VRIJDAG 10 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 I Bij de opening van de tentoonstelling „Flora" V .is aan de inzending vervroegde dahlia's in potten, ingezonden door J. G. Ballego en Zn., alhier, een gouden me daille toegekend, benevens extra-eereprijs zilveren beker van de Ned. Dahlia-vereeni- ging. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Jeannette Maria, d. van A. C. Friesema en J. B. Manck Petrqnella Maria Theresia, d. van P. van Niel en M. C. C. van Hulsen Anna Paulina Maria, d. van J. S. Meegd>es en C. E. Celie Anna Sientje, d. van A. Koning en A, Fo- garasie Adam, z. van W. van Vugt en P. Goes Willem, z. van J. W. van Gulik- en H. Plantinga Christina, d. van L. Verbeek en N. M. Maarse Jacoba, d. van L. M. Koolhaas en H. Franke Hendrica Adriana, d. van W. I. Blok en J. van Daalen Leentje Maria, d. van D. Kamerman en C. Speijers Johanna Adriana, d. van J. A. Thijs en W. Vis Jannette Willy, d. van J. H. Lovink en J. van den Burg Elisabeth, d. van G. W. Verboom en J. Grainneman Adriana Maria, d. van P. de Berg en T. van der Wolf Hendrina Jó- zepha, d. van J. J. Ludlage en A. J. van der Meer Gerrit Nicolaas, z. van A. K. Smit en H. Oudshoorn Johanna Jacoba, d. van G. van Oostrum en C. W. Pecht Pieter, z. en Aart z. (tweeling) van A. Vis ser en J. Treffers Jan Leendert, z. van L. Bart en G. G. C. Verhoeve Trijntje, d. van G. Roos en G. Danker. Ondertrouwd: P. M. Otte 43 j. en W. H. Groenendijk 45 j. W. Offerman 27 j. en K. G. Meijer 21 j. D. P. van Maas tricht 31 j. en N. van Tol 22 j. A. van der Meer 30 j. en C. van 't Zelfde 26 j. J. H. van Kampen 39 j. en J. M. J. Clemens 28 j. P. C. van Saase 32 j. en A. M. Willemse 34 j. C. Witeveen 23 j. en C. H. Borcherding 20 j. E. Tetrweij 31 j. en E. de Graaf 22 j. P. van Leenen 22 j. en G. C. Colijn 23 j. K. Koopmans 26 j. en H. K. Döring 22 j. W. Grevenstuk 23 j. en T. Stolk 23 j. J. LLuk 28 j. en C. W. van dear Veldt 26 j. A, W. de Vos 39 j. en G. van der Pol 32 j. Gehuwd: A. van der Groef 19 j. en J. van Aanrooij 18 j. J. Weerstra 20 j. en J. Dol 19 j. W. T. Kinkel 26 j. en J. Maliepaard 24 j. A. van Zanten 32 j. en A. Vaalburg 23 j. Overleden: Jan Leendert 2 d-, z. van L. Bart en G. G. C. Verhoeve Jacob Grosscurt 80 j., wedr. van C. Eveleens Antje Spaargaren 79 j., ongehuwd Cor nells van Tol 39 j., ongehuwd Geertruida Spijker 90 j., wed. van J. Jonkman Pietje 2 w., d. van A. D. de Regt en W. Verdel Cornells Rinkel 72 j., ongehuwd Hendri- ka van der Linde 75 j., geh. met H. Bocho- ven pieter Hoogland 83 j.,- wed. van A. Alewijn- .-^ -Aaltje 4 mnd., d. van J. Lands man en J. Bulteel Klaas Duyser 52 j., gehT'met M. H. Treur Jacob Leegwater 45 j., geh. met P. Weening Adriana Jo hanna van Dijk 74 j., geh. met C. van Weele Anthony Johannes van der Meen 64 j., geh. met G. J. H. M. van Westbroek SophiaCatharina van der Heijden 62 j., geh. met H. Burger Catharina Hendrika Maria 9 mnd., d. van M. J. Verberne en P. de Langh. Levenloos geboren: Kind van het vr. gesl. van C. van Wijgerden en J. van der Weide. Gevestigd: Joannes P. A. Anink van Amsterdam - Reina J. Balk van Amster dam Gerard us A. Boing van Amster dam Frederik W. van Bijsterveld van Amsterdam Hendrik A. ten Cate van Amsterdam Gerard us C. J. de Dood van Ouder-Amstel Gerardus J. Hof van Am sterdam Gerrit Hopman van Amsterdam Popke de Jong van Amsterdam Jo- sephus Jungblut van Amsterdam Johan nes Kenter