VRIJDAG 10 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 BUITENLAND VAN HET VATICAAN. DE H. VADEK NAAR POMPEI? De H. Vader zou, naar Havas meldt, aan rn.gr. Anastasio Rossi, patriarch van Con- stantinopel en pauselijk gedelegeerde voor het heiligdom van Pompei, zijn voornemen te kennen hebben gegeven, zich persoonlijk naar Pompei te begeven voor de inaugura tie van de werkzaamheden tot vergrooting van het heiligdom. Deze inauguratie zal over anderhalf jaar plaats vinden. De H. Vader zou eveneens het voornemen koesteren, zich naar het heiligdom van Lorette te begeven. DUITSCHLAHD. HET NIEUWE HEIDENDOM. Boodschap van den rijksbisschop in beslag genomen. Rijksbisschop Muller heeft een boodschap tot de evangelische gemeenten in het rijk gericht om hun aan te manen een de evan gelische kerk waardige houding aan te ne men tegen de ndeuw-heidensche bewegin gen. De Berlijnsche oorrespondent van de „Daily TeL" verneemt nu, dat Himmler, chef der geheime politie (Gestapo), die met de Duitsche geloofsbeweging van prof. Hauer (een van de nieuw-heidensche ge- ioofsvormen) sympathiseert, alle exempla ren van de boodschap die hij heeft kunnen achterhalen, in beslag heeft laten nemen. De correspondent voegt aan dit bericht toe: Dit is een nieuw bewijs, dat de nat- soc. staat zich meer en meer schaart aan den kant van het heidendom. De boodschap was gesteld in uiterst krachtige termen, voor iemand die zelf door de kerkelijke oppo sitie (de Belijdenisbeweging) is aangevallen wegens ketterij. Als zij niet in beslag was genomen, zou zij veel hebben kunnen bij dragen tot een verzoening tusschen den rijksbisschop en de Belijdenis-synode. „De omwenteling door het nat.-social isme in het Duitsche volk teweeggebracht al dus Mailer's boodschap heeft een actieve wijsgeerige beweging in - het leven geroe pen. Dat was natuurlijk en onvermijde lijk. Thans echter is duidelijk geworden, dat ingevolge deze omwenteling de wegen tusschen het Christendom en de krachten van den anti-christ zich scheiden. „Uit een gerechtvaardigd verlangen naar een Christendom dat strookt met onzen eigen aard, is de edsch voortgesproten van een godsdienst die los staat van het Chris tendom. -Er is zelfs beweerd, dat het Chris tendom vreemd is aan den Duitschen aard en dat geen Duitscher een Christen kan zijn. „Begrijpelijkerwijze heeft dit onrust ge wekt onder vele Christenen, die niet alleen in hun godsdienstige gevoelens worden ge kwetst, maar ook in him nait.-socialistische gezindheid. Velen vragen zich bezorgd af, of art. 24 van het n.-s. program nog geldig is en of de partij nog blijft opkomen voor een positief Christendom". Een godslasterlijke parodie. Te Stuttgart is een „Germaansche Bijbel" gepubliceerd, die door de „Reichswart", het officieel orgaan van de Nationaal-socialisti- sche „Duitsche geloofsbeweging" het „Evangelie der Germanen" wordt genoemd. Deze „Bijbel" bevat ook een Germaan sche „geloofsbelijdenis", die den tekst van de apostolische geloofsbelijdenis op den voet volgt, en als volgt luidt: Ik geloof in den mensch, den machtigsten heer van alle dingen en krachten op aarde. Ik geloof in den Germaan, Gods geliefden anderen zoon, den heer van zichzelf, die ontvangen is onder een Noordelijken hemel, geboren tusschen Alpen en zee, gelegen heeft onder Papisten en mammonisten, gelasterd is, geslagen en in ellende gedom peld, veroordeeld door duivels van iedere soort tot de hel, na tientallen jaren van wanhoop en verarming steeds weer opge staan is uit den staats- en nationalen dood, opgestegen naar de geestelijke wereld van Eckhardt, Bach en Goethe, gezeten met zijn broeder uit Nazareth ter rechterhand van den Euwige, vanwaar hij op de wijze van den Verlosser van tijd tot tijd zal ne derdalen om de levend begravenen en de dooden