UIT DE OMGEVING VRIJDAG 10 MEI 1935 DE IFWSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 EEN DER REIëN UIT HET SPEL „PARCIVAL", in welk verheven en spannend spel vele prachtige tafereelen voorkomen. Voor de uitvoering, die Zondag a.s. in den Leidsch en Schouwburg plaats heeft, zijn nog kaar ten verkrijgbaar Zondag van 12—2 uur aan den Schouwburg, waar men dan te vens plaats kan bespreken, en 's avonds vóór de uitvoering. SCHOOLARTSENDIENST IN DE BLOEMBOLLENSTREEK. District „Hillegom en Omstreken". Het jaarverslag over 1934 van den School- artsendlene■•, van de hand van den School arts verscheen dezer dagen en het is als steeds nutt'.g hieruit enkele gegevens naar voren te orengen. Gezien het feit, dat ruim 8800 kinderen onder dit geneeskundig schooltoezicht vallen, is dit District nog steeds hat grootste in den lande. Waar deze kinderen 49 scholen bevolken, is het den sohoolarts niet mogelijk om dikwijls alle scholen te bezoeken. Hij hecht meer waarde aan het systematisch en volledig onderzoek van bepaalde klassen, n.l. een groep kleu terschoolkinderen, eveneens een groep van de UX. J -schoolkinderen en van de Lagere scholen de kinderen van de le en 7e klasse. By geblekt-n noodzaas krijgen, zoo er tijd voor is, nog meerdere kinderen een beurt. Zoo werden in 1934 2862 kinderen onder zocht, waarvan 2178 volledig. Hiervan wer den er 298 naar den huisarts verwezen voor behandeluig. Groote tabellen worden gegeven over de aantallen en soort van de gevonden afwij kingen. Zoo waren er b.v. op de le klasse Lagere Scnolen 73 met afwijking van het gezichtsvermogen, 39 waren doof, 4 ver dacht op long t.b.c., 84 met houdingsafwij kingen, 33 met breuken (waarvan de mees te de moeder onbekend waren), 11 met platvoeten. Het is niet doenlijk ook maar eenigermaw een uittreksel te maken uit alle cijfers, ook niet uit die der andere groepen. Enkele Korte punten zullen we slechts me- moreeren op 523 kleuters werden er ook 4 verdacht cp t.b.c., 23 hadden een breuk, en 38 een verminderd gezichtsvermogen. Dit laatste neemt met den leeftijd sterk toe: nJ. kleuterschool 7.4%, le kil. L.S. 11.5%, 7e kl. L.S. i8 2% en U.L.O.-sch. 23%. Hetzelf de geldt voor de houdingsafwijkingen. Het aantai kinderen, dat ingeënt op school komt neemt steeds af. Op de le kl. L.S. waren geënt 28.2% en op de Bewaar school 18 54%. (In 1931 waren detze cijfers resp. 64% er 28%), Het streven om meerdere geestelijk ach terlijke kinderen van de voordeelen van het buitengewoon L.O. elders te doen profitee red wordt steeds geremd door financieele moeilijkheden. Dat is wel bijzonder jam mer, als we weten, welke voortreffelijke resultaten in dergelijke apart ingerichte scholen worden bereikt. Een ander gebied' van zorgen zijn de kinderen met besmette lijk hoofdzeer (Favas). Naast laksheid of soms onwu der betreffende ouders speelt ook hier de financieele onmacht een rol. Intusschen heeft de sohoolarts voor de medewerking van de ouders (moeders) niets dan tof en hiermede begint hij zijn jaarverslag. Gemiddeld zijn 95% der moe ders bij het onderzoek aanwezig. En dit juist is voor een goed onderzoek van groot belang. Aan ie hygiëne der schoolgebouwen en meubilair worden in het verslag ook eenige bladzijden besteed. Verschillende verbete ringen moet ten dit jaar worden geconsta teerd. Het versiag eindigt met de woorden: „De veranderingen, welke zich voltrekken in de economische structuur der maatschappij, ook in onze gemeenten, zijn groot. Welke de belangrijkste is, valt hier niet te bespre ken. Maar het allergrootste belang blijft de behartiging der volksgezondheid. Immers de tijden zijn hard. En wanneer zij nog harder worden, zal slechts een in alle ge ledingen gezond volk de moeilijkheden kun nen doorstaan. Moge het den Schoolartsen- dienst gegeven zijn mede te helpen om te behouden hetgeen de laatste decennien voor de volksgezondheid verkregen is". HILLEGOM. Kerkveiling. De Bloembollenveiling ten bate der St. Josephkerk, bracht ruim 1500.