MAANDAG 13 MEI 1935 GEMENGDE BERICHTEN AUTOBOTSING BIJ HEUKELOM. Vijf gewonden. Bij Heukelom op den Rijksweg Venlo Nijmegen heeft een botsing plaats gehad t'.sschen een personenauto en een vracht auto. In beide wagens hadden marktkoop lieden plaats genomen. Door de botsing geraakten zoowel de personen- als de vrachtauto va nhet weg dek; zij kwamen terecht op het vier meter lager gelegen bouwland. Vijf van de in zittenden liepen min of meer ernstige ver wondingen op. De eerste geneeskundige hulp werd verleend door een dokter uit Af- ferden en twee toevallig passerende artsen. Zij achtten overbrenging naar een zieken huis te Nijmegen noodig. Intusschen be staat voor geen der gewonden levensge vaar. De beide auto's zijn aanzienlijk geha vend. AUTO-BOTSING ONDER HALFWEG. Twee gewonden. Zaterdagmiddag is op den Rijksstraat weg tusschen Halfweg en Amsterdam ter hoogte van de Ijsbaan een ernstige auto botsing gebeurd, waarbij twee dames wer den gewond. In de richting Halfweg reed een vracht auto van de firma van der Puik te Hilver sum, welke werd bestuurd door den chauf feur C. Venhorst. Deze wilde een voor hem rijdenden luxe auto voorbijrijden en gaf aan een achter hem aankomenden luxe auto teeken, dat hij wat meer naar het midden van den weg ging uitwijken. Desondanks trachtte laatstgenoemde auto den vrachtauto toch nog voorbij te rijden. In dezen auto waren 3 personen geze ten. Bij het voorbijrijden geraakte de pas- seerende luxe-auto in den berm van den weg. schoot daarna wederom dwars over den weg en de eerste trambaan heen tegen een juist uit de richting Sloterdijk nade renden tramtrein van de N. Z. H. Tram weg Maatschappij op, waarvan de wagen eerst van voren en daarna van achteren een geweldigen klap kreeg. De auto sloeg toen eenige malen over den kop en rolde als het ware over den weg, daarbij den vrachtauto van de firma van der Puik aan den kant van den weg duwende. Toen na al deze manoeuvres die inzitten den van den luxe auto. waarvoor het erg ste werd gevreesd, uit hun benarde positie konden wnrden bevrijd, bleek, dat deze er gelet op de hevigheid van de aanrijdin gen wonder boven wonder bijzonder goed waren afgekomen. Het bleek, dat een persoon een sleutel been had gebroken, terwijl een andere in zittende een gebroken'linkerbovenarm had opgeloopen, terwijl beiden nog verschillen de snij wonden hadden bekomen. De be stuurder bieei ongedeerd. De luxe-auto werd nagenoeg geheel ver nield. De vrachtauto daareritegen bekwam slechts geringe schade, terwijl de bestuur der ongedeerd bleef. BOTSING TUSSCHEN MOTORRIJDER EN AUTO. Gistermiddag om half zes reed de 27-ja- rige motorrijder B. BronkhorstLeyts uit Breda op den rijksweg van Laren naar Bussum .Ter hoogte van het kruispunt Crailo naderde in volle vaart een auto uit Amsterdam, die aldaar het kruispunt over stak. Volgens ooggetuigen zou de automo bilist daarbij geen richting hebben aange geven, zoodat de motorrijder in de mee ning verkeerde, dat hij den nieuwen rijks weg naar Laren zou volgen. Een hevige bot sing volgde. B. bekwam een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding. Hij is naar de Majellastichting te Bussum ver voerd. De automobilist bleef ongedeerd. De auto en de motor wérden zwaar geha vend. DEKEN H. VAN DER WAARDEN ERNSTIG GEWOND. Zaterdagnacht is op den weg tusschen Bothen en Holte een auto tegen een boom gereden,- waarschijnlijk doordat er een voorwiel is afgeloopen. De inzittende, De ken H. v. d. Waarden, pastoor te Almelo, liep groote vleeschwonden op en heeft waarschijnlijk een hersenschudding beko men. De chauffeur Hagelen kwam met den schrik vrij. De auto werd zeer zwaar be schadigd. