht heeft de finantiën van de ver eeniging te versterken, hetgeen gelukt is. Deze gaf een historisch overzicht van de voorbije jaren, memoreerde de groote stuwkracht van den heer Vooren, den vol- ijverigen, mede-jubileerenden secretaris en van de penningmeesteresse, mevr. Payens Kamphuys, die mede 25 jaar haar beste krachten aan het liefdewerk wijdde, doch wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Spr. bood den beide jubileerenden bestuursle den een fraai bloemstuk aan. Vervolgens sprak de inspecteur der volksgezondheid, die de buitengewoon prettige samenwerking roemde, alsmede de goedgeefschheid der burgerij. Daarna sprak dr. van Gils, die het krachtig door zettingsvermogen van het bestuur schet ste. Vervolgens de heer C. Veelenturf na mens „Goed Wonen" en „Hulp in Nood"; de heer J. Veldhuyzen van Zanten voorzit ter der Prot. Ziekenverpleging, de heer C. Seijsener namens „Herwonnen Levens kracht" en voor zichzelf, de heer Gal- jaard namens „Draagt Elkanders Lasten", weth. Vermeer namens het gemeentebe stuur, de heer Vooren, die nog een consul tatiebureau voor kleuters bepleitte en een vereeniging voor uitzending van bleek neusjes. De voorz. dr. Hanrath dankte het comité en den leider, den heer Paling en dankte tevens voor de hulde, gebracht aan den secretaris, die hij van harte onder streepte. Vele bloemstukken vertolkten de sympathie. Hierna werd de film gegeven: Waar een wil is, is een weg. Deze geeft zoo mooi en zoo duidelijk het werk der T. B. C.-bestrijding weer, dat er een groo te opvoedende kracht van uitgaat en alle ouders deze film moeten gaan zien. Des avonds te 8 uur werd de voorstelling her haald. Het was een blijde herdenkingsdag, waarbij we volgaarne aan het bestuur en de jubileerende bestuursleden onze harte lijke gelukwenschen aanbieden. LEIMUIDEN. Vertrokken: A. de Groot naar Haar lemmermeer. D. P. Versluys, naar Aar denburg (zuid). M. Oosterom naar Maarssen. H. P. Verheugd naar Haar lemmermeer. C. de Wagenaar en gezin, naar Rijnzaterwoude. Ingekomen: J. Michel en gezin, van Haarlemmermeer. C. P. l'Amie van Woerden. H. J. Koper, van Zierikzee. C. J. v. Leeuwen, van Alkemade. M. P. J. Janssen, van Alphen aan den Rijn. H. Uilenburg en gezin, van Rijnzaterwoude Geboren: Petronella Clasina d. v. A. J. Beuk en H. J. vx. Ruiten. Petrus Joannes z. van P. W. Lemmers en A. v. d. Linden. Cornelis z. v. C. de Bruyn en G. Blij leven. Gehuwd: S. J. v. d. Stoel jm. en M. M. Treur j.l. 24 j. J. Treur j.m. 25 j. en A. Bos j.d. 24 j. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. De heer C. v. Tol die verklaard heeft geen candidatuur voor den gemeenteraad te zullen aanvaar den. is thans vervangen door den heer G. Bergshoeff (V.D.). STOMPWUK. Gemeenteraad. Donderdag 16 Mei des avonds te 7.15 uur komt de Raad der ge meente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1935 (slootdemping Westvlietweg). 4. Voorstel ter zake verleening extra hulp aan werkloozen 1935 (steunregeling B). 5. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing en invordering van school gelden. 6. Voorstel tot vaststelling der ver ordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Gemeentefondsbelasting (75 opc.). 7. Voorstel tot subsidieverlee- ning aan het Wit-Gele Kruis in de buurt schap Stompwijk in de kosten van een spreekleerares voor leerlingen die de R. K. Jongensschool aldaar bezoeken. 8. Reke ning Burgerlijk Armbestuur 1932. 9. Voor stel i. v. m. verzoek J. B. Geers om ont heffing verschuldigde legesgelden voor bouwvergunning. 10. Voorstel tot verkoop van grond (Veenestraat). 11. Wijziging en aanvulling ambtenaren-reglement. 