van Amsterdam Pieter A. Klemkerk van Haarlem M. B. Benard van Heemstede G. A. Boing van Amster dam C. van Brugge van Amsterdam W. van Brummelen van Amsterdam F. W. v. Bijsterveld van Amsterdam L. J. Castaing van Amsterdam H. A. ten Cate van Amsterdam J. P. van Dam van Al phen a. d. Rijn G. C. J. de Dood van Ouder Amstel L, van Ginkel van Aals meer G. W. Groenendijk van Rhoon G. J. Hof van Amsterdam R. Hogenkamp van Hoogeveen J. Holwedel van Amster dam G. Hopman van Amsterdam J. van Hul van Ermelo D. J. H. Jansen van Amsterdam P. de Jong van Amster dam dam J. Jungblut van Amsterdam J. Kenter van Amsterdam P. A. Klem- kerk van Haarlem C. W. R. Lindeman van Amsterdam A. Lustig van Amster dam W. L. Paschedag van Amsterdam H. Reuman van Amsterdam W. Roos van Amsterdam C. Rijkeboer van Haar lem G. Schoenmaker van Haarlem C. van der Schoor van Hiilegersberg. Vertrokken: Wieger Diergaarde naar Amsterdam Hendrikje Oudshoorn naar Haarlem Jan van Harten naar Wil- nis Bernard us F. de Clercq naar Aals meer Floris de Jong naar Haarlem Wed. Jan de Jong naar Haarlem Gerrit S. Nagtegaal naar Lisse Antje van Bom mel naar Haarlem Nicolaas J. Düijster naar Amsterdam Geertruida Oudshoorn naar Haarlem Wilhelmina Oudshoorn naar Haarlem Jannetje de Smit naar Haarlem A. B. Rasmussen naar 's Gra- venhage G. de Heer echtg. N. Hoep naar Amsterdam J. Jager naar Veisen Z. J. F. Poiesz naar Amsterdam H. C. van Krimpen wed. T. Bras naar Aalsmeer J. M. Voorthuijzen naar Zuid- en Noord Schenner J. Michel naar Leimuiden H. Sohlimmer, Burg. Amersfoordtlaan 34 Schlimmer naar Zeist B. H. Soitoux naar Amsterdam H. J. Wanninkhof naar Rotterdam L. C. A. van Hilst naar Apel doorn M. Spaan naar Hillegom G. J. Benard naar Amsterdam T. Ho vin ga naar 's Gravenhage J. van der Stelt naar Amsterdam A. van der Jagt naar Hil legom K. Krul naar Amsterdam R. Spelt naar Maarsseveen M. Biesheuvel naar Aalsmeer F. Wietz naar Haarlem- merliede c.a. H. Hendriks naar Veen- dam M. de Groot naar H aarlemmer- liede c.a. N. J. C. Kuijper naar Amster dam J. P. vah den Hoek maar Voorscho ten G. van den Bosch naar Zandvoort A. Haspels naar Amsterdam A. Kempen naar Haarlem T. B. de Boer naar Am sterdam D. van Emderi naar' Amsterdam I S. van den Ban naar Aalsmeer A. Ver baas naar Hillegom T. G. de Gruin naar Hillegom. OEGSTGEEST. Bekroning Aan de firma G. Lubbe en Zn, werd op de Flora V te Heemstede een zilveren medaille toegekend voor een in zending Ast lib e in soorten. ROELOFARENBSVEEN. Schaken. De R. K. Schaakclub „Utile Dulci" "hield een algemeene ledenvergade ring. Na het lezen der notulen werden op ver zoek van den voorzitter door den geest, ad viseur, do prijzen' met een toepasselijk woord ditgereikt aan de winnaars van het wintertoumooi, die deze prijzen met dank aanvaardden. Besloten werd om in de zomermaanden, zoolang de avonden goed.bezet zullen wor den, met schaken door te gaan. Na de rondvraag, waarvan door velen gebruik gemaakt werd, sloot de voorzitter met een kon woord de vergadering op de j gebruikelijke wijze. Dinsdag gaf de heer T. Olyerhoek, de winnaar v n het wintertoumooi, een sumul- taanwedstrijd tegen een 14-tal leden van U.D. waarvan hij 5 partijen won, 5"remise speelde én 4 verloor. STOMPWIJK. Gemeenteradsverkiezingen. De offi- cieele' lijs, van de R. K. Staatspartij voor d-e Gemeente Stompwijk voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing ziet er uit als j volgt: 1. A Waaijer, 2 N. J. M. Willemse, 3. N. W. Mcoijman, 4. J. C. v. d. Bosch, 5. J. C. de Langen, 6. H. A. Smits, 7. J. C. M. van Wijk, 8. G. C. van Leeuwen, 9. C. J. van Leeuwen, 10. C. J. Waaijer, 11. A. G. Roeling, 12 J. H. L. v. d. Meer, 13. G. J. L. jde Groot. 