— op, vorig jaar beduidend meer. Ook hier helaas de nood der tijden. Verkoopingen. Gisterenavond hadden alhier de volgende verkoopingen plaats: Bij afslag in Hotel Flora ten overstaan van Notaris W. H. van Arke te Haarlem: 1. Het winkelwoonhuis te Hillegom, Meerstraat 26, groot 1.16 A. In bod ge bracht op 5600.— door den heer A. W. Koppers die ook kooper werd. 2. Het woonhuis en winkelwoonhuis met 2 schuren etc. Venneperweg 1229 en 1231 totaal groot 6.85 A. in hoogste bod gebracht op 4000.niet gemijnd. Kooper J. Braaksma te Haarlem. Bij opbod: in hotel Sistermans ten over staan van de Notarissen H. M. Markusse te Leiden en D. Lodder alhier: Het woonhuis no. 31 aan de Beekkade te Hillegom met schuurtje, erf, tuin, groot 4 A. 15 c.A. in hoogste bod gebracht op 1800.door den heer H. Rusman alhier. Ten overstaan van Notaris D. Lodder: Het woonhuis aan de Krochtstraat no. 30 met steenen schuur en erf, groot 1 A. In hoogste bod gebracht op 2250 door A. Craper alhier. Het Burgerwoonhuis aan de Wilhelmina- laan no. 30, groot 1.47 A. In hoogste bod ge bracht op 2750.door Jac. v. Maris te Hillegom. Een Burgerwoonhuis, Burg. Pontstraat 12, groot 1.15 A. Hoogste bieder A. Kaster 3450.—. Een Burgerwoonhuis Burg. Pontstraat 14, groot 1.01 A., hoogste bieder 3250. Een idem, gelegen idem no. 16 groot 1 A. 3300.— C. Carlier. Een idem, gelegen idem no. 18, groot 1.01 A. 3250,B. de Wreedë, Lisse. Een idem, gelegen no. 20, groot 1.01 A., 3250.— dtzelfde. Een idem, gelegen idem no. 22, groot 1.34 A., 3250, P. Noppen Hillegom. Een idem, gelegen idem no. 24, groot 1.20 A., 3200.— H. v. d. Jagt, idem. Een idem, geitgen idem no. 26, groot 94 cA.. f 3200.— Dezelfde. Een idem, gelegen idem no. 28, groot 94 c.A. 3100,W. van Zanten. Een idem, geitgen idem no. 30, groot 93 c.A., 3100, Dezelfde. Een idem, gelegen no 32, groot 93 c.A., 3200, J. W. M. v. d. Bosch, Heemstede. Een idem, gelegen no. 34, groot 1.24 A. 3400.— Dezelfde. Toeslag van alle inzettingen over een week. KATWIJK. Gemeenteraadsverkiezing. Door de leden der pas opgerichte Kiesvereeniging „Algemeen Belang" is niet alleen een be stuur benoemd doch tevens is een candi- datenlijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing samengesteld. Op deze staat als no. 1 de heer C. van Beelen, no. 2 de heer J. de Reus, no. 3 de heer Th. Koekebakker. Als dagelijks bestuur der vereeniging zul len fungeeren de heer Jac. Sosef Voorzitter en de heer Henk de Vries, secretaris. Door de Anti-Rev. Kiesvereeniging te Katwijk aan Zee zijn in de gehouden ver gadering tot candidaten voor de gemeente raadsverkiezing benoemd: No. 1 de heer C. A. Veltkamp aftr., No. 2 C. van Tongeren aftr., no. 3 Cor Parlevliet, no. 4. Nic. S. Parlevliet, no. 5 D. C. van Leeuwen, no. 6 C. van der Plas, no. 7 W. Ouwehand, no. 8 R. van Andel, no. 9 M. C. van der Lee, no. 10 Abr. Ouwehand Rzn. Reclasseering. Een comité van uitvoe ring en een idem van aanbeveling voor den op Zaterdag 18 Mei te houden Nationale Reclasseeringsdag werd gevormd alhier. Het comité van aanbeveling bestaat uit de heeren Mr. W. J. Woldringh