12. Ver der voorkomende zaken. Gemeenteraadverkiezing. Naar wij vernamen, zullen de werkloozen bij de a.s. verkiezingen te Stompwijk met een eigen lijst uitkomen, welke luidt, als volgt: 1. R. Vermeulen, 2. C. H. Schuitemaker, 3. P. van Leeuwen, 4. Chr. v. Oudheusden. St. Josephgezellen. Zondag 12 Mei, het beschermfeest van den H. Joseph, heb ben de St. Josephgezellen te Leidschen- dam op waardige en schitterende wijze feest gevierd. De dag werd begonnen met een H. Mis te 7 uur voor leden, donateurs en begun stigers der vereeniging. Na deze H. Mis naderden op een enkele uitzondering na, alle gezellen ter H. Tafel, waarna allen zich vereenigden aan een gemeenschappe lijk ontbijt in het Patronaat, waarbij door den Vice-praeses, kap. Dunselman, harte lijke en opwekkende woorden werden ge sproken en door hem op de gebruikelijke wijze een zevental nieuwe leden werden geïnstalleerd. Na het ontbijt bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Des avonds te pl.m. 8 uur opende de Vice-praeses den feestavond met den ge- zellengroet en heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder de ouders, oud-leden, afgevaardigden der .K.J.M.V, en K.J.C. Zijneerw. is verzekerd, dat de gezellen dezen avond iets goeds zullen laten zien en zullen toonen, waartoe de gezellen o.m. in staat zijn. Hij vertrouwt, dat allen steeds hun belangstelling en medewerking zullen blijven geven voor deze zoo mooie ver eeniging. Met .hartelijke woorden reikt zijneerw. het eere-diploma uit voor trouw lidmaatschap aan Th. van Heiningen, waarbij hij de hoop uitspreekt, dat de heer van Heiningen een ijverig propagandist zal zijn voor de Gezellenvereeniging. Ten slotte wenscht hij allen een prettigen avond. Na het zingen van het Kolpingslied ver schijnt de tooneelclub der gezellen A-dolf Kolping" voor het voetlicht. Ongevoerd werd „Adel en Zwijnen", blijspel in 4 be drijven, een stuk, dat door de Gezellen, enkele kleine foutjes daargelaten, op wer kelijk goede wijze werd gespeeld en waar bij de hoofdrollen in goede handen waren. Het geheel was werkelijk in orde en de gezellen hebben dezen avond succes ge had en mochten telkens een verdiend ap plaus oogstten; een bewijs, dat het stuk bij allen wel in den smaak viel, wat ook dui delijk bleek door de vroolijkheid en den gullen lach, welke er gedurende den avond heerschte. Een woord van lof aan de spe lers is hier zeker op zijn plaats. Vermeld zij ook, dat „The Golden Star Band" van de St. Josephgezellen vereeni ging van Den Haag VIII met vroolijke mu ziek voor een aangename en zeer gewaar deerde afwisseling zorg droeg. Aan het einde sprak kap. Dunselman een dank woord. STOMPWIJK—VEUR. Steunverleening B. B. en W. deelen den Raad mede, dat blijkens de circulaire van het N. C. C., genoemd comité, op ver zoek van den Minister van Sociale Zaken, zich belast met het verstrekken van „Extra steun aan werkloozen", uit een bijdrage, welke voor dit doel ter hunner beschik king is gesteld. Na een breedvoerige toe lichting, deelen B. en W. verder mede, dat het in de bedoeling ligt, de uitvoering der regeling ter zake van de verstrekking van extra steun over 1935 evenals in de vorige jaren op te dragen aan een gemeenschap pelijk Comité voor de gemeente Stompwijk en Veur, welk comité als volgt is samen gesteld: Voorzitter W. J. H. J. M. Keijzer, burgemeester van Stompwijk en Veur, secr.-penningm. H. J. M. van Herpen, amb tenaar ter Secretarie van Stompwijk en Veur; leden: J. C. v. d. Bosch, voorz. van het orgaan bedoeld in art. 1 der steunrre- geling voor werkloozen in de gemeenten Stompwijk en Veur te Stompwijk, L. C. de Koning, secr.