14. W. Hoogeveen, 15. N. J. Bol- leboom, 16 Th. J. v. d. Santje. Naar wij vernamen, zal de Kath. Dem. j Partij bij de as. Gemeenteraadsverkiezin gen voor de gemeent.e Stompwijk uitkomen j met de navolgenden Jjst: 1. C. M. Storm, 2. A. van Meurs, 3. Z. Gahrmann, 4. A. Teu- nissen, 5. J van. Leghorn, 6. E. van Iperen, terwijl vjor de gemeente Veur deze lijst er als volgt uitziet: J. G. P. van Oosten, 2. J. Koot. 3" JBeijland VOORHOUT. Kleinvee-veiling. De R. K. Kleinvee- vereeniging hield wederom haar wekelijk- sche veiling in café Boerhaave. Totaal wa ren 48 Konynen aangevoerd die vrij vlot van "de hand gingen tegen de prijzen loopen- de van 0.30 tot 1.60 per stuk. Ook voor de 65 nummers- diverse artikelen was vrij veel animo Bloempjesdag S.A.N.T.O.S. Door den burgemeester is aan de plaatselijke Mid denstandsorganisatie .De Hanze" vergun ning verleend om op Maandag, 2e Pink sterdag, 10 Juni as., een bloempjesdag te houden ten bate van behoeftige lijders aan Lb.c. uit den middenstand. ZILK. Kerkbollenveiling. De gisterenmorgen gehouden bloembollenveiling alhier heeft opgebracht 1817.voor de Kerk en 378.voor de armen. LAATSTE BERICHTEN ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren F. J. Waals, Oegstgeest en G. F. Zweerts, Baarn. Bevorderd: tot arts: A. J. E. Jakobs, Oegstgeest; Mej. C. C. van Beek, Rotterdam; J. H. Plokker, Den Haag; H. B. -S. P. Slagter, Oegstgeest; Ch. R. A. Ph. Legein, Breda. RECHTZAKEN OVERTREDING VLEESCHKEURINGS- WET. Vandaag zette de kantonrechter te Am sterdam de behandeling voort van de straf zaak tegen den heer S. directeur van de baconfahriek te Uithoorn, die in het abat toir aldaar varkens zou hebben geslacht op een wijze, die niet in overeenstemming is met de Vleeschkeuringswet. De dieren werden nl. eerst opgeheschen en vérvol gens bedwelmd, terwijl de vleeschkeurings wet de. omgekeerde volgorde voorschrijft. Het Uithoornsche abattoir, dat voorna melijk voor de exportslachterij werd ge bouwd, laat echter naar de meening van de Uithoornsche autoriteiten op slachtgebied geen andere wijze van slachten toe. Ter vorige zitting was verklaard, dat een slachtknecht van hetzelfde" abattoir ver klaard had, dat het ook wel eens anders gebeurde. De ambtenaar van het O. M. achtte over treding van de Vleeschkeuringswet bewe zen en requireerde f 25.boete subs. 10 dagen hechtenis. Vonnis 17 Mei. DE 500.000ste FLORA-BEZOEKER. Ontvangt een gratis-tuinbeplanting. De 5e en laatste tentoonstelling Flora V te Heemstede is vanmorgen geopend. De heer T. v. Waveren, voorzitter van het uitvoerend cómité, sprak een inleidend woord, waarin hy^het gezelschap Amerika nen, dat met de „Statendam" naar ons land is gekomen en de tentoonstelling bezoekt, welkom heette en hulde' bracht aan den leider van het gezelschap den heer Schee pers, die in Amerika veel "propaganda voor de Flora heeft gemaakt, en zelf een beken de kweekei is. Hierna sprak de Amerikaan- sche gezant de openingsrede uit en werd een rondgang gemaakt .door liet Bloemenpaleis. Vandaag heeft de 500.000ste bezoeker de „Flora" bezocht. Het was de 34-jarige heer N. Jonker, gepensioneerd Indisch