op te wekken. Ik geloof in den goeden geest der mensch- heid en de heilige kerk der toekomst, de gemeenschap van elk ernstig, zuiver en on baatzuchtig willen, de gelijkmaking van alle vergeving, wederopstanding van de volkomen verschijning en een eeuwig leven zoowel in het verleden als in het hierna maals. Tegen de confessioneele jengdvereenigingen Door de politie te Bielefeld (Westfalen) is iedere politieke of sportieve activiteit ontzegd aan de confessioneele jeugdver en nigingen, welke niet meer het recht heb ben in gesloten gelederen te defileeren of vaandels of insignes te dragen. BEUG IE PROTESTEERT TE BERLUN. Ongehoord optreden van de Gestapo. De Brussels che correspondent van de „Tijd" seint: De Belgische regeering heeft te Berlijn protest aangeteekend tegen het ongehoord optreden van de Duitsche politie op Bel gisch grondgebied. Zooals een Katholiek blad uit Eupen, de „Grensecho", heeft ge meld, zijn twee agenten van de geheime Duitsche staatspolitie afgestapt in het St. Josephklooster te Sint Vith op Belgisch grondgebied, om er kloosterzusters te on dervragen over een zaak van deviezensmok- kel, welke in Duitschland reeds opspraak maakt. De overste van het Moederhuis, dat te Keulen gevestigd is, werd reeds aangehou den en naar Berlijn overgebracht onder een dergelijke beschuldiging, alhoewel zij reeds vijf en zeventig jaar oud is. Weldra ook een Tsjechisch protest. Uit het door Praag officieel ingestelde onderzoek, dat werd ingesteld naar de ont voering van een Duitschen emigrant, die eenigen tijd geleden van Tsjechoslowakije naar Duitschland werd overgebracht, is thans kamen vast te staan, dat de ontvoe ring inderdaad op Ts j echoslowaaksch £|.ondgebied is geschied. De Tsjechoslo- waaksche regeering zal dezer dagen te Ber lijn protesteeren. Indien de verklaringen van Duitschland onbevredigend zijn, zal Tsjechoslowakije zijn toevlucht tot arbitra ge nemen. FRANKRIJK. LAVAL NAAR WARSCHAU. Zooals aangekondigd is minister Laval gisteravond vertrokken op reis naar War schau en Moskou. Hij werd vergezeld door zijn dochter, Leger, den secretaris-generaal van het departement van buitenlandsche zaken en Rochat, den chef van zijn kabi net. In tegenstelling met het oorspronkelijke program zal de voorgenomen bespreking van Pilsoedski met Laval niet kunnen door gaan wegens een lichte ongesteldheid van den maarschalk van Polen. ENGELAND. 's KONINGS JUBILEUM. De hulde van het parlement. Zooals wij gisteren reeds konden mede- deelen, heeft gistermiddag in de histori sche Westminster Hall de plechtigheid plaats gehad van de officieele aanbieding der gelukwenschen van het parlement aan het jubileerende koningspaar. Na het voorlezen van de adressen van Hoogerhuis en Lagerhuis, las de koning een adres van antwoord voor, waarin hij o.a. zeide: „Ik dank u hartelijk voor de woorden van toewijding en liefde tot mij, de konin gin en onze familie. In deze dagen, waar opnieuw vrees voor en voorbereiding tot oorlog ontstaan zijn, zijn wij dankbaar dat de regeering vreed zaam is en dat vrede heerscht in een zoo groot deel van de wereld en dat onder onze banier van vrijheid zoovele millioenen hun dagelijksch brood hebben in zoovele lan den en verscheidene klimaten, terwijl nie mand hun vrees inboezemt. Dit is voor mij een reden tot trots en er kentelijkheid, dat de goede harmonie van ons parlementair systeem met onze consti- tutioneele monarchie de schokken heeft weerstaan, welke in de algeloopen jaren an dere vorstendommen en andere vrijheden heeft vernield. Het wetssysteem van onze voorvaderen, aangepast aan de behoeften van dezen tijd, is wederom het beste middel gebleken om een regeering door het volk en vrijheid voor het individu te vinden, alsook de ge ordonneerde kracht van den staat en de wet voor regeeerders