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK TE VEENENDAAL. Nabij Renswoude is Zaterdagmiddag te ongeveer half drie een motorrijwiel in een bocht van den weg in valle vaart tegen een boom gereden. De bestuurder zoowel als degene, die op de duo had plaats geno men, werden ernstig gewond overgebracht naar het R.-K. ziekenhuis te Amersfoort. De toestand van een hunner is zorgwek kend. DOOR EEN VITRINE GEREDEN. Zaterdagmiddag is de motorrijder M. Hendriks te Weert met groote vaart door de vitrine van het hotel „Juliana" gere den. Hij liep ernstige hofdwonden op en werd bewusteloos in het hotel binnenge dragen, waar hem de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Zijn toestand is ern stig. VAN EEN ZANDTREIN GEVALLEN. Een 9-jarig jongetje uit de Boisotstraat te Utrecht, dat Zaterdag van een rijdenden zandtrein was gevallen en daarbij be kneld geraakt was tusschen twee kipkar retjes, is Zondagmorgen waarschijnlijk ten gevolge van inwendige bloedingen, over leden. GAS VERSTIKKING TE GRONINGEN. Zaterdagmiddag is de 78-jarige J. v. d. Veen, wonende aar den Meeuwder weg te Groningen door gasverstikking om het le ven gekomen. De oude man woonde alleen en had een te ruimen gasslang aan het toe stel verbonden, waardoor hij bewusteloos geraakte en overleed. CONSTERNATIE IN EEN KERK. Zwaarmoedige pleegt een aanslag op zichzelf. Gistermorgen is in de R. K. Kerk aan het Kamperfoelieplein te Den Haag tijdens de hoogmis groote consternatie verwekt door het lossen van een schot uit een revol ver. Achter in de kerk stond een man, die 't wapen op zichzelf had gericht en afgescho ten. Hij was ernstig in het hoofd getroffen en zakte ineen. Het bleek te zijn een 63- jarige gepensioneerde brigadier van poli tie, die aan zwaarmoedigheid leed. Des wege is hij ook verpleegd in de Ramaer- kliniek. BOERDERIJ IN VLAMMEN. Zaterdagmorgen om elf uur brak brand uit in de boerderij var den heer v. Hees- wijk, gelegen aan de Heyhoekstraat te Oss. De brand werd aangwakkerd door een krachtigeh wind en laaide aanstonds fel op, zoodat om liggende boerderijen, met riet gedekt, groot gevaar liepen. Een dezer boerderijen vatte vlam, doch de brandweer wist door krachtdadig optreden erger te voorkomen. De woning van den heer v. Heeswijk brandde geheel uit. De oorzaak van den brand is niet be kend. Verzekering dekt de schade. WOONH^TIS AFGEBRAND. Gistermorgen omstreeks 12 uur be merkte een voorbijganger, dat uit het dak van de woning van den heer v. d. Steen in de Mispelhoefstraat 8 te Eindhoven vlammen sloegen. Onmiddellijk waar- DE LEIDSCHE COURANT UIT DE OMGEVING KATWIJK. Gemeenteraadsverkiezing. Er komt steeds meer animo voor de raadszetels. Bij al de opgesomde lijsten kunnen we thans nog vermelden een candidatenlijst, samen gesteld door de S. D. A. P. Deze lijst luidt: 1. C. v. Rs. 2. M. v. 't Woud. 3. J. C. Zwa nenburg, 4. J. Klok, 5. J. Koekebakker. In een ledenvergadering van de Chr. D. U. is de volgende candidatenlijst voor de raadsverkiezing vastgesteld: 1. P. Guyt. 2. J. G. Schoneveld, 3. P. Plokker, 4. J. Hoek, 5. A. de Best. 6. W. v. d. Bent. 7. W. v. d. Luyt, 8. M. Gouka. Naar we vernemen zal nog een can didatenlijst worden ingeleverd van de z.g. „Wilde partij". Men meldt ons, dat No. 1 hierop zal zijn de heer v. d. Marei, No. 2 de heer C. Korpelshoek Czn. Staking opgeheven. De bouwvakpa troons en de bouwvakarbeiders hebben be sloten het werk in de bouwvakken heden, Maandag, weer te beginnen. Katwijk zal van de 3e klasse A overgaan in de 3de klasse B, waardoor het uurloon der bouw vakarbeiders wordt vastgesteld op 52 cent. De andere bepalingen van vroeger zullen allen bestendigd blijven. Deze staking heeft nu juist twee weken geduurd. Op en kele particuleire bouwwerken is echter toch doorgewerkt. LISSE. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen is door de Chr. Hist. Kiesver- eeniging de volgende candidatenlijst sa mengesteld voor de as. raadsverkiezing, t.w. 1. A. Tibboel, 2. Jac. Kingma (aftr.), 3. N. Nieuwenhuis, 4. W. Goldberg; 5. W. Blitterswijk Hzn., 6. P. Boot; 7. M. de Graaf, 8. C. van Parijs en 9. P. Jongeboer. De heer A. Verduyn, aftredend lid dezer partij stelde zich niet meer herkiesbaar. De Staatkundig Gereformeerde Partij zal uitkomen: 1. G. Tromp (aftr.), 2. C. J. Se- Tromp (aftr.), 2. C. J. Segers, 3. B. Ab- bink, 4. T. de Haan, 5. Jac. Kooijman, 6. G. Nieuwenhuis Ezn. Eerste lustrum K.J.M.V. Op feestelijke wijze herdacht de K.J.M.V. haar 5-jarig bestaan. Dit feit werd allereerst kerkelijk gevierd. Des morgens werd tot intentie der leden een H. Mis opgedragen, met Alg. H. Communie. Des avonds vond een plech tig danklof plaats met een korte toespraak van den oud-moderator, den zeereerw. heer H. W. Agterof, thans secretaris van het bis dom. Om half acht had des avonds in het patronaatsgebouw de groote feestavond plaats, waar als spreker op zou treden de zeereerw. pater Borromeus de Greeve. O. F. M. Onder de talrijke genoodigden merk ten we op Pastoor Thdmann, de eerw. heer Agterof, de eerw. moderator kap. Kuipers. De groote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld, met ouders der leden, do nateurs en andere belangstellenden. De opening geschiedde door den voorz.. den heer J. W. Floor, waarna het woord werd gegeven aan den zeereerw. pater Borromeus de Greeve, die in een enthou siaste rede het doel der K.J.M.V. schetste. De jonge man wordt bestormd door veler lei moderne dwalingen. De K.J.M.V. vormt den jongeman tot een strijder voor Chris tus. Geve God, dat de vereeniging moge bloeien en groeien in deze parochie, op dat mannen gevormd zullen worden met een hooge levensopvatting en gedegen le vensernst. Het dankbaar applaus was een bewijs, dat het gesprokene weerklank had gevonden. De voorz. dankte pater Borromeus voor schuwde hij de bewoners. Op dat oogen- blig bevond zich alleen de vrouf met haar 10 kleine kinderen in het huis. Zij spoed de zich met haar kroost ijlings naar bui ten. De inmiddels gewaarschuwde brand weer was snel ter plaatse, doch het vuur had zich toen reeds door het geheele huis verspreid, zoodat zij niet kon verhinderen, dat dit geheel een prooi der vlammen werd. Verzekering dekt de schade. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 11) Wadham stond op, opende een kist en haalde een sigarenkistje te voorschijn. „Wilt u een sigaar?" „Dank u, ik prefereer deze sigaret." „We hadden het over deze Dexamenos. Ik kan u niet zeggen, hoe uw bezoek me interesseert. In den tijd van keizer Augus tus werd elk beschaafd man geacht de schoonheid en waarde van zulke steenen te beseffen. Ik vrees, dat we heden minder ver zijn. Is het onbeleefd als ik zeg, dat u voor den eigenaar van zulk een wereld- beroemden steen wonderbaarlijk slecht op de hoogte bent?" De autocratische Anthony Trent vond het allesbehalve prettig zich te laten zeggen, dat hij slecht op de hoogte was, terwijl hij juist op het gebied van kunst zoo goed thuis was. Maar de ander had hem te pak ken en hij kon slechts toegeven. Wadham:s houding vervulde hem met een vage on rust. ,.U kan ik niet overbluffen", stemde hij gul toe. „Wie was de volgende eigenaar?" Wadham gaf geen rechtstreeks ant woord. „Eigenaardig, hoe de familie Laun- ceston dit ding bewaard heeft toen ze tij dens het Regentschap bijna al hun bezit tingen offerden aan den vierden George. Tot voor twee jaar was de steen in hun bezit." „En wat gebeurde er toen?" „Bewonderenswaardige onschuld", merk te Wadham op. „Hij heeft er geen idee van, hoe de markies de steen kwijtraakte." Rustig opende Wadham het sigarenkistje, maar in plaats van honderd Havanna's bleek dit nu een revolver te bevatten. En Gritffith Wadham richtte deze op den man tegenover hem. Zijn hand was vast. 