militair uit Krommenie. Hem werd een fraai bloem stuk aangeboden ên de toezegging gedaan dat de tuin van den heerJonker geheel met bloembollen zal wórden beplant. BRAND IN EEN RIJWIEL-MAGAZIJN TE AMSTERDAM. Hedenmiddag te. ruim 12 uur is brand, uit gebroken ir. het. magazijn-der Rijwiel engros firma M. Velleman aan de Prins Hendrik kade te Amsterdam, Het vuur brak "onder schafttijd op de tweede verdieping uit en greep zoo snel om zich heen, dat eenige arbeiders, die op de 4e verdieping aan het schaften waren, zich niet meer langs de trappen in veilig heid konden steUleh,doch zich met een touw door de liftkoker 'naar "beneden lieten zakken. Het vuur was ha eenige uren gebluscht. De schade is aanzienlijk en wordt door ver zekering gedekt. Een brandweerman viel door een luchtkoker §n werd niet ernstig gewond. CAFéBRAND TE DEN HAAG. In den afgeloopen n^cht te omstreeks half drie ontdekte een surveilleer end agent van politie in de Kempstraat te 's-Graven- hage, dat een zware binnenbrand woedde in het verlof café „De Spil",- gevestigd in het perceel no. 33 aldaar. Door zijn toedoen was de motorspuit vai^de Van der Venne- straat zoo spoedig ter plaatse, dat het felle vuur geen gelegenheid kreeg om zich bui ten de kamer, waarin het was ontstaan een woon- en slaapvertrek achter en ter zijde van de gelagkamer uit te breiden. Het genoemde vertrek, waarin veel meu belen aanwezig waren, is met een berghok uitgebrand, terwijl de deur, welke toegang geeft tot de gelagkamer, eveneens weg brandde. De verlof houdster, mej. J. M. Verschoor, een daar alleen wonende vrouw, was niet thii is, zoodat de brandweer "zich door vér- breking van de voprruit toegang heeft moéten verschaf fep. De medg pijgerukte spuit van de Archinjedesstraat behoefde geen dienst te doen. De oorzaak van den brand is onbekend. De wnd. hoofdcommissaris van politie en commissaris Kramer waren bij het blus- schingswerk aanwezig. KORENMOLEN AFGEBRAND. In den af geloopen nacht te omstreeks half drie is brand ontstaan in de koren molen toebehoorende aan den molenaar J. A. Aarts van Bavel, staande aan de Molen straat te Gilze. In korten tijd stond de mo len in lichte laaie. De brandweer van Gilze die spoedig ter plaatse was, kon voorko men, dat het vuur naar de belendende per- ceelen oversloeg. Om half vier werd de as sistentie ingeroepen van de brandweer te Tilburg, die reeds voor- vier uur met drie stralen de vuurzee aantastte. De brand ver minderde bij deze gezamenlijke bestrijding zienderoogen. De molen is evenwel geheel uitgebrand Alleen de romp met daaraan de verbrande molenwieken is blijven staan. Naar schatting is ongeveer elf a twaalf duizend Kuogram graan en meel verloren gegaan. Ook het gereedschap van den mole naar werd een prooi der vlammen. De oor zaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Bouw van goedkoope arbeiders, woningen. Dezer dagen is gemeld, dat de Minister van Sociale Zaken aan de inspectie voor de werkverschaffing opdracht heeft gegeven, met bekwamen spoed een lijst van voor stellen samen te stellen, tot nieuwbouw van arbeiderswoningen, met lage huren, welke in de plaats moeten treden van wo ningen welker vervanging dringend nood zakelijk is. De woningen zouden ten deele zonder, ten deele met een bijdrage moeten kunnen worden betrokken. Naar wij vernemen, heeft de minister thans als eerste stap ter uitvoering van de ingekomen voorstellen .besloten, voor rond 500 woningen een bedrag aan voorschotten van rond 900.000. beschikbaar te stellen, waarnaast voor een deel dier woningen te vens bijdragen worden verstrekt. Op de lijst van gemeenten, in welke ge bouwd zal worden,.:komen o. m. voor: Kampen met 105, Maastricht met 136 en Zwolle met 79 woningen. Uitvaart Mevr. E. M. Hermans-Geelen. Het Haagsch Cöfr. meldt ons: Onder veie blijken van deelneming, voor namelijk mt. Katholieke, sociale en chari tatieve kringen heeft hedenochtend in de St. Liduinakerk aan de Schenkelkade te 's-Gravenhage de-plechtige Uitvaartdienst plaats gehad van Mevrouw E. M. Hermans- Geelen, eentgenootè. van het Tweede Ka merlid Henri Hermans. Ln de kerk, waar pastoor Geldermans, met assistentie van kapelaan Bik en pater Jansen uit Venlo, de plechtige Requiemmis opdroeg, waren om. tegenwoordig het be stuur van den R. K. Diocesanen Vrouwen bond, vertegenwoordigd door Mevr. de Blocq-Regout, Mevr. Teilegen-Basquin, Mej. M. Romme, voorts afgevaardigden van de St. Anna Stichting, de R. K. Vereeni- ging tot bescherming van Meisfes, van de Vereeniging „Voor Eer en Deugd" en 'van de Haagsche afd. van den R. K. Vrouwen bond. Verder de Tweede Kamerleden C. Kuipers en Chr. v. d. Bilt, het oud-Kamer lid Mr. J. J Wintermans, Pièrre Mols, voor zitter van den Kieskring „Limburg" der R. K. Staatspartij en vele vrienden van de ontslapene. Vervolgens had op „St. Barbara" de ter aardebestelling plaats, alwaar pater Jan sen de liturgische plechtigheden verrichtte. De heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buiter.landsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op f 1.10 per kg. HET JUBILEUM VAN DEN ENGELSCHEN KONING. LONDEN, 10 Mei (V.D.). Geheel onver wachts maakten de koning en de koningin hedenmorgen een langen rijtoer door het Zuidwesten van Londen. Zij gingen naar de andere zijde van de rivier, waar zij de aan gebrachte versieringen bewonderden en door een groote menigte, welke zich overal verzamelde, toen het onverwachte konink lijke bezoek bekend werd, werden toege juicht. LONDEN. 10 Mei (V.D.). Het jubileum van den xoning zal Zaterdag afzonderlijk in Wales m Schotland werden gevierd. De prins van Wales gaat als vertegenwoordi ger van den koning naar Cardiff en de her tog van York zal den koning in de Schot- sche hoofdstad vertegenwoordigen. EEN INTERVIEW MET KEIZER HAIL SALASSIE. ,,Wi;' zullen verzet bieden". LONDuJn. 10 Mei. (V-D.). De correspon dent van de „Daily Telegraph" te Addis Abeba, had een interview met Keizer Hail Salassie van Abessinië, die Donderdagavond naar de versterkte stad Harrar is vertrok ken. Voor zijn vertrek deelde hij mede, dat hij, wanneer Italië zijn oorlogszuchtige voorbereiding zou voortzetten, de alge meene mobilisatie zou afkondigen^ De Kei zer verklaarde dat hij zijn politiek, die on danks de militaire voorbereidingen en de vijandige propaganda van Italië nog steeds erop gericht was, een soheidsrechtelijke be slissing uit te lokken, nog niet had opgege ven. Abessinië»; zoo. - vervolgde de Keizer, heeft veei qp. het- spel gezet, door af te zien van-een- algemeene mobilisatie als tegen maatregel tegen Ttalië's optreden. Ik blijf vertrouwen, dat in da zitting van den Vol kenbondsraad van 20 Mei a.s. een beslis sende stap wordt gezet in de richting van een vreedzame oplossing. Indien dit echter niet het geval is, en indien ItaLë zijn militaire toebereidselen