van der Hoop, Burgemeester, D. C. O. Boekhoven, Pastoor J. P. Buys, dr. J. Eikelenboom, Notaris H. Eerdbeek, Ds. H. Ingwersen, Ds. H. Meije- ring, D. v. Riessen, Ds. Rutgers, Ds. E. Warmolts. Het comité van uitvoering be staat uit de heeren A. den Dikken, J. Hoi- trust, C. Jonker, D. C. van Leeuwen, Dr. C. Steinz. de functie van voorzitter der tentoonstel lingscommissie heerlegde, zal deze func tie worden vervuld door den heer N. Dol. Vervolgens had de verloting plaats van eenige raskonijrièn en een paar koerdui- ven. Deze verloting gaf nog een saldo van 4.13. Na rondvraag sluiting. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. De Kath. vereeniging voor Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden hield hare ledenvergadering-in- de-bovenzaal van den R.K. Volksbond. De voorz. deelde mede, dat vier nieuwe leden zijn aangeworven. De Beschrijvingsbrief der algemeene vergade- ring, te houden op 12 en 13 Mei a.s. te Am- i sterdam, werd behandeld. Na de bespreking van de aanschaffing van een nieuw vaan- j deel werd besloten op iedere vergadering voor dit doel te collecteeren. Hierna slui ting. Geboren: Agatha Adriana, d. v. J. W. Tulen en A van der Maden. Cornelia Maria, d. v J. P. van Dongen en E. M. van dfer Hulst Martinus Theodorus Arnol- dus, z. v. B. Zeinstra en P. J. Laarakker. Ella Wuhelmina Theresia, d. v. N. van Graven en B. M. van Ruilen. Ondertrouwd: A. van 't Voort, 21 jaar, te Haarlemmermeer met H. Abbink, 21 jaar, te Lisse. F. G. Baarts, 25 jaar, te Lisse, met C M. Mesman, 23 jaar, te Haar lemmermeer J. Schrier, 24 jaar, te Lisse met J. M'.tiertreiner, 24 jaar, te Haarlem mermeer. H. C. oen Haan, 25 jaar te Rijnsburg n et J. W. Overduin, 21 jaar, te Lisse. G e t r o u w d: J. C. Heemskerk te Noord wij kerhout met A. P. Mens te iLsse. W. A. de Groot te Hillegom met C. Goedemans te Lisse. A. A. van Kampen te Voorhout met J. E. Berbee te Lisse Gevestigd: H. C. Hulzebos en gezin uit Nieuwkoop; G. Bakker uit den Helder; W. van Woersem uit Leiden; C. A. Warmer dam uit Noord wijk. Vertrekken: M. I. Schilder naar Noord wij kernout; J. M. Tolido naar War mond; B. Dubzeldam en gezin naar Hille gom; J. OLe naar Stomp wijk; C. A. van der Meer naar Hillegom; G. J. Hogerwerf naar Leiden. wederzijds voor zorg te dragen, dat tus- schen de uitvoeringen van beide vereeni- gingen een redelijke termijn ligt, zoodat men elkander geen onnoodige concurrentie aandoet. Overigens twijfelde hij er niet aan,' dat ook van de zijde van Majella ten deze medewerking zou worden verleend. De regisseur, de heer J. H. Vesseur sprak een opwekkend woord. SASSENHEIM Personalia. De commies der directe belastingen W. Verhoeven is van Voorhout naar hier verplaatst. De Klapbrug. Met ingang van heden is de doorvaartruimte van de Klapbrug opengesteld en binnen enkele dagen zal het verkeer over het tweede gedeelte heen kunnen. Ook de tram krijgt weer zijn oude plaats, waarmede de gevaarlijke bochten zullen verwijderd zijn. Het werk is hier mede een maand vroeger klaar dan werd gedacht. Rectificatie. In het bericht afslag van Kupershof is niet vermeld, dat kooper B. Jansen op 1000 heeft afgemijnde dus kooper is voor ƒ7000. Geboren: Neeltje, d. v. M. J. van Diest en M. A. van Wel. Albert, z. v. W. Wil- lemsen en M J. van Stuivenberg. Agatha Josephe Maria, d. v. J. J. Alkemade en E. M. Kok. Ondertrouwd: W. J. van der Steen, 26 j. en C M. Dannijs, 23 j. J. van Leeu wen 30 j. er M. D. van Lierop 42 j. B. J. van Schie 26 j. en C. W. J. Meijer 23 j. Ingekomen: W. Kooij, v, Heemstra straat 25, van Harlingen; D. Luijk, v. Heem- straatstraai 36, van Haarlemmermeer. Vertr jkken: J. A. van der Geest, naar Voorhout; J. Th. van der Ven, naar Hazerswouoe; P. de Haan, naar Achtkars- pelen; A. van Loo naar Hillegom. TER-AAR. Middenstandsvereeniging.In het R.K. Ver.gebouw werd een ledenvergadering ge houden van de R.K. Middenstandsvereeni- ginig, alwaar de heer J. Valentijn voorzat. Mededeeling wordt gedaan, dat de Commis sie van bijstand spoedig een feit zal zijn. Voorts werd medegedeeld, dat de heeren Otto en Ver-hoef zich hebben laten inschrij ven als leden der vereeniging. Een zeer bi- zonder e aandacht vraagt de voorz. voor de mooie propagandaplaten met tevens de aan sporing, dat iedere Middenstander deze plaat zal bevestigen op een punt, waar zij het meeste effect geeft. Het veertien- daagsch tijdschrift „Bouwen en streven" wondt warm aanbevolen. De propaganda- club zal aanstonds trachten alle midden standers als abonné te krijgen. Met alge- ke uiteenzetting gehad te hebben over de werkwijze van een dergelijk fonds. De bij drage is vrijwillig. De commissie die de verdere werkzaamheden op zich neemt be staat uit: de Geestelijk Adviseur, voorz., A. Bontje, P. Otto en G. Ver hoef. Bij de be noeming afgevaardigde voor de 53ste Alge meene Vergadering werd aangenomen deze over te laten aan het bestuur. Het belangrijkste punt der agenda n.l. bespreking crediet-beperking werd nu in behandeling gebracht. Het voorloopig plan van het bestuur om tot een dergelijke maatregel over te gaan, deelt de voorz. mede. De verschillende groepen, timmer lieden, winkeliers, schilders, enz. moeten met elkander in overleg treden en dan de noodige bepalingen maken inzake het cre- diet geven. Lang en breed werd over dit gewichtig punt van gedachten gewisseld en sterk kwam naar voren, dat het ont breekt aan vertrouwen bij de Middenstan ders onderling. Tenslotte stemden de leden er unaniem mee in deze zaak op de eerst volgende bijeenkomst ernstig onder de loupe te nemen, en dan regelingen te tref fen, aanpassend bij den plaatselijken toe stand. Hierna sluiting. Geboren: Adrianus Cornelis Gerar- dus, zoon van W. M. v. d. Boogaardv. d. Pijl Hendrikus Johannes, zoon van G. PieterseCasteleijnArie, zoon van W. Verkerkv. d. Laken Henricus Theodo rus, zoon van A. van Lammerenv. Straa- len Jacobus Maria, zoon van M. A. Stigterde Wit Cornelis, zoon van J. ZevenhovenKeij zer. Ondertrouwd: M. de Jong, 23 jaar en C. C. van Rossenberg, 21 jaar C. Meerloo, 26 jaar en P. A. Molhoek, 26 jaar. Getrouwd: T. Bos, 24 jaar en N. Boer, 24 jaar A. Sanders 23 jaar en J. C. M. Bouwmeester 21 jaar. Gevestigd: A. Voordouw van Alphen a. d. Rijn W. C. Roest van Nieuwveen G. Koeleman van Baexem M. W. Kok van Uithoorn R. Nauta van Achtkarspe- len C. C. van Rossenberg van Amster dam K. Vis van Woubrugge J. A. Dijkhuizen van Gouda A. v. d. Star van Alphen aan den Rijn. Vertrokken P. C. Verlaan. naar Lei den C. J. Keet naar Egmond aan Zee H. J. den Hartog naar Alphen aan den Rijn J. Rossenberg naar Nieuwveen M. L. Hendrikse naar Uithoorn M. E. v. d. Meer naar Rotterdam, J. J. Bosland naar Voorhout. VOORSCHOTEN Autotocht met de ouden van dagen. Het was wel wat vroeger dan andere ja ren, maar het speciale doel „Flora" te Heemstede was oorzaak, dat Donderdag de feestdag was voor de ouden van dagen uit déze gemeente. Het comité had weder om vele moeilijkheden overwonnen, ge wikt en gewogen om toch maar alles zoo goed mogelijk te doen verloopen en de laatste dagen nog als eens