en geregeerden. Vooral ben ik dankbaar, dat wij ontsnapt zijn aan de groote gevaren, welke ons land dreigden. Ik zal nooit vergeten hoe de ge varen van buiten af onmiddellijk alle klas sen en rassen vereen igden: vrouwen en mannen speelden htm rol, de rijen werden aangevuld en ten slotte behield hun kracht de vrijheid. Wij zullen hen, die in den grooten oorlog vielen niet vergeten, noch hen, die ver minkt of blind hieruit kwamen, opdat wij ons zouden kunnen blijven verheugen op de weldaden van het leven. In de jaren, welke op den oorlog volg den, in een wereld, uitgeput door de be zoekingen en verarmd door de verwoesting, hebben wij ons tot taak gesteld, de struc tuur van handel en industrie weer op te bouwen en te beantwoorden aan het drin gende verlangen naar betere levensvoor waarden. Overal waarden onzekerheid en gebrek een vertrouwen rond als een schaduw over het menschelijk pogen, doch door den ern stig en goeden wil, de voorzichtigheid en de standvastigheid van mijn volk zijn wij voortgegaan en thans heeft het land een zekeren graad van industrieel succes be reikt, welke vertrouwen schenkt voor de toekomst". Ten slotte zeide de koning nog: „Ik ben in mijn taak gezegend, door naast mij mijn geliefde gemalin te hebben, welke gij in zoo beminnelijke woorden hebt geëerd. Ik dank God, dat hij tot nu toe mij en mijn volk heeft bijgestaan en bid Hem, dat wij kunnen voortgaan in de zaak van de vrijheid, in een geest van vrede, verdraag zaamheid en begrijpen. LITAUEN. DEFENSIEF VERBOND DER OOSTZEE-STATEN. De te Kowno gehouden conferentie der Oostzeestaten is gisteren geëindigd. In het officieele communiqué wordt ver klaard, dat de ter conferentie vertegen woordigde landen alle voorstanders bleken te zijn vaa de idee, waarvan het ontwerp van het Oostelijk Locarnopast uitgaat. Het Fransch-Russische accoord beschouwen zij als een eersten stap in deze richting. Voorts staan de Oostzeelanden sympa thiek tegenover de toepassing van sancties ingeval van schending der verdragen. Zij besloten, elkaar wederkeerig hulp te bieden in geval vn een aanval. Verder is overeenstemming bereikt over de samen werking lussohen de diplomatieke verte genwoordigers en tusschen de gedelegeer den der Oostzeelanden in den Volkenbond. Ten slotte werd een accoord ondertee kend in zake de unificatie der douanewet geving en inzake diverse onderdeelen van het strafrecht. JAPAN. VIJFJAREN-PLAN VOOR HET JAPANSCHE LEGER. Kosten op 600 millioen yen geraamd. De „Jomioeri Sjimboen" bericht, dat er voor het Japansche leger een tweede aan vullingsplan is opgesteld, dat in 1936 in werking zal treden. Dit plan zal zich over vijf jaar uitstrekken. De kosten worden op 600 millioen ge raamd, waarvan 120 millioen in het jaar 1936 zal worden gebruikt. Naast de ver sterking van de luchtmacht oanvat het plan verdere maatregelen ter motoriseering van de strijdmiddelen en verschillende techni sche hulpmiddelen. Bovendien moet volgens dit plan be* Kwantoengleger en de verbin dingen meft het leger in Japan worden ver sterkt. BUITENLANDSCHE BERICHTEN 28 RUSSISCHE KINDEREN VERDRONKEN. Uit Charkow wordt gemeld: Een boot met 58 kinderen, die een uitstapje maak ten, is b- het oversteken van een rivier om geslagen. Acht en twintig kinderen zijn verdronken. SPOORWEGRAMP IN MANDSJOEKWO. Acht dooden, 103 gewonden. Acht personen zijn om het leven geko men en honderd en drie werden gewond, waarvan veertig levensgevaarlijk, toen trein No. 6 van Moskou naar Wladiwostok in volle vaart in botsing kwam niet een goederentrein in de nabijheid van Sjitoe- hotze op 22 K.M. ten Oosten van Charbin. Het ongeluk geschiedde gistermiddag 3 uur De expresse-trein vloog in zijn geheel uit de rails en is volkomen vernield. CHOLERA-EPIDEMIE IN ASSAM. Reeds duizend dooden. In 