-penn. van het Burg. Arm bestuur te Veur, J. de Langen, voorz. afd. Leidschendam van den R. K. Volksbond te Leidschendam, A. J. Zandwijk, secr. van het Comité A te Leidschendam. Voor na dere bijzonderheden verwijzen B. en W. naar voornoemde circulaire, waarbij valt op te merken, dat door den Minister van Binnenl. Zaken geen bezwaar tegen de be treffende post op de begrooting zal worden gemaakt. Buitenlandsche onderscheiding. Bij Kon. Besluit van 7 Mei is aan reserve-ka pitein W. J. H. J. M. Keijzer, burgemees ter van Stompwijk en Veur van het 3e re giment infanterie vergunning verleend tot het dragen van de zilveren medaille van het Japansche Roode Kruis en de medaille voor erkentelijkheid (Medalha de Agra- decimento) van het Portugeesche Roode Kruis. Nationale Reclasseeringsdag. Op Za terdag 18 Mei a.s. zal ook te Stomp wij k- Veur een speldjesdag gehouden worden ten behoeve van de reclasseerings-instel- lingen van alle gezindten. Vertrouwd wordt, dat allen voor dit noodzakelijke en mooie doel iets zullen bijdragen en een speldje zullen koopen. OEGSTGEEST. Nationale Reclasseeringsdag. Zooals wij reeds eerder melding maakten, hebben de Reclasseeringsinstellingen het voorne men een Nationale Reclasseeringsdag te houden, teneinde de geldmiddelen van de vereenigingen te versterken die in verband met de tijdsomstandigheden het toch al moeilijk hadden en bovendien door subsi dievermindering voortdurend worden be dreigd. Alle Reclasseeringsinstellingen doen aan deze actie mede. In onze gemeente is er uit verschillende personen een comité ge vormd, dat speciaal belast is met de uit voering van de collcte. Het secretariaat wordt waargenomen door W. v. d. Heijden Jr., Emmalaan 89, Oegstgeest. Personen, die zich als collectant voor 18 Mei a.s. willen beschikbaar stellen wor den verzocht zich bij het secretariaat aan te melden. Tenslotte vestigen wij de aandacht op de radio-uitzendingen van het Nat. Lan delijk comité voor Reclasseering op Dins dag 14 Mei a.s. over de K.R.O. van 7.15— 7.35 uur hm. waar zal spreken Prof. mr. W. P. J. Pompe.en Vrijdag 17 Mei a.s. van 10.1510.45 n.m. over de V.P.R.O., waar zal spreken Ds. J. J. Thomson. Koopt allen Zaterdag 18 Mei het speldje van de Nat. Reclasseering. TER AAR. Gezellen. Het was een schoone ge dachte van den Familieraad om het slui- tingsfeest der Gezellenvereeniging te vie ren op het beschermfeest van St. Jozef. Des morgens werd door den Vice-Praeses een H. Mis opgedragen, waaronder geza menlijke H. Communie. Voor het welzijn der leden was de intentie. Met den pries- ter-gezellenvader hebben ruim honderd jonge mannen, die aanstonds onze parochie zullen vormen, God dank gebracht voor z'n zegen, geschonken in het afgeloopen jaar. Open, eerlijk hebben zij hun verlan gens bekend gemaakt, steun en moed ge vraagd voor de komende tijden, en de be scherming ingeroepen van den H. Jozef, den Patroon onzer vereeniging. Na de H. Mis togen wij naar het R. K. Vereen, gebouw alwaar een heerlijk ont bijt gereed stond. Zoodra de Vice-Praeses gekomen is, nemen alle leden plaats, en na een Zalige Communie gewenscht en na gebeden te hebben, wordt het groote of fensief op de versche cadetjes en krenten brood begonnen. Smakelijk worden zij verorberd. De Senior vindt het nu een welkome ge legenheid eenige hartelijke woorden van dank te brengen aan den Vice-Praeses, voor het vele, wat hij gedaan heeft voor onze vereeniging. Uw werklust is onover troffen. Door uw groote activiteit zijn het lustrumfeest, de tentoonstelling en de prijsvraag, schitterend geslaagd. Op de wekelijksche bijeenkomst zorgde u voor leerzame en interessante onderwerpen, zoo wel op godsdienstig als maatschappelijk terrein. Deze verscheidenheid maakte het bijzonder aantrekkelijk. Ook den Pastoor dank voor z'n financieele en moreele steun. Tenslotte vraagt de Senior een extra ge bed van den Vice-Praeses voor de gezel len in de komende maanden. Dan is aan de beurt de uitdeeling van de prijzen van de gehouden wedstrijden in het afgeloopen seizoen. De meest be langrijkste competitie is die wel van „Ken uw Kerk". Over dit onderwerp zijn drie lezingen gehouden, en naar aanleiding hier van zijn een serie vragen gesteld, die ter