gesproken over de veranderingen van temperatuur en weer. Maar ziet! Donderdagmiddag, een prach tige blauwe hemel, stralende zonneschijn en omstreeks half één, de Voorstraat een perkeerterrein vol auto's met blijde ge zichten en druk gedoe. Er werd afscheid genomen van familieleden en kennissen, alsof 't een buitenlandsche reis betrof, waarbij echter de aandoening achterwege bleef. Alleen maar blijdschap en vreug de. Uitgeleide gedaan door nagenoeg de geheele gemeente, trokken 40 auto's in de richting Heemstede. Er werd gereden via het Haagsche Schouw door de bollen streek naar Groenendaal, waar een oogen- blik werd gepauzeerd en iets werd ge bruikt. Van Groehendaal werd naar de toegang van het tentoonstellingsterrein ge reden, waar yoor degenen, die slecht ter been waren, zieken wagentjes gereed ston den om over het terrein gereden te wor den. Er waren natuurlijk vele oudjes van het vak aanwezig en dan kon men genie ten van de vele verha^n over c,v -n soorten. In alle opzichten is er genoten van het vele schoone. Tegen vijf uur ver zamelde de geheele familie zich in het theehuis, waar de inwendige mensch werd versterkt. Tegen 7 uur werd de te rugreis ondernomen en via Vogelenzang, Noordwijk-Binnen, Wassenaar naar huis gereden, waar de stoet, omstuwd door een compacte menigte en begeleid door de St Laurens Harmonie en Benvenuto via Pa pelaan naar hotel Deurloo ging voor het afscheid. Alvorens de oudjes naar huis werden gebracht, heeft de voorzitter van het comité, dr. M. van der Stoel, een af scheidswoord gesproken. Spreker had o.m. een echtpaar dat reeds 40 jaren is ge trouwd, op een bankje zien zitten, kijken de naar de bloemen. Alles was mogelijk geweest, dank zij de opofferingsgezindheid van de geheele bevolking, die steeds deze tochten mogelijk maakt. Al is er wel eens verdeeldheid, met zoo'n dag voelt men zich gelukkig Voorschotenaar. (Applaus). Een bijzonder woord van dank bracht spr. den heer P. Kaayk, die als dank vele glundere gezichten had gezien. (Applaus). Tenslot te hoopte spr. dat nog vele jaren deze toch ten gemaakt worden en allen hiervan ge tuige moge zijn, waarna allen huiswaarts werden gebracht. Geboren: Adrianus Hendrik Johannes, z. v. G. J. van Steen en G. J. Scheuldreman. Gehuwd: H. van Tol en J. M. Lange- veld. K. Holl en M. van Leeuwen. J. Kuipers en A. J. Vonk. Overdeden: W. C. H. Wolff 67 j. Ingekomen: L. Segaar, Leidscheweg 228 van Zwartsluis; A. Brinkman, B. Ver- nèdepark 86, van Maassluis; C. M. van Renswouw, Leidscheweg 243, van Leiden; A. Kleijn, Pakkersteeg 2, van Alphen aan den Rijn; C. J. Ronk, Veurscheweg 82d, van Voorburg; C. J. A. van de Kamer, Veur scheweg 3. van Bergen (N.H.); W. H. G. Rademaker, Veurscheweg 3, van Alphen aan den Rijn; M. M. Janssen, Noordhey- straat 19, van Veur; B. V. M. Latoer, Veur scheweg 3. van Den Haag; K. de Groot, Leidscheweg 177, van Hardinxveld; C. J. van der Ploeg, Hooge Rijndijk 30, van Was senaar; M. J Dubois, Papelaaïi 194, van Den Haag; S. de Jong, Valkenburgscheweg 44, van Alphen aan den Rijn; J. G. Eisses, Veurscheweg 128, van Lisse; H. van der KwaaK, Valkenburgscheweg 42, van Rijnsburg; A. J. C. van der Klugt, Leid scheweg 14a. van Hillegom; J. G. Walrave, Papelaan 20, van Hillegersberg; J. Schrama, Leidscheweg 96, van Wassenaar; J. Verboon Leidscheweg 199s, van Leiden; P. Struijk, B. Vernèdepark 13, van Rotterdam. Vertrekken: S. B. Rens naar Den Haag; W. A. Noordam naar Den Haag; A. J. Vonk naa. Haarlem; P van der Marei naar Rijswijk; F Bauer naar Den Haag; G. Over duin naar