voortzet, can moeten wij mobiliseeren. Nooit zal Ethiopië genoegen nemen met een toestand tan inofficieelen oorlog, zooals" aanwezig was, toen Japan zijn operaties in Mandsjoerije ten uitvoer bracht. Wij zullen van het begin af aan tegenstand bieden. Naar de correspondent verder meldt, heb ben de redevoeringen in de Italiaansche Kamer, die tegen de regeering van Abes sinië gericht waren en vooral de rede van den onder-staatssecretaris voor de Koloniën, Lessona, die Abessinië een land van roo- verij en slavernij noemde, te Addis Abeba de overtuiging gewekt, dat Italië tot den oorlog besloten is. DUITSCH VLIEGTUIG OP FRANSCH GEBIED GEDAALD. PARIJS, 10 Mei, (WD.). Een Duitsch vliegtuig moest, naar uit Straatsburg ge meld wordt, gisteren een landing maken op Fransch gebied nabij Wissembourg, waar zich belangrijke Fransche versterkingen bevinden. i-»e Duitscner, die geen vergun ning had om over Fransch gebied te vlie gen, is gearresteerd. GROOTE PETROLEUMBRAND TE CAMP ANA. BUENOS AIRES, 10 Mei (WD.). In de petroleum-voorraden van de „Compania de Petroleo" in Campana, waar reeds verle den jaar Augustus een groote brand heeft gewoed, zijn Donderdagavond door tot dus ver onbekende oorzaak weer drie tanks in brand geraakt. Zich nerirmerend de ramp van verleden jaar, maakt* zich van de bevolking een pa niek meester. De menschen namen over haast de vlucht. Volgens de laatste berich ten staan d*= tankfe in lichterlaaie. Het vuur heeft zich echter niet verder verspreid. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Mei Vee, Aanvoer: 753 run deren, 436 kalveren, 1702 schapen, 1032 varkens,, 10 paarden, 14 bokken en geiten. Prijzen: 53 stieren f 60235, schoon aan de haak 3446 cent, handel matig; 195 kalf- en melkkoeien f 85190, handel stroef, 278 varekoeien f 60135, handel stug; 227 vette ossen en koeien f 90220, schoon aan de haak 3252 cent, handel matig; fok- kalveren f 68, 45 vette kalyeren f 2550 schoon aan de haak 4273 cent en 391 nuch tere kalveren f 25, handel traag; 853 vette schapen f 1017.50, handel matig; lammeren f 37, 849 zuiglammeren f 7 BURGERLUKE STAND LEIDEN. Geboren: Anton Adriaan z. van A. A. Mark en J. de Bolster Gerrit z. van G. Carree en M. C. de Blauw Willem Frederik z. van D. Kaapaan en C. Later- veer. Q nd ér.tro u wd: J. H. H. Borgerding jm. 25 j. en C. A. Kurpershoek jd. 26 j. L. J. A. Rosdorff jm. 28 j. en A. Verboog jd. 29 j. T. Veldhuijzen jm. 23 j. en H. J. v. d. Broek jd. 25 j. Overleden: G. W. Meijer zn. 5 j. A. M. v. d. WaterBeurse wede. 70 j. 11, handel traag; 288 mestvarkens f 1834 handel stug; 744 biggen f 1014, afloop minder; 10 paarden f 85225; 14 bokken en geiten f 26, handel traag. Kaas. Aanvoer 89 partijen, waavan 66 partijen Goudsche en 23 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 1112, 2e soort f 10, le soort Leid sche kaas f 11—12, 2e soort f 10. Handel voor Goudsche en Leidsche Kaas traag. ALKMAAR, 10 Mei. Kaas. Aangevoerd 46 stapels, zijnde 143.000 kg. Fabriekskaas kleine f 12, boerenkaas kleine f 12 per kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 10 Mei. Vee. 158 enter stieren f 60110, 94 twenter stieren f 110 2.15 per stuk, 445 vette koeien f 90180 per stuk en 30—52 cent per kg.; 1678 melk en kalfkoeien f 70460 per stuk; 145 pin ken f 3570 per stuk, 79 vette kalveren f 1658 per stuk, 726 nuchtere kalveren f 24, 516 vette schapen f 617, 265 weide schapen f 6'13, 1551 lammeren