52 dorpen van de provincie Assam is een cholera-epidemie uitgebroken, welke de afgeloopen drie weken 1000 dooden heeft geëischt. MEVR. v. d. ELST BETOOGT WEER TEGEN DE DOODSTRAF. Bij de terechtstelling van een ter dood veroordeelde in dfe gevangenis van Dur ham hebben zich gisterochtend wederom hartroerende tooneelen afgespeeld. Nadat mevrouw Van der Eist een vlammende re devoering had gehouden, ontblootten eeni- ge honderden aanwezigen, toer) het oogen- blik van de texechtsteling naderde, het hoofd. Mevrouw van der Eist, die, zooals men weet, zonder ophouden een heftige cam pagne voert tot het afschaffen van de dood straf, was in het zwart gekleed, en had een zwarte voile voor. Op het oogenblik, dat het vonnis werd voltrokken, hief men het lied „Nearer my God to Thee" aan. „TeL" EEN HANDELSMAN ALS POST DIRECTEUR. Hij verkocht alles wat niet spijkervast was. Tegen den vroeger en directeur en tegen enkele employe's van het post- en tele graafkantoor te Moskou is wegens bij her haling gepleegde fraude een rechtsvervol ging ingesteld. De beklaagden hebben se dert ettelijke jaren voor eigen rekening materialen van het stedelijke telefoonbe drijf verkocht. Terwijl er een groot tekort aan telefoontoestellen, draad, loodkabels enz. bestond, zoodat aan talrijke aanvra gen om aansluiting op het telefoonnet niet kon worden voldaan, hebben de directeur van het telefoonkantoor en acht zijner em ployes alles verkocht, wat niet sprijkervast was. Ook verkochten zijn ten eigen bate de pakketten, die aan particulieren waren geadresseerd, doch niet door dezen wer den afgehaald. DE JAPANSCHE ONDERZEETUNNEL. Volgend jaar wordt met den bouw begonnen Het constructiewerk aan den onderzee- schen tunnel van ongeveer 10 kilometer, die het eigenlijke Japan zal verbinden met Noord-Yioesjoe, zal het volgende jaar wor den aangevangen krachtens de spoorwe gen. Het werk zal in vier jaar worden uit gevoerd en 18 millioen yen kosten. De minister der spoorwegen Oesjida, zal voor dit doel een bezoek brengen aan Sji- monoseki en Moji, begeleid door een staf van deskundigen. De ontworpen tunnel zal beginnen bij Sjimonoseki en eindigen bij Moji. RECHTZAKEN DE MOORD TE HOOFDDORP Behandeling in hooger beroep Het Gerechtshof te Amsterdam behan delde gisteren, zooals gemeld, in hooger beroep de geruchtmakende moordzaak te Hoofddorp. In den nacht van 5 op 6 Sept. is de 43-jarige electricien van B. ver moord in zijn werkplaats gevonden. Zijn hoofd was met een zwaar voorwerp inge slagen. Om het te doen voorkomen, of er een ongeluk was gebeurd, had men een zak gips en andere voorwerpen op het lichaam gestapeld. Eenige dagen later werden te Zeist ge arresteerd de 24-jarige pleegzoon van den vermoorde en zijn pleegmoeder. De vrouw werd- na eenige dagen vrijgelaten, de pleegzoon W. K. bleef in arrest. Ook bij de terechtzitting te Haarlem bleef verd. hardnekkig ontkennen. Het O. M. eischte tegen verdachte wegens doodslag een ge vangenisstraf van 10 jaar. De rechtbank achtte het te laste gelegde niet bewezen en sprak den pleegzoon vrij met opheffing van de voorloopige hechtenis en de on middellijke invrijheid-stelling. De offi cier van Justitie teekende hooger beroep In totaal zijn voor het Hof 25 getuigen gedagvaard, waarvan één décharge. Ver dachte geeft op electro-technicus te zijn. Hij woont thans te Utrecht. Verdachte blijft bij zijn voor de rechtbank afgelegde verklaringen. Hij houdt vol onschuldig te zijn. De inspecteur van politie Jelsma heeft een onderzoek op de plaats van het mis drijf ingesteld. Sporne van inbraak ont braken. Er waren bloedspatten op den grond, op den muur en op een fiets, die in het schuurtje stond, waarin de werk plaats was. De verslagene van B. was aldus ge tuige doodsbang voor den verdachte, maar hij had een