't Leek wel, of de conservator schik in het geval had. „Handen hoog!" snauwde hij, even kort als welke filmheld ook. Anthony Trent gehoorzaamde. Hij zag in de loopen het doffe lood der kogels. Weer stand bieden ware dwaasheid. Hij kleurde van toorn en vroeg zich af, of alle verza melaars gek waren en doodende wapens uit sigarenkistjes haalden. „Wat heeft dit te beteekenen?" riep hy. „Enkel, dat ik korte metten maak met den man, die een ouden lord vermoordde voor deze steen en hier kwam probeeren mijn vertrouwen te winnen en me zoo te ruineeren. Al twee jaar wacht ik op je, vriend. Ik wist wel, dat je er op rekende, dat meneer Piergan vroeg of laat je er voor betalen zou." „Belachelijk", protesteerde Trent. „Ik zag deze steen een paar dagen geleden voor het eerst en kan mijn bona fides ge makkelijk genoeg bewijzen." „Niet aan mij", zei Wadham rustig. „Als u hen kunt overtuigen bent u gelukkig. Het was een Amerikaan, die den markies bestal en vermoordde. U bent de bezitter en komt uit de Vereenigde Staten. Dat is aanwijzing genoeg om u te verzoeken, uw handen niet te laten zakken. Er is een belooning van duizend pond, misschien wel meer, uitgeloofd voor den moordenaar en die Dexamenos heb ik altijd willen heb ben. Verroer u alstublieft niet misschien betalen ze niet voor een dooden moorde naar." Trent's kalmte was slechts geveinsd. Een dergelijke ontvangst had hij geen moment verwacht. Zou dit „Meisje met water kruik" hem in het ongeluk storten, terwijl hij zonder eenig misdadig motief het avon tuur Garland begonnen was? Wanhoop maakte hem heftig. „Idioot! Zie je niet in, dat de steen in de laatste twee jaar wel zesmaal van eige naar verwisseld kan zijn?" „Ik laat me niet vangen", hernam Wad ham. „Het heeft me dikwijls verbaasd, dat wij, die zooveel kostbare dingen hier heb ben, verschoond bleven van het bezoek van heeren van uw slag. U moet toegeven, dat het handig van me wel om een revolver te verbergen in een sigarenkistje." „Kan zijn", gromde Trent, „maar wan neer kan ik mijn handen laten zakken? Het is verwenscht vermoeiend ze zoo om hoog te houden. Vindt u het eigenlijk niet onredelijk meneer Wadham dat u me dreigt zonder zelfs naar een verklaring te willen luisteren?" „Zoover ik weet hebt u nog geen ver klaring gegeven. Van uw standpunt is het misschien onredelijk, maar van mijn stand punt is het heel verstandig. Als ik me ver gis, zal ik u mijn diepste verontschuldigin gen aanbieden. Als ik gelijk heb, verdien ik duizend pond. Het woord „bloedgeld" is me steeds onsympathiek geweest, maar niettemin zal ik het aannemen. En als we openhartig moeten zijn, zal ik openhartig wezen. Ik stel geen vertrouwen in u. U bent té beminnelijk, té welbespraakt, té UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 14 Mei. Huizen. 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 9.30 Hoogmis uit de St. Canisiuskerk te Nijmegen. 10.45 Gramofoon. 12.15 Lunchconcert door het KRO-orkest 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Afgestaan aan de H.IR.O. 5.10 Gramofoon en KRO-boys. 7.15 „De nationale reclasseeringsdag' door prof. mr. Pompe. 7.35 Gramofoon. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht, m. m. v. solisten op klavier, viool en cello. 9.00 Internat. Sportrevue. 9.30 Aansluiting met Heek te Amsterdam en gramofoon. (10.30 Vaz Dias). 11.15 Gramofoon. Hilversum, 301 M. 8.00 Gram.pl. 9.40 Vioolrecital. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Gram.pl. 11.00 Causerie. 11.30 Orgelconcert 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, en Gram.pl. I.40 Pianorecital. 2.00 Omroeporkest 3.004.00 Kniples. 4.15 Gram.pl. en Bij bel vertelling. 6.00 De AVRO-Decibels. 6.50 Het Lyra-Trio. 7.30 Causerie. 8.00 Vaz Dias, waarna de Weesche Ope rette, concert m. m. v. solisten o.a. Maria Eisner), koor v. d. Opera-Vereen, en het Omroeporkest. 9.20 Causerie. 9.45 Het Verst. Omroeporkest. 10.30 Fransch Cabaretprogramma (Gr.pl.). II.00 Vaz Dias, waarna Majo Marco's Dansorkest Droitwich, 1500 M. 10.2Q Orgelspel. 11.35 Het O. Lampe Sextet. 12.20 J. Muscant en zijn orkest. 3.40 Trioconcert. 4.35 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans. 5.50 Bach-concert. 7.50 De „White Coons", in hun repertoire. 9.40 BBC-orkest. 10.3511.20 Lew Stone en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 11.35 Orkestconcert. 6.50 Concert 8.05 „La gazette de Montmartre", gevar. programma. 9.55 Dansmuziek. zijn geestdriftig betoog en hoopte dat het gesprokene bij het gehoor moge zijn in geslagen. Vervolgens trad op de tooneelvereeni ging van de K.J.M.V. onder leiding van den heer Anton Zweers met het le'eken- spel: „De klucht van den gehangene met den koorde" van Henri Ghéon. Na een korte uiteenzetting van het stuk door ka pelaan Kuipers, werd met de opvoering begonnen. Het moeilijke stuk werd mooi vertolkt. Aan alle dilettanten, een woord van lof voor het goede spel en niet min der een woord van lof aan Anton Sweers voor de artistieke leiding. Pastoor Sentenie heeft aan het einde van dit stuk den dilettanten dank gebracht voor deze uitvoering. Met dezen avond is het eerste lustrum van de K.J.M.V. waardig gevierd. Nat. Reclasseeringsraad. Evenals in andere plaatsen zal in deze gemeente op 18 Mei as. een openbare colecte worden ge- goedgekleed en uitgerust met een wonder baarlijk innemenden en ontwapenden glim lach. U voldoet aan alle essentieele eischen voor een eerste klasse misdadiger. Ik twij fel er niet aan of u hebt met den mar-f kies van Launceston gedineerd op den avond dat u hem vermoordde en hem inge palmd met uw voorname manieren. Laat ik u er aan herinneern, als uw spieren pijn doen, dat mijn schedel niet dikker is dan de zijne was en uw armen nu wel niet zwakker zullen zijn dan toen ze zijn sche del verbrijzelden." „De heele wereld zal u uitlachen", riep Trent woedend. „U zult uw betrekking hier kwijtraken. Piergan is een New-Yor ker en zal geen zot in dienst houden." „Integendeel, bijna al mijn collega's zijn zotten", verklaarde Wadham, „en meneer Piergan zal er zoo'n plezier om hebben, zich slap lachen zooals hij het noemt, dat ik verwacht dat hij me salarisverhooging zal geven. Ik verzoek u, zich over mijn toekomst geen zorgen te maken." Blik en revolver vast op zijn gevangene gericht,, sprak Wadham door de telefoon. „Ben jij daar, Butt? Kom direct op mijn kamer." Butt bleek een mager kereltje te zijn, wiens taak was om het museum te vegen als de bezoekers vertrokken waren. Trent zag met één blik, dat hij van dezen man niets te vreezen had. „Ach, Butt", begon Wadham minzaam, doch triomfantelijk, „hier hebben we een van die moderne misdadigers, geschapen door de moderne literatuur voor hen, die graag griezelen." „Hij heeft een gemeene tronie", riep Butt vurig, „en ik zou niet met 'm alleen dur ven zijn, mener Wadham." „Dat is ook niet noodig. Brigadier Al- DERDE BLAD. - PAG. 10 Kalundborg, 1261 M. ca. 11.2012.50 Concert uit rest. „Wivex". ca. 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Vioolrecital. 8.55 Omroeporkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 11.20 Uit Leipzig: Orkestconcert. 1.35 Pianorecital. 3.20 Zang, hobo en piano. 