Zaandam; M. van Leeuwen naar Leiden; J. A. Greve naar Den Haag; B. Kooijman naar Leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De gang van zaken was deze week voor den tuinbouw wel eigen aardig. De verwachting was voor de prij zen allesbehalve hoog gespannen. Zonnig weer, geen uitvoer of althans weinig. Toch viel het met enkele artikelen erg mee. Het product sla b.v. kon de geheele week goed geplaatst worden met bevredigende prijzen, varieerend van f 4.00 tot 5.20 per 100 voor de goede soort. Ook de kóude grond-spina- zie ging in de beste kwaliteit weg voor prijzen die men zich zeker niet had ge dacht. Goede kwaliteit Kon steeds gemak kelijk van 3.00—4.70 uer 100 kg. opbren gen. Ook rabarber was gevraagd en bracht van 2.604.30 per 100 bos op. Minder goed ging het met de meeste winterproduc- ten. Als de zon warm gaat worden is de groote vraag hiervoor over en gaafde prijs spoedig in dalende iijn. Waschpeen, tot voor deze week altijd goed gevraagd, kon dezer dagen niet meer opbrengen dan 70 90 cent per kist van 25 kg. Grove peen haalde slechts 2535 cent per kist. Ook prei ging steeds naar beneden. Aanvankelijk voor 1.20 liep de prijs terug tot 6575 cent per 100 bos. Van radijs was in enkele dagen de aanvoer zoo toegenomen dat hiervoor voor redelijke prijs geen kooper te vinden was. De massa moet weg voor 5075 cent per 100 bos, terwijl een enkel partijtje prima soort tot 1.20 per 100 bos kon halen. .Het is de laatste dagen niet groeizaam. De noordenwind is te stug. Er is weinig groei te constateeren. Een malsch buitje zou bevorderlijk zijn voor den groei. LISSE Raadslidmaatschap. Bij het Gemeente bestuur is bericht ingekomen van het be danken van den heer J. Noorlandt, lid van den raad der gemeente Lisse, wegens ver trek. De heer Noorlandt, die de A.R. partij vertegenwoordigde, was reeds geruimen tijd lid van den Raad. Als opvolger van den heer Noorlandt is door den voorzitter van het Hoofdstembu reau den heer L. Noort. eerstvolgend op de A.R.-lijst. Pluimvee- en Konijnensportvereeniging. Gisteravond hield de pluimvee- en ko nijnensportvereeniging een ledenvergade ring in „De Vereeniging", waarop we een beter opkomst hadden verwacht. De voor zitter, de heer W. F. Daudeij, opende de vergadering. Namens de kascommissie bracht de heer K. Bouman een gunstig rapport uit. Vervolgens is aan de orde de verkiezing van een voorzitters wegens be danken van den heer W. F. Daudeij, daar deze wegens vertrek naar Hillegom geen voortdurend contact kan hebben met de medebestuurders, hetgeen vooral in den tijd van de tentoonstelling groote bezwa ren heeft. Na gehouden stemming bleek gekozen de heer N. Dol, die de benoeming aannam. De heer Daudeij bracht een woord van dank voor de prettige samen werking. Aangezien de heer Dol in het bestuur alreeds de functie van commissa ris vervulde moest nog een verkiezing plaats hebben. In zijn plaats werd geko zen de heer A. Veldhoven, die deze benoe ming aannam. Aan de orde is voorts de vaststelling tafelkeuring. De voorz. deel de mede, dat het bestuur hiervoor heeft aangezocht de heer Hamaker uit Leiden en van deze een bevestigend antwoord heeft bekomen. De keuring zal plaats heb ben op 23 Mei a.s. des avonds te 8 uur. De kosten zijn voor de leden 10 ets. en voor niet-leden 15 ct. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat in het bestuur onderling was overeen gekomen, dat in plaats van den heer A. N. Ruigrok de heer A.' de Wit, de secr.