inspecteur gevraagd, geen maatregelen te treffen, daar hij dan voor zijn leven vreesde. Ook had de verslage ne den indruk, dat er een ongeoorloofde verhouding bestond tusschen verdachte en de vrouw van B. Mevr. Rutgers van Roosenburgh uit Bilt- hoven verklaart, dat verd. ongeveer veer tien dagen in den tuin van haar woning heeft gewerkt. De vrouw van den ver- 'slagene was ook bij haar in dienst. Ge tuige had gezien, dat een overhemd van verd. in een sterke Persil-oplossing stond. Er waren bruine vlekken op, die er vol gens verklaringen van verd. door tuin werk op waren gekomen. Getuige had de politie gewaarschuwd. Verd. had geen bij zonder zenuwachtigen indruk gemaakt, wel was hij dien ochtend te laat op zijn Werk gekomen. Getuige fr. C. A. van Thiel, voor wiens firma de verslagene werkte, is van mee ning, dat Van B. een eigenaardig mensch was met een sterke fantasie. De president leest dan een brief voor, die de vrouw van den verslagene in 1933 bij gelegenheid van haar huwelijk heeft ontvangen. Daarin deelt een zekere ,,Oitho- nia" (een afzender waarvan men nimmer een spoor gevonden heeft), mede, dat de verslagene vroeger lid is geweest van de órde, waartoe ook „Oithonia" behoorde. De jonge vrouw werd gewaarschuwd voor gevaren die haar toekomstigen echtgenoot zouden omringen. „Nu hij geen lid meer is, kunnen wij niet meer over hem waken" aldus schreef de geheimzinnige afzender. Pres. (tot verd.): Van B. en zijn vrouw leefden gescheiden, maar heeft Van B., te gen u wel eens over een officieele schei ding gesproken? Verd.: Ja, hij heeft eens gezegd: „Als m'n vrouw van me af wil, zal ik scheiding aanvragen". Dan komt het contract weer ter sprake, dat Van W. uit het huis wilde halen. Ook getuige van Thiel had van W.'s houding toen vreemd gevonden. Van W. wordt weer voorgeroepen. Het blijkt dat in het contract bepaald was, dat de inboedel eigendom was van Van W. De verslagene had eenigen tijd voor den moord het contract "van Van W. terugge vraagd en na lang aandringen had get. het stuk geretourneerd. Pres. Waarom was dat? Getuige: Hij zei: „Er stond hem wat te wachten en ik zou het gauw terug krij gen". Pres.: Waarom wilde u het contract juist dien ochtend terug hebben? Getuige kan hiervan geen verklaring ge ven. Een buurman van Van B. heeft op den ochtend van 6 September heel in de vroegte geluiden gehoord. Pres.: Wat voor geluiden? Getuige: Doffe slagen en gestommel. Ongeveer een half uur later had get. iemand per fiets hooren vertrekken. Dan komt de weduwe van Van B. voor het getuigenhekje. Zij vertelt dat haarman heel vreemd was. Pres.: Als u kwestie met uw man had, trok verd. dan uw partij? Getuige: Neen, meestal liep hij weg. In Juli 1934 had getuige haar man ver laten, omdat hij zoo vreemd deed. Verd. was in 1932 bij het echtpaar van B. in huis gekomen. De president herinnert er dan aan, dat zij voor verd. een overhemd in een sterke Persil-oplossing heeft uitgewasscheru Getuige zegt nog te hebben aangeboden het waschwater op bloed te laten onder zoeken, maar het was al weggegooid. President: Is er wel eens over schei ding gepraat tusschen u en uw man? Getuige: Hij en ik konden gewoon on zen gang gaan. Waarom zou ik dan schei den? Mr. Eskens brengt dan den brief van „Oithonia" ter sprake. De verslagene was altijd bang als er over dien brief werd HET WEER OP ZONDAG. KOEL WEER EN TOENEMENDE BEWOLKING TE WACHTEN. In dezen tijd van het jaar speelt de tem peratuur in de weersgesteldheid een over wegende rol omdat bij een temperatuur onder de normale het weer voor ons gevoel guur en bij een temperatuur boven de nor male warm is. Dit is te meer het geval omdat op dagen met een temperatuur bo ven de normale de posotieve afwijking ge woonlijk groot is en dus het weer dadelijk het karakter krijgt van zeer