beantwoording werden gegeven aan de le den. Een dertigtal leden hadden aan deze wedstrijd deelgenomen. De volgende hee ren hebben het meest aantal punten be haald: Jac. Zwirs, A. W. v. d. Hoorn, B. Zwirs, A. P. Kroft, W. v. d. Hoorn, C. Pie- terse, Jac. v. Kessel, J. Hartveld, E. Kroft, J. Hoogervorst. De prijzen bestonden uit mooie boek werken en missaals. De Vice-Praeses deel de nog mede, dat een volgende keer een mooie prijs zal verloot worden onder hen, die niet het vereischte aantal punten heb ben behaald. Om een dergelijke prijsvraag levendig te houden, is dit een heel goede methode. De kampioenen van het schieten zijn: J. v. d. Vlugt, H. Kroft, B. v. Emmerik. Tafel-tennis: A. Otto, Th. v. Straalen, Cor Hoogervorst. Pandoeren: H. Valentijn, P. v. d. Vlugt, J. Ouwerkerk. Jassen: C. HolscherJ. Ouwerkerk, Jac. FransenJ. Verlaan, Jac. v. KesselP. Egberts. Dammen: A. Hartveld, Adr. Otto, Cor Hoogervorst. Deze prijzen bestonden uit sigaren. Zooals gebruikelijk worden spontaan een paar Gezellen-liedjes gezongen met nog een paar populaire nummers, en dan is het einde daar. De vice-Praeses dankt de Gezellen voor hun pleizierige samenwerking en spoort hen toch vooral aan de onderlinge band vast te houden in de zomermaanden. Moge op de maandelijksche bijeenkomst en de Congregatie niet te vergeten, de belang stelling even groot zijn als heden morgen. Hierna volgt sluiting. Gesterkt gingen wij huiswaarts, met moed en energie vatten wij onze taak op, wijzende op hetgeen zoo fijn is neerge schreven in een der boekjes van de Ge zellenvereeniging „de mensch, die arbeidt in het economisch leven, hetzij hij werk gever of werknemer is, moet zijn arbeid opvatten als een opdracht hem door God in de volksgemeenschap geschonken". ZOETERMEER. Gemeenteraadsverkiezing. Door de A.-R. Kiesvereeniging zijn de volgende candidaten gesteld voor den gemeente raad. 1. N. G. Schud (aftr.), 2. G. P. Roos (aftr.), 3. N. van der Spek, 4. J. Hoogendam (aftr.), 5. P. Vermeer, 6. J. M. Boom, 7. J. van Doornen, 8. J. Brinkers, 9. A. Kalis vaart. Fietser tegen auto gebotst. Op den Voorweg alhier had Zaterdagmiddag plm. 3 uur een ernstig ongeval plaats. Een twee tal jongens, de 12-jarige J. V. en de 9-ja- rige N. S., zaten beide op één fiets, rij dende in de richting van de woning van eerstgenoemde. De bestuurder J. N. was door de last op de achterbagagedrager geen meester over zijn stuur. Daarbij hingen aan het stuur van het rijwiel een paar klompen en een paar schoenen. Op een ge geven moment geraakte de knieën van den bestuurder van de fiets bekneld tusschen het stuur, waarop hij kwam te vallen. Op hetzelfde oogenblik kwam him een auto tegemoet gereden, bestuurd door C. J. uit Veur. Hoewel deze de auto onmiddellijk tot staan bracht kon hij niet verhinderen, dat hij de beide jongens aanreed. Beide jongens werden verwond, J. V. zoo ernstig, dat hij per ziekenauto naar St. Antonius- hove te Voorburg is overgebracht. De 9-ja rige A. S. bekwam een hoofdwonde en ontvelde beenen. De dokters Palte en Steur, alsmede de wijkverpleegster ver leenden de eerste hulp. Onder leiding van den burgemeester werd een onderzoek in gesteld. HOOGMADE Hanze. De afd. HoogmadeRijpwete- ringOud Ade van de Hanze hield in het café Witteman een ledenvergadering. De voorzitter, de heer Bank, opende de verga dering met den chr. groet en heette allen welkom, in zonder den weleerw. heer Burcksen, kapelaan te Hoogmade. Spr. be treurde de geringe opkomst van Rijpwete- ring, dat, buiten het bestuur, slechts met één lid aanwezig is, en dat nog wel ter wijl zulk een belangrijke agenda ter be handeling gereed ligt. Door den secretaris, den heer H. Beelen, werden de notulen gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd door den voorz de weleerw. heer Burcksen met toepasselijke woorden als geestel. adviseur