- penn. van de tentoonstelling zou optreden, geheel met goedvinden van eerstgenoem de. Aangezien de heer Daudeij eveneens NOORD WIJK, Hinderwet. Door Burgemeester en Wethouders is een vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan H. van Rhijn voor het oprichten van een schelpendrooginrich- ting achter zijn woning Piet Heinstraat no. 2 te Noordwijk aan Zëe, onder meer op voorwaarde, dat in het bedrijf niet mag worden gestookt van 15 Mei tot 1 October van elk jaar. Reclasseeringsdag. Door Burgemeester en Wethouders is een vergunning verleend tot het houden van een openbare geldinza meling in deze gemeente op Zaterdag 18 Mei ten bate van het reclasseeringswerk voor het centraal bureau der vereeniging van reclasseeringsinstellingen. Zomer-agenten. ^.Door den burgemees ter dezer gemeente zijn benoemd tot tijde lijk agent van politie voor het seizoen 1935 de heeren G. P. Roet te Haarlem, J. Sosef te Katwijk aan Zee, H. J. Neuteboom te Nes aan den Amstel en Cl. Duyndam te Noordwijk aan Zee. Bioscoopcommissie. Door den heer F. J. Visser, arts, is ontslag genomen als lid en voorzitter van de gemeentelijke keurings commissie voor de bioscoop. De werkloosheid. Het aantal werkloo- zen in onze gemeente bedraagt op het oogenblik 618, waarvan 308 landarbeiders, 78 visschers, 95 bouwvakarbeiders, 70 losse arbeiders, 40 jongens, 6 dienstboden, 3 chauffeurs, en 1 van meerdere andere be roepen. Inenting. Op Donderdag 23 Mei des namiddags 2 uur bestaat er gelegenheid voor kostelooze vaccinatie en revaccinatie ten huize van Dr. J. P. Niekerk aan de Voorstraat te Noordwijk-Binnen. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat de meest gunstige leeftijd voor het inenten ligt tus- schen 3 en 9 maanden en dat het in de maanden Mei en December de meest ge schikte tijd van inenten is. OUDE-WETERING. Tooneelvereèniging. De R. K. Too- neelvereeniging „St. Theodulfus" hield gis teravond haar jaarvergadering in Hotel Van den Bosch. De'opkomst van de leden was uitstekend. De penningmeester de heer L. Beuk, bracht hierop finantiëel verslag uit, waaruit bleek, dat het batig saldo per 30 April jl. ruim 102.bedroeg. De ver eeniging staat dus no-g steeds op gezonde finantiëele basis. De rekening staat dus nog steeds op gezonde finantiëele basis. De re kening en bescheiden werden door een Commissie, bestaande uit de heeren Jac. Jonkman en H. de Jeu nagezien en volko men in orde bevonden.^ Dan was wederom het woord aan den Secretaris, den heer P. L. de Jeu, die als steeds een keurig jaarverslag uitbracht. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing werd de Voorzitter, de heer P. H. van den Bosch met op 1 na, algemeene stemmen herkozen, welke herbenoeming door hem onder dank voor het algemeen vértrouwen, weder werd aangenomen. Vóórts waren er nog 2 vaca tures, wegens bedanken van de heeren P. C. Vesseur en F. van Veen. In deze vaca tures werd voorziendoor benoeming van de heeren C. Boers en L. Hoekstra. Hierna werden enkele zaken van huishoudelijken aard behandeld en werden de bestuurs voorstellen na uitvoerige toelichting door Voorzitter en Penningmeester alle onge wijzigd aanvaard. Bij de rondvraag kwam o. a. de verhouding tot de Sport-Vereem- ging Majella aan de orde, zulks in verband met het feit, dat. deze vereeniging ook too- neelavonden voor hare leden geeft. De Voorzitter antwoordde, dat door het be stuur reeds het besluit was genomen om met Majella in overleg' te treden, waarbij van de zijde van St. Theodulfus het voor stel zal worden gedaan, er in de toekomst

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9