f 24 en 184 vette varkens f 3,085 per stuk, 3034 cent per kg; 55 magere varkens 1845 cent per kg., 120 kleine biggen f 713 per stuk, 32 bokken en geiten, 45 paarden. To taal aanvoer 6093 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 4—10, Nagelkaas f 5, Goudakaas f 614, Edammerkaas f 4 15. Aanvoer 17253 kg. Boter Mijnbotpr f 1.36—1.26—1.15 en veilingboter f 1.35—1.13 per kg. Aanvoer 22 zesde vaten. Commissie f 32. Eieren. Kippeneieren aangevoerd 33.000 kg, prijs 1 3/42 3/4 cent per stuk, handelsprijs f 3237 per kg., eendeneieren aangevoerd 1200 kg. prijs 2 1/42 1/2 cent per stuk. Handelsprijs 28-33 per kg. ZOETERMEER, 8 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd 10.000 stuks. Prijzen: kippen eieren f 2.05—2.80, eendeneieren f 1.96 2.25 en ganzen f 6.per 100 stuks. Vanaf de volgende week, gedurende den zomertijd, zal de veiling te half acht weer aanvangen. CORRESPONDENTIE. G. W. K. te W. Naar aanleiding van uw schrijven, vestigen wij uw aandacht er op, dat wij om principieele redenen geen in lichtingen verschaffen' omtrent financiee- le Instellingen. Overigens zijn wij dank baar, dat u ons hebt willen inlichten, Wan neer ons antwoord op dergelijke vragen evenwel steeds dezelfde is, weet u thans, dat het geen gebrek aan gegevens, maar een principieele houding is. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.17% Berlijn 59.45 New York1.4715% Parijs 19.74 Brussel 25 01 Zwitserland 47.80 Milaan 12.20 Madrid 20.221/2 °sl0 36 07i/2 Kopenhagen32.071/2 Stockholm 37.02i/o Weenen Praag 6.17 Boedapest Prolongatie 3 1/4 pet. BEURSOVERZICHT Op de wisselmarkt lagen de contante koersen een fractie hooger, doch de termijn- noteeringen waren zwakker. Het agio op driemaands-ponden daalde vandaag tot 12 1/2 ct., het kleinste agio sinds geruimen tijd. Naar verluidt zouden termijnponden worden verkocht (dus termijnguldens ge kocht) door de Kon. Petr. Mij in verband met het dividend, dat nu spoedig tegemoet kan worden gezien. De aandeelenmarkt had vandaag een rustig verloop, de stemming was meerendeels iets vaster onder invloed van de koersstijging van Wallstreet. Van de Industrieelen waren Unilevers prijshou dend. Philips zetten 5% hooger is, waarna zich een gedeeltelijke reactie vo-ltrok. Aku's bleven op peil. Centrale Suiker Mij en Wes ter Suiker verkeerden eenigszins in herstel. Oliewaarden waren vast. Kon. Olies stegen tot 166, een koers, die niet tot het einde behouden bJeef: het slot was per saldo nog 2% hooger dan gisteren. Voor de Ameri- kaansche oliesoorten bestond weer belang stelling en de stemming was vast. Shell Unions kwamen boven 5. Rubbers hadden een beperkte markt; de noteeringen kondèn zich meerendeels iets verbeteren. A'dam Rubbers avanceerden ruim 1%. Tabakken ontmoetten eenige vraag. Deli Batavia's en Oude Deli's golden enkele pets hooger. Senembhh's bleven nagenoeg onveranderd. Suikers verkeerden in herstel. H.VA.'s schommelden rondom 180. Scheepv. en Mijnw. bleven volkomen verwaarloosd. Amerikanen waren vast bij ruime omzet ten; vooral in Anaconda ging vrij veel om op een lichtelijk verhoogd peil. Duitsche obligaties waren nauwelijks prijshoudend. Ook Nederl. en Ned.-Indische leeningen konden zich. niet ten volle handhaven. De 4% obligaties Nederland kwamen weer be neden 99% De geldmarkt was ruimer: geld op prolongatie daalde Vandaag tot 3 1/4%.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3