geinstalleerd. De geestel. adviseur dankte voor de woorden tot hem gericht en sprak den wensch uit, dat hij met de afd. lang zal mogen samenwerken. Onder de ingekomen stukken waren eenige mededeelingen van het hoofdbe stuur over de vakbonden met hun instel lingen en contributie-voorwaarden, die be sproken werden. Medegedeeld werd, dat weer drie nieu we leden zich hadden laten inschrijven. Vervolgens werd de agenda voor de centrale raadsvergadering, die op 15 Mei a.s. wordt gehouden te Rotterdam, behan deld. De voorstellen werden besproken. Met het voorstel Castricum en de voorstel len 6 en 8 van Rijswijk kon de vergade ring meegaan, terwijl voor de andere voor stellen vrij mandaat werd gegeven. Er zal tegen het voorstel-Leiden gestemd worden. Tot afgevaardigde werd behalve de voor zitter, gekozen de heer H. Beelen en tot plaatsvervangers de heeren J. J. Kaptein, C. v. d. Geest, J. Vrijburg. De geestel. ad viseur en verschillende leden zullen ook deze vergadering bijwonen. Na rondvraag sluiting der vergadering. ZILK. Kind te water. Toen de heer S. K. op het land aan het werk was, zag hij tot zijn groote schrik, in een nabij gelegen sloot, een kinderhand boven water komen. Hij bedacht zich geen moment, liep gekleed te water en had het genoegen den drenkeling een 4-jarig zoontje van den heer A. v. S. uit het water te halen en van een wissen dood te redden. De keline was in een onbewaakt oogen blik te water geraakt en had niet om hulp geroepen, zoodat zijn redding slechts een toeval was. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN Aanrijding. Zaterdagmiddag werd het 6-jarig dochtertje van v. L. uit de Toren- straat aangereden door een auto, doordat het kind plotseling van achter een stil staande auto de straat overliep. Zij werd binnengedragen in het St. Josephgesticht, alwaar dr. H. de eerste hulp verleende. Het kind bleek schaafwonde aan 't hoofd en handen te hebben bekomen. Den be stuurder treft geen schuld. BOSKOOP. Personalia. De heer C. Brakman, lee- raar aan de Rijkstuinbouwschool, alhier, is benoemd tot bedrijfsconsulent voor den Land- en tuinbouw in het bijz. voor de provincies Noord- en Zuid-Holland met standplaats Haarlem. Geboren: Teunis z. van G. van Veen en D. Goudkade. Mina Adriana Chris tina d. van H. W. Hardijzer en A. H. Hard- ijzer. Getrouwd: D. van Rijs 29 j. en A. Kranenburg 26 j. Overleden: Leendert van Lint 69 j. Willem van Dam 62 j. WOERDEN Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren had de samenstelling plaats van de lijst der R.K. Staatspartij voor de gemeen teraadsverkiezing. Meer dan 600 kiezers, (een record-aantal) brachten hun stem uit. De samenstelilng der lijst is aldus: 1. J. Lunenburg 2010 p., 2. C. Snel 1795 p., 3. J. J. Ruys 1373 j., 4. J. de Kruiff 1189 p., 5 A. Smits 1077 p., 6. A. Beving 986 p. 7. J. Theunissen 399 p., 8. A. Vergeer 240 p. Twee van de vier zittende raadsleden zullen dus niet meer terugkeeren, n.l. de heeren Smits en mr. A. v. d. Bosch. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 13. Toen onze vrienden een paar dagen in den trein had den gezeten zei Piet opeens: Zeg Drein, zouden we hier maar niet eens uitgaan. We zullen wel zoo ongeveer in de goede richting zijn. Nauwelijks stond de trein stil of ze stapten uit. „Hallo, meneer", zeiden ze tegen den stations chef, waar zijn we?" Maar daar de chef hen eerst in het Grieksch en daarna in het Arabisch antwoordde, wei-den ze niet veel wijzer. 14. Kalmpjes doolden ze naar buiten en overlegden waar ze zouden kunnen slapen. Opeens werd hun aandacht ge trokken door een bord, waarop stond: „Siuhet 't raan". „Dat is Grieksch", verklaarde Piet Prikkel en dat beteekent „Naar 't tehuis". Laten we maar eens gaan kijken, misschien kunnen we daar slapen."

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11