warm weer. De temperatuur nu wordt hoofdzakelijk bepaald door die van de lucht, welke door den wind wordt aangevoerd en daardoor zijn de tegenstellingen tusschen een wind uit N.W. tot N.O., dus in het algemeen een Noordelijken wind, en wind uit Zuidelijke richtingen, wat de temperatuur aangaat, heel groot. Voor de vooruitzichten is het dus van het grootste belang na te gaan welke hoofdwindrichting te verwachten is. Is het vooruitzicht Noordelijke wind, dan moeten wij koel weer verwachten, terwijl een zuidelijken wind ons warm weer zal brengen en een Westelijke een ongeveer normale temperatuur. In het midden der week had zich over geheel West-Europa een groot gebied van hoogen druk ontwikkeld, waarvan de kern tusschen IJsland en Schotland lag. Ons land kwam daardoor te liggen in een Noordoostelijke luchtstrooming. Deze lucht- strooming was koel en hoogere temperatu ren over dag kwamen grootendeels door sterke zonnestralen tot stand. Deze algemeene luchtdrukverdeeling zal hoogstwaarschijnlijk slechts in dien zin veranderen, dat over Skandinavië een nieuwe depressiegebied tot ontwikkeling komt, waarvan de beteekenis is, dat tegen het einde der week hiervan een ongunsti- gen invloed op de weersgesteldheid in ons land zal uitgaan. Toenemende bewolking is daardoor te verwachten. De regenkans blijft voorals nog gering, doch kunnen tegen het einde der week lichte buien optreden. De wind zal uit het Noordelijke kwa drant blijven waaien en na voorloopig iets warmer weer zal opnieuw tegen het einde der week afkoeling komen. De kans op warm weer met Zuidelijken wind is dus uiterst gering. In de eerstvolgende dagen zal de weers gesteldheid hoofdzakelijk worden be- heerscht door die over de landen rondom de Oostzee, waar het weer voorloopig on gunstiger wordt. gesproken. Hij wilde, dat zijn vrouw het geheimzinnig epistel boven een kaars ver brandde, doch zij had dit geweigerd. President: Sprak hij veel over dien brief? Getuige: Oh ja! Z'n heele trouwen door. President: Haatte verd. uw man? Getuige: Neen, m'n man hield veel van verd. en m'n pleegzoon heeft zich nooit ongunstig over'mijn man uitgelaten. De president leest dan een brief voor, dien verslagene kort voor zijn dood schreef aan zijn vrouw. Van B. deed daarin uit komen dat hij vreemde gebeurtenissen verwachtte. Voorts beloofde hij goed voor verd. te zijn. Uit het verder getuigenverhoor blijkt, dat na den moord in het geheel geen geld in huis is gevonden, ook het geld, dat verd. den vorigen dag nog in zijn bezit had ge had, was verdwenen. Verschillende getuigen leggen verklarin gen af over de geestesgesteldheid van den verslagene. Herhaaldelijk had deze ge sproken over spiritistischen invloed. Hij hield veel van verd.', doch tegelijkertijd vreesde hij hem. Zoo zou Van B. aan ver schillende menschen hebben verteld, dat verd. hem vergiftigde chocolade had wil len laten drinken. Een juffrouw echter komt met precies het omgekeerde verhaal: Van B. zou ge poogd hebben verd. te vergiftigen. Een getuige a décharge wéét te vertel len, dat hij op den bewusten ochtend met verd. heeft gereisd van Amsterdam naar Utrecht. Ik had een heele gezelligen mede reiziger aan hem, hij was kalm en praatte met me over koetjes en kalfjes. Mr. Eskens: Had hij bloedvlekken op zijn kleeren? Getuige: Neen, dan zou ik *t wel heb ben gezien. Te kwart over zes wordt de zitting ge schorst tot Maandagochtend. LUCHTVAART 42 MARINE VLIEGTUIGEN MAKEN VLUCHT BOVEN STILLE OCEAAN. 42 gevechtsvliegtuigen van de Ameri- kaansche marine zijn gisteren van Honoloe- loe vertrokken voor een vliegtocht naar Midway-eiland op 1200 mijlen afstand van hier. Het eskader behoort op Hawaii thuis. Deze vlucht is een onderdeel van de groote marinemanoeuvres. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6