4.20 Omroeporkest. 7.35 Uit München: Omroeporkest en so listen. 8.20 Dansmuziek door Eysoldt en zijn or kest. Rome, 421 M. 8.10 Cellorecital. 9.10 RadiotooneeL 9.50 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.50 Salonorkest. 12.50—1.20, 4.20, 5.50 en 6.35 Gram.pL 7.20 Saloorkest. 9.3010.20 Gram.pl. 484 M.: 11.50 Russische muziek. 12.501.20 Gram.pl. 4.20 Populair concert. 5.50 Zang. 6.35 Zang. 7.20 Omroeporkest. 8.20 HoorspeL 8.40 Omroeporkest. 9.3010.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Rijkszending „Hans Grimm". 8.20 Duitsche Kalender: Mei. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit München. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschl .sender. 9.20 Keulen. 11.20 Brussel VI. 13.20 Deutschl-sender. 14.20 Kalundborg. 15.20 Keulen. 15.50 Kalundborg. 16.20 Brussel VI. 18.20 Leipzig. 20.20 Keulen. 21.20 Parijs Radio. 21.50 Leipzig. 23.20 Weenen. 4e Programma 9.35. Londen Reg. 10.20 Droitwich. 13.20 Londen Reg. 16.35 Droitwich. 17.20 diversen. 17.50 Londen Reg. 18.50 Droiitiwich. 19.50 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker, Chef afd. Gem. PI. 19.30 Droitwich. 20.50 Brussel Fr. 21.20 Londen Reg. 23.20 Kalundborg. (Wijzigingen voorbehouden). houden ten behoeve van het reclasseerings- werk. In het plaatselijk comité van aanbeve ling voor deze actie hebben zitting geno men; de edelachtbare heer dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, burgemeester, de heeren D. Blok, F. G. M. Haase, M. de Graaf en A. J. Duymaer van Twist, artsen; de eerw. heeren H. J. Thomann en N. W. Sentenie, pastoors, H. Liglenberg, predi kant der Ger. Gem., A. Ponstein pred. Chr. Kerk, dr. Th. Ruijs, pred. Ger. Kerk, G. Tichlaar, pred. Ned. Herv. Kerk; de hee ren P. Warmerdam, G. Tromp, wethouders. Slagers-vaktentoonstelling. Donder dag, 16 Mei a.s. zal in het café-restaurant „De Nachtegaal", alhier een slagers-vak tentoonstelling worden gehouden. Deze tentoonstelling zal door den burgemeester worden geopend des avonds om half acht. De tentoonstelling is voor het publiek ge opend omstreeks 8 uur. Deze tentoonstel ling gaat uit van de slagers te Lisse en om streken. dridge zal wel in de buurt zijn. De briga dier", deelde Wadham den gevangene me de, „is een athleet uit de winnende ploeg van de Olympische Spelen." Trenx was weer in de greep der Wet. De toestand was wanhopig. Hij had gemeend dat, omdat hij nooit een misdaad had ge pleegd op Engelsch grondgebied, hij in dit land veilig was En hij had voorname vrien den hier, die voor hem instonden. Dit gaf hem een zekere bescherming. Maar als er een onderzoek werd ingesteld, waarin de Amerikaansche politie betrokken werd, zou het slecht met hem afloopen. Mc Walsh van de New-Yorksche politie wist dingen, die, m dit licht bezien, als bewijs zouden kunnen worden beschouwd. En het was niet gemakkelijk te verklaren, hoe hij in 't bezit kwam van de steen, waarom een oude man vermoord was. Het beklaagdenbankje wachtte Anthony Trent! Die Aldridge, waarover de conservator sprak, was stel lig enorm sterk en weerstand zou niets ba ten. En die lachende en spottende Wadham hield een revolver op hem gevestigd. Hij geloofde niet, dat Wadham hem graag zou dooden, maar bij een verdachte beweging zou hy zeker schieten. „Een oogenblik", merkte Trent op, toen Butt zich omdraaide. „U hebt er, hoop ik, aan gedacht, dat ik schadevergoeding zal eischen en krijgen? Bent u bereid, alle ge volgen te dragen?" „Ik zie mezelf al als de held van den dag", antwoordde meneer Wadham. „Ik zal overstelpt worden met huwelijksaan zoeken en mag misschien voor de film spe len. U zult me niet ompraten." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10